Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna

Gorąca sesja RMJ. Radni z trudem wybrali skład najważniejszych komisji

37

Podczas II sesji Rady Miejskiej Jasła VI kadencji zaprzysiężono Andrzeja Czerneckiego na burmistrza Jasła. Wybrano także dwie najważniejsze komisje rady: rewizyjną i finansowo-budżetową. To, jak się okazało w praktyce, nie było wcale takie proste. Sposobowi głosowania towarzyszyło szereg kontrowersji i znaków zapytania, a przede wszystkim brak znajomości przepisów.

Problem pojawił się przy wyborze składu osobowego Komisji Rewizyjnej. Zdaniem Elżbiety Bernal, przewodniczącej Rady Miejskiej Jasła, członkowie Komisji powinni być wybierani w drodze głosowania jawnego. Z kolei radni przekonywali, że głosowanie jest tajne. - Jeśli jest osobowe głosowanie, to zawsze było tajne, więc po co było teraz robić kartki. To przegłosujmy jawnie na sali. Na jedno wychodzi.  To ma być głosowanie tajne – mówił Stanisław Zając. O pomoc w rozstrzygnięciu sporu poproszono radcę prawnego - To głosowanie jest jawne, zgodnie z art.14 ustawy o samorządzie. W statucie, w paragrafie 39, ust. 6 jest zapis, który mówi, że jeżeli zostanie zgłoszonych więcej kandydatów na funkcję członka komisji, to przeprowadza się imienne głosowanie na listy kandydatów. Rada powinna zatwierdzić listę w porządku alfabetycznym – tłumaczyła Ewa Filipek-Sochacka.

Kiedy wreszcie ten problem został rozwiązany pojawił się kolejny. Wszyscy obecni radni otrzymali kartki do głosowania, na których umieszczono nazwiska dziewięciu kandydatów (Krzysztof Czeluśniak, Andrzej Dybaś, Maria Jagielska, Adam Koszelnik, Alicja Nowosielska, Maria Szańca, Tadeusz Stachaczyński, Stanisław Zając, Leszek Znamirowski), spośród których należało wybrać siedmiu. Kartki przed wrzuceniem do urny należało własnoręcznie podpisać. To z kolei wywołało niezadowolenie Tadeusza Stachaczyńskiego, który zażyczył sobie kartki z wydrukowanym jego imieniem i nazwiskiem. -  Jeśli to ma być głosowanie imienne, to moja kartka nie jest podpisana. To jest moje formalne zgłoszenie – denerwował się Stachaczyński. Przewodnicząca tłumaczyła więc zniecierpliwionemu radnemu, że takie są ustalenia.

Kiedy znowu wydawało się, że już wyjaśniono wszystkie wątpliwości głos zabrał Henryk Rak. - Żądam przerwy, bo tu nie ma warunków do głosowania. Każdy potrzebuje ciszy, spokoju, żeby przeprowadzić głosowanie – argumentował wiceprzewodniczący RMJ. Zaskoczona Elżbieta Bernal przywołała jednak radnego  do porządku. – To jest głosowanie jawne, każdy skreśli i wrzuci do urny. No jak nie ma miejsca?

W końcu udało się dojść do porozumienia i radni osiemnastoma głosami „za” i jednym wstrzymującym się wybrali skład Komisji Rewizyjnej, w której znaleźli się: Andrzej Dybaś, Adam Koszelnik, Alicja Nowosielska, Tadeusz Stachaczyński, Maria Szańca, Stanisław Zając, Leszek Znamirowski.

Wybór składu Komisji Finansowo-Budżetowej nie nastręczył już żadnych trudności, a głosowanie odbyło się bez najmniejszych przeszkód. W Komisji zasiadać będzie sześciu radnych: Tadeusz Stachaczyński, Roman Kościow, Leszek Zduński, Urszula Czyżowicz, Henryk Rak, Elżbieta Bernal oraz Wacław Dusza. Projekt tej uchwały został przyjęty 17 „za” i jednym wstrzymującym się.

 

(kp)

Napisany dnia: 09.12.2010, 16:12
Komentarze Czytelników:
Dodaj nowy komentarz Wyświetlaj:
@ kujon
dnia 09.12.2010, 16:43
Ocena
komentarza:
0
ledwo sie zaczelo a juz klutnie panowie dajcie spokuj andzejku uspokuj to bo nie nato liczylismy
@ ***
dnia 09.12.2010, 16:45
Ocena
komentarza:
0
A dlaczego nie wybraliście Czluśniaka on wam teraz pokaże!!!!!!
@ zuzia
dnia 09.12.2010, 17:09
Ocena
komentarza:
0
To radny Czeluśniak Krzysztof nie został wybrany do komisji rewizyjnej? Ten fakt może zagrozić naszej młodej demokracji i jeszcze młodszej samorządności! :P
@ radny
dnia 09.12.2010, 17:09
Ocena
komentarza:
0
stachaczynski w 2 komisjach???????????????????????
@ Marek
dnia 09.12.2010, 17:15
Ocena
komentarza:
0
A co tam Dyziu znowu nawywijał ?
@ Kazimierz
dnia 09.12.2010, 17:20
Ocena
komentarza:
0
Co się stało z Krzysztofem?
@ tylko nie to
dnia 09.12.2010, 17:23
Ocena
komentarza:
0
czyżby pan Krzyś na w-ce Burmistrza?
@ jaślanin
dnia 09.12.2010, 17:24
Ocena
komentarza:
0
Jak widać zapowiada się ciekawie już od pierwszego posiedzenia i wyboru składów komisji. Do władz - Wcześniej należałoby zapoznać się z przepisami prawa by się nie ośmieszać.
@ :)
dnia 09.12.2010, 17:45
Ocena
komentarza:
0
to dopiero początek efektów waszej obłudy o współpracy i planach zrobienia czegokolwiek;)
@ Jajacek
dnia 09.12.2010, 18:54
Ocena
komentarza:
0
To chyba normalne w demokracji że radni się spierają.O wiele bardziej podejrzana była niegdysiejsza jednomyślność.A Dyzio widocznie zrobił już swoje i dobrze że dano mu szanse na spokojne pobieranie diety,skoro ta właśnie demokracja zdecydowała że "zawód" radnego nadal mu przystoi...Czernecki z rekawa nie wytrzepie,ale ma szansę wyprostować meandry kobiecej logiki rządzenia miastem Pani Marii.Zwłaszcza ze (miejmy nadzieje) pamieta nauczkę od wyborców po poprzednich kadencjach i utrzymał szlify samorządowca "na wygnaniu" jako wicewójt.Początki bedą trudne bo trza realizować program Pani Marii,ale 3-majmy kciuki za mądre posuniecia na przyszłość..Panie Andrzeju Pan dobrze wie: chleba przede wszystkim,ale igrzysk też nie można lekcewazyć.
@ OB
dnia 09.12.2010, 18:55
Ocena
komentarza:
0
Powiadam Wam, nie wróże długiego żywota tej koalicji. To jest wprost skandaliczne. Sam przebieg głosowania jak również jej wynik. Stachaczyński w dwóch komisjach. To co, już zabrakło innych kandydatów?. Na wszystkich szczeblach kraju wycina się PiSiorów i eliminuje z jakichkolwiek koalicji i komisji a w Jaśle na odwrót.
Radni czy Wy nie zdajecie sobie sprawy z tego, że dzięki wyborcom objęliście te funkcje i reprezentujecie wyborców więc róbcie to z powagą i wolą wyborców. No ale jak zwykle ciemny naród zrobił co swoje czyli wybrał "a my będziemy robić co dla nas wygodne". Chociaż przez cztery lata kadencji naród może zapomni /no chyba, że rada rozwiąże się wcześniej co jest możliwe/.
@ obojętny
dnia 09.12.2010, 19:12
Ocena
komentarza:
0
Konicznie wybrac gdzies Czelusniaka,za co bedzie żyl?
@ art
dnia 09.12.2010, 19:18
Ocena
komentarza:
0
Wstyd i hańba już kłótnie
@ KLAUDIUSZ
dnia 09.12.2010, 19:37
Ocena
komentarza:
0
NO TO MACIE KOCHANI WYBORCY JASNOŚĆ :NA KOGO GŁOSOWALIŚCIE...ŚWIETNIE SIĘ ZAPOWIADA TA NOWA RADA...SAME GWIAZDY ,WULKANY POKAZUJĄCE ERUPCJĘ MĄDROŚCI PŁYNĄCE Z GŁĘBI NIEWIEDZY!!!
@ wniosek za
dnia 09.12.2010, 19:44
Ocena
komentarza:
0
może by tak ktoś w delikatny sposób zaproponował pani Bernal innego stylistę??? rude włoski i błękitne okularki... :-) jak jeszcze do tego dojdą ulubione korale i falujące kołnierzyki fiu fiu nowa gwiazda......rodem z Disco Polo...tylko czy Przewodnicząca tak powinna wyglądać?? chyba że jakie miasto taka i Przewodnicząca...
@ ciekawy i zdiwiony
dnia 09.12.2010, 21:00
Ocena
komentarza:
0
TO PO CO TAK CIEMNI LUDZIE STARTOWALI DO RADY ŻEBY WSTYD PRZYNOSIĆ?,NIE MOGLI WCZEŚNIEJ REGULAMINU PRZECZYTAĆ ?????????
@ Małek
dnia 09.12.2010, 21:01
Ocena
komentarza:
0
A ja jestem przekonany, że ta koalicja długo nie pociągnie.
@ u2
dnia 09.12.2010, 21:09
Ocena
komentarza:
0
Mieliśmy już jedną ślicznotkę - wystarczy ;)
A polski Disco Polo zaczyna być popularne więc.....

Gratuluję Pani Bernal !!!
Richelie nie wiedział jaką zrobił Pani promocję kopiąc dołki!
Teraz tylko tak dalej trzymać to całe towarzystwo za ..... bo jak się czyta jakie mają problemy na obradach - to już wiadomo dlaczego miasto stoi w miejscu.
@ Beta
dnia 09.12.2010, 21:26
Ocena
komentarza:
0
Boże litościwy, miej nas w swojej opiece; dobrze się zaczyna...
@ OB
dnia 09.12.2010, 21:52
Ocena
komentarza:
0
Jeżeli rada miasta będzie się tak zachowywać jak wynika z pierwszej sesji to być może na własne życzenie doprowadzi się sama do rozwiązania. 1/ Rada miasta może być odwołana przed upływem kadencji w drodze referendum lokalnego. 2/ Może zostać także zawieszona przez Prezesa Rady Ministrów w ramach sprawowanego nadzoru, jeżeli wykonywanie przez nią zadań jest bezskuteczne, i obecny stan nie rokuje nadziei na szybką poprawę. 3/ Także Sejm w ramach swoich kompetencji nadzorczych w stosunku do rady gminy może na skutek rażącego, powtarzającego się przez nią naruszania Konstytucji i ustaw zakończyć jej działalność. Jest jeszcze jeden szczególny sposób na rozwiązanie rady . Ma to miejsce wówczas, gdy w wyniku zainicjowanego przez rade (na wniosek co najmniej 1/4 ustawowego składu rady ) ważnego referendum w sprawie odwołanie burmistrza z przyczyny innej niż nieudzielanie absolutorium , nie zostanie odwołany burmistrz lub miasta - wówczas automatycznie ulega rozwiązaniu rada miasta.
@ Disco
dnia 09.12.2010, 22:40
Ocena
komentarza:
0
Radnej Bernal potrzebny jest koniecznie doradca polityczny P. Elżbieta K. ze Żniwnej aby wspólnie mogły rozwiązać problem odpadów w mieście. Przewodnicząca Bernal w tej stlistyce może śmiało jechać na przystanek Alaska. Podobne korale miała Jagna z Chłopów Reymonta. Okulary powinny być z Matrixa. Dodać jeszcze pewność siebie i i tupet - mamy to co niedawno odjechało do Dąbrówki. Jedna spadła ze stołka a druga wlazła na inny. Też nauczycielka. Ta przynajmniej nie manifestuje dewocji, klerykalizmu i pobożności na pokaz.
@ jenkins
dnia 09.12.2010, 23:36
Ocena
komentarza:
0
Do OB: Za te słowa : "wycina się PiSiorów i eliminuje" jesteś dla mnie faszystą i po prostu gnojem ! Takich jak ty powinno się izolować od społeczeństwa. To przez takich jak ty poziom agresji wzrasta do poziomu łódzkiego.
@ Nimok
dnia 10.12.2010, 08:16
Ocena
komentarza:
0
Ale JAJA!!!
@ jpł
dnia 10.12.2010, 10:29
Ocena
komentarza:
0
do ... wniosek za ...
proponuje samemu przejrzeć się w lustrze, ale lustrze prawdy-nie obłudy ...Pokaż swoją twarz - jak w przypowieści - "rzuć kamieniem, jak sam jesteś bez grzechu". ... A może to nie sam wygląd zewnętrzny świadczy o człowieku i jego mądrości - nieprawdaż???
@ porazka
dnia 10.12.2010, 12:20
Ocena
komentarza:
0
alle sie udala przewodniczaca rady haha!! przeciez ona ma problem z mowa,cos tam bełkocze ze trudno zrozumiec .A moze jakis sekretarz by sie jej przydał ...heh proponuje odsluchac sesje rady to naprawde zal .........
@ Alicja
dnia 10.12.2010, 12:24
Ocena
komentarza:
0
to teraz bedziecie mieli Krzysia na viceburmistrza :) Oj przebije on Rondo Hitlera, zdecydowanie przebije :)
@ wan
dnia 10.12.2010, 14:58
Ocena
komentarza:
0
Teraz to pozostala nam tylko modlitwa ...no ale sami wybieralismy...
@ min
dnia 10.12.2010, 15:02
Ocena
komentarza:
0
Cyrk ...kto nami rzadzi ,trzeba wiac z Jasla i nie wracac
@ realista
dnia 10.12.2010, 18:00
Ocena
komentarza:
0
no dajcie spokój-mówiłem że daje 3 miechy i wszyscy będą kołki wieszac na nowo wybranych a tu raptem tydzień!
@ Leon
dnia 11.12.2010, 19:23
Ocena
komentarza:
0
A Rysio esbek wraca czy dalej choruje?
@ CHORE PAŃSTWO !!!!
dnia 12.12.2010, 21:39
Ocena
komentarza:
0
Mam propzycje , aby wyborcy wycenili wartość wykonanej pracy i wypowiedzieli się ile nasi " włodarze" powinni zarabiać - przecież my im płacimy -- możemy wymagać i oceniać - {nie wystarczy mieć tylko ambitne programy , ale trzeba je realizować i za wykonaną prace powinni mieć płacone}. To kilkunasto- % poparcie nie powinno być dla nich w prawdziwej demokracji mandatem do reprezentacji wszystkich - frekwencja to pokazała i to jest dla was wilczy bilet - i nie tłumaczcie tego obojętnością na to - kto ma rządzić, gdyż wstrzymanie się od głosu to też wybór i pokazanie waszej wartości w oczach wyborców....
@ Obserwator
dnia 12.12.2010, 22:30
Ocena
komentarza:
0
Pani Bernal koniecznie potrzebny jest STYLISTA i aerobik.
Pani Kurowska miała przynajmniej klase i super się prezentowała z wyjatkiem długich spódnic. Pani Bernal tej klasy nie ma i jesli nic w tym kierunku nie zrobi to KICHA! Koniczny STYLISTA!
Pani Bernal była przedszkolanką po Liceum Przeszkolanek przy Floriańskiej gdzie jest teraz II LO a nie nauczycielką.
@ SWOI
dnia 12.12.2010, 22:31
Ocena
komentarza:
0
Krzsztof CZelusniak na wice burmistrza!!!
@ xx
dnia 12.12.2010, 22:36
Ocena
komentarza:
0
O BOŻE ależ nam się trafiła przewodnicząca rady!
To nie było już z kogo wybrać?
@ lord
dnia 14.12.2010, 11:19
Ocena
komentarza:
0
A co ten Rak robi na stanowisku vice.. gonić w pis--d-u!!!!
@ Lord
dnia 14.12.2010, 11:24
Ocena
komentarza:
0
Może nie wycina a odsuwa od polityki Tę Pisuarową partie!!!!
@ xxx
dnia 15.12.2010, 19:16
Ocena
komentarza:
0
..........a ty jej h[...] zazdrościsz że tak wyglada a ciebie nie stać....disco polo to ty p[...]
Dodaj komentarz
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • To nie mogło skończyć się inaczej. Ten chłopak jest stworzony do tego, żeby sięgać po najwyższe laury w karate kyokushin

   

  Kamil Mastaj to podręcznikowy przykład tego, jak skromny chłopak z małej miejscowości, dzięki olbrzymiej determinacji i ciężkiej pracy, może osiągnąć sukces sportowy. Lata treningu i wyrzeczeń, wychowanego w podjasielskiej Świerchowej chłopaka, zaprowadziły na sam szczyt kariery zawodowego sportowca. Dzisiaj Kamil z dumą może prezentować złote medale mistrzostw Polski, Europy oraz Świata w karate kyokushin. O swojej drodze do spełnienia sportowych marzeń i nie tylko opowiedział w obszernym wywiadzie udzielonym naszej redakcji.    

 • Ruszyła druga edycja Świątecznej Paczki dla Domu Dziecka w Kołaczycach

   

  Młody jaślanin Szymon Strączek po raz drugi jest inicjatorem zbiórki na rzecz dzieci z Domu Dziecka w Kołaczycach. W ubiegłym roku za sprawą jego pomysłu została dla nich przygotowana świąteczna paczka. Podczas pierwszej edycji zebrano blisko 5 tysięcy złotych. Śladem ubiegłego roku ruszyła kolejna zbiórka, z której dochód zostanie przeznaczony na najbardziej potrzebne rzeczy.

 • Kiedy Warto Wywiercić Studnię Głębinową?

   

  Czym są studnie głębinowe? Kiedy warto zdecydować się na odwiert? Jaką firmę wybrać, aby spełniała wszystkie nasze oczekiwania? Sprawdź koniecznie!

 • Dokonano odbioru wykonanych prac w budynku przy ul. Metzgera w Jaśle. Jutro wznowiony zostanie ruch na drodze krajowej nr 28

  Prace budowlano-naprawcze bloku przy ul. Metzgera w Jaśle po blisko dwóch tygodniach dobiegły końca. Dzisiaj komisja dokonała odbioru wykonanych prac związanych z zabezpieczeniem uszkodzonej konstrukcji nośnej budynku...

 • Oferta wigilijna Baru Mlecznego „Wojtek”

   

  Boże Narodzenie zbliża się wielkimi krokami. Niedługo rozpoczniemy przygotowania do najbardziej radosnego święta w roku. Już dzisiaj wielu z nas zastanawia się, jakie potrawy pojawią się na wigilijnym stole. Będzie można je zamówić w Barze Mlecznym „Wojtek”, który przygotował specjalną ofertę wigilijną dla swoich klientów.

 • Pakiet alertowy obostrzeń. Nowe restrykcje w kraju

  Minister zdrowia Adam Niedzielski podczas dzisiejszej konferencji prasowej przedstawił pakiet alertowy obostrzeń związany z pojawieniem się nowego wariantu koronawirusa o nazwie Omikron. Od 1 grudnia obowiązywać będą nowe obostrzenia w kraju. Zostaną również uszczelnione granice i będzie obowiązywał zakaz lotów do siedmiu krajów afrykańskich.

 • Podwyżka dla burmistrza Jasła przegłosowana. Wyższe diety otrzymywać będą również miejscy radni

   

  Rada Miejska Jasła podjęła uchwałę w sprawie ustalenia wynagrodzenia Ryszarda Pabiana, Teraz, będzie on otrzymywał wyższą niż dotychczas pensję. Burmistrz zarabiał będzie niespełna 20 tys. zł brutto. Od stycznia przyszłego roku, wyższe diety otrzymywać będą także miejscy radni.

 • Wybrany asortyment pieczywa zamawiaj online. Odbierz je w sklepach Społem i Gama

   

  Poszukujesz wartościowego pieczywa? Znajdziesz je w sklepach sieci Społem i Gama. Teraz, chleby o obniżonej zawartości węglowodanów, wyższej zawartości białka i błonnika oraz o niskim indeksie glikemicznym można zamawiać online i odebrać w wybranym sklepie na terenie Jasła.  

 • MKS „Gamrat-MOSiR” Jasło z kolejny ligowym zwycięstwem. Jaślanie pokonali we własnej hali TKS Tychy

   

  Siatkarze MKS-u „Gamrat-MOSiR” Jasło idą za ciosem. Podopieczni Bartosza Kilara odnieśli trzecie zwycięstwo w ostatnich siedmiu dniach. Tym razem w pokonanym polu zostawili zespół TKS Tychy. Jaślanie wygrali we własnej hali 3:1. Spotkanie obfitowało w wiele zaciętych i emocjonujących wymian. Obie ekipy zaprezentowały przed jasielską publicznością kawał dobrej siatkówki. Fenomenalne zawody rozegrał Arkadiusz Kościółek.

 • Krzysztof Topolski został prezesem zarządu TBS-ABK Sp. z o.o.

  Konkurs na stanowisko prezesa zarządu spółki TBS-ABK Sp. z o.o. wygrał dr inż. Krzysztof Topolski, były prezes zarządu Konsorcjum Olejów Przepracowanych - Organizacja Odzysku Opakowań i Olejów Spółka Akcyjna w Jedliczu, obecnie pracownik Karpackiej Państwowej Uczelni w Krośnie oraz członek Zarządu Regionu Podkarpackiej PO na Podkarpaciu.

 • Podwyżki wynagrodzenia starosty i diet radnych stały się faktem. Niejednogłośna decyzja Rady Powiatu w Jaśle

   

  Zgodnie z przewidywaniami, decyzją Rady Powiatu w Jaśle znacząco wzrośnie wynagrodzenie starosty jasielskiego. Adam Pawluś zarabiał będzie 20 tys. zł brutto. Od grudnia wzrośnie również wysokość diet, jakie pobierają radni. W zależności od pełnionej funkcji na konta radnych powiatowych wpływać będzie od 2 240 zł do 3 500 zł w przypadku przewodniczącego rady. Decyzja organu uchwałodawczego w sprawie podwyżek nie była jednogłośna. Ich wysokość krytycznie oceniła grupa radnych opozycyjnych, którzy postępowanie władz powiatu określili mianem „skoku na kasę”. 

 • Blisko 3,5 mln zł na inwestycję w Dębowcu. Czy te pieniądze przepadną?

  Wójt Marcin Bolek spotkał się z mieszkańcami gminy, aby porozmawiać o planach inwestycyjnych związanych z budową zaplecza sanitarnego dla Zakładu Gospodarki Komunalnej oraz Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Dębowcu. Z uwagi na fakt, iż od pewnego czasu w społeczeństwie pojawiły się niepokoje dotyczące realizacji tego przedsięwzięcia, włodarz gminy postanowił osobiście porozmawiać z mieszkańcami na ten temat i zdementować plotki dotyczące spalarni i wysypiska odpadów..

 • Nowa stacja paliw MOYA w Jaśle

   

  W Jaśle, przy ul. Sroczyńskiego 42, została otwarta nowa, atrakcyjna stacja paliw – MOYA. Obiekt ten jest bogato wyposażony – oprócz najwyższej jakości paliw kierowcy mogą skorzystać m.in. z kompresora czy odkurzacza, a wielobranżowy sklep oferuje szeroki asortyment artykułów przydatnych zarówno na podróż, jak i do domu. To jednak nie wszystko, bo punkt gastronomiczny Caffe MOYA zachęca do spróbowania chrupiących hot-dogów, gorących zapiekanek, pizzy, stripsów z kurczaka w zestawach z frytkami oraz oczywiście aromatycznej i pobudzającej kawy. Z okazji otwarcia stacji paliw w Jaśle, przez najbliższy miesiąc wszyscy klienci mogą skorzystać z atrakcyjnych promocji.

 • Wielkie otwarcie firmowego sklepu rybnego "Delfin" w Jaśle

   

  Hurtownia rybna Delfin , która na mapie miasta Jasła znajduje się od 1990 roku, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom swoich Klientów, już w najbliższą środę 24 listopada planuje otwarcie swojego sklepu firmowego.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105