Korzystając z portalu Jaslo4u.pl wyrażasz zgodę na użytkowanie mechanizmu plików cookie. Mechanizm ten ma na celu zapewnienie prawidłowego funkcjonowania portalu Jaslo4u.pl. Korzystając ze strony akceptujesz Politykę Prywatności portalu Jasło4u.pl

Górczyk podejrzany o popełnienie przestępstwa: „O wynik dochodzenia jestem spokojny”

28

Podczas jednego z ostatnich posiedzeń Zarządu Powiatu Jasielskiego jego członkowie podjęli decyzję o skierowaniu do prokuratury zawiadomienia o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez radnego Tadeusz Górczyka, w związku ze złożeniem przez niego nieprawdziwego oświadczenia majątkowego.

Na sesji Rady Powiatu Jasielskiego, która odbyła się w czwartek, 29 września, Górczyk chciał się dowiedzieć, kto głosował za przekazaniem tej sprawy do prokuratury. Satysfakcjonującej odpowiedzi jednak nie uzyskał. - Obecnych było czterech członków zarządu. Dwóch głosowało „za”, a dwóch się wstrzymało od głosu – wyjaśniał Witold Lechowski, wicestarosta. Ale radny domagał się bardziej konkretnej odpowiedzi, czyli kto i w jaki sposób głosował. Tu napotkał mur. Chciał więc zajrzeć do protokołu z tego spotkania, ale to też okazało się niewykonalne.

Dokument, jak zapewnia Lechowski istnieje, ale Adam Pawluś zaznacza, że jeszcze jest nie podpisany. My dowiedzieliśmy się, że wspomniane obrady zarządu odbywały się w czteroosobowym składzie (Witold Lechowski, Adam Pawluś, Henryk Motkowicz oraz Jan Muzyka), bez starosty Adama Kmiecika. Z naszych informacji wynika również, że za ciąganiem Górczyka po sądach stoją jego dwaj dawni przyjaciele: Lechowski i Pawluś.

Mimo to były sekretarz miasta jest spokojny o wynik dochodzenia prokuratorskiego. Ostrzega ich jednak, że złoży kontrdoniesienie. - Przygotuję i złożę kontrdoniesienie do prokuratury, że panowie wykorzystują swoją funkcję publiczną, działając na niekorzyść osoby prywatnej , to jest art. 231 Kodeksu Karnego, jak również wykorzystując swoją pozycję próbujecie wpłynąć na zachowania radnego, aby osiągnąć konkretny efekt zamknięcia się przez radnego. Ja nie zamknąłem się w latach 80., mówiłem to co myślę i będę to robił teraz, nawet jeżeli dotyczy to moich przyjaciół z lat dawnych. – obiecał Górczyk.


Jakby tego było mało, okazuje się, że w drugiej połowie sierpnia br. Lechowski wystosował pismo od Krystyny Domaradzkiej, dyrektor jasielskiego oddziału ZUS, w którym domagał się udzielenia poufnych informacji na temat Tadeusza Górczyka. – W oświadczeniu majątkowym wykazał, że jest na zasiłku rehabilitacyjnym. Chciałem uzyskać informację w jakim okresie był czy jest na tym zasiłku. Wiąże się to z wykonywaną przez niego pracą radnego oraz członka rady nadzorczej huty Łebędy. Dostałem odpowiedź, ale z tej odpowiedzi nic nie wynika – tłumaczył wicestarosta.

Najciekawsze w tym wszystkim jest to, że Lechowski nie działał jako osoba prywatna, lecz jako urzędnik państwowy. Czy rzeczywiście dopuścił się naruszenia dóbr osobistych, dowiemy się niebawem.


(kp)

Reklama

Komentarze: 28

Dodaj komentarz Widok:
0
@ Wróżka
dnia 03.10.2010, 16:33 · Zgłoś
Górczyk to przynajmniej patrzy ludzkim wzrokiem, a ci inni jak [...]. Oczy rozbiegane, miny [...] itd,itp.Nie wróżę im sukcesu. Przegrają w porażającym stylu.
Odpowiedz
0
@ My
dnia 03.10.2010, 16:22 · Zgłoś
...Wyrzucić !!!! Znów !!! ;
Odpowiedz
0
@ lok
dnia 03.10.2010, 15:15 · Zgłoś
Brawo Lechu! Gorczyk Out!
Odpowiedz
0
@ Rysiek
dnia 03.10.2010, 01:19 · Zgłoś
Gorczyk. N ie jestem w stanie okreslic czy jestes winny czy tez nie. Jednak rezultat dochodzenia moze byc rozny, wiec na Twoim miejscu nie bylbym taki pewny. Nawet obronca sadowy w zdawalobysie pewnych sprawach nie mowi nigdy ze 100% wygramy. Wiec troche wiecej skromnosci.
Odpowiedz
0
@ staszek
dnia 02.10.2010, 19:23 · Zgłoś
Nie lubie Górczyka, ale cenie go za to że ma odwagę walczyć z tym hamstwem. W głowie się nie mieści jak można donieść na swojego szefa.
Odpowiedz
0
@ a
dnia 01.10.2010, 21:59 · Zgłoś
ale Tadziu ma najładniejszy garnitur spośród wszystkich ludzi w Starostwie :)
Odpowiedz
0
@ Czerwony
dnia 01.10.2010, 13:05 · Zgłoś
Weterynarz wziął w swoje ręce rączkę Adasia i "ustawił" mu paluszek w pionie.
Odpowiedz
0
@ kris79
dnia 30.09.2010, 23:50 · Zgłoś
Ładnie ubrani w garniaczki, 'dyskutujący' tłuściutcy jak pączki w maśle - urzędnicy "obradujący" za naszą kasę ! Jak długo będziecie pozwalać na to ludzie ??
Odpowiedz
0
@ Tu i Teraz
dnia 30.09.2010, 23:06 · Zgłoś
Za komuny moje małolaty radny miał państwową zagrychę.Do niej jak chciał to kupił sobie flaszeczkę za swoje.Gdyby tak teraz to Wysoka Rada pewno by świeciła pustkami a i wybierać nie było by kogo.
Odpowiedz
0
@ Karol
dnia 30.09.2010, 22:19 · Zgłoś
[...]-to widać na zdjęciach...
Odpowiedz
0
@ JAŚLANIN
dnia 30.09.2010, 21:54 · Zgłoś
Górczyk turlaj [...] do dżungli. Przez takich jak ty jesteśmy ogonem w wojwództwie i kraju.
[...] !
Odpowiedz
0
@ misiek
dnia 30.09.2010, 20:39 · Zgłoś
Jak to mówią panie górczyk: kto mieczem wojuje od miecza ginie...
Odpowiedz
0
@ WYBORCA
dnia 30.09.2010, 20:18 · Zgłoś
NIGDY WIĘCEJ TAKICH RADNYCH !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Odpowiedz
0
@ kontrdoniesienie
dnia 30.09.2010, 19:05 · Zgłoś
Doniesienie, kontrdoniesienie, doniesienie na kontrdoniesienie- pięknie brzmia te słowa w ustach wybranców do samorządu.Poezja!
Czy o "take Polske" oni walczyli z komuną? Czy Ks. Kołtak nie przewraca się w grobie widząc aktualne dokonania ludzi z etosem solidarności? Kiedyś potrafili wspaniale walczyć z komuną a teraz nie potrafią walczyć na argumenty czy programy tylko na donosy, podsłuchy, plotki, oszczerstwa , haki. Gdzie tu widać troskę o interes powiatu? Tu chodzi o dokopanie, zniszczenie, wdeptanie w błoto - nawet w czasie uroczystości religijnych. Przykład z Warszawy zeszedł na prowincję: usta pełne frazesów - czyny godne potępienia ale jednocześnie ogromne aspiracje do stanowisk samorządowych i to tych najwyższych.
Odpowiedz
0
@ marek
dnia 30.09.2010, 17:55 · Zgłoś
Górczykowi pali się grunt pod stopami haha
Odpowiedz
0
@ tomek
dnia 30.09.2010, 16:31 · Zgłoś
a właśnie Panie Górczyk czy Pan wie co to honor? pomyłka nie pomyłka ale w oświadczeniu rubryczki były puste więc honorowy człowiek powinien podać się do dymisji - tak wygląda honor
Odpowiedz
0
@ edu
dnia 30.09.2010, 15:43 · Zgłoś
Panowie z PIS mają aspiracje do IV RP a jak widac i to nie tylko w Jasle chca jak za komuny i to w ZSRR państwa policyjnego .... śledzenie , donosy, haki itp. Mam nadzieje , że Jaślanie już dojrzeli do podjęcia decyzji w nadchodzących wyborach i tym panom podziekują. Nigdy więcej Pisowskiej komuny. Tadek trzymamy kciuki!!!
Odpowiedz
0
@ wyborca
dnia 30.09.2010, 15:02 · Zgłoś
NIGDY WIĘCEJ TAKICH RADNYCH !!!!!!!!!!!!!!!!!!! ZAJMUJĄ SIĘ SOBĄ I BZDURAMI A NIE TYM ZA CO BIORĄ KASĘ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Odpowiedz
0
@ realista
dnia 30.09.2010, 14:10 · Zgłoś
oj chłopaki-fajnie sie bawicie za moja kasę-a co mi tam, stać mnie! A powaznie-widac czym skorupka za młodu nasiąknie tym na starość trąca-tyle że my nie zyjemy w czasach komuny panowie-ktoś chyba przespał ze 20 lat i cos sie komus wydaje. Żenada!
Odpowiedz
0
@ zak
dnia 30.09.2010, 13:58 · Zgłoś
Pawlusiu Adamie po jakiego grzyba łaziłeś po moście w Kołaczycach?Spadłeś i paluch złamany.
Odpowiedz
0
@ do wyborców
dnia 30.09.2010, 13:46 · Zgłoś
Niech ich wszystkich prokurator, urząd skarbwy i zus prześwieli.
Są siebie warci!
Wsyd na nich głosować! Niech idą już do domu na zasiłki i zobaczą za co żyją prości ludzie uczciwie pracujący.Już się nachapali!

POSTAWMY W WYBORACH N MŁODYCH!!
Odpowiedz
0
@ czerwona zaraza [...]!
dnia 30.09.2010, 13:44 · Zgłoś
czerwona zaraza [...] z Jasełka!!!
Odpowiedz
0
@ PIS-owskie podkopy
dnia 30.09.2010, 12:49 · Zgłoś
Tajne posiedzenie,tajny wyrok i zawiadomienie do prokuratury. Panowie z PIS myślą, że żyją w czasach ziobro-nalotów.
Te czasy już nigdy nie powrócą. Tadeusz trzymaj się!
Odpowiedz
0
@ Jasło
dnia 30.09.2010, 12:17 · Zgłoś
Nie mogę patrzeć na zdjęcie numer 1 i 2.
Odpowiedz
0
@ Dymisja
dnia 30.09.2010, 09:39 · Zgłoś
Górczyk, jeśli złożył fałszywe oświadczenie majątkowe powinien podać się do dymisji - zrezygnować z radnego i nie pokazywać się ludziom na oczy.
Odpowiedz
0
@ zdziwiony
dnia 30.09.2010, 09:22 · Zgłoś
a kto złamał panu P . z PIS-u Paluszka ?
Odpowiedz
0
@ ole
dnia 30.09.2010, 08:44 · Zgłoś
Jasielski macierewicz nie daje spokoju podejrzanym ...ktorzy ukradkiem na zlosc wszystkim mieszkancom Jasla postawili przystanek,ktorzy cos widzieli albo powiedzieli ...wszystkich pozamykac a pozostalych sledzic ich kazdy krok ipodsluhiwac ...ibyc czujnym jak harcerz w PRL
Odpowiedz
0
@ Mikach Ali
dnia 30.09.2010, 07:25 · Zgłoś
Ja również jestem za ciąganiem Pana Górczyka po sądach tak że nie jest ich już dwóch lecz trzech i myślę że w Jaśle jest jeszcze więcej osób.
Odpowiedz
Dodaj komentarz
Piszesz jako:

Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezgodnych z regulaminem.