Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna

"Grozi nam smród i plaga szczurów?"

99

Mieszkańcy gminy Tarnowiec zaniepokojeni są brakiem odbioru odpadów segregowanych. Wszystko na to wskazuje, że problem ten dotknie również inne gminy powiatu jasielskiego. Włodarze gmin i miast obawiają się, że będzie powtórka z ubiegłego roku, kiedy w okresie letnim żadna z instalacji nie była w stanie ich przyjąć. - Śmieci do teraz stoją przed posesjami. Jest upał, wszystko zaczyna śmierdzieć - napisała do nas poruszona sytuacją pani Anna.

W ubiegłym roku w miesiącach letnich samorządy powiatu jasielskiego borykały się z problemem zagospodarowania śmieci. W kilku gminach odpady komunalne nie zostały w ogóle odebrane od mieszkańców, dlatego też zmuszeni oni byli przechowywać je przez pewien czas na swoich posesjach. Miasto Jasło również szukało dobrego rozwiązania w tej kryzysowej sytuacji. Odpady były czasowo gromadzone na punkcie przeładunkowym przy ul. Żniwnej w Jaśle, do momentu wznowienia przyjmowania śmieci przez instalację zastępczą w Paszczynie. Pozostałe spalarnie ze względu na ich przeładowanie odmawiały przyjęcia kolejnych odpadów. Pomysł ten nie spotkał się z dobrym odzewem. Mieszkańcy osiedla Sobniów skarżyli się na smród, który był jak podkreślali nie do wytrzymania.

Powtórka z ubiegłego roku?

Obecnie jest połowa czerwca i zaczynają się wakacje. Wygląda na to, że historia zatoczy koło. Już w gminie Tarnowiec wczoraj nie zostały odebrane śmieci segregowane. Mieszkańcy są zaskoczeni i dopytują, co się stało. - Niestety śmieciarek brak. Śmieci do teraz stoją przed posesjami. Jest upał, wszystko zaczyna śmierdzieć, a Gmina Tarnowiec na swojej stronie internetowej opublikowała krótką informację, o tym - że nie będą odbierać śmieci, aż do odwołania. Mieszkańcy nie mają pojęcia o co chodzi, nie znają powodu takiej sytuacji, nie wiedzą też jak długo to ma potrwać. Jest obawa, że ludzie zaczną na własną rękę "pozbywać" się choćby plastikowych odpadów paląc nimi w piecu, czy porzucać gdzieś w lesie. Nikt przecież nie będzie trzymał na posesji sterty śmieci - zaraz pojawi się plaga szczurów, o smrodzie nie wspomnę – żali się pani Anna. - Dzisiaj śmieci nie zostały zabrane sprzed domów. Nikt nie wie o co chodzi i jak długo to potrwa, a mieszkańcy w tak upalne dni nie wiedzą co robić ze stertami odpadów – napisał kolejny mieszkaniec gminy.

Samorządowcy już mówią o tym, że problem związany jest z Regionalną Instalacją Odpadów Komunalnych w Jaśle z siedzibą w Wolicy, której jak podkreślają Samorządowe Kolegium Odwoławcze w Krośnie 30 maja br. uchyliło decyzję o udzieleniu pozwolenia zintegrowanego dla prowadzenia instalacji do przetwarzania odpadów. - Decyzja SKO jest dla nas korzystna - skomentował Jacek Wiatr, przewodniczący Stowarzyszenia Nowa Wolica. Włodarze gmin obawiają najgorszego, że nie będzie gdzie wywieźć tych śmieci. - Sytuacja w stosunku do zeszłego roku niczym się nie różni. Dalej nie ma gdzie śmieci wywozić, bo nie ma co zrobić z frakcją nadsitową. To dopiero jest początek tego wszystkiego. Problem nie został w ogóle rozwiązany, a wyłączenie instalacji w Wolicy nie pomoże, a tylko go zaostrzy – wyjaśnia Marcin Gustek, kierownik Wydziału Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta w Jaśle.

Wójt Rafał Papciak nie ma wątpliwości, że kłopot z odbiorem śmieci znów się pojawi. - Instalacje są zapchane odpadami i nie będą chciały odbierać śmieci ani segregowanych ani komunalnych. Ludzie przez wakacje zmuszeni będą gromadzić odpady na poboczach dróg i na podjazdach. Firma z Wolicy może co prawda odebrać śmieci, ale pytanie, czy instalacje w Krośnie, Paszczynie, czy Kozodrzy będą miały możliwość przerobienia tych odpadów. Żeby się nie okazało, że otrzymamy pismo z odmową – zaznacza wójt gminy Brzyska.

Śmieci zasypią miasta i gminy?

Wójtowie gmin nie otrzymali jeszcze pism o odmowie odbioru, czy zagospodarowania śmieci z ich terenów, mimo to przekaz informacji dotyczący najbliższej przyszłości jawi się w ciemnych barwach. - Jest to problem całego powiatu i jeśli będzie to wyglądać tak, jak się na to zanosi to będziemy mieli w cały powiecie potężny problem niezależny od nas. Z tego, co jest mi wiadomo firma ma zakaz zagospodarowania śmieci – podkreśla Marcin Bolek, wójt gminy Dębowiec.

Samorządowcy liczą na to, że władze Urzędu Marszałkowskiego w Rzeszowie podejmą wreszcie kroki, które rozwiążą sprawę zagospodarowania odpadów. Spodziewają się albo rozszerzenia możliwości wywozu śmieci do instalacji np. w województwie małopolskim bądź zmian ustawowych.

Ilona Dziedzic

ilona.dziedzic@jaslo4u.pl

Napisany dnia: 18.06.2019, 13:37
Komentarze Czytelników:
Dodaj nowy komentarz Wyświetlaj:
@ Notek
dnia 18.06.2019, 14:10
Ocena
komentarza:
70
A ceny w górę--- to potrafią!
@ Gg
dnia 18.06.2019, 16:06
Ocena
komentarza:
55
Nie odbierają śmieci? To nie płacimy
@ Skutek
dnia 18.06.2019, 18:11
Ocena
komentarza:
36
Zaistniała sytuacja to skutek nie wybudowania żadnej instalacji do zagospodarowania odpadów w powiecie jasielskim przez największego "producenta" odpadów tj. miasto Jasło, czyli skutek działania Marii K., która odstąpiła od takiej budowy mając wszystko na tacy: projekt, lokalizację i kasę.
Co w zamian zaproponowała: Nic, czyli zero konkretów bajdurząc o innej niż Gamrat lokalizacji.
Lokalizacja w Gamracie byłą i jest nadal jedyną prawnie dopuszczalną lokalizacją na takie przedsięwzięcie, bo ma stosowny zapis w planie przestrzennym. Tylko, ze w czasie gdy Pani K. odstąpiła od tej budowy był to teren Skarbu Państwa za teraz własność prywatna i np. miasto musiało by wyłożyć kasę na jego odkupienie - do czego oczywiście nie dojdzie, bo nikt tam nie ma zamiaru budować takiej instalacji. Łatwiej jest podnieść cenę lub dopłacić do odpadów z budżetu miasta.
Po poradę co i gdzie robić należy zwrócić się do Pani Marii K., która z racji pracy w instytucji pomagającej samorządom, na pewno znajdzie tym razem konstruktywne rozwiązanie, zwłaszcza w czasie przedwyborczym, gdy dla polityków nie ma rzeczy niemożliwych.
@ uj
dnia 18.06.2019, 18:31
Ocena
komentarza:
14
pan wójt Bolek miał pomysł z ważeniem gminnych śmieci to teraz ma czas na spokojnie to zrobić jak będą zalegać przy drogach
@ NO to JAK ? Nie czyTak.
dnia 18.06.2019, 22:42
Ocena
komentarza:
4
Jezdzili dzisiaj za śmieciami,nie wszystkie zabierali.Dlaczego?
@ Mirosław
dnia 18.06.2019, 23:15
Ocena
komentarza:
19
Jeżeli śmieci nie zostaną odebrane do 7 dni od daty zgodnej z harmonogramem. Macie Państwo prawo żądać odszkodowania od Gminy. Oczywiście o opłacie za wywóz śmieci nawet nie ma mowy. Gmina nie zobowiązała się z umowy między mieszkańcami. Was jako mieszkańców guzik obchodzi, to - że firma nie przyjmie odpadów. Gmina jest od tego by odbiór zapewnić, mogą to sobie trzymać gdzie chcą, ale nie mają prawa pobierać opłat od mieszkańców za odbiór odpadów, jednocześnie wydając sobie komunikat, że nie będą ich odbierać. Mieszkańcy mają prawo wystawić te swoje odpady przed drogę i niech sobie tam stoją. Wystawili zgodnie z harmonogramem... Nikt do nich nie przyszedł, nie przysłał pisma, że stawka za odpady zostanie pomniejszona w związku z opóźnionym odbiorem. Jeżeli po kilku dniach odpady z drogi nie zostaną zabrane, proszę interweniować w Gminie, a jeśli nie pomoże to zgłosić sprawę policji okazując harmonogran wywozu odpadów. A tym śmiesznym komunikatem na stronie internetowej Gmina może sobie podetrzeć nie powiem co...Ludzie, znajcie swoje prawa!
@ SAMARYTANIN
dnia 19.06.2019, 00:48
Ocena
komentarza:
12
A taki miał być gospodarny wójt Tarnowca .Sztuczne ognie na święto pieroga , a ludzie w śmieciach toną , kanalizacji i bieżącej wody brak w 21 wieku?Ludzie na zakupy do USA latają i w kosmos a w gminie Tarnowiec śmieci nie ma kto odebrać?
@ Narzekanie
dnia 19.06.2019, 06:22
Ocena
komentarza:
10
Narzekacie jak starsze panie, a sprawa jest prosta. Należy wymagać od włodarzy rozwiązania problemu. Można nadal taką instalację wybudować - jest lokalizacja, są na to fundusze, tylko potrzebna jest wola i determinacja.
Realnie: nic z tego nie będzie - tylko narzekanie, tłumaczenie niemocy i podwyżki cen za odbiór odpadów.
Dlaczego?
Jeżeli priorytetem jest budowa inkubatora przedsiębiorczości jako lekarstwo m.inn. na bezrobocie, to przecież absolwenci inkubatora rozwiążą ten problem i wiele innych problemów miasta.
Po co budować zakład na kilkadziesiąt miejsc pracy?
@ bazalt
dnia 19.06.2019, 07:36
Ocena
komentarza:
15
@Skutek - A teraz rzetelni dziennikarze jaslo4u powinni udać się do P.Kurowskiej po wyjaśnienia i pomysł na rozwiązanie problemu. I nie ma że - "to nie ja", kręcenia i ślizgania się po temacie. Wszyscy mieszkańcy powiatu bez względu na popieraną opcję, wiedzą że to absolutnie nikt inny, a jedynie P.Kurowska zablokowała inwestycję w Gamracie.
@ Uj
dnia 19.06.2019, 11:07
Ocena
komentarza:
5
Rzetelni jedzą im z ręki ...zapomnij
@ Miś
dnia 19.06.2019, 21:08
Ocena
komentarza:
2
Ceny będą jeszcze wyższe bo jest problem...każdy chce oddać smieci Ale nikt ich nie chce...więc jak juz weżmie to to po cenach wysokich...
@ Moc
dnia 19.06.2019, 21:10
Ocena
komentarza:
1
Nie plaćcie i radzie sobie ze smrodem pod domem
@ Haha
dnia 19.06.2019, 21:13
Ocena
komentarza:
0
Zawiozą je do ciebie mądralo...trzeba działać szukać odbiorców...A nie karać
Za ta karę kiedyś jako mieszkaniec oddasz
@ Bezradność
dnia 21.06.2019, 06:13
Ocena
komentarza:
4
Widać totalną indolencję i bezradność każdej władzy jasielskiej (od powiatu, poprzez miasto i gminy) w tym temacie. Tylko władza Gminy Jasło cokolwiek postąpiła tj. wydała zgodę na lokalizację zakładu w Wolicy (nie Miasto Jasło, tylko Gmina Jasło).
Nie ma np. sesji w sprawie odpadów- są ważniejsze tematy.
Nawet radny mieniący się trybunem ludowym milczy.
Po co wybrano radnych - bezradnych?
Omawiane będą tylko bawidka typu inkubator?
@ madka
dnia 22.06.2019, 12:12
Ocena
komentarza:
-2
I całe szczęście zablokowała, bardzo jestem jej wdzięczna za tą decyzję
Proszę sobie wyobrazić ze na Gamracie i w jego okolicach również mieszkają ludzie. Mamy tu swoje domy, małe dzieci i chcemy mieszkać w przyjaznych warunkach. Wystarczy ze kanalizacji nie ma i nie wiadomo kiedy będzie...kolejnych smrodów nam nie potrzeba. A spalarnia musi byc wybudowana z dala od zabudowań od skupisk ludzkich. Współczuję również mieszkańcom Tarnowca i Wolicy, tam tez nie jest miejsce na gromadzenie śmieci!
@ do madki
dnia 22.06.2019, 20:44
Ocena
komentarza:
1
Ręce opadają jak się czyta takie bzdury, a jeszcze gorzej, gdy pod wpływem takiej "wiedzy ekologicznej" decyzje o odpadach podejmuje nauczycielka, czyli osoba, która teoretycznie powinna być uświadomiona trochę bardziej niż przeciętny mieszkaniec.
W punktach:
1. Nikt w Gamracie nie projektował spalarni.
2. Spalarnie jak i inne zakłady przetwarzające odpady muszą być budowane w terenach uprzemysłowionych. Nikt nie buduje takich obiektów na odludziu z przyczyn oczywistych (np. w Rzeszowie, w dzielnicy uprzemysłowionej, na Załężu).
3. O tym gdzie mogą być budowane takie obiekty decyduje plan przestrzenny, który przewiduje taki obiekt w Gamracie - nie na żadnym odludziu. Plan ten nadal obowiązuje. Maria K. nic tu nie zablokowała i całe szczęście!
4. Jeżeli ktoś w mieście pomyśli o jego przyszłości, m.inn. w tej branży - to wróci do tematu - tylko w tej lokalizacji, zgodnej z obowiązującymi nadal przepisami.
5. Spokojna twoja rozczochrana- nikt się za to nie weźmie- łatwiej siać odpadami po lasach i rowach, palić np. w piecach c.o., podnieść ceny, niż coś wybudować.
6. Nie tylko w tej branży miasto i powiat nie miało szczęścia do włodarzy - podstawowe problemy w mieście i w powiecie nie zastały i jeszcze długo nie zostaną rozwiązane.

P.S. Porzuć myślenie stereotypowe i popatrz trochę dalej, niż czubek własnego nosa. Myślenie tylko o sobie, o swoim osiedlu, o swojej wsi, ma krótkie nogi. Włodarz miasta z chwilą objęcia stanowiska ma rozwiązywać problemy miasta, a nie blokować gotowe rozwiązania, szczególnie w przypadku, gdy nic innego nie ma do zaoferowania.
Szykuj kasę na odpady. Trzeba płacić za brak własnej instalacji.
Dużo i coraz więcej.
@ Spalarnie
dnia 22.06.2019, 20:49
Ocena
komentarza:
1
W Europie działa obecnie ponad 450 rusztowych spalarni śmieci. Na świecie jest ich ponad 2000. W budowaniu spalarni przodują wysokorozwinięte kraje, gdzie świadomość ekologiczna jest na najwyższym poziomie. Najczęściej spalarnie lokalizowane są w centrach miast, a nawet osiedli mieszkaniowych.

W Wiedniu spalarnia rusztowa znajduje się w centrum miasta. Wraz z dwoma innymi zapewnia około 25 procent zapotrzebowania miasta na ciepło. W Libercu w Czechach spalarnia funkcjonuje w sąsiedztwie przedszkola. W około 100-tysięcznym Winthertour w Szwajcarii działa spalarnia rusztowa w otoczeniu bardzo podobnym do tego w Załężu. Znajduje się w dzielnicy magazynowo-składowej o charakterze produkcyjnym. Jednak w bezpośredniej bliskości osiedli mieszkaniowych.

W Lozannie spalarnia utylizująca 160 tys. ton śmieci rocznie sąsiaduje bezpośrednio z blokami mieszkalnymi. W szwedzkim Malmo jest w dzielnicy usługowo-magazynowo-handlowej, w sąsiedztwie oczyszczalni ścieków i w pobliżu osiedli mieszkaniowych. W hiszpańskiej turystycznej Palma de Mallorca spalarnia rusztowa działa od 1997 roku i spala rocznie 430 tysięcy ton odpadów. Nad samym brzegiem Oceanu Atlantyckiego na Bermudach spalarnia działająca od 1994 roku utylizuje około 70 tys. ton odpadów rocznie.

W Polsce już powstało lub powstaje sześć nowych spalarni: w Krakowie, Koninie, Bygdoszczy, Poznaniu, Szczecinie i Białymstoku. Rzeszowska instalacja ma spalać docelowo rocznie około 100 tys. ton odpadów. Będzie utylizować nie tylko śmieci, ale także produkować energię. Ma jej wystarczyć na zaspokojenie zapotrzebowania Rzeszowa na centralną ciepłą wodę. Będzie tu także produkowana energia elektryczna.
@ Yes
dnia 25.06.2019, 19:04
Ocena
komentarza:
0
Oczywiście, wszystko na gamrat wywieźć i po problemie
@ Piotrek
dnia 18.06.2019, 14:26
Ocena
komentarza:
31
Jakie działania podejmowane są by zminimalizować ilość wytwarzanych odpadów przez włodarzy, poza kodami kreskowymi i podnoszeniem opłat kwartalnych? Proszę o przykłady
@ Gg
dnia 18.06.2019, 17:34
Ocena
komentarza:
25
Zawiezmy smieci pod Gmine
@ Nowa
dnia 19.06.2019, 06:42
Ocena
komentarza:
7
Nowa władza w spółce miejskiej na pewno pomoże rozwiązać ten i inne problemy miasta i wtedy zazdrośnicy nie będą wytykać szefowi, że zarabia więcej niż prezydent, a nawet wnioskować będą o podwyżkę. Za komuny, gdy firma ta była naprawę miejska, tym się m.inn. zajmowała.
@ Vv
dnia 19.06.2019, 20:02
Ocena
komentarza:
5
zawiezmy smieci pod starostwo na rynku w jaśle zrobić składowisko
@ Pcc
dnia 20.06.2019, 19:33
Ocena
komentarza:
0
Dokładnie zasypać gminę
@ Rozwiązanie
dnia 21.06.2019, 06:36
Ocena
komentarza:
3
Jak będzie z odpadami? Jak zwykle.
Będzie wniosek o podniesienie cen za odbiór lub będzie dopłata z budżetu miasta- co jest ukrytą formą dofinansowania - również z kieszeni podatnika.
Wniosek na sesję i sprawa załatwiona. Tak jak z podniesieniem ceny za wodę, ścieki i ogrzewanie - corocznie, z pełną galą i bez zbędnej dyskusji. Chciałbym się mylić ale żadna spółka "miejska" nie "rozwiąże" tych tematów inaczej, niż poprzez kolejną podwyżkę cen.
@ J
dnia 18.06.2019, 14:37
Ocena
komentarza:
29
Teraz powinno dojść do integracji społeczeństwa, celem zwrotu pobranych opłat za usługi, które nie zostały zrealizowane to by się większość zabrała za wdrażanie rozwiązań powszechnie już w innych częściach Polski stosowanych - wdrażanych.
@ Baca jasielski
dnia 18.06.2019, 22:32
Ocena
komentarza:
7
Bedzie plaga szczurów wleza do urzeda
@ yth
dnia 18.06.2019, 14:45
Ocena
komentarza:
36
wywieźć pod właściwy urząd niech im śmierdzi...
@ Kierowca
dnia 18.06.2019, 15:03
Ocena
komentarza:
1
Jaki urząd?
@ dragoness
dnia 18.06.2019, 17:02
Ocena
komentarza:
29
marszałkowski.
@ Cc
dnia 18.06.2019, 17:37
Ocena
komentarza:
23
Elternatywnie do Dąbrówki!
@ Baca jasielski
dnia 18.06.2019, 22:33
Ocena
komentarza:
4
Hej poco jak tam i yak śmierdzi
@ sss3
dnia 18.06.2019, 15:03
Ocena
komentarza:
14
Przypisać na sztywno gminy do instalacji a jak dana instalacja nie wyrabia albo jest na przeglądzie albo ma inny problem to... trudno, radźcie sobie sami. No wprost genialne.
@ Cc
dnia 18.06.2019, 17:22
Ocena
komentarza:
-2
Nazywanie tego burdelu w Wolicy instalacją to spore nadużycie! Brud, smród, szczury i insekty!
@ Lolo
dnia 18.06.2019, 15:05
Ocena
komentarza:
4
Takie życie. Żyjcie w smrodzie
@ mrX
dnia 18.06.2019, 15:14
Ocena
komentarza:
43
Dziękujemy Ci, o Mario Różo Wiatrów Kurowska!
@ niezdziwiony
dnia 18.06.2019, 21:58
Ocena
komentarza:
24
Maryś, odezwij się.
@ Ja
dnia 18.06.2019, 15:14
Ocena
komentarza:
28
Opłaty pobierać coraz wyższe dają radę pobierać
@ Józef
dnia 18.06.2019, 15:43
Ocena
komentarza:
21
Efekt celowych zaniechań p.Kurowskiej.
@ Kierowca 8I0
dnia 18.06.2019, 15:44
Ocena
komentarza:
-8
Postarajcie się kupować mniej śmieci.
Zwiększyć opłatę za wywóz śmieci pięciokrotnie.
@ Rufen
dnia 18.06.2019, 17:18
Ocena
komentarza:
9
Kierowca 810 ty całkiem na głowę upadłeś !!
Wywóz śmieci w Jaśle jest w tańszy o 4 zł w skali roku niż w Niemczech wiec zastanów się zanim coś napiszesz.
@ Do Rufen
dnia 18.06.2019, 18:23
Ocena
komentarza:
4
Kierowca ma rację i popieram.Kupujemy więcej opakowania/świecące,kuszące,pełne farb i toksyn/niż towaru.Nie kupować tych bubli,to producenci zaczną ekologicznie pakować i nie będzie problemu ze śmieciami.Szary papier można zakopać,a folie nas przeżyją i tylko trują.
@ Rufen
dnia 18.06.2019, 18:56
Ocena
komentarza:
18
DO @ Do Rufen

Ale mieszasz pojęcia bo to że producenci pakują tak ,a nie inaczej to nie problem w opłatach za wywóz śmieci. Obłożyć producentów importerów opłatami za opakowania (nie ekologiczne) które doliczą do ceny produktu i wtedy ten producent który zapakuje bardziej ekologicznie będzie miał niższą cenę co wpłynie na jego konkurencyjność. Też popieram opakowania ekologiczne ale co ja jako konsument mogę jak śmietanę kupię tylko w plastiku , biały ser w papierze który dodatkowo zapakowany jest w folię.

Dlaczego butelki plastikowe z napojów nie są kaucjonowane o puszkach aluminiowych nie wspomnę. W wspomnianych prze zemnie Niemczech kaucja za butelkę PET bez względu na pojemność to 0,25 € czyli ponad 1 zł.
Problem butelek w śmieciach został zlikwidowany bo każdy umie liczyć i zwraca butelki aby odzyskać kasę. I to jest początek drogi do walki ze śmieciami ,a nie podnoszenie cen.
@ Do Rufen
dnia 18.06.2019, 19:57
Ocena
komentarza:
6
Zgadzam się,lecz sądzę,że Kierowca podwyżkę cen ujął w przenośni,mając na myśli nauczenie ludzi oszczędności.Drogie śmieci,to zaczną myśleć co kupują.Np.wielka foliowa,nadmuchana torba,a w niej 5 cukierków itp.Dawniej mleko w butelkach,które się sprzedawało.Za granicą są automaty,oddaje się puszki i plastikowe butelki.Bezrobotni z tego żyją,wyciągając z koszy porzucone przez bogatych opakowania.Nawet kwiaty pakują w gazetowy papier.
@ do Kierowcy 810
dnia 19.06.2019, 20:09
Ocena
komentarza:
4
Podwyższenie ceny odbioru odpadów skutkuje wywożeniem ich do lasu, wyrzucaniem do przydrożnych rowów, podrzucaniem do innych śmietników, tworzeniem dzikich wysypisk itd.
Tak to działa. Taka jest świadomość ekologiczna. Liczy się kasa, decyduje ekonomia, a nie życzeniowe myślenie apelujących o ochronę środowiska.
Środowisko chronią ci, co wykorzystując nowoczesne technologie przetwarzają odpady, a nie ci, co zabraniają budowy zakładów zagospodarowania odpadów np. z przyczyn populistycznych, dla doraźnego poklasku.
To, że nastąpi załamanie gospodarki odpadami w powiecie jasielskim wiadome było już po podjęciu decyzji o nie budowaniu niczego w tym temacie, tj. w 2006 r.
Minęło 13 lat o dalej jesteśmy z ręką w nocniku.
@ ehhh
dnia 18.06.2019, 15:52
Ocena
komentarza:
6
No śmiech na sali. Chcemy zwrot kosztów i to jak najszybciej. ZŁodzieje !
@ Ale jaja
dnia 18.06.2019, 16:09
Ocena
komentarza:
3
Dalej większość nie ogarnia że odpady to czysty pieniądz i jeszcze trzeba płacić za ich odbiór
@ do "Ale jaja"
dnia 18.06.2019, 18:16
Ocena
komentarza:
5
Oczywiście, że jest na tym kasa, która zgarnia aktualnie prywatna osoba mając instalację do przerobu odpadów.
Pytanie: Dlaczego tej kasy nie zgarniają samorządy? W tym np. Miasto Jasło?
@ matka
dnia 18.06.2019, 16:19
Ocena
komentarza:
4
Dlaczego firmy wywozowe smieci mieszają wszystkie odpady razem. To po ca ja segreguje swoje śmieci na szklo makulaturę i plastik. Osiedle Mickiewicza??? za strażą państwową z tylu
@ Kuic nowoeczesna peel
dnia 19.06.2019, 11:16
Ocena
komentarza:
3
MIeszajom bo wiedzom że som posegregowane.
@ Miasto Jasło
dnia 18.06.2019, 16:28
Ocena
komentarza:
8
Jak dbamy o środowisko takie pozostawimy przyszłym pokoleniom, ważne jest to żeby po użyciu produktu przepukać opakowanie woda, wtedy odór w postaci brzydkich zapachów zostanie usunięty, Następnych bardzo ważnym elementem jest zajęcie się odpowiednich władz ( gdyż piastowanie stanowiska to nie tylko branie pieniędzy za nic nie robienie) a niestety tak w naszym mieście jest, a ludzie to kupują i wiecznie tych samych wybierają ( a to nie jest praca na całe życie) ogarnijcie to w końcu, w tym zawodzie tak jak i wielu innych jeżeli komuś nie chce się pracować odchodzi, Czy sprzątaczka która nie sprząta będzie zatrudniona w firmie sprzątającej ( szczerze w to wątpie). Jednakże naprawdę jeżeli nie ma inwestycji ( młodzi ludzie wyjeżdzają z tego miasta ) powiedzcie czy naprawdę to miasto musi tak skończyć ? Czy nie ma kogoś komu by się chciało i wziął się ( owszem nie będzie łatwo ale nikt nie mówił że to lekka praca, lepiej brać pieniądze i żeby nic się nie działo...
@ arni
dnia 23.06.2019, 07:19
Ocena
komentarza:
0
Mam myć śmieci?? dobrze się czujesz?
@ Strach pomyśleć
dnia 18.06.2019, 17:21
Ocena
komentarza:
1
Teraz komary będą przenosić na ludzi różne infekcje.Ci ,którzy twierdzili,że w Wolicy nie śmierdzi,teraz przekonają się na własnych posesjach,jaki to zapaszek.Zabronili palić papiery,tekturę,teraz zamiast dymu,fetor i choróbska.Ludzie sami sobie szkodzą.
@ Wolica
dnia 18.06.2019, 23:50
Ocena
komentarza:
0
Może teraz ludzie zrozumieją mieszkańców Wolicy. Najbliższy dom znajduje się ok. 30 metrów od ogromnego wysypiska śmieci. Pomysłodawcy i wykonawcy takiego stanu rzeczy powinni odpowiadać karnie. Karą powinno być przeniesienie wysypiska w pobliże posesji p. Marii K., właścicieli Ekomax-u (będą mieli blisko do pracy) oraz samorządowców.
@ Kod
dnia 19.06.2019, 21:18
Ocena
komentarza:
8
Ci co chcieli zamknąć instalację na Wolicy...im te smieci zawieść
@ Hit
dnia 21.06.2019, 17:20
Ocena
komentarza:
1
Nie wysypisko...wysypisk nie ma...Ekomax nie skladuje odpadów
Odpady przetwarza i wywozi
@ Adam
dnia 18.06.2019, 17:21
Ocena
komentarza:
17
Skoro dla mieszkańców każde miejsce na budowę wysypiska jest złe to niech każdy swoje śmieci trzyma w swoim ogródku.
@ Potak
dnia 21.06.2019, 17:27
Ocena
komentarza:
1
Bardzo dobry pomysł
Jak nie chcą instalacji..nigdzie ...niech trzymają smieci w domu
Twoje smieci twój smród...
Ja tam po worki byłem na tej firmie w wolicy
I nie śmierdziało...
@ Erni
dnia 18.06.2019, 17:27
Ocena
komentarza:
15
A pani Maria była taka szczęśliwa,że zablokowała projekt spalarni,bo nie było takiej potrzeby,choć fundusze i to nie małe były przyznane,no ale kogo wybieramy,tego mamy i skutek.
@ do Erni
dnia 18.06.2019, 22:33
Ocena
komentarza:
7
O jakiej spalarni w Gamracie piszesz i szerzysz ploty?
Miał to być zakład zagospodarowania, przetwarzania i odzysku odpadów (w tym sortownia i kompostownia) jakich są setki w kraju i za granicą.

Spalarnie odpadów funkcjonują w przydomowych piecach c.o. (efekty widoczne w powietrzu w zimie) i w postaci wielu pożarów składowisk odpadów (głównie niebezpiecznych) zakładanych na dziko, np. na "słupów". Oczywiście podpalacze są nieuchwytni, autorzy przekrętów zarabiają miliony, a koszty likwidacji pogorzelisk pokrywa podatnik.
Sławną "różę wiatrów" z furanami i dioksynami mamy wszyscy w pakiecie, czyli gratis.
@ Erni
dnia 19.06.2019, 13:41
Ocena
komentarza:
-2
Jak nie wiesz nic na ten temat,to lepiej zamilcz,kompostownia miała powstać obok nie czynnego już wysypiska,a pieniądze z unijnych funduszy były już do pozyskania,jak zwykle trzeba mieć trochę rozumu,żeby myśleć o przyszłości,żeby problem nie narastał,tylko,żeby przyszłe pokolenia miały problem chociaż częściowo rozwiązany,nie pisałem nic o lokalizacji,więc nie rozumie dla czego czepiasz się mnie o Gamrat,choć właśnie tam był plan.
@ Erni i czepianie
dnia 19.06.2019, 22:38
Ocena
komentarza:
6
Czep się w tej sprawie Pani Marii K. - ona wie jak rozwiązać ten problem, bo już go raz "rozwiązała", w 2006 r. wylewając dziecko z kąpielą.
Nigdzie w rejonie jasielski nie planowano spalarni odpadów, bo nawet na sortownię czy kompostownię nie było lokalizacji, której by nie oprotestowano - a było rozpatrywanych kilkanaście miejsc. Obojętnie czy blisko, czy daleko od Jasła - były protesty i sprzeciwy. W Gamracie sprzeciw inspirowała Pani K. nie proponując nic w zamian - do czego była zobowiązana jako włodarz miasta, w owym czasie.
Zapaść w gospodarce odpadami w powiecie jasielskim to wspólny "dorobek" protestujących przeciwko technicznemu, inżynierskiemu rozwiązaniu tego tematu.
Za protesty i zaniechania teraz trzeba płacić. Protestowali niektórzy - płacą wszyscy - solidarnie i płacić będzie środowisko, bo odpady wyrzucane będą gdzie popadnie lub spalane.
@ kawosz
dnia 18.06.2019, 17:48
Ocena
komentarza:
2
No to jest problem wielki niby można by było przestać płacić za nie wywiązanie się z umowy o wywożenie tego tylko co dalej ?
@ Rufen
dnia 18.06.2019, 17:52
Ocena
komentarza:
9
Jako że to podatek za wywóz śmieci , a nie umowa cywilno-prawna więc nie płacenie będzie skutkowało przymusowemu ściągnięciu przez komornika.

Więc musimy płacić i płakać
@ Uj
dnia 18.06.2019, 17:57
Ocena
komentarza:
7
I znowu wywiozą do lasu w Łaskach...
@ NO to JAK ? Nie czyTak.
dnia 18.06.2019, 22:49
Ocena
komentarza:
1
Za palenie śmieci zapłacisz więcej niż za ich wywóz.
Płacisz za wywóz ,a Oni zostawiają.Nie płacisz żle , płacisz jeszcze gorzej.
Wybór należy nie do Ciebie,tylko do nich ???
@ On
dnia 18.06.2019, 18:09
Ocena
komentarza:
4
Ceny za smieci sa kolosalnie drogie a smieci staoja pod domami to w koncu za co placimy? Chyba najlepiej je palic w piecu i bedzie spokoj.
@ do On
dnia 18.06.2019, 18:21
Ocena
komentarza:
21
Za co płacimy?
Płacimy za decyzję o zaniechaniu budowy własnej, jasielskiej instalacji zagospodarowania odpadów. Teraz jesteśmy dziadami proszalnymi zabiegającymi o to, aby ktoś, kto ma instalację zechciał przyjąć odpady, wraz z niemałą i coraz większą kasę.
@ Z Tarnowca
dnia 18.06.2019, 19:17
Ocena
komentarza:
12
Ej, sąsiedzi. Ej, znajomi z mojej gminy coście na PiS i Kurowską głosowali. U jak wam teraz? Wy dla niej i dla PiS głosy i apanaże a co w zamian Ona i PiS wam daje, Smród, bród i górę śmieci. W październiku zaś wybory. I co? I tak beznamiętnie oddacie głosy na Kurowską i PiS. A oni odpowiednio podziękują. No może w drodze wyjątku głosujący na PiS dostaną gratis po paczce trutki na szczury i maseczkę na twarz. a
@ Argumenty
dnia 19.06.2019, 06:50
Ocena
komentarza:
10
Podaj argumenty na obronę Pani K., a nie uciekaj w wyzwiska czy etykiety.
@ Ja
dnia 18.06.2019, 19:26
Ocena
komentarza:
4
Jest wyjście- to co nadaje się do spalenia to spalić.
@ Do Ja
dnia 18.06.2019, 20:05
Ocena
komentarza:
2
Taki dym przegoni komary-dwa w jednym.
@ Czyściuto
dnia 18.06.2019, 19:34
Ocena
komentarza:
2
Trza głosować na piontom siłe
@ gość
dnia 18.06.2019, 20:03
Ocena
komentarza:
11
a co z instalacją w Gamracie ? teraz by się przydała.
@ Z Tarnowca
dnia 18.06.2019, 20:36
Ocena
komentarza:
14
Do gościa. Instalację na Gamracie uwaliła swego czasu M.Kurowska z partii przez PiS PiSanej.
@ oki
dnia 18.06.2019, 20:34
Ocena
komentarza:
10
będziecie mieć spalarnię tak jak w Krośnie ,zapomnijcie
@ saracen
dnia 18.06.2019, 21:38
Ocena
komentarza:
11
Jasło jak również gmina powinny stworzyć własny zakład utylizacji odpadów a nie starać się i popierać przedsiębiorcę prywatnego do załatwienia i poszerzenia swojego zakładu kosztem miasta ponieważ on później wypnie swoje 4litery na układ i będzie dyktował swoje warunki rynku mafijnośmieciowego
@ do Saracen
dnia 18.06.2019, 22:17
Ocena
komentarza:
10
Staraj się przekonać do swego bardzo słusznego stanowiska osobę wysoko postawioną w Urzędzie Marszałkowskim, która z pewnością w okresie przedwyborczym znajdzie lokalizację i kasę na budowę zakładu w powiecie jasielskim - celem naprawy błędu w postaci odstąpienia od takiej budowy - w warunkach, gdzie wszystko było przygotowane.

Widać na tym przykładzie jakie błędy popełniają decydenci, kto za te błędy płaci, jak płacący narzekają - ale oczywiście będą głosować i wybierać jak dotychczas.

Ciekawy jestem jaki będzie program wyborczy Pani K. w zakresie gospodarki odpadami.
Obieca pewnie wywóz odpadów w kosmos.
@ Saracen
dnia 19.06.2019, 19:52
Ocena
komentarza:
4
Napluj Śwince w twarz to powie - ej deszcz leje.
Dla władzy stanowiska poparcia wszystko
można obiecać. Ludzie to kupują. Szkoda że
choć teraz jesteśmy bardziej wykształconym
narodem zarazem jesteśmy bardziej głupsi
niż 30-40 lat do tyłu.
@ SAMARYTANIN
dnia 19.06.2019, 00:52
Ocena
komentarza:
2
Na święto strażaka w Brzezówce ile kasy Gmina wydała?Kto jest prezesem od śmieci?
@ KRAMER
dnia 19.06.2019, 01:03
Ocena
komentarza:
5
Ludzie sanepid wojewódzki powiadomić i wojewodę, weterynarię a prezesowi z komunalnego przedsiębiorstwa wstrzymać wypłatę skoro nie pracuje jak trzeba.A śmieci po imprezie ,święcie strażaka w Brzezówce gdzie wywozili?
@ Do niby Samarytanina i Kramera
dnia 19.06.2019, 09:01
Ocena
komentarza:
-2
Zazdrościcie tych paru złotych strażakom ci to raz do roku mogą się spotkać? A policzyłeś jeden z drugim ile ci strażacy ludziom pomogli? Wypompowana woda z dziesiątek studni, piwnic, dziesiątki godzin pracy np. w Czeluśnicy podczas podtopień. Ile uratowanych domów gdy gaszą płonącą sądzę w kominach. Pomoc poszkodowanym w wypadkach drogowych na terenie tylko naszej gminy. By utrzymywać swe uprawnienia np. do kwalifikowanej pomocy medycznej kosztem swego czasu robią kursy, zdają egzaminy państwowe. Co trzy lata przechodzą recertyfikację swych umiejętności. To mało? Dziesiątki usuniętych gniazd szerszeni i os,to też nic? Z tego co wiem tylko OSP z Tarnowa miała w zeszłym roku ponad 70 wyjazdów. A Czeluśnica,Wrocanka, Łubno czy inne jednostki. Wycierać brudną gębę o innego to jest łatwo . Sami ręce w kieszeń i zamiast pomóc robicie kieszonkowe rozgrywki w golfa porzucając ,,piłeczki,,z nogawki do nogawki. Pierońskie w malkontenci. Chcesz się jeden z drugim załapać na takie obchody dnia strażaka? To się zapiszcie do OSP. Zróbcie kursy uprawniające do wyjazdów do zdarzeń,zróbcie kosztem swego czasu wolnego badania medyczne i pokażcie ci potraficie. Jest pewne słowo którym można by określić takich jak wy ale nie przytoczę tego słowa w stosunku do was bo nie chcę obrazić...tego słowa.
@ Kierowca 8I0
dnia 19.06.2019, 07:48
Ocena
komentarza:
-4
Powodem, że ludzie bezmyślnie kupują wielkie ilości śmieci jest
niska opłata za wywóz śmieci.
Tyle samo płaci się miesięcznie za kilkanaście worków co też
za tylko jeden worek miesięcznie.
Jedynym rozwiązaniem śmieciowego problemy widzę
przez kilkakrotne zwiększenie opłaty za jeden worek lub kubeł.
Skoro stać nas na kupowanie drogich śmieci to też jest nas stać zapłacić
drogo z ich utylizację.
@ Uj
dnia 19.06.2019, 08:15
Ocena
komentarza:
4
Wywali do lasu i raczej nie zapłaci
@ Kolumna
dnia 19.06.2019, 11:54
Ocena
komentarza:
-1
Nie wierzyłem moim znajomym ze faktycznie tam na dole śmierdzi ale jak juz z innej wsi tak glosno komentują smród z segregowanych worków i mówią o szczurach co tam na dole się dzieje w WOLICY na dole jak tam czarne worki leżakują i to nie wiadomo jaki czas LUDZIE !!! Zjednoczmy się i powiedzmy STOP tym smrodom a taką inwestycje przenieśmy z dala od domów Urząd niech zatrudni 100 ludzi niech robotę zrobia i po smieciach
@ Kicha
dnia 19.06.2019, 21:21
Ocena
komentarza:
6
Co ty wiiesz o czarnych workach...
Na instalacjach nie skladuje się czarnych worków
Odpady są teraz mielone...osiołku
@ Poco
dnia 19.06.2019, 21:42
Ocena
komentarza:
6
Kolumna jak tak wiesz jak to zrobić...To Sam Zrób geniuszu
Gadać każdy potrafi
@ ...
dnia 19.06.2019, 20:42
Ocena
komentarza:
6
Ludzie widze same ukraińskie poismo na forum co się tam dzieje
@ Kokocha
dnia 19.06.2019, 21:24
Ocena
komentarza:
15
Zapytajcie Pana WIATRA co macie ze smieciami zrobić...on ma kontakty
Pomoże...w Krośnie za większą kasę wezmą
A może tym co protestowali i Wolice chcieli zamknąć
Na podwórze zawieść
Albo do tych worków co wisza pod plakatami ...dorzucić
Jest parę rozwiązań
@ Poco
dnia 19.06.2019, 21:28
Ocena
komentarza:
16
Stowarzyszenie Wolica pomoże...kase zaplacicie...to pomoże...
Niech w końcu coś zrobią...podzwonia...załatwią umowy...
Ludzie działajcie...krzyczeć to potrafią...
Niech pomogą ...mówili że mogą...pytać Pana Wiatra
@ @ grabarz
dnia 19.06.2019, 22:09
Ocena
komentarza:
-1
Za KOMUNY po wsiach śmieci nie zbierało i nikomu nie śmierdziało i szczuruf nie było, a teraz jak sobie ktoś naprodukuje śmieci to niech ich sam zje co mnie to obchodzą czyje śmieci.
@ Mira
dnia 19.06.2019, 23:09
Ocena
komentarza:
23
To od jutra wozimy śmieci do Nowej Wolicy. Oni wszystkim pomagają to nam te śmieci odbiorą. Wiatr ma duże podwórko, jego kolega Mirek ma samochody ciężarowe a reszta ekipy ma ręce do pracy więc raz dwa ten problem rozwiążą.
Kurowska działała na Gamracie a Wiatr i spółka na Wolicy.
Efekt podobny.
@ Toke
dnia 20.06.2019, 10:58
Ocena
komentarza:
9
Ostatnio jechałem przez tą Wolice i wisiały tam worki ze śmieciami...
To tam mieszkańcy mają zwozić śmieci? Taki Punkt zrobili?
Nie mówcie że stowarzyszenie nic nie robi...
To dobry pomysł
Gratuluję...popieram
@ Hit
dnia 20.06.2019, 21:33
Ocena
komentarza:
3
Też to widziałam..nie rozumiałam o co chodzi...
Śmieci tam mogę zawieść...? Czy to prawda???
@ Ktoto
dnia 20.06.2019, 11:08
Ocena
komentarza:
13
Kuroska Gamrat zamkneła..Wiatr Wolice...A śmieci
Zakwitną pod domami...
Ludzie kogo wy wybieracie
Wiatr kampanie na śmieciach robi...A wy jak barany za nim idziecie
@ CHORE PAŃSTWO!!!
dnia 20.06.2019, 14:18
Ocena
komentarza:
5
Jest lokalny Inkubator Przedsiębiorczości - a może tak zaczniemy hodowlę wszelkiego rodzaju robactwa jako żywej przynęty dla rybaków - z pewnością będzie to hit sezonu, regionu i materiał eksportowy...
@ jeja
dnia 21.06.2019, 10:16
Ocena
komentarza:
5
Ludzie w jakim kraju ŻYJEMY żeby 10 osób protestujących (mających własne interesy) zatrzymało odbiór śmieci w całym powiecie...MYŚLCIE... nie dajmy się zwariować...
Co oni na to ...mają pomysł żeby POMÓC, co zrobią z własnymi śmieciami
@ Hit
dnia 21.06.2019, 13:24
Ocena
komentarza:
4
Ktoś może wyciągnie od nich jakieś konsekwencje..
To nie można tak bezkarnie działać na szkodę ogółu...
@ Kierowca 8I0
dnia 21.06.2019, 20:08
Ocena
komentarza:
4
Ludziom się dobrze powodzi i kupują więcej śmieci.
Więc nich więcej płacą za odbiór śmieci i budowę sortowni.
Kilkanaście lat temu odbierano jeden kubeł na miesiąc.
A jak producent śmieci chciał częściej to powiadamiał telefonicznie
i po odbiorze płacił dodatkowo.
Prawie wszyscy mieścili się w limicie.
Po różnych manewrach płaci się teraz za miesiąc, niezależnie
od ilości worków, więc ilość śmieci wzrosła gigantycznie.
Może dojść do tego, że też teraz zostanie także zamknięta jedyna sortownia
w Wolicy, którą trzeba usprawnić.
I wtedy nie pomoże żaden lament i Jasło będzie jedynie jedną górą śnieci.
Dodaj komentarz
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Wybory na wójta gminy Tarnowiec. Utworzono trzy komitety wyborcze

  W gminie Tarnowiec zapowiada się niezwykle interesująca rywalizacja o fotel wójta. Przedterminowe wybory wyznaczono na 10 stycznia 2021 r. Wszystko wskazuje na to, że o urząd powalczy czterech kandydatów.

 • Uczniowie pozostają na nauce zdalnej. Rząd otwiera czasowo galerie handlowe

  Premier Mateusz Morawiecki na dzisiejszej konferencji prasowej poinformował o kontynuacji nauki w systemie zdalnym, jak również o tym, że od przyszłej soboty zostaną czasowo otwarte galerie handlowe w reżimie sanitarnym...

 • Czy wytrzymasz jeden dzień bez papierosa?

   

  W 1974 amerykański dziennikarz Lynn Smith rzucił wyzwanie swoim czytelnikom. Mieli nie palić papierosów przez jeden dzień, nagrodą było zdjęcie na okładce gazety Monticello Times. Trafiło na nią 300 osób. Ale przeszło 1500 osób podjęło się wyzwania. Amerykańskie Towarzystwo Walki z Rakiem zachęcone popularnością tej akcji ustanowiło 3 czwartek listopada Światowym Dniem Rzucania Palenia.

 • Pożar w sortowni odpadów. Zapaliła się maszyna do sortowania śmieci

  Strażacy od kilku godzin dogaszają pożar, który wybuchł około godziny 5. w jednej z hal w sortowni odpadów w Wolicy. Zapaliła się maszyna do rozdrabniania śmieci.

 • Czy ksiądz dopuścił się molestowania małoletnich w latach 80.? Sprawę bada prokuratura i kuria

  W mediach społecznościowych rozgorzała dyskusja na temat księdza, który w latach 80. ubiegłego wieku sprawował posługę w jednej z tarnobrzeskich parafii. Dziś kapłan jest proboszczem w parafii pod Jasłem. Dawni jego uczniowie wystosowali wobec duchownego poważne zarzuty dotyczące molestowania małoletnich dziewczynek. Kuria przeprowadziła wstępne dochodzenie kanoniczne. Sprawę zbada również przemyska prokuratura.

   

 • "W DPS w Foluszu żaden z mieszkańców nie zmarł z powodu Covid-19" – podkreśla dyrektor Adamski

  W Domu Pomocy Społecznej w Foluszu na obecną chwilę mieszka 229 pensjonariuszy. Na 170 zatrudnionych pracowników na ten moment gotowych do pracy jest 120, z czego 85 bezpośrednio pracuje z mieszkańcami domu. Jak w tych trudnych czasach pandemii koronawirusa walczy DPS w Foluszu? Z dyrektorem placówki Karolem Adamskim rozmawia Ilona Dziedzic.

 • Już dzisiaj otwarcie nowego sklepu Stokrotka w Tarnowcu!

   

  Miło nam poinformować o powstaniu nowej Stokrotki. W czwartek, 19 listopada, otwieramy nowo wybudowaną placówkę dla naszych klientów w Tarnowcu 411. Sklep będzie czynny od poniedziałku do soboty w godzinach od 6.00-22.00 oraz w niedziele pracujące w godzinach od 8.00-20.00.

 • W przyszłym roku ruszy budowa nowego przedszkola

  W Kołaczycach przy szkole podstawowej powstanie nowe gminne przedszkole. Władze miasta uzyskały pozwolenie na budowę, a rada gminy wyraziła zgodę na finansowanie inwestycji i zaciągnięcie kredytu na ten cel. Wkrótce zostanie ogłoszony przetarg, a w przyszłym roku rozpoczną się prace budowlane. Inwestycja ma się zakończyć w 2022 r.

 • Ubezpieczenia – czy na pewno nie potrzebujesz?

   

  Wyobraź sobie sytuację, w której jesteś sprawcą wypadku. Okazuje się, że osoba poszkodowana  zostaje sparaliżowana, a Ty, jako sprawca, musisz pokryć koszty jego leczenia i płacić mu rentę do końca życia. Czy jesteś na to przygotowany/-a finansowo?

 • Nowy most na osiedlu Gądki niemal gotowy

   

  Budowa mostu na osiedlu Gądki dobiega końca. Z terenu budowy obiektu zniknął już ciężki sprzęt. Obecnie trwają prace wykończeniowe. Choć termin zakończenia inwestycji został wyznaczony na październik 2021 r. to już dzisiaj wiadomo, że stanie się to znacznie szybciej. Nie wiadomo jednak, od kiedy z mostu będą mogli korzystać kierowcy oraz piesi.

 • 6 miesięcy więzienia i prace społeczne dla sprawcy rozboju na piłkarzu Czarnych Jasło

   

  W miniony piątek, w Sądzie Rejonowym w Jaśle zapadł wyrok w sprawie jednego z mężczyzn oskarżonych o dokonanie rozboju na młodym zawodniku Czarnych Jasło. Arkadiusz W. przyznał się do zarzucanego mu czynu. Złożył też wniosek o dobrowolne podanie się karze.  Sąd skazał go na 6 miesięcy pozbawienia wolności i pracę na cele społeczne.

 • Obiad za pół ceny? Zamów i odbierz u „Wojtka”

   

  Bar mleczny u „Wojtka” przygotował dla swoich klientów specjalną promocję. Od dzisiaj do odwołania, każdego dnia serwuje on zestawy obiadowe za pół ceny! Wystarczy zamówić i odebrać dania w barze przy ul. 3 Maja 101.

 • Czy sektor kultury otrzyma wsparcie od rządu?

   

  Resort Kultury i Dziedzictwa Narodowego przygotował program wsparcia dla szeroko rozumianego sektora kultury. Rząd zamierza przeznaczyć na ten cel 400 mln zł. Fundusz Wsparcia Kultury budzi jednak spore kontrowersje. Wczoraj zapadła decyzja o wstrzymaniu wypłaty rekompensat za straty spowodowane ograniczeniami pandemicznymi. Lista 2064 beneficjentów ma zostać zweryfikowana. Znalazł się na niej między innymi Mateusz Mijal. Jaślanin miałby trzymać pomoc w wysokości 206 032 zł.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105