Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna

I Powiatowy Turniej Strzelecki o Puchar Starosty Jasielskiego. Najlepsze wyniki uzyskała drużyna z LO w Kołaczycach

20

Wczoraj w Liceum Ogólnokształcącym w Nowym Żmigrodzie odbył się I Powiatowy Turniej Strzelecki o Puchar Starosty Jasielskiego na wirtualnej strzelnicy. Wzięło w nim udział łącznie 24 uczniów z każdej szkoły ponadpodstawowej na terenie powiatu jasielskiego. W kategorii drużynowej I miejsce zajęli reprezentanci Liceum Ogólnokształcącego w Kołaczycach.<FOTOGALERIA>

Dokładnie rok temu 9 grudnia 2021 r. w Liceum Ogólnokształcącym w Nowym Żmigrodzie uroczyście oddano do użytku pierwszą w powiecie jasielskim wirtualną strzelnicę. Inwestycja opiewała na ponad 160 tys. zł z czego blisko 130 tys. zł pochodziło z dofinansowania z Ministerstwa Obrony Narodowej, pozostałe koszty poniósł powiat jasielski. Dzięki temu uczniowie klas mundurowych z LO w Nowym Żmigrodzie na miejscu, w swojej szkole doskonalą zasady bezpieczeństwa posługiwania się bronią. Jak podkreśla dyrektor liceum Piotr Kudłaty, wirtualna strzelnica cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem nie tylko kadetów z klas mundurowych w Nowym Żmigrodzie, ale również z Kołaczyc, Dukli, Jedlicza i Trzcinicy.

- Mówiąc po wojskowemu to był strzał w dziesiątkę. Pragnę podziękować wszystkim osobom, które zaangażowały się w powstanie tej strzelnicy. Nasi uczniowie jak również z innych szkół w powiecie jasielskim korzystają z niej i muszę podkreślić, że nie wychodziliby ze strzelnicy. Zainteresowanie jest bardzo duże – podkreśla Piotr Kudłaty, dyrektor Liceum Ogólnokształcącego w Nowym Żmigrodzie.

Dyrekcja szkoły zorganizowała wczoraj I Powiatowy Turniej Strzelecki Puchar Starosty Jasielskiego na wirtualnej strzelnicy. Wzięło w nim udział 24 uczniów z ośmiu szkół ponadpodstawowych w powiecie jasielskim. - Mam nadzieję, że ten konkurs będzie organizowany cyklicznie, szczególnie, że w pozostałych szkołach mundurowych również powstają wirtualne strzelnice. Ponadto biorąc pod uwagę program edukacja dla bezpieczeństwa wchodzą elementy strzelania, więc był to znakomity sposób, aby uczniowie zapoznali się z bronią strzelecką – dodaje dyrektor LO w Nowym Żmigrodzie.

W turnieju wzięło udział osiem drużyn po trzech uczniów. Konkurencja polegała na tym, że uczeń kalibrował broń, a następnie oddawał kilka strzałów najpierw próbnych, a potem konkursowych na odległość 50 metrów. Turniej wyłonił najlepszą drużynę oraz w konkurencji indywidualnej najlepszego strzelca wśród dziewcząt i chłopców. - Uczestnicy turnieju są bardzo dobrze przygotowani i prezentują wysoki poziom szczególnie, że w turnieju biorą udział uczniowie z klas mundurowych, którzy już wcześniej uczyli się zasad bezpieczeństwa i celowania – mówi podpułkownik rezerwy Straży Granicznej Tadeusz George. - Jeśli ktoś strzela na strzelnicy trzy razy w tygodniu to od takiej osoby można wymagać dobrych wyników. Podczas turnieju uczniowie strzelali z karabinków pneumatycznych HK 416 – dodaje.

Starosta jasielski objął honorowym patronatem I Powiatowy Turniej Strzelecki i wręczył nagrody zwycięzcom turnieju. - W najbliższych dniach będziemy przekazywać do użytkowania strzelnice w Liceum Ogólnokształcącym w Kołaczycach, a w kolejnych dniach strzelnicę w Zespole Szkół w Trzcinicy. To będą już trzy strzelnice w powiecie jasielskim. Liczymy jednak, że kiedyś zbudujemy strzelnice do prawdziwej broni i mam nadzieję, że to się stanie w Trzcinicy – poinformował starosta Adam Pawluś.

I miejsce - Liceum Ogólnokształcące w Kołaczycach

II miejsce - Liceum Ogólnokształcące w Nowym Żmigrodzie

 III miejsce - Zespół Szkół Technicznych w Jaśle

W konkurencji drużynowej I miejsce zdobyła drużyna z Liceum Ogólnokształcącego w Kołaczycach, II miejsce drużyna z Liceum Ogólnokształcącego w Nowym Żmigrodzie i III miejsce Zespół Szkół Technicznych w Jaśle.

id

Napisany dnia: 09.12.2022, 13:11
Komentarze Czytelników:
Dodaj nowy komentarz Wyświetlaj:
@ może kiedyś
dnia 09.12.2022, 14:34
Ocena
komentarza:
15
Może kiedyś będzie spalarnia odpadów ale teraz będziemy odpadom robić morfologie w laboratorium. Może kiedyś będzie strzelnica ale jak na razie to sobie pykamy jak na konsoli.
Może kiedyś w Jasłem i Powiatem będą zarządzać ludzie posiadający umiejętność myślenia perspektywicznego i samodzielnego, ale na razie to ... jesteśmy w czarnej d...e.
@ Jaślanin
dnia 10.12.2022, 02:01
Ocena
komentarza:
-10
a moze kiedys Ruscy wejda i spala wszystko co teraz krytykujesz a nasze dzieci zaczna strzelac joystickami , bo tylko to będą potrafic...kiedys kazdy mlodzieniec byl we wojsku i potrzfil strzelac a dzisiaj to jak ide ulicą to same [...] widze z oczami w iphonie ...bedziemy bronic Ojczyzny Online ...Panie Moze Kiedys nie bedzie ...
@ Steven z Dynastii
dnia 09.12.2022, 14:55
Ocena
komentarza:
1
Jest przecież strzelnica z prawdziwego zdarzenia.
@ petarda
dnia 09.12.2022, 15:54
Ocena
komentarza:
1
niebawem bedziemy strzelać na Liwoczu
@ Dewot
dnia 10.12.2022, 09:53
Ocena
komentarza:
0
Ohydny seksistowski chamski wymysł. Nie lubisz kobiet, prawda? Od razu widać, że pasuje ci wejście ewakuacyjne!
@ Wow
dnia 10.12.2022, 20:32
Ocena
komentarza:
4
Adam Pawlus to szpec od strzelectwa Pokazał to już na Liwoczu
Brawo Panie starosto!!! Dziewczyna straciła wzrok Tylko pogratulować
odpowiedzialności ale karma wraca
@ Patronat
dnia 16.12.2022, 20:02
Ocena
komentarza:
3
Turniej strzelecki pod patronatem Starosty Adama Pawlusia - istna groteska xd
@ Antek
dnia 09.12.2022, 18:13
Ocena
komentarza:
-10
Jaslo to jednak zacofane miasto o ile można ta dziurę nazwać miastem
z takimi pseudowlodarzami na czele i sukienkowcem.
Jaslo było jest i będzie cofnięte w stosunku do innych cywilizowanych miast w
których obowiązują jakieś zasady a nie wolna amerykanka gdzie rządzi STANULA
A każdy się go boi i jak go widzi to by mu wszedł nie powiem gdzie
Telewizja i proces to by się na cały burdel przydała ażeby wypełnić ta plagę jasielska
@ do Antka
dnia 10.12.2022, 16:37
Ocena
komentarza:
1
Nie podobo się [...] Jasło? To sp...aj jak najdalej.
Diurę to masz wypaloną w miejscu, gdzie przeciętny człowiek ma mózg.
@ Antek
dnia 09.12.2022, 18:14
Ocena
komentarza:
2
Wyplenic* przepraszam za literowke
@ Tom
dnia 10.12.2022, 16:34
Ocena
komentarza:
-3
Grarelacje, szczególnie te słowa kieruje do Maćka. Brawo .
@ Paweł
dnia 10.12.2022, 21:37
Ocena
komentarza:
6
Paluchy ze spustu do zdjecia. ak już ich czegoś uczucie
@ dragoness
dnia 10.12.2022, 21:42
Ocena
komentarza:
-7
Gratulacje dla drużyny z ZST!
@ do dragones
dnia 11.12.2022, 11:29
Ocena
komentarza:
4
Wiadomo ze tak, w końcu szkoli i opiekuje się nimi chłopak z Wojsk Obrony Terytorialnej, według ciebie z armii Macierewicza. Hipokryzja aż bije, tam plujesz a tutaj gratulujesz.
@ dragoness
dnia 11.12.2022, 17:13
Ocena
komentarza:
-7
Ponownie gratulacje dla drużyny z ZST, szczególnie dla Wiktorii. Nawet w WOCie zdarzają się porządne chłopaki. Ostatecznie to mój były uczeń.
@ Ktoś
dnia 16.12.2022, 19:06
Ocena
komentarza:
-1
Rozumiem, że chłopaki się nie liczą. Na przykład jeden walczył z uczniem z Kołaczyc (Mundurówka)o 2 miejsce i wygrał.
@ dragoness
dnia 16.12.2022, 21:20
Ocena
komentarza:
-4
Rozumiem, że lubisz się czepiać. Dziewcząt w naszej szkole jest mało, tym bardziej interesujących się strzelectwem. Stąd mój wpis. Wystarczy?
@ ono
dnia 19.12.2022, 13:57
Ocena
komentarza:
0
uczniaki nie macie się z czego cieszyć , w razie W pisowcy wyślą was na pierwszą linie jako mięso armatnie, w wojsku to się nazywa zwiad !
Dodaj komentarz
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Grzechem nie sprawdzić świata zza dużych szyb. Blisko. Bliżej. Pod Maglem.

   

  Niewiele wysiłku trzeba włożyć, żeby znaleźć domek, który zachwyca swym położeniem. Można nie wychodzić z zachwytu, że po pierwsze blisko, po drugie z ceną, na którą Was stać.

 • Zderzenie trzech pojazdów w Zarzeczu. Jedna osoba została poszkodowana

   

  Dzisiaj około godziny 11. w Zarzeczu na drodze wojewódzkiej nr 992 doszło do zderzenia z udziałem trzech pojazdów. W zdarzeniu ucierpiała jedna osoba. Droga jest całkowicie zablokowana. Utrudnienia mogą potrwać kilka godzin.

 • Bezinwazyjny lifting twarzy bez igieł, skalpela czy botoksu? Brzmi nieprawdopodobnie, a jednak…

   

  Tak, to możliwe! A wszystko dzięki japońskiej technice masażu twarzy Kobido, która zyskuje coraz większą popularność wśród osób poszukujących naturalnych metod poprawy wyglądu skóry bez konieczności poddawania się zabiegom medycyny estetycznej. 

 • W czasie niemieckiej okupacji ryzykowali życie ratując Żydów. W Jaśle upamiętniono ich pełną poświęcenia postawę

   

  Polityka zagraniczna hitlerowskich Niemiec w latach trzydziestych i czterdziestych ubiegłego wieku odcisnęła tragiczne piętno na historii wielu narodów zamieszkujących Europę. Nazistowski plan bezwzględnej eksterminacji poszczególnych grup etnicznych w sposób szczególny dotknął europejskich Żydów,

 • Oferta Edukacyjna Bajkowego Prywatnego Przedszkola w Jaśle

   

  Bajkowe Prywatne Przedszkole w Jaśle to bezpieczne miejsce stworzone specjalnie dla dzieci, w którym mogą rozwijać swoje pasje i umiejętności w komfortowych warunkach!

 • Trwa proces jasielskiego przedsiębiorcy oskarżonego o niewłaściwe postepowanie z odpadami. Biegły z Krakowa nie dopatrzył się szkody w środowisku&l

  Prokurator wnioskował o przesłuchanie biegłego z Krakowa, który wydał opinie główną i uzupełniającą w sprawie zanieczyszczenia powierzchni ziemi oraz wód podziemnych na działce w Zimnej Wodzie, na której w ubiegłym roku były składowane i zakopywane odpady. Zdaniem oskarżyciela publicznego biegły pominął istotne dla sprawy kwestie, w szczególności nie udzielił odpowiedzi, czy doszłoby do obniżenia jakości wody, gdyby do tych prac naprawczych podjętych przez oskarżonego Grzegorza S. nie doszło.

 • Policja na tropie podpalaczy

  Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Jaśle prowadzą czynności w celu ustalenia sprawców podpaleń. Pożary wiat śmietnikowych przy ul. Lenartowicza oraz Chopina, a także w podcieniu bloku przy ul. Jagiełły w Jaśle miały miejsce w krótkich odstępach czasu...

 • "UE chciałaby zrobić skansen z naszych pięknie zagospodarowanych lasów” - mówiła posłanka Maria Kurowska

  „UE chce położyć rękę na polskie lasy państwowe” - podkreśla posłanka Solidarnej Polski – Maria Kurowska. Podczas dzisiejszej konferencji prasowej w Parku Miejskim w Jaśle mówiła o złożonym obywatelskim projekcie ustawy ws. obronie polskich lasów. Przyjęcie jej pozwoli polskiemu rządowi zachować kontrolę nad tym co się dzieje w lasach, a każde działanie podejmowane w sprawie lasów będzie przegłosowane przez Sejm. - Nic o lasach poza Sejmem – mówiła posłanka.

 • Wiosna – czas na zmiany!

   

  Zapraszamy Seniorów do aktywności. Wiosna to czas kiedy chętniej korzystamy z życia i szukamy nowych pomysłów na spędzanie wolnego czasu. Doskonałym rozwiązaniem będzie decyzja o udziale w Klubie Seniora, który funkcjonuje od niedawna  w Jaśle przy ul. Dworcowej 12  – dysponujemy jeszcze ostatnimi wolnymi miejscami !

   

 • Dwa różne spojrzenia na rewitalizację parku w Skołyszynie

  Gmina Skołyszyn otrzymała 7,7 mln zł dofinansowania na rewitalizację parku podworskiego w Skołyszynie. Niedawno rozpoczęta wycinka drzew w celu przygotowania terenu pod dalsze prace inwestycyjne została wstrzymana. Sprawie przygląda się jasielska policja i RDOŚ...

 • Helios Krosno zaprasza na kolejny tydzień repertuarowy Projektów Specjalnych

   

  Zbliżający się tydzień repertuarowy w kinie Helios Krosno pełny jest niespodzianek w ramach Projektów Specjalnych. Każdy kinoman z pewnością znajdzie dla siebie ciekawą propozycję. Na dużym ekranie będzie można zobaczyć między innymi najnowszy film Park Chan-wooka pt. "Podejrzana".

 • Chwyć za kielnię! Łap okazję cenową na bloczek komórkowy w sklepie DOMUS

   

  Wiosna to idealny czas na to, aby wrócić na budowę lub wreszcie zrealizować plany związane z remontem. Nie o samą porę roku jednak chodzi. Wiosną można natknąć się na materiały budowlane w bardzo atrakcyjnych cenach. Doskonałym przykładem jest bloczek komórkowy 24x24x59, który w sklepie DOMUS Łazienki & Budownictwo w Jaśle kosztuje dokładnie 14,29 zł. Oferta obowiązuje do końca kwietnia br.

 • Podpisano umowę na budowę drogi 5KDZ

   

  Miasto Jasło konsekwentnie inwestuje środki finansowe w rozwój infrastruktury drogowej na obszarze warzyckiej strefy inwestycyjnej. Kolejnym etapem realizacji tak nakreślonego celu jest budowa drogi 5KDZ. Po wielomiesięcznych perturbacjach związanych z rozstrzygnięciem przetargu na realizację tego zadania, w poniedziałek (20 marca br.) przedstawiciele jasielskich władz samorządowych oraz Przedsiębiorstwa Robót Drogowo-Mostowych w Jaśle, wreszcie parafowali stosowną umowę.

 • Wiercenie studni głębinowych z gminnej dotacji od A do Z

   

  Gmina Jasło uruchomiła w ubiegłym roku program dla swoich mieszkańców, w ramach, którego mogli oni składać wnioski o dofinansowanie budowy studni wierconej głębinowej dla budynków mieszkalnych. Pieniądze trafią do blisko 370 wnioskodawców. Część z nich podpisało już stosowne dokumenty. Inwestycję należy zrealizować w ciągu 6 miesięcy od zawarcia umowy. Już wcześniej warto więc wybrać doświadczonego wykonawcę. Kompleksową usługę wiercenia studni głębinowych oferuje firma WIT-WIERT.  Zadzwoń: 698 006 759.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 772 657