I sesja Rady Gminy Jasło
Dzisiaj, o godzinie 13.00 w Urzędzie Gminy miała miejsce I sesja VI kadencji. W spotkaniu wzięli udział radni gminy, wójtowie, sołtysi oraz pracownicy urzędu. Piętnastu nowo wybranych radnych złożyło uroczyste ślubowanie...


Rada Gminy składa się z piętnastu radnych i w związku z tym jest gotowa do podejmowania uchwał. Po oficjalnym ślubowaniu odbyło się tajne głosowanie, w którym wyłoniono przewodniczącego Rady Gminy. Większością głosów zwyciężył Józef Dziedzic.


- Nie przypuszczałem, że zostanę wybrany na przewodniczącego. Chciałbym podziękować wszystkim tym, którzy zaufali mi i zagłosowali. Każdego będę traktował jednakowo i w naszej radzie nie będzie żadnego rozłamu. Mam nadzieje, że nasza gmina na czele z wójtem będzie osiągać wiele pomyślności. - zwrócił się do zgromadzonych Józef Dziedzic, nowy przewodniczący Rady Gminy Jasło.



Na wiceprzewodniczących Rady Gminy Jasło zostali wybrani Zofia Lazar, Józef Leśniak oraz Stanisław Marszałek. Po odczytaniu wyników głosowania, serdecznie podziękowali oni za wybór i życzyli sobie jak i całej radzie pomyślnej współpracy.
Swoim refleksjami z członkami rady podzielił się Stanisław Pankiewicz, wójt gminy Jasło.

- Jestem przekonany co do tego, że obecna kadencja będzie również spokojna. - powiedział na zakończenie Stanisław Pankiewicz, wójt gminy Jasło.
(icz)
