Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna

Idealny telefon stacjonarny. Co powinien mieć?

3

Obecnie coraz trudniej znaleźć osobę, która nie miałaby własnego smartfona czy chociażby telefonu komórkowego. Może się nam wydawać, że aparaty stacjonarne dawno przeszły już do lamusa, ale to nie do końca prawda. Wciąż mają swoich zwolenników, a ich wybór wcale nie maleje. Zastanawiasz się nad zakupem telefonu stacjonarnego? Może chcesz wręczyć go w prezencie? Sprawdzamy, co wziąć pod uwagę przed podjęciem decyzji.

Telefon stacjonarny przewodowy czy bezprzewodowy?

Pierwsza kwestia, jaką warto rozważyć, to rodzaj telefonu stacjonarnego. Ich podstawowy podział to modele przewodowe i bezprzewodowe. Który z nich będzie lepszym wyborem?

Modele bezprzewodowe są chętnie wybierane przez osoby mobilne, które rozmawiając przez telefon lubią jednocześnie gotować, przechadzać się po domu czy po prostu odpoczywać na kanapie oddalonej od bazy telefonu. Prowadząc rozmowę, nie jesteśmy ograniczeni długością kabla, ale zasięgiem urządzenia. Ta odległość najczęściej wynosi do kilkunastu metrów. Jeśli zdecydujesz się na tę opcję, przed zakupem sprawdź, jak długi czas rozmowy i czuwania aparatu przewiduje producent. Po określonym czasie telefon musi powrócić na bazę w celu naładowania.

Ci, którzy nie chcą martwić się, że w trakcie rozmowy bateria w telefonie się rozładuje, mogą wybrać klasyczny telefon przewodowy. W tym przypadku niezbędne będzie jedynie podłączenie sprzętu do gniazdka linii telefonicznej, z pominięciem sieci elektrycznej. Wadą to ograniczony zasięg telefonu – prowadząc rozmowę, musimy pozostać przy aparacie. Zaleta to niższa cena tego typu urządzeń.

Funkcje i wyposażenie

Współczesne telefony stacjonarne nie przypominają już tych, które znamy sprzed lat. Obecnie, kupując model stacjonarny, warto więc zwrócić uwagę na to, czy posiada dodatkowe funkcje, jeśli takich potrzebujemy. Po przejrzeniu parametrów zobacz polecane telefony stacjonarne i sprawdź, który wybierzesz dla siebie.

Do podstawowych funkcji telefonów stacjonarnych należy:

 • pauza – wstrzymanie połączenia,
 • mute – wyciszenie mikrofonu,
 • redial – powtórzenie wybieranego wcześniej numeru i oddzwanianie na połączenia przychodzące,
 • system głośnomówiący,
 • regulacja głośności dzwonka i rozmów.

Bardziej zaawansowane funkcje znajdziemy w urządzeniach wyposażonych w wyświetlacz. Będą to między innymi:

 • książka telefoniczna – możemy zapisać w niej określoną liczbę kontaktów (przed zakupem warto sprawdzić, ile numerów „zmieści się” w książce),
 • identyfikacja numeru – wyświetlanie i rozpoznawanie numeru połączenia przychodzącego,
 • automatyczna sekretarka – pozwala zostawić wiadomość rozmówcy,
 • wskazanie daty i czasu godziny,
 • wysyłanie i odbiór wiadomości SMS,
 • wyświetlanie zdjęcia dzwoniącej osoby.

Okazuje się, że współczesne telefony stacjonarne może nie zastąpią nam telefonów komórkowych, ale z pewnością mogą być dobrymi sprzętami do użytku domowego. Pozwalają na długie i wygodne prowadzenie rozmów, a nawet wysyłanie i odbiór wiadomości SMS. Sprawdź polecane modele na NEO24.pl i zobacz, który model przypadnie Ci do gustu.

Materiał zewnętrzny

Napisany dnia: 19.12.2019, 12:57
Komentarze Czytelników:
Dodaj nowy komentarz Wyświetlaj:
@ łodyniec
dnia 19.12.2019, 15:12
Ocena
komentarza:
-2
Stacjonarny? Teraz to już chyba tylko kibel

łohohohohohohohohoho
@ duch
dnia 27.12.2019, 10:34
Ocena
komentarza:
1
bez zdjęcia i sms-ów. Pozostałe funkcje telefony stacjonarne posiadały 20 lat temu. Też mi nowość...
@ Kierowca 810
dnia 04.01.2020, 20:43
Ocena
komentarza:
2
Dużo moich znajomych zrezygnowało z telefonu stacjonarnego.
Jest droższy od komórki.
Mając wygodniejszą i bardziej poręczną komórkę częściej korzystamy
i z większego zakresu a mniej płacimy.
Dodaj komentarz Jeżeli chcesz, aby Twój nick był wyróżniony żółtym kolorem, po prostu zaloguj się w panelu logowania po prawej stronie
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Technikum Ekonomiczne w Jaśle w pierwszej 100 najlepszych

  W rankingu najlepszych szkół ponadpodstawowych w Polsce najwyższą pozycję w Jaśle zajęło Technikum Ekonomiczne nr 4. Na Podkarpaciu znalazło się na 4 miejscu.

 • BFG rozpoczął przymusową restrukturyzację banku PBS

  Bankowy Fundusz Gwarancyjny przejął kontrolę nad Podkarpackim Bankiem Spółdzielczym z siedzibą w Sanoku. Jego klienci stali we wtorek w długich kolejkach, aby wypłacić swoje oszczędności. W trudnej sytuacji znalazły się również jednostki samorządu terytorialnego, duże firmy i inne podmioty nieobjęte gwarancjami...

   

 • Odkryto kolejne szczątki ludzkie na placu budowy drogi. Tam mógł znajdować się cmentarz

   

  Na placu budowy nowego odcinka drogi wojewódzkiej 992 pomiędzy rondami ujawniono kolejne ludzkie szczątki. Wiele wskazuje na to, że na terenie przy ul. Floriańskiej, na którym prowadzone są badania archeologiczne, jednak istniał niegdyś cmentarz.

 • Internet zamiast telewizji: nadchodzi era telewizji internetowej!

   

  Telewizja internetowa cieszy się w Polsce coraz większą popularnością. W porównaniu do tradycyjnej telewizji pozwala cieszyć się ulubioną rozrywką w każdym miejscu, na różnego rodzaju urządzeniach z dostępem do sieci, a także o dowolnie wybranej porze. Najwięcej możliwości zapewniają dziś platformy wideo na życzenie – tzw. VoD (Video on Demand).

 • Ma powstać parking. Sprawa stanęła w martwym punkcie

  Władze miasta i powiatu popierają pomysł budowy miejsc parkingowych przy jasielskim szpitalu. Miałby on powstać na rogu ulic Lwowskiej i Konopnickiej. Niemniej sprawa stanęła w miejscu. Czy zapowiedzi o 160 miejscach parkingowych staną się faktem, czy to tylko mrzonki samorządowców?

 • Tragiczny wypadek w Gorzycach. Nie żyje pieszy

  Dzisiaj, po godzinie 18. w miejscowości Gorzyce (DW nr 992) pod kołami samochodu osobowego zginął mężczyzna. Policja ustala przyczyny tragicznego wypadku.

 • Wygraj karnet na stok CHYROWA-SKI

 • Ucz się praktycznie i zdobądź wymarzony zawód z ŻAKiem

   

  Szkoła ŻAK w Jaśle od ponad dekady jest liderem w dziedzinie kształcenia zawodowego. 

 • Centrum podologii medycznej

   

  To miejsce, w którym oferujemy Państwu usługi z zakresu podologii medycznej – dziedziny medycyny, która w Polsce wciąż nie jest popularna. Podologia to specjalizacja zajmująca się schorzeniami i wadami stóp, które mogą prowadzić do uciążliwych dolegliwości bólowych i utrudniać poruszanie się.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105