Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna

Idealny telefon stacjonarny. Co powinien mieć?

3

Obecnie coraz trudniej znaleźć osobę, która nie miałaby własnego smartfona czy chociażby telefonu komórkowego. Może się nam wydawać, że aparaty stacjonarne dawno przeszły już do lamusa, ale to nie do końca prawda. Wciąż mają swoich zwolenników, a ich wybór wcale nie maleje. Zastanawiasz się nad zakupem telefonu stacjonarnego? Może chcesz wręczyć go w prezencie? Sprawdzamy, co wziąć pod uwagę przed podjęciem decyzji.

Telefon stacjonarny przewodowy czy bezprzewodowy?

Pierwsza kwestia, jaką warto rozważyć, to rodzaj telefonu stacjonarnego. Ich podstawowy podział to modele przewodowe i bezprzewodowe. Który z nich będzie lepszym wyborem?

Modele bezprzewodowe są chętnie wybierane przez osoby mobilne, które rozmawiając przez telefon lubią jednocześnie gotować, przechadzać się po domu czy po prostu odpoczywać na kanapie oddalonej od bazy telefonu. Prowadząc rozmowę, nie jesteśmy ograniczeni długością kabla, ale zasięgiem urządzenia. Ta odległość najczęściej wynosi do kilkunastu metrów. Jeśli zdecydujesz się na tę opcję, przed zakupem sprawdź, jak długi czas rozmowy i czuwania aparatu przewiduje producent. Po określonym czasie telefon musi powrócić na bazę w celu naładowania.

Ci, którzy nie chcą martwić się, że w trakcie rozmowy bateria w telefonie się rozładuje, mogą wybrać klasyczny telefon przewodowy. W tym przypadku niezbędne będzie jedynie podłączenie sprzętu do gniazdka linii telefonicznej, z pominięciem sieci elektrycznej. Wadą to ograniczony zasięg telefonu – prowadząc rozmowę, musimy pozostać przy aparacie. Zaleta to niższa cena tego typu urządzeń.

Funkcje i wyposażenie

Współczesne telefony stacjonarne nie przypominają już tych, które znamy sprzed lat. Obecnie, kupując model stacjonarny, warto więc zwrócić uwagę na to, czy posiada dodatkowe funkcje, jeśli takich potrzebujemy. Po przejrzeniu parametrów zobacz polecane telefony stacjonarne i sprawdź, który wybierzesz dla siebie.

Do podstawowych funkcji telefonów stacjonarnych należy:

 • pauza – wstrzymanie połączenia,
 • mute – wyciszenie mikrofonu,
 • redial – powtórzenie wybieranego wcześniej numeru i oddzwanianie na połączenia przychodzące,
 • system głośnomówiący,
 • regulacja głośności dzwonka i rozmów.

Bardziej zaawansowane funkcje znajdziemy w urządzeniach wyposażonych w wyświetlacz. Będą to między innymi:

 • książka telefoniczna – możemy zapisać w niej określoną liczbę kontaktów (przed zakupem warto sprawdzić, ile numerów „zmieści się” w książce),
 • identyfikacja numeru – wyświetlanie i rozpoznawanie numeru połączenia przychodzącego,
 • automatyczna sekretarka – pozwala zostawić wiadomość rozmówcy,
 • wskazanie daty i czasu godziny,
 • wysyłanie i odbiór wiadomości SMS,
 • wyświetlanie zdjęcia dzwoniącej osoby.

Okazuje się, że współczesne telefony stacjonarne może nie zastąpią nam telefonów komórkowych, ale z pewnością mogą być dobrymi sprzętami do użytku domowego. Pozwalają na długie i wygodne prowadzenie rozmów, a nawet wysyłanie i odbiór wiadomości SMS. Sprawdź polecane modele na NEO24.pl i zobacz, który model przypadnie Ci do gustu.

Materiał zewnętrzny

Napisany dnia: 19.12.2019, 12:57
Komentarze Czytelników:
Dodaj nowy komentarz Wyświetlaj:
@ łodyniec
dnia 19.12.2019, 15:12
Ocena
komentarza:
-2
Stacjonarny? Teraz to już chyba tylko kibel

łohohohohohohohohoho
@ duch
dnia 27.12.2019, 10:34
Ocena
komentarza:
1
bez zdjęcia i sms-ów. Pozostałe funkcje telefony stacjonarne posiadały 20 lat temu. Też mi nowość...
@ Kierowca 810
dnia 04.01.2020, 20:43
Ocena
komentarza:
2
Dużo moich znajomych zrezygnowało z telefonu stacjonarnego.
Jest droższy od komórki.
Mając wygodniejszą i bardziej poręczną komórkę częściej korzystamy
i z większego zakresu a mniej płacimy.
Dodaj komentarz
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Rada parafialna, Caritas i Akcja Katolicka bronią księdza

  Mieszkaniec Tarnobrzega w jednym ze swoich wpisów na profilu facebook'owym wrócił wspomnieniami do czasów sprzed 34 lat, kiedy na lekcji religii ksiądz, który dzisiaj jest proboszczem w jednej z podjasielskich parafii miał brać dziewczynki na kolana i je dotykać. Przedstawiciele Akcji Katolickiej, Caritasu i rady parafialnej uważają, że duchowny został w perfidny sposób oczerniony i pomówiony...

 • Opłata za śmieci bez zmian dla mieszkańców Jasła. Radni o konieczności uszczelnienia systemu

   

  Miejscy radni w miniony poniedziałek podjęli decyzję w sprawie wysokości stawek opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi. Jaślanie, od 1 stycznia 2021 r. zapłacą za śmieci dokładnie tyle ile płacą teraz. Władze miasta podjęły również kroki w celu uszczelnienia systemu. Odstąpiono jednak od pierwotnego projektu, w którym opłata za gospodarowanie odpadami w przypadku mieszkańców budynków wielolokalowych (bloków mieszkalnych) miałaby być obliczana w oparciu o ilość zużytej wody.

 • Pociągi z Zagórza do Krakowa przez Jasło codziennie już od grudnia

   

  W grudniu bieżącego roku, w rozkładzie jazdy pociągów pojawią się nowe połączenia, którymi będzie można dotrzeć z Jasła do Krakowa. Pociąg PKP Intercity będzie kursował na linii Zagórz – Kraków codziennie.

 • Wybory na wójta gminy Tarnowiec. Utworzono trzy komitety wyborcze

  W gminie Tarnowiec zapowiada się niezwykle interesująca rywalizacja o fotel wójta. Przedterminowe wybory wyznaczono na 10 stycznia 2021 r. Wszystko wskazuje na to, że o urząd powalczy czterech kandydatów.

 • Uczniowie pozostają na nauce zdalnej. Rząd otwiera czasowo galerie handlowe

  Premier Mateusz Morawiecki na dzisiejszej konferencji prasowej poinformował o kontynuacji nauki w systemie zdalnym, jak również o tym, że od przyszłej soboty zostaną czasowo otwarte galerie handlowe w reżimie sanitarnym...

 • Czy wytrzymasz jeden dzień bez papierosa?

   

  W 1974 amerykański dziennikarz Lynn Smith rzucił wyzwanie swoim czytelnikom. Mieli nie palić papierosów przez jeden dzień, nagrodą było zdjęcie na okładce gazety Monticello Times. Trafiło na nią 300 osób. Ale przeszło 1500 osób podjęło się wyzwania. Amerykańskie Towarzystwo Walki z Rakiem zachęcone popularnością tej akcji ustanowiło 3 czwartek listopada Światowym Dniem Rzucania Palenia.

 • Pożar w sortowni odpadów. Zapaliła się maszyna do sortowania śmieci

  Strażacy od kilku godzin dogaszają pożar, który wybuchł około godziny 5. w jednej z hal w sortowni odpadów w Wolicy. Zapaliła się maszyna do rozdrabniania śmieci.

 • Czy ksiądz dopuścił się molestowania małoletnich w latach 80.? Sprawę bada prokuratura i kuria

  W mediach społecznościowych rozgorzała dyskusja na temat księdza, który w latach 80. ubiegłego wieku sprawował posługę w jednej z tarnobrzeskich parafii. Dziś kapłan jest proboszczem w parafii pod Jasłem. Dawni jego uczniowie wystosowali wobec duchownego poważne zarzuty dotyczące molestowania małoletnich dziewczynek. Kuria przeprowadziła wstępne dochodzenie kanoniczne. Sprawę zbada również przemyska prokuratura.

   

 • "W DPS w Foluszu żaden z mieszkańców nie zmarł z powodu Covid-19" – podkreśla dyrektor Adamski

  W Domu Pomocy Społecznej w Foluszu na obecną chwilę mieszka 229 pensjonariuszy. Na 170 zatrudnionych pracowników na ten moment gotowych do pracy jest 120, z czego 85 bezpośrednio pracuje z mieszkańcami domu. Jak w tych trudnych czasach pandemii koronawirusa walczy DPS w Foluszu? Z dyrektorem placówki Karolem Adamskim rozmawia Ilona Dziedzic.

 • Już dzisiaj otwarcie nowego sklepu Stokrotka w Tarnowcu!

   

  Miło nam poinformować o powstaniu nowej Stokrotki. W czwartek, 19 listopada, otwieramy nowo wybudowaną placówkę dla naszych klientów w Tarnowcu 411. Sklep będzie czynny od poniedziałku do soboty w godzinach od 6.00-22.00 oraz w niedziele pracujące w godzinach od 8.00-20.00.

 • Ubezpieczenia – czy na pewno nie potrzebujesz?

   

  Wyobraź sobie sytuację, w której jesteś sprawcą wypadku. Okazuje się, że osoba poszkodowana  zostaje sparaliżowana, a Ty, jako sprawca, musisz pokryć koszty jego leczenia i płacić mu rentę do końca życia. Czy jesteś na to przygotowany/-a finansowo?

 • Obiad za pół ceny? Zamów i odbierz u „Wojtka”

   

  Bar mleczny u „Wojtka” przygotował dla swoich klientów specjalną promocję. Od dzisiaj do odwołania, każdego dnia serwuje on zestawy obiadowe za pół ceny! Wystarczy zamówić i odebrać dania w barze przy ul. 3 Maja 101.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105