Strona główna

II Turniej Ministrantów w Piłce Nożnej

3
Napisany dnia: 15.06.2006, 17:00 , Tagi: Brak
 II turniej ministrantów w piłce nożnejDziś (15 czerwca) zakończył się II Turniej Ministrantów w Piłce Nożnej organizowany przez MDK, który odbył się w trwającym Tygodni Kultury Chrześcijańskiej. Jak przed rokiem w finale znalazły się drużyny parafii pw. Wniebowzięcia NMP, popularnie zwanej jasielską Farą i parafia pw. Matki Boskiej Częstochowskiej. Jednak ta druga nie potrafiła obronić tytułu sprzed roku.

W całym turnieju wzięło udział tylko pięć drużyn, w pierwszej fazie rozgrywek odpadła reprezentacja liturgicznej służby z parafii św. Antoniego z Padwy i w dalszych rozgrywkach pozostały wyżej wspomniane dwa zespoły oraz Sobniów i Żółków. Niestety Sobniów nie zgłosił się do rozegrania półfinału i zastosowano grę „każdy z każdym”. Pierwszy mecz M.B. Częstochwska – Żółków zakończył się wynikiem 6:0 (dla drużyny M.B.C.), później pojedynek stoczyła Fara z Żółkowem, w którym ta druga parafia przegrała 14:3. Taki układ pozwolił się nam cieszyć pięknym finałem, bo gra była o wszystko.

Po 30 minutach (czyli regulaminowym czasie gry) na boisku utrzymywał się bezbramkowy remis, zarządzono dogrywkę (2 połowy po 5 minut). Obie drużyny były już bardzo zmęczone, ale jasielskiej Farze udało się trafić do bramki przeciwnika w pierwszej połowie dogrywki, a w drugiej tylko podwyższyli wynik na 2:0 dzięki czemu mogli się cieszyć z I miejsca w turnieju.

Królem strzelców został zawodnik jasielskiej Fary, który 8 razy pokonał bramkarza przeciwnej drużyny.

Z niepewnych danych wiadomo, że za rok ma się odbyć podobna impreza, na którą są zaproszone wszystkie drużyny ministrantów z Jasła i jego okręgu.

Tekst i foto: Dawid

[FOTO]
Komentarze Czytelników:
Aby ocenić dany komentarz, wystarczy kliknąć na ikonkę "+" lub "-" w prawym górnym rogu każdego komentarza.
Dodaj nowy komentarz Wybierz sposób wyświetlania komentarzy:
@ Arek
dnia 16.06.2006, 12:47
Ocena
komentarza:
0
Trzeba było podać nazwiska goli w finale i grola strzelco ..:uhoh:
@ Ferr
dnia 17.06.2006, 20:47
Ocena
komentarza:
0
No wreszcie porządny tekstowo artykuł! :-)
@ Majster
dnia 23.06.2006, 12:52
Ocena
komentarza:
0
no pieknie a moja parafie 2 miejsce :lol:
Dodaj komentarz Jeżeli chcesz, aby Twój nick był wyróżniony żółtym kolorem, po prostu zaloguj się w panelu logowania po prawej stronie
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Nauczyciele stracą pracę

  W wyniku reformy oświaty kilkunastu nauczycielom ze szkół podstawowych grozi utrata pracy. Władze miasta czynią starania, aby pedagodzy mieli szansę zatrudnienia w szkołach ponadgimnazjalnych...

 • Wiosenna wyprzedaż „U Leona”. Rabaty nawet do -50%

   

  Tylko teraz w sklepie „U Leona” rabaty nawet do -50%. W wyjątkowo niskich cenach kabiny prysznicowe oraz ceramika sanitarna.

 • Z roli na salony

  W miniony piątek w Zarzeczu odbyła się premiera książki Zygmunta Szycha pt. "Bogdana Rzońcy Czas Nieutracony". To pierwsza taka publikacja opowiadająca o życiu i karierze polityka z Podkarpacia...

 • Mercedesem wjechał w słup

   

  Na ul. Jana z Dukli w Jaśle kierowca mercedesa wjechał w słup oświetleniowy. Wstępne badanie na zawartość alkoholu w organizmie potwierdziło, że mężczyzna znajdujący się w pobliżu opuszczonego pojazdu był pod wpływem alkoholu.

 • Przystanki antysmogowe, czyli pomysł na czyste miasto

  Grupa osób z powiatu jasielskiego podjęła inicjatywę budowy przystanku antysmogowego, któremu nadali nadali nazwę Przystanek – Jasło. Zaprojektowany przez nich prototyp ma na celu pokazanie nowych możliwości walki z zanieczyszczonym powietrzem. Czy władze Jasła są zainteresowane tego typu rozwiązaniem? Czy ma on szansę zostać potraktowany na poważnie? Czas pokaże.

 • Z Jasła do Krynicy pociągiem? ANKIETA!

   

  Temat uruchomienia połączenia kolejowego na trasie Jasło – Krynica Zdrój – Jasło powraca po dwóch latach nieobecności. Dziś otwiera się szansa na to, aby mieszkańcy Podkarpacia mogli odwiedzać to pełne atrakcji miasto korzystając z pociągu. 

 • Rusza inwestycja drogowo-mostowa w Dobrucowej

  W najbliższy wtorek (21 maja br.) zostanie zamknięty most na rzece Jasiołce w Dobrucowej w związku z przystąpieniem do inwestycji drogowo-mostowej. Zadaniem realizowane przez powiat obejmuje modernizację dróg dojazdowych oraz przebudowę mostu. Przedsięwzięcie opiewa na ponad 6 mln zł.

 • Od stu lat pomagają potrzebującymi

  W Jasielskim Domu Kultury odbył się jubileusz z okazji 100-lecia powstania Polskiego Czerwonego Krzyża. Była to okazja do podziękowań dla zasłużonych działaczy Okręgu Rejonowego PCK w Jaśle, wręczenia odznaczeń zasłużonym honorowym dawcom krwi oraz medali i aktów nadania za wsparcie oraz aktywną działalność na rzecz najstarszej organizacji humanitarnej.

 • Praca dla prowadzącego zajęcia żeglarskie

   

  Zatrudnię prowadzącego zajęcia żeglarskie. Wynagrodzenie ok. 2000 zł.

 • Oferta edukacyjna na rok szkolny 2019/2020 dla absolwentów szkół podstawowych i gimnazjów w Liceum Ogólnokształcącym w

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105