Strona główna

II Turniej Ministrantów w Piłce Nożnej

3
Napisany dnia: 15.06.2006, 17:00 , Tagi: Brak
 II turniej ministrantów w piłce nożnejDziś (15 czerwca) zakończył się II Turniej Ministrantów w Piłce Nożnej organizowany przez MDK, który odbył się w trwającym Tygodni Kultury Chrześcijańskiej. Jak przed rokiem w finale znalazły się drużyny parafii pw. Wniebowzięcia NMP, popularnie zwanej jasielską Farą i parafia pw. Matki Boskiej Częstochowskiej. Jednak ta druga nie potrafiła obronić tytułu sprzed roku.

W całym turnieju wzięło udział tylko pięć drużyn, w pierwszej fazie rozgrywek odpadła reprezentacja liturgicznej służby z parafii św. Antoniego z Padwy i w dalszych rozgrywkach pozostały wyżej wspomniane dwa zespoły oraz Sobniów i Żółków. Niestety Sobniów nie zgłosił się do rozegrania półfinału i zastosowano grę „każdy z każdym”. Pierwszy mecz M.B. Częstochwska – Żółków zakończył się wynikiem 6:0 (dla drużyny M.B.C.), później pojedynek stoczyła Fara z Żółkowem, w którym ta druga parafia przegrała 14:3. Taki układ pozwolił się nam cieszyć pięknym finałem, bo gra była o wszystko.

Po 30 minutach (czyli regulaminowym czasie gry) na boisku utrzymywał się bezbramkowy remis, zarządzono dogrywkę (2 połowy po 5 minut). Obie drużyny były już bardzo zmęczone, ale jasielskiej Farze udało się trafić do bramki przeciwnika w pierwszej połowie dogrywki, a w drugiej tylko podwyższyli wynik na 2:0 dzięki czemu mogli się cieszyć z I miejsca w turnieju.

Królem strzelców został zawodnik jasielskiej Fary, który 8 razy pokonał bramkarza przeciwnej drużyny.

Z niepewnych danych wiadomo, że za rok ma się odbyć podobna impreza, na którą są zaproszone wszystkie drużyny ministrantów z Jasła i jego okręgu.

Tekst i foto: Dawid

[FOTO]
Komentarze Czytelników:
Aby ocenić dany komentarz, wystarczy kliknąć na ikonkę "+" lub "-" w prawym górnym rogu każdego komentarza.
Dodaj nowy komentarz Wybierz sposób wyświetlania komentarzy:
@ Arek
dnia 16.06.2006, 12:47
Ocena
komentarza:
0
Trzeba było podać nazwiska goli w finale i grola strzelco ..:uhoh:
@ Ferr
dnia 17.06.2006, 20:47
Ocena
komentarza:
0
No wreszcie porządny tekstowo artykuł! :-)
@ Majster
dnia 23.06.2006, 12:52
Ocena
komentarza:
0
no pieknie a moja parafie 2 miejsce :lol:
Dodaj komentarz Jeżeli chcesz, aby Twój nick był wyróżniony żółtym kolorem, po prostu zaloguj się w panelu logowania po prawej stronie
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Drzewa pod topór. Mieszkańcy pytają - dlaczego?

  Niedaleko Jasła w lesie w Gorajowicach od marca trwa pozyskiwanie drewna przez Nadleśnictwo Kołaczyce. Jaślanie na widok wielu ściętych drzew znajdujących się w tym rejonie obawiają się, że trwa wycinka na masową skalę. – W tym miejscu trwają planowe prace związane z gospodarką leśną – wyjaśnia Przemysław Telep z Nadleśnictwa Kołaczyce.

 • Janusz Szewczyk nie jest już dyrektorem JDK-u

  Janusz Szewczyk od siedmiu lat był dyrektorem Jasielskiego Domu Kultury. Dzisiaj żegna się z pracą w instytucji kultury. Od jutra jego obowiązki będzie pełnić Helena Gołębiowska.

 • Sięgnij po zdrowie z Naszym Bio

   

  Zdrowie ma dla Polaków coraz większe znaczenie. Coraz częściej dbamy o to, co jemy poszukując produktów ekologicznych. Teraz są one dostępne na wyciągnięcie ręki. Od niedawna w Jaśle można kupić je w sklepie prowadzonym przez ekologiczne gospodarstwo rolne w Dębowcu.

 • Tragedia w Szebniach. W zderzeniu motocykla z szynobusem zginął mężczyzna

  Dzisiaj, ok godz. 17. w Szebniach motocyklista wjechał wprost w szynobus. Jedna z osób podróżujących jednośladem zginęła na miejscu. Do wypadku doszło na przejeździe kolejowym z sygnalizacją przejazdową.  FOTO

 • Wolne miejsca w „Chemiku”

   

  W jasielskim „Chemiku” na absolwentów gimnazjów i szkół podstawowych wciąż czekają wolne miejsca. Wybierz najlepszy profil i obierz kierunek na rozwój. Rekrutacja trwa!

 • Jasło bez ciepłej wody

  Od poniedziałku niemalże przez dwa tygodnie mieszkańcy Jasła nie będą mogli korzystać z ciepłej wody. Miejskie Przedsiębiorstwo Komunalne w Jaśle przystępuje do inwestycji dotyczącej przebudowy magistrali cieplnej w rejonie ul. Konopnickiej.

 • Mówią "NIE" wycince drzew w mieście

  W Jaśle rozgorzała dyskusja na temat planowanej wycinki drzew na terenie miasta. Rozgniewani mieszkańcy nie chcą nawet słyszeć o tym nierozsądnym ich zdaniem pomyśle. Są zbulwersowani i przeciwni takim rozwiązaniom na rzecz ścieżek rowerowych...

 • Obchody Święta Policji w Jaśle

  Tegoroczne obchody Święta Policji odbyły się w środę 17 lipca w Jasielskim Domu Kultury w 100. rocznicę powołania Policji Państwowej. Z okazji tak wyjątkowego jubileuszu 58 funkcjonariuszy jasielskiej komendy zostało awansowanych na wyższe stopnie służbowe.

 • Czy pies umarł z głodu? Policja wyjaśnia

  We Wrocance w stodole znaleziono martwego psa przywiązanego na łańcuchu. Jak informuje OTOZ Animals Inspektorat Jasło zwierzę miało mieć cztery lata. Sprawę wyjaśnia jasielska policja, która przyjęła zawiadomienie o znęcaniu się nad zwierzęciem.

 • Wakacje z tenisem

   

  Dla wszystkich dzieci, które chciałyby aktywnie spędzić wakacje i nauczyć się grać w tenisa ziemnego Fundacja Aktywna Galicja rozpoczyna kolejną edycję Wakacyjnej Szkółki Tenisowej.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105