III LO w popularnym "Chemiku" nie będzie?
Radni powiatu w Jaśle podjęli trudne, a zarazem ważne kroki w przeprowadzeniu reorganizacji sieci szkół w powiecie. Przegłosowano uchwałę w sprawie zamiaru likwidacji oddziałów w Zespole Szkół w Nowym Żmigrodzie. Taki sam los czeka liceum ogólnokształcące w Zespole Szkół nr 3 w Jaśle tzw. "Chemiku".

Na sesji radny Mariusz Sepioł miał wątpliwości, czy aby ta kwestia nie została pomiędzy starostą, a dyrektorem Chemika uzgodniona. Prosił o komentarz w tej kwestii i stanowisko w tej sprawie dyrektora "Chemika" Mariusza Pochronia. - Jeżeli byłaby taka możliwość to prosiłbym, aby ten proces odłożyć, powiedzmy na przyszły rok, z tego powodu, że my jako szkoła czy ja jako dyrektor z takim wnioskiem nie występowałem. III Liceum Ogólnokształcące już od wielu lat cieszy się dużym zainteresowaniem młodzieży. Nie będę ukrywał, że tutaj corocznie podań do „ogólniaka” do klas pierwszych jest bardzo dużo. W tamtym roku było podań w granicach 140 - powiedział Mariusz Pochroń, dyrektor Zespołu Szkół nr 3 w Jaśle.


Radni przegłosowali większością głosów uchwałę w sprawie zamiaru likwidacji liceum ogólnokształcącego w "Chemiku".
(icz)
