Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna

III MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL FOLKLORU KARPAT - TRZCINICA 2006

7
„III Międzynarodowy Festiwal Folkloru Karpat” jest imprezą cykliczną wpisaną do Kalendarza Imprez Województwa Podkarpackiego i Gminy Jasło.

Głównym organizatorem jest Gmina Jasło oraz Starostwo Powiatowe w Jaśle. Współorganizatorzy to: Sołectwo wsi Trzcinica i Zespół Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Trzcinicy.

Dotychczas odbyło się dwie edycje Festiwalu i z każdą kolejną jest on większą imprezą i zyskuje na znaczeniu."III Międzynarodowy Festiwal Folkloru Karpat - Trzcinica 2006" odbędzie się w dniach 22-23 lipca 2006 roku.


FolklorDwudniowa międzynarodowa impreza, zakłada identyfikację niematerialnego dziedzictwa kulturowego Regionu Karpackiego, które stoi przed zagrożeniem trwałego zapomnienia w świadomości lokalnych społeczności. Ideą imprezy jest ocalenie i podtrzymywanie zanikających tradycji ludowych takich jak rzemiosło, sztuka ludowa, kuchnia regionalna, stroje i muzyka karpacka.
W dniu 22 lipca od godz.14-tej prezentować się będą zespoły dziecięce, młodzieżowe oraz zespoły śpiewacze. Wieczorem planowana jest zabawa ludowa na wolnym powietrzu.
W drugim dniu festiwalu 23 lipca od godz. 13-tej prezentować się będzie 11 kapel polskich: (dwie kapele z Olszanicy, „Kurasie” z Lubziny, „Janusza Pilnego” z Leśnicy, z Podegrodzia, „Jaśka Kubika” z Krościenka n/Dunajcem, ,,Ciardasie” z Czarnej Góry, „Szumiąca Woda” z Rytra, „Osławianie” z Mokrego, „Bukowianie” z Bukowska i „Trzcinicoki” z Trzcinicy), ponadto w przeglądzie wezmą udział Kapele zagraniczne: „Rapsodia Chioarului” z Rumunii, „Nowina” z Czech, „Hudba” ze Słowacji, „Raslawice” ze Słowacji, oraz Kapele z Ukrainy i Węgier Karpackich.
Występ kapel będzie oceniany przez profesjonalną komisję artystyczną, składającą się z 5 osób.
Nagrodą główną dla najlepszej Kapeli będzie statuetka „Karpackiego Grajka” i nagroda pieniężna,
pozostałe Kapele zostaną uhonorowane i nagrodzone nagrodą finansową i rzeczową. Wszystkie Kapele biorące udział otrzymają pamiątkowe dyplomy i podziękowania. Po rozdaniu nagród odbędzie się specjalny koncert w wykonaniu laureatów.
Imprezie towarzyszyć będą wystawy, targi sztuki, gdzie artyści ludowi zaprezentują twórczość regionu Karpat.
Organizatorzy zapraszają także na staropolskie chłopskie jadło i zapewniają wspaniałą zabawę na świeżym powietrzu.
W ramach promocji imprezy, Gmina będzie współpracowała z : prasą, radiem i telewizją.
Honorowy patronat nad imprezą sprawuje Marszałek Województwa Podkarpackiego.

Z.Dykas, A.Jeleń
Napisany dnia: 11.07.2006, 17:00
Komentarze Czytelników:
Dodaj nowy komentarz Wyświetlaj:
@ kiss
dnia 12.07.2006, 22:29
Ocena
komentarza:
0
:Dhehe będzie imprezka:D taa jak w atmtym roq;]:/pzdr:/:D
@ aga
dnia 15.07.2006, 15:04
Ocena
komentarza:
0
heheheheee pewnie bedzie padało;) tak jak zawsze, a tak pozatym mogli by cos lepszego wymyslic niz "przegląd kapel" ale atrakcja.....heheheheeheheeheheheheehe:p:p:p:p
@ miejscowy
dnia 21.07.2006, 23:35
Ocena
komentarza:
0
z tym deszczem to racja i już się zanosi B)
@ PL-3
dnia 23.07.2006, 20:15
Ocena
komentarza:
0
i dobrze takie imprezy są super
@ osval
dnia 24.07.2006, 09:29
Ocena
komentarza:
0
Fachowcy od prognoz, padało ale masa ludzi od upału. Było poprostu za goraco , a imprezka sie udała super. Miejscowy z agą w jaki sposób ten deszcz wywróżyliście?
@ Uczestnik konkursu
dnia 24.07.2006, 18:49
Ocena
komentarza:
0
impreze była the best!!!!! Było extra!!!! :)
@ :)
dnia 24.07.2006, 18:50
Ocena
komentarza:
0
[small][/small]
Dodaj komentarz
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Strażacy ochotnicy odwiedzili z prezentami pacjentów rzeszowskiej Kliniki Onkohematologii Dziecięcej

   

  Strażacy ochotnicy z regionu jasielskiego, już po raz czwarty, odwiedzili pacjentów Kliniki Onkohematologii Dziecięcej w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim Nr 2 im. Św. Jadwigi Królowej w Rzeszowie. W sobotnie przedpołudnie, wyruszyli z Zimnej Wody do stolicy województwa podkarpackiego z prezentami, których zbiórka prowadzona była od października ubiegłego roku. Dzieci, które każdego dnia toczą walkę z chorobą nowotworową otrzymały zabawki, artykuły szkolne, czy też książki.

 • ERKO doceniło uczniów Zespołu Szkół Technicznych w Jaśle. Młodzież otrzymała wyjątkowy prezent

  Współpraca pomiędzy firmą ERKO a Zespołem Szkół Technicznych w Jaśle jest doskonałym przykładem tego, jak należy budować relacje, łączące lokalny biznes ze szkołami, które konsekwentnie stawiają na praktyczną naukę zawodu. Model oparty na praktykach i stażach zawodowych, daje korzyść nie tylko uczniom, lecz również firmom, które zgłaszają popyt na pracę, szczególnie w perspektywicznych zawodach. Doskonale zdaje sobie z tego sprawę producent części lotniczych z siedzibą w Czeluśnicy, który ufundował szafki dla uczniów ZST, w szacie graficznej, wykonanej przez artystę Sylwestra Łaskawskiego.

 • Polski Ład – zmiany w zasadach rozliczania składki na ubezpieczenie zdrowotne. Dyżur telefoniczny ZUS pod patronatem Jaslo4u.pl

   

  Jesteś przedsiębiorcą, prowadzisz biuro rachunkowe? Chciałbyś się dowiedzieć jakie zmiany wprowadził Polski Ład w rozliczaniu składek na ubezpieczenie zdrowotne? 21 stycznia zapraszamy na dyżur telefoniczny ekspertów Oddziału ZUS w Jaśle, którzy będą odpowiadać na pytania z zakresu zmian w ubezpieczeniach wynikających z Polskiego Ładu.

 • Coraz dłuższe kolejki do drive-thru. Dyrekcja szpitala wydłuża godziny pracy punktu

  Od kilku dni coraz więcej lekarzy kieruje pacjentów na testy wykrywające obecność koronawirusa w organizmie. W związku z tym zauważalne są długie kolejki ustawiające się do punktu drive-thru. Dyrekcja szpitala informuje, że od jutra wydłużą godziny wykonywanych wymazów. Już nie do 13.00 a do 16.30 będzie otwarty punkt badań drive-thru.

 • Kogeneracja działa. W jasielskiej ciepłowni ograniczono zużycie węgla kamiennego o blisko 90%

   

  W kwietniu ubiegłego roku, Jasło dołączyło do wąskiego grona miast, które mogą pochwalić się nowoczesną instalacją układu kogeneracyjnego, zasilaną gazem ziemnym. Dzięki niej, produkcja energii elektrycznej i cieplnej, miała być bardziej ekologiczna, przede wszystkim dzięki znacznemu ograniczeniu wykorzystania węgla kamiennego do produkcji ciepła. Okazuje się, że od października do grudnia 2021 r. Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. w Jaśle, do produkcji energii cieplnej, zużyło o 89% mniej węgla, niż w analogicznym okresie, w roku poprzednim. Tym samym, znacznie ograniczono również emisję COdo atmosfery.

 • Emerytowany strażak z KP PSP w Jaśle uległ poważnemu wypadkowi w Holandii. Rodzina i koledzy proszą o pomoc

  Starszy sekcyjny w stanie spoczynku Bogdan Fehr z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Jaśle został potrącony przez samochód w Holandii. Jeżeli nie wróci do kraju zostanie umieszczony w domu opieki. Rodzina i strażacy z KP PSP w Jaśle proszą o pomoc dla Bogdana. Potrzebne jest 40 tysięcy złotych, aby mógł zostać przetransportowany do Polski.

 • Dzień Babci i Dziadka na wesoło. Wygraj bilety na spektakl „Gwałtu co się dzieje”

   

  Jasielski Dom Kultury zaprasza wszystkich miłośników sztuki teatralnej na spektakl pt. „Gwałtu co się dzieje”. Fredrowska komedia jest niespodzianką przygotowaną z okazji zbliżających się dni babci i dziadka. W najbliższy piątek (21 stycznia) na scenie wystąpią aktorzy młodzieżowego teatru, działającego w JDK. Wspólnie z Jasielskim Domem Kultury przygotowaliśmy dla naszych czytelników konkurs, w którym do wygrania są cztery pojedyncze bilety na to przedstawienie.

 • Postaw na grzejniki dekoracyjne SUNERZHA ze stali nierdzewnej

   

  Zastanawiasz się nad zakupem grzejnika do Twojego domu? Wbrew pozorom, wybór może okazać się bardzo oczywisty. Stawiając na dekoracyjne grzejniki wodne SUNERZHA ze stali nierdzewnej, otrzymasz gwarancję funkcjonalności, jednocześnie nadając pomieszczeniom niepowtarzalnego stylu. Grzejniki wodne , wodno-elektryczne i elektryczne, na które producent udziela 20-letniej gwarancji, znajdziesz w ofercie DOMUS Budownictwo & Łazienki w Jaśle.

 • Podczas prowadzonego pościgu radiowóz wpadł do rowu

  Wczoraj około godziny 20. na ul. Mickiewicza w Jaśle policjanci podczas prowadzonego pościgu za pojazdem, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej wpadli radiowozem do przydrożnego rowu.

 • Nagroda za całokształt pracy na rzecz kampanii „Cała Polska czyta dzieciom” trafiła do Bajkowego Prywatnego Przedszkola w Jaśle

   

  15 grudnia br. po raz drugi w formule online ze względu na panującą pandemię odbył się uroczysty finał kampanii „Cała Polska czyta dzieciom”...

 • Spółka Unimot przejmie jasielskie zakłady Lotos

  Prezes zarządu i dyrektor generalny PKN Orlen Daniel Obajtek poinformował jakim firmom zostanie sprzedana część Lotosu. Wśród czterech partnerów znaleźli się Saudi Arabian Oil Company (Saudi Aramco), Grupa MOL, Rossi Biofuel Zrt. oraz spółka Unimot. Ta ostatnia ma przejąć 100 proc. akcji Lotos Terminale, a w tym Lotos Infrastruktura Jasło i Lotos Asfalt.

 • Wieloletni lider rynku samochodów osobowych wraca do gry !

 • Szkoła Podstawowa w Świerchowej do likwidacji

  Rada Gminy w Osieku Jasielskim podjęła uchwałę intencyjną w sprawie zamiaru likwidacji Szkoły Podstawowej w Świerchowej. Obecnie do placówki uczęszcza sześcioro uczniów z trzeciej klasy, a w oddziale przedszkolnym jest troje dzieci w różnym wieku. Kolejne dane wskazują, że w przyszłym roku szkolnym nie będzie chętnych do pierwszej klasy.

 • Poszukujesz nowych wyzwań zawodowych? Chciałbyś współtworzyć innowacyjną firmę w Jaśle? Trade Software & Consult szuka właśnie Ciebie!&a

   

  Trade Software & Consult tworzy innowacyjne rozwiązania IT dla branży budowlanej. Firma posiada oddziały handlowe zajmujące się sprzedażą materiałów budowlanych w internecie, sprzedając między innymi stolarkę okienną, drzwiową, beton komórkowy, meble, artykuły dla domu i ogrodu.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105