Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna

III MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL FOLKLORU KARPAT - TRZCINICA 2006

7
„III Międzynarodowy Festiwal Folkloru Karpat” jest imprezą cykliczną wpisaną do Kalendarza Imprez Województwa Podkarpackiego i Gminy Jasło.

Głównym organizatorem jest Gmina Jasło oraz Starostwo Powiatowe w Jaśle. Współorganizatorzy to: Sołectwo wsi Trzcinica i Zespół Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Trzcinicy.

Dotychczas odbyło się dwie edycje Festiwalu i z każdą kolejną jest on większą imprezą i zyskuje na znaczeniu."III Międzynarodowy Festiwal Folkloru Karpat - Trzcinica 2006" odbędzie się w dniach 22-23 lipca 2006 roku.


FolklorDwudniowa międzynarodowa impreza, zakłada identyfikację niematerialnego dziedzictwa kulturowego Regionu Karpackiego, które stoi przed zagrożeniem trwałego zapomnienia w świadomości lokalnych społeczności. Ideą imprezy jest ocalenie i podtrzymywanie zanikających tradycji ludowych takich jak rzemiosło, sztuka ludowa, kuchnia regionalna, stroje i muzyka karpacka.
W dniu 22 lipca od godz.14-tej prezentować się będą zespoły dziecięce, młodzieżowe oraz zespoły śpiewacze. Wieczorem planowana jest zabawa ludowa na wolnym powietrzu.
W drugim dniu festiwalu 23 lipca od godz. 13-tej prezentować się będzie 11 kapel polskich: (dwie kapele z Olszanicy, „Kurasie” z Lubziny, „Janusza Pilnego” z Leśnicy, z Podegrodzia, „Jaśka Kubika” z Krościenka n/Dunajcem, ,,Ciardasie” z Czarnej Góry, „Szumiąca Woda” z Rytra, „Osławianie” z Mokrego, „Bukowianie” z Bukowska i „Trzcinicoki” z Trzcinicy), ponadto w przeglądzie wezmą udział Kapele zagraniczne: „Rapsodia Chioarului” z Rumunii, „Nowina” z Czech, „Hudba” ze Słowacji, „Raslawice” ze Słowacji, oraz Kapele z Ukrainy i Węgier Karpackich.
Występ kapel będzie oceniany przez profesjonalną komisję artystyczną, składającą się z 5 osób.
Nagrodą główną dla najlepszej Kapeli będzie statuetka „Karpackiego Grajka” i nagroda pieniężna,
pozostałe Kapele zostaną uhonorowane i nagrodzone nagrodą finansową i rzeczową. Wszystkie Kapele biorące udział otrzymają pamiątkowe dyplomy i podziękowania. Po rozdaniu nagród odbędzie się specjalny koncert w wykonaniu laureatów.
Imprezie towarzyszyć będą wystawy, targi sztuki, gdzie artyści ludowi zaprezentują twórczość regionu Karpat.
Organizatorzy zapraszają także na staropolskie chłopskie jadło i zapewniają wspaniałą zabawę na świeżym powietrzu.
W ramach promocji imprezy, Gmina będzie współpracowała z : prasą, radiem i telewizją.
Honorowy patronat nad imprezą sprawuje Marszałek Województwa Podkarpackiego.

Z.Dykas, A.Jeleń
Napisany dnia: 11.07.2006, 17:00
Komentarze Czytelników:
Dodaj nowy komentarz Wyświetlaj:
@ kiss
dnia 12.07.2006, 22:29
Ocena
komentarza:
0
:Dhehe będzie imprezka:D taa jak w atmtym roq;]:/pzdr:/:D
@ aga
dnia 15.07.2006, 15:04
Ocena
komentarza:
0
heheheheee pewnie bedzie padało;) tak jak zawsze, a tak pozatym mogli by cos lepszego wymyslic niz "przegląd kapel" ale atrakcja.....heheheheeheheeheheheheehe:p:p:p:p
@ miejscowy
dnia 21.07.2006, 23:35
Ocena
komentarza:
0
z tym deszczem to racja i już się zanosi B)
@ PL-3
dnia 23.07.2006, 20:15
Ocena
komentarza:
0
i dobrze takie imprezy są super
@ osval
dnia 24.07.2006, 09:29
Ocena
komentarza:
0
Fachowcy od prognoz, padało ale masa ludzi od upału. Było poprostu za goraco , a imprezka sie udała super. Miejscowy z agą w jaki sposób ten deszcz wywróżyliście?
@ Uczestnik konkursu
dnia 24.07.2006, 18:49
Ocena
komentarza:
0
impreze była the best!!!!! Było extra!!!! :)
@ :)
dnia 24.07.2006, 18:50
Ocena
komentarza:
0
[small][/small]
Dodaj komentarz
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Unieważniono przetarg na budowę Regionalnego Ośrodka Sportu i Kultury w Trzcinicy

  Powiat jasielski unieważnił przetarg na rozbudowę i przebudowę istniejącego budynku internatu, łącznika i stołówki oraz budowa małej hali sportowej w ramach zadania inwestycyjnego pn. „Regionalny Ośrodek Sportu i Kultury w Trzcinicy”. Oferty wykonawców były droższe od możliwości finansowych samorządu.

 • Biegły sądowy podejrzewał u Joanny Paszyńskiej zator tętnicy płucnej. Sekcja zwłok tego nie potwierdziła

  W Sądzie Rejonowym w Jaśle trwa proces w sprawie śmierci 32-letniej Joanny Paszyńskiej, która osiem dni po wyjściu ze szpitala, będąc po zabiegu usunięcia woreczka żółciowego zmarła w domu. Sędzia Agata Rolek-Lubaś przesłuchała w tej sprawie kolejnych świadków, w tym personel medyczny oraz biegłego medycyny sądowej, który wykonał sekcję zwłok kobiety.

 • Grzechem nie sprawdzić świata zza dużych szyb. Blisko. Bliżej. Pod Maglem.

   

  Niewiele wysiłku trzeba włożyć, żeby znaleźć domek, który zachwyca swym położeniem. Można nie wychodzić z zachwytu, że po pierwsze blisko, po drugie z ceną, na którą Was stać.

 • Zderzenie trzech pojazdów w Zarzeczu. Jedna osoba została poszkodowana

   

  Dzisiaj około godziny 11. w Zarzeczu na drodze wojewódzkiej nr 992 doszło do zderzenia z udziałem trzech pojazdów. W zdarzeniu ucierpiała jedna osoba. Droga jest całkowicie zablokowana. Utrudnienia mogą potrwać kilka godzin.

 • Bezinwazyjny lifting twarzy bez igieł, skalpela czy botoksu? Brzmi nieprawdopodobnie, a jednak…

   

  Tak, to możliwe! A wszystko dzięki japońskiej technice masażu twarzy Kobido, która zyskuje coraz większą popularność wśród osób poszukujących naturalnych metod poprawy wyglądu skóry bez konieczności poddawania się zabiegom medycyny estetycznej. 

 • W czasie niemieckiej okupacji ryzykowali życie ratując Żydów. W Jaśle upamiętniono ich pełną poświęcenia postawę

   

  Polityka zagraniczna hitlerowskich Niemiec w latach trzydziestych i czterdziestych ubiegłego wieku odcisnęła tragiczne piętno na historii wielu narodów zamieszkujących Europę. Nazistowski plan bezwzględnej eksterminacji poszczególnych grup etnicznych w sposób szczególny dotknął europejskich Żydów,

 • Oferta Edukacyjna Bajkowego Prywatnego Przedszkola w Jaśle

   

  Bajkowe Prywatne Przedszkole w Jaśle to bezpieczne miejsce stworzone specjalnie dla dzieci, w którym mogą rozwijać swoje pasje i umiejętności w komfortowych warunkach!

 • Trwa proces jasielskiego przedsiębiorcy oskarżonego o niewłaściwe postepowanie z odpadami. Biegły z Krakowa nie dopatrzył się szkody w środowisku&l

  Prokurator wnioskował o przesłuchanie biegłego z Krakowa, który wydał opinie główną i uzupełniającą w sprawie zanieczyszczenia powierzchni ziemi oraz wód podziemnych na działce w Zimnej Wodzie, na której w ubiegłym roku były składowane i zakopywane odpady. Zdaniem oskarżyciela publicznego biegły pominął istotne dla sprawy kwestie, w szczególności nie udzielił odpowiedzi, czy doszłoby do obniżenia jakości wody, gdyby do tych prac naprawczych podjętych przez oskarżonego Grzegorza S. nie doszło.

 • Policja na tropie podpalaczy

  Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Jaśle prowadzą czynności w celu ustalenia sprawców podpaleń. Pożary wiat śmietnikowych przy ul. Lenartowicza oraz Chopina, a także w podcieniu bloku przy ul. Jagiełły w Jaśle miały miejsce w krótkich odstępach czasu...

 • "UE chciałaby zrobić skansen z naszych pięknie zagospodarowanych lasów” - mówiła posłanka Maria Kurowska

  „UE chce położyć rękę na polskie lasy państwowe” - podkreśla posłanka Solidarnej Polski – Maria Kurowska. Podczas dzisiejszej konferencji prasowej w Parku Miejskim w Jaśle mówiła o złożonym obywatelskim projekcie ustawy ws. obronie polskich lasów. Przyjęcie jej pozwoli polskiemu rządowi zachować kontrolę nad tym co się dzieje w lasach, a każde działanie podejmowane w sprawie lasów będzie przegłosowane przez Sejm. - Nic o lasach poza Sejmem – mówiła posłanka.

 • Wiosna – czas na zmiany!

   

  Zapraszamy Seniorów do aktywności. Wiosna to czas kiedy chętniej korzystamy z życia i szukamy nowych pomysłów na spędzanie wolnego czasu. Doskonałym rozwiązaniem będzie decyzja o udziale w Klubie Seniora, który funkcjonuje od niedawna  w Jaśle przy ul. Dworcowej 12  – dysponujemy jeszcze ostatnimi wolnymi miejscami !

   

 • Helios Krosno zaprasza na kolejny tydzień repertuarowy Projektów Specjalnych

   

  Zbliżający się tydzień repertuarowy w kinie Helios Krosno pełny jest niespodzianek w ramach Projektów Specjalnych. Każdy kinoman z pewnością znajdzie dla siebie ciekawą propozycję. Na dużym ekranie będzie można zobaczyć między innymi najnowszy film Park Chan-wooka pt. "Podejrzana".

 • Chwyć za kielnię! Łap okazję cenową na bloczek komórkowy w sklepie DOMUS

   

  Wiosna to idealny czas na to, aby wrócić na budowę lub wreszcie zrealizować plany związane z remontem. Nie o samą porę roku jednak chodzi. Wiosną można natknąć się na materiały budowlane w bardzo atrakcyjnych cenach. Doskonałym przykładem jest bloczek komórkowy 24x24x59, który w sklepie DOMUS Łazienki & Budownictwo w Jaśle kosztuje dokładnie 14,29 zł. Oferta obowiązuje do końca kwietnia br.

 • Wiercenie studni głębinowych z gminnej dotacji od A do Z

   

  Gmina Jasło uruchomiła w ubiegłym roku program dla swoich mieszkańców, w ramach, którego mogli oni składać wnioski o dofinansowanie budowy studni wierconej głębinowej dla budynków mieszkalnych. Pieniądze trafią do blisko 370 wnioskodawców. Część z nich podpisało już stosowne dokumenty. Inwestycję należy zrealizować w ciągu 6 miesięcy od zawarcia umowy. Już wcześniej warto więc wybrać doświadczonego wykonawcę. Kompleksową usługę wiercenia studni głębinowych oferuje firma WIT-WIERT.  Zadzwoń: 698 006 759.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 772 657