Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna

Importowanie towarów z Chin – jak zacząć?

9

Import towarów z Chin cieszy się w Polsce coraz większą popularnością, zwłaszcza wśród osób zajmujących się sprzedażą stacjonarną i internetową. Produkty, na które jest spory popyt, można bowiem w Chinach kupić zdecydowanie taniej niż gdziekolwiek, a więc nawet uwzględniając koszt przesyłki z Chin, dla kieszeni sprzedawcy jest to bardzo opłacalne. Często też na rynku chińskim da się zdobyć towary, których brakuje w Europie i tym samym zaszachować swoją konkurencję i przyciągnąć do sklepu całe rzesze klientów. Jak zabrać się za import towarów z Chin? Jak je sprowadzać, gdy niewiele wiemy o procedurach i formalnościach?

Import towarów z Chin – o czym trzeba wiedzieć?

Importowanie towarów z Chin dla początkujących może wydawać się procedurą skomplikowaną. Odnalezienie produktu w interesującej cenie to dopiero początek przygody. Trzeba następnie z ten towar zapłacić i sprowadzić go sprawnie i niedrogo z Chin do Polski. Import towarów z Chin komplikują m.in. długa lista towarów niedozwolonych do transportu, formalności związane z odprawą celną w Chinach i w Polsce oraz ograniczenia prawne. Warto na przykład wiedzieć, że import towarów z Chin w ilościach handlowych może być prowadzony tylko przez firmy i osoby prowadzące działalność gospodarczą, posiadające numer EORI, a lista dokumentów potrzebnych do odprawy celnej jest stosunkowo długa. Są to m.in.: faktura, w której nie może brakować wymaganych przez urząd pozycji, lista pakowa, certyfikaty, np. pochodzenia lub certyfikaty CE, potwierdzenia zapłaty za towar. Import towarów niehandlowych w zależności od ich wartości zgłasza się za pośrednictwem przewoźnika lub operatora pocztowego w zbiorczym dokumencie SAD albo w odrębnych dokumentach. Za towary z Chin o łącznej wartości powyżej 22 EUR należy opłacić podatek VAT, a za warte więcej niż 150 EUR dodatkowo także cło. Jak widać, całkiem sporo trzeba niekiedy wiedzieć, by z sukcesem rozpocząć import towarów z Chin i nie narazić się na trudności w dostawie kupionych produktów czy nawet sankcje związane z przekroczeniem przepisów. Na szczęście istnieją sposoby, dzięki którym łatwiej można sprowadzać przesyłki z Chin i lepiej kontrolować koszt przesyłki wędrującej do Polski z Państwa Środka.

Importowanie towarów z Chin z kompleksową usługą kurierską

Przesyłki z Chin można od jakiegoś czasu sprowadzać do kraju przy pomocy firm kurierskich, które w większym lub mniejszym stopniu – w zależności od rodzaju usługi – ułatwiają import towarów z Chin. AlleKurier – działający na terenie całej Polski broker usług kurierskich, który oferuje usługi przewozowe największych i najbardziej znanych przewoźników z kraju i ze świata w niższych cenach, umożliwia Polakom import z Chin w dwóch wariantach. Przesyłki z Chin do Polski można z AlleKurier sprowadzić, zamawiając samą usługę transportową lub bardziej rozbudowaną usługę, przeznaczoną dla początkujących importerów. Usługa kompleksowa oferowana przez AlleKurier umożliwia import towarów z Chin bez numeru EORI i bez konieczności samodzielnego przeprowadzania odprawy. Innymi słowy, AlleKurier zajmuje się wszystkim: odbiera towar ze wskazanego adresu w Chinach, odprawia towar w chińskim urzędzie celnym, transportuje paczki z Chin do Polski, odprawia je w Polsce i dostarcza do Ciebie lub wskazanego przez Ciebie odbiorcy na terenie kraju. Koszt przesyłki z Chin jest co prawda wówczas nieco większy, ale Ty unikasz wielu trudności, jakie niesie z sobą import z Chin dla kogoś, kto dopiero zaczyna w ten sposób zwiększać swoje dochody. Przy pierwszym i każdym kolejnym nadaniu paczki z Chin możesz też liczyć na pomoc specjalistów AlleKurier, którzy doradzą Ci w przypadku wątpliwości, na przykład tych, dotyczących dokumentów koniecznych do odprawy celnej czy sposobu zamówienia usługi. Jeśli jesteś już doświadczonym importerem, masz numer EORI i interesują Cię szybkie i tanie przesyłki z Chin, w AlleKurier możesz też zamówić standardową usługę kurierską. Z tej formy taniego importu z Państwa Środka mogą korzystać również osoby prywatne, którym zależy na krótkim czasie dostarczenia towaru z dalekiej Azji i liczą na niski koszt przesyłki z Chin.

Materiał zewnętrzny

Napisany dnia: 17.05.2021, 10:00
Komentarze Czytelników:
Dodaj nowy komentarz Wyświetlaj:
@ Grzegorz
dnia 17.05.2021, 19:30
Ocena
komentarza:
6
Dlaczego nikt nam nie powie jakie to są buble,wiem coś o tym ponieważ przez pewien okres czasu trudniłem się tym.Dostawałem katalog ze zdjęciami i wybierałem towar, na obrazku cacy a w rzeczywistości to badziewie. Co z tego że tanie jak to nie spełnia oczekiwań kupujących.Stawiajcie na nasze rodzime produkty są droższe ale jakość lepsza a o to na pewno każdemu chodzi.
@ Natural Born Leader
dnia 18.05.2021, 11:22
Ocena
komentarza:
2
Jakie to są te nasze rodzime produkty np. z odzieży?
@ shq
dnia 20.05.2021, 21:00
Ocena
komentarza:
0
jedz do "ptak-a" pod Lodzia to zobaczysz. ale na tydzien, bo w dzien wszystkiego nie zobaczysz.
@ xD
dnia 17.05.2021, 23:07
Ocena
komentarza:
4
Idziesz do sklepu... Made in China, lub PRC i tym podobne. Jeszcze importować dodatkowo ten szajs !! Polecać na forach jak przyśpieszyć inwazje żółtków... łooo matko. Owszem robią też rzeczy ze średniej półki i premium. Ale ludzie gdzie to nas zawiodło ? Jesteśmy od nich zależni, wkrótce będą dyktować wszystko.
@ Natural Born Leader
dnia 18.05.2021, 11:24
Ocena
komentarza:
5
Rok 2021, a jaślanin dalej myśli, że oni to szyją w Chinach w jakimś buszu, jednocześnie ten sam jaślanin chodzi dumnie ubrany od stóp do głów w produkty marki 4F xDDD
@ Grzegorz
dnia 19.05.2021, 14:02
Ocena
komentarza:
2
Naszych rodzimych produktów nie ma bo przecież wszystkie zakłady trzeba było zniszczyć, była prężna Wólczanka, był Len Krosno i wiele , wiele innych ale to nie było dobre bo to było NASZE, a przecież co nasze to beee, lepsze jest badziewie zagraniczne. Nasz rząd doprowadził do tego że nam się nic nie opłaca, a takie np. stocznie kupił zagraniczny inwestor i jemu się opłaca. \Mieliśmy cokolwiek swojego trzeba było tylko ulepszać, ale nie bo to komunistyczne, taka Słowacja poradziła sobie ze wszystkim i proszę jakie mają samochody , a my co, stare graty ze szrotu?.Jaki rząd , taka Polska do niczego dobrego nas nie zaprowadzi, a będzie tylko gorzej.
@ hyper
dnia 19.05.2021, 20:18
Ocena
komentarza:
1
Mniej więcej się zgadza, ale proszę, nie pisz że to nasz rząd tak zrobił. To nie jest polski rząd, ale obcy rząd w Polsce.
@ Ac
dnia 19.05.2021, 22:30
Ocena
komentarza:
4
I nie ma się co dziwić że płacimy drogo za śmieci jak wszystko się za chwilę psuje i trzeba dać do wora.
@ Kierowca 810
dnia 23.05.2021, 18:16
Ocena
komentarza:
1
W związku z zakazem kupowania przez Chińczyków towarów produkowanych
poza granicami Chin żaden Chińczyk nie kupi obcego towaru, nawet
gdy ten obcy towar jest tańszy od swojego krajowego.
Dlatego chiński przemysł mający zbyt na towary się rozwija. Tak patriotyzm
Chińczyków popierających rodzimy przemysł napędza chińską gospodarkę.
Niestety u Polaków nie ma rodzimego patriotyzmu i polskie produkty
nie znajdują u nas zbytu więc gospodarka upada.
Dodaj komentarz
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Magistrat przyznał dotacje dla klubów sportowych na 2022 r. Do podziału jest 620 tys. zł

   

  Urząd Miasta w Jaśle, podjął decyzję, w sprawie podziału dotacji na organizację działań sportowych w 2022 r. Pieniądze trafią do 15 podmiotów, które w ubiegłym roku złożyły stosowne wnioski o udzielenie dotacji. Kluby otrzymają łącznie 620 tys. zł, a więc o 20 tys. zł więcej niż w ubiegłym roku.

 • Spróbuj pysznych pierogów u "Wojtka"

  Pracownię Pierogów "Wojtek" znają niemal wszyscy. Oprócz klasycznych smaków, popularnej na naszych stołach potrawy, pierogarnia serwuje na przykład pierogi z kurczakiem, czy też o smaku bounty, na słodko. Jeśli jeszcze nie próbowaliście, koniecznie to zróbcie. 

 • Hyperion Investments chce inwestować w Jaśle. Na obrzeżach miasta ma powstać obiekt wielkopowierzchniowy

  Inwestor posiada blisko 10 hektarów nieruchomości położonych w rejonie skrzyżowania ulic Piłsudskiego i Bieszczadzkiej w Jaśle. Spółka nie posiada drogi dojazdowej do swoich działek, dlatego zadeklarowała się na własny koszt przebudować skrzyżowanie z sygnalizacją świetlną na rondo i wykonać drogę lokalną do działek, na których chce realizować inwestycję. Aby mogli podjąć się tego zadania, konieczna była zgoda radnych na bezprzetargową sprzedaż blisko 7-arowej działki miejskiej. Uchwała została podjęta, jednak kilku radnych wstrzymało się od głosu.

 • 30. finał WOŚP już w najbliższą niedzielę

   

  W najbliższą niedzielę (30 stycznia) Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, zagra po raz trzydziesty w historii. Tegoroczna zbiórka, prowadzona jest z myślą o zapewnieniu najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci. Na ulicach Jasła i okolicznych miejscowości, pojawi się blisko 150 wolontariuszy, z tradycyjnymi puszkami w dłoniach. Impreza na płycie jasielskiego rynku rozpocznie się o godz. 18.

 • Przy urzędzie gminy w Tarnowcu dobudowywane jest nowe skrzydło budynku

  Końcem ubiegłego roku rozpoczęły się prace inwestycyjne dotyczące rozbudowy, nadbudowy oraz modernizacji budynku Urzędu Gminy w Tarnowcu. Zadanie zostało podzielone na kilka etapów. Obecnie trwają prace przy budowie nowego skrzydła.

 • Strażacy ochotnicy odwiedzili z prezentami pacjentów rzeszowskiej Kliniki Onkohematologii Dziecięcej

   

  Strażacy ochotnicy z regionu jasielskiego, już po raz czwarty, odwiedzili pacjentów Kliniki Onkohematologii Dziecięcej w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim Nr 2 im. Św. Jadwigi Królowej w Rzeszowie. W sobotnie przedpołudnie, wyruszyli z Zimnej Wody do stolicy województwa podkarpackiego z prezentami, których zbiórka prowadzona była od października ubiegłego roku. Dzieci, które każdego dnia toczą walkę z chorobą nowotworową otrzymały zabawki, artykuły szkolne, czy też książki.

 • ERKO doceniło uczniów Zespołu Szkół Technicznych w Jaśle. Młodzież otrzymała wyjątkowy prezent

  Współpraca pomiędzy firmą ERKO a Zespołem Szkół Technicznych w Jaśle jest doskonałym przykładem tego, jak należy budować relacje, łączące lokalny biznes ze szkołami, które konsekwentnie stawiają na praktyczną naukę zawodu. Model oparty na praktykach i stażach zawodowych, daje korzyść nie tylko uczniom, lecz również firmom, które zgłaszają popyt na pracę, szczególnie w perspektywicznych zawodach. Doskonale zdaje sobie z tego sprawę producent części lotniczych z siedzibą w Czeluśnicy, który ufundował szafki dla uczniów ZST, w szacie graficznej, wykonanej przez artystę Sylwestra Łaskawskiego.

 • Coraz dłuższe kolejki do drive-thru. Dyrekcja szpitala wydłuża godziny pracy punktu

  Od kilku dni coraz więcej lekarzy kieruje pacjentów na testy wykrywające obecność koronawirusa w organizmie. W związku z tym zauważalne są długie kolejki ustawiające się do punktu drive-thru. Dyrekcja szpitala informuje, że od jutra wydłużą godziny wykonywanych wymazów. Już nie do 13.00 a do 16.30 będzie otwarty punkt badań drive-thru.

 • Kogeneracja działa. W jasielskiej ciepłowni ograniczono zużycie węgla kamiennego o blisko 90%

   

  W kwietniu ubiegłego roku, Jasło dołączyło do wąskiego grona miast, które mogą pochwalić się nowoczesną instalacją układu kogeneracyjnego, zasilaną gazem ziemnym. Dzięki niej, produkcja energii elektrycznej i cieplnej, miała być bardziej ekologiczna, przede wszystkim dzięki znacznemu ograniczeniu wykorzystania węgla kamiennego do produkcji ciepła. Okazuje się, że od października do grudnia 2021 r. Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. w Jaśle, do produkcji energii cieplnej, zużyło o 89% mniej węgla, niż w analogicznym okresie, w roku poprzednim. Tym samym, znacznie ograniczono również emisję COdo atmosfery.

 • Emerytowany strażak z KP PSP w Jaśle uległ poważnemu wypadkowi w Holandii. Rodzina i koledzy proszą o pomoc

  Starszy sekcyjny w stanie spoczynku Bogdan Fehr z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Jaśle został potrącony przez samochód w Holandii. Jeżeli nie wróci do kraju zostanie umieszczony w domu opieki. Rodzina i strażacy z KP PSP w Jaśle proszą o pomoc dla Bogdana. Potrzebne jest 40 tysięcy złotych, aby mógł zostać przetransportowany do Polski.

 • Postaw na grzejniki dekoracyjne SUNERZHA ze stali nierdzewnej

   

  Zastanawiasz się nad zakupem grzejnika do Twojego domu? Wbrew pozorom, wybór może okazać się bardzo oczywisty. Stawiając na dekoracyjne grzejniki wodne SUNERZHA ze stali nierdzewnej, otrzymasz gwarancję funkcjonalności, jednocześnie nadając pomieszczeniom niepowtarzalnego stylu. Grzejniki wodne , wodno-elektryczne i elektryczne, na które producent udziela 20-letniej gwarancji, znajdziesz w ofercie DOMUS Budownictwo & Łazienki w Jaśle.

 • Podczas prowadzonego pościgu radiowóz wpadł do rowu

  Wczoraj około godziny 20. na ul. Mickiewicza w Jaśle policjanci podczas prowadzonego pościgu za pojazdem, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej wpadli radiowozem do przydrożnego rowu.

 • Nagroda za całokształt pracy na rzecz kampanii „Cała Polska czyta dzieciom” trafiła do Bajkowego Prywatnego Przedszkola w Jaśle

   

  15 grudnia br. po raz drugi w formule online ze względu na panującą pandemię odbył się uroczysty finał kampanii „Cała Polska czyta dzieciom”...

 • Poszukujesz nowych wyzwań zawodowych? Chciałbyś współtworzyć innowacyjną firmę w Jaśle? Trade Software & Consult szuka właśnie Ciebie!&a

   

  Trade Software & Consult tworzy innowacyjne rozwiązania IT dla branży budowlanej. Firma posiada oddziały handlowe zajmujące się sprzedażą materiałów budowlanych w internecie, sprzedając między innymi stolarkę okienną, drzwiową, beton komórkowy, meble, artykuły dla domu i ogrodu.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105