Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna

Informacja o porwaniu dziecka nie potwierdziła się

15

Gorliccy policjanci prowadzili szeroko zakrojone działania poszukiwawcze nastolatki, która według zgłoszenia miała zostać siłą wciągnięta do busa przez zamaskowanych mężczyzn. W akcję zaangażowani byli funkcjonariusze z ościennych miejscowości. - Nad Gorlicami i okolicą lata policyjny śmigłowiec – napisał to nas Czytelnik.

Wczoraj po godzinie 16. w Gorlicach policjanci otrzymali zgłoszenie dotyczące porwania nastolatki. Z relacji zgłaszających dwóch 10-latek wynikało, że zamaskowani mężczyźni w kapturach wciągnęli ją do busa, którym szybko odjechali.

- Pomimo wielu niejasności, a także braku zawiadomienia o zaginięciu dziecka, policjanci błyskawicznie podjęli czynności w tej sprawie. Na miejsce oprócz miejscowych funkcjonariuszy zostały skierowane dodatkowe siły policyjne z ościennych jednostek, jak również z Krakowa. Do poszukiwań użyto także śmigłowca - wyjaśnia asp. sztab. Grzegorz Szczepanek, rzecznik prasowy z Komendy Powiatowej Policji w Gorlicach.

Informację tę również otrzymali policjanci z Jasła, aby podczas pełnionej służby zwracali uwagę na podejrzany pojazd. W tej sprawie skontaktował się z nami Czytelnik, który poinformował nas o policyjnej blokadzie na drodze krajowej nr 28 między Jasłem a Gorlicami. - Ma to związek z porwaniem dziecka. Nad Gorlicami i okolicą lata policyjny śmigłowiec, jest również mnóstwo patroli policyjnych – napisał do naszej Redakcji.

Podjęte przez policjantów oraz kryminalnych czynności takie jak sprawdzenie pobliskiego monitoringu, poszukiwanie świadków zdarzenia oraz przeczesywanie terenu w poszukiwaniu jakiegokolwiek śladu przestępstwa pozwoliły wykluczyć, aby doszło do uprowadzenia nastolatki. - Zdarzenie, którego świadkami były dziewczynki nie miało charakteru przestępstwa i dotyczyło dorosłej kobiety, która dobrowolnie wsiadła do pojazdu znajomego mężczyzny – wyjaśnił G. Szczepanek z KPP w Gorlicach.

id

Napisany dnia: 10.06.2021, 12:00
Komentarze Czytelników:
Dodaj nowy komentarz Wyświetlaj:
@ oro
dnia 10.06.2021, 12:12
Ocena
komentarza:
13
A kto zapłaci za akcję? Ktoś powinien.
@ A skąd dziewczynki mają zapłacić?!
dnia 10.06.2021, 12:14
Ocena
komentarza:
19
A czym zapłacą?? Trudno, zdarza się. A policja miała próbę generalna. Tylko szukacie by komuś kasę u[...]
@ Mariusz
dnia 10.06.2021, 13:06
Ocena
komentarza:
7
Jeśli ktoś powinien to może zgłoś się na ochotnika co? 10 latki mają zapłacić?
@ Darek
dnia 10.06.2021, 13:24
Ocena
komentarza:
30
Dziewczynki miały dobre intencje, nie był to fałszywy alarm tylko faktycznie obawiały się że ktoś został porwany
@ Mariusz
dnia 10.06.2021, 14:28
Ocena
komentarza:
22
Wychodzi na to że są dobrze wychowane bo chciały zainterweniować, źle oceniły sytuację po prostu.
@ ToJa
dnia 10.06.2021, 14:34
Ocena
komentarza:
26
Bardzo dobrze że zareagowały .
Ostatnio zbyt często słyszy się o takich rzeczach i nikt nie reaguje.
Np.ostatnia sprawa Sebastiana,który w biały dzień został porwany i zamordowany . Jemu nikt nie pomógł.
@ Do Mariusz
dnia 10.06.2021, 16:34
Ocena
komentarza:
13
Oczywiście,teraz większość zamaskowana,nagłaśnianie pedofilii,porwań,więc słusznie zaalarmowały.
@ serio
dnia 10.06.2021, 12:24
Ocena
komentarza:
14
Wreszcie policjanci wyszli na ulice rozprostowali zastygnięte kości i przypomnieli sobie jak powinien wyglądać normalny dzień pracy a nie tylko grzanie stołków.
@ Warez
dnia 10.06.2021, 13:15
Ocena
komentarza:
22
"... Dziewczynki, które były świadkami nie miało charakteru przestępstwa..." - co to znaczy?
@ Meusz
dnia 10.06.2021, 14:46
Ocena
komentarza:
3
[Komentarz nie na temat]
@ Obserwator
dnia 10.06.2021, 14:50
Ocena
komentarza:
2
No wreszcie milicja miała trochę ruchu zwyczajowo
sjesta internecik kawka a tu do roboty gonią jak
tu te 15lat przetrwać i w uja walić
@ Do Obserewator
dnia 10.06.2021, 15:19
Ocena
komentarza:
15
[Komentarz nie na temat]
@ Unikaj zaigłowanych
dnia 10.06.2021, 18:00
Ocena
komentarza:
6
Skoro byli zamaskowani to skąd wiadomo że to mężczyźni a nie kobiety ?
@ martyna
dnia 10.06.2021, 23:11
Ocena
komentarza:
-4
To dziecka czy nastolatki?
Dodaj komentarz
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Remont drogi wewnętrznej przy ul. Szopena w Jaśle. Tylko na części miejskiej

  Droga wewnętrzna przy ul. Szopena w Jaśle wymaga pilnego remontu. Mieszkańcy osiedla oraz osoby przyjeżdżające do pobliskiej poradni często zwracały uwagę na jej fatalny stan. Z trzech właścicieli drogi pozostało tylko miasto, które wyłoniło już wykonawcę robót. Na dniach zostanie podpisana umowa z Przedsiębiorstwem Robót Drogowo-Mostowych w Jaśle. Zadanie ma być zrealizowane do końca sierpnia br.

 • Wakacje z tenisem

   

  Dla wszystkich dzieci, które chciałyby aktywnie spędzić wakacje i nauczyć się grać w tenisa ziemnego Fundacja Aktywna Galicja rozpoczyna kolejną edycję Wakacyjnej Szkółki Tenisowej.

 • Agresywny mężczyzna uderzył 13-latka w twarz. Poruszał się samochodem na tablicach RJS

  W minioną niedzielę kilkanaście minut przed godziną 21. na stacji Orlen w Krakowie nieznany mężczyzna podszedł do 13-letniego chłopca, po czym uderzył go dwukrotnie w twarz wykrzykując w jego stronę wulgaryzmy. Napastnik wsiadł do samochodu na tablicach rejestracyjnych RJS i odjechał. Sprawa trafiła na policję.

 • Zamawiaj domowe obiady u "Wojtka" w obniżonych cenach!

   

  Bar mleczny u „Wojtka” nie przestaje myśleć o swoich klientach. Dlatego też, wciąż obowiązują nowe, obniżone ceny dań przy odbiorze osobistym oraz na dowóz! Pyszne potrawy kuchni domowej z łatwością można zamówić on-line lub w barze przy ul. 3 Maja 101. 

 • Burmistrz otrzymał absolutorium i wotum zaufania od Rady Miejskiej Jasła

  Absolutorium za wykonanie zeszłorocznego budżetu oraz wotum zaufania po debacie nad raportem o stanie miasta otrzymał Ryszard Pabian, burmistrz Jasła. Sesja, na której podjęte zostały stosowne uchwały, odbyła się 21 czerwca.

 • Gmina Tarnowiec ma nowego wójta. Wiktor Barański złożył ślubowanie

   

  Wiktor Barański odebrał w poniedziałek zaświadczenie o wyborze wójta gminy Tarnowiec. Złożył także ślubowanie, przekonując, że podczas swojej kadencji będzie dążył do tego aby łączyć, a nie dzielić. Losy przedterminowych wyborów, które odbyły się 13 czerwca bieżącego roku, rozstrzygnęły się już w pierwszej turze głosowania.

 • 19-latek wszedł na basen po godzinach otwarcia. Doznał urazu kręgosłupa

  Wczoraj około godziny 23. na terenie basenu otwartego w Jaśle doszło do wypadku. 19-letni jaślanin, który wszedł na teren pływalni po godzinach otwarcia najprawdopodobniej wskoczył do wody na główkę w rejonie zjeżdżalni. Młody mężczyzna z obrażeniami ciała został przetransportowany do jasielskiego szpitala.

 • Gmina Osiek Jasielski sprzeda dwie atrakcyjne działki

   

  Wójt Gminy Osiek Jasielski informuje, że ogłoszony został przetarg na sprzedaż nieruchomości stanowiących własność Gminy Osiek Jasielski, położonych w miejscowości Załęże. Zgodnie z Miejscowym Planem Zagospodarowania Przestrzennego położone są w terenie zabudowy techniczno-produkcyjnej. Nieruchomości znajdują się w bardzo dobrej lokalizacji, posiadają dojazd do drogi powiatowej Dębowiec - Osiek Jasielski.

 • OSP z Trzcinicy prowadzi akcję pomocy dla pogorzelców z Nowej Białej

  W minioną sobotę w Nowej Białej na Podhalu ogień strawił 25 budynków mieszkalnych i 23 budynki gospodarcze. Ponad 100 osób straciło dach nad głową. Straty są ogromne a lista potrzeb jeszcze większa. Strażacy z OSP Trzcinica mając w pamięci ubiegłoroczną ogromną pomoc napływającą zewsząd po powodzi błyskawicznej zorganizowali zbiórkę materiałów budowlanych dla pogorzelców...

 • Drodzy mieszkańcy Gminy Tarnowiec

   

  W minioną niedzielę odbyły się w Naszej Gminie przedterminowe wybory na Wójta Gminy Tarnowiec. Spośród czwórki kandydatów, zaufaliście mi. Pragnę za to podziękować. 

 • Wypadek w Zimnej Wodzie. Dwie osoby poszkodowane

  Dzisiaj około godziny 15.30 w Zimnej Wodzie doszło do zderzenia się trzech samochodów osobowych. Na chwilę obecną do jasielskiego szpitala trafiły dwie osoby. Obecnie ruch na dk 28 w kierunku Krosna jest zablokowany.

 • W żmigrodzkim liceum powstanie wirtualna strzelnica

  W Liceum Ogólnokształcącym im. Mikołaja Kopernika w Nowym Żmigrodzie powstanie pierwsza w powiecie jasielskim wirtualna strzelnica. Realizacja tej inwestycji jest możliwa dzięki dofinansowaniu z Ministerstwa Obrony Narodowej oraz powiatu jasielskiego. Wirtualna strzelnica ma powstać do końca roku. Dyrekcja szkoły ma jednak nadzieję, że już na jesień będzie gotowa.

 • Wyprzedzał na skrzyżowaniu i staranował ogrodzenie

   

  W minioną niedzielę na skrzyżowaniu ul. Grota-Roweckiego z ul. Baczyńskiego w Jaśle doszło do groźnego zdarzenia drogowego. Kierowca seata wykonując manewr wyprzedzania stracił panowanie nad pojazdem, po czym zjechał na chodnik i staranował ogrodzenie pobliskiej posesji. 18-latek został ukarany mandatem karnym.

 • Bezpłatne wakacyjne turnusy rewalidacyjno-terapeutyczne w Bajkowym Przedszkolu

   

  Bajkowe Prywatne Przedszkole w Jaśle ogłasza nabór na wakacyjny specjalistyczny turnus wakacyjny dla dzieci w wieku od 3 do 9 lat posiadających orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego.

 • Rozwiń skrzydła w Jaśle- ruszył nabór do Inkubatora Przedsiębiorczości

   

  Rozpoczynasz prowadzenie działalności gospodarczej w branży ICT lub branżach związanych z „jakością życia”? Szukasz inspirującego i nowoczesnego miejsca do jej wykonywania? Nie zwlekaj, zgłoś się do Inkubatora Przedsiębiorczości w Jaśle.

 • Jest opinia eksperta w sprawie dwóch problematycznych skrzyżowań ze „stopami”

  Temat bezpieczeństwa w obrębie skrzyżowań ul. Chopina z ul. Ujejskiego i Kraszewskiego, pomimo ciągłych apeli mieszkańców o jego poprawę, pozostaje nierozwiązany od co najmniej kilkunastu lat. Propozycje, jakie Urząd Miasta w Jaśle zgłaszał do Starostwa Powiatowego w Jaśle wciąż czekają na ostateczne decyzje. Dlatego też jasielski magistrat postanowił sięgnąć po opinię ekspercką, której efektem jest szczegółowy audyt i konkretne zalecenia...

 • Marzysz o zdobyciu konkretnego zawodu, który pozwoli Ci szybko się usamodzielnić i dobrze zarabiać? – Zespół Szkół Budow

   

  „Budowlańcy na wagę złota” – takie hasła widnieją w ogłoszeniach z ofertami pracy. Od kilku lat obserwuje się gwałtowny wzrost zapotrzebowania na pracowników branży budowlanej. Zespół Szkół Budowlanych w Jaśle wychodząc naprzeciw – otwiera kierunki, które zapewniają fachowców w tej branży.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105