Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna

Inwestycja w jasielskiej uczelni

11

 9 milionów złotych kosztować będzie budowa i wyposażenie nowego obiektu Wyzszej Szkoły Hotelarstwa i Turystyki w Jaśle. Inwestycja ta zostanie w 75 proc. sfinansowana ze środków Unii Europejskiej, a w nowym obiekcie naukowo dydaktycznym znajdzie się dziesięć sal wykładowych i pracowni oraz aula dla 400 studentów. W starym budynku, w którym uczelnia działa już czwarty rok zorganizowana zostanie biblioteka i administracja.Wyższa Szkoła Hotelarstwa i Turystyki powstała w 2001 r. w Lesku, a następnie przeniosła się do Jasła, gdyż samorząd tego miasta zaproponował jej władzom bardzo dobre warunki funkcjonowania. Kształcą się w niej studenci z całego regionu zainteresowani ekonomią, transportem i rozwojem turystyki. Nowy budowany właśnie obiekt szkoły ma być oddany do użytku pod koniec tego roku.

                                                               Źródło: Radio Rzeszów
 

Napisany dnia: 13.01.2007, 12:20
Komentarze Czytelników:
Dodaj nowy komentarz Wyświetlaj:
@ miś z okienka
dnia 14.01.2007, 16:12
Ocena
komentarza:
0
Tak sie zastanawiam:Kto bedzie uczęszczał do tej uczelni,skoro idzie niż demograficzny i kto moze opuszcza Polskę za chlebem.Kolejna bzdura i urojenia władzy pod wyborców
Lepiej wybudujcie domy spokojnej starości,domy dla bezdomnych,biednych ludzi.Po co trawić pieniądze z naszych podatków na inwestycjie bez przyszłości.Ale kogo to obchodzi.Daja kasę z UNII wiec biorą.Tylko jak potem rozliczyc biznes plan??? skoro dane się nie bedą zgadzać.No w ostateczności to Seminarium powstanie ... i po klopocie.
Alumni agroturystyki i hotelarstwa też sie moga nauczyć,i bedą podróżować jako dodatkowo intelektualisci...:lol:
@ kynio
dnia 14.01.2007, 18:03
Ocena
komentarza:
0
co ty gościu piszesz ta szkoła na pewno jest potrzebna doda prymatu jaśle i nie tylko sam chodze do tej szkoły i jest ona spoko zapraszam chyba że nie chcesz sie uczyc to nie bo przeciez można sie uczyc i pracowac za granica wielu studentów z tej szkoły tak robi pozdrodla studentów WSHIT W JAŚLE:D:D
@ N_
dnia 14.01.2007, 21:12
Ocena
komentarza:
0
A gdzie ten nowy budynek ma byc wybudowany ?
@ Realista
dnia 15.01.2007, 00:41
Ocena
komentarza:
0
misiu zamknij to okienko i nie pokazuj swiatu swojej zacofanej i głupiej gęby.:p
@ Antyrealista
dnia 15.01.2007, 15:22
Ocena
komentarza:
0
Zacofaną gębę , a nawet można by powiedzieć taką jaką ma to Radio , no.. co Ma .. radio?.. to masz Ty kolesiu, co się zowiesz realistą! A Miś ma rację całkowitą! Niedługo w każdej wiosce będą uczelnie.. hehehehe..
@ Realista
dnia 15.01.2007, 22:04
Ocena
komentarza:
0
Do Antyrealista:upset: vel miś z okienka:upset: - "co ma piernik do wiatraka?", co ma Radio do WSHiT?:p Widzę, że "pektowin" i podobne trunki robią z twoją głową swoje.:smilewinkgrin:
@ Anty..
dnia 18.01.2007, 19:26
Ocena
komentarza:
0
Widać, że wyroby "Pektowinu" robią swoje w Twoim przypadku..Realisto...Otóż to Radio ma Ryja , to tak abyś zrozumiał co ma gęba do tego radia..heheheh I więcej Ci tutaj nic już nie będe tłumaczył..
@ Studentka WSHiT
dnia 19.01.2007, 13:48
Ocena
komentarza:
0
NOwa uczelnia w Jaśle to bardzo dobry pomysł, młodzież nie bedzie w tak darmatycznych ilościach emigrowała do innych miast, a poza tym bedzie można się chwalić uczelnią, niezależną. W Jaśle wiele osób studiuje i całkiem nieźle sobie studiuje, bo nie ma zadnego znaczenia czy studiujesz w Kraku, W-wie, czy Jaśle, i tak bedziesz wykształconym bezrobotnym, albo z pensją 600-800 zł, ale bedziesz miał studia :lol: :lol: :lol: :smilewinkgrin: A uczelnia organizuje wyjazdy zagraniczne, także masz szanse nawiązać korzystne układy z przedsiębiorcami w innych krajach i wrócić do nich z dyplomikiem :D:D:D Tak 3maj Polański !!;)
@ studentka WSHiT
dnia 22.01.2007, 11:45
Ocena
komentarza:
0
a gdzie się będzie mieścić nowo wybudowany budynek WSHiT?????????????????:)
@ ktoś
dnia 23.01.2007, 21:56
Ocena
komentarza:
0
Misiu a ty nie powinieneś spać???? Zima przyszła więc luknij ostatni raz przez okienko i już nigdy wiecej nie wychodź ze swojej gawry :lol: Nowa, nowoczesna uczelnia jest potrzebna
@ ***
dnia 24.01.2007, 19:55
Ocena
komentarza:
0
Nowy budynek WSHiT będzie przy wjeździe do Jasła od strony Krosna, na górce niedaleko sklepu meblowego.
Dodaj komentarz
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Urząd Miasta w Jaśle zamierza oszczędzać pieniądze skracając godziny otwarcia orlików

   

  Jasielski magistrat zamierza skrócić godziny otwarcia boisk sportowych typu orlik na Ogródku Jordanowskim i osiedlu Gamrat. Już wkrótce, obiekty, o których mowa, mają być czynne tylko do godz. 18. Wyjątek stanowić będą wyłącznie zajęcia organizowane przez szkółki piłkarskie i kluby sportowe. Uzasadnieniem dla decyzji podjętej przez urzędników ma być konieczność ograniczania kosztów za zużycie energii elektrycznej. Suchej nitki na pomyśle Urzędu Miasta w Jaśle nie zostawiają mieszkańcy, którzy korzystają z orlików w godzinach wieczornych. Mówią wprost, że hasło „Jasło – klimat do sportu” jawi się obecnie jako ponury żart.

 • 180 tys. zł powiat przeznaczy na zakup nowego auta dla starostwa

  Na ostatniej sesji Rady Powiatu w Jaśle większość radnych zgodziła się na zabezpieczenie środków w kwocie 180 tys. zł na zakup nowego samochodu do celów służbowych dla pracowników Starostwa Powiatowego w Jaśle. - Mój kierowca preferuje skodę – podkreślił starosta Adam Pawluś.

 • Jako pierwsi pokonali 30 pięter i 800 schodów. Druhowie Bartosz i Tomasz najlepsi spośród 49 drużyn w kategorii OSP

  W minioną sobotę 1 października w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie odbyły się IV Mistrzostwa Polski Strażaków w Biegu po Schodach-Wieżowiec 2022, w których udział wzięło 165 drużyn z całej Polski. Tomasz Kurek i Bartosz Maciejowski, druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Święcanach po raz trzeci z rzędu byli nie do pokonania!

 • W trosce o dobrą kondycję psychiczną uczniów, jasielskie podstawówki realizować będą program - „Apteczka Pierwszej Pomocy Emocj

   

  Jasielskie szkoły podstawowe przystąpiły do realizacji programu, którego celem jest rozwijanie u uczniów umiejętności radzenia sobie ze stresem i trudnościami, a także kształtowanie postaw optymizmu, empatii, wytrwałości i wiary w siebie. „Apteczka Pierwszej Pomocy Emocjonalnej” to program skierowany do osób w wieku od 8 do 12 roku życia. Kluczowy wpływ na podjętą przez władze samorządowe Jasła decyzję o wdrożeniu programu, miał apel trzech uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 w Jaśle, w którym domagali się oni podjęcia aktywnych działań w zakresie przeciwdziałania mowie nienawiści.

 • Powiat inwestuje w kolejną wirtualną strzelnicę. Tym razem powstanie w Zespole Szkół w Trzcinicy

  Końcem ubiegłego roku w Liceum Ogólnokształcącym w Nowym Żmigrodzie oddano do użytku pierwszą w powiecie jasielskim wirtualną strzelnicę. W czerwcu br. Rada Powiatu wyraziła zgodę na powstanie kolejnej w liceum w Kołaczycach. To jednak nie koniec. Ostatnio zabezpieczono w budżecie powiatu 50 tys. zł na budowę wirtualnej strzelnicy w Zespole Szkół w Trzcinicy.

 • Ostatnie pożegnanie Wiktora Barańskiego, wójta gminy Tarnowiec

   

  Rodzina, przyjaciele i kilkuset mieszkańców gminy Tarnowiec towarzyszyło Wiktorowi Barańskiemu w ostatniej drodze. Ciało zmarłego przed kilkoma dniami wójta spoczęło w rodzinnym grobie na cmentarzu parafialnym w Tarnowcu.

 • Kino Helios Krosno zaprasza na kolejną filmową ucztę

   

  Kolejny tydzień repertuarowy w kinie Helios Krosno zapowiada się arcyciekawie. W ramach Projektów Specjalnych, kinomani będą mogli obejrzeć na dużym ekranie między innymi film pt. „Niewierna” z Juliette Binoche i Vincentem Lindonem w rolach głównych.

 • Zmiany w rozkładzie jazdy pociągów do Krakowa

   

  Od 1 października br. obowiązywać będą zmiany w rozkładzie jazdy pociągów, którymi mieszkańcy Jasła i powiatu jasielskiego podróżują do Krakowa. Ich wprowadzenie wynika z realizacji prac remontowych na linii kolejowej nr 96 (odcinek Tarnów – Stróże). Pociągi PKP IC „Wetlina” i „Bieszczady” kurować będą przez Rzeszów. W przypadku „Hubala” z kolei, na trasie z Jasła do Tarnowa obowiązywać będzie autobusowa komunikacja zastępcza.

 • WIOŚ przedstawił wyniki badań próbek ścieków i wody z Wisłoki. Kontrola inspektorów wykazała m.in. nieprawidłowości w eksploat

  Początkiem września inspektorzy WIOŚ pobrali do badań próbki ścieków i wody z Wisłoki poniżej kolektora oczyszczalni ścieków w Kołaczycach. Wyniki wykazały przekroczenia dopuszczalnych wartości stężeń zanieczyszczeń zawartych w ściekach...

 • Mój dom to… Jasło!

   

  Każde miasto szuka swojej ścieżki rozwoju, która poprowadzi je do miejsca, gdzie jakość życia jego mieszkańców będzie na najwyższym poziomie. Dla mieszkających w Jaśle ludzi właśnie to miasto stało się domem, domem do którego zaprasza się z otwartym sercem i ogromną życzliwością, bo to jaślanie są największym potencjałem tego miejsca. 

 • Osiem kilogramów mniej. Kuracja Pani Magdaleny zakończona sukcesem

   

  Wiosenna Metamorfoza w gabinecie dietetycznym Bonne Sante Jasło dobiegła końca. Pani Magdalena wysłała swoje zgłoszenie i wygrała casting do metamorfozy, a dziś przedstawiamy tego efekty.

 • Przywróć sobie piękny uśmiech dzięki leczeniu implantologicznemu

  Leczenie implantologiczne pozwala na skuteczne i przewidywalne odtworzenie utraconych zębów, w sposób najbardziej zbliżony do zębów naturalnych. Dzięki zastosowaniu implantów zębowych możemy odzyskać piękny uśmiech. Zastosowanie najnowocześniejszych metod leczenia gwarantuje uzyskanie najwyższej jakości i precyzji leczenia. Specjalistycznych gabinetów stomatologicznych nie trzeba daleko szukać. W Jaśle, leczenie implantologiczne oferuje PrecisDENT.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 772 657