Korzystając z portalu Jaslo4u.pl wyrażasz zgodę na użytkowanie mechanizmu plików cookie. Mechanizm ten ma na celu zapewnienie prawidłowego funkcjonowania portalu Jaslo4u.pl. Korzystając ze strony akceptujesz Politykę Prywatności portalu Jasło4u.pl

Inwestycje i remonty w mieście

33

W mieście trwają prace remontowe ulic i chodników. Łączna wartość prac, które prowadzone były od września to ponad 735 tysięcy złotych. Dodatkowo w tym czasie miasto zawarło umowy na kolejne prace o wartości blisko 1 mln złotych.

Zakończyły się prace związane z odbudową ul. Wyspiańskiego (73 tys. zł) i Lenartowicza (155 tys. zł) w ramach usuwania skutków klęsk żywiołowych. Wykonano również odbudowę dróg zniszczonych w wyniku powodzi: ul. boczna od ul. 17-go Stycznia Nr 12923, ul. boczna od ul. 17-go Stycznia Nr 12930, ul. boczna od ul. 17-go Stycznia Nr 12944, ul. B Prusa, ul. Sportowa, ul. Łukasiewicza, ul. Kolejowa. Wartość robót to 430 tys. zł. Zakończyły się prace przy remoncie chodnika przy ul. Mickiewicza na os. Gamrat w Jaśle. Zadanie realizowane jest przy współpracy Powiatowego Zarządu Dróg w Jaśle. Koszty remontu (59,5 tys. zł) pokrywa Miasto (29,5 tys. zł) oraz PZD (30 tys. zł – zakup materiałów). Za 27 tys. zł odnowiona została ul. Klonowa.

W ramach uzbrojenia os. Na Kotlinę wykonano nawierzchnię z płyt drogowych i nawierzchnię tłuczniową na ul. Mendysa na długości 105 m (32,4 tys. zł). Zakończyły się również prace związane z remontem chodnika przy ul. Grunwaldzkiej (14,6 tys. zł).

Poza tym miasto zawarło umowę na wykonanie remontu nawierzchni asfaltowej: na ulicy bocznej od ulicy Floriańskiej (do stadionu) na długości 170 m (32 tys. zł), a także na dwóch odcinkach ulic na os. Bryły na długości 30 m i 52 m (24 tys. zł.). W najbliższym czasie wykonany zostanie również remont ulicy bocznej od ulicy Słowackiego (os. Mickiewicza) w zakresie wykonania nowej nawierzchni na długości 30 m (13 tys. zł.). Prace remontowe prowadzone będą także na dwóch odcinkach chodnika przy ulicach: 1-go Maja i Ducala w zakresie wykonania nowej nawierzchni na powierzchni: 39 m2 – ul. 1-go Maja i 140 m2 – ul. Ducala (16,5 tys. zł.).

Zawarto umowę i rozpoczęto realizację budowy parkingu przy ul. Słonecznej w Jaśle.

Prace, których wartość wynosi ponad 70,5 tys. zł mają zostać zakończone do końca listopada br. Również do końca listopada mają trwać prace przy odbudowie sieci kanalizacji deszczowej w Jaśle na ulicach: Krasińskiego, Żeromskiego, Ujejskiego, Rafineryjnej, Słonecznej, Kazimierza Wielkiego, Placu Targowym (833 tys. zł.).

 UM w Jaśle

Reklama

Komentarze: 33

Dodaj komentarz Widok:
0
@ ulica
dnia 15.11.2012, 16:07 · Zgłoś
mam pytanie kto wykonywał pomiary przy ul bryły bo z tego wynika ze ma byc 30 metrów a jest 18 metrów do wykonania a reszta gdzie pojedzie gdzie osiedlowa jest
Odpowiedz
0
@ emeryt
dnia 22.10.2012, 07:51 · Zgłoś
a co z mostem umożliwiającym przejazd z ul mickiewicza w kierunku ul. krakowskiej - chodzi o osiedle krajowice? jakoś ten temat od czasów gdy pierwszym burmistzrem po polsce komunistycznej był a. kachlik jakoś pozostaje nietykalny a poczekać tylko jak się most zawali. teraz zrobił się szum i pokazuje się zdjęcia z bocznych uliczek aby pokazać przed spotkaniami z mieszkańcami ile to ta "wadza" robi. a tak naprawdę wszystko aby gwizdek głośno gwizdał a reszta leży.
Odpowiedz
0
@ dragoness
dnia 21.10.2012, 16:43 · Zgłoś
A ja czekam na artykuł o nagrodach Zarządu Powiatu dla nauczycieli. Ale chyba się nie doczekam, bo z tego co wiem, zarządzono blokadę informacyjną, żeby nikt się nie dowiedział, ze po raz kolejny tę nagrodę otrzymała żona pana starosty.
Odpowiedz
1
@ antek
dnia 21.10.2012, 11:03 · Zgłoś
A ja czekam aż ktoś z UM odpowie na postawione pytania?
Odpowiedz
1
@ PiS-ówka
dnia 21.10.2012, 08:42 · Zgłoś
główne cele programowe Maryji, to modły i siatka zatrudnionych młodych, zepsutych [...]. Jest troche materiałów w tym temacie, jak np. próba zmiany kierunku "fali" powodziowej (zamiast przy pomocy kija, z wykorzystaniem różańca), wydawanie poleceń szukania "haków" na zacnych jaślan, itp...
Odpowiedz
-3
@ do czytających
dnia 19.10.2012, 08:32 · Zgłoś
Jakżeście chcieli mieć most na Gądki i odremontowane kino to trzeba było wybrać na burmistrza Marię Kurowską, bo ona miała te inwestycje w swoim programie.
Wy wybraliście "innowacyjne miasto" co się równa "nic", i to teraz macie !
Odpowiedz
1
@ szx
dnia 19.10.2012, 20:55 · Zgłoś
Święta prawda
Kurowską jak panowała to psy na niej wieszali (Dyzio nr1) a teraz macie rumianego co z ryśkiem teraz mają duży problem co z "śmietnikiem" zrobić i gdzie go postawić,ale wasze pomysły są nadal beznadzieja, kompromitujecie się i łamiecie prawo prawie za każdym razem, odpuściliście już parkingi i chodniki - czy ustawianie śmietnika na parkingu i chodniku jest OK??? Ciekawe !!! Co SM zrobiło walne zebranie pracowników i padały propozycje gdzie to pudlo ustawić!!! Teraz moda naprzystanki??? PARANOJA PRZESTAŃCIE ROBIĆ Z JASŁA POŚMIEWISKO NA CAŁY KRAJ - Panie Mastej złóż rezygnację u rumianego, a Ty zlikwiduj tego strupa na [...]e (SM) bo źle to wpływa na opinię Twoich rządów miastem...
Odpowiedz
4
@ monthy
dnia 20.10.2012, 15:03 · Zgłoś
Taaa już widzę takie inwestycje za panowania Kurowskiej...
Czołg mi tu jedzie?
Odpowiedz
1
@ lukasz
dnia 18.10.2012, 23:30 · Zgłoś
może tak pieniądze na nasze kino się znajdą kiedyś ??? ... za chwile będzie tam muzeum a nie kino...
Odpowiedz
0
@ Mieszkaniec
dnia 18.10.2012, 20:40 · Zgłoś
A świetlica dla młodzieży przy ul. Niegłowickiej to katastrofa
Odpowiedz
0
@ do mieszkaniec
dnia 19.10.2012, 08:40 · Zgłoś
Chwyciłeś się Pani Jagielskiej, bo sam byś chciał wskoczyć na jej miejsce! Niedoczekanie Twoje!
Ludzie na Osiedlu Niegłowice są za mądrzy aby wymieniać sprawdzoną działaczkę na byle kogo, kto tylko umie tylko ozorem mielić.
Odpowiedz
2
@ Mieszkaniec
dnia 18.10.2012, 19:58 · Zgłoś
Pani Jagielska a samochody 40 tonowe z węglem, cysterny itp pani nie przeszkadzają jak jadą w kierunku Dębowca na most do Majscowej, a tablica informacyjna na zakręcie koło kapliczki (koło Naftobudowy) już się prawie przewróciła, pamięta lata siedemdziesiąte, droga i pobocza w opłakanym stanie, pewnie zimy nie przetrzymają.
Odpowiedz
1
@ kerowca
dnia 19.10.2012, 09:56 · Zgłoś
potwierdzam, wylotówka na Dębowiec opłakana ale planowany remont drogi chyba powiatowej czy gminnej na Folusz za Dębowcem zapewne nie obejmuje tegoż ekstremalnego odcinka
Odpowiedz
2
@ happy
dnia 18.10.2012, 15:33 · Zgłoś
KINO byście w końcu porządniejsze zrobili !
nie jeden by poszedł na jakiś seans , ale jak ma iść do takiego kina to [...]..
WSTYD !
Odpowiedz
-1
@ monthy
dnia 20.10.2012, 15:01 · Zgłoś
Kina przecież Ci Urząd Miasta nie wybuduje tylko prywatny inwestor! Zastanów się czasami zanim coś napiszesz.
Odpowiedz
-1
@ happy
dnia 20.10.2012, 21:28 · Zgłoś
cmoknij mnie w [...]. ;*
Odpowiedz
3
@ FELIX
dnia 18.10.2012, 14:28 · Zgłoś
Jakie to klęski żywiołowe dotknęły ulice: Lenartowicz i Wyspiańskiego??? Powodzi tam nie było.A zatem ktoś tu coś na boku zmajstrował,nie wydając kasy na założony cel??? Chciałbym wyjaśnień od urzędu w tej sprawie.Ale,to chyba niemożliwe,bo są zajęci sobą!
Odpowiedz
0
@ olo
dnia 20.10.2012, 15:00 · Zgłoś
Idź i się spytaj burmistrza, a nie [...] w stołek. Ma swoje godziny w których przyjmuje.
Odpowiedz
1
@ FELIX
dnia 21.10.2012, 15:12 · Zgłoś
To jego powinne spytać,ale odpowiednie organy...
Odpowiedz
1
@ klkl
dnia 18.10.2012, 14:16 · Zgłoś
Jak kupisz sobie słownik i napiszesz poprawnie gOndki to wtedy pogadamy.
Odpowiedz
5
@ yyy
dnia 18.10.2012, 14:11 · Zgłoś
Przepychanki będą trwać dotąd, dopóki powiat będzie funkcjonował z takim starostą.
Odpowiedz
2
@ xxx
dnia 18.10.2012, 12:47 · Zgłoś
chodnik w Gamracie - gdzie? bo przy głównej ulicy to można zęby wybić a wieczorem i w nocy kompletna ciemność jak w średniowieczu bo Gamrat wyłączył oświetlenie a miasto nie może dogadać się ze starostwem bo terem miejski a droga powiatowa - dokąd będą trwać te przepychanki?
Odpowiedz
1
@ viva
dnia 18.10.2012, 11:56 · Zgłoś
proba zrownowazenia artykulow na temat ,,nagrod " oraz podwyzek :):):):):):):):)
ale czy udana.zobaczymy jakie beda nastepne ;)
Odpowiedz
1
@ on
dnia 18.10.2012, 11:07 · Zgłoś
rzezywiscie na lenartowicza byla kleska zywiolowa w postaci zaniedban wladz od 20 lat:):):)
Odpowiedz
6
@ wolica
dnia 18.10.2012, 10:33 · Zgłoś
O ile się nie mylę Floriańska należy do kompetencji niekompetentnego starosty.
Odpowiedz
4
@ jon
dnia 18.10.2012, 10:27 · Zgłoś
na floriańskiej czekają aż dojdzie do tragedii jak na światłach z piłsudskiego
Odpowiedz
13
@ s4m
dnia 18.10.2012, 09:57 · Zgłoś
A co z mostem na ulicy Mickiewicza? Rok temu były poprawiane łączenia i co z tego wyszło? To samo co wcześniej. Góry pagórki. Zawieszenie dostaje na każdym garbie a jest ich bodajże 5. Zapraszam władze do refleksji na ten temat bo widzę, że chyba nikt z was nie jeździ w tamtą stronę.
Odpowiedz
2
@ kerowca
dnia 19.10.2012, 09:51 · Zgłoś
garby na moście to nowa świecka tradycja, takie są też na moście na Wisłoce na 3Maja przy dawnym Liwoczu, droga i most po remocie, a garby są liczne, tak samo dziury studzienek kanalizacji na 3Maja na podjeżdzie na wiadukt kolejowy (nad torami do Pektowinu) od strony Gorlic są piękne i kierowcy uskuteczniają slalom, podobnie wpuszczone studzienki są na Roweckiego i Szkolnej i zapewne w wielu innych miejscach Jasła, kwitnie też paranoja na skrzyżowaniu 3Maja z Baczyńskiego gdzie w trakcie remontu zamiast poszerzyć 3 Maja przed skrzyżowaniem tworząc lewoskręt czy prawoskęty mamy sytuację że kierowcy sami ustawiają się parami na wąskim pasie drogowym
Odpowiedz
6
@ ktoś
dnia 18.10.2012, 09:57 · Zgłoś
A co z chodnikiem na Floriańskiej w Sobniowie? Miał być połączony z chodnikiem w Wolicy, a nagle urwał sie i prace zostaly zakończone. Natkneli sie na jakies wykopaliska archeologiczne czy niewybuchy z wojny? Bo chyba nie jest rzecza normalna by zrobic 100 m chodnika i ni w pipe ni w oko przerwać?
Odpowiedz
5
@ [...]
dnia 18.10.2012, 09:41 · Zgłoś
Pani Jagielska a co z Osiedlem Niegłowice (dla potomnych ul. Niegłowicka , bo mnie zaraz tutaj objedziecie że to Gmina Jasło) !!!
Odpowiedz
9
@ Jozefat
dnia 18.10.2012, 09:26 · Zgłoś
Moje pytanie do władz miasta kiedy zostanie zdjęty ruch samochodów 40 tonowych z ul. G. Roweckiego , oraz zmienione podłoże na tej ulicy aby przestały pękać budynki. Następnym pytaniem kiedy będzie wybudowany most na Gondki i uruchomiony ruch do 2,5 tony przez ławę na Gondki. Przecież po to została zbudowana i kto za tym stoi aby ten ruch nie uruchomić.
Odpowiedz
6
@ arek
dnia 18.10.2012, 13:17 · Zgłoś
nie ma takiego osiedla w Jaśle jak Gondki :D:D
Odpowiedz
5
@ Manek
dnia 18.10.2012, 16:09 · Zgłoś
dokładnie co to ma byc osiedle gondki;)))
Odpowiedz
Dodaj komentarz
Piszesz jako:

Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezgodnych z regulaminem.