Inwestycje w Dębowcu. Będzie ośrodek sportowo- rekreacyjny i nowy parking.
Przy stadionie w Dębowcu powstaje obiekt rekreacyjny. W skład kompleksu sportowego będą wchodzić: sala gimnastyczna, boisko do piłki ręcznej i zawodów lekkoatletycznych, bieżnia do treningów, widownia, szatnie, kawiarnie, widownia oraz zaplecze kuchenne. Koszt budowy ośrodka, który prawdopodobnie zostanie oddany w przyszłej kadencji wynosi ponad 5 mln zł.


Prace związane z tą inwestycją rozpoczęły się już kilka lat temu. W poprzedniej kadencji została wykonana potrzebna dokumentacja, natomiast w obecnej został przygotowany wniosek do Urzędu Marszałkowskiego o dofinansowanie ze środków unijnych. – Niestety brakło nam parę punktów i nie udało się otrzymać tego dofinansowania. Trochę nam wydłużyło tę budowę w czasie, ale dostaliśmy pieniądze na inne zadania i dzisiaj mamy już ponad 8 mln zł dofinansowania ze środków unijnych. To z kolei zwolniło nam środki budżetowe, dlatego budowę rozpoczęliśmy z własnych pieniędzy – tłumaczy Zbigniew Staniszewski, wójt gminy Dębowiec.
W trakcie budowy jest także parking na 40 miejsc, który będzie usytuowany przy drodze prowadzającej do Zarzecza. Na zadanie, które będzie kosztować około 400 tys. zł udało się pozyskać dotację z Unii Europejskiej w wysokości 75%. Parking zostanie oddany do użytku we wrześniu br., tuż przed uroczystościami związanymi ze 100-leciem przybycia Saletynów do Dębowca.
Katarzyna Pacwa-Wilk
k.pacwa@jaslo4u.pl
