Korzystając z portalu Jaslo4u.pl wyrażasz zgodę na użytkowanie mechanizmu plików cookie. Mechanizm ten ma na celu zapewnienie prawidłowego funkcjonowania portalu Jaslo4u.pl. Korzystając ze strony akceptujesz Politykę Prywatności portalu Jasło4u.pl

Inwestycje w Dębowcu. Będzie ośrodek sportowo- rekreacyjny i nowy parking.

41

Przy stadionie w Dębowcu powstaje obiekt rekreacyjny. W skład kompleksu sportowego będą wchodzić: sala gimnastyczna, boisko do piłki ręcznej i zawodów lekkoatletycznych, bieżnia do treningów, widownia, szatnie, kawiarnie, widownia oraz zaplecze kuchenne. Koszt budowy ośrodka, który prawdopodobnie zostanie oddany w przyszłej kadencji wynosi ponad 5 mln zł.


Prace związane z tą inwestycją rozpoczęły się już kilka lat temu. W poprzedniej kadencji została wykonana potrzebna dokumentacja, natomiast w obecnej został przygotowany wniosek do Urzędu Marszałkowskiego o dofinansowanie ze środków unijnych. – Niestety brakło nam parę punktów i nie udało się otrzymać tego dofinansowania. Trochę nam wydłużyło tę budowę w czasie, ale dostaliśmy pieniądze na inne zadania i dzisiaj mamy już ponad 8 mln zł dofinansowania ze środków unijnych. To z kolei zwolniło nam środki budżetowe, dlatego budowę rozpoczęliśmy z własnych pieniędzy – tłumaczy Zbigniew Staniszewski, wójt gminy Dębowiec.

W trakcie budowy jest także parking na 40 miejsc, który będzie usytuowany przy drodze prowadzającej do Zarzecza. Na zadanie, które będzie kosztować około 400 tys. zł udało się pozyskać dotację z Unii Europejskiej w wysokości 75%. Parking zostanie oddany do użytku we wrześniu br., tuż przed uroczystościami związanymi ze 100-leciem przybycia Saletynów do Dębowca.


Katarzyna Pacwa-Wilk
k.pacwa@jaslo4u.pl

Reklama

Komentarze: 41

Dodaj komentarz Widok:
0
@ anonimmmmm
dnia 20.08.2010, 14:52 · Zgłoś
Z tego co mi wiadomo pod boiskiem jest drenaż ale nie wiem jak z resztą placu. Zresztą to dobra inwestycja wreszcie będą trybuny i szatnie jakie powinny być.
Odpowiedz
0
@ Filozof
dnia 07.08.2010, 23:16 · Zgłoś
Prawda jest taka,że projekt był celowo wstrzymywany przez Pana wójta.Dopiero po interwencji Urzędu Marszałkowskiego został dostarczony,ale był niekompletny.To jest prawdziwa przyczyna nieuzyskania dotacji unijnej . . .
Odpowiedz
0
@ filozof
dnia 06.08.2010, 08:48 · Zgłoś
Dziwnym zbiegiem okolicznosci temat budowy obiektu rekreacyjnego wraca jak bumerang przed kolejnymi wyborami wojta. Tak tez bylo 4 lata temu.Pewnie wyborcy znowu dadza sie nabrac na ten cuchnacy odgrzany kotlet a rozkopane boisko bedzie straszyc nastepne 4 lata . . .
Odpowiedz
1
@ Aga
dnia 05.08.2010, 14:48 · Zgłoś
Nie wierzę w te obiecanki,bo cztery lata temu,czyli jako kiełbaska wyborcza obiecywano to samo.
Odpowiedz
-1
@ mieszkaniec
dnia 05.08.2010, 14:22 · Zgłoś
dębowiec to zadup...w szkole niema nawet ciepłego posiłku ,a drogi to trawa po pas i dziury jak w dobrym serze ,oto całe miasto ha ha.....
Odpowiedz
0
@ Aga
dnia 05.08.2010, 11:29 · Zgłoś
przecież to teren zalewowy. Co roku na wiosnę tu jest woda. A jakie będą straty??ho ho
Odpowiedz
0
@ do piteros
dnia 04.08.2010, 23:13 · Zgłoś
[...] jeśli nie wiesz to się nie odzywaj , moje dzieci trenują ,bo mają taką potrzebę i brak takiego obiektu im w tym nie przeszkadza , co nie oznacza że taka inwestycja się nie przyda . A co do kadry , moim zdaniem samo Gimnazjum w Dębowcu ma świetną kadrę nauczycielską - sportową ; Z tego co wiem jeden pan jest trenerem judo , a jego podopieczni odnoszą duże sukcesy o jakich nie raz i nie dwa na tym portalu czytałem , a dwaj pozostali są trenerami siatkówki i ciężko pracują przebić się dalej .
Odpowiedz
0
@ do kam
dnia 04.08.2010, 20:33 · Zgłoś
jeśli nie masz 18 lat to namów kogoś z rodziny, i podejrzewam, że cały Żmigród wybrałby swojego kandydata, bo chyba jest więcej mieszkańców niż w tej wiosce z której pochodzi obecny wójt - a ja niestety nie jestem z tej wioski - jestem z innej gminy
a widocznie dobry gospodarz skoro jest już 2 lub 3 kadencję
Odpowiedz
0
@ kam
dnia 04.08.2010, 19:28 · Zgłoś
raz ze nie mam jeszcze 18 lat, a dwa to to, ze chociazby caly zmigrod na "mnie" zaglosowal, to i tak nic by nie dalo z oczywistego powodu - wszyscy z pewnej miejscowosci(z ktorej prawdopodobnie ty jestes) glosuja na swojego, a ze ich tam jest wiecej to on wygrywa....

a co do hali w zmigrodzie to mialy byc nawet dwie, tylko szkoda ze w planach....;\
Odpowiedz
0
@ derix
dnia 04.08.2010, 17:20 · Zgłoś
Panie Wójcie widać że wybory zbliżają się wielkimi krokami, czyżby bał się Pan o swój "[...]"? Wydaje mi się że lata Pana świetności w Dębowcu już się skończyły ale wkrótce wybory więc wyborcy zapewne Pana odpowiednio podsumują...a po drugie ośrodek w tym miejscu? czekać tylko jak woda go zabierze chyba jeszcze szybciej jak powstanie, pierwsze trzeba wały przeciwpowodziwe pobudować zabezpieczyć teren przed powodzią bo wszyscy mieszkający w okolicach doskonale wiedzą jak te tereny często są zalewane
Odpowiedz
0
@ Aga
dnia 04.08.2010, 15:57 · Zgłoś
Nie wierzę,że coś takiego powstanie.
Odpowiedz
0
@ MKII
dnia 04.08.2010, 14:39 · Zgłoś
Bardzo dobry pomysł i mam nadzieje ze będzie w całości zrealizowany ,a w następnych latach podobne projekty będa realizowane w Nowym Żmigrodzie czy Jaśle. Szczególnie w Nowym Żmigrodzie brakuje dobrej hali gimnastycznej przy tak dużym zainteresowanie sportem tamtejszej młodzieży.
Odpowiedz
0
@ raku
dnia 04.08.2010, 13:55 · Zgłoś
tam nie ma wałów i rzeka cały czas zalewa ten teren
Odpowiedz
0
@ raku
dnia 04.08.2010, 13:54 · Zgłoś
przecież tam cały czas rzeka wylewa nie ma innego miejsca bo o wałach to już nikt nie myśli
Odpowiedz
0
@ do strażaka
dnia 04.08.2010, 10:07 · Zgłoś
Pół Jasła też nigdy nie zalewało, do czasu!!!
Odpowiedz
0
@ qq
dnia 04.08.2010, 10:00 · Zgłoś
tak w osieku i w dębowcu beda mieli fajne osrodki i stadiony a czarni w jasle graja na kretowisku parodia miasto 40sto tys
Odpowiedz
0
@ piteros
dnia 04.08.2010, 09:33 · Zgłoś
Helga - sport zanika, bo dzieciom nie chce się biegać za piłką itp. Poza tym rodzice nie zachęcają dzieci do uprawiania sportów sami nie biorac udziału w zabawach fizycznych.

Dawniej nie było wcale więcej boisk, dobra pilka to był rarytas, a i tak zabawy ruchowe były na co dzień. Brało się to głównie z braku alternatywy - nie było komputerów, w TV tylko 2 programy, video w niewielu domach.

A tak wogóle po co buduje się ośrodek sportowy, gdy kadra WF-istów słaba, a młodzież nie wykorzystuje obecnej bazy (rzadko kiedy ktoś gra na boisku przyszkolnym).
Odpowiedz
0
@ do kam
dnia 04.08.2010, 09:05 · Zgłoś
to startuj na wójta, wybory jesienią - wybiorą cię i w Żmigrodzie będzie raj na ziemi, powodzenia
Odpowiedz
0
@ Red
dnia 04.08.2010, 08:44 · Zgłoś
uwierzę jak wybudują ten ośrodek sportu, ale przed wyborami trzeba cos robić, chociażby fundamenty wykopać na cos trzeba nabrać elektorat a może wybiorą kolejny raz i znów przeleci cztery latka, życzę Radzie Gminy aby jej sie to udało zrealizować, Dębowcu też się coś należy.
Odpowiedz
0
@ Kampania się zaczyna
dnia 04.08.2010, 08:37 · Zgłoś
od 10 lat o tym opowiada, wreszcie, czuje zagrożoną swoją pozycje i zaczyna co robić, ale obiecuje, opowiada i nigdy nie powie "nie" !!! - zawsze pomyślimy
Odpowiedz
1
@ Budowlanka
dnia 04.08.2010, 08:28 · Zgłoś
No tak! W Jaśle to sie sadzi kwiatki, buduje prysznice na rynku, za olbrzymia kasę, a obiekty sportowe pamietają komusze czasy i się walą. Mił być kompleks sportowy, miało być boisko sztuczne w Niegłowicach, stadin, nowy basen otwarty, a co jest? RUINA
Odpowiedz
0
@ stoje obok
dnia 04.08.2010, 01:09 · Zgłoś
dziurawe drogi to problem powiatu bo prawie wsyztkie dziurawe drogi to powiatówki i gminie nic do tego niestety choćby pieniadze gmina dała to powiat nie gwarantuje które drogi zrobi wiadomo ze w powiecie ale nie wiadomo w czyjej gminie wiec zaden wojt nei daje kasy zeby poprawili drogi z ich pieniedzy w innej gminie i dziury sa bo powait woli fontanne niz drogi
LOL
Odpowiedz
0
@ strażak
dnia 03.08.2010, 23:36 · Zgłoś
po pierwsze tam nie zalewa za daleko widać że się znacie a wybudować [...] nie sztuka jak się boicie że zaleje ;p
Odpowiedz
0
@ beti
dnia 03.08.2010, 23:22 · Zgłoś
w regionie zmigrodzkim pisalo ze w zmigrodzie bedzie nowa hala sportowa
Odpowiedz
0
@ kam
dnia 03.08.2010, 22:34 · Zgłoś
a w zmigrodzie nie ma nic, gdyz mamy wspaniale wladze w gminie, w tym niezastapionego "wojta"
Odpowiedz
0
@ mania
dnia 03.08.2010, 21:57 · Zgłoś
A z zabezpieczeniem przeciw powodziowym cisza, a dziurawe drogi czekaja . Nie takie powinny być priorytety
Odpowiedz
0
@ Helga
dnia 03.08.2010, 21:48 · Zgłoś
A w Jaśle sikawkę za 200.000 zł na rynku, zeby [...] mialy sie gdzie umyc, a sport zanika...
Odpowiedz
0
@ ;)
dnia 03.08.2010, 21:48 · Zgłoś
bardzo mi sie podoba ten pomysł
Odpowiedz
0
@ bolt90
dnia 03.08.2010, 21:44 · Zgłoś
aż kupię sobie kolce do biegania wreszcie bieżnia szkoda że nie w Jaśle, pani burmistrz powinna z nich brać przykład ;P
Odpowiedz
0
@ ;)
dnia 03.08.2010, 21:36 · Zgłoś
świetnie ! wreszcie jakiś dobry pomysł ;) brawo Wójcie !
Odpowiedz
0
@ chwaścik
dnia 03.08.2010, 21:36 · Zgłoś
"W przyszłej kadencji" czy ten pan jest taki pewny stołka?
Odpowiedz
0
@ igorek
dnia 03.08.2010, 20:41 · Zgłoś
kawiarnie?? to jedna nie wystarczy?
Odpowiedz
0
@ ktoś
dnia 03.08.2010, 19:49 · Zgłoś
W Dębowcu żądza ludzie z mądrą chłopską głowa jakoś poradzą .POWODZENIA.
Odpowiedz
0
@ xxx
dnia 03.08.2010, 19:43 · Zgłoś
zaleje i beda straty ,, bez sensu
Odpowiedz
1
@ [...]
dnia 03.08.2010, 19:40 · Zgłoś
Dokładnie to co przedmówcy. Nie wystarczyła nauczka Jasła? Takich ośrodków nie buduje się w pobliżu rzeki. w Strzyżowie i Ropczycach potrafili basen na górce zbudować.
Odpowiedz
0
@ horyś [...]
dnia 03.08.2010, 19:24 · Zgłoś
w jaśle już macie orlik i mosir a w dębowcu nie ma nic!!
Odpowiedz
-1
@ ACAB
dnia 03.08.2010, 19:15 · Zgłoś
Widownia sztuk dwie??
Odpowiedz
2
@ wpisz pseudonim
dnia 03.08.2010, 18:30 · Zgłoś
a jest to teren chyba na terasie zalewowej, podobnie blisko rzeki jak zalany niedawno Mosir w Jaśle..., tym bardziej że wałów nie ma przyjdzie wielka woda i może być źle.
Odpowiedz
2
@ antidotum
dnia 03.08.2010, 18:04 · Zgłoś
W Dębowcu budują w Osieku budują a w Jaśle ?????
Odpowiedz
0
@ piłkarz
dnia 03.08.2010, 17:49 · Zgłoś
i tylko czekać jak Wisłoka wyleje...
Odpowiedz
-2
@ boze
dnia 03.08.2010, 17:38 · Zgłoś
KOGO TO INTERESUJE ?!
Odpowiedz
Dodaj komentarz
Piszesz jako:

Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezgodnych z regulaminem.