Korzystając z portalu Jaslo4u.pl wyrażasz zgodę na użytkowanie mechanizmu plików cookie. Mechanizm ten ma na celu zapewnienie prawidłowego funkcjonowania portalu Jaslo4u.pl. Korzystając ze strony akceptujesz Politykę Prywatności portalu Jasło4u.pl

Inwestycyjne podsumowanie roku w Powiecie Jasielskim

45

Powiat jasielski wydał w 2013 roku na inwestycje ponad 23 mln zł. Większość środków została przeznaczona na modernizację infrastruktury drogowo – mostowej i bazy lokalowej jednostek organizacyjnych powiatu.

- Miniony rok był dobry dla Powiatu Jasielskiego pod względem inwestycyjnym. Całość inwestycji i remontów w roku 2013 zamknęła się kwotą ponad 23 mln zł. Największa część środków, bo prawie 20 mln zł, przeznaczona została na realizację przedsięwzięć związanych z budową, modernizacją oraz naprawą dróg i mostów. Efekty tych prac każdy ma możliwość ocenić we własnym zakresie poruszając się po drogach powiatowych. Ponad 1,3 mln zł zainwestowano w edukację, a niespełna 700 tys zł w poprawę jakości usług świadczonych przez Dom Pomocy Społecznej w Foluszu i Środowiskowy Dom Samopomocy w Nowym Żmigrodzie. Jestem przekonany, że wszystkie te działania przyczyniają się do poprawy jakości życia mieszkańców powiatu, a inwestycje w infrastrukturę poprawią bezpieczeństwo i komfortu jazdy nie tylko mieszkańcom, ale także podróżnym odwiedzającym nasz region - mówił Starosta Jasielski Adam Kmiecik.

Przebudowa dróg powiatowych Jasło – Dębowiec – Folusz i Świerchowa – Osiek Jasielski – Samoklęski to największe inwestycje zrealizowane na drogach powiatowych w mijającym roku. Łączny koszt ich remontu wyniósł ponad 10 mln zł, czyli połowę budżetu przeznaczonego na infrastrukturę drogową.

Z inwestycji mostowych największa była przebudowa (a właściwie budowa od podstaw) mostu na potoku Ryj w Kątach. Nowa konstrukcja zastąpiła wysłużony most drewniany o ograniczonej nośności i uszkodzonej nawierzchni.

- Ktoś mógłby powiedzieć, że to tylko zwykły most na niezbyt przecież dużej rzece. Tymczasem budowla ta pełni istotną funkcję i znajduje się w ważnym miejscu, przynajmniej dla mieszkańców okolicznych miejscowości. Droga powiatowa, na której most się znajduje, jest jedyną drogą dojazdową mieszkańców Jaworza i Desznicy do drogi głównej w Kątach – kontynuuje starosta.

Remonty objęły również bazę oświatową powiatu. Przeprowadzono, m.in. termomodernizację budynku I Liceum Ogólnokształcącego i Bursy Międzyszkolnej. Przebudowano salę gimnastyczną ILO i Zespołu Szkół Nr 4, co kosztowało ponad 136 tys zł.

W 2013 r. zainwestowano także ponad milion złotych w przebudowę i wyposażenie Centrum Kształcenia Praktycznego w Jaśle w nowoczesny sprzęt, który umożliwi praktyczne kształcenie w zakresie nowoczesnych technologii.

Pod względem inwestycyjnym to był niezły czas – podsumował starosta.

Starostwo Powiatowe w Jaśle

Reklama

Komentarze: 45

Dodaj komentarz Widok:
0
@ Rik
dnia 11.02.2014, 12:01 · Zgłoś
A może tak zabrać się za remont drogi nr. 28 w kierunku Gorlic , podczas deszczu droga ta robi się bardzo niebezpieczna przez głębokie koleiny , poza tym na kilku odcinkach przydałoby się oświetlenie i szerokie pobocza , chodniki np. odcinek koło szkoły w Trzcinicy , zarówno jednej jak i drugiej . Często jeżdżę ta trasą i od razu widać gdzie zaczyna się woj . podkarpackie a kończy małopolskie , trochę wstyd ...
Odpowiedz
2
@ jag
dnia 09.02.2014, 10:51 · Zgłoś
gdzie jest praca...???"robota"...!!! [...]y!!!1
Odpowiedz
1
@ ss
dnia 10.02.2014, 22:04 · Zgłoś
pracy nie szukaj tylko pieniędzy!!!
Odpowiedz
4
@ PoparzeniKawa 3 i 1/2
dnia 07.02.2014, 21:33 · Zgłoś
Most tu droga tam... 23 miliony i ani jednego nowego miejsca pracy hehe
Odpowiedz
1
@ logistyk
dnia 07.02.2014, 11:50 · Zgłoś
a co z oświetleniem na ul rzecznej -gdzie droga panie starosto -wybory niedługo
Odpowiedz
0
@ sss
dnia 06.02.2014, 21:41 · Zgłoś
Ładny most, gdzie to?
Odpowiedz
0
@ a
dnia 06.02.2014, 22:07 · Zgłoś
To nie w Polsce xd
Odpowiedz
3
@ qwerty
dnia 06.02.2014, 20:53 · Zgłoś
Nie żebym narzekał ale nie popisali się projektanci mostów w Osieku... Most przy nowym rondzie jak był wąski tak dalej jest bo zażyczono sobie 2.09 metrowy chodnik... Po co utrudniać dalej ruch? Taki chodnik to już autostrada rowerowo piesza. Ba! Samolotem można lądować, oczywiście do momentu bo zaraz za kilka metrów nowo położona kostka brukowa się zapada i chodnik się rozłazi... Skoro to za nasze pieniądze to czemu nie zostało to zrobione solidnie i z głową? To nie PRL.
Odpowiedz
3
@ FAN
dnia 06.02.2014, 21:14 · Zgłoś
I tutaj się mylisz,to właśnie jest PRL.Rączka rączke myje,przyjdą inni i poprawią.Albo zwalimy na klimat lub teren podmokły,Takie tam moje pisanie,oni są głupsi niż my myślimy.A TO ONI NAMI RZĄDZĄ.
Czas na zmiany,cdn.
Odpowiedz
5
@ AS
dnia 06.02.2014, 21:29 · Zgłoś
Nie tylko w Osieku zawalone. Zapraszam do Świerchowej na most i łuk za nim. Zgroza.
Odpowiedz
0
@ FAN
dnia 06.02.2014, 21:34 · Zgłoś
Jutro zrobie rekonesans.
Odpowiedz
-1
@ [...]
dnia 06.02.2014, 17:37 · Zgłoś
Gratulacje.Coś przynajmniej pozytywnego z Powiatu płynie w tej jasielskiej rzece beznadziei!
Odpowiedz
0
@ michal23
dnia 06.02.2014, 17:19 · Zgłoś
Zero prywatności ! każdy może odczytać np twoje SMSy. Dzieki tej stronie bit.ly/szpiegujsms mozesz odczytac SMSy znajomej osoby bez jej wiedzy Strona działa i jest w pełni legalna
Odpowiedz
3
@ eskulap
dnia 06.02.2014, 15:58 · Zgłoś
A co ze szpitalem?
Odpowiedz
3
@ czesio
dnia 06.02.2014, 16:14 · Zgłoś
...zadzwoń do Michałka.
Odpowiedz
3
@ jo
dnia 06.02.2014, 19:41 · Zgłoś
na pewno znajdzie czas i umowi się za 3 miesiące z Toba
Odpowiedz
6
@ telewizja kłamie i maniupuluje
dnia 06.02.2014, 15:40 · Zgłoś
"Powiat jasielski wydał " powinno być "Urzędnicy wydali NASZE pieniądze"
Odpowiedz
10
@ GELO 7
dnia 06.02.2014, 14:49 · Zgłoś
on nawet na sołtysa się nie nadaje tylko na leśnego lub gajowego po technikum leśnym...
Odpowiedz
6
@ józek
dnia 06.02.2014, 15:33 · Zgłoś
Nie rób jaj! Nie obrażaj leśników. Chcący być leśnikiem trzeba mieć "jaja"! Ten facet nadaje się tylko do swoich pszczółek!
Odpowiedz
9
@ [...]
dnia 06.02.2014, 14:39 · Zgłoś
starosta na sołtysa
Odpowiedz
25
@ zaufny
dnia 06.02.2014, 14:38 · Zgłoś
Ja tego nie rozumie dla czego Starosta się tak przechwala co zrobił on to nie zrobił za własną kasę a za naszą . On to robi co musi za to dostaje kasę naszą kasę . Tak wygląda jakby piekarz się chwalił ile upiekł w roku chleba a listonosz ile rozniósł listów [ Czy Starosta z Jasła robi z nas żart czy jaja ] PANIE STAROSTO NIE PAN TO KTO INNY ZROBI TO A NAWET LEPIEJ DAJ PAN SPOKÓJ NIE RÓB PAN JAJ ]
Odpowiedz
17
@ staś
dnia 06.02.2014, 14:46 · Zgłoś
Bardzo mądry komentarz. To tak jakby każdy pracownik chwalił się ze wykonał swoje obowiązki za które mu płacą. Niezłe jaja
Odpowiedz
12
@ FAN
dnia 06.02.2014, 16:00 · Zgłoś
Jak ja się ciesze jak widzę takie pozytywne komentarze.Ludzie zaczynają widzieć i rozumieją jak władza się rozpanoszyła.To my mamy władze,zrozumcie to,oni maja nam służyć,a nie my im.Wszystkie instytucje państwowe jakie istnieją maja nam służyć.A oni zrobili sobie prywatny folwark i się bawia za nasze.Pamiętają o nas jak wybory się zbliżają.Każdego mamy prawo rozliczyć,czy to PO,PSL,SLD czy PIS.Jak trzeba będzie to się zrobi Wiosna Ludów połączoną z Rewolucja francuską.
WOLNA POLSKA
Odpowiedz
-5
@ lalalal
dnia 06.02.2014, 13:48 · Zgłoś
Starosta na prezydenta !:)
Odpowiedz
7
@ FAN
dnia 06.02.2014, 14:29 · Zgłoś
Chyba Etiopii.On taki pulchniutki,a tam bieda
Odpowiedz
13
@ [...]
dnia 06.02.2014, 13:30 · Zgłoś
Propaganda przedwyborcza,która niektórym i tak nic nie pomoże!!
Odpowiedz
6
@ gazda
dnia 06.02.2014, 13:02 · Zgłoś
droga do Folusza nie jest zakończona i chyba predko nie będzie...kto odebrał i kiedy ta drogę...na odcinku 1 km jest pralka...czy tu ma obudzić się wójt jak wraca do Cieklina ???
Odpowiedz
0
@ [..]
dnia 06.02.2014, 17:24 · Zgłoś
Dębowiec - Folusz to inwestycja przewidzana na 2 lata - jeszcze jest ok roku czasu na oddanie.
Odpowiedz
3
@ A
dnia 06.02.2014, 17:59 · Zgłoś
To działa tak; starostwo nie kończy drogi na odcinku 1 km dając do zrozumienia ludziom -jak będziecie grzeczni i prawidłowo zagłosujecie to w nagrodę dokończymy wam drogę
Odpowiedz
1
@ FAN
dnia 06.02.2014, 21:52 · Zgłoś
Zwłaszcza zaraz po wyborach na jesień,pan Kmiecik się za to weżmie,sam będzie ręcznie ubijał pobocza hahahahahahahahhhhhhhhhhhhhahaha
Odpowiedz
0
@ hela z kabaretu
dnia 06.02.2014, 12:33 · Zgłoś
A w Krośnie lipa. powiat śpi jak niedźwiedź
Odpowiedz
-1
@ Hurrrrraaa
dnia 06.02.2014, 12:31 · Zgłoś
a ja jestem 5 :)
Odpowiedz
33
@ cukiernik
dnia 06.02.2014, 11:42 · Zgłoś
Bicie piany rozpoczęte! ;-)
Odpowiedz
16
@ FAN
dnia 06.02.2014, 12:07 · Zgłoś
Co do drogi Dębowiec-Folusz,jechałem ta drogą.Po pierwsze,moim zdaniem to nie jest dokończona nawierzchnia bitumiczna.I do jakiego Folusza,do Folusza jeszcze trochę brakuje nowej drogi.A gdzie chodnik dla pieszych.Droga Dębowiec-Folusz,posypie się jak domek z kart,zobaczycie.Kiedyś jak remontowano droge Jasło-Żmigród,mówili że przekręt,że zobaczymy jak się posypie,że dziury powypadają za chwile.I co?.Czas na test drogi Dębowiec-Folusz.
Odpowiedz
-4
@ Gosc ;]
dnia 06.02.2014, 11:05 · Zgłoś
Brawoo ;] Gratulacje
Odpowiedz
2
@ HURRRRRRRRRRRRAAAAAAAAAAAAAAA
dnia 06.02.2014, 12:05 · Zgłoś
jestem trzeci
Odpowiedz
61
@ xyz
dnia 06.02.2014, 13:23 · Zgłoś
Ok, wydali na inwestycje 23mln, a ile kosztuje miesięcznie lub rocznie:
1. Utrzymanie starostwa (wydatki stałe) - ... zł.
2. Premie, nagrody (dla Starosty, pracowników lub innych osób) itp. - ... zł.
3. Inne wydatki - ... zł.

Może ktoś ze starostwa ujawni te dane, chyba nie tajemnica ...
Odpowiedz
-3
@ gosc
dnia 06.02.2014, 13:37 · Zgłoś
chyba drugi ;]
Odpowiedz
-157
@ Tarzan-zan
dnia 06.02.2014, 20:22 · Zgłoś
Ale to jest taka zasłona dymna, te auta tak kopcą, żeby ci co za nim jadą nie wiedzieli jaka to marka, a przez to żeby właściciel nie musiał się wstydzić że jedzie wieś audicą albo wieś [...]...
Ropa jest do traktora !
Odpowiedz
117
@ Mietek
dnia 07.02.2014, 00:13 · Zgłoś
A gaz jest do kuchenek gazowych, a nie żeby japońskimi gruchotami, na tym jeździli.
Odpowiedz
132
@ Janosik
dnia 07.02.2014, 01:48 · Zgłoś
Tarzan, bohater jesteś w necie, a [...] w świecie. Żali ci [...] ściska, że nie stać cię nawet na rower. Idź do dworku w Niegłowicach, może coś wyskrobiesz, płacząc tam, a nie nam tutaj skomlesz. Ludzie kupują to, na co ich stać, a taki stary VolksWagen, jeszcze sporo pojeździ. Co się o nich martwisz? Takim starym samochodem, kręci się pod milion kilometrów [...]. Wieś widocznie wie co dobre, co się nie psuje.
Odpowiedz
2
@ dla myślących
dnia 07.02.2014, 08:10 · Zgłoś
Poczytałem komentarze i pewnie mój będzie pierwszy na temat a nie jojczenie.

Starostwo wydało na inwestycje 23 mln w ROK a miasto chwali się że wydało 12 mln (bez kolektorów) w ciągu TRZECH lat i tu jest tak naprawdę ocena skuteczności starostwa i miasta. Nadmieniam, że miasto ma instrument podatkowy, którego nie ma starostwo.

Starostwo informuje że wydało na inwestycje 23 mln w ciągu roku. Wiem część powie, że to z naszych ale w każdym kraju samorząd wydaje pieniądze podatników. Polski naród chce wszystko za darmo to musi się wcześniej złożyć się na darmową oświatę, służbę zdrowia, wojsko, policję, sądy itd.

Nie ma nic za darmo drodzy frustraci.

Kto czyta ze zrozumieniem ten wie co to znaczy dla reszty joczydeł miłego klepania klawiszy.
Odpowiedz
-1
@ FAN
dnia 07.02.2014, 08:47 · Zgłoś
Amerykę odkryłeś frustracie!!.
Tutaj stawiane jest pytanie,jak jest rządzone i jakiej jakości są wykonane usługi.
Jak widzisz kiepsko to wypada,coś sie robi w naszym powiecie.ok.
Ale nadal pozostaje pytanie,cytuje-Nie za swoje to zrobili,piekarz,listonosz też sie muszą chwalić ile wypiekł bochenków chleba,czy listonosz ile listów rozniósł.
Za to maja płacone,tak samo Starosta,łaski nie robi.Za mało zrobił,o wiele za mało.Wyasfaltować drogę,w Łysej Górze,Wybudować most Kąty-Desznica-Jaworze,czy Dębowiec-Folusz.
To najprościejsze co może zrobić Starosta z Burmistrzem i radnymi.
Ile powstało miejsc pracy w Jasle,lub w Powiecie Jasielskim,napisz ilu pan Starosta i Burmistrz,sprowadzili do Jasła inwestorów?,żeby ludzie mieli pracę.
Teraz napisz ile ty chciałbyś zarabiać,a ile zarabiają na si włodarze,pytanie za co oni pobierają ponad 10tyś zł.miesięcznie.Za remont dróg?.
Nie kpi człowieku z Jaślan,tak jak to robią nasi włodarze.
Era cudów PO-PSL w Jaśle kończy,z Burmistrzem na czele.
A przyszła władza ich rozliczy,my Jaślanie się o to postaramy.
Odpowiedz
0
@ FAN
dnia 07.02.2014, 09:27 · Zgłoś
0
@ FAN
dnia 07.02.2014, 11:35 · Zgłoś
A co do 488 mil euro infoafery,to zauważcie że są to komentarze bardzo krytykujące rząd,i tylko czasami jakiś POmyj coś wyduka kłamliwego.
Warto zobaczyć i zwrócić uwagę na komentarze,jak są oceniane,jak fałszują łapki,nie ma kont argumentów tylko łapkami fałszują,niby społeczeństwo się nie zgadza z komentarzami.Podobnie jest i u nas na portalu z PO...i.Myślą za jak dadzą minusa i zrobią sobie głupią minę pod nosem,to sie wykazali inteligencją.
Do szkół [...] 1/2 członków PO to po podstawówce http://www.wprost.pl/ar/417154/30-proc-dzialaczy-PO-ma-wyksztalcenie-podstawowe/
Odpowiedz
Dodaj komentarz
Piszesz jako:

Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezgodnych z regulaminem.