Korzystając z portalu Jaslo4u.pl wyrażasz zgodę na użytkowanie mechanizmu plików cookie. Mechanizm ten ma na celu zapewnienie prawidłowego funkcjonowania portalu Jaslo4u.pl. Korzystając ze strony akceptujesz Politykę Prywatności portalu Jasło4u.pl

ITD: Najczęstsze kontrole na drodze krajowej nr 28 i 73

44

Inspekcja Transportu Drogowego została powołana do zapewnienia bezpieczeństwa wszystkim uczestnikom ruchu. Można się na nich natknąć w szczególności przy drogach o dużym natężeniu. W przypadku powiatu jasielskiego są to drogi krajowa nr 73 i 28.

Z jakimi wykroczeniami inspektorzy mają zazwyczaj do czynienia? W wyniku kontroli często okazuje się, że kierowca zatrzymanego pojazdu nie posiada dokumentów wymaganych przepisami ustawy o transporcie drogowym, przekracza czas pracy oraz dopuszczalną masę ładowności pojazdu 3, 5 t lub jego masę całkowitą. Podczas kontroli inspektorów okazuje się, że nieprzestrzegana jest ustalona trasa lub przystanki, a czasami wykonywanie przewozów odbywa się bez wymaganego zezwolenia.

- Z uwagi na intensywny ruch pojazdów ciężarowych, kontrole na punkcie kontrolnym zlokalizowanym w miejscowości Lipowica (powiat krośnieński) odbywają się kilka razy w tygodniu – poinformował Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego w Rzeszowie.

Kontrole na drodze wojewódzkiej Nowy Żmigród - Jasło odbywają się sporadycznie. Według inspektorów trasa ta jest o mniejszym natężeniu ruchu to też kontrole wykonywane są doraźnie w ramach patroli dynamicznych.

Osoby mieszkające przy tym odcinku maja inne zdanie na ten temat. Często skarżą się na kierowców samochodów ciężarowych, którzy przekraczają dopuszczalną prędkość na drodze i wywierają presję na kolejnych kierowcach kierujących samochodami osobowymi.

Może to dobry moment na to, aby inspektorzy transportu drogowego znacznie więcej czasu poświęcali trasie Nowy Żmigród – Jasło. Częstsze kontrole na pewno uspokoiłyby mieszkańców mieszkających przy drodze 992.

(icz)

Reklama

Komentarze: 44

Dodaj komentarz Widok:
3
@ [...]
dnia 24.02.2014, 22:40 · Zgłoś
więcej reklam niż wiadomości!!!
Odpowiedz
0
@ święta racja
dnia 24.02.2014, 12:39 · Zgłoś
"wywierają presję" na to powinien być artykuł w KD i powinno się taki b... eliminować z drogi ( nie ważne czy osobówka czy ciężarówka)
Odpowiedz
15
@ zibi
dnia 24.02.2014, 11:38 · Zgłoś
Powinni się w zająć w Jaśle za auta do sprzedania po chodnikach stoją na nie ważnych zachodnich tablicach i bez ubezpieczenia
Odpowiedz
12
@ ciekawy
dnia 24.02.2014, 13:16 · Zgłoś
ciekawy jestem dla czego straż miejska nie reaguje na te chodnikowe komisy ???
Odpowiedz
-6
@ Tarzan-zan
dnia 24.02.2014, 15:46 · Zgłoś
A komu wyślą mandat ??? Niemcowi na którego auto jest zarejestrowane ???
Odpowiedz
1
@ pppp
dnia 24.02.2014, 22:28 · Zgłoś
a tylko blokadr na kolo to sam sie zglosi
Odpowiedz
-3
@ Tarzan-zan
dnia 25.02.2014, 00:44 · Zgłoś
blokadę to ty se załóż na swojego pastucha B4 kombi w tdiku (tzn z silnikiem od traktora NA ROPĘ)...
Odpowiedz
-3
@ Tarzan-zan
dnia 25.02.2014, 00:44 · Zgłoś
Bo na B5 to cię nie stać, musisz czekać aż stanieją do 2 tyś :)
Odpowiedz
-6
@ odp
dnia 24.02.2014, 11:19 · Zgłoś
ja nie widzialem zeby samochody ciezarowe wyprzedzaly osobowki na trasie jaslo-zmigrd ale na tej trasie najwieksze zagrozenie powoduja auta osobowe ktore jezdza z duzymi szybkosciami na tym odcinku drogi a do tego komentarza jeszcze taka uwaga do ITD kiedy zaczna kontrolowac auta dostawcze o psudo masie do 3,5t te auta maja zanizona ladownosc ze wzgledu na podatek drogowy aby nie placic a woza po 6 t na takim aucie jak to mozliwe ze DMC takiego auta to 3,499 t a samo auto wazy 3 t wiec wiozac 1 palete cemenu ktora wazy 1,4 t to juz przekroczenie o 0,9 t i to jest bardzo powazne zagrozenie na drogach przez takie pojazdy bo wtedy przy zatrzymaniu takiego pojazdu droga hamowania bardzo sie wydluza i na te auta trzeba zwroci w tej chwili uwage a wszystkie takie auta uzywaja hurtownie budowlane i firmy budowlane mysle ze za to sie wezmie Polica i ITS
Odpowiedz
-5
@ Tarzan-zan
dnia 24.02.2014, 15:49 · Zgłoś
co ty bredzisz... Auto ważące 3 tony nie może mieć DMC 3,5 bo by z kierowcą i dwoma pasażerami + pełny bak paliwa - przekroczyli DMC... To dziwne że "TIR" (koń - ciągnik) waży 7 ton, a dostawczak typu transit czy WieśWóz transporter ma ważyć 3 tony...
Odpowiedz
0
@ leo
dnia 24.02.2014, 19:00 · Zgłoś
to TY bredzisz
auto ważące 3 tony spokojnie moze miec DMC 3.5t. Ba...auto wazące 3300 kg moz e miec DMC 3.5t. Papier wszystko przyjmie a uwierz mi w Polsce przyjmuje. Wiem bo miałem okazje takimi autami jezdzic
Odpowiedz
2
@ mg
dnia 24.02.2014, 21:05 · Zgłoś
to mało widziałeś, ja pomimo iż jadę 992 odcinek tylko 3 km ale 2 razy w tygodniu juz sie wiele napatrzyłem na wyczyny.
Najgorsi są Rumuni, wyprzedzanie osobówek to nic, wyprzedzanie na trzeciego, 70-80km/h w terenie zabudowanym, wyprzedzanie bez zachowania odległości 1m od jednośladu, spychanie z drogi, wyprzedzanie pod gorę bez odpowiedniej mocy (nie był w stanie roweru wyprzedzić!)
Odpowiedz
-1
@ Tarzan-zan
dnia 25.02.2014, 00:42 · Zgłoś
tiry na tory koniec i kropka... Inspektorów jest ZA MAŁO i macie wolność... Trzeba was przytępić żeby na drogach było bezpiecznie !!!
Odpowiedz
10
@ XYL
dnia 24.02.2014, 11:01 · Zgłoś
Kolejny sztab ludzi podobnych do straży miejskiej. Są mądre państwa Europy zach.: Austria, Włochy, Czechy,gdzie zamiast ITD,czyli odpowiednika BAG dodano etatów w policji drogowej . Policja ma szersze uprawnienia. Co się tyczy pędzących tirów , to co mają kierowcy robić przy wyśrubowanych normach czasu pracy na naszych [...]owskich drogach. Czy ktoś zna wyniki badań stanu wypadków z udziałem samochodów DMC pow.3,5 t od czasu podpisania przez Polskę dyrektywy 561/2006 AETR. Jestem przekonany że wzrosła. I jeszcze jedno: jaka jest różnica pomiędzy zmęczonym przedstawicielem handlowym wjeżdżającym pod tira, od zmęczonego kierowcy tira wjeżdżającego w przedstawiciela handlowego? Efekt ten sam. Jak nie wiadomo o co chodzi , chodzi o kasę? Proponuję wprowadzić jeszcze I K L - czyli Inspekcja Kontroli Lekarzy i tam wprowadzić kontrolę czasu pracy. Myślę że zmęczony lekarz jest równie niebezpieczny jak i kierowca.
Unia to fajny twór ,ale cześć przepisów jest bardziej groteskowa od czasów komunistycznych. Następcom Bareji tematów nie braknie. Pozdrawiam kierowców i inspektorów.
Odpowiedz
-8
@ Tarzan-zan
dnia 24.02.2014, 15:22 · Zgłoś
Tam transport odbywa się na kolei (czyli tiry na tory)... u nas jak twierdzą tirowcy - torów nie ma - więc to ONI muszą wozić, bo jak by nie oni to by nie było co jeść (śmiechu warte) więc ITD jest absolutnie potrzebne, i to w dużo większej obsadzie niż teraz... Jest ich ZA MAŁO - w nocy nie kontrolują więc cały "lewy transport" bez papierów i z przeładunkami jedzie nocą...
Odpowiedz
3
@ do Tarzan-zan
dnia 24.02.2014, 22:34 · Zgłoś
Chyba nigdy tam nie byłeś i tak stulasz. Ponadto transport w Polsce to 2 gałąź gospodarki pod względem PBK. Pomyśl zanim napiszesz
Odpowiedz
-3
@ Tarzan-zan
dnia 25.02.2014, 00:40 · Zgłoś
taaa bo u nas taka bieda że jedynie na transporcie jeszcze jakieś grosze się zarabia... druga gałąź... śmiechu warte... Tylko co tu wozić jak nikt nic nie produkuje i nikt nic nie kupuje bo bieda...
Odpowiedz
-5
@ Tarzan-zan
dnia 25.02.2014, 00:42 · Zgłoś
A co to jest PBK ??? Bo ja słyszałem o PKB (Produkt Krajowy Brutto) ale PBK to nie wiem co to jest... może "Puszczanie [...] Kierowcy tira"...
Odpowiedz
3
@ do Tarzan-zan
dnia 25.02.2014, 12:27 · Zgłoś
Masz rację PKB , błąd - literówka w pisaniu. Nie umniejsza to faktom ,że szkoda z tobą dyskutować bo jesteś w temacie "zielony". Sprawdź proszę efekty protestu tirowców we Włoszech z 2012 r. http://www.wprost.pl/ar/290011/UE-ma-dosc-strajku-kierowcow-we-Wloszech-Zrobcie-cos-z-tym/
Jaki strajk , skoro wedle Ciebie cały transport idzie koleją. Pewno całe krótkie życie spędzasz w [...] wiosce pod Jasłem i wymądrzasz się nie mając pojęcia w temacie.
Na tym kończę z tobą dyskusję , bo nie możesz być w niej partnerem z wiedzą jaką prezentujesz. Sprawdź przy okazji wpływy do kasy państwowej z tytułu akcyzy od paliw, podatków od śr. transportu, via-tolli , podatku dochodowego, dodatkowo podatku środowiskowego , podatku dochodowego , mandatów karnych i związku z branżami powiązanymi: fabryki samochodów i naczep, rafinerie, warsztaty, fabryki przemysłu gumowego, części zamienne (producenci i handlowcy), spedycje, biura rachunkowe i wiele innych pokrewnych. Te pieniądze budują w części drogi i utrzymują budżetówkę .
Odpowiedz
8
@ puzon
dnia 24.02.2014, 10:54 · Zgłoś
Niestety nagminne jest na drodze Jasło - N. Żmigród że ciężarówki wyprzedzają auta osobowe, ktore zwalniaja kolo szkol, przejsc
Odpowiedz
9
@ zz
dnia 24.02.2014, 22:14 · Zgłoś
Jak jedziesz 30km/h to się nie dziw:-)))
Odpowiedz
0
@ Tarzan-zan
dnia 25.02.2014, 00:39 · Zgłoś
wolniej jedziesz dalej bedziesz !!!
Odpowiedz
3
@ sam
dnia 25.02.2014, 07:30 · Zgłoś
To najlepiej [...] na nogach :-)))
Odpowiedz
7
@ Ja
dnia 24.02.2014, 10:48 · Zgłoś
Trasę Jasło-Nowy Zmigród-Dukla powinni codziennie kontrolować, bo kierowcy tirów czują się jakby przepisy ich nie obowiązywały!
Odpowiedz
11
@ zz
dnia 24.02.2014, 22:13 · Zgłoś
A Ty@Ja taki jesteś przepisowy ???
Ile masz punktów za wykroczenia???
Odpowiedz
-6
@ Tarzan-zan
dnia 25.02.2014, 00:39 · Zgłoś
Z E R O ! ! ! ! !
Odpowiedz
14
@ ~~
dnia 24.02.2014, 10:42 · Zgłoś
W zasadzie o czym jest ten artykuł? O czym informuje? Żenada!
Odpowiedz
-2
@ zibi
dnia 24.02.2014, 10:45 · Zgłoś
informuje gdzie bedzie kontrola,dają cynk oficjalnie o kątroli
Odpowiedz
5
@ Tarzan-zan
dnia 24.02.2014, 11:27 · Zgłoś
Będą KĄTROLOWAĆ szlifierki KONTOWE o których mowa w poprzednim artykule :P
Odpowiedz
13
@ zz
dnia 24.02.2014, 22:09 · Zgłoś
I zgodzę się z Tobą BZDETY że szkoda czytać!!!
Odpowiedz
12
@ zibi
dnia 24.02.2014, 10:41 · Zgłoś
Powinni stac obok Flamingo i kiperki z piaskiem na wage,jak ze zwirowni jadą
Odpowiedz
-1
@ Tarzan-zan
dnia 24.02.2014, 11:22 · Zgłoś
Właśnie... Bo jeżdżą "dorobkiewicze" bocznymi drogami i wożą te żwiry i piaski starymi trupami, przeładowane, nie zaplandekowane, jedzie przez Brzyska i inspekcję ma gdzieś... Tak samo powinni sprawdzać "czatujących" tirami na przystankach i stacjach paliw - bo jak taki jeden z drugim usłyszy przez CB że "stoją krokodyle" - to zaraz zawija na parking i czeka aż odjadą, bo sam dobrze wie że ma coś "za uszami"... Po to inspekcja ma motocykle żeby działać na całej trasie a nie tylko w jednym miejscu o którym wszyscy wiedzą... Powinni jeździć i zatrzymywać cwaniaków z tirów na trasie, a nie tylko w jednym punkcie...
Odpowiedz
8
@ fIAT 126 P
dnia 24.02.2014, 12:42 · Zgłoś
no wydzisz kolego a mnie cb uratował życie !
niebyłem w stanie dzwonić przez telefon >>> mobile w pobliżu i reakcjia z ich strony !!!
to wiesz do czego również służy cb >>> radio !
nigdy nawet niewiesz kto cię słyszy .
jeśli niemasz i zazdrościsz kup sobie , bo człowiek niezna , dnia ani godziny !!!
Odpowiedz
-6
@ Tarzan-zan
dnia 24.02.2014, 15:19 · Zgłoś
Taki pijany byłeś że nie dałeś rady wykręcić numeru ???
Odpowiedz
2
@ Tarzan-zan
dnia 25.02.2014, 00:37 · Zgłoś
Na CB to tylko bekanie, przekleństwa i wyzwiska... taki pożytek z tego "wynalazku"
Odpowiedz
2
@ a
dnia 25.02.2014, 12:37 · Zgłoś
[...] :P
Odpowiedz
-7
@ XXX
dnia 24.02.2014, 10:13 · Zgłoś
Bardzo obszerny i rzeczowy artykuł.
Odpowiedz
10
@ dragoness
dnia 24.02.2014, 18:22 · Zgłoś
Taaa... zwłaszcza natężeni, a może napięcie na drodze, "to też" drogi krajowa 73 i 28 są kontrolowane, a kierowcy samochodów ciężarowych wywierają presję na kolejnych kierowcach - pięknie. Po prostu pięknie. Nauczyciel języka polskiego, który dopuścił autora do matury, powinien zwinąć się w kulkę i umrzeć ze wstydu.
Odpowiedz
10
@ truski
dnia 24.02.2014, 20:32 · Zgłoś
Pani już podziękujemy
Odpowiedz
12
@ zz
dnia 24.02.2014, 22:08 · Zgłoś
Ty chyba nie czytałeś(łaś) obszernych i rzeczowych artykułów ,że piszesz takie bzdety!!! ( wchodzisz [...]!!)

A tak odnośnie przekraczania prędkości na tej trasie
Spróbujcie dojechać do Wiednia albo dalej z prędkością 50 lub 60 km/h
To wtedy pogadamy :-))) A może tam zrobicie jeszcze progi zwalniające ???
Odpowiedz
8
@ nn
dnia 24.02.2014, 22:20 · Zgłoś
Taa pewnie się przy tym spociła;))
Odpowiedz
0
@ ser_dziurawiec
dnia 25.02.2014, 13:54 · Zgłoś
@zz
Proponuję zapoznać się ze znaczeniem słów: ironia, sarkazm
Odpowiedz
1
@ a
dnia 25.02.2014, 20:49 · Zgłoś
[komentarz nie na temat.]
Odpowiedz
1
@ Lulek
dnia 25.02.2014, 21:18 · Zgłoś
przecież to ironia!!!
Odpowiedz
Dodaj komentarz
Piszesz jako:

Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezgodnych z regulaminem.