Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna

Jak mądrze inwestować?

3

Aby zrozumieć, jak mądrze inwestować, musisz przede wszystkim wiedzieć, dlaczego warto inwestować. Tylko wtedy, gdy dobrze zrozumiesz tę część, możesz przejść dalej i dowiedzieć się, jak mądrze inwestować.

Inwestowanie – Dlaczego?

Jeśli chodzi o pieniądze, nie ma większej prawdy niż powiedzenie „pieniądz rodzi pieniądz”. Im więcej się zarabia, tym łatwiej jest dalej zarabiać. Należy jednak pamiętać, że potrzebna jest jednak jakaś wiedza praktyczna, aby mądrze inwestować. Dodatkowo, aby pieniądze rosły, niezbędna jest dyscyplina.

Większość ludzi stara się zarabiać na życie. Zarobione pieniądze przeznaczają na realizację wszystkich niezbędnych okresowych zobowiązań finansowych. Ewentualna nadwyżka zarobków nad wydatkami to oszczędności.

Te pieniądze, czyli oszczędności, są zalążkiem procesu inwestycyjnego. Oszczędności leżące bezczynnie są narażone na erozję z powodu inflacji, więc rozsądną decyzją jest poszukiwanie sposobów na opłacalne inwestowanie tych pieniędzy. W tym momencie ludzie zaczynają inwestować.

Wiedz jak Inwestować Mądrze

Łatwiej powiedzieć niż zrobić – warto zainwestować, ale jak? Istnieją różne konwencje i zasady, które należy dokładnie rozważyć, aby zrozumieć zawiłości inwestycji i być w stanie inteligentnie zarządzać pieniądzem.

Jak Zacząć Mądrze Inwestować?

Potencjalni inwestorzy, którzy chcą wiedzieć, jak mądrze inwestować, muszą zapoznać się z podstawami inwestowania.

Podobnie jak „Dziesięć przykazań” w Biblii, oto kilka przykazań, które każdy inwestor powinien znać, aby zrozumieć, jak mądrze inwestować, rozpoczynając swoją podróż w świat inwestycji:

1. Zacznij Jak Najszybciej

Na start nigdy nie jest za późno, ale im szybciej zacznie się inwestować, tym lepiej. Przewaga na starcie może naprawdę pomóc ci przejść na emeryturę jako bogaty. Pomaga również w lepszym przygotowaniu inwestora w obliczu wstrząsów finansowych i zapaści kredytowej.

Wczesne rozpoczęcie inwestowania przynosi korzyści inwestorowi, ponieważ pozwala uniknąć stresu związanego z kryzysami finansowymi, które pojawiają się w życiu nieoczekiwanie. Ludzie znajdują się dzięki temu w lepszej sytuacji, aby sprostać różnym potrzebom finansowym na różnych etapach życia.

2. Ustal Cele Inwestycyjne

Wyznaczanie celów jest ważne przed podjęciem jakiegokolwiek przedsięwzięcia, w inwestowaniu nie jest inaczej. Istotą wyznaczania celu inwestycyjnego jest dobrze rozplanowany plan finansowy z określonym i możliwym do osiągnięcia celem wyznaczonym na konkretne ramy czasowe.

Aby dowiedzieć się, jak mądrze inwestować, musisz znaleźć kierunek, który poprowadzi cię do twojego finansowego przeznaczenia. Ten kierunek wynika z celów inwestycyjnych.

3. Inwestuj Regularnie

Regularność jest cechą zdyscyplinowanego podejścia, a ci, którzy chcą nauczyć się mądrze inwestować, powinni o tym wiedzieć. Inwestowanie nie jest czymś, co robi się jednorazowo. Czynnik ciągłości jest przydatny i pomaga zapewnić dobry zwrot z inwestycji.

Nawyk regularnego inwestowania na dłuższą metę z pewnością przyda się każdemu inwestorowi. Zazwyczaj, wspiera on stały wzrost pieniędzy przez narost i dywersyfikację. Możesz także użyć łatwych w użyciu platform, aby przyspieszyć i zautomatyzować swoje inwestycje w akcje lub inne towary, takie jak CFD. Przeczytaj recenzje na temat handlu CFD na tej neutralnej stronie.

4. Bądź Cierpliwy

Cierpliwość to kolejna cnota, którą ludzie uczący się „mądrego inwestowania” powinni w sobie przyswajać. Cierpliwy inwestor jest dobrze wynagradzany przez tworzenie własnej fortuny, której nie można osiągnąć z dnia na dzień. Inwestycje długoterminowe z większym prawdopodobieństwem przyniosą dobre zwroty, ponieważ ryzyko jest ograniczane przez rozłożenie inwestycji w czasie.

Materiał zewnętrzny

Napisany dnia: 06.05.2021, 22:36
Komentarze Czytelników:
Dodaj nowy komentarz Wyświetlaj:
@ Vv
dnia 07.05.2021, 12:41
Ocena
komentarza:
2
Brawo więcej takich artykułów to ludzie nie będą inwestować w ampergolty
@ ixi
dnia 07.05.2021, 18:44
Ocena
komentarza:
-1
Polecam kanał Trader 21 lub dr Sławomira Mentzena z Konfederacji na YT
@ ruletka
dnia 12.05.2021, 11:41
Ocena
komentarza:
0
dobrze że zalegalizowali hazard w Polsce GPW gdzie ludzie zarabiają wielkie pieniądze
Dodaj komentarz
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Strażacy ochotnicy odwiedzili z prezentami pacjentów rzeszowskiej Kliniki Onkohematologii Dziecięcej

   

  Strażacy ochotnicy z regionu jasielskiego, już po raz czwarty, odwiedzili pacjentów Kliniki Onkohematologii Dziecięcej w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim Nr 2 im. Św. Jadwigi Królowej w Rzeszowie. W sobotnie przedpołudnie, wyruszyli z Zimnej Wody do stolicy województwa podkarpackiego z prezentami, których zbiórka prowadzona była od października ubiegłego roku. Dzieci, które każdego dnia toczą walkę z chorobą nowotworową otrzymały zabawki, artykuły szkolne, czy też książki.

 • ERKO doceniło uczniów Zespołu Szkół Technicznych w Jaśle. Młodzież otrzymała wyjątkowy prezent

  Współpraca pomiędzy firmą ERKO a Zespołem Szkół Technicznych w Jaśle jest doskonałym przykładem tego, jak należy budować relacje, łączące lokalny biznes ze szkołami, które konsekwentnie stawiają na praktyczną naukę zawodu. Model oparty na praktykach i stażach zawodowych, daje korzyść nie tylko uczniom, lecz również firmom, które zgłaszają popyt na pracę, szczególnie w perspektywicznych zawodach. Doskonale zdaje sobie z tego sprawę producent części lotniczych z siedzibą w Czeluśnicy, który ufundował szafki dla uczniów ZST, w szacie graficznej, wykonanej przez artystę Sylwestra Łaskawskiego.

 • Polski Ład – zmiany w zasadach rozliczania składki na ubezpieczenie zdrowotne. Dyżur telefoniczny ZUS pod patronatem Jaslo4u.pl

   

  Jesteś przedsiębiorcą, prowadzisz biuro rachunkowe? Chciałbyś się dowiedzieć jakie zmiany wprowadził Polski Ład w rozliczaniu składek na ubezpieczenie zdrowotne? 21 stycznia zapraszamy na dyżur telefoniczny ekspertów Oddziału ZUS w Jaśle, którzy będą odpowiadać na pytania z zakresu zmian w ubezpieczeniach wynikających z Polskiego Ładu.

 • Coraz dłuższe kolejki do drive-thru. Dyrekcja szpitala wydłuża godziny pracy punktu

  Od kilku dni coraz więcej lekarzy kieruje pacjentów na testy wykrywające obecność koronawirusa w organizmie. W związku z tym zauważalne są długie kolejki ustawiające się do punktu drive-thru. Dyrekcja szpitala informuje, że od jutra wydłużą godziny wykonywanych wymazów. Już nie do 13.00 a do 16.30 będzie otwarty punkt badań drive-thru.

 • Kogeneracja działa. W jasielskiej ciepłowni ograniczono zużycie węgla kamiennego o blisko 90%

   

  W kwietniu ubiegłego roku, Jasło dołączyło do wąskiego grona miast, które mogą pochwalić się nowoczesną instalacją układu kogeneracyjnego, zasilaną gazem ziemnym. Dzięki niej, produkcja energii elektrycznej i cieplnej, miała być bardziej ekologiczna, przede wszystkim dzięki znacznemu ograniczeniu wykorzystania węgla kamiennego do produkcji ciepła. Okazuje się, że od października do grudnia 2021 r. Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. w Jaśle, do produkcji energii cieplnej, zużyło o 89% mniej węgla, niż w analogicznym okresie, w roku poprzednim. Tym samym, znacznie ograniczono również emisję COdo atmosfery.

 • Emerytowany strażak z KP PSP w Jaśle uległ poważnemu wypadkowi w Holandii. Rodzina i koledzy proszą o pomoc

  Starszy sekcyjny w stanie spoczynku Bogdan Fehr z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Jaśle został potrącony przez samochód w Holandii. Jeżeli nie wróci do kraju zostanie umieszczony w domu opieki. Rodzina i strażacy z KP PSP w Jaśle proszą o pomoc dla Bogdana. Potrzebne jest 40 tysięcy złotych, aby mógł zostać przetransportowany do Polski.

 • Dzień Babci i Dziadka na wesoło. Wygraj bilety na spektakl „Gwałtu co się dzieje”

   

  Jasielski Dom Kultury zaprasza wszystkich miłośników sztuki teatralnej na spektakl pt. „Gwałtu co się dzieje”. Fredrowska komedia jest niespodzianką przygotowaną z okazji zbliżających się dni babci i dziadka. W najbliższy piątek (21 stycznia) na scenie wystąpią aktorzy młodzieżowego teatru, działającego w JDK. Wspólnie z Jasielskim Domem Kultury przygotowaliśmy dla naszych czytelników konkurs, w którym do wygrania są cztery pojedyncze bilety na to przedstawienie.

 • Postaw na grzejniki dekoracyjne SUNERZHA ze stali nierdzewnej

   

  Zastanawiasz się nad zakupem grzejnika do Twojego domu? Wbrew pozorom, wybór może okazać się bardzo oczywisty. Stawiając na dekoracyjne grzejniki wodne SUNERZHA ze stali nierdzewnej, otrzymasz gwarancję funkcjonalności, jednocześnie nadając pomieszczeniom niepowtarzalnego stylu. Grzejniki wodne , wodno-elektryczne i elektryczne, na które producent udziela 20-letniej gwarancji, znajdziesz w ofercie DOMUS Budownictwo & Łazienki w Jaśle.

 • Podczas prowadzonego pościgu radiowóz wpadł do rowu

  Wczoraj około godziny 20. na ul. Mickiewicza w Jaśle policjanci podczas prowadzonego pościgu za pojazdem, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej wpadli radiowozem do przydrożnego rowu.

 • Nagroda za całokształt pracy na rzecz kampanii „Cała Polska czyta dzieciom” trafiła do Bajkowego Prywatnego Przedszkola w Jaśle

   

  15 grudnia br. po raz drugi w formule online ze względu na panującą pandemię odbył się uroczysty finał kampanii „Cała Polska czyta dzieciom”...

 • Spółka Unimot przejmie jasielskie zakłady Lotos

  Prezes zarządu i dyrektor generalny PKN Orlen Daniel Obajtek poinformował jakim firmom zostanie sprzedana część Lotosu. Wśród czterech partnerów znaleźli się Saudi Arabian Oil Company (Saudi Aramco), Grupa MOL, Rossi Biofuel Zrt. oraz spółka Unimot. Ta ostatnia ma przejąć 100 proc. akcji Lotos Terminale, a w tym Lotos Infrastruktura Jasło i Lotos Asfalt.

 • Wieloletni lider rynku samochodów osobowych wraca do gry !

 • Szkoła Podstawowa w Świerchowej do likwidacji

  Rada Gminy w Osieku Jasielskim podjęła uchwałę intencyjną w sprawie zamiaru likwidacji Szkoły Podstawowej w Świerchowej. Obecnie do placówki uczęszcza sześcioro uczniów z trzeciej klasy, a w oddziale przedszkolnym jest troje dzieci w różnym wieku. Kolejne dane wskazują, że w przyszłym roku szkolnym nie będzie chętnych do pierwszej klasy.

 • Poszukujesz nowych wyzwań zawodowych? Chciałbyś współtworzyć innowacyjną firmę w Jaśle? Trade Software & Consult szuka właśnie Ciebie!&a

   

  Trade Software & Consult tworzy innowacyjne rozwiązania IT dla branży budowlanej. Firma posiada oddziały handlowe zajmujące się sprzedażą materiałów budowlanych w internecie, sprzedając między innymi stolarkę okienną, drzwiową, beton komórkowy, meble, artykuły dla domu i ogrodu.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105