Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna

Jak mądrze inwestować?

3

Aby zrozumieć, jak mądrze inwestować, musisz przede wszystkim wiedzieć, dlaczego warto inwestować. Tylko wtedy, gdy dobrze zrozumiesz tę część, możesz przejść dalej i dowiedzieć się, jak mądrze inwestować.

Inwestowanie – Dlaczego?

Jeśli chodzi o pieniądze, nie ma większej prawdy niż powiedzenie „pieniądz rodzi pieniądz”. Im więcej się zarabia, tym łatwiej jest dalej zarabiać. Należy jednak pamiętać, że potrzebna jest jednak jakaś wiedza praktyczna, aby mądrze inwestować. Dodatkowo, aby pieniądze rosły, niezbędna jest dyscyplina.

Większość ludzi stara się zarabiać na życie. Zarobione pieniądze przeznaczają na realizację wszystkich niezbędnych okresowych zobowiązań finansowych. Ewentualna nadwyżka zarobków nad wydatkami to oszczędności.

Te pieniądze, czyli oszczędności, są zalążkiem procesu inwestycyjnego. Oszczędności leżące bezczynnie są narażone na erozję z powodu inflacji, więc rozsądną decyzją jest poszukiwanie sposobów na opłacalne inwestowanie tych pieniędzy. W tym momencie ludzie zaczynają inwestować.

Wiedz jak Inwestować Mądrze

Łatwiej powiedzieć niż zrobić – warto zainwestować, ale jak? Istnieją różne konwencje i zasady, które należy dokładnie rozważyć, aby zrozumieć zawiłości inwestycji i być w stanie inteligentnie zarządzać pieniądzem.

Jak Zacząć Mądrze Inwestować?

Potencjalni inwestorzy, którzy chcą wiedzieć, jak mądrze inwestować, muszą zapoznać się z podstawami inwestowania.

Podobnie jak „Dziesięć przykazań” w Biblii, oto kilka przykazań, które każdy inwestor powinien znać, aby zrozumieć, jak mądrze inwestować, rozpoczynając swoją podróż w świat inwestycji:

1. Zacznij Jak Najszybciej

Na start nigdy nie jest za późno, ale im szybciej zacznie się inwestować, tym lepiej. Przewaga na starcie może naprawdę pomóc ci przejść na emeryturę jako bogaty. Pomaga również w lepszym przygotowaniu inwestora w obliczu wstrząsów finansowych i zapaści kredytowej.

Wczesne rozpoczęcie inwestowania przynosi korzyści inwestorowi, ponieważ pozwala uniknąć stresu związanego z kryzysami finansowymi, które pojawiają się w życiu nieoczekiwanie. Ludzie znajdują się dzięki temu w lepszej sytuacji, aby sprostać różnym potrzebom finansowym na różnych etapach życia.

2. Ustal Cele Inwestycyjne

Wyznaczanie celów jest ważne przed podjęciem jakiegokolwiek przedsięwzięcia, w inwestowaniu nie jest inaczej. Istotą wyznaczania celu inwestycyjnego jest dobrze rozplanowany plan finansowy z określonym i możliwym do osiągnięcia celem wyznaczonym na konkretne ramy czasowe.

Aby dowiedzieć się, jak mądrze inwestować, musisz znaleźć kierunek, który poprowadzi cię do twojego finansowego przeznaczenia. Ten kierunek wynika z celów inwestycyjnych.

3. Inwestuj Regularnie

Regularność jest cechą zdyscyplinowanego podejścia, a ci, którzy chcą nauczyć się mądrze inwestować, powinni o tym wiedzieć. Inwestowanie nie jest czymś, co robi się jednorazowo. Czynnik ciągłości jest przydatny i pomaga zapewnić dobry zwrot z inwestycji.

Nawyk regularnego inwestowania na dłuższą metę z pewnością przyda się każdemu inwestorowi. Zazwyczaj, wspiera on stały wzrost pieniędzy przez narost i dywersyfikację. Możesz także użyć łatwych w użyciu platform, aby przyspieszyć i zautomatyzować swoje inwestycje w akcje lub inne towary, takie jak CFD. Przeczytaj recenzje na temat handlu CFD na tej neutralnej stronie.

4. Bądź Cierpliwy

Cierpliwość to kolejna cnota, którą ludzie uczący się „mądrego inwestowania” powinni w sobie przyswajać. Cierpliwy inwestor jest dobrze wynagradzany przez tworzenie własnej fortuny, której nie można osiągnąć z dnia na dzień. Inwestycje długoterminowe z większym prawdopodobieństwem przyniosą dobre zwroty, ponieważ ryzyko jest ograniczane przez rozłożenie inwestycji w czasie.

Materiał zewnętrzny

Napisany dnia: 06.05.2021, 22:36
Komentarze Czytelników:
Dodaj nowy komentarz Wyświetlaj:
@ Vv
dnia 07.05.2021, 12:41
Ocena
komentarza:
2
Brawo więcej takich artykułów to ludzie nie będą inwestować w ampergolty
@ ixi
dnia 07.05.2021, 18:44
Ocena
komentarza:
-1
Polecam kanał Trader 21 lub dr Sławomira Mentzena z Konfederacji na YT
@ ruletka
dnia 12.05.2021, 11:41
Ocena
komentarza:
0
dobrze że zalegalizowali hazard w Polsce GPW gdzie ludzie zarabiają wielkie pieniądze
Dodaj komentarz
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Kierowcy pomstują na utrudnienia w ruchu spowodowane remontami dróg. Posypały się pierwsze mandaty

   

  Remont wiaduktu drogowego w ciągu ul. 3 Maja w Jaśle (DK28) oraz budowa ronda na skrzyżowaniu ul. Szkolnej z ul. Chopina i ul. Grota – Roweckiego sprawiają, że kierowcy muszą liczyć się ze sporymi utrudnieniami w ruchu. Niektórzy ignorują znaki zakazu. Tylko wczoraj, siedmiu kierujących zostało przez policjantów ukaranych mandatami karnymi. W związku z utrudnieniami, kierowcy poruszający się objazdami, zmuszeni są stać w korkach. Znacząco zwiększył się również ruch samochodów na osiedlu Gądki.

 • Wygraj bilety na MONSTER TRUCK SHOW w Jaśle!

   

  We wtorek 16 sierpnia do Jasła zawita ekipa Extrem Cascaders Team z MONSTER TRUCK SHOW. To gwarancja ponad godzinnej doskonałej zabawy. Z tej okazji postanowiliśmy zorganizować dla naszych Czytelników konkurs, w którym do wygrania są darmowe bilety na emocjonujący pokaz z wykonaniu kaskaderów i ich maszyn.

 • „Skoda Suchego” znów wyruszy w szczytnym celu na trasę rajdu „Złombol”

   

  Za niespełna miesiąc kilkaset, a może nawet ponad tysiąc załóg wyruszy na trasę kolejnej edycji rajdu ”Złombol”. Wśród nich znajdzie się ekipa „Skody Suchego”, dla której będzie to trzeci start w imprezie, z której dochód niezmiennie trafia domów dziecka w całej Polsce. Tym razem na Jolę i Krzyśka Rąpałów czeka przygoda z metą w oddalonej o niemal dwa tysiące kilometrów od Polski Albanii. Trasę liczącą łącznie 2500 kilometrów zamierzają przemierzyć starą, poczciwą skodą 120.

 • W Brzyskach powstał ośrodek rehabilitacyjny dla dzikich zwierząt

   

  W centrum Brzysk powstał ośrodek, w którym pomoc rannym i chorym zwierzętom, głównie ptakom niesie Robert Pogorzelski, miłośnik przyrody, pasjonat rodzimych gatunków zwierząt z ponad 30-letnim doświadczeniem. Pod jego opieką znajduje się obecnie 200 ptaków różnego gatunku.

 • Jasielscy policjanci rejestrują interwencję za pomocą kamer nasobnych

   

  Funkcjonariusze jasielskiej policji otrzymali dwadzieścia pięć kamer nasobnych, z których od lutego korzystają policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego oraz Referatu Patrolowo-Interwencyjnego. - Kamery gwarantują transparentność działań policji, ochronę obywateli, a także ochronę prawna samych funkcjonariuszy – wyjaśnia kom. Piotr Wojtunik, rzecznik prasowy KPP w Jaśle.

 • 79 lat temu oddział „Korczaka” przeprowadził Akcję „Pensjonat”

   

  W Jaśle odbyły się dzisiaj miejskie obchody 79. rocznicy Akcji „Pensjonat”. Bohaterów wydarzeń z 5 na 6 sierpnia 1943 r. upamiętnili między innymi parlamentarzyści, przedstawiciele władz samorządowych i instytucji kultury oraz funkcjonariusze służb mundurowych. Pod pomnikiem Armii Krajowej złożono kwiaty i zapalono symboliczne znicze.

 • Pielęgnują pamięć o uczestnikach Akcji „Pensjonat”

   

  W nocy z 5 na 6 sierpnia 1943 r. oddział dywersyjny Armii Krajowej pod dowództwem ppor. Zenona Soboty ps. „Korczak” przeprowadził śmiałą akcję uwolnienia więźniów z więzienia gestapo w Jaśle. Akcja o kryptonimie „Pensjonat” odbiła się szerokim echem w całym okupowanym przez hitlerowskie Niemcy kraju. W Jaśle wciąż są ludzie, którzy pielęgnują pamięć o bohaterach jednego z najistotniejszych wydarzeń w historii okupowanego Jasła. Wczoraj, już po raz dziesiąty odbył się Jasielski Marsz Wolności.

 • "Dziki niszczą nasze plony, podchodzą pod domy. Jest ich za dużo – grzmią rolnicy

  Rolnicy w gminie Kołaczyce skarżą się na liczne szkody i ogromne straty, które ponoszą na skutek żerowania dzika i innej zwierzyny. Gospodarze załamują ręce, bo nie mogą spokojnie zebrać plonów. Dziki niszczą wszystko. Zdaniem rolników, koło łowieckie "Jedność" w Kołaczycach niewiele czyni, aby ograniczyć jego populację. Prezes koła Franciszek Bosak ucina – To kłamstwo, jeśli mówią, że nie strzelamy. W ciągu roku odstrzelonych jest od 150-200 dzików – mówi.

 • Poważny wypadek w Kołaczycach na drodze krajowej nr 73

  Dzisiaj po godzinie 14. na ul Mickiewicza w Kołaczycach w rejonie ośrodka zdrowia doszło do zderzenia się busa i samochodu osobowego. Na miejscu pracują  trzy zespoły ratownictwa medycznego, które udzielają pomocy osobom poszkodowanym. Obecnie droga w miejscu zdarzenia jest całkowicie zamknięta.

 • W poniedziałek rozpocznie się zamknięcie wiaduktu na ul. 3 Maja

   

  Firma PRI-MOST Południe Sp. z o.o. realizuje remont wiaduktu drogowego w ciągu ul. 3 Maja nad nieużytkowaną linią kolejową. Od najbliższego poniedziałku (8 sierpnia) ruch kołowy samochodów osobowych i ciężarowych zostanie skierowany na objazd wyznaczany drogą wojewódzką nr 992 oraz drogą powiatową nr 2512R (ul. Wojska Polskiego).

 • Konkurs! Wygraj komiksy i książki o Akcji „Pensjonat”

 • Wracają pytania o przyszłość dworca kolejowego w Jaśle. Czy teren, na którym stoi doczeka się wreszcie kompleksowej modernizacji?

   

  Dworzec kolejowy w Jaśle lata świetności dawno ma już za sobą. Co więcej, obiekt nawet w najmniejszym stopniu nie spełnia swojej pierwotnej roli. Podróżni nie mogą z niego korzystać. Nic więc dziwnego, że co pewien czas wracają pytania o to, jaki plan na zagospodarowanie budynku i przyległego do niego terenu, mają władze miasta.

 • Uczniowie jasielskiego Ekonomika w finale turnieju "Sukces na Bank"

  Uczniowie Technikum nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi w Jaśle przeszli do finału czwartej edycji ogólnopolskiego turnieju ekonomicznego dla szkół średnich "Sukces na Bank". W ubiegłym roku uczniowie jasielskiego Ekonomika zajęli I miejsce i wygrali 20 tys. zł. Czy w tym roku uda się im powtórzyć ten sukces? Finał programu odbędzie się 13 sierpnia o godz. 9.00 w TVP3.

 • Śledczy wciąż badają sprawę nielegalnego składowania odpadów w Zimnej Wodzie

  Sprawa magazynowania śmieci w Zimnej Wodzie, na działce należącej do znanego przedsiębiorcy wyszła na jaw początkiem marca br. Inspektorzy WIOŚ, którzy przeprowadzili kontrolę w miejscu nielegalnego składowania odpadów ujawnili pewne nieprawidłowości. Śledztwo prowadzone przez prokuraturę jest nadal w toku.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 772 657