Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna

Jak radzić sobie z wypadaniem włosów?

3

Wypadanie włosów jest spowodowane wieloma różnymi czynnikami, takimi jak wiek, problemy zdrowotne, genetyka, stres i dieta. Zanim podejmiesz jakiekolwiek drastyczne kroki, aby poradzić sobie z wypadaniem włosów, najlepiej skonsultuj się z profesjonalistą. Obecnie dostępnych jest wiele różnych środków zaradczych na wypadanie włosów. Niektóre z najbardziej popularnych środków zostały omówione poniżej.

Jakie są przyczyny powodujące wypadanie włosów? 

Wypadanie włosów to częsty problem kobiet i mężczyzn. Chociaż istnieje wiele leków i opcji, ważne jest, aby zrozumieć przyczyny wypadania włosów przed podjęciem jakiejkolwiek próby leczenia.

Przyczyny wypadania włosów u mężczyzn to przede wszystkim łysienie androgenowe. Poza tym, wiele innych czynników odgrywa również ważną rolę, takich jak zmiany hormonalne, stres, przemęczenie, a nawet choroby takie jak dolegliwości tarczycy. U kobiet częstym powodem do niepokoju jest wypadanie włosów po ciąży lub w okresie menopauzy.

Istnieje wiele leków, które wspomagają wzrost włosów. Jednym z nich jest Finasteryd - lek, który działa na receptor androgenowy mieszków włosowych w skórze głowy, hamując konwersję testosteronu do jego aktywnej formy jako dihydrotestosteronu DHT. W przypadku finasterydu trzeba pamiętać, o tym, że jest to lek, z którego z reguły korzystają wyłącznie mężczyźni. Stosowanie finasterydu jest przeciwskazane u kobiet w wieku rozrodczym.

W przypadku, kiedy przyczyną łysienia nie są czynniki androgenowe stosuje się leki, które poprawiają krążenie krwi. Popularnym przykładem jest minoksydyl.

Łysienie to powszechny problem, z który można leczyć

Łysienie to przypadłość, która istnieje od wieków. W przeszłości jednym z powszechnych powodów łysienia były niedobory żywieniowe lub zaburzenia równowagi. Mimo, że obecnie medycyna oraz wiedza z obszaru trychologii mocno poszła do przodu to jednak problem z wypadającymi włosami dalej jest na topie. Ciężko powstrzymać procesy dziedziczenia, które z reguły mają decydujący wpływ na wypadanie włosów. Jednak, trzeba wiedzieć, że problem z nadmiernym wypadaniem włosów da się leczyć.

Chociaż istnieje wiele środków i metod leczenia łysienia, można uniknąć tego problemu stosując odpowiednią dietę. Kolejnym ważnym elementem jest wybór odpowiednich kosmetyków które wspomogą efektywny wzrost włosów – zrezygnujmy z nienaturalnych szamponów, lakierów oraz farb do włosów.

Istnieje wiele sposobów na rozwiązanie problemu łysienia takie jak przeszczep włosów czy mezoterapia skóry głowy. Zanim zdecydujesz się skorzystać z tych profesjonalnych kuracji koniecznie udaj się na wizytę do lekarza trychologa.

Materiał zewnętrzny

Napisany dnia: 28.12.2021, 12:00
Komentarze Czytelników:
Dodaj nowy komentarz Wyświetlaj:
@ Kupiłem se peruke
dnia 28.12.2021, 13:00
Ocena
komentarza:
0
Kupiłem se peruke
@ Łysy
dnia 28.12.2021, 14:03
Ocena
komentarza:
0
Włosy są dla [...]. Tylko łysa głowa.
@ marecki
dnia 02.01.2022, 12:44
Ocena
komentarza:
0
Tylko nie Radical!
Dodaj komentarz
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • W Sądzie Rejonowym w Jaśle zapadł wyrok w sprawie chirurga oskarżonego o przyjęcie łapówki. Wyrok jest nieprawomocny

  8 marca br. w Sądzie Rejonowym w Jaśle zapadł wyrok w sprawie chirurga oskarżonego o przyjęcie korzyści majątkowej w wysokości 500 złotych. Lekarz został skazany na 8 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na 2 lata. Wyrok jest nieprawomocny. Do Sądu Okręgowego w Krośnie została złożona apelacja.

   

 • Władze województwa zmieniają zdanie. Pociąg do Medzilaborec nie ominie Jasła

   

  „Wojak Szwejk” jednak nie ominie Jasła. Władze samorządowe województwa podkarpackiego zmieniły zdanie w sprawie organizacji wakacyjnego połączenia kolejowego Rzeszów – Medzilaborce. W lutym bieżącego roku UMWP w Rzeszowie poinformował o tym, że realizowane od kilku lat połączenie zostanie skrócone z pominięciem między innymi Jasła i Krosna. Plan ten spotkał się wówczas ze zdecydowaną krytyką środowisk związanych z kolejnictwem oraz poszczególnych samorządów.

 • Wszystko o pracy, edukacji i planowaniu kariery w jednym miejscu

   

  W hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Jaśle odbyły się Targi Pracy, Edukacji i Kariery. Ponad trzydziestu wystawców, wśród których znalazły się przedsiębiorstwa prowadzące działalność w różnych branżach, uczelnie wyższe, czy też szkoły ponadpodstawowe miały okazję do zaprezentowania swojego potencjału, przedstawienie oferty dla osób zainteresowanych ewentualnym podjęciem pracy oraz zacieśnić wzajemną współpracę. Nie zabrakło również interesujących warsztatów.

 • Kolosalne ceny za budowę krytego lodowiska w Jaśle. Miasto zapowiada ogłoszenie kolejnego przetargu

  Miasto Jasło może przeznaczyć na budowę krytego lodowiska w Jaśle 5 mln zł. Oferty zaproponowane przez firmy, które stanęły do przetargu znacznie przekraczają możliwości finansowe samorządu. Cena najkorzystniejszej oferty wyniosła prawie 13,5 mln zł! Miasto unieważniło postępowanie i zapowiada ogłoszenie kolejnego przetargu.

 • Po raz piąty zatańczyli i zaśpiewali dla Jana Pawła II

   

  Po dwóch latach przerwy spowodowanej pandemicznymi ograniczeniami, na płytę jasielskiego rynku wrócił „FISHMOB - Cała Polska tańczy dla św. Jana Pawła II”. Inicjatorem wydarzenia była Jasielska Grupa Teatralna „Pod skrzydłami Anioła” działająca przy Zespole Szkół nr 4 – popularnym Ekonomiku pod kierunkiem siostry Kariny Pawłowskiej. Dla Jana Pawła II zatańczyło i zaśpiewało kilkaset osób, w przeważającej części przedszkolaków, dzieci i młodzież szkolnej.

 • Szpital Medyk w Zimnej Wodzie koło Jasła już przyjmuje pacjentów

   

  Wykwalifikowani specjaliści, nowoczesny sprzęt, zabiegi operacyjne– Centrum Medyczne Szpital Medyk w Zimnej Wodzie koło Jasła już działa i oferuje opiekę medyczną w zakresie ortopedii, urologii, laryngologii dla dzieci i dorosłych, chirurgii, a także badania USG.

 • Młodzież niszczy drzewka, tablice i urządzenia. Ogródek Jordanowskim będzie lepiej strzeżony

  W ostatnich kilku miesiącach na Ogródku Jordanowskim w Jaśle - największym i najbardziej lubianym przez dzieci i młodzież obiekcie dochodziło do kilku aktów wandalizmu. Jesienią zniszczone zostały nowe ścieżki ekologiczne oraz drzewka, a początkiem bieżącego roku nieletni dewastowali urządzenia skateparku. W celu przywrócenia ładu i porządku na ogródku będzie prowadzony większy nadzór oraz kontrole. Ponadto zwiększony zostanie obszar objęty monitoringiem miejskim. Władze Jasła mówią "dość".

 • Trwa przebudowa budynku sądu i prokuratury w Jaśle

  Przy Sądzie Rejonowym w Jaśle prowadzone są prace budowlane polegające na rozbudowie pomieszczeń archiwum oraz wejścia na parterze budynku A. Dodatkowo dobudowana zostanie winda zewnętrzna. Inwestycja opiewa na ponad 2 mln zł. Inwestycja ma zostać zakończona wiosną 2023 r.

 • Szukasz trwałych i solidnych paneli podłogowych? Wybierz Pergo

   

  Podłogi to niezwykle ważny element każdego pomieszczenia w naszych domach i mieszkaniach. Ważne, aby mogły nam służyć przez długie lata, gwarantując przy tym pożądaną estetykę danego wnętrza. Wśród produktów dostępnych na rynku znajdziemy piękne, łatwe w montażu i co najważniejsze solidne panele laminowane i winylowe Pergo. Znajdziemy je w ofercie sklepu DOMUS Łazienki & Budownictwo w Jaśle.

 • W Przysiekach oddano do użytku nowy most na Ropie

   

  Po niespełna roku od podpisania umowy z wykonawcą, z mostu na rzece Ropie w Przysiekach, kierowcy swobodnie mogą już korzystać z przeprawy. Dzisiaj odbyło się uroczyste oddanie do użytku obiektu. W Przysiekach pojawił się sam Andrzej Adamczyk – szef resortu infrastruktury w rządzie Mateusza Morawieckiego. Wartość inwestycji, której elementem była również przebudowa odcinka drogi powiatowej to ponad 9 mln zł.

 • Poszukujesz nowych wyzwań zawodowych? Chciałbyś współtworzyć innowacyjną firmę w Jaśle? Trade Software & Consult szuka właśnie Ciebie!&a

   

  Trade Software & Consult tworzy innowacyjne rozwiązania IT dla branży budowlanej. Firma posiada oddziały handlowe zajmujące się sprzedażą materiałów budowlanych w internecie, sprzedając między innymi stolarkę okienną, drzwiową, beton komórkowy, meble, artykuły dla domu i ogrodu.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 772 657