Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna

Jak w marcu zmieni się rozkład jazdy pociągów?

45

Od 15 marca obowiązywał będzie nowy rozkład jazdy pociągów. Ze stacji Jasło ponownie dojedziemy np. do Gdyni. W planach Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego nie znajdziemy jednak kolejnych połączeń w kierunku zachodnim, głównie do Stróż, o które w ostatnich miesiącach zabiegali samorządowcy.

Ze stacji Jasło wciąż najwięcej pociągów odjeżdżać będzie w kierunku stolicy województwa podkarpackiego. Na trasie Rzeszów – Jasło – Rzeszów od poniedziałku do niedzieli, tak jak do tej pory jeździć będzie osiem par pociągów. Nie powinno to dziwić, bowiem na linii 106 łączącej Jasło z Rzeszowem notuje się wysoką frekwencję. Wątpliwości może budzić jednak rozkład jazdy. Pomimo sugestii zgłaszanych przez m.in. pracowników zatrudnionych w zakładach produkcyjnych warzyckiej strefy przemysłowej godziny odjazdu i przyjazdu pociągów ze stacji Jasło – fabryczne wciąż wydają się być niedostosowane do ich potrzeb. Zaledwie w grudniu ubiegłego roku tę niezwykle istotną kwestię poruszyli w Rzeszowie podczas spotkania w ramach Zespołu ds. Optymalizacji Rozkładów Jazdy w Rzeszowie burmistrz Jasła Ryszard Pabian i Adam Filar, koordynator kampanii społecznej KochamKolej.pl. Przedstawione przez nich argumenty jak widać, nie znalazły uznania u organizatora publicznego transportu kolejowego na terenie Podkarpacia, jakim jest Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego. 

Niestety, w planowanym rozkładzie jazdy znalazło się mniej pociągów do Sanoka i Zagórza niż w obecnie obowiązującym. Oprócz pociągów Intercity – TLK „Pogórze” z Jasła do Sanoka kursować będą pociągi Przewozów Regionalnych. W dni powszednie, od poniedziałku do piątku odjeżdżać będą one ze stacji Jasło o godz. 6:15, 12:17 (tym pociągiem będzie można dojechać do Zagórza) i 18:06 (Bieszczadzki Żaczek). Mogą zatem stanowić alternatywę dla mieszkańców Jasła i powiatu jasielskiego, którzy podróżują samochodami, czy też komunikacją autobusową np. do Krosna. W godzinach popołudniowych powrót z Krosna będzie możliwy pociągiem z Zagórza, którego odjazd z tamtejszej stacji zaplanowano na godz. 14:08. Odjazd ze stacji Krosno w kierunku Jasła zaplanowano na godz. 15:13.

Pociągiem Intercity - TLK „Wetlina” wciąż będzie można dotrzeć do Poznania przez Rzeszów, Lublin i Warszawę. Do rozkładu jazdy wrócą pociągi do Gdyni. Aby skorzystać z tej oferty od 11 do 28 maja br., pasażerowie będą musieli jednak skorzystać z komunikacji autobusowej. Odjazd z przystanku autobusowego przy stacji Jasło zaplanowano na godz. 19:28. W Tarnowie nastąpi przesiadka do pociągu Intercity – TLK „Pogórze”. W Krakowie z kolei pasażerów czeka kolejna przesiadka do pociągu Intercity – TLK „Karpaty”, którym będą mogli dojechać do Gdyni. Planowany przyjazd na stację Gdynia Główna – 10:47.

Sporym rozczarowaniem okazuje się brak dodatkowych połączeń kolejowych w kierunku zachodnim. Wciąż w rozkładzie jazdy obecny będzie weekendowy pociąg Kolei Małopolskich „Hubal”, który cieszy się, przede wszystkim wśród studentów krakowskich uczelni, niesłabnącym zainteresowaniem. O godz. 17:11 ze stacji Jasło odjeżdżać będzie również pociąg Przewozów Regionalnych do Gorlic. To niewiele, biorąc pod uwagę fakt, że w ostatnich kilku miesiącach samorządowcy na czele z Adamem Pawlusiem - starostą jasielskim, Ryszardem Pabianem – burmistrzem Jasła oraz przedstawicielami władz samorządowych powiatu gorlickiego czynili starania o uruchomienie nowych połączeń pomiędzy województwem podkarpackim i małopolskim. Co więcej, zadeklarowali oni gotowość do partycypowania w kosztach realizacji nowych połączeń kolejowych.  Efektem wspólnych ustaleń, było przyjęcie w grudniu 2019 r. na spotkaniu w Starostwie Powiatowym w Jaśle propozycji rozkładu jazdy pociągów, które na linii 108 miałby kursować pomiędzy Jasłem, Gorlicami a Stróżami. Warto podkreślić, że poczynaniom tym stale przygląda się strona małopolska, która biorąc pod uwagę dotychczasowe doświadczenia na plany uruchomienia dodatkowych połączeń patrzy z dużym zainteresowaniem.

Choć w projektowanym rozkładzie jazdy nie znalazło się połączenie do Stróż, strony zainteresowane jego uruchomieniem nie składają broni. Swoich uwag do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego, w tej materii nie omieszkali skierować zarówno burmistrz Jasła jak też starosta jasielski. W piątek, do Marszałka Ortyla o bliższe przyjrzenie się sprawie zwrócił się pisemnie Adam Filar. „Od ponad dekady część powiatu jasielskiego od Siepietnicy do Jasła mimo braku przeciwwskazań jest pozbawiona możliwości korzystania z połączeń kolejowych. Pojedyncze kursy pociągów osobowych, jakimi są piątkowe połączenie z Rzeszowa do Gorlic oraz połączenie z Krakowa do Jasła jest również inicjatywą, którą przedstawiałem Panu i Zarządowi, a która została pozytywnie odebrana przez społeczeństwo, czego przykładem jest spora frekwencja na tych połączeniach. W związku z powyższym, uruchomienie kolejnych połączeń w kierunku zachodnim, łączących region jasielski z ośrodkami miejskimi położonymi na obszarze województwa małopolskiego wydaje się ze wszech miar uzasadnione” – czytamy w liście.

Wiele wskazuje na to, że połączenia kolejowe do Stróż nie znajdą się w rozkładzie jazdy pociągów, który w życie wejdzie 15 marca 2020 r. Jeżeli władze samorządowe zmienią zdanie i zdecydują się wyłożyć środki na ich finansowanie możliwe, że temat wróci jeszcze w kwietniu. Jeżeli jednak stanie się inaczej, pod znakiem zapytania mogą stanąć również plany uruchomienia połączeń kolejowych z Krynicą.

POWIĘKSZ

POWIĘKSZ

POWIĘKSZ

MD

Napisany dnia: 23.02.2020, 09:10
Komentarze Czytelników:
Dodaj nowy komentarz Wyświetlaj:
@ Woytazzz
dnia 23.02.2020, 09:23
Ocena
komentarza:
51
Ech, gdyby tak mieć swoją posłankę, senatorkę i europosła, wtedy na pewno by się udało...
@ maszynista
dnia 23.02.2020, 09:55
Ocena
komentarza:
0
oj tam jasielscy narzekacze ...ja ostatnio pojechałem pociągiem z jasła do tokyo...fakt że było 154 przesiadki...ale dojechałem
@ fan
dnia 23.02.2020, 10:00
Ocena
komentarza:
0
Mieliscie swój rząd z przy[...]sami do rządzenia,wojego komoruskiego i co daliscie Polakom co otrzymało Jasło??? wymienic mi tutaj lemingi.
Mieliscie swojego z PO ministra zdrowia jak uzdrawiał słuzbę zdrowia?? kazał zamknąc 4 SZPITALE i przyjsc po 200 milonów??.
Lot kto chciał sprzedac Tfusek rzy[...]s Merkel pytanie za co??.
PO zniszczło stoczne w 2010r Cargo chcieli sprzedac PO sprzedawało wszystko.
Jak wygladało łatanie dzury budrzetowej sprzedawali po parę % akcji panstwowych spółek tak zeby miec kasę bo im brakowało a na koniec ukradli POLAKOM 154 mliardy.

Pinidzy nie ma i nie bedzie na 500+ GŁOWNY EKONIMISTA z PO??? a są!!!??

PO to taka paria Partia Oszóstów obiecac tyle ile się da albo nawet wiećej?? ta logika OBŁUDY z PO i powtarzana przez lemingi.Biorą 500+300+ i tak plują na PiS wymiencie sukcesy za PO??? CZY ZNÓW GROBOWA CISZA wieć były czy nie było tych sukcesów za PO??

Dziwny ten elektorat który nie umie wymienic sukcesów swojej jedyne Partii stworzonej do upodleia POLSKI i POLAKÓW
@ Do Fan
dnia 23.02.2020, 10:34
Ocena
komentarza:
11
Łatali dziurę budżetową,zwalniając masowo nauczycieli,chcąc zamykać mniejsze szkoły.
@ dragoness
dnia 23.02.2020, 12:51
Ocena
komentarza:
12
Panie fan, bez bredzenia. Od czterech i więcej lat nasze "gwiazdy" są u władzy, a dla miasta zrobili wielkie nic. Tylko mieszają się do polityki lokalnej, co miastu i powiatowi na zdrowie nie wychodzi.
@ gogol
dnia 24.02.2020, 10:35
Ocena
komentarza:
0
ten elektorat skończył co najmniej szkołę podstawową i wie że nie pisze się "oszóstów" tylko oszustów analfabeto.
@ Pm
dnia 24.02.2020, 11:29
Ocena
komentarza:
1
Bo na 500+ nie ma pieniędzy - dług publiczny cały czas rośnie (a więc żyjemy na kredyt)
@ Góral
dnia 23.02.2020, 09:32
Ocena
komentarza:
6
Czym się chwalicie, to jest kompletne dno.
@ 007
dnia 23.02.2020, 09:33
Ocena
komentarza:
15
I jeszcze zalew by wybudowali

I obwodnicę

I zjazd z autostrady w Pilznie

I...
@ Solidarnośćowiecibaranow
dnia 23.02.2020, 09:46
Ocena
komentarza:
13
Głosujcie tak dalej !
@ fan
dnia 23.02.2020, 10:04
Ocena
komentarza:
-9
Juz pokazali wszyscy jak rzadzili az POLACY wybrali chcemy godnie zyc we własnym kraju. Za PO co było?? za 6 tys na miesiąc w Polsce moze pracowac idiota lub złodziej??Bienkowska z PO.

8 lat rządzili i co?? SUKCESY WYMIENIAC LEMINGI A NIE RYTYKOWAC kogos swoje SUKCESY wymenaic sa?? czy NIE??
@ dragoness
dnia 23.02.2020, 12:52
Ocena
komentarza:
6
No tak. Teraz pracować nie trzeba, wystarczy się rozmnażać.
@ fan
dnia 23.02.2020, 13:43
Ocena
komentarza:
-1
[komentarz nie na temat]
@ do fan
dnia 24.02.2020, 11:09
Ocena
komentarza:
-1
Bieńkowska chłoptasiu nie miała ciebie na myśli tylko tych co mają możliwości zarobić znacznie więcej niż 6 tys.
@ Errata
dnia 23.02.2020, 09:50
Ocena
komentarza:
17
Jeszcze na tablicy trzeba umieścić połączenie z Brukselą, co prawda z 5 przesiadkami ale jest. Tak jak do Gdyni.
@ fan
dnia 23.02.2020, 10:07
Ocena
komentarza:
3
Gdzie byliscie jak rządziło PO dzie wtedy były te wasze OSKARZENIA było bezposrednie połączenie do Gdyni z Jasła lu z miejszymi przesiadkami?? zapewne Nie ale coz tego mysli sobie leming trzeba krytykowac PiS?? brak słów.
@ dragoness
dnia 23.02.2020, 12:53
Ocena
komentarza:
1
Ano były połączenia. I kolejowe i autobusowe. Teraz nie ma nic.
@ fan
dnia 23.02.2020, 13:41
Ocena
komentarza:
5
BYły były jak PO rządziło zlikiwidowali!!!
@ gogol
dnia 24.02.2020, 11:14
Ocena
komentarza:
-2
a ile teraz pis za troling płaci ?
@ Solidarnośćowiecibaranow
dnia 23.02.2020, 10:00
Ocena
komentarza:
9
Nie, na zachód do Stróż to nie, bo tam jest postkomunistyczna trakcja elektryczna, więc w ramach dekomunizacji trzeba ją zaorac, a my czekamy na szprychy do CPK.
Trzeba zapytać pana Rzońca albo pania K na co jeszcze możemy liczyć.
@ fan
dnia 23.02.2020, 10:12
Ocena
komentarza:
-4
[komentarz nie na temat]
@ Solidarnośćowiecibaranow
dnia 23.02.2020, 10:13
Ocena
komentarza:
16
Pan Rzońca byl szefem sejmowej komisji ds. infrastruktury, więc na pewno zrobił wszytko dla swoich wyborców.
A jak ktoś nie jest jeszcze zadowolony to można zastraszyć platformą, że jak wrócą do władzy to asfalt z Jasła pozwijają, albo coś w ten deseń.
@ Dike
dnia 23.02.2020, 12:51
Ocena
komentarza:
1
Wbrew jadowi jaki na Rzońcę tryska, trzeba szczerze przyznać że to dzięki współpracy Rzońca Czernecki mamy dość przyzwoitą drogę w kierunku Rzeszowa i ulicę Piłsudzkiego. Przed nim była kładka linowa na jasiołce i pięcio metrowa dziurawa dróźka przez las Warzycki. Długo długo nic i droga KG 2 równierz koncepcyjnie przepchnięta w tamtym okresie. Czy ktoś jeszcze coś ,,zbudował'' ?. Proszę przypomnieć.
@ dragoness
dnia 23.02.2020, 12:53
Ocena
komentarza:
7
Drogę przez Warzyce zrobiono, jak p. Rzońca dojeżdżał do Rzeszowa.
@ fan
dnia 23.02.2020, 13:44
Ocena
komentarza:
1
[komentarz nie na temat]
@ Dike
dnia 23.02.2020, 14:11
Ocena
komentarza:
7
Zgadza się, co nie zmienia faktów źe dopóty Rzońca był w Rzeszowie i Czernecki w magistracie coś konkretnego dla rozwoju miasta powstawało, lub przynajmniej zakreślone. A później? Może ktoś przypomni.
@ :-/
dnia 23.02.2020, 10:48
Ocena
komentarza:
10
A w d... mam takie polaczenia.
@ Ronin
dnia 23.02.2020, 10:50
Ocena
komentarza:
18
Przepraszam dla kogo ten rozkład jest? Doła mandziołów bez szkoły? Połączenie to takie z punktu A do B a nie z A do G z setką przesiadek. Napisano trochę bzdur jak Berlin i Kika pośrednich stacji żeby wyglądało że coś się zmienia... Sorry redaktorzy ale dno ekscytacyjne.
@ Ajzenbiśler
dnia 23.02.2020, 11:17
Ocena
komentarza:
18
Mamy dworzec kolejowy , mamy tory na głownym szlaku karpackim , mamy europosłow i senatorów ... no i mamy teraz też żenujący rozkład jazdy
@ xxx
dnia 23.02.2020, 12:23
Ocena
komentarza:
7
I bedziemy miec sztandar
@ fan
dnia 23.02.2020, 13:45
Ocena
komentarza:
0
[komentarz nie na temat]
@ NoToJak
dnia 23.02.2020, 21:27
Ocena
komentarza:
1
To nie jest Dworzec Kolejowy
To jest budynek "po dworcu kolejowym"
@ Solidarnośćowiecibaranow
dnia 23.02.2020, 11:24
Ocena
komentarza:
21
Czy pan Rzońca zadbał o to, by Jasło pozostało nadal ważnym węzłem kolejowym ?
Czy jego jedyną troską był własny stołek i w celu przypodobania się prezesowi Kaczyńskiemu, kłamał z mównicy sejmowej w sprawie pana Pikula, żeby tylko wybielic Piotrowicza ?
On może powiedzieć: "Opłaciło się", ale zwykli mieszkańcy Jasła co mają powiedzieć ?
Znowu zostaliśmy z niczym :(
@ Anonim
dnia 23.02.2020, 11:56
Ocena
komentarza:
9
To jest kompletna porażka co wy robicie, ludzie chcą połączenia w stronę zachodnim chcą mieć połączenia a wy co robicie zamiast dofinansować pożyteczne rzeczy to nie kasy wam szkoda. Takich przedstawicieli w starostwie to o nie powiem co... Teraz sami siebie ośmieszliście dajecie ludzią nadzieję że będą mogli korzystać z pociągów a teraz niszczycie wszystko, te Polskie władze to są do wymiany, dla wad liczy się własne dobro a nie dobro społeczeństwa
@ Gosc
dnia 23.02.2020, 12:57
Ocena
komentarza:
9
Och wybory wybory...busem do Tarnowa...przesiadka...pkp Krakow...i znowu niespodzianka przesiadka...SUPER dojazd do Gdyni...
Szkoda ze wybory są tylko jedne w tym roku ,!!!
@ Solidarnośćowiecibaranow
dnia 23.02.2020, 13:48
Ocena
komentarza:
2
@ fan, no naprawdę - jesteś jak żyleta
@ bbc
dnia 23.02.2020, 13:52
Ocena
komentarza:
4
jeździłem takim klekotem z Gdańska do Jasła "masakra" 14 czy ileś tam godzin...
@ fan
dnia 23.02.2020, 14:07
Ocena
komentarza:
3
Tfusek kupił pendoloino ale co z tego przejezdzało przez Jasło?? nie bo za PO zapewne nie było w planie takiej trasy zeby Jasło miało dostep do CYWILIZACJI dlatego mamy pozostałosci w postaci lemingów. ha ha hi hi
@ do fan
dnia 24.02.2020, 11:05
Ocena
komentarza:
-1
No i dobrze że kupili Pendolino a nie rozdali nierobom. Przynajmniej z Tarnowa w 3 i pół godz. jestem w W-wie a w 6 godz. w Gdańsku.
@ gianni
dnia 23.02.2020, 14:17
Ocena
komentarza:
6
Jasło = koniec świata. Do Krosna jedynie Kubuś, do Rzeszowa jedynie Marcel, do Gorlic Nowex, do Tarnowa nic. Gdzie PKP, gdzie PKS - jedynie stare gruchoty H9 jeżdżą po wsiach. Tak pięknie mówili o możliwościach i dofinansowaniach - pierdu, pierdu...
@ To
dnia 23.02.2020, 17:07
Ocena
komentarza:
7
Zamiast modernizowc PKP i PKS,to się rozsprzedalo wszystko,a teraz starają się odbudowywc to co rozwalili.
@ jas
dnia 24.02.2020, 08:22
Ocena
komentarza:
0
do To: Akurat to rząd PO zmodernizował linie PKP Jasło - Rzeszów i Jasło - Zagórz, PKS nikt nie sprzedał po prostu splajtował.
@ tralala
dnia 23.02.2020, 14:49
Ocena
komentarza:
1
"Pomimo sugestii zgłaszanych przez m.in. pracowników zatrudnionych w zakładach produkcyjnych warzyckiej strefy przemysłowej godziny odjazdu i przyjazdu pociągów ze stacji Jasło – fabryczne wciąż wydają się być niedostosowane do ich potrzeb"

Czytaj: Cieszcie się barany, że coś wogóle jeździ. Już za to powinniscie władzę całować po stopach.
@ Solidarnośćowiecibaranow
dnia 23.02.2020, 15:12
Ocena
komentarza:
11
Zabrać posłom samochody i ryczałty i poczują choć trochę co to jest wykluczenie komunikacyjne
@ Lelum po lelum
dnia 23.02.2020, 22:01
Ocena
komentarza:
7
Przecież ten rozkład przypomina tablice Mendelejewa. Wszyscy starając się uprościć sobie życie a tu trza mieć niezłą cierpliwość do rozkminiania tych zagadek. Skoro w rozkładzie ujęta jest trasa do Gdańska z trzema przesiadkami, to można dodać jeszcze pociągi do Berlina, Rzymu, Moskwy itd. z trzema przesiadkami na pewno się dojedzie.
Dodaj komentarz Jeżeli chcesz, aby Twój nick był wyróżniony żółtym kolorem, po prostu zaloguj się w panelu logowania po prawej stronie
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Służą tam, gdzie są potrzebni. Harcerze niosą pomoc w czasie epidemii

   

  Mają misję i konsekwentnie ją realizują. Harcerze z Komendy Hufca ZHP w Jaśle im. Rodziny Madejewskich uzbrojeni w maski, rękawiczki i środki dezynfekcyjne każdego dnia pomagają osobom starszym i samotnym w codziennym życiu. Służą potrzebującym, bo jak sami mówią, jest to ich obowiązek.

 • Lekarka z Jasła zakażona koronawirusem. Przychodnia zamknięta do odwołania

  Od dzisiaj decyzją dyrektora Szpitala Specjalistycznego w Jaśle poradnie specjalistyczne przy ul. Szopena będą nieczynne aż do odwołania. W budynku przeprowadzana jest dezynfekcja. Jedna z osób, która przebywała wczoraj w poradni miała uzyskać pozytywny wynik testu na obecność wirusa SARS-CoV-2... AKTUALIZACJA

 • Trzeci przypadek zakażenie koronawirusem w powiecie jasielskim

   

  Służby wojewody podkarpackiego przekazały kolejny komunikat o liczbie osób zakażonych wirusem SARS-CoV-2. Mowa o trzynastu przypadkach, wśród których znajduje się kobieta z powiatu jasielskiego. Łącznie na Podkarpaciu na COVID-19 zachorowały do tej pory 93 osoby.

 • Rząd wprowadza nowe obostrzenia w związku z epidemią

   

  Władze zaostrzają reżim sanitarny Polsce. O wprowadzeniu nowych obostrzeń w dobie epidemii koronawirusa poinformowali podczas konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki oraz minister zdrowia Łukasz Szumowski. Zmiany mają ograniczyć kontakty międzyludzkie w przestrzeni publicznej np. podczas zakupów.

 • Trwa rekrutacja do projektu – „Teleanioł jasielski – usługi sąsiedzkie i teleopieka dla osób starszych niesamodzielnych"

 • Sekundniki mają usprawnić ruch na skrzyżowaniu ulic Mickiewicza i Szkolnej

   

  Na skrzyżowaniu ul. Mickiewicza z ul. Szkolną przy sygnalizacji świetlnej zainstalowano sekundniki i zielone strzałki warunkowe. Rozwiązanie ma przede wszystkim usprawnić przepustowość i płynność ruchu na tym często uczęszczanym przez kierowców skrzyżowaniu. Koszt montażu sekundników wyniósł 7 293,90 zł.

 • Dwie kolejne ofiary koronawirusa na Podkarpaciu

   

  Dzisiaj rano, służby wojewody podkarpackiego przekazały informację o dwóch kolejnych zgonach pacjentów szpitala w Łańcucie zakażonych koronawirusem. To młoda kobieta i starszy mężczyzna.

 • Duchowni apelują – "Zostańcie w domach". Święta bez poświęcenia pokarmów

  Biskup Rzeszowski Jan Wątroba udziela dyspensy wszystkim wiernym z uczestnictwa we mszy św.  w niedzielę i inne święta od 28 marca do odwołania. Jednocześnie przypomina, że należy uczestniczyć w Eucharystii przez media...

 • Janusz G. skazany na 25 lat pozbawienia wolności

  W Sądzie Okręgowym w Krośnie zapadł wyrok w sprawie Janusza G. Sąd skazał go na 25 lat więzienia za zabójstwo byłej żony. Wyrok jest nieprawomocny.

 • Nie ma mowy o odwołaniu sesji Rady Powiatu

   

  Sesja Rady Powiatu w Jaśle zwołana na 3 kwietnia 2020 r. odbędzie się zgodnie z planem. Tak zapewnia Anna Nigborowicz, wiceprzewodnicząca rady. Przekonuje jednocześnie, że w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Jaśle, w której obrady mają się odbyć zapewnione zostaną jak najlepsze warunki sanitarne.

 • Szyją maseczki ochronne, których część trafić ma do służb walczących z koronawirusem

   

  Wczoraj Zakład Krawiecki Beaty i Łukasza Gałuszków rozpoczął produkcję maseczek ochronnych. Część z nich zamierza on nieodpłatnie przekazać m.in. ratownikom medycznym oraz funkcjonariuszom służb, które stoją na pierwszej linii walki z epidemią koronawirusa. Inicjatywa ma być odpowiedzią na stałe zapotrzebowanie w materiały ochronne.

 • Jasielski Inkubator Przedsiębiorczości poczeka na otwarcie

   

  Prace, których efektem będzie powstanie Inkubatora Przedsiębiorczości w Jaśle zmierzają ku końcowi. Na jego otwarcie trzeba będzie jednak poczekać nieco dłużej niż zakładano. Zmiany w harmonogramie spowodowane są panującą w kraju epidemią koronawirusa.

 • Sesja Rady Powiatu w Jaśle w obliczu epidemii

   

  Każdego dnia w Polsce notuje się wzrost liczby zakażonych koronawirusem. Rząd po raz kolejny zaostrzył zasady dyscypliny sanitarnej. Samorządy decydują o odwołaniu lub przesunięciu terminów sesji rad gmin i powiatów. Tymczasem na 3 kwietnia bieżącego roku zaplanowano sesję Rady Powiatu w Jaśle. Zgodnie z zawiadomieniem ma się ona odbyć w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego.

 • Czy podgrzewacze tytoniu mogą się stać alternatywą dla papierosów?

   

  O tym, że palenie jest szkodliwe dla zdrowia, nie trzeba nikogo przekonywać. Przywiązanie nałogowego palacza do papierosów jest jednak silniejsze niż można się spodziewać. Jak zatem rozpocząć walkę z nałogiem? Dobrym rozwiązaniem będzie metoda „małych kroków”. W tym nierównym pojedynku palacza mogą np. wspomóc coraz bardziej popularne podgrzewacze tytoniu.

 • Zamawiaj jedzenie z dostawą do domu w „Domowych Smakach”!

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105