Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna

Jak wybrać dobrego pośrednika?

0

Skąd w zasadzie mamy wiedzieć, w jaki sposób przygotować sprzedaż albo kupno nieruchomości, szczególnie w dzisiejszych czasach, gdy mamy przecież tak dużo rozmaitych ofert udostępnionych w internecie?

Na pewno w takich okolicznościach trzeba dokładnie się zastanowić nad naszymi potrzebami. Oczywiście od razu też pojawi się cała masa najróżniejszych głosów, które mówią że w zasadzie nie powinniśmy mieć takich problemów, ponieważ współcześnie można liczyć na bardzo wykształconych specjalistów. Jest przecież cała masa najróżniejszych firm. Będą one pośredniczyły w sprzedaży albo kupnie nieruchomości, a agenci wydają się zrobić dla nas po prostu wszystko to, co niezbędne.

Jak jednak odnaleźć się w gąszczu takich ofert i skąd mamy mieć pewność, że korzystamy rzeczywiście z tych najlepszych specjalistów, co do których nie będziemy mieli żadnych wątpliwości? Takiej gwarancji naturalnie nigdy mieć nie możemy. Możemy jednak przynajmniej zminimalizować ryzyko, na przykład rozmawiając z wieloma innymi konsumentami, którzy wcześniej korzystali z takiej firmy. Przede wszystkim muszą to być specjaliści z bardzo dużym doświadczeniem zawodowym, a także aktualnym rozeznaniem w rynku nieruchomości. Znaleźć ich można wpisując biuro nieruchomości żory. Warto wziąć pod uwagę nie tylko rynek wtórny, ale także domy i mieszkania nowe, które będą punktem odniesienia do mieszkań i budynków używanych.

Szukanie mieszkania to wyzwanie

Nie jest też oczywiście jakąś nietypową informacją to, że poszukiwanie mieszkania będzie w efekcie bardzo dużym wyzwaniem. Musimy przecież pamiętać o bardzo wielu różnych kwestiach. Załóżmy, więc, że dotarliśmy do jakiegoś budynku albo innego rodzaju nieruchomości, który już nas bardzo interesuje. W takich okolicznościach trzeba oczywiście zastanowić się nad tym, czy dokumentacja będzie pełna, czy też nie trzeba tutaj jeszcze skompletować jakichś dokumentów. Najczęściej, jeżeli trafimy już do dobrego pośrednika, to tacy specjaliści potrafią nam tutaj bardzo pomóc.

Naturalnie, jeżeli chodzi o nieruchomości na przykład za miastem, gdzie można znaleźć bardzo doświadczonych pośredników, to zauważmy też, że rynek nieruchomości będzie tutaj bardzo rozwinięty i będzie jeszcze wciąż dynamicznie się rozwijać. Od razu, więc znajdziemy tu fachowców z bardzo dużym doświadczeniem zawodowym, którzy doskonale wiedzą, na czym polega obrót nieruchomościami i czego oczekują klienci. Czasami też ci ostatni nawet nie za bardzo zdają sobie sprawę ze swoich potrzeb i może się okazać, że szukają całkiem innego mieszkania, aniżeli wcześniej im się wydawało. Niektóre osoby po prostu trzeba przekonać do tego, że warto kupić dom jednorodzinny albo mieszkanie w bloku. Z kolei innym wystarczy po prostu kawalerka.

Co zyskujemy dzięki pośrednikom nieruchomości?

Warto zastanowić się Jak wygląda współpraca z pośrednikiem? Naturalnie wciąż jeszcze można napotkać wielu klientów, którzy uparcie twierdzą, że są w stanie samodzielnie znaleźć dobrą nieruchomość, w której będzie się dobrze mieszkać przez wiele kolejnych lat. W praktyce jednak natrafiamy na wiele różnych przeszkód typowo formalnych. Trudno jest przecież w dzisiejszych czasach nawet zorganizować sobie trochę wolnego czasu, aby udać się pod kilka adresów i sprawdzić osobiście mieszkanie, a dzięki pośrednikom mamy gwarancję pewności, oszczędzamy czas, a także wiemy, że transakcja będzie bezpieczna.

Materiał zewnętrzny

Napisany dnia: 22.09.2022, 13:08
Komentarze Czytelników:
Dodaj nowy komentarz Wyświetlaj:
Dodaj komentarz
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Urząd Miasta w Jaśle zamierza oszczędzać pieniądze skracając godziny otwarcia orlików

   

  Jasielski magistrat zamierza skrócić godziny otwarcia boisk sportowych typu orlik na Ogródku Jordanowskim i osiedlu Gamrat. Już wkrótce, obiekty, o których mowa, mają być czynne tylko do godz. 18. Wyjątek stanowić będą wyłącznie zajęcia organizowane przez szkółki piłkarskie i kluby sportowe. Uzasadnieniem dla decyzji podjętej przez urzędników ma być konieczność ograniczania kosztów za zużycie energii elektrycznej. Suchej nitki na pomyśle Urzędu Miasta w Jaśle nie zostawiają mieszkańcy, którzy korzystają z orlików w godzinach wieczornych. Mówią wprost, że hasło „Jasło – klimat do sportu” jawi się obecnie jako ponury żart.

 • 180 tys. zł powiat przeznaczy na zakup nowego auta dla starostwa

  Na ostatniej sesji Rady Powiatu w Jaśle większość radnych zgodziła się na zabezpieczenie środków w kwocie 180 tys. zł na zakup nowego samochodu do celów służbowych dla pracowników Starostwa Powiatowego w Jaśle. - Mój kierowca preferuje skodę – podkreślił starosta Adam Pawluś.

 • Jako pierwsi pokonali 30 pięter i 800 schodów. Druhowie Bartosz i Tomasz najlepsi spośród 49 drużyn w kategorii OSP

  W minioną sobotę 1 października w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie odbyły się IV Mistrzostwa Polski Strażaków w Biegu po Schodach-Wieżowiec 2022, w których udział wzięło 165 drużyn z całej Polski. Tomasz Kurek i Bartosz Maciejowski, druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Święcanach po raz trzeci z rzędu byli nie do pokonania!

 • W trosce o dobrą kondycję psychiczną uczniów, jasielskie podstawówki realizować będą program - „Apteczka Pierwszej Pomocy Emocj

   

  Jasielskie szkoły podstawowe przystąpiły do realizacji programu, którego celem jest rozwijanie u uczniów umiejętności radzenia sobie ze stresem i trudnościami, a także kształtowanie postaw optymizmu, empatii, wytrwałości i wiary w siebie. „Apteczka Pierwszej Pomocy Emocjonalnej” to program skierowany do osób w wieku od 8 do 12 roku życia. Kluczowy wpływ na podjętą przez władze samorządowe Jasła decyzję o wdrożeniu programu, miał apel trzech uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 w Jaśle, w którym domagali się oni podjęcia aktywnych działań w zakresie przeciwdziałania mowie nienawiści.

 • Powiat inwestuje w kolejną wirtualną strzelnicę. Tym razem powstanie w Zespole Szkół w Trzcinicy

  Końcem ubiegłego roku w Liceum Ogólnokształcącym w Nowym Żmigrodzie oddano do użytku pierwszą w powiecie jasielskim wirtualną strzelnicę. W czerwcu br. Rada Powiatu wyraziła zgodę na powstanie kolejnej w liceum w Kołaczycach. To jednak nie koniec. Ostatnio zabezpieczono w budżecie powiatu 50 tys. zł na budowę wirtualnej strzelnicy w Zespole Szkół w Trzcinicy.

 • Ostatnie pożegnanie Wiktora Barańskiego, wójta gminy Tarnowiec

   

  Rodzina, przyjaciele i kilkuset mieszkańców gminy Tarnowiec towarzyszyło Wiktorowi Barańskiemu w ostatniej drodze. Ciało zmarłego przed kilkoma dniami wójta spoczęło w rodzinnym grobie na cmentarzu parafialnym w Tarnowcu.

 • Kino Helios Krosno zaprasza na kolejną filmową ucztę

   

  Kolejny tydzień repertuarowy w kinie Helios Krosno zapowiada się arcyciekawie. W ramach Projektów Specjalnych, kinomani będą mogli obejrzeć na dużym ekranie między innymi film pt. „Niewierna” z Juliette Binoche i Vincentem Lindonem w rolach głównych.

 • Zmiany w rozkładzie jazdy pociągów do Krakowa

   

  Od 1 października br. obowiązywać będą zmiany w rozkładzie jazdy pociągów, którymi mieszkańcy Jasła i powiatu jasielskiego podróżują do Krakowa. Ich wprowadzenie wynika z realizacji prac remontowych na linii kolejowej nr 96 (odcinek Tarnów – Stróże). Pociągi PKP IC „Wetlina” i „Bieszczady” kurować będą przez Rzeszów. W przypadku „Hubala” z kolei, na trasie z Jasła do Tarnowa obowiązywać będzie autobusowa komunikacja zastępcza.

 • WIOŚ przedstawił wyniki badań próbek ścieków i wody z Wisłoki. Kontrola inspektorów wykazała m.in. nieprawidłowości w eksploat

  Początkiem września inspektorzy WIOŚ pobrali do badań próbki ścieków i wody z Wisłoki poniżej kolektora oczyszczalni ścieków w Kołaczycach. Wyniki wykazały przekroczenia dopuszczalnych wartości stężeń zanieczyszczeń zawartych w ściekach...

 • Mój dom to… Jasło!

   

  Każde miasto szuka swojej ścieżki rozwoju, która poprowadzi je do miejsca, gdzie jakość życia jego mieszkańców będzie na najwyższym poziomie. Dla mieszkających w Jaśle ludzi właśnie to miasto stało się domem, domem do którego zaprasza się z otwartym sercem i ogromną życzliwością, bo to jaślanie są największym potencjałem tego miejsca. 

 • Osiem kilogramów mniej. Kuracja Pani Magdaleny zakończona sukcesem

   

  Wiosenna Metamorfoza w gabinecie dietetycznym Bonne Sante Jasło dobiegła końca. Pani Magdalena wysłała swoje zgłoszenie i wygrała casting do metamorfozy, a dziś przedstawiamy tego efekty.

 • Przywróć sobie piękny uśmiech dzięki leczeniu implantologicznemu

  Leczenie implantologiczne pozwala na skuteczne i przewidywalne odtworzenie utraconych zębów, w sposób najbardziej zbliżony do zębów naturalnych. Dzięki zastosowaniu implantów zębowych możemy odzyskać piękny uśmiech. Zastosowanie najnowocześniejszych metod leczenia gwarantuje uzyskanie najwyższej jakości i precyzji leczenia. Specjalistycznych gabinetów stomatologicznych nie trzeba daleko szukać. W Jaśle, leczenie implantologiczne oferuje PrecisDENT.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 772 657