Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna

Jak wybrać najtańszy kredyt gotówkowy?

3

Kredyt gotówkowy to najpowszechniejszy produkt bankowy. Toteż sprawia, że każda instytucja bankowa go oferuje, często w ramach tzw. promocji specjalnych. I tutaj się pojawia problem. Czy te promocje są korzystne dla Klienta? Który kredyt gotówkowy jest najtańszy? Jak konsument o ograniczonej wiedzy finansowej, bankowej, ma świadomie wybrać idealny kredyt dla siebie. Poniżej wyjaśniamy, na co warto zwrócić uwagę.

Kredyt gotówkowy – podstawowe informacje

Kredyt gotówkowy to specjalny produkt bankowy, którego istotą jest uruchomienie pożyczanych środków finansowych na rzecz Kredytobiorcy – Klienta instytucji bankowej. Takie środki finansowe zwykle są wypłacane na wskazany przez Klienta rachunek bankowy na jego cele własne. Mogą być też uruchomione częściowo na cele własne Klienta, a częściowo np. na spłatę jego innych zobowiązań finansowych, czy na sfinansowanie nabycia polisy ubezpieczenia na życie, jako produktu dodatkowego do kredytu.

Kredyt gotówkowy trzeba wybrać według kilku kryteriów – jakich?

Pierwszym kluczowym kryterium są koszty. Nie wystarczy jednak porównanie oferty np. dwóch kredytów gotówkowych z Banku A i Banku B przez pryzmat jedynie oprocentowania. Ponieważ oprocentowanie przy jednym kredycie np. z Banku
A może być niskie, ale już inne składowe całkowitego kosztu kredytu mogą być znacznie wyższe. Jeśli chodzi o koszty trzeba brać pod uwagę:

 • oprocentowanie, ile odsetek będzie do zapłaty symulacyjnie od pożyczonej kwoty kredytu po upływie całego okresu kredytowania,
 • prowizja za udzielenie kredytu, jak jest wysoka,
 • prowizja uzupełniająca – czy jest w przypadku np. wcześniejszej spłaty kredytu, jaki stanowi % pożyczonej kwoty kapitału kredytu,
 • inne koszty obsługi kredytu w czasie jego trwania, np. koszty aneksowania umowy kredytowej, koszty uzyskania zaświadczenia o spłacie kredytu, koszty składania innych dyspozycji do kredytu.

Drugim ważnym kryterium przy wyborze jest szeroko rozumiana wygoda skorzystania z kredytu.  Warto brać pod uwagę oferty kredytów gotówkowych w takich bankach, gdzie ich obsługa przebiega nowocześnie, maksymalnie zdalnie. Należy to rozumieć w ten sposób, że dobrym rozwiązaniem np. dla osób zabieganych są kredyty gotówkowe w Bankach, które umożliwiają ich obsługę z poziomu bankowości internetowej w zakresie przyjmowania dyspozycji, poleceń, spłaty rat, wystawiania zaświadczeń, czy składania reklamacji.

Trzecim kryterium powinny być dodatkowe atrybuty kredytu w czasie korzystania z pożyczonych środków finansowych na wypadek trudności w spłacie rat. Warto być przezornym i wziąć taką ewentualność pod uwagę. Na wypadek takich sytuacji najlepsze są kredyty gotówkowe w bankach, które zapewniają wakacje kredytowe, np. raz dwa razy w czasie spłaty kredytu i na okres kilku miesięcy, czy które na prostych zasadach wydają pozytywne decyzje restrukturyzacyjne. Warto w tym zakresie poznać regulaminy obsługi kredytów w bankach, czy nawet opinie dotychczasowych Klientów na ten temat.

Czwartym kryterium powinny być rankingi i wynikające z nich rekomendacje. Obecnie jest przynajmniej kilka bardzo dobrych rankingów, w których cyklicznie, np. co miesiąc, kwartał prezentuje się i porównuje najlepsze oferty kredytów. Takie zestawienia zawierają aktualne dane, można z nich w prosty sposób ustalić, który przykładowo kredyt w danym momencie jest najtańszy.

Generalnie jednak przy wyborze kredytu najważniejsze są koszty. Każdy racjonalnie postępujący Kredytobiorca dąży do tego, aby ponieść najmniejsze koszty pożyczenia środków finansowych. Ważne jest więc to, aby wybierać kredyt o możliwie niskim oprocentowaniu, prowizji za jego uruchomienie, czy zredukowanych kosztach bieżącej obsługi. Warto podczas samodzielnej analizy kosztów kredytów dokonać prostego zestawienia – tabelki. Po jej lewej stronie warto nazwać koszty, po prawej stronie je wyliczyć dla danego kredytu. Finalnie koszty tak wymienione warto zsumować. Wykonując takie operacje dla kredytu z Banku A i kredytu z Banku B uda się ustalić w prosty sposób, który z kredytów jest tańszy.

Więcej o produktach bankowych przeczytasz na stronie https://www.kontomaniak.pl.

Materiał zewnętrzny

Napisany dnia: 26.03.2020, 22:20
Komentarze Czytelników:
Dodaj nowy komentarz Wyświetlaj:
@ Tylko w Polsce.
dnia 28.03.2020, 17:37
Ocena
komentarza:
2
Za tani kredyt wycenią pod zastaw twoje mieszkanie na 15 tysięcy złotych.
W razie problemów ze spłatą rat, sprzedadzą twoje mieszkanie za taką kwotę
i już jesteś bezdomny do końca życia.
Co wielu już tak spotkało.
@ Doświadczony
dnia 30.03.2020, 11:46
Ocena
komentarza:
2
Raty kredytowe są oprocentowane więcej jak inflacja nawet kilka krotnie.
Natomiast odsetki od lokaty są oprocentowane mniej jak inflacja
też nawet kilka krotnie.
@ Niestety
dnia 31.03.2020, 11:49
Ocena
komentarza:
1
kredyt w tym kraju to ryzyk fizyk pprwsnie się z motyką na słońce!!! lepiej unikac jak kotonowirusa .miec mniej ale bex cudzuch pozyczek z odsetkami!
Dodaj komentarz Jeżeli chcesz, aby Twój nick był wyróżniony żółtym kolorem, po prostu zaloguj się w panelu logowania po prawej stronie
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Centrum Rehabilitacji przy ul. Kraszewskiego nieczynne

   

  Od dzisiaj do odwołania nieczynne będzie Centrum Rehabilitacji przy Ul. Kraszewskiego w Jaśle. Decyzja o jego zamknięciu ma związek z sytuacją epidemiologiczną na terenie powiatu jasielskiego. Część z personelu ośrodka przebywa w kwarantannie.

 • Jaślanka w konkursie na najpiękniejszą Polkę

  Do końca marca br. kobiety z całej Polski mogły przesyłać zgłoszenia online do castingu w Konkursie Najpiękniejsza Polka 2020. Wśród nich jest Klaudia Dybaś z Jasła. Głosowanie internetowe na kandydatki trwać będzie do końca kwietnia.

 • Szpitalne oddziały wciąż zamknięte

  Od czwartku ubiegłego tygodnia kilka oddziałów Szpitala Specjalistycznego w Jaśle nadal pozostaje zamkniętych. Część personelu medycznego znajduje się w kwarantannie. Co najmniej przez dwa kolejne dni nieczynne będą również poradnie specjalistyczne przy ul. Szopena.

 • Rozbił volkswagena jadąc na "podwójnym gazie"

   

  Na ul. Bieszczadzkiej w Jaśle doszło dzisiaj do groźnego zdarzenia drogowego. Kierowca osobowego volkswagena zjechał z jezdni, po czym wjechał wprost w betonowy cokół. Był pijany.

 • Kolejny przypadek zakażenia koronawirusem w powiecie jasielskim. W Przemyślu zmarła kobieta

   

  WSSE w Rzeszowie poinformowała o kolejnych 5 przypadkach zakażenia koronawirusem na Podkarpaciu. Wśród zakażonych jest mężczyzna w sile wieku z powiatu jasielskiego.

 • Dwa różne pomysły na walkę z epidemią. Takiej sesji Rady Powiatu w Jaśle jeszcze nie było

   

  Piątkowa sesja Rady Powiatu w Jaśle była absolutnie bezprecedensowa. Radni w maseczkach ochronnych na twarzach, z rękawiczkami na dłoniach głosowali nad przyjęciem uchwał. 

 • Dwóch młodych mieszkańców powiatu jasielskiego zakażonych koronawirusem

   

  Najnowsze dane WSSE w Rzeszowie mówią o kolejnych 8 potwierdzonych przypadkach zakażenia koronawirusem na Podkarpaciu. Dwa z nich to mieszkańcy powiatu jasielskiego.  

 • Zmarł artysta, rzeźbiarz Andrzej Tarka z Roztok

  Z głębokim smutkiem o śmierci znanego artysty rzeźbiarza Andrzeja Tarki z Roztok poinformowała za pośrednictwem mediów społecznościowych jego córka...

 • Miasto Jasło przygotowało pakiet pomocowy dla przedsiębiorców

   

  W przyszłym tygodniu jasielski magistrat ma przedstawić rozwiązania w zakresie pomocy dla przedsiębiorców w związku ze skutkami epidemii koronawirusa. Główne założenia programu ujawniamy już dzisiaj .Konkretne propozycje przedłożone zostaną Radzie Miasta Jasła, której sesja ma odbyć się w najbliższy wtorek. Posiedzenie zwołane w trybie nadzwyczajnym będzie przeprowadzone w formie zdalnej.

 • Trwa rekrutacja do projektu – „Teleanioł jasielski – usługi sąsiedzkie i teleopieka dla osób starszych niesamodzielnych"

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105