Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna

Jak wybrać najtańszy kredyt gotówkowy?

3

Kredyt gotówkowy to najpowszechniejszy produkt bankowy. Toteż sprawia, że każda instytucja bankowa go oferuje, często w ramach tzw. promocji specjalnych. I tutaj się pojawia problem. Czy te promocje są korzystne dla Klienta? Który kredyt gotówkowy jest najtańszy? Jak konsument o ograniczonej wiedzy finansowej, bankowej, ma świadomie wybrać idealny kredyt dla siebie. Poniżej wyjaśniamy, na co warto zwrócić uwagę.

Kredyt gotówkowy – podstawowe informacje

Kredyt gotówkowy to specjalny produkt bankowy, którego istotą jest uruchomienie pożyczanych środków finansowych na rzecz Kredytobiorcy – Klienta instytucji bankowej. Takie środki finansowe zwykle są wypłacane na wskazany przez Klienta rachunek bankowy na jego cele własne. Mogą być też uruchomione częściowo na cele własne Klienta, a częściowo np. na spłatę jego innych zobowiązań finansowych, czy na sfinansowanie nabycia polisy ubezpieczenia na życie, jako produktu dodatkowego do kredytu.

Kredyt gotówkowy trzeba wybrać według kilku kryteriów – jakich?

Pierwszym kluczowym kryterium są koszty. Nie wystarczy jednak porównanie oferty np. dwóch kredytów gotówkowych z Banku A i Banku B przez pryzmat jedynie oprocentowania. Ponieważ oprocentowanie przy jednym kredycie np. z Banku
A może być niskie, ale już inne składowe całkowitego kosztu kredytu mogą być znacznie wyższe. Jeśli chodzi o koszty trzeba brać pod uwagę:

 • oprocentowanie, ile odsetek będzie do zapłaty symulacyjnie od pożyczonej kwoty kredytu po upływie całego okresu kredytowania,
 • prowizja za udzielenie kredytu, jak jest wysoka,
 • prowizja uzupełniająca – czy jest w przypadku np. wcześniejszej spłaty kredytu, jaki stanowi % pożyczonej kwoty kapitału kredytu,
 • inne koszty obsługi kredytu w czasie jego trwania, np. koszty aneksowania umowy kredytowej, koszty uzyskania zaświadczenia o spłacie kredytu, koszty składania innych dyspozycji do kredytu.

Drugim ważnym kryterium przy wyborze jest szeroko rozumiana wygoda skorzystania z kredytu.  Warto brać pod uwagę oferty kredytów gotówkowych w takich bankach, gdzie ich obsługa przebiega nowocześnie, maksymalnie zdalnie. Należy to rozumieć w ten sposób, że dobrym rozwiązaniem np. dla osób zabieganych są kredyty gotówkowe w Bankach, które umożliwiają ich obsługę z poziomu bankowości internetowej w zakresie przyjmowania dyspozycji, poleceń, spłaty rat, wystawiania zaświadczeń, czy składania reklamacji.

Trzecim kryterium powinny być dodatkowe atrybuty kredytu w czasie korzystania z pożyczonych środków finansowych na wypadek trudności w spłacie rat. Warto być przezornym i wziąć taką ewentualność pod uwagę. Na wypadek takich sytuacji najlepsze są kredyty gotówkowe w bankach, które zapewniają wakacje kredytowe, np. raz dwa razy w czasie spłaty kredytu i na okres kilku miesięcy, czy które na prostych zasadach wydają pozytywne decyzje restrukturyzacyjne. Warto w tym zakresie poznać regulaminy obsługi kredytów w bankach, czy nawet opinie dotychczasowych Klientów na ten temat.

Czwartym kryterium powinny być rankingi i wynikające z nich rekomendacje. Obecnie jest przynajmniej kilka bardzo dobrych rankingów, w których cyklicznie, np. co miesiąc, kwartał prezentuje się i porównuje najlepsze oferty kredytów. Takie zestawienia zawierają aktualne dane, można z nich w prosty sposób ustalić, który przykładowo kredyt w danym momencie jest najtańszy.

Generalnie jednak przy wyborze kredytu najważniejsze są koszty. Każdy racjonalnie postępujący Kredytobiorca dąży do tego, aby ponieść najmniejsze koszty pożyczenia środków finansowych. Ważne jest więc to, aby wybierać kredyt o możliwie niskim oprocentowaniu, prowizji za jego uruchomienie, czy zredukowanych kosztach bieżącej obsługi. Warto podczas samodzielnej analizy kosztów kredytów dokonać prostego zestawienia – tabelki. Po jej lewej stronie warto nazwać koszty, po prawej stronie je wyliczyć dla danego kredytu. Finalnie koszty tak wymienione warto zsumować. Wykonując takie operacje dla kredytu z Banku A i kredytu z Banku B uda się ustalić w prosty sposób, który z kredytów jest tańszy.

Więcej o produktach bankowych przeczytasz na stronie https://www.kontomaniak.pl.

Materiał zewnętrzny

Napisany dnia: 26.03.2020, 22:20
Komentarze Czytelników:
Dodaj nowy komentarz Wyświetlaj:
@ Tylko w Polsce.
dnia 28.03.2020, 17:37
Ocena
komentarza:
2
Za tani kredyt wycenią pod zastaw twoje mieszkanie na 15 tysięcy złotych.
W razie problemów ze spłatą rat, sprzedadzą twoje mieszkanie za taką kwotę
i już jesteś bezdomny do końca życia.
Co wielu już tak spotkało.
@ Doświadczony
dnia 30.03.2020, 11:46
Ocena
komentarza:
2
Raty kredytowe są oprocentowane więcej jak inflacja nawet kilka krotnie.
Natomiast odsetki od lokaty są oprocentowane mniej jak inflacja
też nawet kilka krotnie.
@ Niestety
dnia 31.03.2020, 11:49
Ocena
komentarza:
1
kredyt w tym kraju to ryzyk fizyk pprwsnie się z motyką na słońce!!! lepiej unikac jak kotonowirusa .miec mniej ale bex cudzuch pozyczek z odsetkami!
Dodaj komentarz
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • "Martwa dziecka nie urodzę", "moje ciało mój wybór" – protest jaślan przeciwko zakazowi aborcji

  W sobotę wieczorem tłumy ludzi wyszły na ulice Jasła protestując przeciwko orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego, który uznał, że przerwanie ciąży ze względu na nieodwracalne wady płodu lub nieuleczalną chorobę zagrażającą jego życiu jest niekonstytucyjne. Dzisiaj ponownie wyrażą swój sprzeciw..

 • Wstrzymano przyjęcia planowe na wszystkie oddziały jasielskiego szpitala

  Wstrzymano przyjęcia planowe pacjentów na wszystkie oddziały jasielskiego szpitala aż do odwołania. Oddziały geriatryczny i diabetologiczny zostały tymczasowo przekształcone dla pacjentów zakażonych koronawirusem.

 • Zakochaj się w.... Jaśle. W niedzielę o 8.30 w TVP1

  Tomasz Bednarek z programu Zakochaj się w Polsce nie tak dawno opowiadał o pobycie w Lublinie, Warszawskiej Woli i Sochaczewie. W nowym odcinku programu przedstawione zostanie Jasło. Program będzie można obejrzeć już w najbliższą niedzielę na kanale TVP1.

 • Kolejki do punktu drive-thru

  Od tygodnia do punktu mobilnego drive-thru przy jasielskim szpitalu ustawia się długi sznur samochodów. - W piątek o 11.30 byłem pięćdziesiąty, a za mną było jeszcze piętnaście samochodów – mówi nam mieszkaniec Jasła. Dzisiaj kolejka do punktu pobrań sięgała aż do wjazdu na teren szpitala. Niektórzy zmuszeni byli czekać na drodze krajowej nr 28.

 • Szkoła Podstawowa nr 12 ma supernowoczesną pracownię językową

   

  Nowoczesne technologie doskonale służą nauczaniu. Nic więc dziwnego, że w szkołach pojawia się coraz więcej pracowni naszpikowanych nowoczesnym sprzętem, dzięki któremu dzieci i młodzież mogą uczyć się w najlepszych możliwych warunkach. Taką pracownią, będącą główną nagrodą ostatniej edycji Jasielskiej Ligi Naukowej z LOTOSEM od niedawna może pochwalić się SP nr 12. Dzisiaj została ona oficjalnie zaprezentowana.

 • Na czym polegają badania psychologiczne kierowców i operatorów?

   

  Badania psychologiczne kierowców i operatorów pozwalają na określenie sprawności psychomotorycznej, a także analizę procesów poznawczych. Badania psychotechniczne są wykonywane zarówno z zakresu medycyny pracy, jak i psychologii transportu.

 • Odszedł na wieczny spoczynek. Wójt Jan Czubik zmagał się z chorobą nowotworową

  Jan Czubik, wójt gminy Tarnowiec odszedł w wieku 72 lat. O 2 w nocy zmarł po ciężkiej chorobie. Gminą zarządzał od 6 lat. W najbliższą niedzielę odbędzie się jego ostatnie pożegnanie.

 • Malutki Kacperek potrzebuje pomocy. Zmaga się z wadą serca i rozszczepem podniebienia

  Kacperek przebył już dwie operacje, ale to nie koniec jego wizyt w szpitalu. Jego leczenie oraz rehabilitacja są bardzo kosztowne i przewyższają możliwości finansowe rodziny zastępczej, w której wychowuje się dziecko...

 • Zespół podjął decyzję o niedopuszczeniu trzech projektów do głosowania. Będą odwołania?

  Do Jasielskiego Budżetu Obywatelskiego na 2021 r. zgłoszonych zostało osiem projektów. Wszystkie zostały poddane ocenie merytorycznej. Zespół oceniający uznał, że trzy z nich nie mogą zostać dopuszczone do głosowania...

 • Weź udział w konkursie! Wygraj bilety na „Wielkie monologi w wykonaniu Jerzego Treli” WYNIKI!

   

  Wspólnie z Jasielskim Domem Kultury przygotowaliśmy konkurs dla wszystkich miłośników teatru. Do wygrania są 4 bilety na „Wielkie monologi” w wykonaniu Jerzego Treli, które na deskach sceny JDK będzie można zobaczyć już w najbliższą niedzielę. Czekamy na prawidłowe odpowiedzi na pytanie konkursowe.

 • Upewnij się, że twoje auto jest sprawne. Sprawdzisz to w SKP „Łączność”

   

  Egzamin ze sprawności samochodu to nie tylko formalna konieczność, potwierdzana adnotacją w dowodzie rejestracyjnym. Od tego, czy nasz pojazd jest sprawny technicznie zależy życie nasze oraz pozostałych użytkowników dróg. Dlatego też badanie stanu technicznego auta należy powierzyć doświadczonym diagnostom, dysponującym najnowocześniejszym sprzętem.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105