Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna

Jak zlokalizować telefon?

7

Wiele razy zastanawialiśmy się czy nasi bliscy są bezpieczni, szczególnie jeśli wychodzili gdzieś wieczorami. Nie chcieliśmy ciągle zawracać im głowy telefonami czy wiadomościami, ale nie mogliśmy przestać myśleć czy nie zagraża im jakieś niebezpieczeństwo. Teraz nie trzeba się już nad tym zastanawiać, ponieważ można sprawdzić gdzie znajdują się nasi bliscy. A to wszystko dzięki możliwości lokalizacji telefonu. Jednak nie każdy wie jak skorzystać z takiej usługi i na co warto zwrócić uwagę. Dlatego jeśli chcesz dowiedzieć się wszystkiego o lokalizowaniu telefonu, aby bezpiecznie z tego korzystać, to sprawdź co dla ciebie przygotowaliśmy.

Co to jest lokalizacja telefonu?

Lokalizacja telefonu to ustalenie dokładnego położenia urządzenia, najczęściej z zaznaczeniem tego punktu na mapie. Zwykle odbywa się to dzięki nadajnikom BTS i sygnałowi GPS, co pozwala na zachowanie dużej dokładności, nawet do 1 metra. Lokalizacja telefonu to bardzo wygodny sposób, aby sprawdzić gdzie znajduje się dany telefon, a z nim najczęściej jego właściciel. Jednak nie jest to tak proste jak się może wydawać. A to wszystko dlatego, że nie każdy serwis jest dobry, a niektóre metody nie są skuteczne.

Jak wybrać idealny serwis i na co trzeba uważać?

Wybór idealnego serwisu oraz skutecznej metody jest najważniejszym etapem w lokalizacji telefonu, ponieważ od tego będzie zależeć jakość późniejszej usługi. Niestety w Internecie większość stron, które oferują lokalizację telefonu, nie działa, a proponowane przez nich metody są nieskuteczne. Wszystko dlatego, że zdecydowana większość serwisów korzysta z metody lokalizacji po numerze telefonu, a to rozwiązanie jest zarezerwowane głównie dla policji, w związku z czym nie może być tak łatwo dostępne dla każdego. Wybierajmy więc serwisy, które korzystają z aplikacji śledzącej, ponieważ ta metoda jest bezpieczna i bardzo dokładna. A gdy wybieramy serwis, to patrzmy na to jak długo funkcjonuje on w Internecie i omijamy te strony, które zostały stworzone niedawno, ponieważ często takie strony powstają tylko w celu wyłudzeń. Dlatego zwracajmy uwagę na serwisy, które od lat istnieją na rynku. Omijajmy natomiast serwisy, które wymagają wysłania wiadomości, aby aktywować usługę. Wszystko dlatego, że w ten sposób nieświadomie możemy aktywować płatną subskrypcję, która i tak nie włączy usługi. Oczywiście może się zdarzyć tak, że serwis będzie płatny, ale takie informacje zwykle są jasno określone, więc świadomie płacimy za usługę.

Jak zlokalizować telefon?

Jeśli decydujemy się skorzystać z lokalizacji, to często zastanawiamy się jak zlokalizować telefon, ponieważ nie wiemy jak dokładnie to działa. To w jaki sposób będzie działać usługa zależy od wielu czynników np. od wybranej metody czy danego serwisu. W przypadku aplikacji śledzącej działanie jest podobne w każdym serwisie. Wszystko wtedy opiera się na poprawnej instalacji i konfiguracji aplikacji, co pozwoli na to, aby usługa działała dobrze, a dane przez nią zbierane były dokładne. Oczywiście taka aplikacja musi zostać zainstalowana na telefonie, który ma być śledzony. Jednak nie musimy się obawiać, że wpłynie to w jakiś sposób na funkcjonowanie urządzenia, ponieważ takie aplikacje są dyskretne i działają intuicyjnie, więc funkcjonują w tle, a informacje i tak są pobierane. Pamiętajmy, że aktywacja usługi jest inna na każdej stronie, więc aby to zrobić poprawnie należy przeczytać instrukcję, która jest zwykle dostępna na stronie i postępować zgodnie z nią.

Czy taka usługa jest dla każdego?

Usługa lokalizacji telefonu jest ogólnodostępna, co oznacza, że każdy może z niej skorzystać w dowolnym momencie, z dowolnego powodu. Dlatego jeśli zastanawiamy się czy warto to zrobić, a czujemy, że powinniśmy, to po prostu skorzystajmy z takiej usługi, bo każdy powód jest dobry. Najczęściej decydujemy się skorzystać z takiej usługi, aby śledzić położenie telefonu dziecka czy partnera. Zwykle robimy to z troski, ale zdarza się również tak, że robimy to z innego powodu np. z powodu naruszenia naszego zaufania. Takie rozwiązanie jest również przydatne, gdy zgubimy urządzenie i chcemy je odnaleźć. Coraz więcej pracodawców się decyduje na takie usługi, aby wiedzieć czy pracownicy terenowi odpowiednio wykonują swoje zadania.

Materiał zewnętrzny

Napisany dnia: 01.09.2021, 07:46
Komentarze Czytelników:
Dodaj nowy komentarz Wyświetlaj:
@ Łooo Matko
dnia 01.09.2021, 09:31
Ocena
komentarza:
8
Co to za bełkot.
@ ixi
dnia 01.09.2021, 09:44
Ocena
komentarza:
4
Polskie służby wszystko o was wiedzą bo zakupiły program Pegasus od Izraela i mogą szpiegować i inwigilować każdego do woli..
@ Obserwator
dnia 01.09.2021, 16:37
Ocena
komentarza:
1
Dlatego nie mam telefonu z androidem czy ios. Narazie na WindowsMobile wszystko działa co mi potrzeba, a szpiegowskie aplikacje nie zżerają mi baterii. W przyszłości może kupię telefon z HarmonyOs.
@ łodyniec
dnia 01.09.2021, 10:49
Ocena
komentarza:
3
Ja gdy zgubię namierzam przez konto Google z drugiego tel. Warunek ,włączona transmisja danych i (niekoniecznie) lokalizacja. Sygnał można zwiększyć z drugiego fona na full i włączyć dzwonek bez przerwy na 5 minut . Jeśli wie się gdzie się było to znalezienie nie jest trudne .
Najgorzej gdy bateria padnie ,lub brak zasięgu w zgubionym tel. Wtedy prosto do sklepu po nowy ,bo żadne durne aplikacje nie pomogą.
@ Ja
dnia 03.09.2021, 08:47
Ocena
komentarza:
1
lokalizuję swój telefonw kieszeni, natomiast grzeje mnie noszenie kolorowych jaskrawych telefonów małych telewizorków w łapie z pomalowanymi różnokolorowo długimi pazurami
@ Ubaw
dnia 05.09.2021, 14:23
Ocena
komentarza:
0
Ja dzwonię do Wąsika
@ Kierowca 810
dnia 05.09.2021, 17:58
Ocena
komentarza:
1
Czy aplikacja lokalizacji telefonu jest płatna i ile kosztuje.
Dodaj komentarz
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Trwa protest policjantów. 46 funkcjonariuszy na L4

  Od ubiegłego tygodnia blisko 50 policjantów spośród 180 z Komendy Powiatowej Policji w Jaśle przebywa na zwolnieniu lekarskim. To efekt trwającego w Polsce protestu funkcjonariuszy, którzy walczą o podwyżki.

   

 • Prawo jazdy z dofinansowaniem do 100%? Z Akademią Jazdy Impuls to możliwe!

   

  Zdobycie wymarzonego prawa jazdy, wbrew obiegowej opinii może okazać się zadaniem bardzo łatwym. Kluczowym warunkiem jest dokonanie właściwego wyboru ośrodka szkolenia, gwarantującego indywidualne podejście do kursantów oraz opiekę najlepszych instruktorów. Takim ośrodkiem jest Akademia Jazdy Impuls, gdzie kursanci mają możliwość uzyskania dofinansowania do 100% na prawo jazdy.

 • 7 pacjentów przyjętych na oddziale covidowym. Jedna osoba zakażona na OIOM-ie

  Na Oddziale Zakaźnym Szpitala Specjalistycznego w Jaśle przekształconym w oddział covidowy przebywa sześciu pacjentów zakażonych koronawirusem. Jedna osoba w stanie ciężkim leży na Oddziale Intensywnej Terapii pod respiratorem. Większość z nich to osoby niezaszczepione.

 • Niewielkie zainteresowanie szczepieniem uczniów organizowanych przez szkoły

  Akcja szczepienia uczniów przeciw Covid-19 nie cieszy się powodzeniem. Niewielu rodziców ze szkół podstawowych w Jaśle oraz ponadpodstawowych w powiecie jasielskim zadeklarowało chęć zaszczepienia swoich dzieci. Jak poinformowało MEiN, w skali kraju jedynie 48 303 deklaracje chęci zaszczepienia dzieci złożyli rodzice u dyrektorów szkół.

 • Mieszkańcy są przeciwni powstaniu ich zdaniem "pseudo" obwodnicy w Nowym Żmigrodzie

  Władze powiatu jasielskiego oraz gminy Nowy Żmigród zabiegają o budowę nowego łącznika drogi wojewódzkiej nr 993 relacji Gorlice-Nowy Żmigród-Dukla. Początkiem września br. zarząd powiatu przyjął koncepcję jej przebiegu. Pomysł powstania nowej obwodnicy niepokoi mieszkańców Nowego Żmigrodu i okolicznych miejscowości...

 • Catering dla firm na każdą okazję w niskiej cenie!

   

  O tym, że u „Wojtka”, można zjeść smacznie i do syta, nie trzeba już nikogo przekonywać. Nie wszyscy jednak wiedzą, że pyszne dania kuchni domowej, można w łatwy sposób zamówić on-line, z dostawą wprost do domu, czy też pracy. W ofercie Baru Mlecznego „Wojtek”, znajdziemy również usługi cateringowe dla firm oraz dowóz posiłków regeneracyjnych. Wszystko w niskich cenach.

 • Stadion w Czeluśnicy już otwarty

  Po dawnym boisku piłkarskim w Czeluśnicy nie ma już śladu, bowiem po dwóch latach na jego miejscu powstał stadion piłkarsko-lekkoatletyczny. W niedzielę odbyło się jego uroczyste otwarcie i poświęcenie. Inwestycja została zrealizowana za ponad 4,5 mln zł.

 • Rekrutacja DUT Jasło– startujemy!

   

  Fundacja Wspierania Edukacji przy Stowarzyszeniu Dolina Lotnicza, zaprasza wszystkie dzieci w wieku 7-12 lat do zapisów na zajęcia Dziecięcego Uniwersytetu Technicznego w semestrze zimowym 2021-2022. Zapisy online rozpoczynają się 20 września 2021 o godz. 10.00.

 • Fordem Transitem z przyczepą wpadł do rowu. Pasażer trafił do szpitala

  Dzisiaj około godziny 16.30 w Wolicy doszło do zdarzenia drogowego z udziałem samochodu dostawczego z przyczepą. Do jasielskiego szpitala trafił pasażer. Wstępne badanie na zawartość alkoholu potwierdziło, że kierowca forda jest nietrzeźwy.

 • 82. rocznica napaści niemieckiej i sowieckiej na Polskę. Jasielskie obchody Dnia Sybiraka

  - W 82. rocznicę agresji ZSRR na Polskę gromadzi nas pamięć o tamtych wydarzeniach. Dzisiejsze święto opieramy o symbole: hymn Sybiraków, od którego rozpoczęła się dzisiejsza uroczystość w kościele, a także apel poległych, w którym wspomnieliśmy wszystkich pomordowanych na Wschodzie – mówił podczas obchodów Ryszard Pabian, burmistrz miasta Jasła. Jednym z ważnych punktów uroczystości, było odsłonięcie tablicy upamiętniającej ks. płk. Stanisława Matznera w kościele oo. Franciszkanów.<FOTOGALERIA>

 • Zarośnięte boisko. Nie ma siłowni ani placu zabaw z prawdziwego zdarzenia. - To dramat – mówią mieszkańcy

  Mieszkańcy Jasła interweniują w sprawie osiedla Bryły, na którym ich zdaniem nic się nie dzieje. Boisko do gry w piłkę zarasta trawą, siłowni plenerowej jak nie było tak nie ma, a urządzenia na placu zabaw wymagają remontu. - Trzeba wchodzić drzwiami i wychodzić oknami. Na pewno coś by się zmieniło, bo inne osiedla by sobie na to nie pozwoliły – mówi Mariusz Szufnara, były członek Zarządu Osiedla Bryły.

 • Zabytkowe organy z kościoła w Sławęcinie odzyskały dawną świetność

   

  Sławęcin to mała wieś w gminie Skołyszyn. Życie lokalnej społeczności, jak zwykle bywa w takich miejscowościach, skoncentrowane jest w znacznej mierze wokół tamtejszej parafii i drewnianego kościoła pw. św. Katarzyny. Tradycja, wspólna historia i świadomość przynależności do owej społeczności mają dla mieszkańców Sławęcina niebagatelne znaczenie. Nic więc dziwnego, że kiedy pojawiła się koncepcja odrestaurowania zabytkowych organów Jana Śliwińskiego...

 • Studia magisterskie z Administracji w Jaśle!

   

  Jasielska filia Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej utworzyła właśnie nowy kierunek studiów. Uczelnia poinformowała że otrzymała uprawnienia do prowadzenia dwuletnich studiów magisterskich na kierunku Administracja w Jaśle!

 • Umowa na przebudowę oddziału psychiatrycznego została podpisana. Prace potrwają najbliższe dwa lata

  Dzisiaj podczas konferencji prasowej w Starostwie Powiatowym w Jaśle podpisana została umowa na realizację zadania inwestycyjnego pn. "Rozbudowa Szpitala Specjalistycznego w Jaśle etap I – Oddział Psychiatryczny z Poradniami" z firmą z Szymbarku. Zadanie opiewa na blisko 18 mln zł. Inwestycja ma się zakończyć w 2023 r.

 • Pierogarnia "Wojtek" zaskakuje super promocjami i nowymi smakami pierogów

  Pracownia Pierogów "Wojtek", która na gastronomicznej mapie Jasła pojawiła się zaledwie kilka tygodni temu, zaskakuje super ofertami promocyjnymi dla swoich klientów. To jednak nie wszystko. W menu pierogarni znajdziecie nowe smaki popularnego na naszych stołach dania. Pierogi "bounty"? To brzmi intrygująco. 

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105