Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna

Jak zmienić firmę sprzątającą?

1

Zmiana siedziby firmy, wzrost cen, niska jakość usługi – powodów, dla których przedsiębiorcy zmieniają firmy sprzątające, jest wiele. Jesteś niezadowolony z tego, jak wygląda lub ile kosztuje sprzątanie biur w Twojej firmie? Zmień firmę sprzątającą! Na rynku jest wielu dostawców tego typu usług i z pewnością znajdziesz tego, który spełni Twoje oczekiwania. Krok po kroku wyjaśniamy, jak podejść do tematu zmiany.

Zrób rozeznanie firm oferujących sprzątanie biur

Zanim podejmiesz ostateczną decyzję, rozeznaj ofertę konkurencyjnych firm na rynku. Poproś o wycenę lub konsultację w związku z Twoim zapotrzebowaniem na sprzątanie biur. Zwróć szczególną uwagę na to, co jest największym problemem we współpracy z obecną firmą. Dzięki temu będziesz mieć porównanie usług i kosztów.

Wybierz firmę oferującą sprzątanie testowe

Usługodawca, który oferuje profesjonalne i dokładne sprzątanie biur, z pewnością umożliwi Ci skorzystanie z miesiąca próbnego. Polega to na tym, że w ciągu pierwszego miesiąca masz możliwość przetestowania, jak ekipa sprzątająca radzi sobie w Twoim obiekcie. Jeśli będziesz zadowolony, dopiero po tym czasie podpiszesz wiążącą umowę. Jeśli zauważysz jakieś nieprawidłowości w sprzątaniu lub obsłudze klienta, masz możliwość przemyślenia, czy chcesz związać się z tą firmą na stałe.

Zakończ umowę z obecną firmą sprzątającą

Jeśli Wasza umowa dobiega końca, nie musisz podejmować żadnych dodatkowych kroków. Poczekaj po prostu, aż termin zakończenia upłynie i nie przedłużaj umowy. To najbardziej naturalny sposób zakończenia współpracy. Jeśli jednak do końca okresu, na jaki została zawarta umowa, jest jeszcze sporo czasu, sprawdź warunki wypowiedzenia umowy z obecnym usługodawcą. Klauzula wypowiedzenia zawiera sytuacje, w jakich można wypowiedzieć umowę z pominięciem okresu wypowiedzenia. Najczęściej są to rażące zaniedbania czy powstałe w wyniku sprzątania szkody, które należy udokumentować i zgłosić usługodawcy.

Zadbaj o płynne przejście usługi sprzątania

Z pewnością zależy Ci na ciągłości świadczenia usługi sprzątania. Zatem jasno ustal z dotychczasową firmą wszystkie szczegóły dotyczące ostatnich dni świadczonej usługi: terminy, zakres prac. Komunikuj się jasno i z szacunkiem. Jednocześnie zadbaj o to, by wybrany dostawca usługi mógł płynnie wdrożyć się w pracę.

Wyrażaj jasno swoje oczekiwania

W pierwszym okresie współpracy z nową firmą sprzątającą, klarownie formułuj swoje potrzeby i oczekiwania w ważnych dla Ciebie kwestiach. Personel musi nauczyć się Twojego obiektu, a Twoje instrukcje z pewnością będą pomocne, by wypracować model i jakość usługi, na których Ci zależy.

Więcej ciekawych informacji znajdziesz w serwisie PolskieNewsy.com

Materiał zewnętrzny

Napisany dnia: 21.09.2021, 14:00
Komentarze Czytelników:
Dodaj nowy komentarz Wyświetlaj:
@ Były dyrektor
dnia 21.09.2021, 14:41
Ocena
komentarza:
3
Wprowadzić w szkołach firmy sprzątające. Teraz woźna, sprzątaczka są ważniejsze od nauczycieli. Jedna z moich mówiła "Ja i dyrektor" gdy ktoś ją o coś pytał.
Dodaj komentarz
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Dokonano odbioru wykonanych prac w budynku przy ul. Metzgera w Jaśle. Jutro wznowiony zostanie ruch na drodze krajowej nr 28

  Prace budowlano-naprawcze bloku przy ul. Metzgera w Jaśle po blisko dwóch tygodniach dobiegły końca. Dzisiaj komisja dokonała odbioru wykonanych prac związanych z zabezpieczeniem uszkodzonej konstrukcji nośnej budynku...

 • Oferta wigilijna Baru Mlecznego „Wojtek”

   

  Boże Narodzenie zbliża się wielkimi krokami. Niedługo rozpoczniemy przygotowania do najbardziej radosnego święta w roku. Już dzisiaj wielu z nas zastanawia się, jakie potrawy pojawią się na wigilijnym stole. Będzie można je zamówić w Barze Mlecznym „Wojtek”, który przygotował specjalną ofertę wigilijną dla swoich klientów.

 • Pakiet alertowy obostrzeń. Nowe restrykcje w kraju

  Minister zdrowia Adam Niedzielski podczas dzisiejszej konferencji prasowej przedstawił pakiet alertowy obostrzeń związany z pojawieniem się nowego wariantu koronawirusa o nazwie Omikron. Od 1 grudnia obowiązywać będą nowe obostrzenia w kraju. Zostaną również uszczelnione granice i będzie obowiązywał zakaz lotów do siedmiu krajów afrykańskich.

 • Podwyżka dla burmistrza Jasła przegłosowana. Wyższe diety otrzymywać będą również miejscy radni

   

  Rada Miejska Jasła podjęła uchwałę w sprawie ustalenia wynagrodzenia Ryszarda Pabiana, Teraz, będzie on otrzymywał wyższą niż dotychczas pensję. Burmistrz zarabiał będzie niespełna 20 tys. zł brutto. Od stycznia przyszłego roku, wyższe diety otrzymywać będą także miejscy radni.

 • Wybrany asortyment pieczywa zamawiaj online. Odbierz je w sklepach Społem i Gama

   

  Poszukujesz wartościowego pieczywa? Znajdziesz je w sklepach sieci Społem i Gama. Teraz, chleby o obniżonej zawartości węglowodanów, wyższej zawartości białka i błonnika oraz o niskim indeksie glikemicznym można zamawiać online i odebrać w wybranym sklepie na terenie Jasła.  

 • MKS „Gamrat-MOSiR” Jasło z kolejny ligowym zwycięstwem. Jaślanie pokonali we własnej hali TKS Tychy

   

  Siatkarze MKS-u „Gamrat-MOSiR” Jasło idą za ciosem. Podopieczni Bartosza Kilara odnieśli trzecie zwycięstwo w ostatnich siedmiu dniach. Tym razem w pokonanym polu zostawili zespół TKS Tychy. Jaślanie wygrali we własnej hali 3:1. Spotkanie obfitowało w wiele zaciętych i emocjonujących wymian. Obie ekipy zaprezentowały przed jasielską publicznością kawał dobrej siatkówki. Fenomenalne zawody rozegrał Arkadiusz Kościółek.

 • Krzysztof Topolski został prezesem zarządu TBS-ABK Sp. z o.o.

  Konkurs na stanowisko prezesa zarządu spółki TBS-ABK Sp. z o.o. wygrał dr inż. Krzysztof Topolski, były prezes zarządu Konsorcjum Olejów Przepracowanych - Organizacja Odzysku Opakowań i Olejów Spółka Akcyjna w Jedliczu, obecnie pracownik Karpackiej Państwowej Uczelni w Krośnie oraz członek Zarządu Regionu Podkarpackiej PO na Podkarpaciu.

 • Podwyżki wynagrodzenia starosty i diet radnych stały się faktem. Niejednogłośna decyzja Rady Powiatu w Jaśle

   

  Zgodnie z przewidywaniami, decyzją Rady Powiatu w Jaśle znacząco wzrośnie wynagrodzenie starosty jasielskiego. Adam Pawluś zarabiał będzie 20 tys. zł brutto. Od grudnia wzrośnie również wysokość diet, jakie pobierają radni. W zależności od pełnionej funkcji na konta radnych powiatowych wpływać będzie od 2 240 zł do 3 500 zł w przypadku przewodniczącego rady. Decyzja organu uchwałodawczego w sprawie podwyżek nie była jednogłośna. Ich wysokość krytycznie oceniła grupa radnych opozycyjnych, którzy postępowanie władz powiatu określili mianem „skoku na kasę”. 

 • Blisko 3,5 mln zł na inwestycję w Dębowcu. Czy te pieniądze przepadną?

  Wójt Marcin Bolek spotkał się z mieszkańcami gminy, aby porozmawiać o planach inwestycyjnych związanych z budową zaplecza sanitarnego dla Zakładu Gospodarki Komunalnej oraz Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Dębowcu. Z uwagi na fakt, iż od pewnego czasu w społeczeństwie pojawiły się niepokoje dotyczące realizacji tego przedsięwzięcia, włodarz gminy postanowił osobiście porozmawiać z mieszkańcami na ten temat i zdementować plotki dotyczące spalarni i wysypiska odpadów..

 • Nowa stacja paliw MOYA w Jaśle

   

  W Jaśle, przy ul. Sroczyńskiego 42, została otwarta nowa, atrakcyjna stacja paliw – MOYA. Obiekt ten jest bogato wyposażony – oprócz najwyższej jakości paliw kierowcy mogą skorzystać m.in. z kompresora czy odkurzacza, a wielobranżowy sklep oferuje szeroki asortyment artykułów przydatnych zarówno na podróż, jak i do domu. To jednak nie wszystko, bo punkt gastronomiczny Caffe MOYA zachęca do spróbowania chrupiących hot-dogów, gorących zapiekanek, pizzy, stripsów z kurczaka w zestawach z frytkami oraz oczywiście aromatycznej i pobudzającej kawy. Z okazji otwarcia stacji paliw w Jaśle, przez najbliższy miesiąc wszyscy klienci mogą skorzystać z atrakcyjnych promocji.

 • Wielkie otwarcie firmowego sklepu rybnego "Delfin" w Jaśle

   

  Hurtownia rybna Delfin , która na mapie miasta Jasła znajduje się od 1990 roku, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom swoich Klientów, już w najbliższą środę 24 listopada planuje otwarcie swojego sklepu firmowego.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105