Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna

Jaka jest najlepsza pasta do zębów dla palaczy?

5

Zęby palaczy codziennie narażone są na działanie szkodliwych substancji smolistych. Na ich powierzchni często występują liczne osady i przebarwienia. Skutkiem sięgania po wspomnianą używkę jest również występowanie nieprzyjemnego zapachu z ust. Osoby uzależnione od papierosów obarczone są też ryzykiem utraty zębów oraz pojawienia się wielu dolegliwości w obrębie jamy ustnej.

Na rynku produktów przeznaczonych do oczyszczania zębów obecnych jest wiele środków walczących z przebarwieniami po dymie tytoniowym. Przeczytaj artykuł, aby dowiedzieć się, jakie cechy powinna posiadać najlepsza pasta do zębów dla palaczy.

Wpływ palenia papierosów na zęby

Palenie papierosów wpływa na naszą jamę ustną bardzo negatywnie. W dymie papierosowym znajduje się ponad 5000 związków chemicznych, a najbardziej szkodliwe to m.in. benzen, benzopiren, arszenik, chlorek winylu i tlenek węgla. Osoby często sięgające po tę używkę narzekają na mocno przebarwione, zżółknięte zęby, które z czasem ciemnieją. Przebarwieniom ulegają także wypełnienia stomatologiczne. Efekty wybielania na zębach palaczy utrzymują się krótki czas ze względu na ciągłą ekspozycję na toksyczne substancje smoliste. Osoby palące papierosy skarżą się również na zmniejszone wydzielanie śliny, co może doprowadzić do wielu schorzeń jamy ustnej.

 

U palaczy występuje także wzmożone odkładanie się kamienia nazębnego. Oprócz tego tlenek węgla, który obecny jest w dymie tytoniowym, przyczynia się do obniżenia metabolizmu, a co za tym idzie – również do niedotlenienia komórek błony śluzowej jamy ustnej. Wszystkie wspomniane procesy przyczyniają się do występowania choroby przyzębia, która skutkuje obniżaniem się poziomu wyrostka zębodołowego, odsłanianiem szyjek zębowych, ruchomością zębów, a nawet ich przedwczesną utratą.

Cechy najlepszej pasty do zębów dla palaczy

Jakie cechy powinna posiadać najlepsza pasta do zębów dla palaczy? Z pewnością bardzo ważna jest zawartość składników usuwających przebarwienia, np. węgla aktywnego, krzemionki, perlitu czy papainy. W wybielających pastach do zębów możemy znaleźć też takie substancje jak PVP, czyli poliwinylopirolidon, a także pirofosforan sodu, które zapobiegają powstawaniu nowych osadów.

Palenie papierosów może powodować nieprzyjemny zapach z jamy ustnej, dlatego też najlepsze pasty dla palaczy powinny zawierać składniki odświeżające oddech, takie jak wspomniany wcześniej węgiel aktywny, cytrynian cynku oraz olejki na bazie mięty czy eukaliptusa. Ważny w kontekście działania pasty wybielającej jest też RDA, czyli wskaźnik określający stopień ścieralności danego produktu dla zębiny. Jeśli pasta posiada go na poziomie od 100 do 150, nie należy stosować jej codziennie, gdyż możemy przyczynić się w ten sposób do uszkodzenia szkliwa.

Czy pasty do zębów dla palaczy są skuteczne?

Profesjonalne pasty do zębów dla palaczy zawierają substancje charakteryzujące się wysoką skutecznością w usuwaniu przebarwień oraz zapobieganiu im. Z kolei inne składniki tego typu środków wzmacniają i remineralizują zęby, a także przeciwdziałają występowaniu próchnicy. Skuteczne w usuwaniu przebarwień są również pasty polerujące szkliwo. Wyróżniają się one jednak silnymi właściwościami czyszczącymi, a więc nie powinny być stosowane przez dłuższy czas. Najlepiej jest używać ich na zmianę wraz z pastami remineralizującymi. Takie preparaty są w stanie poradzić sobie nawet z trudnymi przebarwieniami. W efekcie zęby odzyskują swoją naturalną barwę. Pasty polerujące nie są rekomendowane osobom, które zmagają się z nadwrażliwością zębów.

Najlepsze pasty do zębów dla palaczy

Prawie wszyscy producenci past do zębów mają w swojej ofercie produkty przeznaczone dla palaczy. Najpopularniejsze środki tego typu warte polecenia to np. Elgydium Brillance & Care, ApaCare Polish, Biała Perła Whitening, Vitis Whitening, Biorepair PRO White czy produkty marki Blanx (Blanx Extra White, Blanx Pure White, Blanx White Shock). Coraz większą popularnością cieszą się również czarne pasty z węglem aktywnym, np. Smilesonic Carbon White, WOOM Carbon+ czy Seysso Carbon Charcoal. Przed wyborem odpowiedniej pasty warto skonsultować się ze stomatologiem.

Materiał zewnętrzny

Napisany dnia: 21.12.2022, 21:25
Komentarze Czytelników:
Dodaj nowy komentarz Wyświetlaj:
@ Ss
dnia 25.12.2022, 10:20
Ocena
komentarza:
1
Popiół z papiersoa xd to najlepsza pasta
@ Hghghghg
dnia 26.12.2022, 14:22
Ocena
komentarza:
2
Gdzie mój komentarz? Czyżby poperaloscie palaczy?
@ KKK
dnia 26.12.2022, 20:34
Ocena
komentarza:
4
Rzucić palenie i wtedy każda się nada.
@ stasienek
dnia 30.12.2022, 19:11
Ocena
komentarza:
3
Szkorbudent hehe
@ Franz
dnia 03.01.2023, 18:04
Ocena
komentarza:
4
Szukanie odpowiedniej pasty do zębów w przypadku palenia jest jak branie coli bez cukru do powiększonego zestawu w pewnej amerykańskiej "restauracji".
Dodaj komentarz
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Grzechem nie sprawdzić świata zza dużych szyb. Blisko. Bliżej. Pod Maglem.

   

  Niewiele wysiłku trzeba włożyć, żeby znaleźć domek, który zachwyca swym położeniem. Można nie wychodzić z zachwytu, że po pierwsze blisko, po drugie z ceną, na którą Was stać.

 • Zderzenie trzech pojazdów w Zarzeczu. Jedna osoba została poszkodowana

   

  Dzisiaj około godziny 11. w Zarzeczu na drodze wojewódzkiej nr 992 doszło do zderzenia z udziałem trzech pojazdów. W zdarzeniu ucierpiała jedna osoba. Droga jest całkowicie zablokowana. Utrudnienia mogą potrwać kilka godzin.

 • Bezinwazyjny lifting twarzy bez igieł, skalpela czy botoksu? Brzmi nieprawdopodobnie, a jednak…

   

  Tak, to możliwe! A wszystko dzięki japońskiej technice masażu twarzy Kobido, która zyskuje coraz większą popularność wśród osób poszukujących naturalnych metod poprawy wyglądu skóry bez konieczności poddawania się zabiegom medycyny estetycznej. 

 • W czasie niemieckiej okupacji ryzykowali życie ratując Żydów. W Jaśle upamiętniono ich pełną poświęcenia postawę

   

  Polityka zagraniczna hitlerowskich Niemiec w latach trzydziestych i czterdziestych ubiegłego wieku odcisnęła tragiczne piętno na historii wielu narodów zamieszkujących Europę. Nazistowski plan bezwzględnej eksterminacji poszczególnych grup etnicznych w sposób szczególny dotknął europejskich Żydów,

 • Oferta Edukacyjna Bajkowego Prywatnego Przedszkola w Jaśle

   

  Bajkowe Prywatne Przedszkole w Jaśle to bezpieczne miejsce stworzone specjalnie dla dzieci, w którym mogą rozwijać swoje pasje i umiejętności w komfortowych warunkach!

 • Trwa proces jasielskiego przedsiębiorcy oskarżonego o niewłaściwe postepowanie z odpadami. Biegły z Krakowa nie dopatrzył się szkody w środowisku&l

  Prokurator wnioskował o przesłuchanie biegłego z Krakowa, który wydał opinie główną i uzupełniającą w sprawie zanieczyszczenia powierzchni ziemi oraz wód podziemnych na działce w Zimnej Wodzie, na której w ubiegłym roku były składowane i zakopywane odpady. Zdaniem oskarżyciela publicznego biegły pominął istotne dla sprawy kwestie, w szczególności nie udzielił odpowiedzi, czy doszłoby do obniżenia jakości wody, gdyby do tych prac naprawczych podjętych przez oskarżonego Grzegorza S. nie doszło.

 • Policja na tropie podpalaczy

  Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Jaśle prowadzą czynności w celu ustalenia sprawców podpaleń. Pożary wiat śmietnikowych przy ul. Lenartowicza oraz Chopina, a także w podcieniu bloku przy ul. Jagiełły w Jaśle miały miejsce w krótkich odstępach czasu...

 • "UE chciałaby zrobić skansen z naszych pięknie zagospodarowanych lasów” - mówiła posłanka Maria Kurowska

  „UE chce położyć rękę na polskie lasy państwowe” - podkreśla posłanka Solidarnej Polski – Maria Kurowska. Podczas dzisiejszej konferencji prasowej w Parku Miejskim w Jaśle mówiła o złożonym obywatelskim projekcie ustawy ws. obronie polskich lasów. Przyjęcie jej pozwoli polskiemu rządowi zachować kontrolę nad tym co się dzieje w lasach, a każde działanie podejmowane w sprawie lasów będzie przegłosowane przez Sejm. - Nic o lasach poza Sejmem – mówiła posłanka.

 • Wiosna – czas na zmiany!

   

  Zapraszamy Seniorów do aktywności. Wiosna to czas kiedy chętniej korzystamy z życia i szukamy nowych pomysłów na spędzanie wolnego czasu. Doskonałym rozwiązaniem będzie decyzja o udziale w Klubie Seniora, który funkcjonuje od niedawna  w Jaśle przy ul. Dworcowej 12  – dysponujemy jeszcze ostatnimi wolnymi miejscami !

   

 • Dwa różne spojrzenia na rewitalizację parku w Skołyszynie

  Gmina Skołyszyn otrzymała 7,7 mln zł dofinansowania na rewitalizację parku podworskiego w Skołyszynie. Niedawno rozpoczęta wycinka drzew w celu przygotowania terenu pod dalsze prace inwestycyjne została wstrzymana. Sprawie przygląda się jasielska policja i RDOŚ...

 • Helios Krosno zaprasza na kolejny tydzień repertuarowy Projektów Specjalnych

   

  Zbliżający się tydzień repertuarowy w kinie Helios Krosno pełny jest niespodzianek w ramach Projektów Specjalnych. Każdy kinoman z pewnością znajdzie dla siebie ciekawą propozycję. Na dużym ekranie będzie można zobaczyć między innymi najnowszy film Park Chan-wooka pt. "Podejrzana".

 • Chwyć za kielnię! Łap okazję cenową na bloczek komórkowy w sklepie DOMUS

   

  Wiosna to idealny czas na to, aby wrócić na budowę lub wreszcie zrealizować plany związane z remontem. Nie o samą porę roku jednak chodzi. Wiosną można natknąć się na materiały budowlane w bardzo atrakcyjnych cenach. Doskonałym przykładem jest bloczek komórkowy 24x24x59, który w sklepie DOMUS Łazienki & Budownictwo w Jaśle kosztuje dokładnie 14,29 zł. Oferta obowiązuje do końca kwietnia br.

 • Podpisano umowę na budowę drogi 5KDZ

   

  Miasto Jasło konsekwentnie inwestuje środki finansowe w rozwój infrastruktury drogowej na obszarze warzyckiej strefy inwestycyjnej. Kolejnym etapem realizacji tak nakreślonego celu jest budowa drogi 5KDZ. Po wielomiesięcznych perturbacjach związanych z rozstrzygnięciem przetargu na realizację tego zadania, w poniedziałek (20 marca br.) przedstawiciele jasielskich władz samorządowych oraz Przedsiębiorstwa Robót Drogowo-Mostowych w Jaśle, wreszcie parafowali stosowną umowę.

 • Wiercenie studni głębinowych z gminnej dotacji od A do Z

   

  Gmina Jasło uruchomiła w ubiegłym roku program dla swoich mieszkańców, w ramach, którego mogli oni składać wnioski o dofinansowanie budowy studni wierconej głębinowej dla budynków mieszkalnych. Pieniądze trafią do blisko 370 wnioskodawców. Część z nich podpisało już stosowne dokumenty. Inwestycję należy zrealizować w ciągu 6 miesięcy od zawarcia umowy. Już wcześniej warto więc wybrać doświadczonego wykonawcę. Kompleksową usługę wiercenia studni głębinowych oferuje firma WIT-WIERT.  Zadzwoń: 698 006 759.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 772 657