Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna

Jakich kluczy nie może zabraknąć w Twoim wyposażeniu warsztatowym?

1

Zarówno konieczność wykonywania drobnych napraw, jak i zainteresowanie pracami warsztatowymi wymagają zakupienia niezbędnych narzędzi. Jakich kluczy nie może zabraknąć w Twoim warsztacie? Sprawdź przygotowaną przez nas listę.

Gdzie szukać wyposażenia warsztatowego?

W wyposażeniu warsztatowym nie może zabraknąć młotka, kompletu śrubokrętów, kombinerek czy taśmy izolacyjnej. Zanim wybierzesz się na zakupy, koniecznie spisz listę potrzebnych rzeczy.

Najlepiej, jeśli skompletujesz niezbędne elementy wyposażenia w jednym miejscu. Dobrym pomysłem jest kupowanie w sklepach oferujących produkty zarówno do profesjonalnych, jak i amatorskich warsztatów. Dzięki temu zyskasz szerszy wybór. Takie wyposażenie warsztatowe skompletujesz np. na TME.eu.

Początkującym majsterkowiczom największy problem sprawia zazwyczaj wybór podstawowego, lecz niezbędnego zestawu kluczy. Aby tego uniknąć, koniecznie sprawdź nasze porady!

Klucze stałe i nastawne w wyposażeniu warsztatowym

Klucze można podzielić na dwie podstawowe kategorie – stałe i nastawne. Pierwsze z nich to narzędzia bez możliwości regulacji, stworzone do jednego rodzaju wkrętu. Klucze nastawne za to możesz skalibrować i używać do różnego rodzaju śrub (niezależnie od konstrukcji lub średnicy).

Choć z definicji wydaje się, że klucze nastawne są przydatniejsze, jedne i drugie okazują się bardzo pomocne w wyposażeniu warsztatowym. Z kluczy nastawnych warto zakupić:

 • klucze angielskie – o spiralnym pokrętle pozwalającym na regulację rozwartości szczęk, do odkręcania ślub i nakrętek;
 • klucze szwedzkie – najczęściej używane do prac hydraulicznych;
 • klucze hakowe – dobrze radzące sobie z największym problemem majsterkowiczów, czyli śrubami o zniszczonych krawędziach;
 • klucze francuskie – regulowane za pomocą rękojeści, szczególnie przydatne przy pracach hydraulicznych;
 • klucze żabki – używane przy pracach hydraulicznych.

Z kluczy stałych w Twoim warsztacie nie może zabraknąć:

 • kluczy płasko-oczkowych – przeznaczonych do pracy w ciężkich warunkach pod dużymi obciążeniami; są one dobre zarówno do profesjonalnych serwisów samochodowych, jak i domowych warsztatów;
 • kluczy płaskich – zazwyczaj dwustronnych, gdzie każda strona ma inny wymiar; umożliwiają one odkręcanie śrub sześciokątnych.

Poza tym bardzo przydatne są:

 • klucze nasadowe, które precyzyjnie dostosowują się do wykonywanej czynności; możesz je składać tak, by odpowiadały Twoim potrzebom;
 • klucze imbusowe – o kształcie litery „L”, dobre do pracy z drewnem i metalem.

Klucze przydają się w awaryjnych sytuacjach związanych m.in. z wymianą rur, awariami hydraulicznymi, instalacji nowej pralki, prac stolarskich czy w garażu, jeśli konieczna będzie naprawa auta lub roweru. Koniecznie wpisz je na listę zakupów!

Masz pytania? Skorzystaj z formularza kontaktowego. Nasi pracownicy pomogą w wyborze najlepszych rozwiązań.

Materiał zewnętrzny

Napisany dnia: 19.11.2021, 23:41
Komentarze Czytelników:
Dodaj nowy komentarz Wyświetlaj:
@ Majster
dnia 22.11.2021, 05:44
Ocena
komentarza:
1
Najważniejsze to jest mieć w swoim warsztacie taki specjalny klucz: szklaną pięćdziesiątkę
Dodaj komentarz
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Tradycji stało się zadość. W Dobrucowej puszczano na wodę świętojańskie wianki

   

  W Dobrucowej, po dwóch latach przerwy, mieszkańcy gminy Tarnowiec, ponownie mogli świętować Noc Świętojańską. Tradycyjne wianki, przygotowane przez Koła Gospodyń Wiejskich, puszczano na wody Jasiołki. Na suto zastawionych stołach, jak zawsze, nie brakowało pysznego jedzenia. Biesiadnikom przygrywały kapele ludowe.

 • Ciężka praca nagrodzona – najlepsi uczniowie uhonorowani

   

  Aż 129 uczniów jasielskich szkół podstawowych otrzymało w tym roku Nagrodę Burmistrza Miasta Jasła. Najcenniejsza z nich wszystkich statuetka Bartłomieja z Jasła trafiła do Igora Sudyki – ucznia klasy siódmej Szkoły Podstawowej nr 2. Nagrody przyznane zostały w ramach Lokalnego Programu wspierania edukacji uzdolnionych dzieci i młodzieży w Jaśle za wyniki w nauce i za wybitne osiągnięcia naukowe, sportowe i artystyczne.

 • Radni domagają się umów o pracę dla dwóch pracowników interwencyjnych

  Radni miejscy po raz kolejny podnoszą kwestię zatrudnienia na umowę o pracę dwóch z sześciu pracowników interwencyjnych nieprzypisanych do żadnych obiektów, utrzymujących czystość i porządek w mieście Jaśle...

 • Letnie promocje w DOMUS Łazienki & Budownictwo w Jaśle

   

  Lato zbliża się wielkimi krokami. To doskonały moment na rozpoczęcie, niekiedy odkładanego od dawna remontu łazienki. Szczególnie, że teraz można skorzystać z promocji na wybrane elementu asortymentu, jakie dla swoich klientów przygotował DOMUS Łazienki & Budownictwo w Jaśle. Sklep oferuje atrakcyjne rabaty na zakup ceramiki sanitarnej i kabin prysznicowych przy zakupie płytek.

 • Motocyklista zderzył się z jaguarem. Zginął 47-letni kierowca jednośladu

  Dzisiaj przed godziną 18. na dk 28 w Skołyszynie doszło do wypadku drogowego, w którym zginął 47-letni motocyklista, mieszkaniec gminy Skołyszyn.

   

 • Miasto Jasło przekaże ponad 100 tys. zł jasielskiemu szpitalowi na zakup sprzętu diagnostycznego

   

  Samorząd Miasta Jasła, przekaże Szpitalowi Specjalistycznemu w Jaśle ponad 100 tys. zł w formie dotacji celowej na zakup aparatów diagnostycznych do wykonywania badań echa serca i kolonoskopii. Decyzję w tej sprawie, podjęli w miniony poniedziałek, miejscy radni.   

 • Pranie dywanów metodą na „WSKROŚ”. Pierwsza taka pralnia w Jaśle!

   

  Decydując się na oddanie dywanów do pralni, postaw na profesjonalistów. Teraz będzie to łatwiejsze. W Jaśle rozpoczęła działalność pralnia dywanów, która potrafi przywrócić dywanom świeżość i czystość dzięki praniu metodą na "wskroś". 

 • Poszukiwany listem gończym były policjant trafił do aresztu

  Tomasz G., były funkcjonariusz Komendy Powiatowej Policji w Jaśle poszukiwany listem gończym trafił do aresztu. Mężczyzna sam zgłosił się na policję. Prokuratura zarzuca mu przekroczenie uprawnień i łapownictwo.

 • Gotowi na świetną zabawę? Do Jasła przyjechało wesołe miasteczko!

   

  Tradycyjnie, już na tydzień przed Dniami Jasła, do miasta zawitało wesołe miasteczko. Teren przy obiektach sportowych jasielskiego MOSiR-u zamienił się w prawdziwe centrum rozrywki. Na dzieci i młodzież w każdym wieku oraz dorosłych czeka mnóstwo atrakcji.

 • ZS w Trzcinicy ma coraz lepsze warunki do uprawiania sportów

  Dzisiaj w Zespole Szkół Stowarzyszenia Absolwentów Szkół Rolniczych w Trzcinicy odbyło się uroczyste oddanie do użytku wyremontowanej sali gimnastycznej oraz przewiązki, która dotychczas była wykorzystywana do treningów lekkoatletycznych...

 • Burmistrz Ryszard Pabian z wotum zaufania i absolutorium z wykonania budżetu

   

  Podczas poniedziałkowej 64. sesji Rady Miejskiej Jasła, przeprowadzono głosowania nad uchwałami w sprawie udzielenia Ryszardowi Pabianowi wotum zaufania oraz absolutorium dla burmistrza Jasła z wykonania ubiegłorocznego budżetu miasta. Poprzedziła je debata nad szczegółowym raportem o stanie Miasta Jasła za ubiegły rok. Ostatecznie, decyzją radnych miejskich, burmistrzowi Ryszardowi Pabianowi udzielone zostało wotum zaufania oraz absolutorium z wykonania budżetu.

 • Oferta edukacyjna Liceum Ogólnokształcącego w Kołaczycach na rok szkolny 2022/2023

   

  Kończysz szkołę podstawową! Zapoznaj się z naszą ofertą, opracowaną z myślą właśnie o Tobie! Oprócz  sprawdzonych  form, mamy dla Ciebie  nowe rozwiązania!

 • Ranking pożyczek online – gdzie szukać najtańszych pożyczek?

   

  Trudna sytuacja finansowa zmusza wielu Polaków do rygorystycznej kontroli i ograniczenia swoich wydatków. Niestety bywa, że nawet takie wyrzeczenia nie zawsze mogą uratować budżet domowy. W takim przypadku warto rozważyć inne możliwości na wsparcie finansowe. Pożyczki online cieszą się sporą popularnością wśród konsumentów. I to właśnie one mogą okazać się pomocnym rozwiązaniem w kryzysowych sytuacjach. Gdzie zatem szukać najtańszych pożyczek? Na czym dokładnie polega ranking pożyczek online?

 • Helios Krosno zaprasza na kolejną filmową ucztę

   

  Dzięki Projektom Specjalnym, każdy kinomaniak, z łatwością znajdzie w repertuarze krośnieńskiego Kina Helios, ciekawe propozycje. Tym razem na dużym ekranie będzie można zobaczyć jeden z nielicznych filmów z Afryki, który trafił do konkursu festiwalu w Cannes. „Lingui” to podnosząca na duchu historia kobiecej emancypacji.

 • Wakacje z tenisem

   

  Dla wszystkich dzieci, które chciałyby aktywnie spędzić wakacje i nauczyć się grać w tenisa ziemnego Fundacja Aktywna Galicja rozpoczyna kolejną edycję Wakacyjnej Szkółki Tenisowej.

 • Poszukujesz nowych wyzwań zawodowych? Chciałbyś współtworzyć innowacyjną firmę w Jaśle? Trade Software & Consult szuka właśnie Ciebie!&a

   

  Trade Software & Consult tworzy innowacyjne rozwiązania IT dla branży budowlanej. Firma posiada oddziały handlowe zajmujące się sprzedażą materiałów budowlanych w internecie, sprzedając między innymi stolarkę okienną, drzwiową, beton komórkowy, meble, artykuły dla domu i ogrodu.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 772 657