Korzystając z portalu Jaslo4u.pl wyrażasz zgodę na użytkowanie mechanizmu plików cookie. Mechanizm ten ma na celu zapewnienie prawidłowego funkcjonowania portalu Jaslo4u.pl. Korzystając ze strony akceptujesz Politykę Prywatności portalu Jasło4u.pl
Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Jaslo4u.pl - Jasło dla Ciebie

Jakich kluczy nie może zabraknąć w Twoim wyposażeniu warsztatowym?

1

Zarówno konieczność wykonywania drobnych napraw, jak i zainteresowanie pracami warsztatowymi wymagają zakupienia niezbędnych narzędzi. Jakich kluczy nie może zabraknąć w Twoim warsztacie? Sprawdź przygotowaną przez nas listę.

Gdzie szukać wyposażenia warsztatowego?

W wyposażeniu warsztatowym nie może zabraknąć młotka, kompletu śrubokrętów, kombinerek czy taśmy izolacyjnej. Zanim wybierzesz się na zakupy, koniecznie spisz listę potrzebnych rzeczy.

Najlepiej, jeśli skompletujesz niezbędne elementy wyposażenia w jednym miejscu. Dobrym pomysłem jest kupowanie w sklepach oferujących produkty zarówno do profesjonalnych, jak i amatorskich warsztatów. Dzięki temu zyskasz szerszy wybór. Takie wyposażenie warsztatowe skompletujesz np. na TME.eu.

Początkującym majsterkowiczom największy problem sprawia zazwyczaj wybór podstawowego, lecz niezbędnego zestawu kluczy. Aby tego uniknąć, koniecznie sprawdź nasze porady!

Klucze stałe i nastawne w wyposażeniu warsztatowym

Klucze można podzielić na dwie podstawowe kategorie – stałe i nastawne. Pierwsze z nich to narzędzia bez możliwości regulacji, stworzone do jednego rodzaju wkrętu. Klucze nastawne za to możesz skalibrować i używać do różnego rodzaju śrub (niezależnie od konstrukcji lub średnicy).

Choć z definicji wydaje się, że klucze nastawne są przydatniejsze, jedne i drugie okazują się bardzo pomocne w wyposażeniu warsztatowym. Z kluczy nastawnych warto zakupić:

  • klucze angielskie – o spiralnym pokrętle pozwalającym na regulację rozwartości szczęk, do odkręcania ślub i nakrętek;
  • klucze szwedzkie – najczęściej używane do prac hydraulicznych;
  • klucze hakowe – dobrze radzące sobie z największym problemem majsterkowiczów, czyli śrubami o zniszczonych krawędziach;
  • klucze francuskie – regulowane za pomocą rękojeści, szczególnie przydatne przy pracach hydraulicznych;
  • klucze żabki – używane przy pracach hydraulicznych.

Z kluczy stałych w Twoim warsztacie nie może zabraknąć:

  • kluczy płasko-oczkowych – przeznaczonych do pracy w ciężkich warunkach pod dużymi obciążeniami; są one dobre zarówno do profesjonalnych serwisów samochodowych, jak i domowych warsztatów;
  • kluczy płaskich – zazwyczaj dwustronnych, gdzie każda strona ma inny wymiar; umożliwiają one odkręcanie śrub sześciokątnych.

Poza tym bardzo przydatne są:

  • klucze nasadowe, które precyzyjnie dostosowują się do wykonywanej czynności; możesz je składać tak, by odpowiadały Twoim potrzebom;
  • klucze imbusowe – o kształcie litery „L”, dobre do pracy z drewnem i metalem.

Klucze przydają się w awaryjnych sytuacjach związanych m.in. z wymianą rur, awariami hydraulicznymi, instalacji nowej pralki, prac stolarskich czy w garażu, jeśli konieczna będzie naprawa auta lub roweru. Koniecznie wpisz je na listę zakupów!

Masz pytania? Skorzystaj z formularza kontaktowego. Nasi pracownicy pomogą w wyborze najlepszych rozwiązań.

Materiał zewnętrzny

Napisany dnia: 19.11.2021, 23:41

Komentarze Czytelników:

Dodaj komentarz Widok:
1
@ Majster
dnia 22.11.2021, 05:44 · Zgłoś
Najważniejsze to jest mieć w swoim warsztacie taki specjalny klucz: szklaną pięćdziesiątkę
Odpowiedz
Dodaj komentarz
Piszesz jako:

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: [email protected]
Telefonicznie: 508 772 657