Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna

Jakie akcesoria do węża ogrodowego należy zakupić?

6

Kupiliśmy węża ogrodowego w sklepie budowlanym lub w promocji przez internet. Wybrany wąż ogrodowy ma odpowiednią długość i wiadomo, z której strony trzeba go podłączyć do ujścia wody, ale to wszystko. Co powinno się mieć, aby wszystko działało zgodnie z tym, jak powinno?

Wąż ogrodowy – podstawowe elementy zestawu

Nasz wąż ogrodowy powinien składać się z przynajmniej kilku podstawowych części, które pozwolą nam na pełne wykorzystanie jego funkcjonalności. Mowa tu o następujących elementach:

• koniec zraszający, który pozwala na regulację ciśnienia i obszaru podlewania,

• pistolet zraszający jako alternatywa dla zraszającej końcówki – jego zaawansowane funkcje pozwolą na szerszy zakres zmian strumienia wody,

• bęben, czy raczej stojak, którego zadaniem będzie porządkowanie węża ogrodowego, jeżeli będzie na kółkach, to łatwo będziemy się mogli z wężem przemieszczać, a takie rozwiązanie jest świetne w przypadku posiadania przynajmniej dwóch ujęć wody na swojej posesji,

• hak ścienny – jako alternatywa dla stojaka sprawdzi się na podwórkach, gdzie miejsce węża jest stałe.

Każdy wymieniony element zestawu potrzebnego do podlewania naszego ogrodu jest ważny, dlatego kupując go do siebie na podwórko, warto rozejrzeć się za opiniami o każdym akcesorium. Chociażby zakup pistoletu do zraszania – można wybrać sterowany przyciskami albo pokrętłami, czuły na dotyk, elektroniczny lub ręczny, z większymi lub z mniejszymi możliwościami. Wszystko zależy od dostępności naszych wyobrażeń na rynku i od zasobności naszego portfela.

Wąż ogrodowy – ozdoba ogrodu?

Szukając miejsca na coś takiego, jak wąż ogrodowy zwykle staramy się wybierać coś, co sprawi, że będzie on mniej widoczny. Dlaczego? Ponieważ węże z reguły nie należą do zbyt ozdobnych sprzętów, ale ze względu na to, jak bardzo są niezbędne, będą występowały w każdym ogrodzie, w którym podlewa się rośliny. Tego typu sprzęt nigdy nie będzie szczególną ozdobą naszego ogrodu, ale można dołożyć starań, żeby przynajmniej go nie szpecił. Jeśli bardzo zależy nam na jego wyglądzie, możemy zacząć od poszukania specjalnych stojaków, które będą występowały w charakterze osłony naszego węża ogrodowego. Z takiego stojaka wąż może być wyciągany lub wysuwany, może być na niego nawijany lub na nim zawieszany. Oprócz kształtu i funkcjonalności stojaka ważny jest jego kolor. Zwykle dosyć intensywne barwy mogą zostać zastąpione zielenią, która wtopi węża w trawnik lub kolorem elewacji domu, dzięki czemu wąż nie będzie się rzucał w oczy przez większą część dnia.

Oprócz tego warto, abyśmy zdecydowali się na nie tylko funkcjonalną, ale również pasującą do naszego ogrodu końcówkę zraszającą. Na rynku dostępnych jest wiele pistoletów, które doskonale podkreślą charakter i styl naszego ogrodu. Wystarczy odrobinę głębiej poszukać.

Materiał zewnętrzny

Napisany dnia: 21.11.2019, 12:50
Komentarze Czytelników:
Dodaj nowy komentarz Wyświetlaj:
@ ewa
dnia 21.11.2019, 14:40
Ocena
komentarza:
6
Co za mądry napisał artykuł o wężach ogrodowych 21 listopada ?
W kwietniu napiszcie o nartach.
@ Wąż
dnia 22.11.2019, 12:30
Ocena
komentarza:
4
Idzie wąż wąską dróżką, nie porusza żadną nóżką, poruszałby gdyby mógł, a wąż przecież nie ma nóg.
@ CHORE PAŃSTWO !!!
dnia 21.11.2019, 15:38
Ocena
komentarza:
3
A jeżeli ktoś zakupił sobie "żmiję" a nie węża - to jakie powinien mieć akcesoria - może jakieś porady portalu...
@ stasienek
dnia 22.11.2019, 10:51
Ocena
komentarza:
-1
Woda się przyda
@ Duch
dnia 22.11.2019, 14:52
Ocena
komentarza:
0
[komentarz nie na temat]
@ duch
dnia 22.11.2019, 20:57
Ocena
komentarza:
2
Skoro poprzedni wpis nie był na temat to zapytam inaczej: Jaki wąż i jakie końcówki są potrzebne do zrobienia lodowiska? :-) Mam spory ogród i nie wiem...
Dodaj komentarz
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Kursy językowe i komputerowe współfinansowane z Unii Europejskiej

   

  Czy wpisujesz w CV średnią znajomość języka angielskiego i obsługi komputera? Czy to rzeczywiście prawda? A może, za każdym razem, boisz się weryfikacji swoich umiejętność językowych i komputerowych? A może pragniesz po prostu swobodnie rozmawiać w języku angielskim?  Albo nareszcie samodzielnie korzystać z internetu?

 • „Nie oddamy ratowników”. Blisko sto osób zamanifestowało solidarność z jasielskimi ratownikami medycznymi

   

  Przy jasielskim szpitalu zebrało się dzisiaj blisko sto osób, aby zamanifestować swoją solidarność z pracownikami Zespołu Ratownictwa Medycznego w Jaśle. Przez przyległy do szpitalnych budynków teren niosły się okrzyki – „Nie oddamy ratowników”. Jasielscy ratownicy medyczni nie zgadzają się z planowaną reorganizacją funkcjonowania państwowego ratownictwa medycznego, która w ich przypadku oznaczać będzie nieuchronną redukcję etatów.

 • Doszło do awarii sieci ciepłowniczej Jaśle

   

  Wydział Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miasta w Jaśle poinformował rano o awarii sieci ciepłowniczej w rejonie Przychodni Specjalistycznej przy ul. Szopena 38. Z uwagi na wysokie ciśnienie wyłączono zasilanie z sieci ciepłowniczej dla wszystkich odbiorców. 

 • Giganci programowania – Rozpoczęły się zapisy na kolejny semestr

   

  Wystartowały zapisy na kursy programowania dla dzieci i młodzieży w semestrze letnim.

 • Strażacy ochotnicy obdarowali prezentami małych pacjentów Kliniki Onkohematologii Dziecięcej w Rzeszowie

   

  Wczoraj, druhowie z kilku jednostek OSP w powiecie jasielskim odwiedzili Klinikę Onkohematologii Dziecięcej w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim Nr 2 im. Św. Jadwigi Królowej w Rzeszowie. Do jej pacjentów nie udali się pustymi rękami. Dzieci otrzymały prezenty w ramach czwartej edycji akcji pn. „Paczka dla Dzieciaka na Święta od Strażaka”.

 • Kapliczka sposobem na walkę z locdkdownem?

   

  Grzegorz Schabiński, jasielski restaurator znany jest z niekonwencjonalnych pomysłów i koncepcji na funkcjonowanie biznesu w dobie pandemii koronawirusa. Tym razem postanowił walczyć z konsekwencjami zamrożenia gospodarki budując kapliczkę na terenie stoku narciarskiego Chyrowa-Ski w Chyrowej. Zaprasza do odwiedzania miejsca, w którym ona powstaje. Wystarczy zakupić specjalną cegiełkę.

 • Straż Miejska w Jaśle ma nowy samochód oznakowany

   

  Na wyposażeniu Straży Miejskiej w Jaśle znalazł się nowy samochód oznakowany Ford Transit Custom. Zastąpi on wysłużonego Peugeota, który jasielskim strażnikom miejskim służy od 2005 r. Zaletą nowego pojazdu jest jego wszechstronność. Może być on wykorzystywany do przeprowadzania różnego rodzaju interwencji, w tym przewożenia osób.

 • Super promocja w salonie Visionoptyk z okazji Dnia Babci i Dziadka!

   

  Osoby starsze, które odwiedzają salon optyczny, zgłaszają najczęściej dolegliwości układu wzrokowego. Często samo badanie wzroku pod kątem doboru okularów korekcyjnych nie jest ostatecznym rozwiązaniem. Osoby te narażone są bowiem na występowanie chorób układu wzrokowego, które występują wraz z wiekiem.

 • Do OSP Trzcinica trafił sprzęt o wartości 90 tys. zł

   

  Do kolejnych jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych w gminach powiatu jasielskiego trafia sprzęt zakupiony ze środków Funduszu Sprawiedliwości. Dzisiaj zaprezentowano nowe wyposażenie, które służyć ma strażakom ochotnikom z Trzcinicy. Na jego zakup przeznaczono kwotę 90 tys. zł.

 • Jak to jest z lodowiskami? Sanepid nie pozostawia złudzeń

   

  Lodowisko MOSiR w Jaśle pozostaje nieczynne od 28 grudnia ubiegłego roku. To efekt obowiązywania wprowadzonych przez rząd obostrzeń w związku z trwającą epidemią koronawirusa. W tej formie będą one obowiązywać do 17 stycznia bieżącego roku. Tymczasem są obiekty, na których bez problemu można szusować na łyżwach, z czego korzystają między innymi mieszkańcy Jasła. Sanepid stawia jednak sprawę jasno. Z lodowiska nie mogą korzystać klienci indywidualni.  

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105