Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna

Jakie akcesoria do węża ogrodowego należy zakupić?

6

Kupiliśmy węża ogrodowego w sklepie budowlanym lub w promocji przez internet. Wybrany wąż ogrodowy ma odpowiednią długość i wiadomo, z której strony trzeba go podłączyć do ujścia wody, ale to wszystko. Co powinno się mieć, aby wszystko działało zgodnie z tym, jak powinno?

Wąż ogrodowy – podstawowe elementy zestawu

Nasz wąż ogrodowy powinien składać się z przynajmniej kilku podstawowych części, które pozwolą nam na pełne wykorzystanie jego funkcjonalności. Mowa tu o następujących elementach:

• koniec zraszający, który pozwala na regulację ciśnienia i obszaru podlewania,

• pistolet zraszający jako alternatywa dla zraszającej końcówki – jego zaawansowane funkcje pozwolą na szerszy zakres zmian strumienia wody,

• bęben, czy raczej stojak, którego zadaniem będzie porządkowanie węża ogrodowego, jeżeli będzie na kółkach, to łatwo będziemy się mogli z wężem przemieszczać, a takie rozwiązanie jest świetne w przypadku posiadania przynajmniej dwóch ujęć wody na swojej posesji,

• hak ścienny – jako alternatywa dla stojaka sprawdzi się na podwórkach, gdzie miejsce węża jest stałe.

Każdy wymieniony element zestawu potrzebnego do podlewania naszego ogrodu jest ważny, dlatego kupując go do siebie na podwórko, warto rozejrzeć się za opiniami o każdym akcesorium. Chociażby zakup pistoletu do zraszania – można wybrać sterowany przyciskami albo pokrętłami, czuły na dotyk, elektroniczny lub ręczny, z większymi lub z mniejszymi możliwościami. Wszystko zależy od dostępności naszych wyobrażeń na rynku i od zasobności naszego portfela.

Wąż ogrodowy – ozdoba ogrodu?

Szukając miejsca na coś takiego, jak wąż ogrodowy zwykle staramy się wybierać coś, co sprawi, że będzie on mniej widoczny. Dlaczego? Ponieważ węże z reguły nie należą do zbyt ozdobnych sprzętów, ale ze względu na to, jak bardzo są niezbędne, będą występowały w każdym ogrodzie, w którym podlewa się rośliny. Tego typu sprzęt nigdy nie będzie szczególną ozdobą naszego ogrodu, ale można dołożyć starań, żeby przynajmniej go nie szpecił. Jeśli bardzo zależy nam na jego wyglądzie, możemy zacząć od poszukania specjalnych stojaków, które będą występowały w charakterze osłony naszego węża ogrodowego. Z takiego stojaka wąż może być wyciągany lub wysuwany, może być na niego nawijany lub na nim zawieszany. Oprócz kształtu i funkcjonalności stojaka ważny jest jego kolor. Zwykle dosyć intensywne barwy mogą zostać zastąpione zielenią, która wtopi węża w trawnik lub kolorem elewacji domu, dzięki czemu wąż nie będzie się rzucał w oczy przez większą część dnia.

Oprócz tego warto, abyśmy zdecydowali się na nie tylko funkcjonalną, ale również pasującą do naszego ogrodu końcówkę zraszającą. Na rynku dostępnych jest wiele pistoletów, które doskonale podkreślą charakter i styl naszego ogrodu. Wystarczy odrobinę głębiej poszukać.

Materiał zewnętrzny

Napisany dnia: 21.11.2019, 12:50
Komentarze Czytelników:
Dodaj nowy komentarz Wyświetlaj:
@ ewa
dnia 21.11.2019, 14:40
Ocena
komentarza:
6
Co za mądry napisał artykuł o wężach ogrodowych 21 listopada ?
W kwietniu napiszcie o nartach.
@ Wąż
dnia 22.11.2019, 12:30
Ocena
komentarza:
4
Idzie wąż wąską dróżką, nie porusza żadną nóżką, poruszałby gdyby mógł, a wąż przecież nie ma nóg.
@ CHORE PAŃSTWO !!!
dnia 21.11.2019, 15:38
Ocena
komentarza:
3
A jeżeli ktoś zakupił sobie "żmiję" a nie węża - to jakie powinien mieć akcesoria - może jakieś porady portalu...
@ stasienek
dnia 22.11.2019, 10:51
Ocena
komentarza:
-1
Woda się przyda
@ Duch
dnia 22.11.2019, 14:52
Ocena
komentarza:
0
[komentarz nie na temat]
@ duch
dnia 22.11.2019, 20:57
Ocena
komentarza:
3
Skoro poprzedni wpis nie był na temat to zapytam inaczej: Jaki wąż i jakie końcówki są potrzebne do zrobienia lodowiska? :-) Mam spory ogród i nie wiem...
Dodaj komentarz Jeżeli chcesz, aby Twój nick był wyróżniony żółtym kolorem, po prostu zaloguj się w panelu logowania po prawej stronie
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • WIOŚ wszczął postępowanie o ukaranie zakładu. Kontrola wykazała rażące nieprawidłowości

  Inspektorzy Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Rzeszowie przeprowadzili kontrolę w Zakładzie Zagospodarowania Odpadów w Wolicy w celu m.in. oceny ekologicznych skutków pożaru. Jej wyniki są niepokojące. W tej sprawie prowadzone jest także śledztwo pod kątem nieodpowiedniego postępowania z odpadami...

 • Fakty o podwyżce cen śmieci w Jaśle

   

  Mówić i pisać można wiele, a także podawać różne wybiórcze informacje dotyczące podwyżek cen za śmieci. Fakty są jednak takie, że Miasto nie zarabia na śmieciach, a na wzrost cen składa się kilka czynników od Miasta niezależnych.

 • Świąteczne szaleństwo w Galerii Jasło! Sprawdź, jakie atrakcje przygotowaliśmy

 • Zamiast cmentarza odkryli osadę z epoki brązu

   

  Archeolodzy, którzy na placu budowy nowego odcinka drogi wojewódzkiej 992 poszukiwali śladów cmentarza żydowskiego niespodziewanie odkryli pozostałości po osadnictwie pradziejowym. Znalezisko najprawdopodobniej jest reliktem, który można wiązać z epoką brązu.

 • Figura Chrystusa góruje nad miastem

  Figura Chrystusa Króla Wszechświata stanęła na wzgórzu przy ul. Na Kotlinę w Jaśle. Rzeźba została postawiona na ośmiometrowym cokole już w ubiegłym tygodniu.

 • Szykujcie się na świetną zabawę! Już jutro otwarcie kręgielni INDYGO

 • Projekty szkoleniowe ze stażami!

 • Szykują się kolosalne podwyżki za śmieci!

  Miasto zaproponowało nowe stawki za gospodarowanie odpadami komunalnymi w Jaśle. Opłata ma wzrosnąć dwukrotnie. Co jest tego przyczyną? Z analiz przygotowanych przez urzędników wynika, że jaślanie wytwarzają coraz więcej odpadów, a firmy odbierające śmieci podniosły ceny za świadczoną usługę.

 • „Ekonomik” ma ściankę wspinaczkową

   

  W Zespole Szkół nr 4 w Jaśle, popularnym „Ekonomiku”, powstała ścianka wspinaczkowa. Służyć ma nie tylko uczniom szkoły, lecz wszystkim tym, którzy chcieliby aktywnie spędzić czas korzystając z pierwszego w powiecie jasielskim obiektu tego typu. Koszt zakupu i montażu ścianki wyniósł ponad 180 tys. zł.

 • KBBistro skończyło roczek!

   

  Czas biegnie. Dokładnie rok temu pojawiliśmy się w mieście, aby nieprzerwanie dostarczać Waszym podniebieniom kulinarnych wrażeń.  Widzimy to każdego dnia, kiedy wracacie do nas, aby delektować się naszymi sławą owianymi burgerami i nie tylko. 

 • Motomikołaje znów w akcji! Paczki trafiły do ponad tysiąca dzieci

   

  Organizatorzy MOTOMIKOŁAJEK od kilku już lat uszczęśliwiają dzieci wręczając im prezenty. Dzięki darczyńcom, w tym roku paczki trafiły do ponad tysiąca dzieciaków. W Dębowcu i Jaśle na spotkanie z mikołajem przybyły setki osób.

 • Piękno świątecznych podarunków

   

  Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy czas, w którym dzielimy się z bliskimi radością zapominając o codziennych troskach. 

 • Realne szanse na kolejne połączenia kolejowe z Jasła do Małopolski

   

  Starania o uruchomienie nowych połączeń kolejowych z Jasła w kierunku zachodnim mogą zmaterializować się już wiosną 2020 r. Głosy, domagające się uwzględnienia w rozkładach jazdy pociągów do Krynicy, czy też Stróż zdają się wreszcie przynosić wymierne efekty.

 • Więcej miejsc parkingowych w Jaśle!

 • Dom w krótkim czasie, tani w utrzymaniu? Teraz to możliwe.

   

  Twoje wymarzone miejsce do życia to dom z ogródkiem? To marzenie nie jednego z nas. Bardzo wiele osób po kilku latach życia w mieście zaczyna marzyć o własnym domu. Niestety nadal wygrywa przekonanie, że luksus posiadania i zbudowania własnego domu wiąże się  z bardzo odległym czasem i kosztami jego utrzymania. Prawdą jest że budowa nie musi ciągnąć się latami.

 • Wpadnij do nas na „Szamkę”

 • Pomagają dzieciom chorym na raka

   

  Strażacy ochotnicy znów zwierają szeregi w ramach akcji „Paczka dla dzieciaka na święta od strażaka”. Tym razem jednak oprócz zbiórki zabawek, artykułów szkolnych i innych dla dzieci z chorobą nowotworową zachęcać będą również do oddawania krwi. Machina już ruszyła. Każdy może stać się jej małym a zarazem niezwykle istotnym trybikiem.

Nadchodzące wydarzenia

Posiadasz informacje o jakimś wydarzeniu?
Poinformuj nas! Pisz na adres: redakcja@jaslo4u.pl

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105