Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna

Jakie zalety ma korzystanie z oryginalnych tuszów do drukarek?

3

Obecnie drukarki są łatwo dostępnym sprzętem ze względu na duży asortyment na rynku i przystępne ceny. Z tego względu mają swoje miejsce nie tylko w biurach, ale również wielu domach. Wybór odpowiedniego modelu urządzenia to jedno, ale potem trzeba zadbać o materiały eksploatacyjne. Do drukarek atramentowych dostępne są tusze oryginalne i zamienniki. Jaką przewagę mają oryginalne materiały eksploatacyjne?

Oryginalny tusz, czyli najwyższa jakość

Do popularnych drukarek takich jak HP Deskjet Ink Advantage 2515 i 2515 e-All-in-One potrzebny jest tusz hp 650. Ten oryginalny tusz, jak i oryginały do innych modeli drukarek, gwarantują, że dane urządzenie nie ulegnie uszkodzeniu. Oryginalne tusze są równoznaczne z najwyższą jakością. Kosztują więcej niż zamienniki, ale są optymalnie dostosowane do wymogów określonego modelu drukarki, co przekłada się na doskonałą jakość wydruku. Na dodatek osoby korzystające z drukarek w ramach własnej działalności zakup tuszu mogą zakwalifikować jako koszty prowadzenia działalności, co powoduje obniżenie podatku do zapłaty.

Dlaczego warto wybierać oryginalne tusze?

Tylko oryginalny tusz do drukarki hp jest produktem, który na pewno spełni oczekiwania. Na wyższą cenę oryginałów wpływa w dużej mierze to, że produkcja wiąże się z przestrzeganiem rygorystycznych norm. Klient otrzymuje gwarancję na produkt i może być pewny wydajności tuszu. W kwestii jakości czarny zamiennik tuszu może nie odbiegać od oryginału, ale drukując kolorowe grafiki i zdjęcia, często można jednak zauważyć, że kolorom brak oczekiwanej intensywności. Zamienniki mogą się bardzo różnić między sobą jakością. Niektóre będą zbliżone do oryginałów, ale część może powodować zdecydowanie słabszy wydruk. Problemy, które się pojawiają to rozmazywanie się tuszu, a niekiedy awarie drukarek. Chociaż zamienniki są przeznaczone do konkretnych modeli drukarek i trzeba sprawdzać, czy są odpowiednie do tej, której jesteśmy posiadaczami, nie oznacza to, że zawsze będą w pełni kompatybilne. Jeżeli preferujesz zamienniki, poszukaj producentów cieszących się uznaniem w tym zakresie. Jeśli wolisz pozostać przy oryginałach, odwiedź stronę www.drukuj24.pl, a przekonasz się, że one też mogą być w korzystnej cenie.

Zamiennik a gwarancja 

Producenci drukarek często informują klientów, że użycie innego tuszu niż oryginalny spowoduje utratę gwarancji, dlatego w okresie gwarancyjnym zaleca się stosowanie wyłącznie oryginałów. Takie postępowanie producentów nie jest zgodne z prawem, ponieważ regulacje obowiązujące na terenie Unii Europejskiej mówią, że anulowanie gwarancji i odmowa naprawy z powodu stosowania zamienników tuszów nie są zasadne. Prawa użytkowników są określone w Dyrektywie Rady 93/13/EWG z dnia 5 kwietnia 1993 r. w sprawie nieuczciwych warunków w umowach konsumenckich. Niestety zapisy w karcie gwarancyjnej powodują, że dochodzenie swoich spraw jest trudne. Zwykle konieczne jest zwrócenie się o pomoc do Powiatowego Rzecznika Praw Konsumentów właściwego ze względu na miejsce zamieszkania.

Materiał zewnętrzny

Napisany dnia: 22.05.2020, 12:39
Komentarze Czytelników:
Dodaj nowy komentarz Wyświetlaj:
@ kkkkkk
dnia 22.05.2020, 18:44
Ocena
komentarza:
2
zalet brak placi się zamarke czyli za nic
@ 88900
dnia 22.05.2020, 21:59
Ocena
komentarza:
2
tytul artykulu sugeruje ze ma zalety a powinien pytac czy ma jakies zalety?
@ Zamiennik
dnia 23.05.2020, 09:42
Ocena
komentarza:
0
Dodaj komentarz
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • 350 podpisów poparcia dla Rafała Trzaskowskiego w Jaśle

  Dzisiaj na jasielskim rynku zbierano podpisy poparcia dla kandydata Koalicji Obywatelskiej na prezydenta Polski– Rafała Trzaskowskiego. W ciągu trzech godzin pod listą podpisało się 350 osób.

 • "Bunkier" nie zniknął. Wciąż działa i ma się dobrze

   

  Sklep z militariami - "Bunkier", nie poddaje się łatwo. Pomimo problemów, których tłem stała się epidemia koronawirusa, wciąż działa i ma się dobrze. Miłośników militariów zaprasza do nowej siedziby przy ul. Metzgera w Jaśle (obok stacji PKP). Znajdziecie w nim, nie tylko pamiątki lecz również markową odzież, obuwie, plecaki, noże i wiele innych. 

 • Strażacy ochotnicy „pompują”, aby pomóc choremu Wojtusiowi

   

  Strażacy ochotnicy z Kołaczyc i Zimnej Wody wzięli udział w wyjątkowym wyzwaniu. Celem #GaszynChallenge  - „Pompujemy dla Wojtusia” jest zbiórka pieniędzy na leczenie Wojtusia Howisa, który cierpi na rdzeniowy zanik mięśni. 

 • W wypadku w Łężynach ucierpiał motorowerzysta. Interweniował śmigłowiec LPR

   

  Dzisiaj po godzinie 12. w miejscowości Łężyny doszło do zdarzenia drogowego z udziałem motorowerzysty. Mężczyzna doznał obrażeń głowy. Do poszkodowanego zadysponowano śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

 • Kryta pływalnia w Jaśle, siłownie i kluby fitness znów otwarte

   

  Po upływie niemal trzech miesięcy działalność wznowi kryta pływalnia w Jaśle. To dobra wiadomość nie tylko dla miłośników pływania, lecz również samego MOSiR-u, dla którego zniesienie ograniczeń związanych z epidemią ma kluczowe znaczenie dla finansów jednostki. 

 • Na drodze powiatowej w Nawsiu Kołaczyckim kładą asfalt

  Na drodze powiatowej w Nawsiu Kołaczyckim praca wre. Firma, która weszła na teren budowy w drugiej połowie maja położyła pierwszą warstwę asfaltu. Wkrótce mieszkańcy części wsi będą wolni od kurzu, błota i dziur.

 • Czy mł. bryg. Piotr Śmietana zostanie komendantem KP PSP w Jaśle?

  Końcem lutego br. na emeryturę przeszedł st. bryg. Marek Górniak, dotychczasowy komendant Komendy Państwowej Powiatowej Straży Pożarnej w Jaśle. Jego obowiązki przejął mł. bryg. Piotr Śmietana, który najprawdopodobniej przez kolejne lata będzie kierował jasielską jednostką.

 • Dlaczego warto zainwestować w profesjonalne wideo?

   

  Według badań magazynu „Forbes” każdy Polak, średnio przez 2 godziny w ciągu dnia przegląda Internet. Coraz mniej czytamy, wolimy oglądać. Do tego, dzięki smarftonom, film możemy oglądać praktycznie w każdym miejscu. Dlaczego warto zainwestować w profesjonalny film?

 • Podczas porodu straciła dziecko. Teraz walczy o powrót do zdrowia

   

  Aneta Michalak z Kołaczyc, aby wrócić do zdrowia potrzebuje pomocy. Kobieta spodziewała się drugiego dziecka. Jednak podczas porodu straciła je, a sama zapadła na długi czas w śpiączkę. 

 • Krośnieńska „NAFTÓWKA” to właściwy wybór!

   

  Zespół Szkół Naftowo-Gazowniczych w Krośnie kształci pod Patronatem Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa. Krośnieńska „NAFTÓWKA” to szkoła  z tradycjami, nowoczesna  i otwarta na zmiany związane z wymagającym rynkiem pracy.

 • Bezpłatne badanie wzroku - ruszyły zapisy!

   

  Zapraszamy na BEZPŁATNE BADANIE WZROKU w dniach 04.06 i 18.06. Zapisy pod nr 600 437 105 lub bezpośrednio w salonie. 

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105