Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna

Jakimi regułami rządzi się kredyt gotówkowy?

4

Decyzja o wzięciu kredytu jest poważnym postanowieniem, za którym z całą pewnością nie powinien iść impuls i działanie chwili. Wprawdzie nie raz i nie dwa zapożyczenie się na wysokie sumy jest konsekwencją nagłej potrzeby, to nawet wtedy musimy zastanowić się i rozsądnie rozpatrzeć wszystkie za i przeciw. Wiedza o specyfice kredytów i pożyczek, tego, jakimi regułami się rządzą i jak ustalać warunki ich przyszłej spłaty jest podstawą podstaw. Pomoże to zaoszczędzić nam wielu kłopotów i nieścisłości, a także uświadomić, jak wygodną w najróżniejszych sytuacjach życiowych są opcją.

Jak korzystać ze specjalistycznych kalkulatorów?

W obecnych czasach wybranie odpowiedniego dla siebie kredytu jest sprawą znacznie prostszą niż dawniej. W zależności od naszych zapatrywań możemy łatwą drogą dobrać właściwy nam kredyt gotówkowy dostępny na Direct.Money. Na portalu znajdziemy profesjonalny kalkulator opracowany z myślą o konsumentach. W wyliczeniu ostatecznej kwoty kredytu uwzględnia sumę zapożyczenia, okres spłacania rat, oprocentowanie i prowizję, na jakich nam zależy. W oparciu o wprowadzone przez klienta dane prezentowany jest ranking ofert kredytów, których warunki najlepiej dopasowano do jego oczekiwań.

Warto wiedzieć, że złożoność kalkulatorów Direct.Money daleko wykracza poza klasyczne schematy. Na decyzję banku o podpisaniu umowy o kredyt wpływają nie tylko chęci i deklaracje gotowości konsumenta, ale także rzeczywista zdolność do jego późniejszej spłaty. Nie każdy również jest zobowiązany do znajomości specyfiki RRSO, mającej znaczny wpływ na wysokość rat. W związku z tym na portalu dostajemy możliwość łatwego sprawdzenia tych rzeczy. Jako użytkownicy mamy dostęp między innymi do:

 • kalkulatora zdolności kredytowej,
 • kalkulatora RRSO,
 • kalkulatora lokatowego,
 • kalkulatora konsolidacyjnego.

Elastyczność rankingów kredytów

Kredyty i pożyczki możemy w zależności od naszej woli oraz zdolności kredytowej zaciągać na różne kwoty. Mogą to być mniejsze na pokrycie drobnych potrzeb lub większe takie, jak kredyty gotówkowe na zakup samochodu lub remont mieszkania. Tak duże zróżnicowanie wynika ze strategicznego i ekonomicznego myślenia instytucji bankowych. Dziś grupa ich klientów jest jeszcze bardziej urozmaicona niż w przeszłości. I - co najważniejsze - w przypadku każdego może pojawić się potrzeba większego lub mniejszego pieniądza.

Portal Direct.Money uwzględnia szerokie spektrum potrzeb konsumenckich i duży zakres celów, na jakie przeznaczane są obecnie środki z kredytów i pożyczek. Reguły konkurencji na wolnym rynku powodują, że dzisiaj o potencjalnego klienta zabiegają dziesiątki banków, toteż ich oferty są coraz bardziej atrakcyjne. Rankingi zamieszczone na stronie są operatywne, elastyczne i tworzone w czasie rzeczywistym na podstawie różnych kryteriów nadawanych przez użytkownika. Profesjonalny algorytm selekcjonuje i dobiera nam oferty w oparciu o preferowany okres spłaty, oprocentowanie kredytu i prowizję wynikłą z jego zaciągnięcia oraz RRSO. Dzięki przejrzystemu interfejsowi wiemy, ile chcemy pożyczyć i ile będziemy zobowiązani zwrócić.

Warunki, jakie musi spełniać konsument

Chociaż instytucje bankowe usilnie zabiegają o klienta, decyzja o przyznaniu kredytu nie zawsze może okazać się pozytywna. W momencie składania wniosku musimy spełniać kilka istotnych warunków. W zależności od wysokości i przeznaczenia kredytu bank może wymagać od nas konkretnego rodzaju umowy o zatrudnienie, a także ustala granicę minimalnego wynagrodzenia miesięcznego uprawniającego do kredytu. Często również na zdolność wpływa nasze wykształcenie, zawód, stan cywilny czy wiek.

Materiał zewnętrzny

Napisany dnia: 31.03.2021, 08:21
Komentarze Czytelników:
Dodaj nowy komentarz Wyświetlaj:
@ Emeryt
dnia 01.04.2021, 19:16
Ocena
komentarza:
0
Bank stosuje chrześcijańską zasadę wyzyskania nawet do ostatniego
wdowiego grosza przez udzielania kredytu na niespotykanie gdzie indziej
wysoki procent za odsetki.
Szczęśliwy jest ten kto nie da się nabrać na kredyt zachęcany przez
naganiaczy oszustów bankowych.
@ .
dnia 01.04.2021, 22:15
Ocena
komentarza:
2
Tylko jak w tej banksterko-korporacyjnej patologii która rządzi światem , zarobić uczciwie na mieszkanie i nie ładować się w kredyt ? W tym kraju szczawiu i mirabelek to rzecz nie realna. Pozostają pomidory albo zmywak na zachodzie.
@ ixi
dnia 02.04.2021, 08:38
Ocena
komentarza:
2
To nie chrześcijańska metoda tylko żydowska.
@ Kierowca 810
dnia 05.04.2021, 16:25
Ocena
komentarza:
0
Nasza wiara chrześcijańska zwana także kulturą zbudowana została przez żydów.
Zniszczyła w sposób ludobójczy wiele narodów i kultur.
Słowo przepraszam wypowiedziane przez papieża Wojtyłę to za mało.
Trzeba jeszcze zadośćuczynienia.
Dodaj komentarz
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Dzieciaki z Domu Dziecka w Kołaczycach otrzymały świąteczne paczki

   

  Choć od świąt Bożego Narodzenia minął już miesiąc, to dzieci z Domu Dziecka w Kołaczycach, właśnie dzisiaj, mogły cieszyć się z prezentów, zakupionych ze środków pochodzących ze zbiórki, zorganizowanej w grudniu ubiegłego przez Szymona Strączka. Tegorocznemu maturzyście udało się zebrać ponad 8 tys. zł. W przygotowanych przez Szymona paczkach, znalazły się między innymi środki czystości oraz kosmetyki do pielęgnacji ciała. Osobiście przekazał je dzisiaj dzieciakom, tym samym, sprawiając im wielką radość.

 • W Jaśle upamiętniono ofiary holocaustu

   

  27 stycznia, w rocznicę wyzwolenia byłego Niemieckiego Nazistowskiego Obozu Koncentracyjnego i Zagłady Auschwitz-Birkenau, obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu. W Jaśle miały one skromniejszą formę, niż zwykle. Na cmentarzu żydowskim przy ul. Floriańskiej, przedstawiciele władz miasta oraz instytucji kultury, upamiętnili Żydów, którzy w czasie II wojny światowej zginęli z rąk hitlerowskich oprawców.

 • Magistrat przyznał dotacje dla klubów sportowych na 2022 r. Do podziału jest 620 tys. zł

   

  Urząd Miasta w Jaśle, podjął decyzję, w sprawie podziału dotacji na organizację działań sportowych w 2022 r. Pieniądze trafią do 15 podmiotów, które w ubiegłym roku złożyły stosowne wnioski o udzielenie dotacji. Kluby otrzymają łącznie 620 tys. zł, a więc o 20 tys. zł więcej niż w ubiegłym roku.

 • Spróbuj pysznych pierogów u "Wojtka"

  Pracownię Pierogów "Wojtek" znają niemal wszyscy. Oprócz klasycznych smaków, popularnej na naszych stołach potrawy, pierogarnia serwuje na przykład pierogi z kurczakiem, czy też o smaku bounty, na słodko. Jeśli jeszcze nie próbowaliście, koniecznie to zróbcie. 

 • Hyperion Investments chce inwestować w Jaśle. Na obrzeżach miasta ma powstać obiekt wielkopowierzchniowy

  Inwestor posiada blisko 10 hektarów nieruchomości położonych w rejonie skrzyżowania ulic Piłsudskiego i Bieszczadzkiej w Jaśle. Spółka nie posiada drogi dojazdowej do swoich działek, dlatego zadeklarowała się na własny koszt przebudować skrzyżowanie z sygnalizacją świetlną na rondo i wykonać drogę lokalną do działek, na których chce realizować inwestycję. Aby mogli podjąć się tego zadania, konieczna była zgoda radnych na bezprzetargową sprzedaż blisko 7-arowej działki miejskiej. Uchwała została podjęta, jednak kilku radnych wstrzymało się od głosu.

 • 30. finał WOŚP już w najbliższą niedzielę

   

  W najbliższą niedzielę (30 stycznia) Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, zagra po raz trzydziesty w historii. Tegoroczna zbiórka, prowadzona jest z myślą o zapewnieniu najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci. Na ulicach Jasła i okolicznych miejscowości, pojawi się blisko 150 wolontariuszy, z tradycyjnymi puszkami w dłoniach. Impreza na płycie jasielskiego rynku rozpocznie się o godz. 18.

 • Przy urzędzie gminy w Tarnowcu dobudowywane jest nowe skrzydło budynku

  Końcem ubiegłego roku rozpoczęły się prace inwestycyjne dotyczące rozbudowy, nadbudowy oraz modernizacji budynku Urzędu Gminy w Tarnowcu. Zadanie zostało podzielone na kilka etapów. Obecnie trwają prace przy budowie nowego skrzydła.

 • Strażacy ochotnicy odwiedzili z prezentami pacjentów rzeszowskiej Kliniki Onkohematologii Dziecięcej

   

  Strażacy ochotnicy z regionu jasielskiego, już po raz czwarty, odwiedzili pacjentów Kliniki Onkohematologii Dziecięcej w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim Nr 2 im. Św. Jadwigi Królowej w Rzeszowie. W sobotnie przedpołudnie, wyruszyli z Zimnej Wody do stolicy województwa podkarpackiego z prezentami, których zbiórka prowadzona była od października ubiegłego roku. Dzieci, które każdego dnia toczą walkę z chorobą nowotworową otrzymały zabawki, artykuły szkolne, czy też książki.

 • ERKO doceniło uczniów Zespołu Szkół Technicznych w Jaśle. Młodzież otrzymała wyjątkowy prezent

  Współpraca pomiędzy firmą ERKO a Zespołem Szkół Technicznych w Jaśle jest doskonałym przykładem tego, jak należy budować relacje, łączące lokalny biznes ze szkołami, które konsekwentnie stawiają na praktyczną naukę zawodu. Model oparty na praktykach i stażach zawodowych, daje korzyść nie tylko uczniom, lecz również firmom, które zgłaszają popyt na pracę, szczególnie w perspektywicznych zawodach. Doskonale zdaje sobie z tego sprawę producent części lotniczych z siedzibą w Czeluśnicy, który ufundował szafki dla uczniów ZST, w szacie graficznej, wykonanej przez artystę Sylwestra Łaskawskiego.

 • Coraz dłuższe kolejki do drive-thru. Dyrekcja szpitala wydłuża godziny pracy punktu

  Od kilku dni coraz więcej lekarzy kieruje pacjentów na testy wykrywające obecność koronawirusa w organizmie. W związku z tym zauważalne są długie kolejki ustawiające się do punktu drive-thru. Dyrekcja szpitala informuje, że od jutra wydłużą godziny wykonywanych wymazów. Już nie do 13.00 a do 16.30 będzie otwarty punkt badań drive-thru.

 • Kogeneracja działa. W jasielskiej ciepłowni ograniczono zużycie węgla kamiennego o blisko 90%

   

  W kwietniu ubiegłego roku, Jasło dołączyło do wąskiego grona miast, które mogą pochwalić się nowoczesną instalacją układu kogeneracyjnego, zasilaną gazem ziemnym. Dzięki niej, produkcja energii elektrycznej i cieplnej, miała być bardziej ekologiczna, przede wszystkim dzięki znacznemu ograniczeniu wykorzystania węgla kamiennego do produkcji ciepła. Okazuje się, że od października do grudnia 2021 r. Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. w Jaśle, do produkcji energii cieplnej, zużyło o 89% mniej węgla, niż w analogicznym okresie, w roku poprzednim. Tym samym, znacznie ograniczono również emisję COdo atmosfery.

 • Emerytowany strażak z KP PSP w Jaśle uległ poważnemu wypadkowi w Holandii. Rodzina i koledzy proszą o pomoc

  Starszy sekcyjny w stanie spoczynku Bogdan Fehr z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Jaśle został potrącony przez samochód w Holandii. Jeżeli nie wróci do kraju zostanie umieszczony w domu opieki. Rodzina i strażacy z KP PSP w Jaśle proszą o pomoc dla Bogdana. Potrzebne jest 40 tysięcy złotych, aby mógł zostać przetransportowany do Polski.

 • Postaw na grzejniki dekoracyjne SUNERZHA ze stali nierdzewnej

   

  Zastanawiasz się nad zakupem grzejnika do Twojego domu? Wbrew pozorom, wybór może okazać się bardzo oczywisty. Stawiając na dekoracyjne grzejniki wodne SUNERZHA ze stali nierdzewnej, otrzymasz gwarancję funkcjonalności, jednocześnie nadając pomieszczeniom niepowtarzalnego stylu. Grzejniki wodne , wodno-elektryczne i elektryczne, na które producent udziela 20-letniej gwarancji, znajdziesz w ofercie DOMUS Budownictwo & Łazienki w Jaśle.

 • Podczas prowadzonego pościgu radiowóz wpadł do rowu

  Wczoraj około godziny 20. na ul. Mickiewicza w Jaśle policjanci podczas prowadzonego pościgu za pojazdem, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej wpadli radiowozem do przydrożnego rowu.

 • Nagroda za całokształt pracy na rzecz kampanii „Cała Polska czyta dzieciom” trafiła do Bajkowego Prywatnego Przedszkola w Jaśle

   

  15 grudnia br. po raz drugi w formule online ze względu na panującą pandemię odbył się uroczysty finał kampanii „Cała Polska czyta dzieciom”...

 • Poszukujesz nowych wyzwań zawodowych? Chciałbyś współtworzyć innowacyjną firmę w Jaśle? Trade Software & Consult szuka właśnie Ciebie!&a

   

  Trade Software & Consult tworzy innowacyjne rozwiązania IT dla branży budowlanej. Firma posiada oddziały handlowe zajmujące się sprzedażą materiałów budowlanych w internecie, sprzedając między innymi stolarkę okienną, drzwiową, beton komórkowy, meble, artykuły dla domu i ogrodu.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105