Jasielscy Cykliści kolejny raz zdobywcami Twierdzy Przemyśl (Video)

6

28. kwietnia odbył się 7. Maraton Rowerowy Twierdza Przemyśl zorganizowany przez Przemyskie Towarzystwo Cyklistów. Blisko 300 kolarzy stanęło na starcie, w tym czołowi zawodnicy z regionu. Na starcie oczywiście pojawiła się mocna ekipa z Jasielskiego Stowarzyszenia Cyklistów. Maraton przebiegał malowniczymi drogami Twierdzy Przemyśl z okresu I Wojny Światowej i szlakami Pogórza Przemyskiego.

Przemyskie Towarzystwo Cyklistów przygotowało dla uczestników wyścigi na trzech dystansach: Hobby – 12 km, Mega 35 km oraz Giga o długości 65 km. Trasa trudna technicznie i nieco zmodyfikowana w porównaniu z rokiem ubiegłym pozwoliła sprawdzić się zarówno amatorom, jak i zawodnikom regularnie ścigającym się w tego typu imprezach sportowych.

W barwach Jasielskiego Stowarzyszenia Cyklistów wystartowało 12 zawodników. Tym razem zawodnicy JSC wystartowali na dystansach Mega oraz Giga.

Dystans Mega wybrało 6 zawodników:

Najszybszą jaślanką okazała się Renata Ridinger-Warchoł zajmując w kategorii K2 drugą lokatę. Joanna Kiełtyka startująca w kategorii K1 zajęła dziewiąte miejsce.

W kategoria najmłodszych mężczyzn czyli M1 jedynym jasielskim zawodnikiem był Kamil Zaleśny, który po defekcie roweru linię mety przekroczył na trzynastym miejscu.

Mateusz Dachowski zajął czwartą lokatę w kategorii M3, a Janusz Zaleśny był dziewiąty. W kategorii M5 Wiktor Wiśniewicz dojechał do mety na dwunastym miejscu.

Najwięcej emocji było oczywiście podczas rywalizacji na najdłuższym dystansie gdzie najszybszy okazał się zawodnik PSK Przeworsk Andrzej Ulman kat. M2, wygrywając klasyfikacje open. W tej samej kategorii co zwycięzca na piątym miejscu na mecie pojawił się Kamil Paluch.

Kategoria M3 najmocniej obsadzona przez jasielskich maratończyków wyglądała następująco:

Łukasz Szumiec podobnie jak w 2010 i 2011 roku zwyciężył, a za nim stała ekipa, której zawodnicy zajęli kolejne lokaty:
Jakub Zbiegień - 3 miejsce
Jerzy Reczek - 6 miejsce
Tomasz Gardzina
– 7 miejsce

W kategorii M5 bezkonkurencyjny okazał się Marek Gorczyca i wygrał swoja grupę wiekową. Koronnym dystansem Marka zawsze był dystans MEGA, ale jak widać starty na dłuższym dystansie ukazują, że w tym roku nasz zawodnik ma dobrą formę aby wygrywać GIGA w kolejnych maratonach.

Przedstawiamy relację Video zrealizowaną przez Telewizję Przemyśl.