Korzystając z portalu Jaslo4u.pl wyrażasz zgodę na użytkowanie mechanizmu plików cookie. Mechanizm ten ma na celu zapewnienie prawidłowego funkcjonowania portalu Jaslo4u.pl. Korzystając ze strony akceptujesz Politykę Prywatności portalu Jasło4u.pl

Jasielski Dom Kultury zostanie skontrolowany

53

Jasielski Dom Kultury zostanie poddany szczegółowej kontroli. Taką decyzję podjął na ostatniej sesji Rady Miejskiej Jasła Andrzej Czernecki, burmistrz Jasła. Działalność placówki zdaniem niektórych radnych wzbudza wiele wątpliwości, zwłaszcza w kwestii wydawania pieniędzy.

W czasie poprzedniej kadencji Komisja Rewizyjna przeprowadziła kontrolę jednostki, po której zarzuciła dyrektor Krystynie Kasprzyk rozrzutność i niegospodarność.

- Zespół komisji rewizyjnej poprzedniej kadencji w JDK przeprowadził kontrolę. Katalog grup społecznych według uznania, fotele skórzane i gabinet jak u prezydenta RP, pani dyrektor nie była w stanie odpowiedzieć komisji rewizyjnej jakie firmy to robiły. Ktoś to zarządza taką jednostką powinien wiedzieć jak podejmować decyzje. JDK świetnie prosperuje, wynajmuje firmy zewnętrzne i zbiegiem okoliczności wszystkie są z Krosna  – mówił podczas sesji Krzysztof Czeluśniak.

Jego zdaniem zmniejszenie dotacji dla Jasielskiego Domu Kultury o 300 tys. zł nie będzie odczuwalne dla sytuacji finansowej jednostki.  - Jak jest rozrzutność w rozdawaniu pieniędzy i złym gospodarowaniu to o 300 tys. zł kultura nie ucierpi. Skoro wymagamy oszczędności od wszystkich, to w szczególności od pani z JDK-u – dodaje Czeluśniak.

W obronie dyrektor JDK stanął Henryk Rak, wiceprzewodniczący RMJ. - Byliście państwo na kontroli i stwierdziliście, że są nie skórzane nakrycia na meble tylko skóropodobne. A skóropodobne to tak się mają jak mercedes do malucha. I to jedzie, i to jedzie, ale wiadomo z jakim skutkiem. Rzuca pan (Czeluśniak – przyp.red.) hasło, że tam jest rozrzutność. Proszę konkretnie pokazać jaka rozrzutność nastąpiła w JDK. Nie hasłowo, tylko co dokładnie było rozrzutnością, a co nie. Bo to jest pomówienie – zareagował H. Rak.

Dyskusję przerwał burmistrz Czernecki. - W związku z tym, że są tak rozbieżne stanowiska w ocenie pracy JDK, to ja wprowadzę tam odpowiednią kontrolę ze strony Urzędu Miasta i odniesiemy się do tego, co Komisja Rewizyjna odnotowała w protokole i przedstawimy wysokiej radzie wyniki tych prac – obiecał burmistrz.

 

(kp)

Reklama

Komentarze: 53

Dodaj komentarz Widok:
0
@ ~passat
dnia 19.02.2011, 20:40 · Zgłoś
Brawo Panie Burmistrzu. Koniecznością jest oczyszczenie JDK z pisowych [...] i karierowiczów. Trzeba zastąpić ich kompetentnymi osobami. Wcale się nie dziwię, że Rak ich broni. Tam drzemie niebezpieczeństwo dla włodarza miasta.
Odpowiedz
0
@ majka
dnia 05.03.2011, 04:46 · Zgłoś
szacunek panie burmistrzu.i szacunek dla p czelusniaka.a madrosc nie mierzy sie ukonczonymi szkolami.a na pieniadze ktore pobiera po prostu akurat on sobie zasluzyl,czego nie mozna powiedziec o innych leniwych ,przestraszonych radnych.ten przynajmniej cos robi,jest odwazny i docenmy to.a kontrola ,dlaczego nie.jak nie mam nic do ukrycia to sie nie boje kontroli/
Odpowiedz
0
@ mlody
dnia 19.02.2011, 14:53 · Zgłoś
panie maniek ja tez dam panu po buzi w publicznym miejscu a pozniej powiem przepraszam a jezeli chodzi o pana czelusniaka to ukonczenie szkoly specjalnej nie przynioslo mu tyle wiadomosci zeby miec wiedze na studia ale skoro ma sie brata ksiedza to mozna wszystko
Odpowiedz
0
@ maniek
dnia 18.02.2011, 22:13 · Zgłoś
Brawo Panie Burmistrzu za przerwanie sporu i podjęcie decyzji o przeprowadzeniu kontroli. Jeśli to prawda, że kupowano niezgodnie z obowiązującymi przepisami oraz wystąpily nieprawidłowości to sprawę P. Dyrektor do prokuratora. Jak sobie przypominam wiele już poprzednio napisano na temat tej pani gdy była dyrektorem w Krośnieńskim Domu Kultury i były to same negatywy. Dziwne jeśli tylko zlecanom firmom bądź tam kupowano? Tez dziwne dlaczego Pan Radny H.Rak tak strasznie broni tej pani? Jeśli kontrola stwierdzi, że wszystko było ok to czegóż się tak oburzać? Nie mogę też zrozumieć dlaczego takie epitety padają pod adresem Radnego Czeluśniaka a moąe on ma racje? Pamiętam, że za poprzedniej kadencji gdy nie miał racji przeprosił! Można odnieść wrażenie, że wiele osób obawia się tego co wie i może udowodnić P. Radny Czeluśniak dlatego tak na wszelki wypadek atakują. Panie Radny Czeluśniak więcej opanowania i wtedy będzie Pan skuteczniejszy raptusostwo jest złym doradcą.
Odpowiedz
0
@ misiek
dnia 19.02.2011, 11:13 · Zgłoś
Maniek a napisali co było dalej z tymi "negatywami"?Zainteresowały one prokuraturę czy nie?
Odpowiedz
0
@ abs
dnia 18.02.2011, 09:49 · Zgłoś
do czego to dochodzi ..taki madry ,wyksztalcony,odznaczony orderami za wybitne zdolnosci intelektualne-czelusniak kontroluje [...] pracownikow JDK.
Odpowiedz
0
@ abs
dnia 18.02.2011, 09:45 · Zgłoś
czelusniak przeciez to ty glosowales za podniesieniem diet ..wiec nie opowiadaj [...]
Odpowiedz
0
@ Polak
dnia 17.02.2011, 11:24 · Zgłoś
Panowie Radni RM w Jaśle,jeżeli chcecie mówić o rozrzutności to przypomnijcie sobie małe wydarzenie tej kadencji pt.Diety Radnych i kto był ich inicjatorem.Chyba ten Pan ,którego rozrzutność najbardziej boli,nie był to pan Czeluśniak niejaki pan Stachaczyński i ktoś też ważny w tej koalicji __a Pan Burmistrz to łaskawie pobłogosławił-brawo Panowie!
Odpowiedz
0
@ misiek
dnia 16.02.2011, 22:18 · Zgłoś
Mam tylko kilka pytań do tych jaślan którzy głosowali na Pana Czeluśniaka: nie jest wam wstyd?Tak zwyczajnie po ludzku wstyd że ktoś taki jak Czeluśniak was reprezentuje?Ze kogoś takiego jak ten pan kolejny już raz wprowadziliście do magistratu?Jak Państwo wyobrażacie sobie rozwój Jasła z takimi radnymi jak Czeluśniak?Ktoś odpowie???
Odpowiedz
0
@ jasiek
dnia 16.02.2011, 21:27 · Zgłoś
z poprzednich artykułów i fotografii zamieszczanych na portalu wynika, że jeden radny (1 zdjęcie) je bardzo dużo paluszków!!! Proponuję kontrolę czy nie podjada ich innym radnym. Przeliczcie dokładnie paluszki!!! Komisja śledcza to sprawdzi i wyjaśni!!!!!
Odpowiedz
0
@ jasiek
dnia 16.02.2011, 21:23 · Zgłoś
Radny Cz. ma uraz do JDK-u !!! Za wysokie progi na [...] nogi!!!Dobrze że jest podjazd przy wejściu to ta kontrola jakoś tam się dostanie!!! Panie Burmistrzu gratuluję kompetentnych- inaczej radnych - czy szefem PR Burmistrza jest jasielski Macierewicz K.Cz. ??? A tak w ogóle byle korytko bezRADNYCH było pełne - tylko niedługo w korytku będa [...] mieszkańców bo miarka się przebierze!!!
Odpowiedz
0
@ kolo
dnia 16.02.2011, 19:28 · Zgłoś
banda
Odpowiedz
0
@ edek
dnia 16.02.2011, 14:51 · Zgłoś
a pan rak z UM i Pani Rak z PCPR to zbieznosc nazwisk?
Odpowiedz
0
@ Beta
dnia 16.02.2011, 14:50 · Zgłoś
Nie do uwierzenia!! 12 milionów wydano na Troję?! Przecież to chore - trzeba to koniecznie wziąć pod lupę.
Odpowiedz
0
@ STEFAN
dnia 16.02.2011, 13:51 · Zgłoś
Radny Czeluśniak ,jak zwykle trafił w sedno,jak leśniczy jajami o sosnę.Jeżeli pokój dyrektora ma wyglądać jak jego piwnica,to coś jest chyba nie tak...Jakie oszczędności jemu latają po [...],nie wiem.Pytam natomiast gdzie był jak dawał sobie na sesji podwyżkę za to co rzekomo czyni dla dobra społecznego??? Pomijając fakt,że p.Kasprzyk to pomyłka na sprawowanym urzędzie,mogę śmiało powiedzieć,że rozbieżność intelektualna osoby kontrolowanej i prowodyra kontroli jest jak Rów Mariański(przepaść)...P. Kasprzyk to coś jednak dla pobudzenia kultury zrobiła,zaś radny Czeluśniak(???) -też!
Odpowiedz
0
@ drugi Stefan
dnia 16.02.2011, 23:15 · Zgłoś
Dobrze Stefan piszesz. Porównanie obu osób to jak dzień do nocy co nie zmienia faktu, że do rządzenia OBOJE nadają się jak gumofilce na noc sylwestrową
Odpowiedz
0
@ ixi
dnia 16.02.2011, 12:56 · Zgłoś
jeszcze SKONTROLOWAC proces "powstawania" Partackiej Troi - 12 mln OBYWATELSKICH PIENIEDZY poszlo na ten bubel!
Odpowiedz
0
@ ixi
dnia 16.02.2011, 12:54 · Zgłoś
kazda instytucja dotowana przez PODATNIKOW powina miec przejrzysty, prosty, klarowny system dla ktorego KAZDY OBYWATEL powinien miec wzglad - o kazdej porze. A osoby na piedestale powinny byc szczegolnie sprawdzane czy nie marnuja badz naduzywaja naszego zaufania!
Odpowiedz
0
@ stanisława
dnia 18.02.2011, 22:15 · Zgłoś
Bardzo krótki i mądry komentarz. Tak powinno być - popieram w całej rozciągłości.
Odpowiedz
0
@ BUHAHAHAHA
dnia 16.02.2011, 12:41 · Zgłoś
JASNE WEZCIE WSZYSTKIM I LADUJCIE W SWOJE KIESZENIE ILE WEJDZIE:) POPIERAM W 100 % TA AKCJE:) KONKURECJE ZLODZIEJI TRZEBA ZLIKWIDOWAC ,BEDZIE WIECEJ DLA WAS PO-WCY:)
Odpowiedz
0
@ artysta
dnia 16.02.2011, 11:48 · Zgłoś
co nas nie zabije to nas wzmocni!kultury polskiej nie zniszczył car, stalin ani hitler, panu cze.i jemu podobnym tez sie nie uda, mam nadzieje, że jest jeszcze w tym miescie trochę rozadnych ludzi.
Odpowiedz
0
@ jaślanka
dnia 16.02.2011, 11:25 · Zgłoś
dzięki takim radnym jak pan cze.Jasło ciagnie sie w ogonie podkarpackich miast, Sanok idzie jak burza, Krosno sie rozbudowuje, a w Jasle się kłócą za nasze pieniądze,nawet trzcinickim skansenem zarządza Krosno,niedługo Jasło zostanie jednym wielkim skansenem.
Odpowiedz
0
@ MZKS
dnia 16.02.2011, 11:10 · Zgłoś
Dyziu - wiesz dlaczego firmy krosnieńskie ? Bo tam w odroznieniu od naszych są wieksze mozliwości , u nas fachowców brak , a i materiałów jak na lekarstwo . Wystarczy popatrzeć na branzę auto-moto , budowlaną i meblarską - wiekszośc przywozimy z Krosna . Zernijcie na imprezy koncerty , tu tez Krosno ma sie czym pochwalić - przy naszym miescie . niestety taka prawda , wiec nie ma co szukać układów , taka rzeczywistość .
Odpowiedz
0
@ geminus
dnia 16.02.2011, 10:02 · Zgłoś
bardzo słusznie jak kontrola pokaże że jest bałagan i marnotrawstwo funduszy powinni beknąc za nie wszystkie osoby któred do tego doprowadziły
Odpowiedz
0
@ Mika
dnia 16.02.2011, 09:42 · Zgłoś
Proszę zostawić JDK wraz z Panią Dyrektor w świętym spokoju.Pani Dyrektor należy się wdzięczność za to, że podniosła kulturę w Jaśle z dna. Postępowanie władz miejskich jednoznaczmie wskazuje na to, że w tym mieście najlepiej nic nie robić. Problemu z kontrolami z pewnością nie miał poprzedni Dyrektor.
Odpowiedz
0
@ XXX
dnia 16.02.2011, 19:26 · Zgłoś
Mika naprawdę nie wiesz co mówisz. Ta kobieta nie tworzy kultury. Ona sprzedaje co jej w ręce wpadnie czyli co zaproponuje agencja. Ona nie zna się na kulturze. Z Krosna ją wyrzucili i są wszyscy szczęsliwi. Mam nadzieję, że to samo zrobią władze w Jaśle
Odpowiedz
0
@ ciekawy
dnia 16.02.2011, 09:08 · Zgłoś
KTO I OP CO ZNOWU ULOKOWAŁ TAM TEGO RAKA ???,MIAŁO BYĆ PISOWSKIE MIASTO BEZ PISU A WYSZŁO JAK ZAWSZE
Odpowiedz
0
@ HE HE!!!
dnia 16.02.2011, 09:02 · Zgłoś
Wszystkim zabieramy a SOBIE 42% PODWYŻKI damy.
HE HE!!!
Odpowiedz
0
@ arni
dnia 16.02.2011, 09:01 · Zgłoś
kasprzyk musi odejsc. to zła [...]. przecz z nia!!!
Odpowiedz
0
@ tylkoja
dnia 16.02.2011, 19:22 · Zgłoś
Zgadzam się w 100 %. Poza tym nie zna się na niczym. Ma od 4 lat taką kasę, że jednostki kultury w dużych miastach tego nie mają. Za te pieniądze można robić cuda, a ona pracuje jak marna agencja artystyczna.Poza tym razi wiele ludzi to, że złamała prawo w czasie ciszy wyborczej i nie dostała wyroku. Czyżby pani senator Zając nakazała prokuraturze zlikwidować sprawę p. Kasprzyk - koleżanki z PiS.To podobne do PiSowców.
Odpowiedz
0
@ anonim
dnia 16.02.2011, 08:46 · Zgłoś
legenda mówi że dom kultury w dukli upadł pod rządami pani dyrektor która obecnie sprawuje władze w jasielskim domu kultury
Odpowiedz
0
@ Duklanka
dnia 23.02.2011, 22:35 · Zgłoś
Ładnie to tak powtarzać niesprawdzone informacje? Siedzi taki potem zadowolony w fotelu, obsmarował kogoś anonimowo i się cieszy. Nic takiego nie miało miejsca, a jak nie wiesz, to się nie wypowiadaj, bo wstyd za takich ignorantów! Wstał raniutko po to tylko, żeby bzdury w internecie wypisywać. W głowie się nie mieści :[
Odpowiedz
0
@ PLU
dnia 16.02.2011, 08:45 · Zgłoś
Pan Cze...... ma pomysły rodem z Prlu.
Proponuje oszczędności w Urzędzie Miejski!
Odpowiedz
0
@ Kielnia
dnia 16.02.2011, 08:20 · Zgłoś
Czy prawdą jest, że rak wykonywał rózne robótki budowlane za czasów panowania kuroskiej?
Odpowiedz
0
@ rewizor
dnia 16.02.2011, 08:19 · Zgłoś
Te słynne kontrole komisji rewizyjnej z poprzedniej kadencji pod kierownictwem Czeluśnika dobrze pamiętamy, pytam tylko jaki przyniosły efekt?, żaden!!!!, poza tym że Czeluśniak kasował ogromne kwoty do kieszeni traktują działalność w komisji jako źródło utrzymania, w tedy oszczędności nie szukał.
Odpowiedz
0
@ wf
dnia 16.02.2011, 07:46 · Zgłoś
Już był taki jeden co oszczędzał na kulturze i palił książki
Odpowiedz
0
@ mm
dnia 16.02.2011, 07:33 · Zgłoś
słuszna decyzja Panie Burmistrzu ws. kontroli,a szczególnie zarządzania i gospodarki finansowej w tejże placówce. Czas zlikwidować butę i arogancję cechującą p. "dyrektor"
Odpowiedz
0
@ PiSarze do budy!
dnia 15.02.2011, 22:52 · Zgłoś
Kontrola w JDK wykaże PiSarskie kolesiostwo
Odpowiedz
0
@ z powiatu
dnia 15.02.2011, 22:24 · Zgłoś
Panie Czeluśniak, rozumiem, że są osoby, dla których JDK w ogóle nie jest potrzebny- bo nie potrzebują kultury. Tylko ktoś taki może powiedzieć, że zmniejszenie dotacji o 300 tys. nic nie znaczy.
Odpowiedz
0
@ Beta
dnia 15.02.2011, 22:22 · Zgłoś
No i zaczęło się! Najpierw podnieśli sobie diety a teraz przyczepili sie do foteli-tak jak Julia Pitera do dorsza.A te fotele powinny byc skorzane a nie [...]ostwo jak chce pan Czelusniak.
Odpowiedz
0
@ niepolityczna
dnia 15.02.2011, 22:19 · Zgłoś
Jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o politykę...Pewnie ta pani dyrektor jest z PiS-u. A ja tego nie wiem i nic mnie to nie obchodzi. Dziękuję za jesienne przedstawienia teatralne i proszę o kontynuację tej linii działalności JDK. A co mnie obchodzą skórzane czy skóropodobne fotele?!
Odpowiedz
0
@ G
dnia 15.02.2011, 22:02 · Zgłoś
O to, to ! Pani Kasprzyk już dziękujemy za całokształt. Oby nie do zobaczenia.
Odpowiedz
0
@ Maria
dnia 15.02.2011, 21:56 · Zgłoś
Heniu i co yt na to a gdzie nasza pupilka Szańcowa, wybitna działaczka PIS ?
Odpowiedz
0
@ Imax
dnia 15.02.2011, 21:48 · Zgłoś
Radnemu Rakowi juz dziekujemy
Odpowiedz
0
@ A kiedy bedzie wreszcie [...] w Jasiel
dnia 15.02.2011, 21:03 · Zgłoś
rada miasta powinna sie tym zajac - jasielski lidl jako jedyny w polsce nie ma [...] !!! kto ma w tym interes ? to sa trzy dodatkowe etaty !!!
Odpowiedz
0
@ no i gitara
dnia 15.02.2011, 20:50 · Zgłoś
to zróbcie kontrolę i się wyjaśni.
Odpowiedz
0
@ sx
dnia 15.02.2011, 19:54 · Zgłoś
powyborcze mydlenie oczy, o pseudo zwolnieniach w urzędzie, o kontrolach itd. jeszcze z miesiąc i wszystko wróci do normy, nie będą robić nic, a kasa i tak będzie...
Odpowiedz
0
@ Ronin
dnia 15.02.2011, 19:54 · Zgłoś
Panie Rak niech cię pan tak nie rzuca bo dlamnie też jest dziwne że wylatuje akustyk Marcin O. b przyczyną był rozpad małżeństwa i inne [...] z tym związane co wpływu prawnego nie maja a tak fałszywi ludzie jak PiS niech moralnie siebie rozliczą nie innych dziewi mnie jedno że wszystko pbsługuje Megaton z krosna też mnie ciekawi kto takie wielkie lakaty produkuje i po jakiej cenie kampania promcyjna musi pochłaniać spora kwotę - proponowal bym zatrudnić do kontroli Kancelarię Podatkową Złoty Denar z Kolejaża myśle że łatwo bysię tamta księgowa dopatrzyła nieprawidłowości
Odpowiedz
0
@ $
dnia 15.02.2011, 19:51 · Zgłoś
Panie radny pana bezczelnosc siega zenitu. Skoro wszyscy maja oszczedzac?
Pan chyba zartuje sam pan zlozyl wniosek o podnieisenie diety o 42% a teraz chce pan oszczedzac???
DOBRZE ZE OSTALA SIE/na szczescie dla pana/ KAPRZYKOWA TO MA PAN KOGO JESZCZE ATAKOWAC!!!
ALE LUD DRUGI RAZ NIE DA SIE OSZUkAC NA TE PANA GIERKI, I SAM O TYM DOBRZE WIESZ!!!
Odpowiedz
0
@ oszczędności
dnia 15.02.2011, 19:50 · Zgłoś
Skoro wymagamy oszczędności od wszystkich to także od radnych - i co dalej? Jak z realizacją: proszę bardzo - podwyżka apanaży dla radnych - piękny przykład zaciskania pasa w biedzie i solidarnego dzielenia niedostatku. Żeby tylko nie poszli do MOPSu po zasiłek.
Odpowiedz
0
@ Justyn
dnia 15.02.2011, 19:49 · Zgłoś
Jak można słuchać tego Czeluśniaka! Przecież on nigdzie nie pracował i na niczym się nie zna! A to jak widać jest prawa ręka Czerneckiego!
Odpowiedz
0
@ Jurek
dnia 15.02.2011, 19:43 · Zgłoś
brawo!!!
Odpowiedz
0
@ kulk a
dnia 15.02.2011, 19:24 · Zgłoś
+ dla burmistrza.
Odpowiedz
Dodaj komentarz
Piszesz jako:

Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezgodnych z regulaminem.