Korzystając z portalu Jaslo4u.pl wyrażasz zgodę na użytkowanie mechanizmu plików cookie. Mechanizm ten ma na celu zapewnienie prawidłowego funkcjonowania portalu Jaslo4u.pl. Korzystając ze strony akceptujesz Politykę Prywatności portalu Jasło4u.pl

Jasielski „Ekonomik” wysoko na liście rankingowej szkół ponadgimnazjalnych

45

Dziennik Rzeczpospolita ogłosił  listę rankingową najlepszych szkół w Polsce. Technikum nr 4 w Jaśle wchodzące w skład Zespołu Szkół nr 4 w Jaśle czyli popularnego „Ekonomika” znalazło się w gronie najlepszych zarówno w województwie jak  i w Polsce.  Technikum nr 4 zajęło 119 miejsce wśród najlepszych techników w kraju i 9 miejsce w województwie podkarpackim oraz 97 miejsce w Polsce, jeśli chodzi o wyniki matury.

„Ranking szkół ponadgimnazjalnych od szeregu lat wzbudzał emocje w środowisku szkolnym. Sporo też było krytyki i zarzutów skierowanych do Kapituły dotyczących jedynego do tej pory kryterium jakim były osiągnięcia w zamkniętej liście olimpiad i konkursów. W tym roku Kapituła skonstruowała nowe zasady – moim zdaniem – zdecydowanie lepiej oddające osiągnięcia szkół, chociaż, jako nauczyciel wiem, że także i one nie są w stanie oddać  rzeczywistego zaangażowania nauczycieli i pracy szkół. Cieszę się, że oddzielono licea ogólnokształcące od techników gdyż to są dwa różne typy szkół nieporównywalne ze sobą.

Cieszę się także, że szkoła w której jestem dyrektorem zajęła w tegorocznym rankingu tak wysokie miejsce. Cieszę się tym bardziej, że jest to szkoła integracyjna w której nakład pracy w celu osiągnięcia takich efektów musi z konieczności być wyższy” – mówi dyrektor Zespołu Szkół nr 4 w Jaśle Robert Niemiec. „Pozycja na liście najlepszych techników w kraju i jednych z najlepszych w województwie i jednocześnie bardzo wysokie miejsce w podrankingu maturalnym,  jest motywacją do dalszej pracy i zobowiązaniem do stałego podnoszenia wyników szkoły. Nie stworzono listy rankingowej dla liceów profilowanych. Przypuszczam, że nasze IV Liceum Profilowane z Oddziałami z niespotykaną w kraju 100% zdawalnością matury  mogłoby być na czele tej listy ” – dodaje dyrektor R. Niemiec.

ZS4 "Ekonomik"

Reklama

Komentarze: 45

Dodaj komentarz Widok:
0
@ bla bla
dnia 10.03.2011, 19:49 · Zgłoś
Wow fajny ten ekonom.
Odpowiedz
0
@ mmeerryy
dnia 19.01.2011, 16:23 · Zgłoś
do zorro94
dzięki Bogu że są jeszcze na tym świecie tacy ludzie jak ty
ja sama teraz chodzę do I LO i bardzo mi się podoba ale nie zależnie od tego do jakiej szkoly pójdziesz jezeli nie będziesz chciał się uczyć nic nie osiągniesz
Odpowiedz
0
@ do Doinformowany
dnia 17.01.2011, 22:30 · Zgłoś
"75 miejsce w Polsce"? - proponuję wrócić do rzeczywistości (244 miejsce) - nie trzeba upiększać - to dobra pozycja
Odpowiedz
0
@ Doinformowany
dnia 17.01.2011, 11:08 · Zgłoś
Dla niedoinformowanych, trudno żeby I i II LO znalazły się w rankingu SZKÓŁ TECHNICZNYCH, w rankingu liceów I LO jest 75 w Polsce, a ekonoma w ogóle nie ma ;)
Odpowiedz
0
@ vb
dnia 16.01.2011, 22:05 · Zgłoś
Jaaasne znalazły się w rankingu na końcówce .....
Odpowiedz
0
@ konkrety
dnia 16.01.2011, 17:44 · Zgłoś
Konkretne dane z rankingu szkół ponadgimnazjalnych (na stronie perspektyw): w kategorii - liceum ogólnokształcące I LO z Jasła jest na 244 miejscu w Polsce (brak go w podrankingu maturalnym) natomiast II LO nie znalazłam na liście najlepszych 400 liceów w Polsce. Technikum z ekonomika jest zaś 97 w podrankingu maturalnym najlepszych techników w Polsce. Generalnie - gratuluje ekonomikowi sukcesu.
Odpowiedz
1
@ zorro94
dnia 16.01.2011, 17:23 · Zgłoś
Jeżeli ktoś chce się naprawdę uczyć,

A ja ukończyłem "słabe" liceum, które w rankingach było może gdzieś na szarym końcu i to mi w niczym nie przeszkodziło. Ukończyłem najlepszą uczelnię w Polsce, a dziś mam świetną pracę. Dlaczego o tym piszę? Abyście zrozumieli, że ważne jest to, jakie macie podejście do nauki, a nie czy wasza szkoła ma wysokie miejsce w rankingu....
Odpowiedz
0
@ do "do ..."
dnia 16.01.2011, 15:27 · Zgłoś
jakby były takie dobre to by były wysoko na liście hahaha
Odpowiedz
0
@ ;p
dnia 16.01.2011, 15:25 · Zgłoś
elitarne I LO jest w tyle hahahahhahaha
Odpowiedz
0
@ do ...
dnia 16.01.2011, 13:39 · Zgłoś
znalazły się, tylko są to tak dobre szkoły, że nie muszą o tym trąbić na wszystkie strony żeby przyciągnąć nowych uczniów
Odpowiedz
0
@ ...
dnia 16.01.2011, 10:54 · Zgłoś
To ciekawe dlaczego 1lo i 2lo nie znalazły się w rankingu najlepszych liceów w Polsce cwaniaczki.
Odpowiedz
0
@ cytryna
dnia 16.01.2011, 10:50 · Zgłoś
CEGIELNIA - moja szkoła, a jakie wspomnienia :D
Pozdrowienia dla całej kadry ;)
Odpowiedz
0
@ doda
dnia 16.01.2011, 09:13 · Zgłoś
W samym województwie podkarpackim jest około 290 techników (strona Kuratorium) a w Polsce wystarczy przemnożyć średnio przez ilość województw. To jest doskonałe miejsce. Analogicznie można sprawdzić LO. Cieszy, że Jasło dobrze wypada. Nie licytujcie: Ekonomik czy 1LO - obie szkoły są po prostu bardzo dobre (choć w technikum na pewno ciężej osiągnąć taki wynik).
Odpowiedz
0
@ TyTy
dnia 15.01.2011, 23:56 · Zgłoś
Ekonomik najlepszy! :):) a co do nowych profili to jest nimi duże zainteresowanie z tego co wiem!
Odpowiedz
0
@ ja
dnia 15.01.2011, 20:56 · Zgłoś
absolwencie ekonoma staraj się czytać tekst ze zrozumieniem, bo takimi wpisami podważasz ten wysoki poziom kształcenia w twojej szkole/ to był ranking techników a nie liceów ogólnokształcących/
Odpowiedz
0
@ smoku
dnia 15.01.2011, 20:34 · Zgłoś
awe dnia 14.01.2011, 21:24

za nie długo dogoni Was jedynka z pod stacji;p

po pierwsze to ZST a nie żadna jedynka a po drugie to ZST juz przegoniło ekonoma :)
Odpowiedz
0
@ czytajcie
dnia 15.01.2011, 16:45 · Zgłoś
abs.ekonoma - w jaki sposób na liście miało znaleźć się ILO i IILO skoro ranking dotyczył TECHNIKUM?!
Odpowiedz
0
@ onnn
dnia 15.01.2011, 16:26 · Zgłoś
nie trzeba byc bardzo rozgarnietym zeby zauwazyc iz Ilo i IIlo nie sa technikami a jest wyraznie napisane ze jest to ranking technikow...
Odpowiedz
0
@ marunia
dnia 15.01.2011, 15:23 · Zgłoś
Jak zrobia ranking najbardziej lajtowych szkoł na polsce budowlanka 1
miejsce ;D
lol :D
Odpowiedz
0
@ do onAA
dnia 15.01.2011, 14:26 · Zgłoś
1Lo spadło w rankingu techników ;)
Odpowiedz
0
@ juras
dnia 15.01.2011, 14:22 · Zgłoś
szczerze gratuluję sukcesu, sam uważam to TECHNIKUM za bardzo dobre. Ale niestety, niektórzy ludzie, którzy się tu wypowiadają jako absolwenci, jak "abs. ekonoma" czy "onAA" nie robią szkole dobrej reklamy, popisując się nieznajomością czytania ze zrozumieniem. To jest zatrważające, że ludzie w dzisiejszych czasach nie potrafią czytać...
Odpowiedz
0
@ kulfon
dnia 15.01.2011, 13:36 · Zgłoś
I LO i II LO to LICEA, a ranking dotyczył TECHNIKÓW.....dramat....
Odpowiedz
0
@ .
dnia 15.01.2011, 13:31 · Zgłoś
"Technikum nr 4 zajęło 119 miejsce wśród najlepszych TECHNIKÓW w kraju" nauczcie się czytac.
Odpowiedz
0
@ 1 lo ucz
dnia 15.01.2011, 13:00 · Zgłoś
do abs. ekonoma właśnie widać jaki najleprzy jak nauczyć czytania nie potrafią , tam pisze w śród techników a LO do nich nie należy , pomyśl potem pisz !!!
Odpowiedz
0
@ vb
dnia 15.01.2011, 12:54 · Zgłoś
To szkoła jakiej życzę każdemu młodemu człowiekowi Jest dyscyplina ale i życzliwość nauczycieli ,jest efektywna praca na lekcjach ale i prywatny czas poświęcony maturzystom ( ucałowania dla p.Małgosi G.)POZDROWIENIA DLA CAŁEGO GRONA
Odpowiedz
0
@ haha
dnia 15.01.2011, 12:32 · Zgłoś
naucz się czytac: "TECHNIKUM nr 4 zajęło 119 miejsce wśród najlepszych TECHNIKÓW w kraju". Ogarniasz troche?
Odpowiedz
0
@ uczenica_1lo
dnia 15.01.2011, 12:31 · Zgłoś
i tak wiem, że nasza szkoła jest lepsza!
Odpowiedz
0
@ I L0
dnia 15.01.2011, 12:27 · Zgłoś
Ale to chodzi o ranking techników, tak więc proponuję czytać dokładniej. Wiadomo, przecież że Ekonomik nie może się równać z I LO.
Odpowiedz
0
@ Absolwentka`10
dnia 15.01.2011, 12:18 · Zgłoś
kocham tę szkołę! Bardzo miło wspominam spędzone w niej lata, gdybym miała wybierać jeszcze raz, zrobiłabym tak samo! EKONOMIK THE BEST!!^^
Odpowiedz
0
@ omg
dnia 15.01.2011, 11:37 · Zgłoś
Ludzie nie wypowiadajcie się skoro nie potraficie czytać,,,,,ehm. IILO i ILO rządzimy:D
Odpowiedz
0
@ Uczennica
dnia 15.01.2011, 10:19 · Zgłoś
Ludzieeeeeeee, to jest ranking techników, a nie liceów!!! Dlatego nie ma tutaj I i II LO!

,,....Cieszę się, że oddzielono licea ogólnokształcące od techników gdyż to są dwa różne typy szkół nieporównywalne ze sobą......''

Na przyszłość czytajcie ze zrozumieniem :)))
Odpowiedz
0
@ oj ludzie, ludzie
dnia 15.01.2011, 01:15 · Zgłoś
Najpierw proponuje nauczyć się czytać ze zrozumieniem- Ekonomik w Jaśle owszem jest najlepszy ale jako TECHNIKUM a nie szkoła. Przeczytajcie uważnie artykuł a później komentujcie
Odpowiedz
0
@ eee
dnia 15.01.2011, 00:23 · Zgłoś
oczywiscie ze ekonomik najlepszy :)
Odpowiedz
0
@ abs. ekonoma ;)
dnia 14.01.2011, 22:24 · Zgłoś
a I LO i II LO to co??? niby takie dobre a tu masz :D
ekonomik najlepszy :D tak trzymać :D
Odpowiedz
0
@ :D
dnia 14.01.2011, 22:17 · Zgłoś
Lepszej szkoły nie ma nigdzie,wiem co mówie...Już nie mówie o nauczycielach,bo wszyscy są ok,aleogólnie atmosfera i przerwy:)
Odpowiedz
0
@ mmeerryy
dnia 14.01.2011, 22:14 · Zgłoś
do onAA - gdzie jest elitarne I LO ?? dziecko nie bierz się za komentowanie skoro nie umiesz czytać
Odpowiedz
0
@ bfcbfdsh
dnia 14.01.2011, 21:34 · Zgłoś
cegielnia the best ; )
Odpowiedz
0
@ awe
dnia 14.01.2011, 21:24 · Zgłoś
za nie długo dogoni Was jedynka z pod stacji;p
Odpowiedz
0
@ P
dnia 14.01.2011, 19:03 · Zgłoś
no bo Ekonomik jest the best! :D:D
Odpowiedz
-1
@ Ona
dnia 14.01.2011, 18:14 · Zgłoś
Zobaczymy, jak długo bedzie jeszcze jednym z najlepszych..
Boo.. troche przesadzają z naborem '[...]' uczniów dostających się po znajomościach ;/ blee..
A co do tych nowych profili to juz moze bez komentarza.. :/ Boo.. szkoda słów..
Odpowiedz
0
@ uczennica
dnia 14.01.2011, 17:16 · Zgłoś
Wow !!
Odpowiedz
0
@ onAA
dnia 14.01.2011, 16:40 · Zgłoś
A gdzie elitarne I LO?? hehe
Odpowiedz
0
@ biiiiiio
dnia 14.01.2011, 16:04 · Zgłoś
cegielnia
Odpowiedz
0
@ absolwentka
dnia 14.01.2011, 15:28 · Zgłoś
nie ma to jak cegielnia;)
Odpowiedz
0
@ nana
dnia 14.01.2011, 15:24 · Zgłoś
ich liebe ekonom ! :*
Odpowiedz
Dodaj komentarz
Piszesz jako:

Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezgodnych z regulaminem.