Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna

Jasielskie przedszkolaki rywalizowały na sportowo

31

Drużyna Przedszkola Miejskiego nr 11 zajęła pierwsze miejsce, podczas VI Międzyprzedszkolnej Olimpiady Sportowej "Bieg po zdrowie", którą zorganizowano dzisiaj w hali sportowej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Jaśle. Drugie miejsce wywalczyli przedszkolaki z jasielskiej "trójki", trzecie - Przedszkole Miejskie nr 10

Zapraszamy do FOTOREALACJI


Organizatorami było Przedszkole Miejskie nr 11 i po raz pierwszy jego drużyna zwyciężyła.
W zawodach udział wzięło 148 przedszkolaków z ośmiu jasielskich przedszkoli. Wśród nich było 12 przedszkolaków z Oddziału Integracyjnego i Specjalnego z Przedszkola nr 9.


- Zainteresowanie i zaciekawienie przedszkolaków tą olimpaidą, w ogóle ruchem i sportem jest ogromne. To tak ważna idea kształtowania postaw prozdrowotnego, kształtowanie osobowości młodego pokolenia właśnie poprzez sport. Chcemy także dzieciakom dać trochę radości i szansę do pokazania swoich umiejętności fizycznych - mówi Lucyna Dunaj, dyrektor Przedszkola nr 11 w Jaśle. - Bardzo ważne jest, że olimpiada  ma też uznanie w oczach miast Jasła, została ona objęta honorowym patronatem przez burmistrza miasta Andrzeja Czerneckiego - dodaje Lucyna Dunaj.Predszkolaki rywalizowały m.in. w biegach, rzucie do kosza, strzelaniu piłką do bramki, przechodzeniem przez tunel. Wykazywały się także zręcznością w kręceniu kółkiem hula hop, czy skakanką.

Pomiędzy konkurencjami występowała grupa "Fitnes" z Przedszkola Miejskiego nr 11.

Prowadzące zawody to Dorota Fortuna i Urszula Waśko, nauczycielki "jedenastki".

- Chciałam podziękować całej kadrze naszego przedszkola za zaangażowanie w tą szlachetną imprezę - podkreśliła pani dyrektor.

Wszystkie konkurencje były punktowane przez sędziów głównych - Małgorzatę Gierlicką, Martę Kosibę, Michała Nagacza i Pawła Kumora.

Opiekę medyczną nad zawodami sprawował Rafał Konieczny, ratownik medyczny z firmy Krzysztofa Górskiego.

Uroczystego otwarcia, po odśpiewaniu humnu olimpady i złożeniu przysięgi przez kapitanów drużyn dokonał Andrzej Kachlik, wiceburmistrz.

Medale i nagrody wręczał Andrzej Czenecki, Lucyna Dunaj oraz Jacek Burnatowski, przewodniczący Rady Rodziców.

mad

FOT. Marek Dybaś

Napisany dnia: 12.05.2011, 14:52 , Tagi: Piłka nożna, MOSiR, Jasło
Komentarze Czytelników:
Dodaj nowy komentarz Wyświetlaj:
@ fa
dnia 12.05.2011, 19:13
Ocena
komentarza:
0
humnu olimpady
@ młoda
dnia 12.05.2011, 20:36
Ocena
komentarza:
1
było super. atmosfera I klasa. nauczycieki 11 suuuuuuuuuuuuper dziękujemy
@ rodzic
dnia 12.05.2011, 20:37
Ocena
komentarza:
0
dziękujemy pani Uli i pani Ilonce
było super
@ ja
dnia 12.05.2011, 20:38
Ocena
komentarza:
0
brawo brawo brawo
@ kibic
dnia 12.05.2011, 21:19
Ocena
komentarza:
1
Brawo dla przedszkola nr 3 dziewczyny na skakankach i hula hop były rewelacyjne, brawo też dla Pań wychowawczyń za przygoowanie zespołu.
@ tito
dnia 12.05.2011, 22:11
Ocena
komentarza:
1
Nati brawo!!!
@ Mama
dnia 12.05.2011, 23:17
Ocena
komentarza:
9
Wygrała drużyna z PM nr 11, wszystkie dzieci cieszyły się bardzo, aż do momentu wręczania medali. Niestety organizatorzy wykazali się kompletnym brakiem wrażliwości i wymarzony złoty medal dostała tylko część drużyny. Dzieci, które wykonały kilka efektownych, ale trudnych i skomplikowanych dla sześciolatów, układów tanecznych, przy wręczaniu medali stały w kącie i odeszły ze łzami w oczach. Piszę o własnym dziecku, wiem ile pracy musiało włożyć w przygotowanie tego ukladu artystycznego, a równocześnie, ćwiczyło jak wszyscy, do konkurencji sportowych. Jeśli Pani wyznaczyla do konkurencji, wystarczyło oddać 1 niecelny rzut do bramki lub kosza, aby dostać medal. Naprawdę nie można było zaangażować do poszczególnych konkurencji większej liczby dzieci lub zastosować zasadę: 1 dziecko bierze udział w 1 konkurencji. To nie była zabawa, ani dla dzieci, ani dla nauczycielek, dla których presja na wynik i promowanie przedszkola okazały się silniejsza niż dobro dzieci.
@ kośka
dnia 13.05.2011, 13:05
Ocena
komentarza:
-2
Szanowna mamusiu każda ilimpiada sportowa ma swoje przesłanie i regulamin ,myślę .że i w tym przypadku organizator taki regulamin miał, wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody rzeczowe, medale otrzymali zawodnicy za wyczyny sportowe, taniec to inna dziedzina! Wdrażajmy swoich najmłodszych do obiektywnego patrzenia na rzeczywistość!
@ ola
dnia 13.05.2011, 15:17
Ocena
komentarza:
-3
Pani należy do tych wiecznie niezadowolonych a ja chwalę pomysł i wielkie brawa dla Pani Lucyny Dunaj, Przedszkole nr 11 jest rewelacyjne !!!
@ hahaha
dnia 13.05.2011, 15:34
Ocena
komentarza:
1
Jak czytamy, dla Pani"Mamy" to również nie była zabawa tylko promowanie swojego dziecka. Jeśli dziecko z tak wspaniałej imprezy wychodziło ze łzami w oczach to może nie jest to wina organizatorów olimpiady ale może z mamą i dzieckiem jest coś nie tak.Wrażliwości brakuje Pani "Mamie" , bo widzi Pani tylko czubek własnego nosa, a nie widzi pracy jaką trzeba włożyć w przygotowanie tego wszystkiego. Poza tym na imprezach sportowych czirliderki nie dostają medali, a tak naprawdę to z tego co widziałem to zespół tańczący też miał nagrody, różnica tylko w tych medalach i to Panią tak boli hahaha. Dorośnijmy!!!
@ Mama fair play
dnia 13.05.2011, 17:23
Ocena
komentarza:
1
A o zasadzie fair play w sporcie i kulturze Panie słyszały? To nie były zawody indywidualne tylko drużynowe, więc medale powinna otrzymać cała drużyna, a podział zadań powinien być sprawiedliwy i uwzględniać chęci i możliwości dzieci. Na wyczyny sportowe w przedszkolu chyba jeszcze za wcześnie, miała być zabawa i integracja z dziećmi niepełnosprawnymi. To a propos czy ze mną i moim dzieckiem jest coś nie tak. Więc pani "kośka" nie o wyczyny sportowe miało podobno chodzić na tej imprezie. Sześciolatek ma prawo być smutny i nie rozumieć dlaczego jego kolega dostał złoty medal, a on nie, choć pracował równie dużo, osiągał równie dobre wyniki, a o udziale w danej dyscyplinie decydował nie regulamin tylko "widzimisie" Pani. Kiedyś dorośnie i może zapomni, że nie dostał medalu, o którym marzył w przedszkolu z powodu małoduszności takich osób jak "hahaha" czy "kośka" i organizatorów. A pani Ola to pewnie jest zadowolona, gdy ktoś krzywdzi jej dziecko.
@ Mama
dnia 13.05.2011, 18:16
Ocena
komentarza:
0
Wdrażajmy sie do logicznego myślenia, pomyślmy razem: "medale za wyczyny sportowe" to była olimpiada dla przedszkolaków, w tym dla dzieci niepełnosprawnych na tych samych zasadach, zabawa jak zapewniali organizatorzy, "taniec to inna dziedzina", a o gimnastyce artystycznej np. Pani słyszała - dzieci nie tańczyły walca ani krakowiaka tylko z hula-hop, piłkami, chustami itp., "organizator taki regulamin miał", może i miał, dzieci natomiast robiły to, co Pani kazała, moje chciało wygrać medal, a nie tańczyć, bo na olimpiadzie było tylko raz, ale nikt się go o zdanie nie pytał.
@ normalny
dnia 15.05.2011, 19:26
Ocena
komentarza:
1
widze ze tobie nikt nie dogodzil i pewnie nikt tego nie zrobi albo poprostu twoje dziecko nie nadaje sie do wystepu publicznego ale czemu sie dziwic jak jabko od jabłoni daleko nie odpada pozdrawiam nieudaczniku
@ MAMA 2
dnia 16.05.2011, 20:59
Ocena
komentarza:
1
to co ja mam powiedzieć, moje dziecko leży w domu i nie wstanie i nie bedzie biegać . to też niesprawiedliwe.też miało łzy w oczach jak czytalam o dzieciach niepełnosprawnych jak walczyły i zdobyły medale.ale rozumie ze ono jest chore. może rozmawiaj o życu mamo z dzieckiem życie nie jest uslane różami i najwyszy czas to uświadomić dziecku bo będzie cierpiało. moje pomimo choroby jest szczęśliwe na tyle ile może.
@ kibic
dnia 13.05.2011, 18:41
Ocena
komentarza:
3
Byłam na tej Olimpiadzie na widowni i uważam ,że jest to super zabawa dla dzieci i uczy ich zdrowej rywalizacji . Wierzę w to ze te dzieci nie były pozbierane z rynku na pół godziny przed występem ale ćwiczyły dłuższy czas i przydzielono ich do tych konkurencji gdzie były najlepsze. Widziała pani te dzieci niepełnosprawne one nie wykonały wszystkich zadań to może im odbierzemy nagrody i damy pani córce . Cieszmy się z tego co mamy !!! Powodzenia dla ...
@ Mama
dnia 14.05.2011, 09:48
Ocena
komentarza:
-4
Ja wstydziłabym się o czymś takim pomyśleć, a Pan o tym głośno mówi i pisze. Odrażające! Ja w przeciwieństwie do Pana wiem czym jest idea integracji osób niepełnosprawnych i realizuję ją w praktyce, bo zapisałam dziecko do klasy integracyjnej. Moje dziecko nie przyszło na olimpiadę z rynku, tylko ćwiczyło z Pani dzieckiem.
@ Mama J.
dnia 13.05.2011, 18:59
Ocena
komentarza:
0
Gratulacje!!! Przedszkole nr 11!!! Podziękowania dla pani Uli i pani Ilonki za przygotowanie dzieciaków. Super zabawa. Brawo!!!
"11 ZŁOTA GWIAZDKA"
@ opamiętanie
dnia 13.05.2011, 19:50
Ocena
komentarza:
1
Co z tymi dziećmi które ćwiczyły i rozchorowały się przed występem ja myślę aby powołać komisje śledczą bo zorganizowano super imprezę Ja proponuje nasze dzieci do inkubatora pełnego prezentów żeby nie miały złych wspomnień w życiu. Myślę że taka dyskusja to w cztery oczy a nie na forum gdzie zaglądają dzieci chcące się zobaczyć i czytają o bezduszności swoich pań gratuluje!!! Szkoda że nie zaproszono was drodzy uczestnicy dyskusji na olimpiadę niepełnosprawnych dzień wcześniej jakie to szczęście mieć zdrowe i znające pewne zasady dziecko!!! .Doceniajmy swoje dzieci ale bez przesady!!! Dlaczego jest że mamy dużo a tego nie widzimy???
@ Mama
dnia 14.05.2011, 10:25
Ocena
komentarza:
-2
Forum jest po to by dyskutować, pod dywan proszę zamiatać swoje własne brudy.
@ przedszkolak
dnia 13.05.2011, 20:23
Ocena
komentarza:
0
Dziękuje paniom z obu grup za przygotowanie dzieci w tym mojego z grupy tańczącej , Pani Dyrektor za pomysł olimpiady super rzecz
@ zdruzgotana
dnia 13.05.2011, 20:40
Ocena
komentarza:
1
byłam na tej olimpiadzie widziałam wszystko doskonale!!!impreza była cudowna wspaniała!! tylko można się domyśleć ile ciężkiej pracy i ile nie przespanych nocy kosztowało to przedsięwzięcie!!!i tym bardziej nie rozumiem chorych ambicji takich rodziców jak w/w mama!!!kobieto obudź się z amoku wywyższania swojego dziecka mam też dzieci i tym bardziej nie rozumiem twojego zachowania wydaje mi się że tylko pani wprowadza w życie swojego dziecka stres i niezdrową rywalizację!!!a nie tędy droga!!! brawo dla organizatorów miło patrzy się na tak wspaniałe widowiska!
@ rodzic fair play
dnia 13.05.2011, 20:41
Ocena
komentarza:
0
droga mamo chyba nie rozumie pani zasady fair play bo to co pani robi za nic się ma w stosunku do tej zasady!!!
@ ZADOWOLONA
dnia 13.05.2011, 20:42
Ocena
komentarza:
0
a ja jestem dumna z organizatorów, dzieci, wszystkich pań i cudownych kibiców prócz nawiedzonej mamusi!!!LECZ SIĘ KOBIETO!!!
@ Mama
dnia 14.05.2011, 10:04
Ocena
komentarza:
0
Ja też jestem dumna z udziału wszystkich dzieci w olimpiadzie, zwłaszcza dzieci niepełnosprawnych, trzymam za nich kciuki, bo będą żyć w społeczeństwie osob "zadowolonych" z tego, że powiedzą komuś: "LECZ SIĘ KOBIETO!!!" Zamiast pleść trzy po trzy, lepiej trochę poczytać np. o integracji osób niepełnosprawnych.
@ pora zmądrzeć
dnia 13.05.2011, 20:44
Ocena
komentarza:
0
przerost ambicji nad formą!!!zmądrzej bo nie dajesz dobrego przykładu swoim dzieciom!!!
@ daj matko spokój
dnia 13.05.2011, 20:48
Ocena
komentarza:
1
byłam na olimpiadzie dzieci niepełnosprawnych i olimpiadzie 11 i jedna i druga to wspaniała sprawa która ma łączyć a nie dzielić!!! i tak jest bo łączy tych mądrych a tych pustych zostawmy nie warto!!!
@ luuuuuuuuuuuuuuuuuuuudzie!!!!!!!!!!!!!!!
dnia 13.05.2011, 21:03
Ocena
komentarza:
0
ludzie to miała być zabawa!!!zabawa dzieci!!!a matka do domu dziecko bawić!!!
@ ja
dnia 13.05.2011, 21:09
Ocena
komentarza:
1
współczuję koleżanką z PM NR 11 takiej nawiedzonej mamusi!!!dziewczyny trzymać się!!!jesteśmy z wami!!!
@ daj spokój
dnia 13.05.2011, 21:22
Ocena
komentarza:
1
drużyna droga mamusiu to zespół zawodników a nie tancerzy!!!skąd się pani urwała???z kosmosu???na żadnej olimpiadzie nie nagradza się zespołów artystycznych!!!z czego mi wiadomo to nie było również konkurencji gimnastyka artystyczna!!!sport to sport uświetnianie imprezy tańcami to co innego!!!
@ Mama
dnia 14.05.2011, 10:24
Ocena
komentarza:
0
Moje dziecko nie jest tancerką ani "czirliderką", jest 6-latkiem z PM nr 11. Myślę, że godnie reprezentowało przedszkole, ubrane w żołtą koszulkę z napisem PM 11. Byłam na olimpiadzie i wydaje mi się, że zadanie do którego zostało wyznaczone wykonało jeśli nie na 6 to napewno najlepiej jak potrafi. Moje dziecko jest dumne, że jego drużyna przedszkolna wygrała złoty medal. Czy przedszkole jest dumne z mojego dziecka, pytam wszystkich święcie oburzonych rodziców?
@ normalny
dnia 16.05.2011, 17:11
Ocena
komentarza:
1
jak bedzie olimpiada w wielkosci glupoty to mama ma napewno zloto a cale jasło bedzie dumne jaka posiada obywatelke z tak duzym ilorazem inteligecji
Dodaj komentarz
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Minister Zbigniew Ziobro z wizytą w Jaśle

  W sobotę w Jasielskim Domu Kultury odbyło się spotkanie z Ministrem Sprawiedliwości Zbigniewem Ziobro, prezesem Suwerennej Polski. Pol przyjechał na spotkanie z mieszkańcami na zaproszenie posłanki Marii Kurowskiej. Podczas swojego wystąpienia mówił o polityce Niemiec, Donaldzie Tusku, a także o obronie polskich rolników.

 • Jasielscy strażacy obchodzili swoje święto

   

  Choć dzień Świętego Floriana, w którym strażacy obchodzą swoje święto minął kilka tygodni temu, to w Jaśle uroczyste obchody Dnia Strażaka odbyły się w miniony piątek (2 czerwca). Apel z udziałem strażaków jasielskiej Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej tradycyjnie zorganizowano na placu przy siedzibie Komendy Powiatowej PSP w Jaśle. T

 • Dofinansowanie na studnię głębinową - jak uzyskać?

   

  Studnią głębinową nazywamy sztucznie wykonane, pionowe ujęcie wody. W zależności od głębokości warstwy wodonośnej studnie bywają wiercone nawet do kilkudziesięciu metrów w głąb ziemi i zapewniają wodę bardzo dobrej jakości!

 • Ogród Jordanowski znów tętnił życiem. Najmłodsi jaślanie obchodzili dzisiaj swoje święto

   

  Datę 1 czerwca znają dosłownie wszyscy, bez względu na wiek. Nic w tym dziwnego. Tego dnia bowiem na całym świecie obchodzony jest Dzień Dziecka. Najmłodsi jaślanie świętują swój dzień nie tylko w wąskim gronie rodzinnym. Od wielu lat chętnie odwiedzają również Ogród Jordanowski, gdzie czekają na nich atrakcje przygotowane przez pracowników jasielskich instytucji kultury.

 • Buduj i remontuj z "Pszczółką". Mega oferta cenowa na pustaki już czeka na Ciebie

  Budujesz dom? A może planujesz remont mieszkania? Zapraszamy do "Pszczółki" gdzie znajdziesz wszystko co niezbędne do wybudowania oraz remontu domu lub mieszkania.

 • Generator Nauki GEN zacieśnia współpracę z Instytutem Fizyki Jądrowej PAN w Krakowie

   

  Miasto Jasło zawarło dzisiaj porozumienie z Instytutem Fizyki Jądrowej PAN w Krakowie. Dotyczy ono zacieśnienia współpracy pomiędzy instytutem a jasielskim Generatorem Nauki GEN w zakresie popularyzacji nauk ścisłych. Beneficjentami porozumienia mają być przede wszystkim uczniowie jasielskich szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Już niebawem do Krakowa uda się pierwsza grupa młodych jaślan, głodnych naukowej wiedzy.

 • Ogromny zastrzyk finansowy dla Gminy Brzyska. W przyszłym roku powstanie boisko wielofunkcyjne

  Gmina Brzyska otrzymała blisko 3 mln zł dofinansowania z Ministerstwa Sportu i Turystyki na budowę boiska wielofunkcyjnego wraz z zadaszeniem. Inwestycja ma być realizowana przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Brzyskach w 2024 r.

 • Dębowiec: Usunięto awarię układu sterującego przepompowni ścieków

  Nieczystości ściekowe, które stwierdzili inspektorzy WIOŚ przy komorze zasuw zlokalizowanych w najniższym punkcie terenu w Dębowcu były przyczyną awarii układu sterującego przepompowni ścieków. Gminny Zakład Gospodarki Komunalnej podjął działania naprawcze m.in. zamontowano monitoring pracy, dzięki któremu pracownicy będą mogli podjąć natychmiastową reakcję w przypadku stanu awaryjnego.

 • UNIMOT przejmuje jasielskie zakłady magazynowania i dystrybucji paliw oraz produkcji asfaltów

   

  Formalności stało się zadość. Po wielu miesiącach oczekiwania, w kwietniu 2023 r. spółka UNIMOT Investments sp. z o.o. zawarła z PKN Orlen S.A. umowę przeniesienia 100 proc. akcji Lotos Terminale S.A. Tym samym jasielskie zakłady Lotos Infrastruktura i Uni-Bitumen zmieniły właściciela. 

 • Wstęga została przecięta. Przy jasielskim „Chemiku” powstało nowe boisko sportowe

   

  Starostwo Powiatowe mogło dziś ogłosić z dumą, że realizacja programu - „Budowa infrastruktury sportowej jednostek oświatowych Powiatu Jasielskiego" wreszcie dobiegła końca. Dzisiaj, uroczyście oddano bowiem do użytku boisko wielofunkcyjne przy jasielskim „Chemiku”. Będzie ono służyć uczniom szkoły do gry w piłkę ręczną i tenisa. Wartość inwestycji wyniosła 935 238 zł.

 • Szukasz zacisznego miejsca do wypoczynku? Odwiedź „Siedlisko Sielska Dolina Nad Stawem”

   

  Masz dosyć miejskiego zgiełku? Szukasz miejsca, w którym mógłbyś odpocząć w bezpośrednim kontakcie z naturą? Koniecznie odwiedź „Siedlisko Sielska Dolina Nad Stawem”. To urokliwy i zaciszny zakątek w malowniczej wsi Potakówka na Podkarpaciu. Dwa piękne domki położone na terenie rekreacyjnym wraz z zarybionym stawem i zagrodą danieli to miejsce wprost idealne na spędzenie wakacyjnego urlopu lub weekendową ucieczkę na wieś.

 • Żołnierze Wojska Polskiego uczą jaślanki samoobrony

   

  Przystanek Kwiatowa w Jaśle stał się w ten weekend swoistego rodzaju poligonem treningowym dla kobiet, które chcą umieć bronić się przed różnego rodzaju zagrożeniami, a przede wszystkim przed agresją fizyczną. Technik samoobrony uczą się pod czujnym okiem doskonale wyszkolonych w zakresie walki wręcz żołnierzy – instruktorów. W sobotnich warsztatach udział wzięło czterdzieści pań.

 • Zespół młodych siatkarek w SP nr 4 w Jaśle sięgnął po srebro

   

  W piątek (26 maja) w hali MOSiR w Jaśle rozegrano turniej finałowy Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Piłce Siatkowej Dziewcząt na szczeblu wojewódzkim. Triumfowały w nim młode adeptki siatkówki z Rzeszowa. Uczennice Szkoły Podstawowej nr 33 w Rzeszowie pozostawiły w pokonanym polu zespoły reprezentujące Szkołę Podstawową nr 4 w Jaśle i Szkołę Podstawową w Dukli. Jaślanki pod wodzą trenera Grzegorza Janusza sięgnęły po srebro.

 • Strażacy interweniowali podczas Pikniku Rodzinnego. Z butli ulatniał się gaz

   

  Dzisiaj przed godziną 18. strażacy otrzymali zgłoszenie o pożarze butli z gazem propan-butan na terenie przedszkola przy ul. Sikorskiego w Jaśle. Do zdarzenia doszło w trakcie trwającego Pikniku Rodzinnego. Okazało się, że doszło do ulatniania się gazu, w związku z czym wyznaczona została strefa bezpieczeństwa.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 772 657