Jasielskie Stowarzyszenie Przedsiębiorców pomaga dzieciom
W środę 11 sierpnia br. 3 jasielskie świetlice dla dzieci i młodzieży wzięły udział we wspólnej wycieczce nad Solinę. 45 dzieci reprezentujących: Franciszkańską Świetlicę „RADOSNA PRZYSTAŃ”, Świetlicę „ARKA MŁODYCH” oraz Świetlicę Socjoterapeutyczną „CZARODZIEJE” mogło przyjemnie oraz aktywnie spędzić wakacyjny czas. Dzięki naszemu sponsorowi – JASIELSKIEMU STOWARZYSZENIU PRZEDSIĘBIORCÓW – wyjazd ten był pełen atrakcji.



Dzieci zwiedziły wraz z przewodnikiem zaporę Solińską, Solinę oraz Kamień Leski w miejscowości Glinne. Pan Tadeusz Wójcik, doświadczony przewodnik beskidzki, w interesujący sposób przedstawił historię powstania elektrowni oraz zapory. Opowiadał wiele legend i anegdot związanych z Kamieniem Leskim.
Jedną z najciekawszych atrakcji był godzinny rejs statkiem. Dzieci były zachwycone podróżą solińską Białą Flotą. Miały okazję podziwiać piękno Zalewu przy słonecznej pogodzie oraz spokojnych falach.



Po zwiedzaniu Soliny, oraz zakupie pamiątek, z tego urokliwego miejsca dzieci pojechały do Glinnego koło Leska. Tam oglądały ogromny – 420 metrowy - kamień. W XIX w. służył jako kamieniołom. Dziś stanowi bardzo oryginalny pomnik przyrody nieożywionej oraz ściankę wspinaczkową dla odważnych.
Na koniec dnia organizatorzy zadbali o ucztę dla żołądka. Dzieci przyrządziły pyszne kiełbaski na ognisku. Po zregenerowaniu sił odbył się również konkurs na Miss i Mistera wycieczki. Walka była zacięta, ale sprawiedliwa. Było przy tym dużo śmiechu, zabawy i radości.
Atmosfera wycieczki była rewelacyjna. Trzy jasielskie placówki znalazły okazję do integracji. Dzieci miały szansę zwiedzić największą zaporę wodną w całej Polsce, niektóre z nich pierwszy raz w życiu płynęły statkiem. Również pogoda była wymarzona: dużo słońca, trochę wiatru wiejącego od wody. Czego chcieć więcej.
Składamy ogromne podziękowania naszemu sponsorowi, JASIELSKIEMU STOWARZYSZENIU PRZEDSIĘBIORCÓW, za wspieranie działalności lokalnych świetlic. Dziękujemy również Miejskiemu Ośrodkowi Pomocy Społecznej w Jaśle za współpracę. To wiele znaczy dla nas, szczególnie dla naszych podopiecznych. Dzięki Wam mogliśmy uatrakcyjnić czas wakacji wielu dzieciom.
Joanna Dacyl
Kierownik Franciszkańskiej
Świetlicy „RADOSNA PRZYSTAŃ”
