Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna

Jasielskie wino oczarowało Brukselę

27

Podkarpackie Trójmiasto (Jasło, Krosno i Sanok) zainaugurowało przewodnictwo województwa podkarpackiego w Domu Polski Wschodniej (DPW) w Brukseli. Mirosław Karapyta, marszałek województwa podkarpackiego podczas uroczystej inauguracji koordynacji prac DPW, która odbyła się 24 stycznia, mówił, że Podkarpacie ma się czym pochwalić i podkreślał bardzo bogatą ofertę Podkarpackiego Trójmiasta.

Marszałek Karapyta w swoim wystąpieniu przedstawił najważniejsze cele rocznego przewodnictwa w DPW. Mówił o pogłębianiu współpracy międzyregionalnej w ramach Polski Wschodniej oraz o otwarciu się DPW dla samorządowych inicjatyw lokalnych. Władze Jasła, Krosna, i Sanoka przedstawiły swoją ofertę turystyczną, kulturalną i gospodarczą, a wystąpienia prezydenta Krosna Piotra Przytockiego, burmistrza Jasła Andrzeja Czerneckiego i burmistrza Sanoka Wojciecha Blecharczyka  uzupełnił głos prezydenta Rzeszowa Tadeusza Ferenca z zaproszeniem do odwiedzenia stolicy Podkarpacia.

- Nasze miasta mają odmienny charakter, każde można by inaczej opisać. Jednak naszym największym atutem jest to, że nie rywalizujemy między sobą, nasza siła tkwi we współpracy – mówił Andrzej Czernecki, burmistrz Jasła podczas prezentacji Jasła w Domu Polski Wschodniej. – W Brukseli pokazaliśmy to co jest najbardziej charakterystyczne dla naszego miasta, dlatego też na wystawie znalazły się produkowane tradycyjną metodą witraże, szklane ozdoby świąteczne, a także nowy produkt jasielski, którym jest znakomite wino. Muszę dodać, że wino to zyskało uznanie wśród koneserów za swoją nietuzinkowość bukietu i smaku. Jednym z magnesów przyciągającym turystów do naszego miasta i okolic jest skansen archeologiczny Karpacka Troja. Troję prezentowaliśmy w Brukseli wielowymiarowo: w formie fotogramu, folderów, a także filmu. Nie zapomnieliśmy również o naszych przedsiębiorcach, których potencjał produkcyjny pokazaliśmy w materiałach drukowanych – wylicza burmistrz Czernecki.

Krosno swoją promocję oparło na szkle, a Sanok postawił na kulturę, sport i turystykę. Uczestniczący w spotkaniu goście (wśród których znajdowali się między innymi polski ambasador w Królestwie Belgii Sławomir Czerlewski, zastępca Stałego Przedstawiciela RP przy Unii Europejskiej Karolina Ostrzyniewska, europosłowie Elżbieta Łukacijewska, Tomasz Poręba, Joanna Senyszyn, Czesław Siekierski, wicemarszałek województwa podkarpackiego Anna Kowalska, przewodnicząca Sejmiku województwa podkarpackiego Teresa Kubas-Hul, wiceprzewodniczący Sejmiku województwa podkarpackiego Janusz Konieczny, radny wojewódzki Władysław Stępień) mogli również wysłuchać koncertu kolęd w wykonaniu zespołu kameralnego Filharmonii Podkarpackiej z udziałem solistów, który odbył się w dawnej siedzibie Stałego Przedstawicielstwa RP przy Unii Europejskiej.

Wystawę prezentującą Podkarpackie Trójmiasto będzie można oglądać w DPW w Brukseli jeszcze przez trzy najbliższe tygodnie. Podkarpackie Trójmiasto tegoroczną promocję rozpoczęło w Brukseli, ale już teraz zaprasza na trzy następujące po sobie sierpniowe weekendy. Wówczas to podczas szlagierowych imprez każdego z miast prezentować się będą pozostałe miasta. 

UM Jasła

Napisany dnia: 30.01.2012, 16:32 , Tagi: UM Jasło, Jasło
Komentarze Czytelników:
Dodaj nowy komentarz Wyświetlaj:
@ gość
dnia 30.01.2012, 17:10
Ocena
komentarza:
5
Jakos na zdjęciach nie można sie dopatrzyć gości z zagranicy. Dla kogo była ta impreza? W jaki sposob promowano np. troje czy wino?
@ człowiek z gór
dnia 30.01.2012, 19:43
Ocena
komentarza:
1
a mnie oczarowalo i zaczarowało palenie z eu czyli z amsterdamu
@ OBY TYM RAZEM
dnia 30.01.2012, 17:19
Ocena
komentarza:
-7
Oby tym razem DURNOTA JASIELSKICH FORUMOWICZÓW nie wzięła góry nad zdrowo-rozsądkowym spojrzeniem na piękną promocję naszego miasta. Może być, że witraże, wino czy Troja to niewiele, ale z uwagi na ograniczoną powierzchnię wystawienniczą dobre i to na 'dobry początek'. Naprawdę mamy się czym pochwalić, nie mamy się czego wstydzić.
@ gambler
dnia 30.01.2012, 17:24
Ocena
komentarza:
-9
popieram nareszcie ktoś obiektywny
@ łodyniec
dnia 30.01.2012, 17:33
Ocena
komentarza:
5
a przed kim on chwalil Jaslo? i co oni zrobia dla Jasla? ja wiem ze nic. nawet nie odwiedza!!
@ karpacki zapyziołek
dnia 30.01.2012, 19:14
Ocena
komentarza:
2
Niema większej DURNOTY jak wmawianie sobie ,że jestem Wielki...
@ lesmian.com
dnia 30.01.2012, 17:29
Ocena
komentarza:
8
Promocja pasibrzuchów i darmowa wycieczka. Czym możemy zaimponowac zachodniemu turyście? Dziurawymi drogami,korkami,szmirowatą Troją? Jedynie same Bieszczady mogą byc atrakcją.Kiedy ostatnio widział ktoś zachodniego turystę w okolicy Jasła?
@ łodyniec
dnia 30.01.2012, 18:52
Ocena
komentarza:
4
dzis widzialem :) rumuna na rynku hahahaha
@ cieply
dnia 30.01.2012, 21:50
Ocena
komentarza:
0
a po ilu niedzwadkach bo moze to byl afropolok
@ łodyniec
dnia 30.01.2012, 17:32
Ocena
komentarza:
4
"(wśród których znajdowali się między innymi polski ambasador w Królestwie Belgii Sławomir Czerlewski, zastępca Stałego Przedstawiciela RP przy Unii Europejskiej Karolina Ostrzyniewska, europosłowie Elżbieta Łukacijewska, Tomasz Poręba, Joanna Senyszyn, Czesław Siekierski, wicemarszałek województwa podkarpackiego Anna Kowalska, przewodnicząca Sejmiku województwa podkarpackiego Teresa Kubas-Hul, wiceprzewodniczący Sejmiku województwa podkarpackiego Janusz Konieczny, radny wojewódzki Władysław Stępień"
jak widac sami POLACY!!! wiec po jakiego h... zes tam jechal ?nie mozna bylo to zrobic w Polsce?
@ Na cudzym....
dnia 30.01.2012, 19:17
Ocena
komentarza:
4
Tak się bawi nasza ,, KLASA''
@ lol
dnia 30.01.2012, 17:53
Ocena
komentarza:
6
powinni im zaserwować Bieszczady - to jest trunek!
@ jollka
dnia 30.01.2012, 18:32
Ocena
komentarza:
2
o tak ! " kulawy miś " rozwala wszystkich, nie tylko takich gogusiów jak w Brukseli !
@ @
dnia 30.01.2012, 18:00
Ocena
komentarza:
6
to byl muzgoczep z Pektowinu, to wino powali nasilniejsze glowy
@ Sven
dnia 30.01.2012, 19:35
Ocena
komentarza:
4
Człowieku wina z pektowinu przy pseudo winach z Włoch jest jak mercedes przy maluchu...
@ bodo
dnia 30.01.2012, 19:57
Ocena
komentarza:
0
No proszę. Trójmiasto nie ma lepszych atutów do swojej rekomendacji jak jabcok!
@ zet
dnia 31.01.2012, 14:40
Ocena
komentarza:
1
...no bo taki "mamrot" jakkolwiek się nazywa - kopie porządnie i warto go rozpowszechniać tam gdzie jakieś siki piją do obiadu..
@ Dawid
dnia 30.01.2012, 20:23
Ocena
komentarza:
3
Bruksela niech się od nas odpierd..i
@ cieply
dnia 30.01.2012, 22:03
Ocena
komentarza:
3
a ten plakat to taki marny ,bo wiecie wlodarze podkarpacia, na plocie to ja gacie wieszam po wypraniu
@ łopservatore
dnia 30.01.2012, 22:13
Ocena
komentarza:
3
Wszystko ładnie pięknie. Ale jeżeli chodzi o pracodawców(biznesmenów) to na litość Boską
chyba nie podawali przykładu Lotosu Jasło!!!Niedawno wywalili strażaków, teraz wywalają załogę tak hucznie przyjmowaną do nowej fabryki pap, po drodze gdzieś zgubili produkcję paliw, a wszystko wystartowało dawno,dawno temu od podrygów napuszczonej zakładowej solidności gdy nie wpuszczano pana Balika na zakład.Kto się nachapał to się nachapał a zwykli robole ze spodniami upuszczonymi na własne życzenie do kolan zostali ... .
@ kiper
dnia 30.01.2012, 22:21
Ocena
komentarza:
-1
bawilem sie w tym miejscu we wrzesniu z ta szlachta, inny swiat...
@ PiSsOff!!!
dnia 30.01.2012, 23:22
Ocena
komentarza:
-1
a które: patyk czy kulawy miś ???
@ prwdą w twarz
dnia 31.01.2012, 09:54
Ocena
komentarza:
6
Jaka szkoda, że chwalimy się winem a PEKTOWIN pada. Jaka szkoda, że chwalimy się ozdobami choinkowymi i witrażami a huta szkła pada. Jaka szkoda, ze pada Rejon Energetyczny. Jaka szkoda, że padł dawny Ruch i teraz kioski zaopatrują się w Rzeszowie lub te kioski padaja a gazety przywożą z Rzeszowa i to samochody Rzeszowskie. jaka szkoda, że w Jaśle po PZU pozostało tylko Biuro Obsługi Klienta a resztę wymiotło do rzeszowa i Lublina. Jaka szkoda, że w Jaśle nie ma już niczego co kiedyś nazywało się Telekomunikacja Polska S.A bo wyniosło się to z Jasła. Jaka szkoda, że w Jaśłe pozostało tylko Biuro Obsługi Klienta PGE Obrót S.A ( sprzedają energię elektryczną) i trudno cokolwiek załatwić bo też zabrano. Szkoda również tego,że zlikwidowano Zakłady Płyt Wiórowych bo inni na takiej produkcji robia kokosy i ludzie maja zatrudnienie. szkoda, że w Jasielskim Gamracie zrezygnowano kiedys z produkcji styropianu bo innym np w Mielcu to się opłaca i ludzie maja zatrudnienie. szkoda, że w jaśle nie ma firm budowlanych z prawdziwego nzdarzenia a bloki buduja firmy z Krosna - tam jakoś udało się je utrzymać. Szkoda, że z najstarszej rafinerii w Polsce NIEGŁOWICE zrobiono przeładunkownię materiałów pędnych i olejów... Jaka szkoda, że w Jaśle zlikwidowano Zakład Fotografii i pamiatek FOTO-PAM a mowimy o propagowaniu naszego regionu ale utworzono LIDL , który za wyjatkiem wywiezienia kasy i zatrudnienia kilku pracowników na warunkach pożal się Boże nie daje nic. Można wymieniać bez konca ale niestety nie potrafimy ani my ani kolejni sprawujący władzę wyciągnąć ŻADNYCH ale to ŻADNYCH wniosków aby przestać politykować i zewrzeć nasze siły. Powiedzmy otwarcie uroczystościami, pomnikami z udziałem naszych parlamentarzystów nie polepszymy swojej doli... Jasło chyli sie ku zanikowi a niestety nasze władze wszystkich szczebli oraz wybrani radni wszystkich szcebli, wybrani parlamentarzyści jakby byli slepi i głusi. PYTAM WPROST CO ZROBILIŚCIE ABY W JAŚLE MOŻNA BYŁO ŻYĆ GODNIE I MIEĆ PERSPEKTYWĘ NA PRZYSZLOŚĆ. Odpowiemwprost nic nie robicie walczycie między sobą a wszystko co możliwe jak mawiał poeta rozdzieraja kruki i wrony. Taka jest brutalna prawda i takie są fakty.
@ zet
dnia 31.01.2012, 14:37
Ocena
komentarza:
2
Szkoda tego wszystkiego, zgoda. Niestety nie mieliśmy wpływu na to ze ktoś daleko stąd, dawno temu zdecydował ze tu mają być "zielone płuca Europy",a więc w perspektywie nie ludzie, a zwierzęta i rosliny tu zostaną i skansen blokowisk. Byliśmy za słabi by zapobiec niszczeniu tego co pan wymienił, a niekiedy pomogliśmy sami.Dzieci i wnuki już mieszkają w Anglii,Irlandii i w Krakowie.
@ @
dnia 31.01.2012, 21:15
Ocena
komentarza:
1
do Svena , jakby zabrali baryłkę z pektowinu i dali im napic to by dopiero poznali smak wina jakie ona robi spustoszenie w mózgu
@ CYMBOŁ
dnia 02.02.2012, 21:48
Ocena
komentarza:
1
jo tam włole bieszczady walić, bo z a pore groszy to mom faze, że hu...hu... a z 5 zł to mogę se poszaleć na tym winie z pektowinu...
@ @
dnia 06.02.2012, 21:18
Ocena
komentarza:
0
do Cymboła walnij se baryłkę bedziesz widzioł jaki odlot, puki sprzedają bez recepty
Dodaj komentarz
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Mali studenci Juniwersytetu zainaugurowali nowy rok akademicki

   

  Jasielski Uniwersytet Dziecięcy od ponad dekady dostarcza najmłodszym jaślanom solidnej dawki wiedzy naukowej, podanej rzecz jasna w przystępnej dla nich formie. W sobotę (30 września) w szeregi żaków wstąpiło kolejnych 75 młodych pasjonatów nauk ścisłych i przyrodniczych. 

 • „Hubal” wraca na tory. Pociąg Kolei Małopolskich znów wozić będzie studentów krakowskich uczelni wyższych

   

  Studenci krakowskich uczelni znów będą mogli wygodnie i tanio podróżować pociągiem z Jasła do stolicy województwa małopolskiego. Wszystko za sprawą weekendowego połączenia kolejowego Kraków Główny – Jasło – Kraków Główny, które ponownie znalazło się w rozkładzie jazdy pociągów. „Hubal” wznowi kursowanie już w najbliższą niedzielę (1 października br.).

 • Mieszkańcy Osobnicy mają nowy most łączący dwie drogi powiatowe

  W piątek w Osobnicy uroczyście oddano do użytku nowy most łączący dwie drogi powiatowe relacji Trzcinica-Osobnica-Cieklin oraz Osobnica-Pagórek wraz z drogami dojazdowymi. Inwestycja trwała rok i zakończyła się w sierpniu br. Łączny koszt inwestycji wyniósł blisko 9,5 mln zł.<FOTORELACJA>

 • Górskie Pogotowie Ratunkowe na Słowacji nie przestaje szukać jaślanina

  Minęła szósta doba od momentu, kiedy podjęte zostały działania poszukiwawczo-ratunkowe w związku z zaginięciem jaślanina w Tatrach na Słowacji. - Do tej pory członkowie Górskiego Pogotowia Ratunkowego wyczerpali cały zestaw standardowych kroków, jakie podejmuje się podczas podobnych akcji poszukiwawczych – wyjaśnia Igor Žiak, zastępca dyrektora HZS. - Dopóki osoba nie zostanie zidentyfikowana lub odnaleziona, nie przestaniemy jej szukać – dodaje.

 • Sadzonki za makulaturę. Ekologicznie na jasielskim rynku

  Dzisiaj na jasielskim rynku pracownicy Urzędu Miasta w Jaśle rozdawali 600 sadzonek roślin owocowych w zamian za makulaturę. Akcji proekologicznej sprzyjały inne przedsięwzięcia m.in. punkt wymiany roślin doniczkowych, a także wymiana książek. - Wybraliśmy krzewy porzeczki czerwonej i agrest czerwony. W zamian oddaliśmy 7 kg makulatury. Taka akcja powinna być powtarzana każdego roku – uważa zadowolona Maria Gubała.<FOTORELACJA>

 • Drzwi "Barański" - wysoka jakość i nowoczesny design

   

  Drzwi wejściowe są swoistego rodzaju wizytówką każdego domu i mieszkania. Nic więc dziwnego, że na etapie budowy, czy też planowania remontu, coraz więcej uwagi poświęca się właśnie temu elementowi wyposażenia. Wbrew pozorom wybór drzwi, które są gwarancją jakości i nowoczesnego designu, wcale nie musi być trudny. Wystarczy sięgnąć po produkty firmy "Barański", które dostępne są w ofercie sklepu DOMUS Łazienki & Budownictwo w Jaśle.  

 • Czarni Jasło pozyskali nowego sponsora. Do klubu popłyną pieniądze z PZU

   

  Powszechny Zakład Ubezpieczeń Spółka Akcyjna dołączył do grona sponsorów klubu JKS Czarni 1910 Jasło. Nie ujawniono kwoty, jaka zasili klubową kasę. Włodarze Czarnych Jasło zapewniają jednak, że środki, o których mowa, stanowić będą solidny zastrzyk gotówki. Pieniądze wydane zostaną na realizację celów statutowych, jakie realizuje klub.

 • 21-letni strażak z Osobnicy walczy z mięsakiem Ewinga

  Wszystko zaczęło się w kwietniu br. od bólu brzucha. Mateusz Synowiecki z Osobnicy po wielu wizytach i badaniach u specjalistów dowiedział się, że wystąpił u niego nowotwór złośliwy, pozaszkieletowy mięsak Ewinga. Młody mężczyzna rozpoczął już leczenie w specjalistycznej klinice w Warszawie. Chemioterapia ma trwać blisko rok. O pomoc Mateuszowi  prosi jego strażacka rodzina...

 • "Proszę tylko o wielką modlitwę za ojczyznę" – wyjaśnia posłanka Maria Kurowska

  W sieci zawrzało po tym, jak posłanka Maria Kurowska w imieniu posłów z Suwerennej Polski oraz kandydatów na posłów przesłała do proboszczów pismo z prośbą o modlitwę za ojczyznę. Internauci są oburzeni i uważają, że jest to agitacja polityczna poprzez angażowanie w to duchowieństwa. - Widząc jaki jest walec propagandy lewackiej zwyczajnie w trosce o to, aby zwyciężyli ci, którzy będą prowadzić Polskę w dobrym kierunku poprosiłam o modlitwę, a jej nigdy za dużo ani ludziom prywatnym ani państwu polskiemu – mówi posłanka Maria Kurowska.

 • Czas na zmiany – jak znaleźć wymarzoną pracę?

   

  Nie tylko osoby, które dopiero wkraczają na rynek pracy, szukają wymarzonego dla siebie stanowiska. Często mając już pierwsze doświadczenia, a nawet wieloletnią praktykę w zawodzie czujemy, że nie spełniamy się na danym stanowisku i nasza praca nie przynosi nam satysfakcji. Wówczas warto podjąć kroki, dzięki którym uda nam się dokonać zmian w tym aspekcie naszego życia. Jak jednak znaleźć wymarzoną pracę? Podpowiadamy.

 • Wmurowano kamień węgielny pod rozpoczętą budowę nowego pawilonu penitencjarnego w Zakładzie Karnym w Jaśle

  Trwa rozbudowa Zakładu Karnego w Jaśle. Inwestycja opiewa na ponad 40 mln zł i jest realizowana z "Programu modernizacji Służby Więziennej na lata 2022-2025". - Jest to inwestycja w postaci nowego pawilonu mieszkalnego oraz rozbudowy dotychczas istniejącej infrastruktury m.in. budynku wielofunkcyjnego, w którym pełnią służbę funkcjonariusze naszej formacji – mówi ppłk Jacek Paśko, dyrektor Zakładu Karnego w Jaśle.

 • Samorządy dostrzegają pilną potrzebę poszerzenia drogi powiatowej w Kołaczycach w kierunku Brzysk

  W poniedziałek popołudniu w Kołaczycach odbył się briefing prasowy na temat przygotowań do rozpoczęcia realizacji inwestycji polegającej na poszerzeniu drogi powiatowej relacji Kołaczyce - Brzyska na odcinku od skrzyżowania z dk73 w stronę mostu na rzece Wisłoce. Potrzebę realizacji tego przedsięwzięcia zauważają samorządy zarówno powiatowy, jak również gminny, bowiem jest to związane z rozbudową drogi krajowej i koniecznością zorganizowania alternatywnych objazdów.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 772 657