Jaślanie na konwencji Solidarnej Polski w Warszawie
Konwencja Solidarnej Polski Zbigniewa Ziobry odbyła się 26 stycznia br. w Teatrze Dramatycznym w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie. Wzięło w niej udział ok. 1000 delegatów z całej Polski, w tym delegaci z Jasła i Powiatu Jasielskiego na czele z Koordynatorem Marią Kurowską.

Podczas konwencji programowej "Czas na uczciwą i bezpieczną Polskę". o bezpieczeństwie, służbie zdrowia, ułatwieniach socjalnych dla rodzin, a także o walce z przestępczością i korupcją, mówili politycy Solidarnej Polski.
Musimy zrobić wszystko, by Polska była silnym, uczciwym i bezpiecznym krajem i aby to zrobić, konieczne jest wprowadzenie szeregu działań - mówił lider Solidarnej Polski Zbigniew Ziobro.
Solidarna Polska postuluje m.in. podjęcie działań na rzecz likwidacji umów śmieciowych, a przy tym obniżenia składek na ubezpieczenie społeczne płacone przez małe firmy za nowo zatrudnionych pracowników. Państwo powinno zapewnić bezpieczeństwo, także socjalne - rodzinie, a tego nie robi. Bezpłatne publiczne żłobki i przedszkola, wydłużenie urlopów macierzyńskich, ulgi dla pracodawców, którzy zatrudnią wracające do pracy młode matki, i dopłaty na mieszkania dla młodych małżeństw - to tylko niektóre z założeń programowych Solidarnej Polski.

PO obiecywała, że będzie wszystko lepiej. - A co jest? Próba legalizacji miękkich narkotyków, basen narodowy, Amber Gold, homozwiązki i fotoradary - powiedział Jacek Kurski.
Solidarna Polska jest alternatywą dla nieudolnej Platformy Obywatelskiej. Obserwując dziwne prywatyzacje majątku państwowego Solidarna Polska przygotowuje rozwiązania wzorowane na francuskich, zgodnie z którymi państwo będzie miało prawo odkupić po cenie zakupu sprywatyzowany majątek, który został nabyty przez inwestora w złej wierze, czyli po to by doprowadzić przedsiębiorstwo do upadłości, zwolnić ludzi i przejąć rynek. Podobne rozwiązania Solidarna Polska przygotowuje w sprawie zakupu ziemi. Solidarna Polska nie jest partią „tylko jednego tematu – korupcji”, ale ma wiele innych pomysłów np. jak przeciwdziałać wyprowadzaniu z Polski pieniędzy. Solidarna Polska ma gotowe projekty, gotowe drużyny, gotowego lidera i chce zmieniać Polskę.

Konwencja dodała nam energii do działania i była znakomitą okazją do spotkań i rozmów z Liderami, Członkami i Sympatykami Solidarnej Polski - powiedziała Maria Kurowska.
SP Jasło
