Jasło na trasie mlecznej drogi
13
Mleczna ekspedycja zawitała do Jasła. W miniony piątek przy Szkole Podstawowej nr 1 w Jaśle oraz na jasielskim Rynku odbyła się impreza promująca mleko i produkty mleczne. Ogólnopolska kampania „Stawiam na mleko!” realizowana jest przez Krajowy Związek Spółdzielni Mleczarskich przy współpracy z Agencją Rynku Rolnego.
<Zapraszamy do fotorelacji>



Mleczna Ekspedycja składa się ze specjalnego trucka mlecznego, którego celem jest dotarcie do blisko 450 szkół w 108 miastach w całej Polsce, co oznacza objęcie działaniami blisko 450 szkół oraz 330 tys. dzieci i podobnej liczby osób dorosłych. Projekt zakłada wykorzystanie wszystkich możliwych kanałów komunikacyjnych, w tym m.in.: reklamę telewizyjną i prasową, cykliczne eventy, konkursy, promocję w punktach sprzedaży, działania outdoorowe oraz PR.

Jasielska „Jedynka” była jedyną szkołą na terenie miasta, która przyłączyła się do tej kampanii. - Zdecydowaliśmy się na udział w niej, dlatego, że od kilku lat jesteśmy szkołą promującą zdrowie. Poza tym przez cały rok mieliśmy dla dzieci darmowe mleko i jesteśmy otwarci na różne akcje. Uważamy również, że dzieci na tym skorzystają – mówi Maria Rysz, nauczyciel zintegrowanej edukacji wczesnoszkolnej, inicjator akcji w SP nr 1.

Mleczny truck jeździ po całej Polsce już od trzech lat. W tym czasie odwiedził ponad 100 miast na terenie Polski południowo-wschodniej oraz województw: mazowieckiego, lubelskiego, podkarpackiego, świętokrzyskiego, małopolskiego i śląskiego. - Akcja polega na tym, że najpierw w szkołach opowiadamy dzieciakom dlaczego warto spożywać mleko, bawimy się z nimi, a potem na mieście organizujemy piknik rodzinny – mówi organizator Artur Kowalski.
Wyjaśnia również, dlaczego warto pić mleko. - Zawiera mnóstwo wapnia oraz innych składników mineralnych, które są bardzo dobrze przyswajane przez organizm. Żadne inne pożywienie nie ma tak świetnie przyswajalnego wapnia, co wykazują badania. W Polsce spożycie mleka jest tylko o 30% niższe niż w pozostałych krajach UE, a przecież jesteśmy jednym z większych producentów mleka. Stąd ta kampania – tłumaczy ideę tej akcji Kowalski.
(kp)
<Zapraszamy do fotorelacji>



Mleczna Ekspedycja składa się ze specjalnego trucka mlecznego, którego celem jest dotarcie do blisko 450 szkół w 108 miastach w całej Polsce, co oznacza objęcie działaniami blisko 450 szkół oraz 330 tys. dzieci i podobnej liczby osób dorosłych. Projekt zakłada wykorzystanie wszystkich możliwych kanałów komunikacyjnych, w tym m.in.: reklamę telewizyjną i prasową, cykliczne eventy, konkursy, promocję w punktach sprzedaży, działania outdoorowe oraz PR.

Jasielska „Jedynka” była jedyną szkołą na terenie miasta, która przyłączyła się do tej kampanii. - Zdecydowaliśmy się na udział w niej, dlatego, że od kilku lat jesteśmy szkołą promującą zdrowie. Poza tym przez cały rok mieliśmy dla dzieci darmowe mleko i jesteśmy otwarci na różne akcje. Uważamy również, że dzieci na tym skorzystają – mówi Maria Rysz, nauczyciel zintegrowanej edukacji wczesnoszkolnej, inicjator akcji w SP nr 1.

Mleczny truck jeździ po całej Polsce już od trzech lat. W tym czasie odwiedził ponad 100 miast na terenie Polski południowo-wschodniej oraz województw: mazowieckiego, lubelskiego, podkarpackiego, świętokrzyskiego, małopolskiego i śląskiego. - Akcja polega na tym, że najpierw w szkołach opowiadamy dzieciakom dlaczego warto spożywać mleko, bawimy się z nimi, a potem na mieście organizujemy piknik rodzinny – mówi organizator Artur Kowalski.
Wyjaśnia również, dlaczego warto pić mleko. - Zawiera mnóstwo wapnia oraz innych składników mineralnych, które są bardzo dobrze przyswajane przez organizm. Żadne inne pożywienie nie ma tak świetnie przyswajalnego wapnia, co wykazują badania. W Polsce spożycie mleka jest tylko o 30% niższe niż w pozostałych krajach UE, a przecież jesteśmy jednym z większych producentów mleka. Stąd ta kampania – tłumaczy ideę tej akcji Kowalski.
(kp)
