Korzystając z portalu Jaslo4u.pl wyrażasz zgodę na użytkowanie mechanizmu plików cookie. Mechanizm ten ma na celu zapewnienie prawidłowego funkcjonowania portalu Jaslo4u.pl. Korzystając ze strony akceptujesz Politykę Prywatności portalu Jasło4u.pl

Jasło otrzymało Złotą@2010

8

Już po raz XII Stowarzyszenie „Miasta w Internecie” ogłosiło konkurs ZŁOTA@ - Samorządowy Lider Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego. Po raz pierwszy zwycięzcą konkursu w kategorii Samorządowy Lider Elektronicznej Administracji oraz zdobywcą statuetki złotej@2010 zostało Miasto Jasło. Uroczyste ogłoszenie wyników oraz wręczenie nagród, odbyło się 23 czerwca w Zakopanem, podczas otwarcia 14 konferencji: Miasta w Internecie. Statuetkę Złotej@2010 w imieniu Burmistrz Miasta Jasła, odebrał Sekretarz Miasta Jasła Józef Bajorek.


Celem konkursu Złota@, jest wyłonienie i promowanie samorządów lokalnych i regionalnych, efektywnie przyczyniających się do rozwoju społeczeństwa informacyjnego w Polsce, poprzez realizacje projektów z wykorzystaniem technologii informacji i komunikacji (ICT). Laureaci byli wyłaniani w trzech kategoriach: Samorządowy Lider Elektronicznej Administracji, Samorządowy Lider Projektów Szerokopasmowego Dostępu do Internetu oraz Polski Region – Lider Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.

W kategorii, w której zwyciężyło Miasto Jasło oceniano:
- Jakość i zakres internetowych serwisów informacyjnych prowadzonych przez samorządy

- Posiadane plany (np. programy lub strategie) rozwoju społeczeństwa informacyjnego (informatyzacji, e-rozwoju)
- Realizowane przez władze publiczne projekty na rzecz rozwoju społeczeństwa informacyjnego.

W zakresie zbliżania się do idei e-Urzedu Miasto Jasło wdrożyło system elektronicznego obiegu dokumentów, który docelowo pozwoli na eliminację „obiegu papierowego”, podążając za odpowiednimi zmianami w prawie umożliwiającymi taką eliminację.

Na etapie wdrożenia jest jego integracja z platformą ePUAP (Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej MSWiA), która docelowo ma być miejscem gdzie każdy Polak będzie mógł elektronicznie skontaktować się z właściwym urzędem i załatwiać, tą drogą, swoje sprawy.

Zadanie jest skomplikowane zarówno z  natury prawnej jak i technologicznej, no i proces ten jest i będzie permanentny bo taki być musi, co ze zrozumiałych względów go utrudnia. W naszych planach jest również wdrożenie technologii VOiP w urzędzie i naszych jednostkach, usług opartych o technologie sieci komórkowych itd..

Słowem chcemy być bliżej …i ponieważ każdy z nas chce być „dobrze poinformowany” – co by to nie oznaczało - to na miarę możliwości finansowych oraz racjonalności ich wydatkowania w odniesieniu do skali miasta i problemów, podążać w kierunku upraszczania procedur, łatwości kontaktu i dostarczania niezbędnej wiedzy.


UM Jasła

Reklama

Komentarze: 8

Dodaj komentarz Widok:
0
@ bodzisław
dnia 29.06.2010, 15:50 · Zgłoś
Przypomina mi się wywiad z P.Kaczyńskim:
Kto to jest ta [...] w zcerwonym. Dziwne trochę, że nie pojechała Pani Burmistrz ani też Z-ca Burmistrza P. Pabian.
A tak swoją ścierzką kiedyś obiecywano bezpłatny dostęp do internetu na terenie Jasła co z tym Szanowna Rado w większości PiSowska i Szanowna Pani Burmistrz. A odnośnie załatwiania spraw przez internet - to wierutne oszukaństwo w Jaśle zupełnie nie istniejące!.
Odpowiedz
0
@ Cytryn Kwas
dnia 27.06.2010, 12:11 · Zgłoś
Patrząc na zdjęcie tej małpy i mówić o niej że jest złota to trzeba być chyba daltonistą - ta [...] jest miedziano-czerwonego koloru!
Odpowiedz
0
@ Cytryn Kwas
dnia 27.06.2010, 00:52 · Zgłoś
Jasło to jedyne miasto które nie mogło zaakceptować komentarzy internautów, podało ich do prokuratury to chyba za to jest ta [...]!
Odpowiedz
0
@ Krzysztof
dnia 26.06.2010, 16:49 · Zgłoś
Że niby co? Żarty sobie stroją?
Jasło to jedno z najsłabszych miast pod względem wykorzystania internetu w administracji. Poszukajcie sobie łatwo gdzie, jak i co trzeba zrobić żeby wymienić dowód, przerejestrować auto, nie wspominam już o załatwianiu spraw urzędowych przy pomocy internetu. O co chodzi z tą nagrodą? No chyba, że ta [...] jest symbolem dosłownym poziomu jasielskiej e-administracji.
Odpowiedz
0
@ wes
dnia 26.06.2010, 13:09 · Zgłoś
Bzdura ,glupota i naiwnosc ...........
Odpowiedz
0
@ Cicero
dnia 26.06.2010, 09:19 · Zgłoś
Jak mawiali już starożytni Rzymianie; "[...] pozostanie małpą, choćby ubrała się w złote szaty".
Odpowiedz
0
@ [...]
dnia 26.06.2010, 08:19 · Zgłoś
Gdzie te darmowe HotSpoty, Wi-MAX, światłowody??
Odpowiedz
0
@ xx
dnia 26.06.2010, 02:42 · Zgłoś
co mi z jakiejś [...] małpy?:/ niech zrobią internet wi fi za darmo dla całego powiatu to wtedy sobie mogą statuetki wręczać...a nie za 30zl 512kb/s albo 1mb/s dla porównania w Londynie, za 10 funtów, internet 8MB/s
Paranojaaaa
Odpowiedz
Dodaj komentarz
Piszesz jako:

Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezgodnych z regulaminem.