Korzystając z portalu Jaslo4u.pl wyrażasz zgodę na użytkowanie mechanizmu plików cookie. Mechanizm ten ma na celu zapewnienie prawidłowego funkcjonowania portalu Jaslo4u.pl. Korzystając ze strony akceptujesz Politykę Prywatności portalu Jasło4u.pl

Jasło po powodzi. Sprawa zalewu w Klimkówce trafiła do prokuratury

96
Na 1 mln 750 tys. zł szacowany jest obecnie koszt akcji związanej z usuwaniem skutków powodzi w Jaśle. Środki na jej pokrycie zostaną  przeznaczone z budżetów: miasta oraz województwa podkarpackiego.



Miasto rezygnuje z inwestycji


Podczas nadzwyczajnej sesji Rady Miejskiej Jasła, która odbyła się w piątek, 11 czerwca br. radni podjęli uchwałę, w której zrezygnowali z kilku planowanych w tym roku inwestycji i zadań. Wiadomo już, że nie będzie budowana droga KL1 oraz parking przy ulicy Szkolnej. - Staraliśmy się te zmiany budżetowe zrobić w miarę racjonalnie, biorąc pod uwagę obecną sytuację. Uznaliśmy, że budowa parkingu przy ul. Szkolnej nie jest najważniejszym elementem. Nie wiemy tak naprawdę jakie wydatki nas jeszcze czekają. W tej chwili trwają inspekcje budynków, mamy osuwiska w Jaśle, są decyzje o wysiedleniu z budynków, mamy zagrożenie na budynkach komunalnych. Musimy działać w sposób rozważny – wyjaśnia Jacek Borkowski, skarbnik miasta.

Dodaje jednocześnie, że dużym kosztem dla miejskiej kasy  będzie wywóz i utylizacja odpadów popowodziowych. - Są to odpady skażone, więc muszą się znaleźć w odpowiednim składowisku. Na razie sztab powodziowy podjął decyzję o składowaniu tego na zamkniętym wysypisku w Sobniowie, ale stamtąd to musi być zabrane – dodaje skarbnik

Nie będzie Dni Jasła, ale będą Dni Wina


W poszukiwaniu środków na pomoc powodzianom zrezygnowano także z Dni Jasła oraz Międzynarodowego Turnieju Piłki Siatkowej. Te braki mają  jednak zrekompensować Międzynarodowe Dni Wina. - Jeżeli rezygnujemy z Dni Jasła to Międzynarodowe Dni Wina powinny się odbyć. W ten sposób przerwalibyśmy cykliczną imprezę, która jednak rozsławia nasze miasto. Ponadto zostały już pozyskanie pieniądze na imprezę towarzyszącą. Nie można pozwolić aby miasto zamarło kulturalnie na cały rok – tłumaczy Maria Kurowska, burmistrz Jasła.


Za tym, aby obniżyć wydatki kosztem imprez kulturalnych byli radni Tadeusz Stachaczyński oraz Stanisław Zając, syn Antoniego. - Uważam, że trzeba także ograniczyć wydatki na Międzynarodowe Dni Wina. Mamy wielu pokrzywdzonych, mnóstwo potrzeb i wydatków. Dlatego uważam, żeby je ograniczyć, a pieniądze przekazać ludziom, którzy zostali poszkodowani podczas powodzi – mówi Stanisław Zając.

Plaga komarów: jak się  ich pozbyć?

Na sesji dyskutowano również na temat sposobu walki z komarami. Na razie jednak nie ma ostatecznej decyzji co do formy oraz terminu przeprowadzanie tej akcji na terenie miasta i sąsiednich gmin. - Rozmawiamy w sprawie formy lotniczej z prezesem Lotosu, bo chcemy obniżyć koszty. Być może prezes da nam paliwo. Rozmawiamy także z gminami. Uzyskaliśmy informację, że komary mogę się przemieszczać nawet 20 km, w związku z tym chcielibyśmy zaangażować gminy, aby w ten sposób uniemożliwić ich przemieszczanie się na nasz teren – mówi burmistrz Kurowska. Koszt odkomarzania samego miasta wynosi ok. 300 tys. zł.

Zalew w Klimkówce: sprawa trafiła do prokuratury

Burmistrz poinformowała także o złożeniu doniesienia o podejrzeniu popełnienia przestępstwa do prokuratury w Gorlicach. Sprawa dotyczy zbiornika retencyjnego w Klimkówce, który zdaniem wielu osób winien jest m.in. ostatniej powodzi w Jaśle. We wniosku Kurowska wytknęła zarządzającym nieumiejętne gospodarowanie zasobami wodnymi.  - Chcę się dowiedzieć, co doprowadziło do zalania naszego miasta. Prokuratura powinna prześledzić stany wód, i czy jest jak przypuszczają jaślanie, czy ten zbiornik zalał Jasło czy nie. My tę wiedzę musimy mieć – podkreśla burmistrz.
 

Katarzyna Pacwa-Wilk
k.pacwa@jaslo4u.pl

Reklama

Komentarze: 96

Dodaj komentarz Widok:
0
@ do Cytryn Kwas
dnia 16.06.2010, 23:11 · Zgłoś
Ty *** [...]. Jesteś niewykształconym pomiotem prlu. Nie potrafisz pisać poprawnie [...], wiec nie filozofuj na temat polityki. Bo znasz się na niej jak krowa na gwiazdach. Wracaj towarzyszu komuny do ruskich, będziesz wartościowym propagandystą w kołchozie.
Odpowiedz
0
@ obserwator
dnia 16.06.2010, 07:12 · Zgłoś
czekam na komunikat, że złożono doniesienie do jasielskiej prokuratury na stawy retencyjne w Sobniowie, które to spowodowały zalanie posesji w tej dzielnicy.
Odpowiedz
0
@ 1 z 10
dnia 15.06.2010, 22:08 · Zgłoś
zalali jasło nie odpowiedzialni ludzie a podjedzcie do szczypienia pierwsze trzeba im ta ********* a potem zaczynaja działac
Odpowiedz
0
@ Sanatorium
dnia 15.06.2010, 15:41 · Zgłoś
Tak, rzeczywiście jest to sanatorium i uzdrowisko w stosunku do badziewia w sortowni, o istnieniu której niewielu wie. Na wysypisku w Sobniowie tak jak na medycynie, budownictwie i robieniu dzieci znają sie wszyscy.
Odpowiedz
0
@ Passat
dnia 15.06.2010, 07:21 · Zgłoś
Muszka Plujka i Rozwój to ten sam obrońca wysypiska śmieci a na to wskazuje ip. [...] trzeba być, aby o terenie przyległym do śmietniska pisać,że to jest uzdrowisko dla okolicznych mieszkańców.
Odpowiedz
0
@ xp
dnia 15.06.2010, 07:10 · Zgłoś
Najważniejsze Pani Burmistrz wyjaśnic dlaczego pierwszy raz w historii Jasła miasto zostało zalane
i oczywiście
i jak najszybciej wziąść się do roboty w sprawie wałów /dlaczego nowe wały na Gądkach po drugiej stronie zostały wybudowane tak blisko rzeki,gdzie woda nie mieści się /nie ma rozlewiska/ i przechodzi na drugą stronę na miasto od strony MOSIRU......to sprawa priorytetowa
aby już nigdy nie doszło do takiej sytuacji...
Odpowiedz
0
@ iwa
dnia 14.06.2010, 23:50 · Zgłoś
przestancie sie kłócić weżcioe sie do roboty mało wkoło strat i ruiny, mnie szkoda jasla bo to ładne miasto,, miało jedna wade nie bardzo było i jest gdzie zaparkować może by pani Burmistrz, która jest absolwentką zalanego chemika wynalazła grosza dla zalanych szkół i miast budować ronda w centrum miasta gdzie korki są teraz takie jak nigdy niech zaiwestuje w piętrowy garaż to się przyda, czemu Podkulskiemu cofneli pozwolenie gdy chciał go zbudować bo facet jest łebski i zna się na robieniu pieniądza , a tak wogóle to klimkówkę zostawcie w spokoju robili co mogli ale nie wyszło po ich myśli przypomnijcie sobie jak się niemcy nabijali po powodzi w 1997 roku z polaków, u nich systemy wczesnego ostrzegania , kanalizacje zalewy i inne klocki i co i tak ich zalało rok póżniej z woda nie ma żartów robi co się jej podoba dobrze że ludzie się uratowali teraz do roboty do września trzeba odbudować kilka szkło basyny w jaśle i gorlicach i drogi, mówcie co hccecie ale polak potrafi więc się nie kłóćić nie szukać winnych bo to nic nie pomoże trzeba zabezpieczyć miasto przed kolejnymi takimi sytuacjami i ukrucić trochę ekologów bo to ich zasługa że nas zalewa, że ludzie gina na drogach, żabki i ptaszki sa najważniejsze a polakó niech trafi szlak przykłuć ich do kominów i niech tam wiszą na upale to im słono mózg przewietrzy i przestana myśleć o [...] [...] dobrej nocki pozdarwiam wszystkich z jasła okolic i gorlic
Odpowiedz
0
@ Rozwój
dnia 14.06.2010, 23:06 · Zgłoś
Definicja: Zrównoważony rozwój to rozwój, który zaspokaja potrzeby obecne, nie zagrażając możliwościom zaspokojenia potrzeb przyszłych pokoleń. Zamykanie każdej możliwości racjonalnego wykorzystania posiadanych atutów dla rozwoju miasta np. wysypiska, z powodu stereotypowego myślenia, powtarzania dyrdymałów i plotek - to nie rozwój - to [...] - głównie umysłowy. Najpierw było wysypisko, potem świadomie np. przy Żniwnej, kupowano tanie działki /tanie mięso jedzą psy/ by domagać się zamknięcia tego obiektu. Tak samo budowano się w terenach zalewowych - a teraz oskarża się władze o zalanie tych budynków. Wysypisko jest o.k. powinno jeszcze długo służyć miastu. Parę piesków szczeka - karawana idzie dalej...
P.S. Zalecam pieskom wizytę w pobliskiej sortowni odpadów -jest co oglądać -szczególnie dla miłośników ekologii - wysypisko przy Żniwnej to sanatorium w porówaniu z tym obiektem. Wycieczki i podróże kształcą - nawet tych co jakby wszystko wiedzą.
Odpowiedz
0
@ Gorlicznin
dnia 14.06.2010, 20:02 · Zgłoś
Jasło już się topiło gdy na klimkówce wodę spuszczano.
Prawda jest taka że opad deszczu w ciągu tamtych 24h był większy niż średnia miesięczna dla tego rejonu, co w nałożeniu się z wcześniejszymi opadami i utrudnionym wsiąkaniem w ziemi spłynęło do rz. ropy. Dodatkowo rz. Ropa posiada również swoje dopływy które nigdy!!! nie zasilały jej w takim stopniu. Na marginesie 110/m2 w ciągu 12h to 3 x więcej niż ta ilośc wody przez którą cześc podwarszawskich miejscowości pływał podczas ostatnich opadów deszczu (40l/m2 porównywalny czas). Kończąc wywód, kiepskie wały w Tym Jaśle są, jak na miasto mające takiego giganta jak gamrat który w końcu folię hydroizolacyjne produkuje. Czy takiego miasta nie stac na trochę rozsądku??
Odpowiedz
0
@ Passat
dnia 14.06.2010, 19:56 · Zgłoś
Ad. Muszka plujka i Żuczek.
Tak to jest. Muszkom [...] i żuczkom [...]owinczkom wysypisko śmieci jest potrzebne do życia i rozmnażania się. Dla okolicznych ludzi jest zmorą. Trzeba tu być i pomieszkać, żeby problem zrozumieć. Widać jakie środowisko zawodowe reprezentujecie. Nie macie innych pomysłów na odpady komunalne. Wcale się nie dziwię skoro rozwój umysłowy zatrzymał się na etapie plemnika. Tymi wynikami badań za przeproszeniem można sobie [...] wytrzeć. Badania są robione na potrzeby zwolenników utrzymania tego wysypiska. One zawsze będą w normie, bo inaczej trzeba wysypisko zamknąć. Ja podpowiem. A z Krosnem się dogadać. To nie ukraina. Ale po co, lepiej mieszkańców straszyć ogromnymi kosztami za transport odpadów i dalej truć okolicznych mieszkańców wysypiska w Sobniowie. Przyjdzie taki dzień , że te ponad 300 ludzi zablokuje jedyny dojazd do tego [...], bo tego dłużej się nie da tolerować. Pozdrawiam forumowiczów i tych też, co mnie nie lubią.
Odpowiedz
0
@ Wodnik II
dnia 14.06.2010, 13:54 · Zgłoś
Skarżenie Klimkówki Nic nie da! Biegli powiedzą, że powódź w Jaśle była wynikiem postawienia wałów na Gądkach za mostem wiszącym. Nie było wałów nie było wody w Jaśle bo rozlewała się daleko. Wały spiętrzyły wodę i przelało wierzchem na miasto, at już zasługa tych kilku na Gądkach którzy chcieli mieć wały. I tak nich nie uratowały.
Odpowiedz
0
@ Witam
dnia 14.06.2010, 10:41 · Zgłoś
A czy ktoś wie dlaczego nie powstało wysypisko przy Gamracie ???
Lepiej jest wywozić śmieci przy ul.Żniwnej - [...] tam spłynie do rzeki i odpady zostaną wypłukane/umyte przez deszcze/ -nie będą wtedy nazywane "skażonymi "

Cały [...] wpłynie do rzeki - Życzę zdrowia i czystych rzek...
Odpowiedz
0
@ Żuczek
dnia 14.06.2010, 10:07 · Zgłoś
Podzielam w pełni opinię muszki [...]. Wysypisko w Sobniowie w trakcie swojej działalności i obecnie po zamknięciu musi badać wpływ na srodowisko. Wyniki tych badań nie budziły zastrzeżeń zarówno w trakcie eksploatacji jak i obecnie. Można się z nimi zapoznać - jest dostęp do informacji publicznej. To są fakty niewygodne dla oszołomstwa myślącego stereotypowo i straszącego zagrożeniem ekologicznym. Dla last mana: to przechodzi ludzkie pojęcie, żeby mając kwatery składowiska pisać, że powinno się składać odpady na place przed i za wysypiskiem, czyli gdzie: na ul. Żniwnej to jet ten plac przed wysypiskiem, a na ul. Ceramicznej to jest za wysypiskiem? Siedź chłopie w cieniu, bo coś upał na myślenie szkodzi. Do Passata: poczytaj coś o rozwoju zrównoważonym - podkreślam rozwoju, a nie zamykaniu wszystkiego i wszystkich.
Odpowiedz
0
@ lolo
dnia 13.06.2010, 23:25 · Zgłoś
kto zaplaci za wywoz tych smieci z jasla,gdyby kurowska nie spiepszyla budowy wysypiska w gamracie to dzisiaj zutylizowalibysmy te smieci na wlasnym terenie nie ponoszac kosztow powinna stanac przed sadem
Odpowiedz
0
@ Muszka plujka
dnia 13.06.2010, 22:41 · Zgłoś
Wywiezienie odpadów po powodzi na wysypisko w Sobniowie było jedynym racjonalnym w tej sytuacji działaniem i ekologiczne zadęcia nic tu nie pomogą. Nikomu to nie przeszkadza z wyjątkiem powtarzających się 2 lub 3 osób mieszkających zresztą daleko od tego obiektu. Nie przeszkadza im za to znajdująca się bliżej nich prywatna sortownia odpadów w Wolicy. Tylko ludzie nawiedzeni mogą oskarżać urzędników, że rzeki wylewają, samoloty spadają, komary się rozmnażają, odpady są produkowane przez mieszkańców ipt. itd. Przecież urzędnik powinien zabronić, przewidzieć, zapobiec. Pseudoekolodzy i ekoterroryści cieszą się zasłużoną i coraz większą pogardą w społeczeństwie i słusznie - solidnie sobie na to zapracowali. Ważniejsze od ludzi jest dla nich ochrona muszki [...] i żuczka [...]arka. Donosy i zacietrzewienie nic tu nie pomogą. Takie są realia.
Odpowiedz
0
@ last man standing
dnia 13.06.2010, 22:19 · Zgłoś
pomalutku z tymi [...] . Na czasze zamkniętego wysypiska w JAŚLE osiedle Sobniów NIE WOLNO wywozić śmieci ani tych popowodziowych jak również miejskich mowa o śmieciach z koszy i kubłów oraz z grafiku odbioru śmieci z danych osiedli a niestety tak było . Ponieważ w Polsce nie ogłoszono Stanu Klęski Żywiołowej to decyzję o składowaniu śmieci w tym miejscu podjęto bardzo pochopnie .Jest to nieprzyjemna i bardzo [...] sprawa .Śmieci można było składać tylko na place znajdujące się przed i za wysypiskiem .
Przypominam że wysypisko znajduje się przy rzece Jasiołce i wszystkie dobrocie i witaminki ze śmietniska spływają do rzeki i płynie ten [...] do Jasła i dalej dalej dalej ...aż do Wisły potem do morza .
Odpowiedz
0
@ ixi
dnia 13.06.2010, 21:47 · Zgłoś
ale wy jestescie [...]..drzezcie [...] i wydzieracie wlosy z glowy-zamiast sie uspokoic i zaczac..myslec! nie klimkowka tylko ludzie ktorzy tam pracuja!!! a to wielka roznica!!!

jakby tam bylo normalnie nadzorowane, to nie byloby problemu - wiec to ludzie a nie zalew sa winni!

zacznijcie myslec na milosc boska!
Odpowiedz
0
@ xps
dnia 13.06.2010, 19:19 · Zgłoś
tak dla informacji, aby niedomówień nie było (a jest ich dużo). od godz. 3:00 do 6:00 odpływ ze ZW Klimkówka = 35 m3/s. dopływ sredni = 160-260 m3/s. o 7:00 odpływ z zapory nieszkodliwy = 70 m3/s. o godz. 8:30 odpływ zwiekszony na 284 m3/s. dopływ średni (6-8 godz.) = 450 m3/s. czy WY ludzie rozum postradaliście. fala ze zbiornika była w Gorlicach od 12:00 i była niższa od tej z rana (5-8 godz.) uzyskanej z opadów deszczu. wiec ja się pytam co WAS zalało???, jak przekrój wodowskazowy w Topolinach pokazał mniejszą falę o 17:00 (z Klimkówki) niż ta z 9:00 rano 4-go czerwca br. ???? Klimkówka Was zalała , jeśli dopływ z zapory był u WAS o 17:00 z minutami?? Gorlice pływały o 5:00 rano a Jasło o której ??? niech "inżyniery" hydrolodzy się wypowiedzą, bo może fala z Klimkówki doleciała do Was TU-154 ???? polecam lekture powodzi na www.oki.krakow.rzgw.gov.pl
Odpowiedz
0
@ ;/
dnia 13.06.2010, 18:49 · Zgłoś
o co wy macie pretensje jakby tama na klimkowce pekla to dopiero by bylo;/
Odpowiedz
0
@ ;/
dnia 13.06.2010, 18:47 · Zgłoś
zal
Odpowiedz
0
@ JA
dnia 13.06.2010, 18:12 · Zgłoś
No tak najlepiej zwalić wszystko na Klimkówke. Oczywiście gdyby to był zbiorni suchy i na czas opadów zamknął calkowicie śluzy to troche mniej wody by poszło ale faktem jest że nie Klimkówka tu zawiniła ale Olszynka. Gorlice nie były tak zalane jak Jasło. Była to duża woda ale w głownej mierze spowodowana [...]ownymi opadami a nie zrzutami na Klimkówce bo one tam były w normie. Przypomnę, że były planowane zrzuty i nawet ewakuacja w Gorlicach była do drugiego pietra ale ostatecznie nie było zrzutów. A za to woda z Olszyni była rekordowo wysoka. Najstarsi ludzie takiej nie pamietają i jak się to zsumowało z Ropa to był efekt taki jaki mieliśmy. Chociaz nie zaszkodzi zrobić koło [...]py RZGW bo to państwo w państwie. I pogonić ekoteror za ograniczanie regulacji koryt rzek.
Odpowiedz
0
@ Passat
dnia 13.06.2010, 17:06 · Zgłoś
Zalew w Klimkówce napewno jest zbiornikiem rekreacyjnym dla nowobogackich. Musi być zawsze w nim dużo wody. A co tam kogo obchodzi ludność zamieszkała poniżej zbiornika. Ta bezduszność,niedbalstwo ludzi odpowiedzialnych za gospodarkę wody w zbiorniku doprowadziła niewątpliwie do tej niepamiętnej powodzi miasta i gmin. Teraz wmawia się, że potoki i strumyki a może i rowy melioracyjne są sprawcami powodzi. Póki co nie było zbiornika w Klimkówce, takich powodzi nie było. Ludzie nie mają pojęcia o gospodarce wodami w zbiornikach retencyjnych i tu jest pies pogrzebany. Trzeba szukać winnych i ukarać! Najłatwiej zrzucić odpowiedzialność na przedmioty martwe. Wtedy nie ma sprawcy i śledztwo trzeba umorzyć.Pozdrawiam.
Odpowiedz
0
@ P0SZKODOWANI
dnia 13.06.2010, 16:42 · Zgłoś
Zwracamy się do władz miasta o rzetelne wyjaśnienie zalania miasta Jasła,a wójtów,aby też przyłączyli się do tej petycji W SPRAWIE KLIMKÓWKI/Skołyszyn,Trzcinica ,Przysieki.../
przecież nigdy w stanach największych zagrożeń i anomaliów pogodowych,Jasło nie było zalane w takim stopniu;były podtopienia,rozlewiska,była powódż 100-lecia,ale to co się wydarzyło 4 czerwca to należy wyjaśnić jak już ktoś wcześniej pisał,sprawą powinna zająć się prokuratura,ale nie Jasło,Gorlice,czy Kraków,ale prokuratura niezależna,niemająca powiązania z w/w miastami.Wszyscy wiemy kto zarządza Klimkówką i kto czerpie z niej profity.
Jeśli zapora ma spełniać rolę zbiornika retencyjnrgo i jednocześnie rekreacyjnego,to należy oddać go w odpowiednie ręce,gdzie może być jednocześnie prowadzona rekreacja i zabezpieczenie przed wielką wodą.Jak do tej pory ,to na Klimkówce dbano o to ,aby było jak najwięcej wody w zbiorniku,aby kręcił się biznes,a zagrożenie powodziowe było sprawą drugorzedną.Należy temu wreszcie położyć kres,niech wreszcie ktoś odpowie za sytuację jak sie wydarzyła i niech pan Eugeniusz Stukus z centrum zarządzania kryzysowego w Gorlicach nie opowiada bzdur na antenie ogólnopolskiej radia,że klimkówka nie pękła,może i nie pękła,ale niech wytłumaczy dlaczego w zbiorniku
utrzymuje sie poziom wody do maximum/pod próg/,a jak jest alarm przeciwpowodziowy,prognozy pogody niekorzystne,to dopiero wówczas wypuszcza się wode na" maxa" i zalwewa okolice i miasta,niszczy dorobek życia ludzi.Takich [...] należy karać i pozbawiać stanowisk tak odpowiedzialnych.Pani Burmistrz zbliżają się wybory,powinno Pani zależeć na wyjaśnieniu tej priorytetowej sprawy,i niech Pani będzie sobą ,mówi Pani że miasto Jasło jest dla Pani ważne,więc niech Pani nie trzyma z "vipami",ale niech pani będzie z tymi biednymi ludżmi,którzy potracili dorobek swojego życia.Bloki na ulicy Szajnochy popękały,wilgoć jakiej nigdy jeszcze nie było,straty są niewymierne,wiemy że robi Pani
naprawdę dużo,zauważyli również Pani przeciwnicy i doceniają to.Wiadomo,ze od razu wszystkim w jednym czasie nie jest Pani w stanie pomóc,ale robi Pani dużo;może to tylko kampania wyborcza,ale zyskuje Pani zwolenników nawet wśród dotychczasowych przeciwników.PROSIMY ABY NIE UWIKŁAŁA SIĘ PANI W ŻADNE UKŁADY DOTYCZĄCE KLIMKÓWKI I STARAŁA SIĘ
WYJAŚNIĆ SPRAWĘ DO KOŃCA,bo przecież wiadomo ile budżet miasta stracił przez głupotę zarządzających Klimkówką...
Odpowiedz
0
@ miszczu
dnia 13.06.2010, 16:00 · Zgłoś
po co komu te dni wina ?? LEPSZE BY BYŁY DNI JASŁA !!! szkoda że obecna władza zrezygnowała z tej imprezy, z pewnością odbije się to przy najbliższych wyborach ... ja będę pamiętamł w każdym razie !!!
Odpowiedz
0
@ Chore Państwo i RTV!
dnia 13.06.2010, 15:30 · Zgłoś
Czy jest ktoś odpowiedzialny za informację społeczeństwa o zagrożeniach ,lub dementację plotek ???? W przypadku braku informacji w tzw. "mediach publicznych" - do których dostęp posiadają tylko określojne grupy społeczne wykorzystując je do; propagandy, taniej sensacji, i skłócania ludzi, a nie rzetelnej informacji - skoro zmuszają nas do opłat abonamentowych.
Czy ktoś informował mieszkańców o jakości wody z wodociągów miejskich w czasie powodzi i o możliwych problemach żołądkowych???
Odpowiedz
0
@ Passat
dnia 13.06.2010, 13:13 · Zgłoś
Ad.PLXX1
Przyznaję rację tylko co do ilości ton. Jest wpisane 200 a winno być ok.20 tyś.ton. Przez nieuwagę zwykłe kliknięcie. Za pomyłkę przepraszam.
Odpowiedz
0
@ balon
dnia 13.06.2010, 12:55 · Zgłoś
Ilu teraz nagle mamy specjalistów w jaśle od zarządzania gospodarką wodną nawet nie przypuszczałem sami znawcy. Może lepiej poczekamy az zajmą sie tym odpowiednie osoby
Odpowiedz
0
@ aga
dnia 13.06.2010, 12:42 · Zgłoś
Ja chce wiedziec dlaczego smieci sa wywozone na zamkniety smietnik w sobniowie .Wysypisko rosnie z dnia na dzien i nikogo to nie imteresuje.[...] jest nie ztej ziemi .Co tam sie dzieje to ciezko opisac.Nalezy zadac pytanie co dalej?
Odpowiedz
0
@ miro
dnia 13.06.2010, 12:12 · Zgłoś
do jacka ś ty pewnie jesteś całkowicie bezpartyjny przypomnij sobie jak wyglądalo jasło parę lat temu był [...] a że to wsystko zostało ukrócone to dla takich mirów jak ty to oczywiście klęska i dlatego nie możesz tego znieść powinnieneś łyknąć jakiego [...] pozdrawiam
Odpowiedz
0
@ Passat
dnia 13.06.2010, 11:17 · Zgłoś
Ad.PLXXI
To ty powinieneś zgłębić wiadomości na temat uciążliwości tego [...] dla okolicznych mieszkańców Hankówki i Sobniowa. Nie tylko ul.Zniwnej.To może zrozumniesz.Zreszta może też do decyzji tej się przysłużyłeś.Zobaczymy. Temat zamnięty.Powiadomione jest MOŚ w Warszawie. Zbadają tę sprawę i na pewno decydentów spotkają wyróżnienia. Pozdrawiam wszystkich forumowiczów.
Odpowiedz
0
@ WIKI
dnia 13.06.2010, 10:37 · Zgłoś
ZAPORA NIE BYŁA WINNA-INNE RZEKI W POWIECIE WYLAŁY Z STANAMI JAKICH NAWET W POŁOWIE NIGDY NIE WIDZIAŁY-TEZ PRZEZ ZAPORE?????
A KOMARY WYTRYJECIE I LUDZI RÓWNIEZ-OCZYWISCIE NIESZKODLIWE SA DLA LUDZI TAK???? PARANOJA.
Odpowiedz
0
@ bodo
dnia 13.06.2010, 09:58 · Zgłoś
do gościa ! Szanowny Panie jeżeli uważasz,że Klimkówka nie jest odpowiedzialna za zalanie Jasła to jesteś w błędzie.Na pewno jesteś urzędnikiem zarządzjącym zbiornikiem.Gdyby nie wody ze zbiornika to rzeka ropa napewno przyjęła by te masy wody z potoków.Nie było zapory i nie było zalewania.Tak że jesteś Szanowny Panie w błędzie.Nie lecytynka tylko racjonalne widzenie tego co się stało.A zwracanie uwagi na ortografię to w tym wypadku nie ma aż tak wielkiego znaczenia na forum,wiadomo o co chodzi.A skoro się nie potrafisz domyślić znaczenia słów to jesteś [...] kapuściany.Powodzenia! w Klimkówce.
Odpowiedz
0
@ gol
dnia 13.06.2010, 09:02 · Zgłoś
A po [...] te,,dni wina,,tak jest imprezę dla wipów i jasielskich pijósów to da się zrobić.Jakby to skromniejszych,,dni jasła,,na jasielskim rynku nie można było zrobić.Będziemy pamiętać przy wyborach.
Odpowiedz
0
@ obserwator
dnia 13.06.2010, 07:35 · Zgłoś
W Jaśle odbędą się dni kultury romskiej, bliskie
sercu władzy, która od lat też romuje.
Odpowiedz
0
@ Cialo
dnia 13.06.2010, 02:17 · Zgłoś
Walić cały zarząd Klimkówki o by się sami utopili wielkie pany, szkoda słów i czasu na takich zj*** ;]
Odpowiedz
0
@ Do ase!
dnia 13.06.2010, 02:05 · Zgłoś
Ty [...] chyba jestes [...] i nie rozpoznajesz ludzi:-)Albo cie zacmilo:-)To Pan z Nowin!Przynajmniej patrz uwaznie i wtedy pisz!A jak nie masz co co sobie rozwiąz jakąs krzyzówkę to ci się może polepszy!
Odpowiedz
0
@ PLXXI
dnia 13.06.2010, 00:36 · Zgłoś
Do Passat: Składowisko odpadów w Jaśle jest zamknięte, ale niezrekultywowane, więc nic nie stoi na przeszkodzie aby je tam zdeponować. Punkt przeładunkowy na składowisku w Sobniowie jest jedynym miejsce w Jaśle, które nadaje się do czasowego zgromadzenia odpadów przed przekazanie ich do unieszkodliwienia. Wywożenie odpadów do Sobniowa pozwala zwiększyć częstotliwość kursów, a więc szybsze wywiezienie odpadów z zalanych terenów, a to było priorytetem, aby odpady te nie zalegały na osiedlach i powodowały zagrożenia dla zdrowia i życia mieszkańców. Każdy powinien zajmować się tym na czym się zna. Po Twojej wypowiedzi widzę, że nie masz zielonego pojęcia o sytuacji odpadowej w Jaśle, skoro napisałeś, że składowisko przy ul. Żniwnej jest zrekultywowane, nie mówiąc o ilości odpadów jaką podałeś ok. "200 tys. ton". Taką ilość odpadów Jasło musiałoby wytwarzać przez 20 lat. Nie jestem zapalonym zwolennikiem obecnej władzy, ale decyzja o wywózce odpadów do Sobniowa jest w pełni uzasadniona ze względu na zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańców. Myślę, że mieszkańcy zlanych osiedli mają w nosie jakąś ulicę Żniwną, która prowadzi do kilku domów w chwili gdy przed ich domami zalegają sterty odpadów w trzydziesto stopniowym upale. Najpierw musisz zgłębić wiadomości na temat gospodarki odpadami w Jaśle, abyś mógł pouczać osoby, które zarządzają miastem.
Odpowiedz
0
@ kaz
dnia 12.06.2010, 23:50 · Zgłoś
@gośc dnia 12.06.2010, 20:57 - ip:195.205.66.*: gdyby Ropka byla w korytku, to potoki nie wylalyby moj Panie, a ze d*pa tonie Ci w zbytku, masz w [...] to [...]...
Odpowiedz
0
@ komary Jasło 300tys!
dnia 12.06.2010, 23:11 · Zgłoś
Brawo pani burmistrz!
Zapłacisz za odkomarzanie jakies 25tys, a reszte kasy sobie zgarniesz!!!
BRAWO !!!
Odpowiedz
0
@ eK
dnia 12.06.2010, 22:34 · Zgłoś
#
do [...]... dnia 12.06.2010, 19:32 - ip: 94.251.189.*

"wsadżcie se w [...] te komentarze!!!każdy kto tu pisze to [...]!!!"

Jaka samokrytyka :D Takiego [...] jeszcze nie widziałem ;)
Odpowiedz
0
@ JA
dnia 12.06.2010, 21:57 · Zgłoś
TYLKO NIECH WSYSTKIE GMINY WYDADZĄ ZGODE NA PRYSKANIE PRZECIW KOMAROM BO JEST ICH PLAGA A TAKA GMINA TARNOWIEC JAK SIE DOWIEDZIAŁEM UZNAŁA ZE SZKODA JEJ PIENIEDZY NA TEN CEL DRÓG NIE REMONTUJĄ POWODZIANOM NIE WYPŁACAJĄ CZYLI CAŁA KASA IDZIE NA PREMIE PRACOWNIKOM Z TEGO CO WIEM JEST W GMINIE KILKA OSÓB KTÓRE MAJA SAMOLOTY WIEC CHYBA TO NIE JEST PROBLEB Z OPRYSKANIEM TERENU JA O GODZINIE 18 NIE MOGE WYJSĆ Z DOMU BO KOMARY BY MNIE ZJADŁY A WIEC PANIE WÓJCIE RUSZCIE SIE ZE STOŁKÓW I ZACZNIJCIE DZIAŁAC A NIE KASĘ BIĆ NZ LUDZIACH
Odpowiedz
0
@ Passat
dnia 12.06.2010, 21:26 · Zgłoś
Myśle, że Prokuratura w Gorlicach stanie na wysokości zadania i oskarży winnych zaniedbania obowiązków. Powódż spowodowała ogromne straty dla budżetu miasta, ale nic nie usprawiedliwia decyzji decydent(ów)a o wywózce skażonych odpadów po powodziowych w ilości ok.200 tyś.ton na zamknięte i zrekultywowane wysypisko śmieci w Sobniowie. Teraz to trzeba znowu stamtąd usunąć a z tym wiążą się ogromne koszty. Tam jest cała tablica Mendelejewa, meble,dywany.lodówki,monitory, telewizory i [...], akumulatory it.p. Tym powinna też zająć się jasileska prokuratura. Jak można tak marnować pieniądze podatników.Nie może być przyzwolenia na taką samowolę. Z jednego końca miasta skażone odpady wywozi się na drugi koniec miasta pod okna domostw opodal zamkniętego wysypiska śmieci na pokaz ludności, że władze miasta coś robią.Dwa razy transport. A do Krosna nie można było? Drogi były przejezdne. Ta ul.żniwna jest drogą osiedlową i nie przystosowana do dużego tonażu ciężarówek.Jezdnia tego nie wytrzymuje. Już jest dokłądnie zniszczona i też będą potrzebne pieniądze na jej remont. Pani burmistrz doskonale zna problem tego wysypiska i dalej drażni spokojnych mieszkańców."Wilk nosił razy kilka, ponieśli i wilka".
Odpowiedz
0
@ gośc
dnia 12.06.2010, 20:57 · Zgłoś
jeżeli ktoś uważa że za
powódż odpowiada klimkówka to proponuję obejrzenie skutków powodzi
na rzece ropa od Gorlic do zbiornika i poniżej Gorlic od potoku Sękówka i Stróżowianka .Ropa w drodze do Jasła przyjeła jeszcze kilka takich potoków.do Witka na pamięc dobra ponoc letycyna.
Odpowiedz
0
@ gość
dnia 12.06.2010, 20:53 · Zgłoś
jaślanin, zanim się wypowiesz po raz kolejny to sprawdź pisownię [...]. Mądry tu jesteś i takiego zgrywasz ale urzont napisany w twoim ostatnim komentarzu rozwalił mnie na łopatki. A słowo Som to tez chyba nie polskie jest co? Potrafisz dzieciaku tylko krytykować, ale poczekaj i ciebie bieda kopnie [...]... kwestia czasu.
Odpowiedz
0
@ klimkowka niedolegi
dnia 12.06.2010, 19:36 · Zgłoś
niech te niedolegi z Klimkowkim bekna za Jaslo Trzcinice i Skolyszyn.Jak nie umieja zarzadzac woda w swoim bajorze to [...]...olic to szambo bo w NICZYM nie pomaga a zalalo nam miasto!KLIMKOWECZKO [...] -[...] ZA TO - ZGNIJECIE W [...] !
Odpowiedz
0
@ do [...]...
dnia 12.06.2010, 19:32 · Zgłoś
wsadżcie se w [...] te komentarze!!!każdy kto tu pisze to [...]!!!i tak wam żle i tak niedobrze!!!wszystko żle!!!ja tam na kurowską zagłosuję bo jest ok:))
Odpowiedz
0
@ Bartek G
dnia 12.06.2010, 19:21 · Zgłoś
TO NIECH KLIMKOWKA ZAPLACI ZA STRATY , A MY BEDZIEMY MIEC DNI JASLA !!!!!!!!!!!!!
Odpowiedz
0
@ jaś
dnia 12.06.2010, 18:56 · Zgłoś
może moderator poprawi albo potwierdzi te 300 tys. za odkomarzanie bo nie wiadomo czy to sen czy java
Odpowiedz
0
@ ase baje
dnia 12.06.2010, 18:38 · Zgłoś
Ase robisz prywatne wkręty w smutnej, tragicznej sprawie wielu ludzi, co chcesz ugrać? Przeszkadza ci red. Marek Dybaś na sesji. To jego praca, a innych zostaw w spokoju.
Odpowiedz
0
@ xxx
dnia 12.06.2010, 18:35 · Zgłoś
Nad zbiornikiem w Klimkówce ma swoje działki wiele osób bardzo wysoko postawionych oraz tzw. biznesu, oni muszą liczyć na zyski i profity z turystyki i rekreacji. Ale co to ma wspólnego z celem do którego był budowany za publiczne pieniądze zbiornik. Miał chronić ludzi i ich mienie przed powodzią, a co z tego wyszło. Należy przeliczyć co się lepiej opłaca straty powodziowe ponoszone przez mieszkańców czasem dorobek całego życia i państwa czy pełna kieszeń osób liczących na zyski z turystyki i wypoczynku. Jeżeli zarzuty by się potwierdziły to straszliwa nieludzka kalkulacja.
Odpowiedz
0
@ grzybek
dnia 12.06.2010, 18:17 · Zgłoś
Na ulicy Szkolnej Jasło też nie było żadnego ostrzeżenia ,sami mieszkańcy informowali się nawzajem
Odpowiedz
0
@ jaślanin
dnia 12.06.2010, 18:11 · Zgłoś
BRAWO PANI BURMISTRA!!!
Sprawę Klimkówki należy wyjaśnić jak najszybciej.Jestem mieszkańcem miasta,były rózne anomalia pogodowe,była powóz 100-lecia,były rozlewiska,które po wowodziach i burzach utrzymywały sie przez kuilka dni,ale czegoś podobnego nie było.4 czerwca w dniu tej strasznej tragedii/mieszkam przy rzece-na ul.Szajnochy/po godzinie 9-ej rano poziom rzeki po czwartkowej burzy był lekko podniesiony/to normalne/zrobił się nagle straszny "szum,że idzie wysoka fala powodziowa, i tak sie stało nagle'chlusneło'zostaliśmy odcięci od świata

1/3 miasta,po czym dziwnym trafem rzeka znalazła się w korycie,to nie normalne i dziwne za razem.Prosimy o wyjasnienie dlaczego,woda w zbiorniku retencyjnym w Klimkówce jest pod próg,a nie jak w innych retencyjnych 50%.Nasi jasielscy vipowie muszą mieć dużo wody do pływaniałodkami.Nikt nikomu nie broni własnego biznesu i rekreacji,ale dlaczego kosztem zwykłych ludzi,podatników,ludzi,którzy stracili dorobek swojego zycia.Pani BURMISTRZ ta sprawę należy wyjasnic u prokuratora generalnego,a nie w Gorlicach,czy w Jaśle,przecież chyba Pani wiadomo, kto tam ma wykupione działki na Klimkówce,"reka rękę myje.Bardzo Panią prosimy,
o wyjasnienie tej sprawy,poniewaz dzisiaj w radiu w "TRÓJCE"pan Eugeniusz Stukus z centrum zarządzania kryzysowego w Gorlicach dementował,że zbiornik retencyjny nie został przerwany,oczywiscie nie został przerwany,ale dlaczego utrzymuje sie w nim tak wysoki poziom wody i dopiero jak sa prognozy pogody niekorzystne,to wypuszcza się wode "na siłę"ile możliwe,i jaką rolę ten zbiornik pełni;retencyjnego,czy rekreacyjneco???,jesli pełni obydwie funkcje,to niech zarządz nim ktoś z głową a nie [...]
Odpowiedz
0
@ Banda [...]
dnia 12.06.2010, 18:06 · Zgłoś
W Jaśle ogień rozpala - aby odgonić komary! Banda [...] - nie mylić z Romami. A wino - in vino veritas - po [...] Oleksy się wygadał - posłuchamy co ma do powiedzenia władza w końcówce obchodów Dni Wina. Na trzeźwo trudno to wszystko pojąć. Znowu sierpień będzie w Jaśle miesiącem trzeźwości.Kto wyda dyspensę?
Odpowiedz
0
@ [...]
dnia 12.06.2010, 17:32 · Zgłoś
klimkówka trzymała wode dla turystów.a jak spadł deszcz to bylo juz zapużno.wiec otworzono śluzy na 100%.wynik tego kazdy widzial.wiec ktos musi beknąc za to.bedzie nauczka dla nastepnych.
Odpowiedz
0
@ Kulturalny Jaślanin
dnia 12.06.2010, 17:27 · Zgłoś
Wszystko sobie odwołali pod pretekstem powodzi!
W takim razie nie ma pracy w urzędzie miasta więc proponuję żeby [...] zrezygnowali z pracy w tym roku. Pensje przydadzą się powodzianom, a im dać zasiłek z MOPSu.
Odpowiedz
0
@ Cytryn Kwas
dnia 12.06.2010, 17:23 · Zgłoś
Dobrze że te nieudaczniki z klimkówki nie mają większej zapory bo by pół Polski zalały! To tak jak małpie dać brzytwę (cyt. z L. Wałęsa odnośnie dania władzy Kaczyńskim w 1990). Komisje i prokuratury nic nie ustalą, powodzie są na rękę firmą budowlanym, więcej niż połowa jasielskiej rady to oni (nie tylko radni).
Odpowiedz
0
@ jacek ś.
dnia 12.06.2010, 14:24 · Zgłoś
Oczywiście po raz kolejny zamiast merytorycznych rozwiązań pyskówki i straszenie prokuraturą. A kiedy uzupełnicie braki, które wyszły na wierzch podczas powodzi oraz te, które wskazał Pan Wojewoda. Znowu pełna para w gwizdek, znowu łapać złodzieja a nic konkretnego. To dobrze ,że tak działacie już wiem na kogo głosować w wyborach na prezydenta RP oraz w wyborach samorządowych jak również w wyborach burmistrza. NAPEWNO NIE BĘDZIE TO NIKT Z TEJ EKIPY. Lepiej zajmijcie się komarami bo nas zjedzą a nie tylko dyskusje i pyskówki. Zwróćmy uwagę dyskusja o dniach jasła, dniach wina o zgłoszeniu do prokjuratury, o tym, że władza nie potrafiła zrobić symulacji kosztów jakie pochłania powódź. Stale ble ble ble i teraz też ble ble ble a Pan ekretarz siedxzi jak ta [...] i cieszy się, że nie musi [...] tak jak podczas układania podłóg w USA a kasa leci za nic!!! Pani Burmistrz powiedziała :"Chcę się dowiedzieć, co doprowadziło do zalania naszego miasta. Prokuratura powinna prześledzić stany wód, i czy jest jak przypuszczają jaślanie, czy ten zbiornik zalał Jasło czy nie. My tę wiedzę musimy mieć – podkreśla burmistrz ". My tak i następny burmistrz ale Pani to już nie będzie potzrebne bo w wiejskiej szkole takie problemy nie istnieją.DObrze, że wały i tą niewielką ilość kanałów burzowych wybudowano za komuny za czasów Naczelnika Szwedy i opracowano koncepcję za czasów Pana Burmistrza Czerneckiego bo tak to by zalało 50% Jasła bo Wy umiecie tylko zwaśniać społeczeństwo, budować ronda, drogi donikąd,deptaki zmieniać organizacjhę ruchu aby miasto się korkowało i uprawiać politykę przy poparciu niektórych kapłanów pod przywództwem ks. Mariana ( wszyscy wiedzą o co chodzi).Teraz podczas wyborów jednych czy drugich Jaślanie wykarzą swoją mądrość lub zaściankowość - zobaczymy jaki wpływ mają ci, którzy w imię nauki Chrystusa powinni jednoczyć i łagodzić konflikty i działać dla dobra owieczek!Co to znaczy :Pani Burmistrz tak powiedziała :"Rozmawiamy w sprawie formy lotniczej z prezesem Lotosu, bo chcemy obniżyć koszty". To lotos zajmuje się lotnictwem? I( dlaczego tylko rozmawiamy a nie działamy konkretnie tak jak zrobili to już inni i przystąpili do konkretnej walki z komarami? A my znowu rozmawiamy!!!
Odpowiedz
0
@ .
dnia 12.06.2010, 14:22 · Zgłoś
A kiedy do prokuratury trafi sprawa niefrasobliwości, zaniedbań i nieprzestrzegania ustalonych procedur, które spowodowały zalanie urządzeń krytej pływalni ? Czy oczęta Pani Burmistrz nadal pozostaną zamknięte na efekty radosnej twórczości Pana Dyrektora - pupilka i sojusznika politycznego ?
Odpowiedz
0
@ specjialista
dnia 12.06.2010, 13:57 · Zgłoś
mamy bardzo dobrom władze
Odpowiedz
0
@ dng
dnia 12.06.2010, 13:56 · Zgłoś
Pani Burmistrz nich klinkowka za to placi bo to ich wina! Pani pomaga nam jak tylko moze i za to dziekujemy!
Odpowiedz
0
@ eK
dnia 12.06.2010, 12:26 · Zgłoś
słusznie, skoro to jest zbiornik RETENCYJNY, to dlaczego, mimo, iż wiadomo było kilka dni wcześniej o ogromnych opadach, nie opróżniono wcześniej całego zbiornika aby było miejsce na to co spłynie podczas opadów...

Dlaczego tak jest, że ZAWSZE, podkreślam ZAWSZE, kiedy stan wód niebezpiecznie się podnosi, wszędzie mówi się i są to informacje potwierdzone, że KLIMKÓWKA SPUSZCZA WODĘ, bo już się nie mieści... To po jaką [...] taki zbiornik, który stwarza większe zagrożenie powodziowe niż sama rzeka, w ogóle istnieje...

Ja rozumiem, że to były wyjątkowo obfite opady i być może to nie było do uniknięcia co się stało u w naszym mieście, ale przypomnijcie sobie Państwo, czy nie było tak, że przy każdej większej wodzie mówiło się o Klimkówce...
Odpowiedz
0
@ jaslanin
dnia 12.06.2010, 12:10 · Zgłoś
tak odbieszcie nam wszystkie imprezy a dni wina som nam nie potszebne bo to jest impreza dla bogaczy bo ci ktorzy majom kase to se wejdom pod namiot a reszta nie a dni jasła morzna by było pszeprowadzic kweste dla powodzian napewno by ludzie sie zrzucili a dni romskie to kto organizuje tesz urzont miasta ja tego nie rozumie a co do klinkówki to jak nie padało to mogli wode spuszczac pomalu a tak nie spuszczali i nas zalało
Odpowiedz
0
@ topielec
dnia 12.06.2010, 11:50 · Zgłoś
ja tego kolesia co kazał [...] wode gdzies wyzruca to proponuje go zaangazowac w nowym zalewie który powstanie Myscowej
jak sobie wtedy ulzy na dwóch zaporach to ratuje nas tylko górka klasztorna i wieza na koscile
Odpowiedz
0
@ Grzesii
dnia 12.06.2010, 11:19 · Zgłoś
oczywiscie najlepiej winem przyciagnac ludzi na impreze ;/ szkoda slow juz lepiej z dni wina zrezygnowac a zrobic dni jasla... ja nie wiem jak ludzie moga byc tacy ulomni i nie pomyslec ze dni jasla przyniosa wieksze zyski, chyba ze zalezy im na tym zeby rozpic cale jaslo i okolice. Zmienic BURMISTRZA
Odpowiedz
0
@ M
dnia 12.06.2010, 11:01 · Zgłoś
Czyzby w koncu sesja, ktora moze wniesc cos nowego i ma jakis sens?:) brawo:) az sie zdziwilem, czytajac artykul :)
Odpowiedz
0
@ szymek
dnia 12.06.2010, 10:48 · Zgłoś
tak to jest, ze jak coś w domu się stanie, to trzeba przejrzeć budżet. Nie rozumie co znaczy, "..żeby miasto nie zamarło na cały rok".Choćby te dni wina nie wiem jakie były /może ktoś coś wspomni o tej imprezie "międzynarodowej", ale wątpię/, są inne pilne potrzeby.Wino jest dobre, ale chleb ważniejszy. W sprawie Klimkówki - decyzję popieram. Niech sprawdzą, czy faktycznie decydenci tego zbiornika "rekreacyjnego" nie dbali bardziej o dobro wypoczywających tam turystów w łajbach, a nie spełniali swoich podstawowych zadań i przez to zaniedbanie wyszło jak wyszło.
Odpowiedz
0
@ [...]
dnia 12.06.2010, 10:46 · Zgłoś
Nie samym przygnębieniem i sprzątaniem człowiek żyje - nie można było poprosić artystów aby przekazali honorarium na wspomaganie zalanych terenów?
Sądze, że więcej by trafiło do docelowej grupy niż z tych pieniędzy które zostały wstrzymane z organizacji imprezy i 10 razy przejdą przez urzędnicze łapska. Jak to kiedyś powiedziała Anita Lipnicka, że gra koncerty na szczytne cele ale pod warunkiem, że jej normalnie zapłacą i ona te pieniądze zainteresowanym sprezentuje, a nie jak przypadki, że gra za darmo, a pieniądze nigdy nie trafiają do potrzebujących.
Odpowiedz
0
@ kaz
dnia 12.06.2010, 10:28 · Zgłoś
bardzo dobrze... szkoda ze trzeba bylo czekac na taka katastrofe aby ktos sie w koncu tym zainteresowal...
Odpowiedz
0
@ Ala ma kota
dnia 12.06.2010, 10:16 · Zgłoś
Ten Borkowski to wygląda jak bezdomny.
Odpowiedz
0
@ ona
dnia 12.06.2010, 09:00 · Zgłoś
i znów posypią się jadowite komentarze tych, którzy nie mają o niczym żadnego pojęcia
Odpowiedz
0
@ lolo
dnia 12.06.2010, 08:18 · Zgłoś
z tymi komarami to rozprawcie się też w sąsiednich gminach bo pożra was zywcem...solina tak się z nimi rozprawia ze nie ma u nich ani jednego gada dlatego zawsze tam jedziemy odpocząc nad woda....
Odpowiedz
0
@ Filmar
dnia 12.06.2010, 08:16 · Zgłoś
Panowie Radni a może by tak mogliście przyczynić się do pomocy powodzianom i zrezygnować z Waszych diet,nie pogorszy to Waszych budżetów domowych,bo jest to dodatkowy zarobek,przecież macie stałe emerytury,renty.Za podięcie tej decyzji D Z I E K U J E.
Odpowiedz
0
@ ase
dnia 12.06.2010, 08:08 · Zgłoś
A co na sesji robi niejaki Szewczyk. W godzinach pracy MDK-u siedzi sobie i słucha Kurowskiej. Ciekawe czy miał urlop czy sobie ot tak przyszedł w czasie pracy
Odpowiedz
0
@ ktos
dnia 12.06.2010, 08:08 · Zgłoś
Złodzieje
Odpowiedz
0
@ ułka
dnia 12.06.2010, 08:00 · Zgłoś
Nie należy rezygnowac z wszystkich imprez. Szczególnie tych promujących region i Jasło.
Odpowiedz
0
@ z gądek
dnia 12.06.2010, 07:59 · Zgłoś
powołajcie biegłych i prokuratorów ale nie z tego regionu. bo nasi prawdopodobnie mają tam działki przy zalewie. powołajcie komisarza który będzie pilnował aby regulacja stanu wody na zaporze odbywała sie prawidłowo, i nie mówcie że na to pieniędzy nie ma, bo skoro znalazly sie na niepotrzebne nikomu rondo i deptak to powinny się znaleźć na tak ważną sprawę.
Odpowiedz
0
@ Zmiana
dnia 12.06.2010, 07:45 · Zgłoś
Nie będzie Dni Jasła tylko kultura romska i winiarska. Należy zatem zmienić hasło reklamowe Jasło - Moje Miasto na Jasło Miastem [...] /nie Romów/. Nazwa niebanalna, wieloznaczna, może zapewnić miastu światową sławę.
Odpowiedz
0
@ witek
dnia 12.06.2010, 05:15 · Zgłoś
Przecież to sprawa jasna że klimkówka zawaliła sprawę. Nigdy nikt nie pamięta żeby ropa tak się przez wały przelewała, żeby zatopiło Skołyszyn, Przysieki, Trzcinicę i Jasło. Czy ktoś pamięta żeby kiedykolwiek w Jaśle rzeka zatopiła Straż Pożarną??? Mieszkam w Jaśle od 35 lat (od urodzenia) i nie pamiętam takiej powodzi nawet kiedy jeszcze nie było wałów. Sprawa jest prosta - zbiorniki retencyjne buduje się po to żeby kontrolować przepływ wody w korytach rzek a nie po to żeby ZATAPIAĆ!!! Jeżeli to Kraków kontroluje zbiornik wodny w Klimkówce to niech teraz płacą [...] za szkody!!! Poza tym jest paranoją żeby to Kraków miał kontrolę nad tym zbiornikiem skoro Ropa płynie przez Gorlice i Jasło. To może jeszcze kontrolerzy lotów z Balic będą sprowadzać samoloty w Jasionce?! To się musi zmienić bo nas "lajkoniki" wykończą
Odpowiedz
0
@ .
dnia 12.06.2010, 01:59 · Zgłoś
wszystko wszystkim, ale dni jasła mają być i *[...] ;] a jak miasto tego nie zorganizuje to sami zrobimy sobie dni jasła np w żmigrodzie :D hehehe
Odpowiedz
0
@ galik
dnia 12.06.2010, 01:49 · Zgłoś
kurowska pakuj bagaze i do Blazkowej z powrotem z calym tym twoim zarzadem.........jedna banda oszustow
Odpowiedz
0
@ jeszcze tu wróce...
dnia 12.06.2010, 00:22 · Zgłoś
...Uzyskaliśmy informację, że komary mogę się przemieszczać nawet 20 km, w związku z tym chcielibyśmy zaangażować gminy, aby w ten sposób uniemożliwić ich przemieszczanie się na nasz teren ... co za konfinend [...].bał komary ?!... (wyrwane z kontekstu--Chcę się dowiedzieć, co doprowadziło do zalania naszego miasta.--- woda ?
Nie ma to jak Nasz Kochany kraj ... zawsze musi być ktoś winny cd..
Uzyskaliśmy informację, że zmotoryzowane oddziały marsjańskie mogą się przemieszczać nawet 20 km, w związku z tym chcielibyśmy zaangażować państwa, aby w ten sposób uniemożliwić ich przemieszczanie się na nasz teren ...
Odpowiedz
0
@ Witam
dnia 12.06.2010, 00:20 · Zgłoś
Piszecie ,że odpady po powodzi są skażone -a wywozi się je na zamknięte wysypisko na terenie Jasła -osiedle Sobniów!!! przecież tam mieszkają ludzie .... Ilości tego są ogromne- pasuje tylko zaprosić TV !!!
Pytam kiedy będzie to usunięte -skoro to są skażone odpady ! -jak sami piszecie.
Odpowiedz
0
@ mieszkaniec
dnia 12.06.2010, 00:18 · Zgłoś
DNI JASŁA? A CYGAŃSKI KONCERT SIĘ JAKOŚ MOŻE ODBYĆ! SKANDAL! TAKA TOLERANCJA? JAK WSZYSCY TO WSZYSCY!
Odpowiedz
0
@ JANKO WODNIK
dnia 12.06.2010, 00:14 · Zgłoś
Bardzo dobrze jezeli chodzi o KLIMKÓWKĘ.Zburzyć ją i będzie po problemie z powodziami,jeszcze GORLICE i wioski pozalewane przez ropę powinne się po tym podpisać.Jak nie było zapory to nie było powodzi,woda była wysoka ale nie zalewała nas. ZBURZYĆ ZAPORĘ !!!!
Odpowiedz
0
@ jasielski
dnia 12.06.2010, 00:08 · Zgłoś
Dzisiaj w Nowinach czytałem, że odkomarzanie 700 hektarów w Rzeszowie ma kosztować 33 tys.
Kto się rąbnął ?

Poza tym bez względu na koszty zróbcie cos z tą plagą bo od rana do nocy nie można wyjść poza pomieszczenia zamkniete. Zjedzą nas żywcem te skurwieele...
Odpowiedz
0
@ sumienie_urzedasow
dnia 11.06.2010, 23:52 · Zgłoś
To się nazywa gospodarność:
Odkomarzanie w Rzeszowie - 30.000,00 zł
Odkomarzanie w Jaśle - 300.000,00 zł
Odpowiedz
0
@ KOMARY!!!!!!!!!!!!!!
dnia 11.06.2010, 23:52 · Zgłoś
niech każda rodzina zapłaci po 10zl na rzecz walki z komarami tak jak jest w Niemczech tylko ze tam jest pobierana oplata 1 euro od każdego obywatela i komarów brak
ja osobiście jestem w stanie dać 100zl
co wy na to
Odpowiedz
0
@ kulk a
dnia 11.06.2010, 23:43 · Zgłoś
kulturalnie nasze miasto nie żyje już od jakiegoś czasu, a marne Dni Jasła nic nie zmienią, tak więc lepiej, że je odwołano
Odpowiedz
0
@ obserwator
dnia 11.06.2010, 23:23 · Zgłoś
Sprawę Klimkówki należy bardzo dokładnie zbadać, aby nie kumplowania z inną władzą. Na 90% pewne jest , że to Klimkówka zawiniła i ludzie którzy są odpowiedzialni za utrzymanie poziomu wody w zbiorniku. Do odpowiedzialności należy też pociągnąć osoby odpowiedzialne za poinformowanie, a właściwie brak informacji o nadchodzącej WIELKIEJ WODZIE. Rozmawiałem z kilkoma znajomymi i stwierdzili,że alarm był ogłaszany jak juz woda była na ulicach. Na ewakuację mieli 30-40 minut !! Po tym czasie woda sięgała już wystarczająco wysoko, aby wszysko zalało. Czy system wczesnego ostrzegania o stanie wód znów zawiódł ?? Nie można było zadzwonić np. do Biecza i zapytać o stan rzeki ??? Pachnie mi tu kryminałem. Ale jak zwykle winnych nie będzie, albo wszystko ucichnie.A CO DO KOMARÓW - TRUĆ NATYCHMIAST !!! W przeciwnym razie wszyskie imprezy mamy "z głowy". Nikt nie przyjdzie.
Odpowiedz
0
@ maxuel
dnia 11.06.2010, 23:22 · Zgłoś
myślę,że trzeba sprawdzić ten wątek !!! bo takiej powodzi nie było w Jaśle? z zalewu w Klimkówce , gdyby spuścili wodę wcześniej ze zbiornika , wiedzieli o nadchodzących opadach ....w końcu jaką rolę spełnia ten zbiornik ?
Odpowiedz
0
@ anonim
dnia 11.06.2010, 23:18 · Zgłoś
bo za wstep na dni wina trzeba zaplacic moze wladze jasla zorganizuje je za free??
Odpowiedz
0
@ sumienie_urzedasow
dnia 11.06.2010, 23:16 · Zgłoś
Piękna zagrywka pod publiczkę - widać, że za chwilę wybory i naszej władzy koszmar porażki zaczyna zaglądać w oczy.
Odpowiedz
0
@ anon
dnia 11.06.2010, 23:13 · Zgłoś
super ze prokuratura zajmie się tą sprawa. Ktoś musi ponieść konsekwencje za swoja nieodpowiedzialne postępowanie.
Odpowiedz
0
@ Mieszkanka Gądek
dnia 11.06.2010, 22:56 · Zgłoś
Serdecznie Dziękuję Pani Burmistrz ,Panu Przewodniczacemu Rady Miasta ,Pracownikom - Straży Miejskiej , Policji ,MOPS i wszystkim Tym z Państwa , którzy przyczynili się do tego aby w tych trudnych chwilach być i pomagać nam .

Dziekuję .
Odpowiedz
0
@ Ktoś
dnia 11.06.2010, 22:56 · Zgłoś
BRAWO!!!
Popieram w 100%, Tym z Klimkówki trzeba sie dobrać do [...]!!!
Odpowiedz
0
@ jaslanin
dnia 11.06.2010, 22:53 · Zgłoś
DNI WINA??? ;/ zamiast DNI JASŁA?? P A R A N O J A ! ! ! ! !
Odpowiedz
Dodaj komentarz
Piszesz jako:

Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezgodnych z regulaminem.