Korzystając z portalu Jaslo4u.pl wyrażasz zgodę na użytkowanie mechanizmu plików cookie. Mechanizm ten ma na celu zapewnienie prawidłowego funkcjonowania portalu Jaslo4u.pl. Korzystając ze strony akceptujesz Politykę Prywatności portalu Jasło4u.pl

Jasło przekaże Bogatyni 10 000 złotych na walkę ze skutkami powodzi

49

Projekt uchwały w tej sprawie wzbudził pewne kontrowersje, ostatecznie jednak został przyjęty.

Burmistrz miasta przedstawiła na dzisiejszej sesji rady miejskiej projekt uchwały przeznaczającej 10 000 złotych z budżetu miasta Jasła na pomoc finansową dla gminy Bogatynia. Pieniądze maja zostać przeznaczone na usuwanie skutków powodzi.

- Nie chciałam aby nasza pomoc dla Bogatyni polegała na zbiórce darów, ponieważ koszty ich transportu byłyby zbyt wysokie. Dlatego wybraliśmy pomoc finansową – wyjaśniała Maria Kurowska.

Projekt został zaopiniowany pozytywnie przez wszystkie pracujące nad nim komisje,  z wyjątkiem komisji finansowo-budżetowej.

- Komisja negatywnie zaopiniowała projekt. Jeden głos w komisji był „za”, jeden „przeciw”, zaś trzy – wstrzymujące. – mówiła przewodnicząca komisji finansowo-budżetowej, Elżbieta Bernal.

Swoje wątpliwości zgłosił również radny Roman Kościow– Jeśli będziemy sobie przekazywać środki nawzajem, Bogatynia Jasłu, a Jasło Bogatyni, to będziemy „na zero”. Obrazowo można powiedzieć, że jeśli ja dam komuś 500 złotych na remont podłogi, a on da mi 500 na remont dachu, to obydwoje nadal mamy 0. – wyjaśniał w rozmowie z nami swoje stanowisko Kościow. 

- Jest wiele gmin, które nie ucierpiały i one powinny jak najbardziej solidaryzować się z poszkodowanymi. Należy sobie pomagać, ale nie w momencie gdy nas dotknęła podobna tragedia, jak Bogatynię. Tam oczywiście ucierpieli ludzie, ale nas spotkało coś podobnego. Byłbym zatem całym sercem za tą pomocą, gdyby nie to, że nas również dotknęło nieszczęście. – kontynuował radny.

Radny zaznaczał też, że jego zdaniem pomoc Jasła dla Bogatyni może zostać źle przyjęta przez tych, którzy przekazywali dary Jasłu. - Jeśli ktoś obdarowuje nas, a potem my obdarowujemy kogoś innego oznacza to, że my tych środków nie potrzebujemy. – mówił radny.

 - Moje zdanie jest dokładnie przeciwne do oceny pana radnego - odpowiadała burmistrz Kurowska – Sądzę, że zostanie to odebrane pozytywnie – fakt, że potrafimy się dzielić.

- Środki te pochodzą z utrzymania fontann, ponieważ fontanna na rynku nie była eksploatowana przez pewien czas. – dodawała Kurowska.

-To nie jest tak, że jak fontanna była nieczynna to mamy wolne pieniądze. Te środki można by przeznaczyć na pomoc dla naszych mieszkańców – wtrącił radny Tadeusz Stachaczyński.

Mimo wątpliwości, uchwała została przyjęta.

- Ta pomoc – mówiła Maria Kurowska już po tym fakcie – to wyraz solidarności naszego miasta poszkodowanego w czasie powodzi z powodzianami z Bogatyni, którzy ucierpieli w kataklizmie. Najważniejsze jest to, że poszkodowani pomagają poszkodowanym. Gdyby nie ta solidarność serc, Jasło nie miałoby tej wielkiej pomocy, jaką uzyskało po powodzi od innych regionów, często biedniejszych. Niech powodzianie z Bogatyni mają to poczucie, że miasto z Podkarpacia, choć samo cierpi, jest z nimi.

Kamil Sokołowski
sokolowski@jaslo4u.pl

Reklama

Komentarze: 49

Dodaj komentarz Widok:
0
@ Artur
dnia 03.09.2010, 09:36 · Zgłoś
A ja mam pomysł!
Może Pani Burmistrz pomoże Bogatyni z własnej pensji, a pieniądze z budżetu zostawi Jaślanom którzy są równie potrzebujący.
Odpowiedz
0
@ "EMIGRANT"
dnia 03.09.2010, 01:21 · Zgłoś
To jest wszystko chore!!! Nam powódż zniszczyła dom, nie mamy praktycznie już nic,a odmówiono nam pomocy finansowej tylko dlatego,że wyjechaliśmy do pracy za granicę,bo w Jaśle jej nie mogliśmy znależć!!! Gdzie tu sprawiedliwość!!!
Odpowiedz
0
@ Rysiek
dnia 02.09.2010, 16:08 · Zgłoś
Trzba poprosic o pomoc ogatsze miasta a nie wygyglupiac sie z wymiana z Bogatynia. Oba miasta potrzebuja pomocy.
Odpowiedz
0
@ masakratormamrotow
dnia 01.09.2010, 23:08 · Zgłoś
To co robi wladza w Jasle jest karygodne.Mysle ze Jaselscy wyborcy
przestana wierzyc wreszcie [...] i zaglosuja na kogos normalnego.
Odpowiedz
0
@ Karolina
dnia 01.09.2010, 22:13 · Zgłoś
Tak koniecznie Bogatyni - bo naszczęście u nas powodzi nie było i my tych pieniędzy nie potrzebujemy
Odpowiedz
0
@ PKP CARGO
dnia 01.09.2010, 19:52 · Zgłoś
no i na focie Stachaczyński ,kolejowy związkowiec,likwidator i destruktor koleji na Podkarpaciu - zarazem wazeliniasz i obłudnik przez którego poszło do ,,cywila'' masa ludzi związanych z koleją .Nie oddajcie wyborcy w nadchodzących wyborach na tego [...] ani jednego głosu ...Stachaczyński = 0 !!! to LOKALNY [...] [...] !
Odpowiedz
0
@ mg
dnia 01.09.2010, 15:53 · Zgłoś
Wszystko rozumiem ... Jakby ta powódź nie dotyczyła Jasła pieniądze można by było przekazać nawet i więcej ale problemy są pod nosem a się ich nie widzi!!
Odpowiedz
0
@ BANIAK
dnia 01.09.2010, 14:55 · Zgłoś
to ładnie, na basen by się ta kasa bardziej przydała
Odpowiedz
0
@ krosnopozdrawiaJasło
dnia 01.09.2010, 14:08 · Zgłoś
10 tysi?? dla miasta?? ... nioch nioch nioch nioch....
Odpowiedz
0
@ republika22
dnia 01.09.2010, 12:28 · Zgłoś
romku jak dasz komus 500 i on da ci 500 to nie masz 0 tylko dalej 500 zawsze byles slaby z matmy
Odpowiedz
0
@ obiektywny wyborca
dnia 01.09.2010, 11:38 · Zgłoś
PR też ma swoje granice Pani Burmistrz!A w tym darze kryje się hipokryzja.Pozornie czyni Pani dobro,a faktycznie zaprzecza dobru i pragmatyzmowi.Bogatynia ma wsparcie własne dzięki kopalni i elektrowni Turów,wsparcie władz wojewódzkich z Wrocławia, a także z gmin i miast sąsiedzkich z Niemiec.Takie, na jakie Jasło ani od Słowacji,ani Ukrainy liczyć nie może.Ponadto Podkarpacie (biedniejsze od Dolnego Śląska) ucierpialo od powodzi i podtopień prawie na całym obszarze,a Dolny Śląsk tylko w kilku zakątkach.Jestem byłym mieszkańcem Dolnego Śląska - od ponad 30lat Jaślaninem i wiem co mówię.Pozornie szlachetny gest, odbierany jest jako element propagandowy,który NIE na pewno się Pani i Radzie przysłuży.No cóż miejmy nadzieję ze to już niedługo...
Odpowiedz
0
@ matrix
dnia 01.09.2010, 11:06 · Zgłoś
Wikipedia :
"Bogatynia (niem. Reichenau) – miasto w południowo-zachodniej Polsce, w woj. dolnośląskim, w powiecie zgorzeleckim, siedziba władz gminy miejsko-wiejskiej Bogatynia. Położone na Obniżeniu Żytawsko-Zgorzeleckim, nad potokiem Miedzianką.
Według danych z 31 grudnia 2009 roku miasto miało 18 688 mieszkańców[1].
Jest to jedna z najbogatszych gmin w Polsce, na jej terenie znajdują się Kopalnia Węgla Brunatnego Turów oraz Elektrownia Turów zatrudniające łącznie ok. 7 tysięcy osób."
Inaczej mówiąc w Jaśle i okolicach było więcej osób zalanych lub podtopionych niż z całym szacunkiem - Bogatynia liczy ! ! !
Zachowanie burmistrz Kurowskiej walczącej o 10tys. dla Bogatyni nosi znamiona jakieś przypadłości przedwyborczej, mam nadzieję że, wyborcy za parę miesięcy znajdą na nią jakieś lekarstwo.
Moja propozycja, Pani M.Kurowska niech startuje na burmistrza Bogatyni ! będę trzymał mocno kciuki, żeby wygrała !!!!!!!!
Odpowiedz
0
@ andrzej
dnia 01.09.2010, 09:31 · Zgłoś
SKANDAL !!!!!! NARESZCIE PANI BURMISTRZ POKAZAŁA PRAWDZIWE OBLICZE JAK ZALEŻY JEJ NA MIESZKAŃCACH JASŁA. Napewno w najbliższych wyborach nie zagłosuję na tych radnych, którzy głosowali za przyjęciem uchwały a jeśli chodzi o głosowanie na Panią Marię KUROWSKĄ nigdy w życiu tego już nie uczynię. Okłamała mnie w kampanii wyborczej i jestem zdziwiony, że ktoś kto tak postępuje w każdym możliwym momencie powołuje się na wartości Chrześcijańskie . Ja chyba jestem jakimś innym Chrześcijaninem aniżeli ta pani. Wstyd mi, że kiedyś uwierzyłem tej pani i jej ugrupowaniu.
Odpowiedz
0
@ aki ndo ika
dnia 01.09.2010, 08:47 · Zgłoś
Ika, to wytłumacz, dlaczego nie dali ani grosza na zalany basen kryty. Gdzie jaślanie mają się teraz kąpać, chyba na rynku pod sikawka. Ciśnie się na usta nowe powiedzenie: "twoja głupota nie zna granic".
Odpowiedz
0
@ Jasło
dnia 01.09.2010, 08:33 · Zgłoś
Panie Czarnecki niech Pan wraca
Odpowiedz
0
@ aaa
dnia 01.09.2010, 04:14 · Zgłoś
to jest straszne mieszkam kilka lat w chicago ale pochodze z Jasla i czesto wchodze na ta strone i toco dzisiaj przeczytalam jest zenujace jak mozna pomagac obcym skoro miasto porzebuje pomocy i okoliczne wsie to jest straszne zmienic wladze.
Odpowiedz
0
@ unnamed
dnia 01.09.2010, 00:13 · Zgłoś
To co robi nasza Pani burmistrz to jakiś skandal. 200 tysi na fontanne 10 tysi na Bogatynie :( Lepiej przykładowo wybudować na Czarnych trybune z prawdziwego zdarzenia, której koszt byłby kilkakrotnie niższy. Przed wyborami Pani burmistrz była obecna na meczu i obiecywała cuda niewida. Na obietnicach się skończyło. Mam tylko nadzieję że jest to nauczka dla tych, którzy głosowali na naszą Panią burmistrz i na cały PIS. Może to ich czegoś nauczy. Mam wrażenie że w tej partii są sami niekompetentni ludzie. Wstydzę się za Panią Kurowską. Szkoda, że to ona reprezentuje nasze miasto...
Odpowiedz
0
@ oko
dnia 31.08.2010, 23:27 · Zgłoś
Brawo Bogatynia potrzebuje pomocy ale czy od miasta które w 70% było zalane? + do tego 1 potrzeba zalanych jaślan, sikawka za 200tys... Basen kryty wymaga remontu, 3 szkoły potrzebują pieniędzy na sprzęt szkolny, podtopieni pieniędzy na remonty, wały, dni Jasła nie było, na obozy dla dzieci nie ma... a ci co nam pomagali ? po co ? skoro mamy pieniądze na sikawki i dla innych miast... to jest chore pani burmistrz...
Odpowiedz
0
@ ?
dnia 31.08.2010, 22:39 · Zgłoś
a ile dala partia pis - oni pierwsi do wytykania paluchami i darcia [...]??? ile dali biskupi??? jak tam rydzyk - siedzi cicho ?? ..bo on lubi bardziec brac niz dawac!!! [...]
Odpowiedz
0
@ PiS&Love
dnia 31.08.2010, 21:54 · Zgłoś
Brawo Romek Kościow! Jedyny radny z pasją, bez politycznego kagańca, który myśli o Jaśle!
Odpowiedz
0
@ agat25
dnia 31.08.2010, 21:34 · Zgłoś
Taaaa Jaślanie to miszkańcy niezwykle bogaci,mający nadwyżki finansowe z którymi nie mają co zrobić! wyborcy już nie długo wykopią tą [...] za jej wszystkie [...] pomysły ...Tak,tak Kwoczko - strzelaj sobie po kolanach,po stopach :) świetnie mocherku pracujesz na swój polityczny pochówek ! szkoda tylko że trwonisz nasze piniądze,ale i to może ktoś kiedyś wyciągnie na światło dzienne i pociągnie do odpowiedzialności najgorszego w historii miasta szkodnika w osobie <<burmistrza>> MK
Odpowiedz
0
@ ika
dnia 31.08.2010, 21:05 · Zgłoś
Bardzo miły i ludzki gest.Popieram tę inicjatywę. Przestańcie tak liczyć te pieniądze!!! To nie jest najwyższa wartość w naszym życiu. A jest jeszcze takie mądre powiedzenie:..chytry w życiu dwa razy traci...
Odpowiedz
0
@ ja
dnia 31.08.2010, 20:56 · Zgłoś
to jest chore... 3 szkoly zalane i zamiast robic wszystko zeby je odbudowac bo panstwo nie da tylko kasy to my rozdajemy ja innym... a nak kto da co??
Odpowiedz
0
@ Dni Jasła
dnia 31.08.2010, 20:06 · Zgłoś
[...] 200 tys za fątane 10 zł dla bogatyni a [...] Dni jasła nie miał kto zrobić bo szkoda było Kasy!!!!
Odpowiedz
0
@ leło
dnia 31.08.2010, 19:38 · Zgłoś
A ten kościołow to zrzekł sie mandatu radnego to po kiego głos zabiera.Niech siedzi w domu i obserwuje gości.
Odpowiedz
0
@ RJS
dnia 31.08.2010, 18:35 · Zgłoś
"widz", brawo tobyśmy jej bili jakby potrafiła zbudować fontannę za 10 tys., a 200 tys. przekazała dla powodzian.
Niestety, za to co robi na nasz koszt należą się jej gwizdy, nie brawa.
Odpowiedz
0
@ Endi
dnia 31.08.2010, 18:24 · Zgłoś
Czyli skoro Jasło rozdaje pieniądze to niech nie mówi że ich nie ma!!!
Odpowiedz
0
@ widz
dnia 31.08.2010, 15:02 · Zgłoś
Brawo dla Pani Burmistrz powodzianom trzeba pomagać fontannie nic się nie stanie
Odpowiedz
1
@ do as i do jaślanka
dnia 31.08.2010, 14:26 · Zgłoś
200 tys co było na fontanne dali mi !!! a wy przestancie gadac na pania Burmistrz. Gmina Wilków była zalana 3 razy a Jasło raz ale mimo tego tamta gmina tez pomaga Bogatyni. Czy tylko w Jaśle mamy takich zepsutych ludzi?? a Ty jaślanka to sie nie wymadrzaj bo pani Kurowska jak bedzie chciała to bedzie pasła krowy a Tobie nic do tego!!! precz [...] !!!
Odpowiedz
0
@ ITALART74
dnia 31.08.2010, 14:04 · Zgłoś
jak tak czytam te wiadomosci z Jasla to ciesze sie ze juz tam nie mieszkam bo bym chyba ich w tym urzedzie wydusil za te ich machloje.
Odpowiedz
0
@ jaslak
dnia 31.08.2010, 13:58 · Zgłoś
no i dobrze Pan radny mówi...Popieram
Odpowiedz
-1
@ as
dnia 31.08.2010, 13:35 · Zgłoś
ja się pytam gdzie jest 200 tys co miało iść na fontanne? BO to badziewie co stoi na rynku nie jest warte 1000zł
Odpowiedz
-1
@ ssssssss
dnia 31.08.2010, 13:30 · Zgłoś
TO JASŁO JEST CHYBA CCHHOORREE !!!!!!!!!!!!!!
SWOIN MIESZKAŃCOM NIE DADZĄ , A OBCYM TAK , IDIOTYZM .
A TAK APROPO ,PO CHOLERE TYLE NA TĄ FONTANNE DALI, BYŁEM DZIŚ I OGLĄDAŁEM TO BADZIEWIE I TO NIEJEST WARTE NAWET 1000 ZŁ.
NO TAK ALE Z PUP MAJĄ WIDOK NA WODOTRYSK!!!
GŁUPOTA ICH NIEZNA GRANIC
Odpowiedz
-1
@ Ratownik
dnia 31.08.2010, 13:05 · Zgłoś
Na swój basen ani grosza nie dali.
Odpowiedz
-1
@ [...]
dnia 31.08.2010, 12:51 · Zgłoś
Mieszkańcom Jasła najpierw wypłaćcie, bo większość ani grosza jeszcze nie dostała, a dopiero potem bądźcie dobroduszni. 10tys zł - co oni sobie za to kupią - waciki? Tam miasto zostało zmiecione, a wy 200tys na sikawke wydajecie.
Odpowiedz
0
@ zniesmaczony
dnia 31.08.2010, 12:32 · Zgłoś
Sprawe fontanny pod sąd podać,bo jest tu chyba jakiś haczyk!A te pieniądze,są bardziej potrzebne w mieście Jaśle,na naprawy pod powodziowe.Wypożyczmy sprzęt,wyślijmy strażaków za odpowiednią premią,aczkolwiek w granicach rozsądku!
Odpowiedz
-1
@ cyberchłop
dnia 31.08.2010, 12:21 · Zgłoś
10tys.zł błucha ha ha ha h ah ah a
Odpowiedz
-1
@ jaslanin.
dnia 31.08.2010, 12:21 · Zgłoś
PARANOJAAAAAAAA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! BRAK SŁÓW!!!! MY NIEMAMY SWOICH PROBLEMÓW??? NIEPOTRZEBUJEMY PIENIEDZY????
Odpowiedz
-1
@ jaślanka
dnia 31.08.2010, 11:46 · Zgłoś
Pani Burmistrz niech wraca do Dabrówki paść krowy i kury,a sprawy miasta niech zostawi mądrzejszym!!Mąż sołtys nadawałby sie na to miejsce dużo bardziej,ale i on nie powinien zajmąć jej stanowiska,ani stanowiska sołtysa w Dąbrówce!!!
Odpowiedz
-1
@ amika
dnia 31.08.2010, 11:37 · Zgłoś
czyżby pani burmistrz już usunęła wszystkie skutki powodzi w jaśle????????? o to ja mam chyba zwidy bo u nas jest jeszcze wiele do naprawy i pieniędzy by się jeszcze przydało na naprawy zniszczonych dróg itp.ale to tylko chwyt przedwyborczy i to marny bo wielu z nas jaślan ma dość tych pomysłów naszych przedstawicieli
Odpowiedz
-1
@ PROSBA DO CZELUŚNIAK
dnia 31.08.2010, 11:32 · Zgłoś
PANIE CZELUŚNIAK W IMIENIU MIESZKAŃCÓ PROSZĘ BY ZGŁOSIŁ PAN NA PROKURATURE WYJAŚNIENIE SPRAWY FONTANNY. NIE WIERZE ŻE TO COŚ KOSZTOWAŁO 200 TYS!!!!!!!!!!!! MOŻE Z 10. GDZIE RESZTA PIENIĘDZY?!
Odpowiedz
-1
@ pamietajcie
dnia 31.08.2010, 11:06 · Zgłoś
pamietajcie kto zafundowal wam fotoradar
Odpowiedz
-1
@ miszczu91
dnia 31.08.2010, 11:04 · Zgłoś
ten Radny Kościow to on jest zdrowy [...]?? Paranoja ...
Odpowiedz
-1
@ da
dnia 31.08.2010, 11:03 · Zgłoś
mało ludzi w jaśle potrzebuje pomocy to aż tak bogaty budżet mamy w jaśle ze rozdajemy pieniądze na drugi koniec polski niech dają więksi warszawa Wrocław niech pani burmistrz da ze swoich prywatnych środków
Odpowiedz
-1
@ Jaślok
dnia 31.08.2010, 10:52 · Zgłoś
Jesteście zwykład banda [...] na czele z ta kiepsko majaco pojecie kobieta wszyscy w wiekoszsci niszczycie od 4 lat to miasto [...] z wami ... a Ty kobieto lepiej sie zastanów troche nas soba bo az cie zal... gdzie pieniadze dla jaslan? w któa kieszen posżły gdzie nowe drogi? chodniki? inwestycje... gdzie złodzieje te rzeczy?? mam nadzieje ze nikt z was juz wiecej nie bedzie zasiadał w Urzedzie Miasta...
Odpowiedz
-1
@ D
dnia 31.08.2010, 10:46 · Zgłoś
mam prośbę żeby nie pokazywać zdjęć pani burmistrz.... na portal wchodzą też dzieci
Odpowiedz
-2
@ XX
dnia 31.08.2010, 10:41 · Zgłoś
200 tys na fontanne, 10 tys na pomoc dla Bogatyni. Naprawdę musimy być pogatym miastem
Odpowiedz
0
@ xx
dnia 31.08.2010, 10:24 · Zgłoś
PARANOJA!!!!!! Zamiast zadbać o swoje podwórko to....!!! WIele osób z Jasła przecież jeszcze się nie otrząsnęło po powodzi!!! Wielu ludzi nawet nie zaczęło remontów swoich domów!!! Pani z Brzyścia, której zawalił się dom, potrzebuje pieniędzy, i wielu innych ludzi!!! A tu prosze, przekazujemy pieniądze!!! Dostaliśmy od Brzozowa 15 tys na zwalczanie skutków powodzi, a teraz 10 tys przekazujemy Bogatyni? Co ludzi z Brzozowa o nas pomyślą? Że te pieniądze dali nam niepotrzebnie! W przyszłości już nie będą nam pomagać! Od kiedy to Pani burmistrz taka pomocna? Komu się chce podlizać? Na koniec kadencji chce dowalić mieszkańcom, bo i tak wie że nie ma szans w wyborach? Ja tak to właśnie widzę!!!! Dni Jasła odwołała, a 200 tys na fontanne się znalazło!!!! A co do fontanny do pod jasielskimi domami są ładniejsze niż to coś na rynku! Za te 200 tys można było odbudować dom, który zawalił się samotnej matce w Brzyściu!
Odpowiedz
0
@ lamjaslo
dnia 31.08.2010, 10:23 · Zgłoś
Brawo Pani Burmistrz! Nie lubię tej partii, ale Pani na pewno ma mój głos.
Odpowiedz
Dodaj komentarz
Piszesz jako:

Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezgodnych z regulaminem.