Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna

JASŁO: Punkt Informacyjny NFZ zamknięty. Ludzie kipią ze złości

53

Około siedemdziesiąt osób czekało dzisiaj na przyjęcie przed Punktem Informacyjnym Narodowego Funduszu Zdrowia w Jaśle. Pocałowali jednak klamkę. Jak podkreślają, nie ma żadnej informacji o tym, do kiedy punkt będzie nieczynny. - Byłam w tamtym tygodniu i jestem dzisiaj. Nadal nikogo nie ma i nie będzie. Do Krosna na taki upał mam z dzieckiem jechać? To jest jakaś porażka – mówi zbulwersowana młoda kobieta.

Dzisiaj od siódmej rano petenci czekali na pracowników Punktu Informacyjnego Podkarpackiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ w Jaśle przy ul. Mickiewicza, aby załatwić swoje pilne sprawy. W ubiegłym tygodniu pojawiła się informacja o tym, że w dniach 27- 28 czerwca br. punkt będzie nieczynny, ale jak podkreślają oczekujący na przyjęcie, byli zapewnieni, że dzisiaj wszystko wróci do normy. - W ubiegły czwartek i piątek punkt był nieczynny. Byliśmy zapewnieni, że dzisiaj w pracy będą dwie osoby, jednak do tej pory nikt nie przyszedł. Dzisiaj od rana czekało około siedemdziesiąt osób i nie idzie nic załatwić – mówią zdenerwowana petentka. Wiele osób przyszło wyrobić Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego, gdyż planują wyjazd wypoczynkowy za granicę. Inni z kolei potrzebują potwierdzenie zlecenia z NFZ-u na wyroby medyczne. Okazało się, że jeśli są to pilne sprawy niecierpiące zwłoki zainteresowani muszą się zgłosić do punktu w Krośnie. - Byłam w tamtym tygodniu i jestem dzisiaj. Nie jestem na ostatnią chwilę jak usłyszałam. Na wakacje mam jeszcze czas, ale przyjeżdżam z dzieckiem, taszczę ten wózek po schodach na piętro i okazuje się, że jest nieczynne. W zeszłym tygodniu usłyszałam, że w poniedziałek będą dwie osoby. Jestem dzisiaj i nadal nikogo nie ma i nie będzie. Do Krosna na taki upał mam z dzieckiem jechać? To jest jakaś porażka – mówi kolejna zbulwersowana osoba.

Dzisiaj nie dość, że ludzie nie są przyjmowani to jeszcze brakuje informacji o tym, do kiedy punkt będzie zamknięty. W końcu na własną rękę postanowili zadzwonić do Rzeszowa, gdzie znajduje się siedziba Podkarpackiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ, aby dowiedzieć się, co się dzieje oraz kiedy ten problem będzie rozwiązany. - Pani naczelnik odpowiedziała, że dwie minuty temu otrzymała informację o tym, że dwie osoby są na zwolnieniu lekarskim. Zapytałem, dlaczego nie oddelegują innego pracownika na zastępstwo i usłyszałem, że nie ma takiej możliwości i żeby czekający jechali do Krosna. Dodała również, że osoby te mogły sobie wszystko załatwić wcześniej, a nie czekać na ostatnią chwilę – relacjonuje rozczarowany Jan Pierzchała. - Trzeba mieć końskie zdrowie i stalowe nerwy, aby załatwić sprawę w NFZ. To kompromitacja urzędników, którzy nie potrafią zapewnić obsługi dla petentów. Czy tak wyglądają standardy funkcjonowania tego rodzaju instytucji w XXI w.? - gorączkuje się pan Marcin.

Pracownicy z jasielskiego punktu NFZ są na zwolnieniu chorobowym do środy 3 lipca br. Jak podkreśla Rafał Śliż, rzecznik prasowy Podkarpackiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia z siedzibą w Rzeszowie problem ze zorganizowaniem zastępstwa polega na tym, że brakuje rąk do pracy, bo kadra jest niewielka. - Po prostu nie mamy ludzi do pracy i to jest główny powód. Pierwszy raz mamy do czynienia z taką sytuacją akurat na wakacjach, kiedy najwięcej osób przychodzi wyrobić kartę EKUZ – wyjaśnia R. Śliż. W obecnej sytuacji petenci mają dwie możliwości. Mogą skorzystać z punktu informacyjnego w Krośnie, jeśli sprawa jest pilna lub przesłać dokumenty do oddziału w Rzeszowie, które zostaną zwrócone listem poleconym. Osoby chcące zasięgnąć informacji mają możliwość skorzystania z bezpłatnej infolinii w godzinach od 8.00 do 16.00. - Jeżeli nie będzie wyjścia to staniemy na rzęsach, aby jedną osobę odesłać do Jasła – dodaje rzecznik prasowy.

 Ilona Dziedzic

ilona.dziedzic@jaslo4u.pl

Napisany dnia: 01.07.2019, 14:19
Komentarze Czytelników:
Dodaj nowy komentarz Wyświetlaj:
@ Jeżynka :)
dnia 01.07.2019, 14:57
Ocena
komentarza:
40
No skoro nie ma rąk do pracy to może kogoś trzeba by zatrudnić
Nawet roboty czasem się psują!
A jeśli chodzi o niby 70os to jakoś w to wątpię :)
Tak czy inaczej informacja powinna być i ktoś do obsługi też.
@ .
dnia 01.07.2019, 19:12
Ocena
komentarza:
0
Ja tam nie wyrabiam tej karty ekuz, bo w wielu sytuacjach bywa bezużyteczna. Zamiast stać s kolejkach lepiej sprawić sobie ubezpieczenie wojażer, kosztuje 3 zł dziennie i mam święty spokój.
@ QWERTY
dnia 01.07.2019, 20:58
Ocena
komentarza:
9
Po za tym nie przesadzajcie, że trzeba mieć końskie zdrowie, bo akurat gość i babka w jasielskim NFZ są bardzo mili i wszystko tłumacza jak mam wątpliwości...
@ Do Qwerty
dnia 01.07.2019, 22:54
Ocena
komentarza:
11
Babka jest ok...ale gosc to porazka...wiecznie mu cos nie pasuje. Nawet jak kolezanka obok stwierdzi ze dokumenty sa w porzadku on nadal ma ale...
@ El
dnia 02.07.2019, 07:56
Ocena
komentarza:
3
Masz święty spokój do pewnej kwoty pieniędzy. Jak cię obciążą niezłą sumká za poważná operację, to się okaże że karta byłaby jednak przydatna.
@ Kombatantka
dnia 02.07.2019, 10:41
Ocena
komentarza:
4
Kiedyś byłam się tam dowiedzieć o uprawnienia dla kombatantów. Pani długo szukała tego w komputerze, chociaż myślę, że powinna to wiedzieć. Przecież jak idę do lekarza to ten nie szuka w podręczniku co mi jest. Ale pani jednak nie znalazła tego, czego szukala i kazała mi do niej później zadzwonić. Dzwoniłam kilka razy ale nikt nie odebrał. Taka to pomoc.
@ KWINTO
dnia 02.07.2019, 23:10
Ocena
komentarza:
2
Jak byłem z dzieckiem do szczepienia na Baczyńskiego ,pielęgniarka wyciąga z lodówki szczepionkę
a tam mleko do kawy i jogurciki ,gdzie jest sanepid?
@ Za to odpowiada kierownik
dnia 03.07.2019, 05:34
Ocena
komentarza:
1
Trzeba pójść wprost do drzwi szefowstwa tej placówki.jakby każdy zaklad pracy zamykali bo ludzie na urlopie to byłoby bób źle:-) jakiś nieodpowiedzialne kierownik.
@ Olek
dnia 01.07.2019, 14:57
Ocena
komentarza:
16
Macie rządy PiS. W październiku wybierzcie ich znowu.
@ blockchain +nieazleżna waluta równoległa
dnia 01.07.2019, 15:12
Ocena
komentarza:
-14
Ludzie na nich nie głosują człowieku. To wybory są fałszowane. Tylko technologia blockchain (otwartoźródłowa) gwarantuje transparętne wybory. To co jest obecnie to kartkow-urnowe szwindle i odpowiedzialni za to powinni zgnić w więzieniu.
@ Jeżynka:)
dnia 01.07.2019, 15:18
Ocena
komentarza:
14
To wymysł chyba poprzedników :) - chociaż nie jestem pewna :)
To wymyślił ktoś kto chciał zrobić miejsce pracy dla swoich!
Nie mówię tu konkretnie o Jaśle
Skoro pacjent przyjęty na wizytę jako ubezpieczony to pytam-po jaką... trzeba latać np. podbijać recepty-pampersowe, okularowe czy inny sprzęt medyczny?
Karty ubezpieczenia mogą wyrabiać osoby siedzące niby w sekretariacie, które nie robią nic.
@ ja
dnia 02.07.2019, 21:46
Ocena
komentarza:
1
[komentarz usunięto ze względu na wulgaryzmy]
@ nick
dnia 01.07.2019, 15:00
Ocena
komentarza:
57
NFZ juz dawno powinien byc zlikwidowany.
@ Jack
dnia 01.07.2019, 15:04
Ocena
komentarza:
84
Razem z Urzędem Pracy
@ qwert
dnia 01.07.2019, 16:17
Ocena
komentarza:
53
Odnośnie urzędu pracy... Może ktoś wie za co pracownicy tego "urzędu" dostali 50 tysięcy złotych nagród, w tym sam dyrektor sam przyznał sobie 5 tys???
@ Cytaty Majk
dnia 01.07.2019, 17:22
Ocena
komentarza:
17
Bo im się po prostu należało
@ proste
dnia 01.07.2019, 20:01
Ocena
komentarza:
17
Pewnie za to,że niektórzy zarejestrowani znaleźli pracę i się wyrejestrowali. Bo w takim przypadku podobno urząd przypisuje sobie „zasługę”...
@ S.M.
dnia 01.07.2019, 15:12
Ocena
komentarza:
9
Jeśli na cały NFZ jest tylko dwóch pracowników to ciężko aby nie zdarzały się sytuacje podczas których są nieobecni. Skoro jest aż 70 osób to zdecydowanie pracowników powinno być więcej - trzech lub czterech. Gdyby ci ludzie nawet przyszli do pracy nie chcę sobie wyobrażać jak bardzo musieliby być zmęczeni po przyjęciu tylu ludzi. Jeszcze podczas takich upałów - a znając nasz kraj to w środku pewnie nawet nie ma klimatyzacji.
@ Mix
dnia 01.07.2019, 18:12
Ocena
komentarza:
-6
Pewnie - zatrudnijcie 70 żeby każdy był załatwiany oddzielnie
@ Za to odpowiada kierownik
dnia 03.07.2019, 05:38
Ocena
komentarza:
1
Klimatyzacji brak w zakładach gdzie wykonuje się cięższy I bardziej odpowiedzialna pracę. Ale mądry kierownik mając 2!! ! Nie wiem czemu pracowników NIGDY nie pozwoli aby wzięli wolne w tym samym czasie wszyscy.prosze sobie wyobrazić oddział szpitalny X ,,zamknięty! Z POWODU braku personelu - urlop :-))
@ Pomysłowa
dnia 01.07.2019, 16:28
Ocena
komentarza:
4
Nie trzeba udawać się do oddziału NFZ aby, wyrobić kartę EKUZ. Można gotowy wniosek pobrać ze strony internetowej, uzupełnić i wysłać do Krosna skoro w Jaśle punkt jest zamknięty. I jest możliwość odesłania karty. W każdym bądź razie odsyłam zainteresowanych na stronę nfz.gov.pl - tam znajdziecie potrzebne informacje.
@ Petent
dnia 01.07.2019, 16:35
Ocena
komentarza:
3
Oczywiście, ze można wyslac, ale mimo wszystko to chwile trwa. Nie każdy ma tyle czasu żeby przez dwa tygodnie chodzic po kartę EKUZ, czekac aż uda mu się w miarę szgybko zalatwic a nie przeczekać w urzędzie 3 godz bo jest jedna urzędniczka do obsługi.
@ Jolanta
dnia 01.07.2019, 16:36
Ocena
komentarza:
9
I tak NFZ pomaga pacjentom.Od dzisiaj zabrali dofinansowanie do opatrunków dla ludzi chorych na chorobę,gdzie pacjent prawie nie ma skóry,tylko tworzą mu się bąble na skórze, które pękają.W Polsce jest 400 takich chorych i od dzisiaj muszą płacić ok.3000zł miesięczne za opatrunki na te rany.Do wczoraj było o 2/3 mniej.Tak jak wcześniej zabrali dofinansowanie do leków po przeszczepach,aby organizm nie odrzucił przeszczepu.To jest ta właśnie "dobra zmiana". Tak dbają o obywateli.Ważne,że oni mają i ich na wszystko stać.Głosujmy na nich dalej na tym zdupiu Polski.Tylko wstyd przynosimy pozostałej części Polski.
@ ya
dnia 01.07.2019, 19:37
Ocena
komentarza:
11
I leki onkologiczne, za które trzeba będzie zapłacić. To chyba jest Program Trumna+.
@ Tylko normalność
dnia 01.07.2019, 17:30
Ocena
komentarza:
17
Podkarpacie - to inna Polska.
@ Jasiek
dnia 01.07.2019, 17:35
Ocena
komentarza:
7
Oj Jasiu-chciales się pokazać że coś robisz.Nieładnie tak nakręcać burzę.Noi co się takiego stało to był wyjątek .nie buduj swojej kariery na czyjeś krzywdzie,,przyszli ludzie nakręceni do zdjęcia a wymysł Twój aby nagłośnić- powinieneś się porumienić jak masz trochę w głowie,bo przecież dobrze wiesz,ze masz dużo za koszulą o której moy było nagłośnić i też by ci było przykro.
@ A
dnia 01.07.2019, 18:15
Ocena
komentarza:
17
Wyjątek? Najpierw dwoje pracowników ma zwolnienie do piątku, później dwoje do wtorku. Czy w innych zakładach pracy jak ktoś zachoruje, to frma przestaje funkcjonować? Poza tym nawet kiedy pracownicy tej placówki są, to przynajmniej w pewnych sprawach niewiele się można dowiedzieć, bo tłumaczą, że są tam tylko od przyjęcia dokumentów i tyle.
@ Mix
dnia 01.07.2019, 18:10
Ocena
komentarza:
7
Macie dobra zmianę.Brakuje rąk do pracy- jaja sobie robicue
@ Haha
dnia 01.07.2019, 18:12
Ocena
komentarza:
7
Kadra to jest raczej leniwa. I zachorowala na duzego lenia.
@ ya
dnia 01.07.2019, 19:24
Ocena
komentarza:
10
Ludzi nie obrażaj. Jak widzą rozdawnictwo i wspieranie patologii w nieróbstwie, to wcale im się nie dziwię, że nie mają motywacji do pracy.
@ aha
dnia 01.07.2019, 20:04
Ocena
komentarza:
4
Rozdawnictwo rozdawnictwem a płace w Jasielskim poza urzędami i ten rzekomy „rynek pracownika” o którym tak trąbią to @R$#R-CENZURA-@#@$#

Styl i Baltic co najwyżej przyjmują,ale warunki i płace to tam takie,że...
@ Krus
dnia 01.07.2019, 19:34
Ocena
komentarza:
13
Super, że nagłośniono tę sprawę i zainteresowano się lekceważeniem interesantów bo traktuje się ludzi jak bydło. Nikomu z urzędników nie zależy by uczciwie pracować. Może NFZ deleguje osobę by mieszkańcy Jasła i okolic nie jeżdzili do Krosna, czy Rzeszowa.
@ Z Jasła panie
dnia 01.07.2019, 20:14
Ocena
komentarza:
-5
A do Krosna to nie można se podjechać, ja tak zrobił i jestem zadowolony !
@ Petent
dnia 01.07.2019, 20:41
Ocena
komentarza:
-5
Tez załatwiłam sprawę w Krosnie, 20 osób w kolejce, miła obsługa i tylko 1,5 godz i po sprawie. W Jasle trzeba by było odstać w ogromnym zaduchu ponad 3 godz przy obsłudze przez 1 urzędnika. Jak nie chce się pracowac to zlikwidować oddział w Jasle i każdy będzie wiedział gdzie ma załatwiać i po problemie.
@ Za to odpowiada kierownik
dnia 03.07.2019, 05:40
Ocena
komentarza:
1
To punkt jasło do likwidacji!!!
@ hmn...
dnia 01.07.2019, 21:36
Ocena
komentarza:
-7
Jak Wy wszyscy kipicie ze złości - coroczny płacz i lament. Wakacje chyba wcześniej organizujecie więc wystarczy przed wakacjami iść i sobie załatwiać bądź wymieniać jak termin się kończy. Biadolenie, że kolejki, ciągłe narzekanie. Zagranicą wniosek przez internet wysyłasz i do 10 dni karta przychodzi na adres zamieszkania. A w Polsce..? No cóż... chodzenie od okienka do okienka, nepotyzm w urzędach itd... Szkoda słów...
@ Fachowiec
dnia 02.07.2019, 06:46
Ocena
komentarza:
4
Dokładnie, dzieci na wakacje za granice bierze, w kraje gdzie upały pewnie dużo większe niż u nas ale do Krosna babina nie dojedzie... Co za Janusze...
@ PetentK
dnia 01.07.2019, 22:01
Ocena
komentarza:
3
Zdarzyło mi się być przy całej porannej sytuacji. Prawda - brak informacji o braku obsługi. Ale fakt faktem, że punkt miał być czynny od 9, a Pan radny już o 8:30 wiedział, że będzie nieczynny i dzwonił do NFZ z awanturą, że 70 osób czeka bez informacji. Skąd wziął tyle osób, nie wiem. Pewnie policzył wszystkich pacjentów w przychodni. Mnie nie wyszła 1/4 z tej liczby. Mnie też nie udało się załatwić sprawy, co rzeczywiście budzi niezadowolenie, ale nie godzi się robić wrzawy i prezentować nieprawdziwe informacje poruszając media. Jeśli oczekuje się, by inni byli w porządku, pasowałoby samemu się do tego zastosować. Proszę tylko pomyśleć, że niewiele mniejsze Gorlice też mają punkt informacyjny NFZ, ale tam sprawy EKUZ się na miejscu nie załatwi i mieszkańcy jeżdżą do Nowego Sącza. Jest tylko jedna pracownica. Może Pan radny pomoże tamtejszym mieszkańcom, bo widać wie jak narobić zamieszania i osiągnąć sukces.
@ CHORE PAŃSTWO!!!
dnia 01.07.2019, 22:19
Ocena
komentarza:
1
W Czechach to robią bez problemu...
@ Cytaty Majk
dnia 02.07.2019, 05:58
Ocena
komentarza:
0
Czechy wydają 7,8 PKB na służbę zdrowia a nie jak Polska 4,7
@ Kot
dnia 01.07.2019, 22:19
Ocena
komentarza:
-1
Ekuz można zamówić internetowo, po co się denerwować. Przyjdzie pocztą
@ Zaq
dnia 01.07.2019, 22:39
Ocena
komentarza:
2
EKUZ to pic na wodę. W przypadku wyjazdu na wakacje i konieczności korzystania z usług medycznych za granicą, to w szpitalu pytają o wykupione ubezpieczenie w firmie ubezpieczeniowej, a nie ubezpieczenie zdrowotne w pl NFZ...
@ CHORE PAŃSTWO!!!
dnia 01.07.2019, 22:58
Ocena
komentarza:
2
Co to za lans i ustawka z tą fotką, gdzie te dziesiątki petentów - razem z radnym jest ich 7, a nie 70 - czy może to na przyszłość i punkty przed jesiennymi wyborami...??? Czy ktoś wyprowadzi mnie z błędnej interpretacji...
@ Rak54
dnia 01.07.2019, 23:04
Ocena
komentarza:
1
Ja byłem w połowie czerwca i załatwiłem wszystko w 5 minut
@ Pipi
dnia 02.07.2019, 10:16
Ocena
komentarza:
2
A ja chcialam podbić skierowanie do sanatorium, bylam 32 w kolejce iczekalam 2 godz. Po czym muszę być tam drugi raz. ,bo pan doktor nie przybil jednej pieczatki.Ile teraz odstoje?Kompletny debilizm w tych instytucjach!!!
@ aga
dnia 01.07.2019, 23:26
Ocena
komentarza:
2
Ja też 5 minut i załatwione-bardzo mili ludzie.Na maca może jechać ale sprawę załatwić już nie :)
@ Tryt
dnia 02.07.2019, 00:43
Ocena
komentarza:
3
To są owoce rządów pisdeuszy. Nie ma sensu kląć na NFOZ.Tak pracują jak ustawy ich ustawią. Kolejki do lekarzy co raz dłuższe. A czego to wynika? Toż to proste niczym Kaczyńskiego ględzenie. Jesień przed nami i wybory. Zacisnąć zęby. Ruki po szwam i głosować na PiS. A że na przyszły rok ma wzrosnąć składka na ZUS a jeśli będziecie chcieli dopłacać do indywidualnych kont emerytalnych to wasi wybrańcy nakazali płacić od tego podatek. Nie dosyć że niczym weźmiesz kasę na rękę to już ci zabiorą od całości podatek to jeszcze nowy podatek od kasy już opodatkowanej. Ale mo.r.da w kubeł i nie bulgotać. Zacisnąć zwieracze i dr Aleksandra oddawać głosy na Kurowskie,,Muzyki Rosoły czy na Bordowego.
@ Cytaty Majk
dnia 02.07.2019, 06:00
Ocena
komentarza:
6
O odmrozeniu podwyżek cen energii zapomniałeś
@ wkurzony
dnia 02.07.2019, 08:15
Ocena
komentarza:
-3
PiS czy PO i reszta bandy okrąglostołowej – będzie to samo. Różnica tylko w tym czy będzie włażenie w tyłek kościołowi czy facetom chodzącym w sukienkach jak księża ale bez nazywania siebie księżmi.Tak czy inaczej Polską będą rządzić tacy czy inni homoseksualiści i partyjni złodzieje żerujący na kraju i na nas kosztem naszym,naszej przyszłości i naszej ojczyzny.

Jedyna (ale to mała bo oni pewnie nie lepsi) nadzieja gdyby ludzie dali większość w sejmie tym od Kukiza i Konfederacji (no ale skoro w tej drugiej jest Korwin,to to jest niemożliwe).

„Nie ma sensu kląć na NFOZ.Tak pracują jak ustawy ich ustawią.”

Jest sens jak najbardziej – gadka że nie można wydelegować pracownika do Jasła bo nie jest skandaliczna. Czy my w Polsce jesteśmy dla urzędników czy oni powinni być dla nas ? Odpowiedzmy sobie na to proste pytanie, odpowiedzmy sobie za co biorą od nas podatki PIT,VAT, akcyzy itd. ! I te instytucje typu NFOZ,NFZ, Urząd Pracy itd. nie są w gruncie rzeczy za bardzo potrzebne.No chyba że urzędnikom,żeby mieli dobrze płatną pracę !
@ oki
dnia 02.07.2019, 08:36
Ocena
komentarza:
5
taras widokowy nieczynny ,najbliższy taras dla podróżnych czynny we Wrocławiu... Miś jak nic...
@ .
dnia 02.07.2019, 18:39
Ocena
komentarza:
0
Wrocław to potęga pod każdym względem wśród miast Europy, nie porownujmy tak dwóch odmiennych spraw.
@ se se se
dnia 02.07.2019, 13:27
Ocena
komentarza:
-3
Chyba 7 a nie 70 osób :)))
@ CHORE PAŃSTWO!!!
dnia 02.07.2019, 13:45
Ocena
komentarza:
0
Która to młoda kobieta była tak zbulwersowana : ta po lewicy, czy z tych po prawicy jak nadmienia redaktor...
Dodaj komentarz
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Odszedł Ryszard Świerz

  Po kilkuletnich zmaganiach z nieuleczalną chorobą odszedł Ryszard Świerz, cichy bohater pierwszej, prawdziwej „Solidarności”. Odszedł od nas człowiek prawy, wielkiej skromności, który wiele wycierpiał dla swoich ideałów, którym był wierny przez całe życie.

 • Strażnicy kontrolują czym palimy w piecach. Ośmiu funkcjonariuszy ma do tego uprawnienia

  Strażnicy miejscy podobnie jak w latach ubiegłych przeprowadzają kontrole dotyczące spalania odpadów w piecach grzewczych i paleniskach domowych. W tym roku dwukrotnie zwiększyła się liczba funkcjonariuszy uprawnionych do sprawdzania kotłów. - Nie będziemy już pouczać tak jak dawniej – podkreśla komendant Kazimierz Wiśniowski.

 • Rada parafialna, Caritas i Akcja Katolicka bronią księdza

  Mieszkaniec Tarnobrzega w jednym ze swoich wpisów na profilu facebook'owym wrócił wspomnieniami do czasów sprzed 34 lat, kiedy na lekcji religii ksiądz, który dzisiaj jest proboszczem w jednej z podjasielskich parafii miał brać dziewczynki na kolana i je dotykać. Przedstawiciele Akcji Katolickiej, Caritasu i rady parafialnej uważają, że duchowny został w perfidny sposób oczerniony i pomówiony...

 • Opłata za śmieci bez zmian dla mieszkańców Jasła. Radni o konieczności uszczelnienia systemu

   

  Miejscy radni w miniony poniedziałek podjęli decyzję w sprawie wysokości stawek opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi. Jaślanie, od 1 stycznia 2021 r. zapłacą za śmieci dokładnie tyle ile płacą teraz. Władze miasta podjęły również kroki w celu uszczelnienia systemu. Odstąpiono jednak od pierwotnego projektu, w którym opłata za gospodarowanie odpadami w przypadku mieszkańców budynków wielolokalowych (bloków mieszkalnych) miałaby być obliczana w oparciu o ilość zużytej wody.

 • Pociągi z Zagórza do Krakowa przez Jasło codziennie już od grudnia

   

  W grudniu bieżącego roku, w rozkładzie jazdy pociągów pojawią się nowe połączenia, którymi będzie można dotrzeć z Jasła do Krakowa. Pociąg PKP Intercity będzie kursował na linii Zagórz – Kraków codziennie.

 • Wybory na wójta gminy Tarnowiec. Utworzono trzy komitety wyborcze

  W gminie Tarnowiec zapowiada się niezwykle interesująca rywalizacja o fotel wójta. Przedterminowe wybory wyznaczono na 10 stycznia 2021 r. Wszystko wskazuje na to, że o urząd powalczy czterech kandydatów.

 • Uczniowie pozostają na nauce zdalnej. Rząd otwiera czasowo galerie handlowe

  Premier Mateusz Morawiecki na dzisiejszej konferencji prasowej poinformował o kontynuacji nauki w systemie zdalnym, jak również o tym, że od przyszłej soboty zostaną czasowo otwarte galerie handlowe w reżimie sanitarnym...

 • Czy wytrzymasz jeden dzień bez papierosa?

   

  W 1974 amerykański dziennikarz Lynn Smith rzucił wyzwanie swoim czytelnikom. Mieli nie palić papierosów przez jeden dzień, nagrodą było zdjęcie na okładce gazety Monticello Times. Trafiło na nią 300 osób. Ale przeszło 1500 osób podjęło się wyzwania. Amerykańskie Towarzystwo Walki z Rakiem zachęcone popularnością tej akcji ustanowiło 3 czwartek listopada Światowym Dniem Rzucania Palenia.

 • Pożar w sortowni odpadów. Zapaliła się maszyna do sortowania śmieci

  Strażacy od kilku godzin dogaszają pożar, który wybuchł około godziny 5. w jednej z hal w sortowni odpadów w Wolicy. Zapaliła się maszyna do rozdrabniania śmieci.

 • Czy ksiądz dopuścił się molestowania małoletnich w latach 80.? Sprawę bada prokuratura i kuria

  W mediach społecznościowych rozgorzała dyskusja na temat księdza, który w latach 80. ubiegłego wieku sprawował posługę w jednej z tarnobrzeskich parafii. Dziś kapłan jest proboszczem w parafii pod Jasłem. Dawni jego uczniowie wystosowali wobec duchownego poważne zarzuty dotyczące molestowania małoletnich dziewczynek. Kuria przeprowadziła wstępne dochodzenie kanoniczne. Sprawę zbada również przemyska prokuratura.

   

 • "W DPS w Foluszu żaden z mieszkańców nie zmarł z powodu Covid-19" – podkreśla dyrektor Adamski

  W Domu Pomocy Społecznej w Foluszu na obecną chwilę mieszka 229 pensjonariuszy. Na 170 zatrudnionych pracowników na ten moment gotowych do pracy jest 120, z czego 85 bezpośrednio pracuje z mieszkańcami domu. Jak w tych trudnych czasach pandemii koronawirusa walczy DPS w Foluszu? Z dyrektorem placówki Karolem Adamskim rozmawia Ilona Dziedzic.

 • Już dzisiaj otwarcie nowego sklepu Stokrotka w Tarnowcu!

   

  Miło nam poinformować o powstaniu nowej Stokrotki. W czwartek, 19 listopada, otwieramy nowo wybudowaną placówkę dla naszych klientów w Tarnowcu 411. Sklep będzie czynny od poniedziałku do soboty w godzinach od 6.00-22.00 oraz w niedziele pracujące w godzinach od 8.00-20.00.

 • Ubezpieczenia – czy na pewno nie potrzebujesz?

   

  Wyobraź sobie sytuację, w której jesteś sprawcą wypadku. Okazuje się, że osoba poszkodowana  zostaje sparaliżowana, a Ty, jako sprawca, musisz pokryć koszty jego leczenia i płacić mu rentę do końca życia. Czy jesteś na to przygotowany/-a finansowo?

 • Obiad za pół ceny? Zamów i odbierz u „Wojtka”

   

  Bar mleczny u „Wojtka” przygotował dla swoich klientów specjalną promocję. Od dzisiaj do odwołania, każdego dnia serwuje on zestawy obiadowe za pół ceny! Wystarczy zamówić i odebrać dania w barze przy ul. 3 Maja 101.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105