Korzystając z portalu Jaslo4u.pl wyrażasz zgodę na użytkowanie mechanizmu plików cookie. Mechanizm ten ma na celu zapewnienie prawidłowego funkcjonowania portalu Jaslo4u.pl. Korzystając ze strony akceptujesz Politykę Prywatności portalu Jasło4u.pl
Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Jaslo4u.pl - Jasło dla Ciebie

Jasło w Tarnobrzeskiej Strefie Ekonomicznej

11

Część gruntów położonych na terenie Miasta Jasła w obrębie Niegłowic zostanie włączonych do Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej EURO-PARK WISŁOSAN. Uchwała w tej sprawie została podjęta na sesji Rady Miejskiej w dniu 09.07.br.

Z taką propozycją wyszli Prezesi Zarządów spółek LOTOS Jasło i LOTOS Park Technologiczny Obie firmy podjęły starania o przyznanie temu terenowi statusu specjalnej strefy ekonomicznej w związku z rozważaną możliwością realizacji inwestycji spółek Grupy LOTOS na terenie Miasta Jasła. Dzięki temu ograniczona ma zostać redukcja zatrudnienia, rozszerzony profil produkcyjny oraz skala produkcji. Część terenu byłej Rafinerii Jasło w latach 2004-2006, objęta była strefą ekonomiczną, jednak ze względu na brak inwestycji na tym odcinku doszło do jej likwidacji. Przywrócenie strefy ekonomicznej na tym obszarze ma być zachętą do dalszego inwestowania w Jaśle, co korzystnie wpłynie na rozwój strukturalny regionu.

Podstrefa Jasło obejmuje teren 34,34 ha położony w 3 rejonach inwestycyjnych:

  • Rejon Jasło (Rafineria Jasło, Zakład Tworzyw Sztucznych "Gamrat" S.A. i Warzyce) - 25,5 ha,
  • Rejon Rymanów - 8 ha
  • Rejon Jedlicze - 0,84 ha.

   

Tarnobrzeska Specjalna Strefa Ekonomiczna EURO-PARK WISŁOSAN została ustanowiona przez Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 9 września 1997 r. (Dz. U. Nr 135, poz. 907) w oparciu o ustawę z dnia 20 października 1994 r. o specjalnych strefach ekonomicznych (t.j. z 2007r. Dz. U. Nr 42, poz. 274).

  

Mapa terenu TSSE EURO-PARK WISŁOSAN podstrefa Jasło

Utworzenie strefy na terenie dawnego Województwa Tarnobrzeskiego (obecnie tereny północnej części Województwa P odkarpackiego i południowej części Województwa Świętokrzyskiego) a następnie jej rozszerzenie na tereny miast Radomia, Połańca, Niska, Jasła i Ożarowa Mazowieckiego jest szansą rozwiązania problemów koniecznej restrukturyzacji kilku dużych obszarów przemysłowych, przy założeniu, że głównymi celami tego przedsięwzięcia są: wykorzystanie nadwyżek siły roboczej, dywersyfikacja dominujących rodzajów działalności gospodarczej (szczególnie w obszarach monokultury przemysłu siarkowego, hutnicznego, maszynowego i metalowego) oraz zagospodarowanie zbędnego majątku w postaci działek gruntowych, budynków i budowli.

Strategicznym celem społeczno-gospodarczym strefy dla poszczególnych obszarów jest utworzenie 11 tysięcy miejsc pracy w różnych sektorach przemysłu zlokalizowanych w strefie i w związanych z nimi usługach realizowanych w otoczeniu TSSE.
Zasoby udostępniane inwestorom na terenie strefy obejmują tereny inwestycyjne, w znacznej mierze uzbrojone, budynki oraz infrastrukturę techniczną. Właścicielami tego majątku są przedsiębiorstwa działające na terenie Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w chwili jej ustanowienia oraz gminy i zarządzający TSSE EURO-PARK WISŁOSAN - Agencja Rozwoju Przemysłu S.A. w Warszawie.

źródło: UM Jasło/tsse.pl

Napisany dnia: 12.07.2007, 11:17

Komentarze Czytelników:

Dodaj komentarz Widok:
0
@ wojtek
dnia 08.09.2008, 12:27 · Zgłoś
moge przyznac karzdemu po troche racji! ze jaslo moze wygloda jak taka durza wies i poco strefa ekonomiczna i niewiadomo gdzie to jaslo!
ale moze sie to przydac jak w urzedzie miasta i nietylko wzieli sie za promocje miasta i tej strefy ekonomicznej i poszukiwaniu firm!!!.
jak na terenie powiatu byly by tesz wieksze zarobki mlodzierz studiujaca mialo w okresie wakacji prace i taka mlodziesz szkolna czyli z szkul ponadgimiazalnych i gimnazium bo czasy sie zmieniaja i mlodziesz poczebuje pieniedzy bardziej dzis nisz w latach wczesniejszych!.
Odpowiedz
0
@ MisiekRysiek
dnia 17.07.2007, 10:46 · Zgłoś
Co jak co ale taka przynależność do takiej strefy to zawsze jakaś szansa. Mała bo mała ale zawsze i ma pewno trochę oddala perspektywę zwieśniaczenia miasta i jego mieszkańców i masowej ucieczki młodzieży. Ja studiuje poza Jasłem i na prawdę marzę o tym żeby po studiach móc wrócić w okolice Jasła i normalnie pracować i zarabiać, tak żebym czuł że skończyłem studia. Przynależność do TSSE na pewno bardziej mi w tym pomoże niż przeszkodzi.
Odpowiedz
0
@ ireneusz
dnia 17.07.2007, 09:58 · Zgłoś
Co za bzdura.Jasło w Tarnobrzegu.A moze by tak do Hong Kongu.? Jaka strefa specjalna? Tu ,w na jasielszczyżnie potrzeba gospodarza,fachowców do rozwoju regionu ,a nie kombinacji jakby tu sie podwiesic,bo za chwilę wybory i trzeba coś głupiemu elektoratowi rzucić na oczy....Maja racje piszący wyżej-Jasło to wieś, a nie długo okreslenie szczep będzie adekwatne.,a moze getto Jasło.bo kto ma zdrowie,siły i głowę pełna wiedzy,zwyczajnie stąd ucieknie.Notabene juz sie to dzieje.Młodzież po 18 roku zycia w Jasle to rarytas,i tylko w okresie wakacji.Strefa,ale buców zakazonych wirusem prywaty.To właściwe okreslenie.
Odpowiedz
0
@ Jaślanin
dnia 17.07.2007, 08:08 · Zgłoś
Taką mamy promocję w Urzędzie Miasta
Odpowiedz
0
@ Alladyno
dnia 16.07.2007, 15:05 · Zgłoś
Toż Jasło to przecie wieś. Wstydzisz się swojego wieśniactwa ?
Odpowiedz
0
@ alladyna
dnia 15.07.2007, 16:33 · Zgłoś
:no:raz miałam koleżankę i zapytała się mnie gdzie mieszkam powiedziałam że w J. a ona to chyba wieś? no to ludzie trzeba się wziąć za reklamę!:rol:
Odpowiedz
0
@ mariusz
dnia 13.07.2007, 14:04 · Zgłoś
jasło wszędzie jest znane,tylko zawsze sie pytają gdzie to jest
Odpowiedz
0
@ aSDDSA
dnia 13.07.2007, 10:30 · Zgłoś
LADNE ZDJĘCIE
Odpowiedz
0
@ Dlaczego
dnia 12.07.2007, 19:04 · Zgłoś
Dyżurny nie napisał jeszcze sakramentalnego "brawo dla pani burmiszcz" ?
Odpowiedz
0
@ PIPI
dnia 12.07.2007, 14:51 · Zgłoś
Ten typ rozwiązania jest niekorzystny. Miasto z samorządem lub w partnerstwie publiczno - prywatnym powinno dążyć do powołania własnej spółki, która zarządzałaby specjalnymi strefami ekonomicznymi i parkami technologiczymi. Odpowiedzialna byłaby też za poszukiwanie firm, które chciałyby zainwestować w SSE.
Odpowiedz
0
@ ... ludzie piszący ...
dnia 12.07.2007, 14:24 · Zgłoś
to jeszcze nie Zakład Tworzyw Sztucznych - a ZAKŁADY TWORZYW SZTUCZNYCH "GAMRAT" S. A.
Odpowiedz
Dodaj komentarz
Piszesz jako:

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: [email protected]
Telefonicznie: 508 772 657