Jedyna taka gmina w powiecie
33
Blisko 11 tysięcy mieszkańców gminy Jasło ma rozwiązany problem gospodarki ściekowej. W ciągu ostatnich dwóch lat dzięki dotacji z Funduszu Spójności wybudowano sieć kanalizacyjną o długości 190 km dla 2600 gospodarstw wiejskich. Inwestycja była realizowana na obszarze 11 miejscowości gminy Jasło. Dzięki temu poprawiła się m.in. jakość wody pitnej w studniach, wzrosła atrakcyjność gminy, a przede wszystkim, jak podkreśla wójt Stanisław Pankiewicz, jest czysto.
Gmina Jasło obejmuje swym zasięgiem 17 miejscowości, w których zamieszkuje 16,5 tysiąca osób. Pierwsze inwestycje w zakresie gospodarki ściekowej zrealizowano już kilka lat wcześniej w czterech miejscowościach: Warzycach, Kowalowach, Jareniówce oraz Wolicy. W pozostałych 11 prace budowlane rozpoczęły się w 2007 roku. Do końca ubiegłego roku wykonano w nich 190 km sieci kanalizacyjnej, a na długości 60 km przyłączono 2 600 gospodarstw.

– To była trudna inwestycja. Obejmowała swoim zakresem 11 miejscowości, a teraz 12 tysięcy mieszkańców korzysta z sieci kanalizacyjnej. Przeszliśmy ponad 6 tysięcy działek, gdzie należało prowadzić bardzo ciężkie rozmowy z ich właścicielami. W tym czasie wybudowane zostały także dwie oczyszczalnie ścieków – wylicza wójt Stanisław Pankiewicz.
Gmina jako jedyna w powiecie jasielskim ma tak wysoki – 95% wskaźnik skanalizowania. - Dzięki tej inwestycji poprawiła się jakość wody pitnej ze studni kopanych, gmina zyskała na atrakcyjności, szczególnie w przypadku budownictwa, bo okazuje się, że coraz więcej ludzi chętnie składa wnioski o warunki zabudowy – dodaje wójt.
Jeszcze w tym roku rozpoczną się prace budowlane w Gorajowicach. Niestety, funduszy zabrakło już dla Opacia. Wójt Pankiewicz obiecuje jednak mieszkańcom wsi, że zrobi wszystko, aby Opacie również miało kanalizację. - Będę robił wszystko, aby Opacie miało możliwość korzystania z kanalizacji. Będziemy się ubiegać o pieniądze w Urzędzie Marszałkowskim. Złożyliśmy też wniosek do Ministerstwa Rozwoju Regionalnego, gdzie trafił na listę rezerwową – tłumaczy wójt.
(kp)
Gmina Jasło obejmuje swym zasięgiem 17 miejscowości, w których zamieszkuje 16,5 tysiąca osób. Pierwsze inwestycje w zakresie gospodarki ściekowej zrealizowano już kilka lat wcześniej w czterech miejscowościach: Warzycach, Kowalowach, Jareniówce oraz Wolicy. W pozostałych 11 prace budowlane rozpoczęły się w 2007 roku. Do końca ubiegłego roku wykonano w nich 190 km sieci kanalizacyjnej, a na długości 60 km przyłączono 2 600 gospodarstw.

– To była trudna inwestycja. Obejmowała swoim zakresem 11 miejscowości, a teraz 12 tysięcy mieszkańców korzysta z sieci kanalizacyjnej. Przeszliśmy ponad 6 tysięcy działek, gdzie należało prowadzić bardzo ciężkie rozmowy z ich właścicielami. W tym czasie wybudowane zostały także dwie oczyszczalnie ścieków – wylicza wójt Stanisław Pankiewicz.
Gmina jako jedyna w powiecie jasielskim ma tak wysoki – 95% wskaźnik skanalizowania. - Dzięki tej inwestycji poprawiła się jakość wody pitnej ze studni kopanych, gmina zyskała na atrakcyjności, szczególnie w przypadku budownictwa, bo okazuje się, że coraz więcej ludzi chętnie składa wnioski o warunki zabudowy – dodaje wójt.
Jeszcze w tym roku rozpoczną się prace budowlane w Gorajowicach. Niestety, funduszy zabrakło już dla Opacia. Wójt Pankiewicz obiecuje jednak mieszkańcom wsi, że zrobi wszystko, aby Opacie również miało kanalizację. - Będę robił wszystko, aby Opacie miało możliwość korzystania z kanalizacji. Będziemy się ubiegać o pieniądze w Urzędzie Marszałkowskim. Złożyliśmy też wniosek do Ministerstwa Rozwoju Regionalnego, gdzie trafił na listę rezerwową – tłumaczy wójt.
(kp)
