Korzystając z portalu Jaslo4u.pl wyrażasz zgodę na użytkowanie mechanizmu plików cookie. Mechanizm ten ma na celu zapewnienie prawidłowego funkcjonowania portalu Jaslo4u.pl. Korzystając ze strony akceptujesz Politykę Prywatności portalu Jasło4u.pl

Jedziemy do Krynicy na Marsz w obronie TV TRWAM

99

W dalszym ciągu pokojowo walczymy o miejsce dla TV TRWAM na multipleksie! Akcja Katolicka Parafii Dąbrówka – Gamrat organizuje wyjazd do Krynicy, gdzie odbędzie się Marsz w obronie Telewizji Trwam i katolickich mediów w niedzielę 15 lipca 2012r.

W programie:
- wyjazd o godz. 9.00 spod kościoła w Dąbrówce, o godz. 9.10 z Jasła ( Plac Źwirki )
- Msza Św. o godz 12.00 w kościele św. Antoniego w Krynicy Zdroju,
- po Mszy przemarsz spod kościoła na krynicki deptak pod tablicę Marszałka Józefa Piłsudskiego, wysłuchanie przemówień
- czas wolny i zwiedzanie miasta

Powrót ok.18.00.
Koszt przejazdu ok.18 zł.
Wszystkich chętnych z Jasła i okolic serdecznie zapraszamy.
Zgłoszenia pod numerem telefonu: 602 495 804

Wykluczenie stacji o charakterze religijnym w procesie koncesyjnym narusza zasadę pluralizmu oraz równości wobec prawa. Większość mieszkańców naszego kraju to katolicy i powinni mieć zapewniony swobodny dostęp do programów jedynej katolickiej telewizji TV Trwam w systemie naziemnej telewizji cyfrowej. Oczekują tego liczni odbiorcy, w tym wielu chorych i samotnych, którym należy się szczególne wsparcie i pomoc ze strony władzy.
Do tej pory nadesłano do KRRiTV ponad 2 mln. 300 tys. podpisów protestu wobec nieprzyznania miejsca dla TV Trwam na multipleksie, ale to nie spowodowało zmiany decyzji władzy.

Mamy prawo dzięki katolickiej telewizji pogłębiać wiarę, modlitwę, informacje o Kościele, Polsce i jej kulturze, o Narodzie.

Media muszą być środkami do dialogu, poszanowania każdego człowieka i o to walczymy organizując Marsze w obronie TV Trwam!

fot. eOstroleka.pl 

Solidarna Polska

Artykuł sponsorowany

Reklama

Komentarze: 99

Dodaj komentarz Widok:
0
@ :)
dnia 21.07.2012, 22:34 · Zgłoś
Radio/Tvtrwam jest jak Białoruś... Ale na Białorusi chociaż nie manipulują ludźmi aby wyciągnąć od nich pieniądze. Dziękuję dobranoc.
Odpowiedz
0
@ rzaroslaw
dnia 17.07.2012, 13:51 · Zgłoś
jakie jedziemy ?!jakie walczymy?! ja do tego reki nie przyloze ! :d
Odpowiedz
2
@ [...]
dnia 16.07.2012, 10:30 · Zgłoś
to cały PIS wyjedzie z Jasła na to czekałem
Odpowiedz
-1
@ pudzian
dnia 16.07.2012, 07:19 · Zgłoś
brawo i prosze aby kazdy z uczestnikow zabral ze soba po 200zł bedzie prowadzona zbiurka na rzecz ojca dyrektora rydzyka hehehehe banda naiwniakow i emerytow wspierac [...] i zboczencow
Odpowiedz
4
@ babcia z dowodem
dnia 16.07.2012, 11:31 · Zgłoś
200 zł? Tylko tyle? W każdym miesiącu przesyłam 300 zł z mojej emerytury na Radio Maryja! Wolę wysłać o. Tadeuszowi niż dawać jakiemuś umięsnionemu [...] z [...] funkcji odpowiadających za myślenie, który jest moim wnukiem! Jak chce zarabiać, to niech się cbs weźmie za robotę!
Odpowiedz
-2
@ Lord
dnia 15.07.2012, 22:09 · Zgłoś
beretki na głowy i za maryśką do torunia [...] z jasła [...]!!!
Odpowiedz
2
@ PiS-man
dnia 15.07.2012, 23:08 · Zgłoś
Ta praca w ARiMR rzeczywiście odmóżdża... A teraz będziecie walczyć z chipsami w szkolnych sklepikach?
Odpowiedz
0
@ znawca
dnia 15.07.2012, 21:49 · Zgłoś
do autora tego ogłoszenia/nawoływania/artykułu:
telewizja trwam nie jest katolicka tylko polityczna
uswiadomcie to sobie biedni ludzie - pielgrzymkowcy
Odpowiedz
-3
@ obserwator iona mecher do marszu [...] z
dnia 15.07.2012, 11:10 · Zgłoś
obserwator iona mecher do marszu [...] z jasla
Odpowiedz
2
@ jaślanin
dnia 14.07.2012, 21:08 · Zgłoś
Oj Boże tylko tyle mogę napisać ...Ale ten naród ciemny.
Odpowiedz
2
@ [...]
dnia 14.07.2012, 20:34 · Zgłoś
Do Krynicy jedźcie zimą na narty [...].
Odpowiedz
2
@ buli
dnia 14.07.2012, 16:04 · Zgłoś
no to szczesliwej drogi
Odpowiedz
4
@ sssss
dnia 14.07.2012, 14:17 · Zgłoś
telewizja trwam!!!ludzie trzymajcie mnie!!! biznes rydzyka!!!róbcie tak dalej i napychajcie mu kieszonke lepiej te pieniądze niech idą na domy dziecka!!!
Odpowiedz
1
@ Ronin
dnia 14.07.2012, 12:40 · Zgłoś
Rydzyk doprowadził do fanatyzmu miłośników TV TRWAM i RADIO MA-[...] - Ludzi to niebezpieczne dla społeczeństwa ten [...] jak by moherom powiedział i zabijcie niewiernych ktorzysą przeciw nam to by [...] wzieły noże i wyrżneły by wszystkich kto nie popiera go !! OBUDŹCIE SIĘ TO NIEBEZPIECZNY [...]
Odpowiedz
-5
@ PiS-man
dnia 14.07.2012, 19:40 · Zgłoś
Ty naprawdę jesteś [...]!
Odpowiedz
2
@ taga1
dnia 15.07.2012, 11:10 · Zgłoś
tak,tak ty pis-man(nie) naprawdę jesteś [...]!
Odpowiedz
-1
@ Arek
dnia 15.07.2012, 17:14 · Zgłoś
Popieram PiS-mana !!
Odpowiedz
0
@ PiS-man
dnia 15.07.2012, 18:35 · Zgłoś
Póki co [...] to CZŁONKOWIE Platformy Obywatelskiej [...]! Nazwiska swego partyjnego kumpla Ryśka Cyby już zapomniałeś? Ale co ja będę pół[...] twego pokroju przypominał - przecież takie bałwany jak ty wiedzą swoje! Prawda?
Odpowiedz
-1
@ ???
dnia 15.07.2012, 18:53 · Zgłoś
jasne pisowski [...], a działacz pisu z 2 promilami we krwi za kierownicą nie jest potencjalnym zabójcą , prawda ??? Jasne, że nie bo miał odpowiednich znajomych. Ech ta wasza mentalność Kalego ...
Odpowiedz
-2
@ PiS-man
dnia 15.07.2012, 19:37 · Zgłoś
Obaj wiemy wyperdku mamuta, że jesteś pól[...]m, więc po co mam z tobą dyskutować?
Odpowiedz
-1
@ ???
dnia 15.07.2012, 20:16 · Zgłoś
jasne wypłochu, za wysoki poziom dla ciebie...[...]
Odpowiedz
1
@ Lord
dnia 15.07.2012, 22:11 · Zgłoś
pis-man a ciebie już wypuscili z jarosławia na stale czy tylko przepustka?
Odpowiedz
0
@ PiS-man
dnia 15.07.2012, 23:06 · Zgłoś
Lord Hau-hau...
Odpowiedz
1
@ koń by się uśmiał
dnia 16.07.2012, 06:39 · Zgłoś
Jak się nazywał ten lord z pierwszej części "Shreka"? Ten, co to nie tylko wzrost miał mały?
Odpowiedz
1
@ babcia z dowodem
dnia 16.07.2012, 11:32 · Zgłoś
Chodzi ci dziecinko o tego lorda z małym ... (wstydzę się, więc nie napiszę)?
Odpowiedz
0
@ rzeż
dnia 16.07.2012, 15:17 · Zgłoś
Ty jestes chory...pismanie buroczku z burakowa...Tobie to juz od urodzenia zamordowali mózg..stad takie brednie wypisujesz i obrazasz innych.Rydyk tego uczy?
Kto nie jest mojej wiary lub ma inne poglady to tego trzeba zabic?Pis-man[...] jesteś [...]
Odpowiedz
0
@ taga1
dnia 16.07.2012, 23:47 · Zgłoś
Nie ma o czym gdakać - PiS-maniak to [...] i tu postawmy (*)
Odpowiedz
0
@ PiS-man
dnia 18.07.2012, 21:03 · Zgłoś
Nie dość, że jesteś [...] to do tego jeszcze [...]. Przyznaję: rzadka krzyżówka! Jak rodzicom to się udało osiągnąć?
Odpowiedz
5
@ tgp
dnia 14.07.2012, 01:53 · Zgłoś
nie ma wgladu do papierkow i finansow tv trwam ---nie ma miejsca na multipleksie,na cholere jakis wyjazd???!!! to jest jeden z warunkow uzyskania koncesji i jaki macie problem rydzykomani???
Odpowiedz
1
@ tomek
dnia 13.07.2012, 22:32 · Zgłoś
Uważam że składki wiernych są lepszą gwarancją finansową niż kredyty bankowe.
Zwłaszcza w obecnych czasach (kryzys finansowy,rozchwiany system bankowy).Była ubecja dziś własciciele wielkich telewizji i banków trzymają się razem a marionetkowa krrtv przyklepuje wszystko co jej podsuną . Media ojca Rydzyka są całkowicie wolne i niezależne i treści które głoszą są oczywiscie nie na rękę rządzącym bo są prawdziwe .Polecam tygodnik Uwarzam Rze. 220 000 nakładu Polska powoli się budzi! Polecam historia lll RP na youtube.
Odpowiedz
1
@ 4nubis
dnia 18.07.2012, 20:39 · Zgłoś
Nikt nie pisze ze ch. Rydzyk i jego firmy są biedne, ch. Rydzyk twierdzi ze są biedne a to niezupełnie to samo! TV Trwam nie dlatego nie dostała licencji, że jej na to nie stać, tylko dlatego ze nie przedstawiła odpowiednich dokumentów.
I tu jest dodatkowy problem. To cale imperium działa poza prawem, bo nikt nie może skontrolować ile pieniędzy maja, a również skąd!
Przypominam obecnym zwolennikom PiS, ze to właśnie p. Kaczyński zarzucał Rydzykowi, ze nadaje z nadajników umieszczonych w Rosji i ze działa na rzecz Rosji.
Teraz działanie RM jest również na korzyść Rosji, wiec może to tłumaczy niejasności w finansowaniach ?
Odpowiedz
3
@ (L)egia
dnia 13.07.2012, 20:46 · Zgłoś
To obywatel polski decyduję, co ma oglądać tudzież czego słuchać. Popieram tę akcję.
Odpowiedz
1
@ marek
dnia 13.07.2012, 19:58 · Zgłoś
droga wolna można jechać spoko do krynicy w góre serca aleluja
Odpowiedz
5
@ kriss
dnia 13.07.2012, 19:41 · Zgłoś
ja bym nie jechał , takie zakręty, drogi w remoncie ; wyslijcie kase do Torunia, Ojciec Dyrektor wszystko załatwi!
Odpowiedz
-3
@ PiS-man
dnia 13.07.2012, 19:33 · Zgłoś
Żeby nabijać o. Rydzykowi kasę trzeba ją mieć! My ją mamy, więc ją dajemy, wy tej kasy nie macie, więc jej nie dajecie. Rozumiesz? Starałem ci się to Wanda przedstawić prosto, bo wiem, żeś kobieta prosta jest!
Odpowiedz
-4
@ taga1
dnia 15.07.2012, 11:07 · Zgłoś
Ty to jednak [...] jesteś .Twoje komentarze wielokrotnie to potwierdzają :) .Jeden [...] [...] więcej czy mniej i tak nikomu już nie zaszkodzi :) BUZIACZKI :*
Odpowiedz
-2
@ PiS-man
dnia 15.07.2012, 18:37 · Zgłoś
Matka ci na szyi wieszała kawałek kiełbasy, by przynajmniej psy na ciebie leciały? To musiało być dla ciebie traumatyczne przeżycie, czego ślady w psychice zostały - jak widzę - do dziś.
Odpowiedz
-3
@ ???
dnia 15.07.2012, 18:55 · Zgłoś
a ty [...] widać wypadłeś z rąk akuszerce i stąd te nieodwracalne zmiany w mózgu...
Odpowiedz
-1
@ dragoness
dnia 16.07.2012, 18:56 · Zgłoś
Poziom dyskusji powala...po obu stronach.
Odpowiedz
0
@ taga1
dnia 16.07.2012, 23:42 · Zgłoś
Plemnikiem zostałeś i szkoda że bez ogonka :)
Odpowiedz
4
@ wanda
dnia 13.07.2012, 19:23 · Zgłoś
nabijajcie kase rydzykowi ...trzeba miec akuku zeby finansowac tego jasnowidza...
Odpowiedz
6
@ Land
dnia 13.07.2012, 18:18 · Zgłoś
Jestem człowiekiem starszym , wierzącym i praktykującym , ale nigdy nie byłem ślepo wpatrzonym w o. dyrektora. Cały czas widzę jak się nabija w butelkę ludzi ślepo wpatrzonych w tę postać. Jeżeli się ma pieniądze to się je pokazuje i otrzymuje miejsce na multipleksie, i nie wyprowadza się ludzi na ulice , nie organizuje się publicznych manifestacji, gdzie wyciąga się rękę po koperty.
Odpowiedz
3
@ ???
dnia 15.07.2012, 18:57 · Zgłoś
Szacun ! Szacun ! Szacun !
Odpowiedz
-4
@ multipleks
dnia 15.07.2012, 20:26 · Zgłoś
[...]! [...]! [...]!
Odpowiedz
-3
@ do czytających
dnia 13.07.2012, 17:45 · Zgłoś
Czy ktoś może potwierdzić, że Pani Burmistrz też jedzie na ten Marsz ? Byłoby super !
Proszę o info zorientowanych !
Odpowiedz
-6
@ Ona
dnia 13.07.2012, 16:07 · Zgłoś
Popieram wszelakie działania na rzecz uzyskania miejsca na Multiplexie .Z przyczyn zdrowotnych nie mogę wziąć udziału w marszu ,zaznaczam że jeszcze nie jestem<beretem .> tylko normalną dziewczyną która jest chrześcijanką od urodzenia i tak już będzie ...Modlę się za wszystkich którzy poparli ten zamysł ..
Odpowiedz
-1
@ obserwatorr
dnia 14.07.2012, 01:28 · Zgłoś
popierem i podlaczam sie do Twojej wypowiedzi.
Odpowiedz
13
@ maruda
dnia 13.07.2012, 14:03 · Zgłoś
Miejsce na multipleksie to koszt około 7 mln zł rocznie. Dlatego KRRiT wymaga okazania sposobu finansowania spółki. Finanse Lux Veritatis są największą tajemnicą Ojca Dyrektora, do której nie może dobrać się nawet skarbówka, chociaż wszystkie legalnie działające fudacje są do tego zobowiązane. Ale trafiła kosa na kamień i bez pokazania pieniędzy nie będzie miejsca na multipleksie. Ojdyr wpadł oczywiście na inny pomysł, czyli masowe protesty swoich zwolenników. Jan Dworak w wywiadzie dla Onetu stwierdził, że LV miejsce na multipleksie może otrzymać od zaraz, jeśli ujawni finanse. Rydzyk woli, jak widać, marsze protestacyjne. Poza tym nie popadajmy w paranoję. Media rydzykowe są zwalczane? Kto chce może sobie właczyć radio i posłuchać Radia Maryja. W sklepie może kupić Nasz Dziennik, a telewizję Trwam pooglądać na kablówce, lub kupić zestaw satelitarny. Jeszcze słowo do tych, którzy udowadniają, że LV ma [...] kasy. Wystarczy włączyć Radio Maryja o dowolnej porze, by usłyszeć apel o wpłaty, bo już, już lada moment radio przestanie nadawać z braku pieniędzy. Mowa Rydzyka nie jest niestety "tak-tak, nie-nie".
Odpowiedz
2
@ PiS-man
dnia 13.07.2012, 18:58 · Zgłoś
Dworak - jeszcze nigdy nazwisko tak ładnie bnie oddawało charakteru...
Odpowiedz
3
@ 4nubis
dnia 14.07.2012, 07:07 · Zgłoś
"Najprawdopodobniej chodzi tu o kombinację podatkową. Inaczej mówiąc: magnat medialny Tadeusz Rydzyk chciał pokombinować tak, aby nie zapłacić CIT (podatku od dochodów przedsiębiorstw), ale przekombinował: zamiast zwolnienia od podatku uzyskał odmowę koncesji na MUX-1. Oto wyjaśnienie mechanizmu.

Co do zasady, fundacje nie są zwolnione z podatku od dochodów CIT. Fachowo mówi się, że nie ma zwolnienia podmiotowego, tzn. nie ma żadnego zwolnienia, które wynikałoby z samego faktu, że jakaś organizacja jest fundacją. Warto dodać, że darowizny otrzymane przez fundację traktowane są jak zyski. Od darowizn, podobnie jak od zysków, trzeba płacić podatek CIT.

Zysk wypracowany lub darowizny otrzymane przez fundację są zwolnione z podatku CIT, ale pod warunkiem, że zostaną wydane na cele wymienione w odpowiednim przepisie ustawy. W przypadku fundacji Lux Veritatis, przepisem tym jest art. 17 ust. 1 pkt 4 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych. Wymienione tam cele, to m. in. dobroczynność, działalność naukowa czy kult religijny. Ale prowadzenia Telewizji Trwam, która oficjalnie jest przedsięwzięciem komercyjnym, nie da się podciągnąć ani pod po "kult religijny", ani pod żaden inny element listy zawartej w art. 17 ust. 1 pkt 4 ustawy.

Powyższe oznacza, że gdyby fundacja ujawniła, że pieniądze otrzymane od redemptorystów stanowią darowiznę, musiałaby od nich zapłacić podatek. I prawdopodobnie dla uniknięcia tej właśnie sytuacji pieniądze te przedstawiane są jako pożyczka.

Pieniądze na prowadzenie Telewizji Trwam mogły być pozyskane na inne sposoby. Najoczywistszym sposobem byłoby potraktowanie ich jako kapitału zakładowego spółki prowadzącej telewizję. Kapitał zakładowy jest właśnie tym, co najlepiej odpowiada potrzebom wielu przedsiębiorstw, w tym TV Trwam. Z jednej strony może on zostać zwrócony, częściowo lub w całości, gdy taka możliwość będzie (przez wypłatę dywidend, które z czasem mogą przekroczyć wartość kapitału; przez zmniejszenie kapitału zakładowego; lub, w skrajnym przypadku, na skutek likwidacji spółki). Ale z drugiej strony kapitał nie musi być zwrócony w żadnym konkretnym terminie. Całkowicie dopuszczalne jest planowanie działań spółki (na przykład planowanie opłat za multipleks) przy założeniu, że kapitał nigdy nie zostanie zwrócony, ani nawet żadne dywidendy nie będą wypłacane.

Dlaczego więc te 70 milionów złotych, którymi fundacja Lux Veritatis dysponuje, nie zostało potraktowane jako kapitał zakładowy spółki (odpowiednią spółkę trzeba by utworzyć, ale to nie jest żadna przeszkoda)? Otóż spółki nie dysponują takimi jak fundacje zwolnieniami podatkowymi. Gdyby TV Trwam była prowadzona przez spółkę, to od wszelkich zysków tej telewizji (nawet tych przeznaczonych na zwrócenie kapitału redemptorystom czy na szczytne cele) trzeba by płacić podatek CIT. Sytuacja byłaby inna niż w przypadku potraktowania tych pieniędzy jako darowizny: opodatkowana zostałaby nie suma 70 milionów przeznaczona na TV Trwam, lecz zyski wypracowane przez telewizję. Ale, tak czy tak, podatek CIT musiałby być zapłacony.

Aby podsumować: ojciec Rydzyk mógł uzyskać pieniądze od redemptorystów jako darowiznę i zapłacić od tej darowizny podatek CIT. Mógł też uczynić z tych pieniędzy kapitał zakładowy spółki, ale wówczas musiałby płacić podatek CIT od zysków wypracowanych przez spółkę (również w wypadku, gdyby te zyski służyły tylko i wyłącznie odzyskaniu poczynionych inwestycji). Ojciec Rydzyk wybrał trzecią drogę: potraktował te pieniądze jako pożyczkę dla fundacji, podlegającą zwrotowi w ściśle określonym terminie. I tym sposobem przekombinował."
Odpowiedz
1
@ maro
dnia 13.07.2012, 12:29 · Zgłoś
idzcie przez cieklin to gniazdo [...]ow moze cos dadza
Odpowiedz
-11
@ sapkow
dnia 13.07.2012, 13:37 · Zgłoś
A gdzie gniazdo platformiastych [...]?? takich ja ty
Odpowiedz
-1
@ obserwatorr
dnia 14.07.2012, 01:27 · Zgłoś
PO w jasle ,na pewno zebrali by wiecej niz Pis w Cieklinie,a Palikot to na lektykach bylby noszony ...
Odpowiedz
1
@ babcia z dowodem
dnia 16.07.2012, 11:34 · Zgłoś
Bezrobotni nie mają co robić to by mogli Palikota do jasielskiego biura Platformy zanieść. Ale może zamiast w lektyce lepiej byłoby go tam dokopać?
Odpowiedz
15
@ Anty
dnia 13.07.2012, 10:07 · Zgłoś
Jedźcie i nie wracajcie!!!
Odpowiedz
2
@ [...]
dnia 13.07.2012, 15:14 · Zgłoś
a niech jada i za krynice a swoja droga to chierarhowie potrafia manipulowac szarota
Odpowiedz
3
@ ...
dnia 13.07.2012, 09:59 · Zgłoś
Solidarna Polska tonie!!!
Odpowiedz
-4
@ jaś
dnia 13.07.2012, 09:33 · Zgłoś
oj to autka służbowego Maryji na tę pielgrzymkę nie dadzą,a może to nie polityczna impreza???.
Odpowiedz
10
@ XxXx
dnia 13.07.2012, 09:06 · Zgłoś
[...] NIE BRAKUJE JAK WIDAĆ. W jakiej obronie ?? Wystarczy ze ojciec dyrektor wykaże dochody i dostał by koncesję. ale ot tego nie zrobi tylko podpuszcza swoją [...](bezmuzgich [...]) do protestów. By trafic na ten multipleks każda telewizja musi okazać jaki ma kapitał i dochody. Ale ciemna masa tego nie pojmuje bo mają klapki na oczach.
Odpowiedz
4
@ do XxXx
dnia 13.07.2012, 10:10 · Zgłoś
PATRZ LESZCZYKU:
http://www.youtube.com/watch?v=K7yPjHQ2BJU
i popraw swoje orty bo tym nie pokazujesz, że ty nie jesteś jak to napisałeś - [...] :)

Nie popieram Ojca Rydzyka, nie jestem za moherowymi ale ludzie 3,2 miliona podpisów o czymś do [...] świadczy, no nie??
Rząd nas robi w... jak chce a my sobie dajemy, niestety taka prawda dlatego dla większości młodych ludzi nie ma pracy, rządzący boją się tylko o swoje stołki i czy PiS czy PO wybierzemy i tak nie będzie lepiej. Popracujemy sobie dłużej prawie do 70-tki a co... przy okazji dofinansujemy Grecję a w porównaniu do nas to im się chu... dzieje!!!
Powalczymy o ropę z USA albo inaczej o ropę dla USA.
Nie dajcie się wszyscy dalej robić na szaro :)
Odpowiedz
6
@ XXXXXX
dnia 13.07.2012, 10:21 · Zgłoś
ten filmik to moher robił. nawet prawdy nie pokazuje. tylko wycinki wypowiedzi, by ojca dyrektora pokazywać z jednej strony a nie prawdę.
Odpowiedz
-3
@ sapkow
dnia 13.07.2012, 10:43 · Zgłoś
Fundacja Lux veritatis ma najwieksze dochody ze wszystkich spółek, które są właścicielami pozostałych telewizji, ostatni raport NIK jest miażdżący dla Dworaka i jego kolesi, innym telewizjom zostały rozłożone opłaty na prawie 100lat [...], wy tępę [...] z [...] słuchające propagandy komunistów z TVN tego nigdy nie pojmiecie, Dworak działał na szkodę Skarbu Państwa [...]
Odpowiedz
6
@ zczczczcz
dnia 13.07.2012, 10:47 · Zgłoś
Co kryje się za odmową włączenia TV Trwam do multipleksu cyfrowego MUX-1? Postarajmy się zrozumieć, o co chodzi w tej grze.

Z pozoru najbardziej zagadkowym elementem sprawy jest to, że fundacja Lux Veritatis, która jest nadawcą TV Trwam, przedstawiła władzom państwowym taki bilans, z którego wynika, że nie byłaby w stanie zapłacić za udział w multipleksie. Wyjaśniamy, jaki interes fundacja ma w takim dziwnym zachowaniu.
http://www.skubi.net/multipleks.html
Odpowiedz
3
@ sapkow
dnia 13.07.2012, 13:36 · Zgłoś
zczczczcz Balcerowicz dziecko to największy szkodnik POlskiej gospodarki, to dzięki niemu mamy w dużej mierze takie zadłużenie, to on wprowadził u nas w POlsce OFE wię c [...] i się nie odzywaj
Odpowiedz
-2
@ do powyżej
dnia 13.07.2012, 13:55 · Zgłoś
Rewelacyjny filmik ! Bardzo dziekuję!
Odpowiedz
0
@ wanda
dnia 13.07.2012, 19:26 · Zgłoś
musisz byc slepo zapatrzony w rydzyka ...oddaj mu swoj majatek i...nie obrazaj innych na necie...
Odpowiedz
1
@ obserwatorr
dnia 14.07.2012, 01:25 · Zgłoś
wanda a Ty pomyslalas w kogo jestes slepo zapatrzona? bo ewidentnie widac ze jestes...
Odpowiedz
-13
@ do dragoness
dnia 13.07.2012, 08:42 · Zgłoś
Też tak uważam ! I dlatego jadę i innych zachęcam ! Nie możemy stać jak potulne baranki bo nam głowy poucinają !
To samo było z AKTA ! Jakby nie my, polska młodzież, to by się inni nawet nie zorientowali co w UE uchwalają ! Dlatego teraz też stańmy w obronie WOLNOŚCI katolickich mediów, nawet gdy je nie do końca znamy !
Stajemy w ten sposób w obronie dobrze rozumianej DEMOKRACJI, za którą ludzie oddawali życie, a nam pozostaje ją bronić ! Właśnie przez udział w pokojowych manifestacjach !
Odpowiedz
4
@ Jojo
dnia 13.07.2012, 08:33 · Zgłoś
Radosny pochód poprowadzi... Maryyyyyyyyyyyyyyyjjjjjaaaaaaaaaaaaaaa Kuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuurowskaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa !!! buhahahahahahahahahahahahaha...
Odpowiedz
9
@ to ja
dnia 13.07.2012, 08:13 · Zgłoś
hehe jedzcie i nabijajcie kieszen ojczulkowi. Poblogoslawienie 100zeta? Biznesmen chce kolejnej darmowej telewizji
Odpowiedz
2
@ obserwatorr
dnia 14.07.2012, 01:22 · Zgłoś
nie obnazaj swojej inteligencji w ten sposob, podsumowujesz sie.
Odpowiedz
15
@ dragoness
dnia 13.07.2012, 08:11 · Zgłoś
A kto ma decydować, co oglądać? Jedni oglądają HustlerTV, inni TVTrwam. I powinni mieć WYBÓR, na tym polega demokracja, którą nam rząd po kawałku odbiera, np. uchwalając po cichu restrykcyjne prawo do zgromadzeń w trakcie, gdy wszyscy podniecali się Euro.
Odpowiedz
9
@ aa
dnia 13.07.2012, 11:26 · Zgłoś
Tyle, ze koncesje przydziela sie firmie która ma na to kasę a nie [...] którzy w myśl nieznanego i strachu przed śmiercią łupią naiwnych biedaków ,którzy nie mają na chleb. Czarnoksiężnicy spod znaku krzyża to największa organizacja mafijna na świecie i najbogatsza jednak podatków nie płaci.Do dziś sprawa cegiełek na ratowanie stoczni czy LuxVeritas nie jest zamknięta i rozliczona. Ograniczmy sacrum od profanum bo za chwile będziemy pytać się księdza czy mamy oddychać.
Odpowiedz
5
@ dragoness
dnia 13.07.2012, 13:06 · Zgłoś
Ty się pytasz? Bo ja nie. Ale wybór chcę mieć, bo to jest fundament demokracji. A moda na ateizm i antyklerykalizm minie... jak ospa wietrzna. http://palityczny.pl/czytaj/160
Odpowiedz
-7
@ sapkow
dnia 13.07.2012, 13:23 · Zgłoś
Właśnie [...] Lux veritatis w przeciwieństwie do innych firm ma pieniądze, polecam lekturę najnowszego raportu NIK [...] aa(anonimowy [...])
Odpowiedz
9
@ aa
dnia 13.07.2012, 16:04 · Zgłoś
Tak ma 70 mln zł pożyczki na papierze od braciszków, której nikt w realu nie widział i złupione datki od wiernych [...]. A ja Cie sapkow od [...] nie wyzywam. Taki z Ciebie Katolik jak cala brać ojca dyrektora.
Odpowiedz
11
@ aa
dnia 13.07.2012, 16:20 · Zgłoś
Jeszcze jedno, drugie przykazanie w oryginale brzmi

Nie będziesz miał cudzych bogów obok Mnie!
Nie będziesz czynił żadnej rzeźby ani żadnego obrazu tego, co jest na niebie wysoko, ani tego, co jest na ziemi nisko, ani tego, co jest w wodach pod ziemią !
Nie będziesz oddawał im pokłonu i nie będziesz im służył, ponieważ Ja , twój Bóg, jestem Bogiem zazdrosnym, który karze występek ojców na synach do trzeciego i czwartego pokolenia względem tych, którzy Mnie nienawidzą.

Popatrzmy jacy jesteśmy my katolicy stawiając pomniki, krzyże na co drugim skrzyżowaniu i każdej górce oraz samoloty z betonu.
Do modlitwy potrzeba chęci i zadumy a nie faceta w sukience w telewizji.
Lepiej ta kasę na multipleks przeznaczyć na hospicja i głodne dzieci niż dawać ja czarnoksiężnikom by za nią balowali.
Odpowiedz
-7
@ PiS-man
dnia 13.07.2012, 18:46 · Zgłoś
O Boże! Znowu się jakiś AA dorwał na ciągu do komputera...
Odpowiedz
-6
@ sapkow
dnia 13.07.2012, 21:04 · Zgłoś
AA (anonimowy [...]) zrozum człowieku że pozostałe firmy w ogóle nie mają kasy, opłaty maja rozłożone na 100 LAT, one też nie powinny otrzymać koncesji, [...]
Odpowiedz
12
@ aa
dnia 13.07.2012, 23:16 · Zgłoś
Prawdziwego katolika poznamy po czynach i słowach jego
Odpowiedz
-5
@ ZUZA
dnia 14.07.2012, 06:09 · Zgłoś
nas łupią czerwonoksiężnicy i obcy oligarchowie a twoi chlebodawcy każą ci szczekać na katolików i to robisz.Nasz wspaniały poeta pisał "lepszy na wolności kęsek lada jaki , niżli w niewoli przysmaki" -ty tego nie znasz ,bo w tym czasie byłeś na szkoleniu partyjnym.
Odpowiedz
-3
@ Beata
dnia 14.07.2012, 06:21 · Zgłoś
do "aa" kto lepszy, ten co buduje cz ten co rujnuje kraj -jak masz trudności to zapytaj bezrobotnych- ze zlikwidowanych zakładów w Jaśle nikt nic nie produkuje , 70% młodych poniewiera się w obcych państwach .Wiesz my katolicy jeszcze myślimy, bo ty tylko przekazujesz to co ci napiszą na kartce.
Odpowiedz
5
@ aa
dnia 14.07.2012, 09:04 · Zgłoś
Zuza czy tez Beatko (TOZ TO JEDEN DRUT) katolicy myślą? Jak by myśleli to by nie nabijali kasy czarnoksiężnikom. W przeciwieństwie do Ciebie jestem katolikiem i uwierz by nim być nie potrzeba mi pomników, telewizji i prowadzenia za rękę. Mam sumienie i żyje według przykazań - popatrz jak i według czego żyją Ci co pchają się na szkło czy jedzą maybachami. to jest ,życie według Bożej nauki? POMYŚL to nie boli.
Odpowiedz
-4
@ PiS-man
dnia 14.07.2012, 09:29 · Zgłoś
"/.../ jeżdżą maybachami /.../"

Taaak... Jak się nie ma wiedzy, to się chwali posiadaniem sumienia. A rolki też masz? I kolorowy telewizor?
Odpowiedz
2
@ dragoness
dnia 14.07.2012, 10:11 · Zgłoś
Tu nie chodzi o RELIGIĘ tylko o DEMOKRACJĘ! Przestańcie się [...] między sobą, bo "władzuchnie" o to właśnie chodzi. Czy katolicy, czy ateiści, czy inne gady, mamy w tej chwili wspólnego przeciwnika; "kolorowo niepodległy" rząd.
Odpowiedz
3
@ aa
dnia 14.07.2012, 15:10 · Zgłoś
Wspólnego przeciwnika? Oj oj - TEN Rząd został wybrany przez NARÓD w demokratycznych wyborach (podobno Dragoness jesteś za demokracją więc uszanuj to) . Naród jest Twoim przeciwnikiem Dragoness? No to piękną wiedzę i poglądy przekazujesz młodzieży - czas zacząć się bać co z tego wyrośnie skoro ma takich mentorów.
Odpowiedz
-8
@ PiS-man
dnia 14.07.2012, 19:43 · Zgłoś
Nie przez Naród a przez część z tych, która poszła do wyborów. Ty nie masz pojęcia o czym piszesz...
Odpowiedz
6
@ aa
dnia 14.07.2012, 22:22 · Zgłoś
a kto ci bronił iść do wyborów?
Odpowiedz
-3
@ dragoness
dnia 15.07.2012, 08:23 · Zgłoś
@aa
Kto jest NASZYM przeciwnikiem to nie jest dyskusja na wirtual, tylko raczej na real, a co do wyborów, to powtórzę za Łysiakiem "Jedzmy [...]na! [...] nie mogą się mylić". Aha. Hitlera też wybrano demokratycznie.
Odpowiedz
-1
@ taga1
dnia 15.07.2012, 10:58 · Zgłoś
PiS-man : Już wiemy wszyscy że dawno temu wypadłeś z betoniarki i nie przestało Ci się kręcić pod sufitem. Twój idol [...] bredzi ,więc nie dziwi że i Ty bredzisz ,ale przynajmniej można się pośmiać z takich [...] jak Ty :)))
Odpowiedz
1
@ Lord
dnia 15.07.2012, 22:19 · Zgłoś
-taga one - on ma stwardnienie lewej półkuli, a prawa od wstąpienia do pis nie pracuje!!!
Odpowiedz
2
@ koń by się uśmiał
dnia 16.07.2012, 06:45 · Zgłoś
Po skrzącym się inteligencją dowcipie poznałam, że pan musi być z PSL-u... Kolega partyjny znanego jasielskiego ułana?
Odpowiedz
2
@ dragoness
dnia 16.07.2012, 13:54 · Zgłoś
Od kiedy 20% dorosłej populacji to NARÓD? A moim największym przeciwnikiem jest głupota, zaślepienie i fanatyzm.
Odpowiedz
-13
@ Ibanez
dnia 13.07.2012, 06:39 · Zgłoś
...a ja popieram tą akcję ... a co...
Odpowiedz
-4
@ QWERTY
dnia 14.07.2012, 10:07 · Zgłoś
PO manipuluje TVN. TVN z reguły kłamie, przekazuje informacje pod dyktando PO. PO nie chce TV trwam, gdyż dobrze wiedzą że PO bałoby się prawdy jaka niosła by TV trwam. TUsk nie poprze tego. Zresztą premierowi zależy na tym aby idealnie zniszczyc nasz naród.
Odpowiedz
11
@ ojciec rydzyk
dnia 13.07.2012, 04:24 · Zgłoś
jaślanie przyjezdzajcie bo kase musimy zarobic no bo gdzie ja znajde wiekszych [...] nizli w PISOLANDZIE-moze i mnie sie trafi miejscowa na Wawelu.Pozdro bracia i siostry;-)
Odpowiedz
9
@ obserwatorr
dnia 13.07.2012, 05:54 · Zgłoś
zawsze mozesz dofinansowac TVN ,kto CI broni?
Odpowiedz
-13
@ sapkow
dnia 13.07.2012, 10:37 · Zgłoś
ale z ciebie [...] i [...] do ojciec rydzyk
Odpowiedz
Dodaj komentarz
Piszesz jako:

Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezgodnych z regulaminem.