Korzystając z portalu Jaslo4u.pl wyrażasz zgodę na użytkowanie mechanizmu plików cookie. Mechanizm ten ma na celu zapewnienie prawidłowego funkcjonowania portalu Jaslo4u.pl. Korzystając ze strony akceptujesz Politykę Prywatności portalu Jasło4u.pl

Jesień w Magurskim Parku Narodowym

7

Jesień w pełnej krasie dotarła na teren Parku. Fantastyczne wybarwienie lasów mieniących się żółcią, czerwienią i brązami wśród ustępującej zieleni liści poprzetykanej ciemnozielonymi całosezonowo jodłami to piękny widok. Dodatkowo atrakcji jesiennym spacerom po Parku dodaje możliwość podziwiania różnokolorowych grzybów. Oprócz bajkowych muchomorów czerwonych ukrywają cię często dorodne borowiki.


Młodniki jodłowe kryją w swym runie rude mleczaje późnojesienne popularnie zwane rydzami. Na uwagę zasługują również ciekawe czarcie kręgi. Określenie czarci krąg pochodzi z baśni ludowych. Wierzono iż grzyby rosnące w kółku wyznaczały miejsce gdzie tańczyły diabły i czarownice. Czarcie kręgi można znaleźć na terenach otwartych i w lasach.


Magurski Park Narodowy 

Reklama

Komentarze: 7

Dodaj komentarz Widok:
0
@ endi
dnia 24.10.2007, 13:41 · Zgłoś
mm ale ładny grzybek;):p
Odpowiedz
0
@ BE_kay
dnia 22.10.2007, 18:36 · Zgłoś
Piękny nasz ten Beskid :D
Odpowiedz
0
@ turysta
dnia 22.10.2007, 13:22 · Zgłoś
njapiekniej jest pojezdzic na rowerze po besskidzie niskim to piekne a juz z piekna dziewczyna pospacerowac to to cos niesamowitego i kojacego
Odpowiedz
0
@ kobra
dnia 20.10.2007, 14:55 · Zgłoś
Najpiękniej to jest na rydzach w Desznicy i świątkowej ej aż zal że to już koncówka!!!
Odpowiedz
0
@ Grzechu
dnia 20.10.2007, 10:15 · Zgłoś
oj niestety
:(
Odpowiedz
0
@ Grzechu
dnia 20.10.2007, 10:12 · Zgłoś
Jesien, jesien a za niedługo zima.:no:
Odpowiedz
0
@ Beskidnik
dnia 19.10.2007, 12:53 · Zgłoś
Piękny i pełen koloru opis Beskidu Niskiego :D A jedną z piękniejszych tras jest spacer pasmem Łysej Góry z panoramą w stronę Myscowej i meandrującą Wisłoką :D Opis szlaku można znleźć w ostatnim "Regionie Jasielskim" :D Naprawdę warto wybrać się w Beskid Niski!!!:D
Odpowiedz
Dodaj komentarz
Piszesz jako:

Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezgodnych z regulaminem.