Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna

Jesienne porządki – Straż Miejska przypomina o zakazie spalania odpadów roślinnych

16

Odpadów z ogrodu, takich jak suche liście, siano, trawa, łodygi, ścięte gałęzie, nie wolno nam spalać. Zakaz ten obowiązuje niezależnie od tego, czy jest to nasza działka prywatna, ogród przydomowy, czy też teren rolny lub leśny. Straż Miejska w Jaśle już od wielu lat informuje o obowiązującym zakazie, jednak mieszkańcy wciąż spalają odpady zielone na swoich posesjach oraz ogródkach działkowych, o czym świadczą liczne interwencje. Takie odpady nie powinny również trafiać do zwykłych pojemników na śmieci (na odpady mieszane).

Zgodnie z aktualnie obowiązującym na terenie Miasta Jasła Regulaminem Utrzymania Czystości i Porządku (UCHWAŁA NR XXVIII/284/2016 RADY MIEJSKIEJ JASŁA z dnia 20 czerwca 2016 r.) na właścicieli nieruchomości nałożony został obowiązek prowadzenia selektywnego zbierania poszczególnych grup odpadów, w tym odpadów zielonych. Z obowiązku tego wynika zakaz spalania odpadów roślinnych, w tym skoszonej trawy, liści gałęzi itp. Konsekwencje, które mogą spotkać sprawcę takiego wykroczenia to mandat karny w kwocie nawet do 500 zł.

Przypominamy, że odpady zielone można kompostować we własnym zakresie pod warunkiem, że nie będzie to stanowiło uciążliwości dla sąsiednich nieruchomości. Można je także przekazywać firmie odbierającej odpady komunalne zgodnie z harmonogramem odbioru odpadów zielonych.

https://um.jaslo.pl/pl/harmonogramy-odbioru-odpadow/

SM w Jaśle

Napisany dnia: 22.09.2021, 23:31
Komentarze Czytelników:
Dodaj nowy komentarz Wyświetlaj:
@ ixi
dnia 23.09.2021, 02:55
Ocena
komentarza:
34
A co ma do tego SM co ja robię na mojej ziemi na mojej działce! Wara, państwo opresyjne bo psami poszczuje i przywitam toporem
@ Ala
dnia 23.09.2021, 17:02
Ocena
komentarza:
32
Mój dziadek palił, tato palił, ja palę i moje dzieci też będą palić.
@ Człowiek też zwierzę
dnia 25.09.2021, 13:31
Ocena
komentarza:
-7
Ma to do tego, że pod liśćmi mogą spać jeże, więc to już nie dotyczy tylko Ciebie.
@ Realia
dnia 29.09.2021, 03:41
Ocena
komentarza:
0
W mieście tak bardzo tego nie widać a w zadanie chyba rzadkość. Proszę pojeździć na jesień po wsiach i zobaczyć te kłęby dymów z mokrych traw, ściernisk, nacin ziemniaków itd. Jak się widzi tą głupotę i bezmyślność no i brak jakiejkolwiek reakcji chociażby ze strony OSP to tak se myślę że czasami może lepiej aby ksiądz przy zapowiedziach na niedzielnej mszy pouczył wiernych. Temat jednym słowem śmierdzący
@ X
dnia 23.09.2021, 09:40
Ocena
komentarza:
-9
Dopóki dym i smród tez zostanie na twojej działce jest ok
@ palacz
dnia 23.09.2021, 14:01
Ocena
komentarza:
18
ja se pale trawe na ogrodzie i nikomu nie przeszkadza,nawet sąsiedzi przychodzą i se razem palimy,miło i sympatycznie jest a za dymem sami gonimy po ogrodzie:)
@ Ruko
dnia 23.09.2021, 14:33
Ocena
komentarza:
11
To co mamy to jesc Niedlugo tak bedzie bo wszystko drozeje
@ Bronek
dnia 23.09.2021, 15:54
Ocena
komentarza:
2
Jak ktoś wyrzucił worki ogromne ze śmieciami kilkanaście sztuk, to dopiero prywatnie trzeba było uprosić policję, żeby się tym zajęła bo prezes na ogródkach działkowych nic nie widzi on tylko lata do kościola i udaje świętego, a działkami my sami musimy się zajmować tzn. załatwiać jak się coś złego dzieje. Tak w tym Jaśle jest.
@ Do Bronek
dnia 29.09.2021, 03:31
Ocena
komentarza:
0
Do stołka nie uwiązany zawsze można zadziałać logicznie jak niezadowolenie wielkie. Zdrowia
@ On...
dnia 23.09.2021, 20:07
Ocena
komentarza:
6
,, odpady zielone można kompostować we własnym zakresie pod warunkiem, że nie będzie to stanowiło uciążliwości dla sąsiednich nieruchomości... '' serio? Wieś to jest wieś
Na wsi ludzie wciąż hodują zwierzęta i mają gospodarstwo. Zgodnie z tym uciążliwością dla sąsiada może być obornik...
@ ++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++
dnia 23.09.2021, 22:11
Ocena
komentarza:
18
nie którzy nigdy nie poznają smaku pieczonego jabłka na ognisku z gałęzi i liści :(
@ Danka
dnia 24.09.2021, 21:04
Ocena
komentarza:
11
To co ludzie k...mac mają robić z tymi odpadami ?!
Zupę z nich gotować?!
Zatrudnić ludzi do pracy kupić samochody które będą to ciąć
lub coś z tym zrobić. W Polsce niedługo nie będzie można oddychać!!!
@ Pixi
dnia 24.09.2021, 22:48
Ocena
komentarza:
4
To wszystko wina Tuska i Pisu
@ Człowiek też zwierzę
dnia 25.09.2021, 21:49
Ocena
komentarza:
-4
Nie palić liści, bo sypiają pod nimi jeże! Trawę możecie sobie palić w domu dla relaksu.
@ oki
dnia 27.09.2021, 05:18
Ocena
komentarza:
1
a ja palę ,a jak przyjdzie zima to palę cały czas ,na okrągło...
@ Nie
dnia 27.09.2021, 12:39
Ocena
komentarza:
0
A jak pala śmieci w domowych piecach to cacy.
Dodaj komentarz
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Dokonano odbioru wykonanych prac w budynku przy ul. Metzgera w Jaśle. Jutro wznowiony zostanie ruch na drodze krajowej nr 28

  Prace budowlano-naprawcze bloku przy ul. Metzgera w Jaśle po blisko dwóch tygodniach dobiegły końca. Dzisiaj komisja dokonała odbioru wykonanych prac związanych z zabezpieczeniem uszkodzonej konstrukcji nośnej budynku...

 • Oferta wigilijna Baru Mlecznego „Wojtek”

   

  Boże Narodzenie zbliża się wielkimi krokami. Niedługo rozpoczniemy przygotowania do najbardziej radosnego święta w roku. Już dzisiaj wielu z nas zastanawia się, jakie potrawy pojawią się na wigilijnym stole. Będzie można je zamówić w Barze Mlecznym „Wojtek”, który przygotował specjalną ofertę wigilijną dla swoich klientów.

 • Pakiet alertowy obostrzeń. Nowe restrykcje w kraju

  Minister zdrowia Adam Niedzielski podczas dzisiejszej konferencji prasowej przedstawił pakiet alertowy obostrzeń związany z pojawieniem się nowego wariantu koronawirusa o nazwie Omikron. Od 1 grudnia obowiązywać będą nowe obostrzenia w kraju. Zostaną również uszczelnione granice i będzie obowiązywał zakaz lotów do siedmiu krajów afrykańskich.

 • Podwyżka dla burmistrza Jasła przegłosowana. Wyższe diety otrzymywać będą również miejscy radni

   

  Rada Miejska Jasła podjęła uchwałę w sprawie ustalenia wynagrodzenia Ryszarda Pabiana, Teraz, będzie on otrzymywał wyższą niż dotychczas pensję. Burmistrz zarabiał będzie niespełna 20 tys. zł brutto. Od stycznia przyszłego roku, wyższe diety otrzymywać będą także miejscy radni.

 • Wybrany asortyment pieczywa zamawiaj online. Odbierz je w sklepach Społem i Gama

   

  Poszukujesz wartościowego pieczywa? Znajdziesz je w sklepach sieci Społem i Gama. Teraz, chleby o obniżonej zawartości węglowodanów, wyższej zawartości białka i błonnika oraz o niskim indeksie glikemicznym można zamawiać online i odebrać w wybranym sklepie na terenie Jasła.  

 • MKS „Gamrat-MOSiR” Jasło z kolejny ligowym zwycięstwem. Jaślanie pokonali we własnej hali TKS Tychy

   

  Siatkarze MKS-u „Gamrat-MOSiR” Jasło idą za ciosem. Podopieczni Bartosza Kilara odnieśli trzecie zwycięstwo w ostatnich siedmiu dniach. Tym razem w pokonanym polu zostawili zespół TKS Tychy. Jaślanie wygrali we własnej hali 3:1. Spotkanie obfitowało w wiele zaciętych i emocjonujących wymian. Obie ekipy zaprezentowały przed jasielską publicznością kawał dobrej siatkówki. Fenomenalne zawody rozegrał Arkadiusz Kościółek.

 • Krzysztof Topolski został prezesem zarządu TBS-ABK Sp. z o.o.

  Konkurs na stanowisko prezesa zarządu spółki TBS-ABK Sp. z o.o. wygrał dr inż. Krzysztof Topolski, były prezes zarządu Konsorcjum Olejów Przepracowanych - Organizacja Odzysku Opakowań i Olejów Spółka Akcyjna w Jedliczu, obecnie pracownik Karpackiej Państwowej Uczelni w Krośnie oraz członek Zarządu Regionu Podkarpackiej PO na Podkarpaciu.

 • Podwyżki wynagrodzenia starosty i diet radnych stały się faktem. Niejednogłośna decyzja Rady Powiatu w Jaśle

   

  Zgodnie z przewidywaniami, decyzją Rady Powiatu w Jaśle znacząco wzrośnie wynagrodzenie starosty jasielskiego. Adam Pawluś zarabiał będzie 20 tys. zł brutto. Od grudnia wzrośnie również wysokość diet, jakie pobierają radni. W zależności od pełnionej funkcji na konta radnych powiatowych wpływać będzie od 2 240 zł do 3 500 zł w przypadku przewodniczącego rady. Decyzja organu uchwałodawczego w sprawie podwyżek nie była jednogłośna. Ich wysokość krytycznie oceniła grupa radnych opozycyjnych, którzy postępowanie władz powiatu określili mianem „skoku na kasę”. 

 • Blisko 3,5 mln zł na inwestycję w Dębowcu. Czy te pieniądze przepadną?

  Wójt Marcin Bolek spotkał się z mieszkańcami gminy, aby porozmawiać o planach inwestycyjnych związanych z budową zaplecza sanitarnego dla Zakładu Gospodarki Komunalnej oraz Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Dębowcu. Z uwagi na fakt, iż od pewnego czasu w społeczeństwie pojawiły się niepokoje dotyczące realizacji tego przedsięwzięcia, włodarz gminy postanowił osobiście porozmawiać z mieszkańcami na ten temat i zdementować plotki dotyczące spalarni i wysypiska odpadów..

 • Nowa stacja paliw MOYA w Jaśle

   

  W Jaśle, przy ul. Sroczyńskiego 42, została otwarta nowa, atrakcyjna stacja paliw – MOYA. Obiekt ten jest bogato wyposażony – oprócz najwyższej jakości paliw kierowcy mogą skorzystać m.in. z kompresora czy odkurzacza, a wielobranżowy sklep oferuje szeroki asortyment artykułów przydatnych zarówno na podróż, jak i do domu. To jednak nie wszystko, bo punkt gastronomiczny Caffe MOYA zachęca do spróbowania chrupiących hot-dogów, gorących zapiekanek, pizzy, stripsów z kurczaka w zestawach z frytkami oraz oczywiście aromatycznej i pobudzającej kawy. Z okazji otwarcia stacji paliw w Jaśle, przez najbliższy miesiąc wszyscy klienci mogą skorzystać z atrakcyjnych promocji.

 • Wielkie otwarcie firmowego sklepu rybnego "Delfin" w Jaśle

   

  Hurtownia rybna Delfin , która na mapie miasta Jasła znajduje się od 1990 roku, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom swoich Klientów, już w najbliższą środę 24 listopada planuje otwarcie swojego sklepu firmowego.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105