Korzystając z portalu Jaslo4u.pl wyrażasz zgodę na użytkowanie mechanizmu plików cookie. Mechanizm ten ma na celu zapewnienie prawidłowego funkcjonowania portalu Jaslo4u.pl. Korzystając ze strony akceptujesz Politykę Prywatności portalu Jasło4u.pl

Jest ratunek dla Huty Szkła Tarnowiec?

29

Zarząd spółki Makora wycofał wniosek o upadłość Huty Szkła Tarnowiec. Ze spółką pożegnał się również Bogdan Kasprzyk – dotychczasowy prezes zakładu.

Dramatyczna sytuacja w Hucie Szkła Tarnowiec rozpoczęła się w czerwcu, kiedy pracownicy nie otrzymali wynagrodzeń za poprzedni miesiąc. W lipcu były prezes Bogdan Kasprzyk spotkał się z pracownikami i ustalił, że w obecnej sytuacji finansowej zakładu najlepszym rozwiązaniem będzie złożenie wniosku o upadłość huty.

Wczoraj Zarząd Spółki Makora Krośnieńska Huta Szkła S.A. poinformował, że powziął wiadomość o wycofaniu wniosku o ogłoszenie upadłości obejmującej likwidację majątku Huty Szkła Tarnowiec. Na stanowisko prezesa spółki powołany został Andrzej Surówka.

Zdaniem Zarządu Spółki Makora wniosek o ogłoszenie upadłości został złożony przedwcześnie. - Nie zostały wykorzystane wszystkie istniejące możliwości w zakresie pozyskania kapitału na restrukturyzację Huty Szkła Tarnowiec sp. z o.o., w tym rozpoczęcie rozmów z inwestorami branżowymi w przedmiocie restrukturyzacji zobowiązań oraz podwyższenia kapitału zakładowego spółki – napisał w komunikacie zarząd spółki Makora, właściciel Huty Szkła Tarnowiec.

O sprawie będziemy informować na bieżąco.

(gm)

Reklama

Komentarze: 29

Dodaj komentarz Widok:
0
@ Jan
dnia 09.09.2012, 19:34 · Zgłoś
[off topic]
Odpowiedz
0
@ gruby
dnia 08.09.2012, 19:21 · Zgłoś
[...] nie dajcie sie powodzenia
Odpowiedz
1
@ prezes
dnia 07.09.2012, 13:44 · Zgłoś
jeszcze szkoły uratujecie przed likwidacjiom
Odpowiedz
2
@ manek
dnia 07.09.2012, 14:28 · Zgłoś
Słuszny wniosek. Ale niech "prezes" wróci do szkoły po naukę pisania
Odpowiedz
2
@ wujek dobra rada
dnia 08.09.2012, 19:19 · Zgłoś
Róbcie dzieci,to szkoły będą uratowane
Odpowiedz
1
@ xx
dnia 07.09.2012, 13:20 · Zgłoś
ciekawe czy ludzie chociaż dostali pieniądze zaległe i odprawy..
Odpowiedz
1
@ Emilia
dnia 07.09.2012, 13:48 · Zgłoś
Dostali wybrani, reszta walczy w sądzie o swoje. Wiem, bo moja mama tam pracowała.
Odpowiedz
0
@ jx
dnia 21.10.2012, 14:25 · Zgłoś
jacy wybrani?
Odpowiedz
0
@ Najsilniejszy w piaskownicy
dnia 07.09.2012, 10:44 · Zgłoś
Tak wykonał telefon do papieża, Dalajlamy, i Allaha- no i załatwione... W tym tygodniu sprowadzi jeszcze deszcz na Saharę, nakarmi głodujących w Afryce i wpadnie na zebranie [...] w Przasnyszu w weekend. A po stworzeniu świata odpocznie w niedziele.
Odpowiedz
1
@ J23
dnia 07.09.2012, 09:59 · Zgłoś
Zwykle to tak bywa że kiedy zarząd wnioskuje o upadłośc to cała wina i moralna odpowiedzialność na niego spada.Lepiej wycofać wnniosek ,automatycznie spada odpowiedzialność z zarządu,likwiduje się podstawy do postępowań karnych przeciwko członkom zarządu za ich celowe działania na szkodę spółki. Teraz zarząd bedzie czekał i liczył że wierzyciele jak np. banki,dostawcy czy pracownicy zgłoszą wniosek o postępowanie układowe lub o upadłość . Odwołuje się prezesa (specjalnie z małego"p")by zwolnić go z odpowiedzialności za to co w dalszej kolejności się stanie. Doprowadzenie Huty do stanu sprzed kilku miesięcy wydaje sie zbyt kosztochłonne.Po obiektach wyczyszczonych z materiałow, sprzętów i produktów ,goni tylko wiatr i myszy-podobno. Ostrzeżenie dla wszystkich zainteresowanych, nie róbcie sobie nadziei i nie dajcie się kolejny raz nabić w butelkę. Z wyrazami współczucia -Pozdrawiam J23
Odpowiedz
2
@ Rut
dnia 06.09.2012, 23:47 · Zgłoś
Brawo poseł , jeszcze Powalczmy o Gamrat, sprawdzić prywatyzację
Odpowiedz
0
@ luck
dnia 07.09.2012, 14:25 · Zgłoś
Już NIK sprawdzał tę prywatyzację i nic nie znalazł. Protokół z kontroli na stronie www.nik.gov.pl
Odpowiedz
2
@ dragoness
dnia 07.09.2012, 15:49 · Zgłoś
Bo jak się daje w łapę, to się tego nie księguje ;-)
Odpowiedz
-1
@ xas
dnia 06.09.2012, 23:23 · Zgłoś
Bogdan zrobil swoje, i bardzo dobrze
Odpowiedz
0
@ elf
dnia 06.09.2012, 17:20 · Zgłoś
..no i dało sie coś zrobić? - dało się, zgodnie a zasadą " przed użyciem wstrząsnąć" a nie po najmniejszej linii oporu-3xZ- zlikwidować, [...], zniszczyć.Duże uznanie dlą załogi,że potrafiłą się zjednoczyć i "wzięła sprawy w swoje ręce" jak radził nasz były prezydent...
W jedności siła.
Odpowiedz
2
@ pracownik
dnia 06.09.2012, 20:14 · Zgłoś
bardzo się z tego ciesze ale mam kilka pytań;
1jeżeli wycofali upadłość to co z tymi ludzmi którzy nie mają wynagrodzenia przecież funduszu gwarancyjnego już nie będzie.pracownicy już dostali wypowiedzenia.
2.co z ludzmi kturzy skarżą firmę rojal bo sprawy są wygrane tylko firma się odwołała i trzeba trzekać bo inspekcja pracy z wrocławia oraz z krosna stwierdziła że byliśmy pracownikami firmy royal isąd uznał tak samo.
3.dlaczego makora jak to była huta szkła tarnowiec.
4.dlaczego nie produjkują w tym momęcie szkła u siebie tylko w tarnowie .5.pan były prezes Kasprzyk jest właścicielem firmy prawniczej i naprawde niemugł sobie poradzić zumową z firmą rojal.ja naprawdę chcę żeby to ruszyło bo większość ludzi z tego terenu tam pracowało ,szkło jakośćiowo i wykączeniowo było idealne na skale europejską.
Odpowiedz
4
@ odpowiadam
dnia 07.09.2012, 07:56 · Zgłoś
Do pracownik

pkt.3.
Huta w Tarnowcu to nie jest w pełni samodzielne przedsiębiorstwo a jedynie spółka zależna wchodząca w skład grupy kapitałowej Makora Krośnieńska Huta Szkła S.A., wobec czwego to do Makory należą ostateczne rozstrzygnięcia dotyczące jej bytu.
Odpowiedz
0
@ xxxxx
dnia 07.09.2012, 20:05 · Zgłoś
oczy aż bolą od ortografów w Twoim komentarzu...
Odpowiedz
44
@ jucha
dnia 06.09.2012, 14:53 · Zgłoś
Jak biedni okradają bogatych to jest kradzież ale jak bogaci biednych to biznes
Odpowiedz
12
@ pedro
dnia 06.09.2012, 23:31 · Zgłoś
bardzo madry komentaz. Niestety to jest prawda
Odpowiedz
1
@ [...]
dnia 06.09.2012, 14:38 · Zgłoś
Co ma wisieć nie utonie...
Odpowiedz
-2
@ prezes
dnia 06.09.2012, 14:12 · Zgłoś
modliłem sie za was
Odpowiedz
2
@ Emilia
dnia 06.09.2012, 13:54 · Zgłoś
Wszystko jest grubymi nićmi szyte i dobrze przemyślane przez dyrekcję. Natomiast byli pracodawcy muszą nadal sądownie walczyć o świadectwa pracy, bo nawet kuroniówka im się nie należy.
Odpowiedz
0
@ Hutnicy już pracują!!!
dnia 07.09.2012, 18:32 · Zgłoś
Pod nw. linkiem z 5 września jest pełny nw. raport zarządu Makory dla giełdy.

http://gielda.onet.pl/informacja-o-reorganizacji-procesu-produkcji,18522,156547,1,komunikaty-detal

a tam m.in.

„Zarząd Spółki Makora Krośnieńska Huta Szkła S.A. informuje, że zgodnie z zamierzeniami nastąpiła reorganizacja procesu produkcji szkła ręcznie formowanego poprzez przeniesienie realizacji zleceń produkcyjnych do hut prowadzących działalność na terenie województwa podkarpackiego oraz małopolskiego. Produkcja jest realizowana przede wszystkim przez hutników dotychczas zatrudnionych w spółce zależnej Emitenta tj. Hucie Szkła Tarnowiec sp. z o.o. Uruchomienie działalności produkcyjnej w wybranych podmiotach zostało poprzedzone przeprowadzeniem stosownych audytów technologicznych. Zlecenia w zakresie outsourcingu produkcyjnego realizowane są wyłącznie w oparciu o zawarte kontrakty handlowe z kontrahentami zagranicznymi oraz krajowymi. Rozpoczęcie współpracy z hutami dysponującymi adekwatnym potencjałem technologicznym umożliwia Spółce realizację zleceń na rzecz większości z dotychczasowych klientów Grupy Emitenta oraz wznowienie rozmów w sprawie pozyskiwania nowych kontraktów handlowych.’’
Odpowiedz
2
@ hehe
dnia 06.09.2012, 13:35 · Zgłoś
wystraszyli się donosu Rzońcy do prokuratury...
Odpowiedz
0
@ Potrzebna kolejna interwencja p.Posła
dnia 07.09.2012, 18:53 · Zgłoś
Pod nw. linkiem jest zarząd spółki z Poznania, która kupiła Makorę i Tarnowiec

http://www.investcongroup.pl/o-spolce/zespol

A pod poniższym linkiem jest sprawozdanie finansowe tychże inwestorów

http://gpwinfostrefa.pl/GPWIS2/pl/reports/espi/view/208977;jsessionid=WF8ysuaLpg8NBwdtYuramKTU

Z ww.wynika, że na koniec czerwca br. spółka ta miała ponad 14 mln zł straty.

XXXIX. Zysk (strata) netto (zanualizowany) -14 473 6 615 -3 426 1 667

Może warto by Pan Poseł sprawdził ww. czy te ogromne straty to wynik nieudolnej czy też świadomej działalności?!
Odpowiedz
25
@ y
dnia 06.09.2012, 13:28 · Zgłoś
jesteście w stanie wyłączyc tą cholerną reklamę czy nie
Odpowiedz
5
@ jas
dnia 06.09.2012, 14:32 · Zgłoś
Zainstaluj sobie waćpun flasz-blokera, np. adblock pod mozile.
Odpowiedz
2
@ Pijtor
dnia 08.09.2012, 06:50 · Zgłoś
Zainstaluj Operę i wyłącz wtyczki - tak robię od wielu lat :)
Odpowiedz
Dodaj komentarz
Piszesz jako:

Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezgodnych z regulaminem.