Korzystając z portalu Jaslo4u.pl wyrażasz zgodę na użytkowanie mechanizmu plików cookie. Mechanizm ten ma na celu zapewnienie prawidłowego funkcjonowania portalu Jaslo4u.pl. Korzystając ze strony akceptujesz Politykę Prywatności portalu Jasło4u.pl

Jezuita z Argentyny papieżem!

109

115 kardynałów z całego świata wzięło udział w konklawe. Drugiego dnia obrad na papieża wybrany został prymas Argentyny Jorge Mario Bergoglio.

Zdjęcie: www.europapress.es   

Nowy papież przyjął imię Franciszek i jest pierwszym jezuitą wybranym w konklawe. Wybór Argentyńczyka na głowę Kościoła katolickiego jest dużym zaskoczeniem. Franciszek urodził się 17 grudnia 1936 r. To Jan Paweł II w lutym 2001 r. wyniósł go do godności kardynalskiej. Po śmierci papieża Polaka w 2005 r. kardynał Bergoglio wymieniany był jako jeden z faworytów do godności głowy Kościoła.

Nowy papież pojawił się na balkonie Bazyliki Świętego Piotra po godzinie 20.00. Pozdrowił zebranych na Placu Świętego Piotra tymi słowami - Bracia i siostry, dobry wieczór – powiedział – Obowiązkiem konklawe jest danie wam biskupa Rzymu. Bracia kardynałowie poszukali go niemal na końcu świata – zaznaczył.

Prosił wiernych o modlitwę za emerytowanego papieża Benedykta XVI. - Módlmy się wszyscy za niego, by Bóg go błogosławił, a Matka Boża strzegła.

Za szczególny gest uznać można prośbę Franciszka do wiernych o modlitwę. - Pomódlcie się za mnie – prosił.

(icz)

Reklama

Komentarze: 107

Dodaj komentarz Widok:
3
@ KK
dnia 17.03.2013, 10:07 · Zgłoś
Wreszcie ktoś zabierze się za tych co zdzierają z drugiego skórę . Czarni Miejcie się na baczności . Papież FRANCISZEK złota i cwaniactwa nie lubi...!
Odpowiedz
0
@ pseudonim
dnia 15.03.2013, 02:05 · Zgłoś
Do "jaślan" - Twoje wiadomości na temat skromności czarnych są nieprawdziwe. Proboszczowie ze Skołyszyna i Żółkowa mogliby wnieść sprawę do sądu o zniesławienie.
Odpowiedz
-1
@ łopservatore
dnia 15.03.2013, 09:05 · Zgłoś
Daj spokój.Ci co te bzdety piszą doskonale zdają sobie sprawę że nikt ich do sądu nie poda bo musiał by się zniżyć do ich poziomu [...] pomówień.
Odpowiedz
0
@ jaślanka
dnia 15.03.2013, 09:07 · Zgłoś
dopóki między księżmi nie będzie jedności i odpowiedniej reakcji ogółu na takie newsy, dopóty komentatorzy pokroju "jaślan" będą się czuć bezkarnie.
Zapracuj sobie na cokolwiek 'Jaślan', to i Ty będziesz błyszczał skromnością
Odpowiedz
4
@ jaślan
dnia 14.03.2013, 22:37 · Zgłoś
Ciekawe co na jego skromność powiedzą nasi, też "skromni" plebani... np. ten ze Skołyszyna, Żółkowa... i inni im podobni.
Odpowiedz
0
@ (L)egia
dnia 14.03.2013, 22:03 · Zgłoś
Viva papa Francesco. God bless His. We invite His to Poland. A teraz po polsku: złośliwe komentarze niektórych forumowiczów wołają o pomstę do nieba.
Jeśli macie jakiś problem, to Wasza sprawa.
Odpowiedz
2
@ Anonim :)
dnia 14.03.2013, 20:32 · Zgłoś
pomimo tego że jest ateistą, mam nadzieje że będzie w stanie stawić czoła niebezpieczeństwom i problemom panującym na swiecie :)
Odpowiedz
1
@ 202
dnia 14.03.2013, 19:27 · Zgłoś
Dajmy człowiekowi wotum zaufania . SPOKOJNIE . A nie [...] bez przyczyny.
Za co? Który TAM jest bez winy . Niech się odezwie. [...]ety pisać to każdy [...] potrafi.
Troszkę Odpowiedzialności, zadumy, zastanowienia. Nauczyli literki klepać . A myśleć nie nauczyli.Ot i co.
Odpowiedz
5
@ nata
dnia 14.03.2013, 18:27 · Zgłoś
Będzie na pewno dobrym papieżem.Jest chyba dobrym człowiekiem,widać to po jego twarzy.Ale przede wszystkim jest skromny,nie w głowie mu bogactwo i inne materialne wartości.Jest naprawdę uczniem Chrystusa z powołania.Oby nam służył jak najdłużej.
Odpowiedz
4
@ samanta
dnia 14.03.2013, 12:41 · Zgłoś
Sven napisz coś o Donaldzie ,o narastającym bezrobociu o upadających zakładach pracy bo zawsze piszesz o [...] i jak można zauważyć tylko ten temat zawsze drążysz . A te twoje opinie znamy już na pamięć .
Odpowiedz
2
@ x
dnia 14.03.2013, 11:30 · Zgłoś
człowieku ,ale ja jestem biedną owieczka,a TY PASTERZEM,który mnie nazywa ujadaczem, to TY Masz za zadanie prowadzić mnie prostą drogą a nie zawiłymi ścieżkami i daj spokój pani Cz bo to wszędzie o tym głośno co dzisiejszy [...] wyczynia
Odpowiedz
1
@ jaślanka
dnia 15.03.2013, 09:17 · Zgłoś
Tobie Bóg dał wolną wolę po to, żebyś umiał rozróżnic i wybrac, a w rezultacie sam mógł dojśc do zbawienia, gdyby Bóg uważał inaczej człowiek nie miałby wolnej woli, a co za tym idzie byłby 'skazany na zbawienie'. Próbuj zbawiac się wskazówkami ks, a nie czekaj, aż Cię ks. za rękę poprowadzi
Odpowiedz
1
@ mózg
dnia 14.03.2013, 11:22 · Zgłoś
A który lub która by swój majatek oddała i jak Sw Franciszek biedakiem została.
Pic szklanki wody byście nie podali o kasie nie wspomne .
Pani I CZ mogła przemyslec jaki artykuł zamieszcza

do rozsierdzonych ujadaczy.
Odpowiedz
2
@ a tak obiektywnie
dnia 14.03.2013, 10:52 · Zgłoś
dzisiaj na większosci portali info jest nota,iż jest to wielka szansa dla odbudowy Kościoła to zacznijmy obsewować jak tą szansę wykorzystują nasi najbliżsi przedstawiciele KOściola i wówczas zmienimy zdanie i rzeczywiście stanie się cud jak za dawnych czasów a nie zwykły materializm pod przykrywką religii
Odpowiedz
2
@ lalalala
dnia 14.03.2013, 10:08 · Zgłoś
Wiesz co "ICZ"...naprawde moglabys sobie odpuscic taki temat albo przynajmniej zablokowalabys dodawanie tych mądrych komentarzy...
Odpowiedz
-2
@ łodyniec
dnia 14.03.2013, 10:16 · Zgłoś
to po co się udzielasz ? wolność słowa mamy więc każdy może się wypowiedzieć jak chce :P
Odpowiedz
4
@ x
dnia 14.03.2013, 10:21 · Zgłoś
a dlaczego niby blokować,przecież to prawda,że św Franciszek był ubogim i teraz chrześcijanie oczekują naśladownictwa w jego najbliższym otoczeniu
Odpowiedz
6
@ x
dnia 14.03.2013, 10:27 · Zgłoś
i dodam ,że nie trzeba sięgać ,az po RYDZYKA wystarczy spojrzeć w swoim otoczeniu na poziom życia proboszcza,katechety,organistyitp itp... I kto tu mówi o powołaniu do służenia BOGU
Odpowiedz
0
@ zawieszony
dnia 14.03.2013, 09:45 · Zgłoś
a ja mysłe że obecny papież każę majątek rydzyka i pozostałych księży rozdać naprawdę potrzebującym ,tego mu życzę
Odpowiedz
3
@ Franciszek
dnia 14.03.2013, 09:43 · Zgłoś
Jezuita ? - Zakon jezuitów zasłynął w okresie tzw. Świętej Inkwizycji jako najbardziej
zaciekły w zwalczaniu przeciwników kościoła . Z dumą nosił nazwę " psy "
świętego oficjum .. Panie redaktorze , trochę szacunku do historii - Tej prawdziwej .
Odpowiedz
2
@ l.
dnia 14.03.2013, 11:20 · Zgłoś
Jesteś niedokształcony.Jezuici są odpowiedzią kościoła na reformację dopiero...
Co zaś do "psów" - chodzi ci chyba o Dominikanów których nazwę złośliwi ze względu na ich współpracę z inkwizycją tłumaczyli jako domini cannes (psy pańskie)...
Odpowiedz
3
@ franko
dnia 14.03.2013, 14:34 · Zgłoś
nie jezuici zasłynęli inkwizytorską gorliwością, tylko poczciwi benedyktyni;) a jezuitom opinię zepsuli romantycy, ze względu na sposób nauczania w szkołach jezuickich
Odpowiedz
3
@ Franciszek
dnia 14.03.2013, 17:57 · Zgłoś
Jak to dobrze , że potrafimy jeszcze toczyć potyczki na argumenty , a nie na
sztachety !! .
Celowo pominąłem Dominikanów po to właśnie byśmy mogli podyskutować ,
a nie " kadzić " same hymny pochwalne i okazywać uwielbienie osobom i
instytucjom , które na przestrzeni wieków pobrudziły sobie ręce krwią swoich
oponentów i przeciwników jedynie słusznej i prawdziwej wiary .

Oba te zakony stanowiły tylko i wyłącznie " wojska watykańskie " do
eliminacji przeciwników kościoła , czyli heretyków .

Nazwa / psy pańskie / odnosząca się do zakonu Dominikanów
absolutnie nie była złośliwa , a wręcz oddawała wojowniczy i okrutny
charakter tego zakonu .

Zresztą Cały Katolicyzm na przestrzeni swojego istnienia był i jest
RELIGIĄ WOJUJĄCA - teraz na szczęście dla inaczej myślących
nie ma stosów świętego oficjum ..
Chociaż jak tak dalej sprawy będą się toczyły / szczególnie w Polsce / ,
to kto wie czy dane mi będzie dożyć 100 lat , tak jak planuję ..

Pozdrawiam .. Franciszek I / papież samozwańczy /
- nie jedyny w dziejach kościoła ..
Odpowiedz
1
@ ADRIAN
dnia 14.03.2013, 09:25 · Zgłoś
http://pl.gloria.tv/?media=341941
dla Naszego Papieża módlmy się za Niego bo wtedy będzie dość silny by sprostać temu wielkiemu wyzwaniu jakie stawia Bóg .
Odpowiedz
2
@ aaa
dnia 14.03.2013, 09:23 · Zgłoś
komu więcej dano od tego się więcej wymaga więc może ci bogaci mają tyle by dzielić się ale czy to robią Bóg im dał smykałke do biznesu zdrowie urodę i mase innych talentów więc swoich sukcesów nie zawdzięczają tylko sobie chodź są tacy co się dzielą
Odpowiedz
4
@ nairda
dnia 14.03.2013, 09:20 · Zgłoś
a co robia żądzący premier posłowie ze swoimi odprawami furami nagrodami ? co robią celebryci i ludzie bogaci którzy mają pieniądze może nawet twój sąsiad bo zawsze obok nas jest ktoś kto potrzebuje pomocy pytanie czy go zauważamy ale nawet nie mając kasy mozna ofiarować coś cenniejszego modlitwe jak ty janie zaczniesz sie dzielić i ci co cię otaczają to wtedy możemy oceniać innych. Może dozyjemy takich czasów że bedzie sprawiedliwie ale wtedy każdy z Nas musiałby być jak św Franciszek oto jest odpowiedź
Odpowiedz
7
@ x
dnia 14.03.2013, 10:07 · Zgłoś
a pisze się rządzący,a nie żądzący i dlaczego mieszacie politykę z kościołem.Kościół ma inne zadania i faktem jest iż ci co nawołują do pokory i ubóstwa sami korzystają tylko z dobrodziejstw tego świata.Wszystko załatwiają po znajomościach i układach dla siebie i rodzinki ,a tacy niby święci bo czytają PISMO ŚWIĘTE
Odpowiedz
5
@ jan
dnia 14.03.2013, 09:07 · Zgłoś
Św. Franciszek nic nie miał gdyz wszystko rozdal ubogim. Co Papież zrobi z Rydzykiem i jego majątkie czy każe sprzedać i rozdać ubogim. A co zrobią nasi kardynalowie ,biskupi prałaci zem swoimi furami??? Ot to jest pytanie
Odpowiedz
4
@ nairda
dnia 14.03.2013, 09:03 · Zgłoś
najbardziej ranią takie komentarze jak dali abemus [...] woon jesli zostaliście ochrzczeni to jesteście częscią Kościoła więc i to wydarzenia Was dotyczy a kiepski to ptaszek który robi do swojego gniazdka wnioski wyciągnijcie sami co do komentarza seven o modły w 1939r były ale Bóg dał człowiekowi wolną wole i nie zmieni całego świata dlatego że ludzie żle robią zreszta zapominasz jak wiele ludzi pomogło innym podczas wojny i do dziś żyją choćby nasz JP2 wystarczyło oglądnać chodź jeden film o nim z czasów wojny ale i jego przyjaciel który był żydem i wielu wileu innych więc chyba modlitwy nie poszły na marne co do tego że Nasz obecny Papież jest staruszkiem to nic nie zmienia może własnie On sobie poradzi z problemami całego świata pomimo wieku przecież Jan 23 miał też tyle lat a zwołał sobór watykański 2 a Mojżesz też staruszek wyprowadził lud wybrany z egiptu JP2 przeżył zamach i znalazłoby się pewnie jeszcze mase innych przykładów bo to Bóg daje siłę cżłowiekowi by sprostał zadaniu które przed nim stawia dlatego cieszmy się że mamy Papieża i zwracając uwagę na jego wczorajszy gest gdy się pokłonił i prosił Nas o modlitwe On jest też tylko cżłowiekiem i popełnia błedy dlatego w pokorze prosi Nas byśmy go wspierali na tej trudnej drodze ale również modlili się za siebie nawzajem dlatego co których wymieliłem macie moją modlitwe . Deo Gratias
Odpowiedz
3
@ bodo
dnia 14.03.2013, 08:57 · Zgłoś
Tylko się cieszyć, to nie ma znaczenia czarny czy biały z Afryki czy z Europy,ważne żeby był człowiekiem głębokiej wiary. Bug pokazał ze media mogą spekulował, ludzie robić zakłady, kto będzie papieżem a On ma własne plany. I jeszcze jedno do nogh- został też Papierzem żeby eis modlić za takich jak ty.
Odpowiedz
8
@ JAD
dnia 14.03.2013, 07:55 · Zgłoś
No, takich [...] ludzi z takimi kometarzami szkoda ze nie widze.
Oj, ten Papież ma o co się modlić i co robic.
Na coś lepszego w tym kraju nie ma co liczyć, do póki jest takie myślenie oj,
Pan Bóg długo tej jasielskiej stronie z forum nie pobłogosławi, tryskacie jadem,
poziom inteligęncji 0 .
Dobrobyt i nienawiśc wam przysłania to wszystko, co jest piekne .
Tak na prawdę to jesteście bogaczami z pustymi torbami.
Odpowiedz
6
@ stary
dnia 14.03.2013, 07:34 · Zgłoś
nasz [...] pójdzie w jego ślady i zacznie skromnie żyć a młodzi przestaną odchodzić od kościoła ?,jest nadzieja że tak się stanie.
Odpowiedz
-10
@ hetero
dnia 14.03.2013, 07:31 · Zgłoś
Żeby udźwignąć problemy świata, nie można być 78- letnim starcem. Jak Tusk podniósł wiek emerytalny do 67 lat, to taki był zgiełk kościoła i jemu poddanych owieczek pisowskich, że ho, ho...! A teraz mało [...] z radości nie dostaną?!
Odpowiedz
8
@ obserwatorr
dnia 14.03.2013, 05:36 · Zgłoś
Boze blogoslaw nowemu papiezowi niech podaza sladami Jana Pawla Drugiego.
Odpowiedz
-9
@ łodyniec
dnia 14.03.2013, 10:15 · Zgłoś
ble ble ble ... sie spuszczacie nad nim jak nad Dodą w latach świetności...
Odpowiedz
0
@ My się poznały z krasińskiego
dnia 13.03.2013, 23:31 · Zgłoś
Wygląda jak Dyzio i wkrótce będziemy mieć nowe konklawe!!!A co do Dyzia to skończy jak wkrótce Rumiany!!!
Odpowiedz
9
@ jaslanka
dnia 13.03.2013, 23:30 · Zgłoś
ty seven [...],zgłoś się do lekarza - weterynarza, bo ci głowę chyba [...] sprezentował ,jak się z nim bodłeś siedząc w szkole w oślej ławie i taki jesteś teraz w tych swoich komentarzach beznadziejny. Życzę wymiany [...] oślego na kapuściany.
Odpowiedz
5
@ normalny
dnia 14.03.2013, 10:25 · Zgłoś
to sven chodził do szkoły chyba do s.p. nr.5
Odpowiedz
2
@ AUDI
dnia 14.03.2013, 19:22 · Zgłoś
Macie jakieś podejrzenia skąd może być sven?
Odpowiedz
-3
@ k88
dnia 13.03.2013, 23:27 · Zgłoś
Daj spokój z wiki bo już wszysko poedytowali, masz tu link do archiwum ze wzmianką o tym że donosił wojskowym na księży:http://web.archive.org/web/20130128075835/http://pl.wikipedia.org/wiki/Jorge_Bergoglio
Odpowiedz
1
@ l.
dnia 14.03.2013, 00:12 · Zgłoś
Może i poedytowali w Polsce,ale:
http://en.wikipedia.org/wiki/Superior_General_of_the_Society_of_Jesus
Inne źródła:
http://www.cvx-clc.net/reportsFiles/documents/with_clclebanon.pdf
http://thefreedomreport.us/?p=7614
http://www.africamission-mafr.org/election_sj.htm

Obecnym "Czarnym Papieżem" jest Adolfo Nicolás,przed nim był Peter Hans Kolvenbach...

A teraz zażyj swoją porcję sulpirydu,rispoleptu czy co tam ci przepisali na tą twoją schizofrenię paranoidalną (wiem o tych lekach z netu) i nie mieszaj ludziom w głowach...
Odpowiedz
-1
@ pseudomin mój
dnia 14.03.2013, 21:52 · Zgłoś
taaa, z netu ...;) bujać to my...
Odpowiedz
-14
@ k88
dnia 13.03.2013, 23:17 · Zgłoś
A wiecie jak do dzisiaj Jezuici nazywali Jorge Mario Bergoglio? Nazywali go czarnym papieżem jak kazdego przywódcę zakonu Jezuitów. A i nasz nowy papież ma niechlubna przeszłość,w przeszłości wydawał lewicowych księży w argentynie. Poszukajcie w archiwum wiki bo z głównej strony juz wycięto ten akapit.
Odpowiedz
9
@ l.
dnia 13.03.2013, 23:22 · Zgłoś
Żadnym "czarnym papieżem nie był". Masz tu wypis z wikipedii generałów zakonu jezuitów: http://pl.wikipedia.org/wiki/Generałowie_zakonu_jezuitów

I przestań rozgłaszać chore teorie spiskowe,po co mącisz ludziom w głowach ?
Odpowiedz
16
@ traper3
dnia 13.03.2013, 23:09 · Zgłoś
Fajnie, że juz został wybrany Nowy Papiez ten sprawia wrażenie takiego sympatycznego czlowieka życzę mu dużo dużo zdrówka bo to jest najwazniejsze w życiu :-)
Odpowiedz
-15
@ łodyniec
dnia 14.03.2013, 10:13 · Zgłoś
długo nie pociągnie więc szkoda inwestować w niego życzenie hihihi
Odpowiedz
2
@ Kardynał Cosiedziwisz
dnia 13.03.2013, 22:56 · Zgłoś
Osobiście głębioko wierzę, jak i cały Sobniowski lud, że za 10, 15 lat doczekamy słów kardynała protodiakona:
Annuntio vobis gaudium magnum: habemus Papam,
Eminentissimum ac reverendissimum Dominum,
Cardinale PUTYRA.
Z całego serca życzę tego całemu Światu.
Odpowiedz
7
@ aga
dnia 13.03.2013, 23:20 · Zgłoś
ale sie usmialm ,haha:P
Odpowiedz
4
@ Kardynał Cosiedziwisz
dnia 14.03.2013, 14:09 · Zgłoś
Śmiech to zdrowie. Nie żałuj sobie. Ale pamiętaj...Jeśli okarze się, że jesteś z Sobniowa, to twój kardynał rzuci na Ciebie klątwe i [...]...Ludzki jad, błogosławionych co nie widzieli a uwierzyli i są z Sobniowa, Cię zabije, albo [...] Cię swoimi różańcami w ataku fanatycznego uniesienia.
I nie chcę nic słuchać o zadnym [...].
Odpowiedz
1
@ Jaślok
dnia 14.03.2013, 14:48 · Zgłoś
OkaŻe, [...] przedsiębiorco z jedynkami!!!
Odpowiedz
-1
@ CabbanosoParówka
dnia 14.03.2013, 15:09 · Zgłoś
Jest moderator. Tak myślałem, że się odezwiesz. Urlop ??? Czy wy Anglicy macie dziś jakieś święto ??? Boxing Day???Czy dzień oświeconego kulturowo i światopoglądowo Polaka na saksach w JUKEJ ???
Wiem...Żartuje. Wy Anglicy z Polski macie internet w swoich IPhone9S. My w Play w jasielskim [...] mamy szrot po Anglikach czyli 4 i 5.
Zadałem kilka pytań, ale proszę Cie nie odpowiadaj.
I nie poprawiaj moich błędów ortograficznych, zwłaszcza na forum jasło4u. To syzyfowa praca.
Odpowiedz
2
@ Jaślok
dnia 14.03.2013, 19:41 · Zgłoś
Na urlopie nie korzysta się z internetu? Jesteś [...]. Poproś mamę, żeby zabrała cię przynajmniej raz do roku do ludzi.
Odpowiedz
22
@ xy
dnia 13.03.2013, 22:46 · Zgłoś
Nowy Papież wygląda na bardzo symaptycznego i skromnego człowieka, będzie dobrym Papieżem. Módlmy się za niego, bo nie będzie miał łatwgo zadania, by udźwignąć problemy tego świata.
Odpowiedz
-34
@ Sven
dnia 13.03.2013, 22:54 · Zgłoś
Modły tez były we wrześniu 1939 roku i jak widać nie przyniosły one żadnego rezultaty.

POWTÓRZĘ słowa Józefa Piłsudskiego- ,,Religia jest dla ludzi [...]''
Odpowiedz
-10
@ kłamco czytaj prawdę
dnia 13.03.2013, 23:04 · Zgłoś
Religia jest dla ludzi bez rozumu.
Opis: na podstawie zapiski w dzienniku jego brata Bronisława.
Źródło: Wacław Jędrzewicz, Kronika Józefa Piłsudskiego, s. 26.
Zobacz też: religia
Odpowiedz
-15
@ Sven
dnia 13.03.2013, 23:08 · Zgłoś
... ,,[...]'' ja mam bez cenzury-zrozumiano !
Odpowiedz
7
@ kłamco czytaj prawdę
dnia 13.03.2013, 23:18 · Zgłoś
To te z Piłsudskiego- ty kłamco "Ręka Boża prowadzi mnie i osłania... "
Rzeczpospolita to wielki [...], konstytucja to [...], a posłowie to [...]!
Opis: o sytuacji politycznej w kraju.Piłsudskiego-
Odpowiedz
4
@ Moher
dnia 13.03.2013, 22:42 · Zgłoś
A ja myślałem, że będzie czarny [...] z Afryki bo jeszcze takiego papieża nie było a przeżyłem już kilku.
Odpowiedz
1
@ x
dnia 14.03.2013, 10:07 · Zgłoś
tez mialam taka nadzieje. mlody, a wiek jak wiemy ma znaczenie, sympatyczny i napewno by sie w tej roli sprawdzial.
Odpowiedz
-22
@ Sven
dnia 13.03.2013, 22:39 · Zgłoś
No przyjedzie papież i już 300 milionów euro,a ja zapłacę później 11 złotych za litr benzyny jadąc po drogach z koleinami i dziurami.
Odpowiedz
14
@ JA
dnia 13.03.2013, 23:50 · Zgłoś
tego się nie obawiaj nie będziesz płacił i jezdził , bo sądząc po twoich komentarzach i okropnej nienawiści do wszystkiego i wszystkich którą przejawiasz w swoich komentarzach nie mam na myśli tylko tych pod adresem papieża ... to będziesz siedział sobie w cieplutkiej sali na oddziale psychiatrycznym zamkniętym bo z twoją głową jet coś bardzo nie tak.
Odpowiedz
-4
@ Sven
dnia 14.03.2013, 12:56 · Zgłoś
Umieram ze strachu Warszawa mnie się nie ukłoni bandycka kliko.
Odpowiedz
2
@ JA
dnia 14.03.2013, 17:09 · Zgłoś
sven aż mi cię żal rozpaczliwie potrzebujesz egzorcysty.pomodle sie za ciebie zagubiona "owieczko"
Odpowiedz
3
@ pseudomin mój
dnia 14.03.2013, 21:54 · Zgłoś
SVenuś - to ty masz rower NA BENZYNĘ ? nie może to być...! sprawdź no jeszcze raz
Odpowiedz
11
@ MP2807
dnia 13.03.2013, 22:35 · Zgłoś
Mam nadzieje, że szybko odwiedzi nasz kraj :)
Odpowiedz
-12
@ łodyniec
dnia 14.03.2013, 10:12 · Zgłoś
po co ? po rynty hahaha
Odpowiedz
1
@ MP2807
dnia 14.03.2013, 19:09 · Zgłoś
Buahahahaaa..ależ zabawne - coś Ci nie wyszedł ten żart łodyniec
Odpowiedz
-33
@ Sven
dnia 13.03.2013, 22:34 · Zgłoś
Jak czytam te komentarze pełne słodkich,uniosłych ,,EMOCJI'' to robi mi się niedobrze.
Odpowiedz
20
@ ...
dnia 13.03.2013, 23:02 · Zgłoś
to nie czytaj. po cholere sie tym chwalisz??? znajomych tu przez to nie znajdziesz
Odpowiedz
11
@ do svena
dnia 14.03.2013, 09:04 · Zgłoś
sven tobie jak byłeś mały to mamusia musiała ciasną czapeczkę zakładać bo ci się mózg nie rozwinął
Odpowiedz
12
@ Kosciolowy
dnia 13.03.2013, 22:34 · Zgłoś
Sven A po co do kosciola chodzisz?? Ostatnio widzialam cie .. daruj sobie te swoje zbedne puste komentarze.. Prosze.
Odpowiedz
-34
@ Sven
dnia 13.03.2013, 22:37 · Zgłoś
Ostatnio w kościele byłem w zeszłym roku na pogrzebie sąsiada z kimś chyba mnie mylisz.
Odpowiedz
-32
@ Sven
dnia 13.03.2013, 22:32 · Zgłoś
...Zresztą chyba nikt normalny w Jaśle nie zaprzeczy,że rządzi tu [...] dlatego jest taki wszechobecny dobrobyt.
Odpowiedz
32
@ ;; :(
dnia 13.03.2013, 22:32 · Zgłoś
Skromnie, krótko i na temat. Pozdrowił wszystkich , prosząc o modlitwe za nim .. i Fajnie. . . i tak jak wspomnial _ z konca swiata.. Jak kolega wyzej wspomnial . ogromny ciezar wzial na swoje barki.. Zdrowia , .. Niech [...] ma go w opiece ..
Odpowiedz
-46
@ Sven
dnia 13.03.2013, 22:31 · Zgłoś
Założę się,że Dziwisz już jutro wyjedzie z zaproszeniem przyjazdu do Polski,a podatnik sypnie z 3000 milionów euro na przygotowania miło przecież rządzić się cudzym szmalem,a potem niema na szpitale,na szkoły,na ludzi...

Widać spuścizna Perona pod pręgierzem Niemców nadal posiada istotną moc nadawania swoich ludzi w różnych miejscach na świecie.
Odpowiedz
51
@ lolus
dnia 13.03.2013, 22:27 · Zgłoś
Fajny , skromny chłopina. Wziąl na swoje barki ogromny ciężar . . Szacunek dla niego ze podjął sie tak ogromnego wyzwania .
I nie obrażajmy go. Podejdzmy do niego z szacunkiem, tak jak cały swiat podszedł do naszego Papieża " Jana Pawła II " Tylko sily, i wytrwania Życzę .
Odpowiedz
23
@ rochu
dnia 13.03.2013, 22:24 · Zgłoś
cudowny człowiek taki jak jan paweł ii
Odpowiedz
-4
@ polonistka
dnia 14.03.2013, 09:50 · Zgłoś
Wstrzymaj się z pochwałami dnia przed zachodem słońca
Odpowiedz
22
@ Cogito
dnia 13.03.2013, 22:22 · Zgłoś
a może jak jego parton, Św. Franciszek, porzuci bogactwo i będzie żył w miłości, braterstwie, miłosierdziu dla biedaków i ubóstwie?
Odpowiedz
5
@ l.
dnia 13.03.2013, 23:19 · Zgłoś
Zbyt wielu takich rzeczy bym po nim nie oczekiwał,ale faktycznie nie ma on jakiegoś zamiłowania do ostentacyjnego bogactwa i jako biskup radził sobie bez służby.
Odpowiedz
0
@ krys
dnia 16.03.2013, 12:10 · Zgłoś
Biedakom wiązkę słomy do [...], by nie chorowali i nie leczyli się za moje pieniądze.
Odpowiedz
46
@ SZLACHCIC
dnia 13.03.2013, 22:19 · Zgłoś
Jestem głęboko przekonany że to będzie NASZ papież ...gratulacje dla Argentyny , dla niech to tak samo ważne jak dla nas wybór Wojtyły w 1978 ...
Odpowiedz
-19
@ łodyniec
dnia 14.03.2013, 09:25 · Zgłoś
no co ty nie powiesz ...
Odpowiedz
37
@ xx
dnia 13.03.2013, 22:16 · Zgłoś
a co to za różnica..młody czy stary.. ważne żeby był dobrym Papieżem, ten człowiek wydaje się być dobrym kandydatem, bardzo skromnym ,oglądałem program o nim. Nie woził się jako biskup, kardynał mercedesami czy lexusami jak co niektórzy.. jeździł autobusami, komunikacją miejską, żył skromnie jak zwykły człowiek, ma podobny charakter do Jana Pawła II
Odpowiedz
0
@ xxx
dnia 13.03.2013, 22:09 · Zgłoś
no tak ale czy nie powinni wybrac młodzego np koło 50
Odpowiedz
28
@ JKS_1910
dnia 13.03.2013, 22:01 · Zgłoś
Będzie dobrym Papieżem;)
Odpowiedz
6
@ Katolik
dnia 13.03.2013, 21:56 · Zgłoś
Pozdrawiam goraco!
Odpowiedz
-3
@ łodyniec
dnia 14.03.2013, 09:22 · Zgłoś
Kogo ? Bo on tzn ten na zdjęciu ma [...] twoje pozdrowienia ,tak samo jak i Ciebie :P
Odpowiedz
37
@ re
dnia 13.03.2013, 21:40 · Zgłoś
13.03.2013 ??? Suma cyfr też 13. Niby nic to nie znaczy, ale...!
Odpowiedz
5
@ Franek L
dnia 13.03.2013, 22:17 · Zgłoś
kurcze racja...
Odpowiedz
8
@ l.
dnia 13.03.2013, 23:18 · Zgłoś
No nie no,już z tymi teoriami spiskowymi kombinujecie... Oszołomstwa nigdy dosyć...
Odpowiedz
-2
@ Jaślok
dnia 14.03.2013, 07:54 · Zgłoś
To jeszcze nic. Czytając datę od końca, jak w odbiciu lustrzanym, otrzymujemy tekst:

EIOS.EO.EI

Można to tłumaczyć jako ejoseoei, słowa wypowiedziane przez człowieka, który z oparzonym językiem pytał: jest mleko ej?.

Znak nad znaki!!!
Odpowiedz
-131
@ obawiający się
dnia 13.03.2013, 21:24 · Zgłoś
Ja mam tylko nadzieję, że nikt z POlskich "mądrych" nie wpadnie na pomysł zapraszać go do naszego kraju.
Odpowiedz
107
@ JKS
dnia 13.03.2013, 21:32 · Zgłoś
A to niby dlaczego?Bo ty jesteś głupcem to wszyscy mają tez nimi być?Oby udźwignął problemy tego świata bo łatwe to nie będzie.
Odpowiedz
93
@ klik
dnia 13.03.2013, 21:51 · Zgłoś
taki troche podobny do naszego JPII:) ale ogolnie fajnie:) oby mu zdrowie słuzyło jak najdłuzej:)
Odpowiedz
58
@ mala317
dnia 13.03.2013, 21:59 · Zgłoś
Bardzo mądrze napisane! Popieram i modlę się za nowego Papieża.
Odpowiedz
54
@ :)
dnia 13.03.2013, 23:08 · Zgłoś
Jak tylko nowy papież pojawił się w oknie, moje zdanie było następujące: "Ale podobny do naszego papieża" ;)
Jak go tylko zobaczyłam, wysłuchałam, to jakoś się na sercu cieplej zrobiło.
Odpowiedz
-31
@ Franciszek
dnia 14.03.2013, 10:52 · Zgłoś
Mnie natomiast ten komentarz zwalił z nóg !!! .
Wojtyła cofnął cywilizację o 200lat wstecz .
Polskę zaś uczynił poddanym Watykanu w każdej dziedzinie .
Zapanowało wstecznictwo , szerzy się wiara w mity , gusła , ukrywanie
księży [...] - w niedługim czasie ponownie będziemy musieli uwierzyć ,
że Słońce obraca się wokół Ziemi . Jednym słowem powrót do średniowiecza ..
Odpowiedz
-2
@ obawiający się
dnia 14.03.2013, 12:53 · Zgłoś
Z bardzo prostego powodu: bo nas na to nie stać! Zwolnienia wkoło, rosnące bezrobocie a my wydamy kilkadziesiąt milionów na wizytę nowego Papieża?! Absurd...
Odpowiedz
-43
@ l.
dnia 13.03.2013, 21:20 · Zgłoś
[...] - nie. Biały.
Piotr - nie. Franciszek.
Niniejszym "koniec świata od papieży" możemy chyba uznać za odroczony :)
No chyba,że problemem jest,że to akurat Jezuita...
Odpowiedz
29
@ ja
dnia 13.03.2013, 23:02 · Zgłoś
Ciesze się że mamy Papierza. Pozdrawiam
Odpowiedz
-15
@ nogh
dnia 14.03.2013, 06:47 · Zgłoś
Ciekawe po co taki artykuł dodajacie? Przypuszczam że dla żadnego człowieka czytającego te artykuł nie była to nowość! BRAK TEMATÓW zmusza do pisania o byle czym !
Odpowiedz
-5
@ polonistka
dnia 14.03.2013, 09:49 · Zgłoś
Dziecko,ortografia,ortografia
Odpowiedz
-5
@ aaaaa
dnia 14.03.2013, 10:37 · Zgłoś
W przepowiedni jest napisane "Piotr Rzymianin" a nie wprost że papież będzie miał imię Piotr. Wybrany papież ma włoskie korzenie więc może coś w tym jest..
Odpowiedz
2
@ l.
dnia 14.03.2013, 11:23 · Zgłoś
Ech właśnie widać,że jak się uprzecie... - Ale miał być "bardzo młody papież" a ten ma 76 lat ! :P
Odpowiedz
14
@ dobro dobro
dnia 14.03.2013, 11:39 · Zgłoś
Ma coś w sobie pozytywnego - oby dał radę choć trochę wpłynąć na ludzkie myślenie
Odpowiedz
3
@ lol
dnia 14.03.2013, 15:41 · Zgłoś
a ja się zastanawiam, co ten news ma w ogóle wspólnego z Jasłem?
Odpowiedz
Dodaj komentarz
Piszesz jako:

Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezgodnych z regulaminem.