Korzystając z portalu Jaslo4u.pl wyrażasz zgodę na użytkowanie mechanizmu plików cookie. Mechanizm ten ma na celu zapewnienie prawidłowego funkcjonowania portalu Jaslo4u.pl. Korzystając ze strony akceptujesz Politykę Prywatności portalu Jasło4u.pl

Jubileusz 70-lecia Szkoły Podstawowej im. Macieja Rataja w Opaciu

10

27 października odbyły się obchody Jubileuszu 70 - lecia Szkoły Podstawowej im. Macieja Rataja w Opaciu. Uroczystości rozpoczęły się o godz. 10.00 mszą św. koncelebrowaną przez księdza.

Wiesława Willera, księdza Stanisława Bałuckiego i księdza Ryszarda Brudzisza w kościele
pw. Imienia Maryi w Bączalu Dolnym. Po mszy św. wszyscy udali się do szkoły, gdzie została zaprezentowana część artystyczna przygotowana przez uczniów szkoły podstawowej, jej absolwentów oraz młodzież Społecznego Gimnazjum w Opaciu.

Część oficjalną rozpoczęła przemówieniem Dyrektor Szkoły Podstawowej w Opaciu -
pani Ewa Marchewka, która na wstępie powitała przybyłych gości, m.in. przedstawiciela
Podkarpackiego Kuratora Oświaty w Rzeszowie, panią wizytator Jolantę Strzępek,
reprezentanta Posła RP pana Bogdana Rzońcy - pana Mateusza Lechwara, Wójta Gminy
Jasło pana Stanisława Pankiewicza, księdza proboszcza Wiesława Willera, księdza
proboszcza Stanisława Bałuckiego i księdza Ryszarda Brudzisza, Radnego Rady Powiatu
pana Tadeusza Gorgosza, radnych Gminy Jasło, byłych dyrektorów Szkoły Podstawowej w
Opaciu, dyrektorów szkół z Gminy Jasło, rodziców, uczniów i absolwentów oraz wszystkich
zaproszonych gości.

Następnie pani dyrektor przekazała głos uczniom, którzy zaprezentowali się w oryginalnym programie artystycznym przygotowanym przez panie: Annę Kaszowicz - Rumińską, Anetę Barzyk, Marię Witalis i pana Piotra Chochoła. Młodzi wykonawcy przypomnieli zgromadzonym czasy powstawania szkoły, jej losy od roku 1942 aż do dnia dzisiejszego. Przedstawieniu towarzyszyła interesująca prezentacja multimedialna nawiązująca do treści występów.

Po części artystycznej głos zabrała pani dyrektor, która mówiła o przemijającym czasie,
podkreślając, jak ważną rolę w życiu każdego człowieka pełni pierwsza szkoła. Życzyła, żeby „ … szkoła była dla wszystkich miejscem przyjaznym, by nadal piękniała i abyśmy zawsze z uśmiechem przekraczali jej próg”.

Potem był - wzruszający dla wszystkich - moment składania podziękowań zasłużonym,
byłym dyrektorom Szkoły Podstawowej w Opaciu. Otrzymali je m.in. pełniąca tę funkcję
przez 30 lat pani Genowefa Wójcik oraz pan Marian Szarek, który napisał monografię szkoły.

Następnie głos zabrali zaproszeni goście. Przemawiał Wójt Gminy Jasło pan Stanisław
Pankiewicz, Radny Rady Powiatu pan Tadeusz Gorgosz, pani wizytator Jolanta Strzępek,
przewodniczący Rady Rodziców pan Marek Łyszczarz, został także odczytany list Posła RP
pana Bogdana Rzońcy.

Na koniec pani dyrektor podziękowała wszystkim za przybycie i zaprosiła do
zwiedzania wystawy pod hasłem „ Mamy swoje korzenie”. Uroczystość uświetniona obecnością wielu wspaniałych gości przywołała wspomnienia, pozwoliła choć na moment powrócić do pięknych, dawnych czasów.
Pamiątkowe zdjęcia robione z byłymi wychowawcami, absolwentami oraz rozmowy
przypomniały chwile spędzone w murach tej szkoły.

SP Opacie

Reklama

Komentarze: 10

Dodaj komentarz Widok:
1
@ Parly
dnia 05.11.2012, 15:44 · Zgłoś
Wreszcie 70 lat. BRAWO!!!
Odpowiedz
0
@ Cenzor
dnia 30.10.2012, 19:41 · Zgłoś
[off topic]
Odpowiedz
0
@ wuwuo
dnia 30.10.2012, 19:29 · Zgłoś
"przez księdza Wiesława Willera..."
ktos podzielil tekst umiejetnie :)

pozdrawaiam SP w Opaciu :)
Odpowiedz
-1
@ Sven
dnia 30.10.2012, 20:00 · Zgłoś
To oczywiste,że podzielony tekst przecież [...] ma władzę w Polsce
Odpowiedz
-1
@ Sven
dnia 30.10.2012, 19:09 · Zgłoś
[off topic]
Odpowiedz
2
@ XYZ
dnia 30.10.2012, 17:59 · Zgłoś
"Uroczystości rozpoczęły się o godz. 10.00 mszą św. koncelebrowaną przez księdza." - Ciekawe kto to pisał przecież msze św zawsze odprawia ksiądz przynajmniej u nas:))) więc niepotrzebny jest dopisek PRZEZ KSIĘDZA.
Odpowiedz
3
@ War-Hlok
dnia 30.10.2012, 15:42 · Zgłoś
Burmistrzowie i inne grube [...] mają to wszystko głęboko w [...]. I tak zlikwidują ją za parę lat.
Odpowiedz
3
@ Paweł
dnia 30.10.2012, 14:34 · Zgłoś
Brawo 70 lat tak trzymac. Pozdrawiam wszystkich nauczycieli.
Odpowiedz
-2
@ likwidator
dnia 30.10.2012, 10:21 · Zgłoś
ta nuczycieleczka w tym niebiskim fajna sztuka :)
Odpowiedz
-6
@ XYZ
dnia 30.10.2012, 17:58 · Zgłoś
I chyba tylko ta;)
Odpowiedz
Dodaj komentarz
Piszesz jako:

Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezgodnych z regulaminem.