Strona główna

„Judo to nieustająca lekcja życia”

14
Napisany dnia: 18.07.2017, 08:23 , Tagi: Judo, Jasło

Oczywiście cały czas w naszym klubie trwa praca z dziećmi i młodzieżą, którzy chcą doskonalić swoje umiejętności związane z judo. Przez ostatni rok coraz więcej dzieci zapisuje się do poszczególnych grup. Nie chcemy, by marnowały się sportowe talenty, chcemy wszystkim dać możliwość od najmłodszych lat trenować w naszym klubie. Jego działalność jest wspaniałą ofertą dla dzieci i młodzieży, propagującą aktywny i zdrowy styl życia, sportowy sposób spędzania wolnego czasu.

Na treningach i w naszych sercach zawsze przyświecają nam najważniejsze wartości i zasady judo: Przez czynienie dobra nawzajem do dobra ogólnego, Maksimum skuteczności przy minimum wysiłku. Ustąp aby zwyciężyć.

Rok szybko minął, ale w pamięci pozostało nam wiele godzin spędzonych na treningach, doskonaleniu technik oraz motywowaniu siebie i przyjaciół z drużyny. Przy wsparciu rodziców, dziadków, rodzeństwa oraz sponsorów pokonujemy codzienne wyrzeczenia, porażki aby osiągnąć zamierzony cel. Jednak najważniejsze dla nas jest to, że wszystko co osiągamy to osiągamy wspólnie. Razem podczas treningów, zabawy, wspólnych wyjazdów, zawodów. Zawsze pamiętamy sport, uśmiech, zabawa, przyjaźń.

Grono tych najmłodszych sportowców naszej „ Judockiej Rodziny”, ciągle się rozrasta. Co roku poznajemy cudownych adeptów, którzy z wielkim zaangażowaniem i zapałem dołączają do nas. Jest to wspaniałe bo należy pamiętać: „ na początku będą Cię pytać, po co to robisz?…później będą pytać jak to zrobiłeś?”.

W sezonie 2016/2017 roku nasi adepci łącznie wywalczyli w zawodach 280 medali (127 złotych, 65 srebrnych i 88 brązowych.

Wszystkie te sukcesy wiążą się z systematyczną pracą trenera Michała Czarneckiego, swoją wiedzę i umiejętności z pasją przekazuje swoim uczniom, czego owocem są liczne medale, jakie zdobywają jego podopieczni w zawodach ogólnopolskich i zagranicznych w różnych grupach wiekowych. Częste wyjazdy na szkolenia, zawody, stroje, nagrody wiążą się niestety z licznymi wydatkami klubu, rodziców oraz naszych sponsorów.

Wszystko to, co osiągnęliśmy w tym roku, to przede wszystkim zasługa wielu ludzi bardzo oddanych klubowi, społeczników, sponsorów, których cieszy sport i rozwój jego działalności. Wiele zadań w minionym roku, było realizowanych dzięki wsparciu naszych sponsorów : Urząd Miasta Jasło, Powiat Jasielski, MGM reklamy, Pizzeria AZYL, APS DATA, SPOŁEM – sieć sklepów, SKATPOL, GRUBCIU - restauracja.

Pamiętajmy „Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”.

Oto sukcesy roku 2016/2017 , którymi chcielibyśmy się pochwalić.

Praca z młodzieżą i poszukiwanie talentów przyniosły wspaniałe indywidualne sukcesy, do których niewątpliwie zaliczyć należy:

na najważniejszych w kraju Mistrzostwach Polski Młodzików i Młodziczek w Judo - w kategorii wagowej do 48 kg- brązowy medal Gabrieli Kwaśny

Sukcesy tegoroczne to również:

Piąte miejsce - Mistrzostw Polski młodziczek – Karoliny Żebrackiej

Brązowy medal - Europejskim Turniej Judo-Ostrawa- Wiktoria Górska

Siódme miejsce - Europejskim Turniej Judo-Ostrawa- Maja Kwaśny

Srebrny medal w Międzynarodowym Turnieju Judo Baltic Cup w Gdyni – Kwaśny Gabriela

Brązowy medal w Pucharze Polski w Suchym Lesie - Kwaśny Gabriela

Srebrny medal w Pucharze Polski w Krakowie – Kwaśny Gabriela

Złoty medal w Międzynarodowym Turnieju Judo w Bardejovie- Kwaśny Gabriela

Ponadto zdobyliśmy: 8 złotych, 4 srebrne i 12 brązowych medali na Pucharach Polski.

W sezonie 2016/2017, nasi adepci uczestniczyli w kilku międzynarodowych turniejach: na terenie Słowacji, Czech i Niemiec. Ponadto nasi zawodnicy brali udział w zawodach i turniejach organizowanych na terenie całej Polski: w Krakowie, Warszawie,, Tuchowie, Poznaniu, Rzeszowie, Krośnie oraz w Jaśle.

Udział w zawodach mistrzowskich oraz turniejach nie kończy naszej pracy w sekcji judo.

W 2016 roku byliśmy organizatorami XVI Międzynarodowego Mikołajkowego Turnieju Judo. Wzięło w nim udział ponad 200 młodych zawodników reprezentujących kluby działające na terenie trzech krajów – Polski, Ukrainy i Słowacji.

Nasz klub był również organizatorem turnieju Judo podczas Międzynarodowego Festiwalu Sportu - Jasło 2017, w którym uczestniczyło około 700 zawodników i zawodniczek z Czech, Niemiec, Kosowa, Albanii, Słowacji, Rumuni, Ukrainy, Macedonii i Węgier, Białorusi

Sezon 2016/2017, obfitował również w wydarzenia poza turniejowe. Byliśmy organizatorami obozu zimowego, w którym uczestniczyło 70 naszych zawodników. Obóz miał na celu popularyzowanie innych sportów, jak np. narciarstwa, jazdy na łyżwach oraz aktywnego spędzania czasu wolnego na świeżym powietrzu. Podstawą było przeciwdziałanie szerzeniu się złych postaw: alkoholizmowi i narkomani poprzez organizowanie zajęć i pogadanek nawiązujących do zdrowego, sportowego spędzania wolnego czasu dzieci i młodzieży. Wspólna integracja członków poprzez wspólne spędzanie czasu na stoku i poza nim, jak i wzajemna pomoc w codziennym życiu obozowym pozwoliła nam również na zintegrowanie dzieci z mniej zamożnych rodzin, pomogła w budowaniu poczucia własnej wartości i postaw moralnych takich jak: odpowiedzialność za siebie i swoje postępki, jak i odpowiedzialność za cały team – solidarna odpowiedzialność. Przynależność do grupy sportowców dodatkowo pozwoliła wyzwolić postawę zdrowego trybu życia i myślenia. Ponadto nasz obóz sportowy miał za zadanie przeciwdziałać często nadużywanym w szkołach zwolnieniom lekarskim z lekcji WF, poprzez szerzenie postawy: więcej sportu na świeżym powietrzu, więcej zabawy to więcej zdrowia fizycznego i psychicznego w okresie zimowym i nie tylko. W okresie letnim, nasz klub zorganizował obóz rekreacyjno-sportowy w Bułgarii, gdzie oprócz sportu i rekreacji nasza młodzież mogła zapoznać się z walorami dziedzictwa kulturowego części Europy.

W imieniu Klubu UKS MOSIR JASŁO – sekcja judo pragnę złożyć serdeczne podziękowania za okazaną pomoc w realizacji naszych inicjatyw w minionym sezonie. Dzięki Państwa zrozumieniu i wsparciu mogły być realizowane przedsięwzięcia na rzecz sportu dzieci i młodzieży naszego klubu. Mamy ogromną satysfakcję że w Państwa osobie znaleźliśmy wspaniałego sojusznika, bez którego nie byłyby możliwe nasze wspólne działania i osiągnięcia.

Dziękujemy i liczymy na dalszą współpracę.

 Do zobaczenia 5 września !!!

Trener Michał Czarnecki

Komentarze Czytelników:
Aby ocenić dany komentarz, wystarczy kliknąć na ikonkę "+" lub "-" w prawym górnym rogu każdego komentarza.
Dodaj nowy komentarz Wybierz sposób wyświetlania komentarzy:
@ Żaku
dnia 18.07.2017, 09:07
Ocena
komentarza:
20
Są jacyś inni trenerzy w tym klubie czy tylko pan Czarnecki bo tak wynika z tego artykułu.Tylko jedną osobą jest widocznie cudotwòrcą a w dodatku jeszcze autorem tekstu.Jakaż skromność.Jakie sukcesy w kategoriach seniorskich mają zawodnicy jasielskiego judo,olimpiada,mistrzostwa świata,Europy,ilu seniorów w kadrze Polski wszak tyle dzieciaków trenuje,tylu rodziców płaci za dzieci,więc zapewne kadra seniorów jest bardzo szeroka.Dlaczego nic na ten temat nie jest napisane?
@ dragoness
dnia 18.07.2017, 13:23
Ocena
komentarza:
-19
Przestań się czepiać, człowieku, dobrze? Idź do klubu i zadaj te wszystkie pytania. Osobiście. I nie zapomnij się przedstawić.
@ odp
dnia 18.07.2017, 15:17
Ocena
komentarza:
0
Niestety brak trenerów, ale serdecznie zapraszamy do współpracy. Bracia Czarneccy posiadaja uprawnienia z zakresu judo a pozostali to proszę ich pytać. Jeśli chodzi o seniorke to niestety nasi podopieczni wyjezdzaja studiować do innych miast i to cieszy że się ksztalca a nie jak inni. Jeśli chodzi o oplaty to 40zl miesiecznie płacą i w tym maja wyjazdy, ubezpieczenie, sprzet i inne atrakcje, ale zawsze możesz przyjść zobaczyć, dopytać i wspomóc. Ze sportowym pozdrowieniem.
@ Kato
dnia 18.07.2017, 20:24
Ocena
komentarza:
8
Prośba o podanie nazwy klubu. Ze sportowym pozdrowieniem.
@ judo
dnia 18.07.2017, 09:31
Ocena
komentarza:
26
Zgadza się! więcej pokory. Fajnie by było napisać uczciwie chociażby o liczbie uczestników biorących udział w zawodach organizowanych przez Pana Michała. Bo w każdym we wspomnianych wydarzeń nie było więcej niż 130 osób. Co do liczby medali to też chyba mocno zawyżona bo musieliby autokarami jeździć na zawody w których brali udział a każdy wie jaką liczbą startowali.
@ dragoness
dnia 18.07.2017, 13:23
Ocena
komentarza:
-16
Jak wyżej.
@ odp
dnia 18.07.2017, 15:24
Ocena
komentarza:
-14
Jeśli chodzi o zawody to jest uczciwie napisane podczas festiwalu, ktory organizatorem byl klub, tyle osob bylo. Jeżeli chodzi o judo to byla taka jak zakładaliśmy. Nie wazna jest ilość, a usmiech dziecka który otrzyma jakąś nagrode za to że podjął sie startu. A jeśli dziecko przyjeżdża na zawody, ktore twaja do 20 i dostanie dyplom lub nie, to i on sie zniechęca i rodzice.
@ Paweł Nastula
dnia 19.07.2017, 09:57
Ocena
komentarza:
15
Sprzedajcie tą hale, zabierzcie dzieciom kimona i też sprzedajcie i wszystko oddajcie Czarnym.
@ Czarni Jasło
dnia 19.07.2017, 20:12
Ocena
komentarza:
-8
Od Czarnych odwal sie bo Nas wasze bratobójcze wojenki nic nie obchodzą. 107 lat daliśmy radę ,damy i teraz a Wy kiście się w swoim sosie.
@ Jaślanin
dnia 19.07.2017, 20:54
Ocena
komentarza:
13
107 lat? Czas wiecznego odpoczynku!
@ Chicago
dnia 19.07.2017, 22:21
Ocena
komentarza:
-15
Duma Jasła to Ten klub bo zakłady upadły,władza się zmieniła a Nasz klub z Jasła z jakim mamy tyle wspomnień trwa.Zawsze będziemy trwać bo Kochamy Czarnych!
@ do Kato
dnia 19.07.2017, 09:57
Ocena
komentarza:
26
Klub nazywa się UKS "MOSiR". Tylko, że Michał Czarnecki sam sobie musi radzić z sekcją judo, a zarząd klubu zajmuje się siatkówką żeńską z opłakanymi rezultatami. Biorą dużą kasę z miasta, która idzie w błoto. Młodzieżowa siatkówka żeńska prawie nie istnieje, a o seniorkach szkoda gadać! Przyśniła się im II liga i kicha.
@ Kato
dnia 21.07.2017, 17:39
Ocena
komentarza:
5
Dziekuje za odwiedz, a Michalowi jak kazdemu trenerowi/trenujacemu i wylewajacemu pot na matach zycze sukcesow i satysfakcji z pracy osiagniec.
@ ???
dnia 22.07.2017, 09:34
Ocena
komentarza:
11
Czy czarni i uks siatkowka oddadza 325ooo zl dotacji?
Dodaj komentarz Jeżeli chcesz, aby Twój nick był wyróżniony żółtym kolorem, po prostu zaloguj się w panelu logowania po prawej stronie
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

Burgery Jasło
Praca w Holandii
 • „Dodatkowe” emocje

   

  Kiedy uchwałę w sprawie wysokości dodatku za wychowawstwo dla nauczycieli przedszkoli zdjęto z porządku obrad podczas ostatniej sesji Rady Miasta Jasła wydawało się, że dwa tygodnie wystarczą do tego, aby wszystkie zainteresowane strony mogły osiągnąć kompromis.

 • Zostań specjalistą w zakresie bezpieczeństwa! Ostatnie dni rekrutacji

 • KBBistro - ALL INCLUSIVE

   

  Wakacje dobiegły końca. Czas błogiej beztroski w nadmorskich kurortach i kąpieli słonecznych w tym sezonie minął. Żadna wakacyjna przygoda nie istnieje, jeśli nie jest podkreślona lokalną kuchnią. U nas lato nadal trwa!

 • 20-letni jaślanin w finale konkursu Mister Polski 2019

  Kamil Mierzwa z Jasła, I Wicemister Podkarpacia przeszedł do finału konkursu Mister Polski 2019. W ostatnim etapie o tytuł powalczy z 28 finalistami. Stawka jest bardzo wysoka, gdyż przez zwycięzcą otwierają się drzwi do zyskania sławy i zrobienia światowej kariery.

 • Podrzucają śmieci na działkę zakładu „Gamrat”

  Ogromna sterta śmieci została złożona na prywatnej działce zakładu „Gamrat”S.A. wzdłuż drogi powiatowej w Trzcinicy. Wśród porzuconych rzeczy są wielkogabarytowe, ale również farby, czy zabawki...

 • W Trzcinicy znaleziono szczątki kobiety

  Na terenie prywatnej posesji w Trzcinicy, gdzie przyjmowane są gruz i ziemia znaleziono kości najprawdopodobniej kobiety, łańcuszek, odzież i fragment trumny. Sprawą zajęła się prokuratura, która wszczęła dochodzenie w tej sprawie. Biegły z zakresu medycyny sądowej ma wydać opinię na temat wieku znalezionych ludzkich szczątków.

 • Uczczono pamięć ofiar stalinizmu

   

  W Jaśle odbyły się dzisiaj uroczystości Dnia Sybiraka. Przypada on w rocznicę agresji sowieckiej na Polskę. Pod pomnikiem „Golgoty Wschodu” złożono kwiaty i zapalono znicze upamiętniając ofiary zbrodniczego reżimu.

 • Co czeka pasażerów pociągu do Krynicy?

   

  Kiedy opadł już kurz po pojawieniu się informacji o próbnym kursie pociągu do Krynicy, zainteresowani skorzystaniem z tego połączenia mieszkańcy Jasła i okolic zaczęli żądać bardziej szczegółowych danych na jego temat. Pytają oni o sposób dystrybucji biletów, czy też szczegółowy rozkład jazdy. Dzisiaj na wiele z nich znamy już odpowiedzi.  

 • Droga połączy dwa ronda

  W przyszłym roku zostanie oddany do użytku nowy odcinek drogi wojewódzkiej 992 w Jaśle łączący dwa ronda na osiedlach Górka Klasztorna i Żółków. Wykonawca wszedł już na teren budowy i rozpoczął pierwsze prace geodezyjne dotyczące wytyczenia trasy oraz pasa drogowego. Inwestycja opiewa na blisko 27 mln zł.

 • Pies nie umarł z głodu. Sprawę umorzono

  W lipcu br. we Wrocance w stodole znaleziono martwego psa przywiązanego do łańcucha. Przyczyną śmieci zwierzęcia była niewydolność krążeniowo-oddechowa o charakterze przewlekłym.

 • 17-latek odpowie za potrącenie pieszego ze skutkiem śmiertelnym

  W miniony piątek do Sądu Rejonowego w Jaśle trafił akt oskarżenia przeciwko 17-letniemu Michałowi S., który w maju br. potrącił głuchoniemego mężczyznę. Pieszy z poważnymi obrażeniami ciała trafił do szpitala. Po niespełna tygodniu zmarł.

 • To już pewne! Z Jasła do Krynicy pojedziemy pociągiem

   

  Kilkumiesięczne zabiegi o uruchomienie połączenia kolejowego Jasło – Krynica przyniosły wreszcie efekt. Koleje Małopolskie sp. z o.o. zdecydowały się na próbny kurs pociągu 28 września bieżącego roku. Spółka zamierza zbadać, czy połączenie takie będzie cieszyć się zainteresowaniem podróżnych. Choć to zaledwie jeden kurs, daje on nadzieję, że w przyszłości pociągi na tej właśnie linii kursować będą regularnie.

 • Czas na laser!

   

  Dermatologia kliniczna i estetyczna ESTETMED. W naszym Gabinecie pracujemy na jednym  z najlepszych urządzeń medycznych do usuwania zbędnego owłosienia jakim jest laser diodowy LightSheer® oraz Alma Harmony Dye-VL™ nowoczesna technologia do zamykania naczyń i leczenia rumienia bez ryzyka powikłań.

 • „Muzyka to pasjonująca przygoda”

   

  Muzyka od zawsze była wielką pasją Wojciecha Lepuckiego. Teraz dzieli się nią z innymi prowadząc szkołę muzyczną YAMAHA w Jaśle i Krośnie

 • Gabinet psychoterapeutyczny dr Marek Janiak zaprasza

   

  Szanowni Państwo!
  Gabinet Psychoterapii dr Marek Janiak Cieklin-Józefów 278 będzie czynny w piątki od 8 do 22 i w soboty od 8 do 20 w wyjątkowych wypadkach w niedziele.
Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105