Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna

„Judo to nieustająca lekcja życia”

14

Oczywiście cały czas w naszym klubie trwa praca z dziećmi i młodzieżą, którzy chcą doskonalić swoje umiejętności związane z judo. Przez ostatni rok coraz więcej dzieci zapisuje się do poszczególnych grup. Nie chcemy, by marnowały się sportowe talenty, chcemy wszystkim dać możliwość od najmłodszych lat trenować w naszym klubie. Jego działalność jest wspaniałą ofertą dla dzieci i młodzieży, propagującą aktywny i zdrowy styl życia, sportowy sposób spędzania wolnego czasu.

Na treningach i w naszych sercach zawsze przyświecają nam najważniejsze wartości i zasady judo: Przez czynienie dobra nawzajem do dobra ogólnego, Maksimum skuteczności przy minimum wysiłku. Ustąp aby zwyciężyć.

Rok szybko minął, ale w pamięci pozostało nam wiele godzin spędzonych na treningach, doskonaleniu technik oraz motywowaniu siebie i przyjaciół z drużyny. Przy wsparciu rodziców, dziadków, rodzeństwa oraz sponsorów pokonujemy codzienne wyrzeczenia, porażki aby osiągnąć zamierzony cel. Jednak najważniejsze dla nas jest to, że wszystko co osiągamy to osiągamy wspólnie. Razem podczas treningów, zabawy, wspólnych wyjazdów, zawodów. Zawsze pamiętamy sport, uśmiech, zabawa, przyjaźń.

Grono tych najmłodszych sportowców naszej „ Judockiej Rodziny”, ciągle się rozrasta. Co roku poznajemy cudownych adeptów, którzy z wielkim zaangażowaniem i zapałem dołączają do nas. Jest to wspaniałe bo należy pamiętać: „ na początku będą Cię pytać, po co to robisz?…później będą pytać jak to zrobiłeś?”.

W sezonie 2016/2017 roku nasi adepci łącznie wywalczyli w zawodach 280 medali (127 złotych, 65 srebrnych i 88 brązowych.

Wszystkie te sukcesy wiążą się z systematyczną pracą trenera Michała Czarneckiego, swoją wiedzę i umiejętności z pasją przekazuje swoim uczniom, czego owocem są liczne medale, jakie zdobywają jego podopieczni w zawodach ogólnopolskich i zagranicznych w różnych grupach wiekowych. Częste wyjazdy na szkolenia, zawody, stroje, nagrody wiążą się niestety z licznymi wydatkami klubu, rodziców oraz naszych sponsorów.

Wszystko to, co osiągnęliśmy w tym roku, to przede wszystkim zasługa wielu ludzi bardzo oddanych klubowi, społeczników, sponsorów, których cieszy sport i rozwój jego działalności. Wiele zadań w minionym roku, było realizowanych dzięki wsparciu naszych sponsorów : Urząd Miasta Jasło, Powiat Jasielski, MGM reklamy, Pizzeria AZYL, APS DATA, SPOŁEM – sieć sklepów, SKATPOL, GRUBCIU - restauracja.

Pamiętajmy „Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”.

Oto sukcesy roku 2016/2017 , którymi chcielibyśmy się pochwalić.

Praca z młodzieżą i poszukiwanie talentów przyniosły wspaniałe indywidualne sukcesy, do których niewątpliwie zaliczyć należy:

na najważniejszych w kraju Mistrzostwach Polski Młodzików i Młodziczek w Judo - w kategorii wagowej do 48 kg- brązowy medal Gabrieli Kwaśny

Sukcesy tegoroczne to również:

Piąte miejsce - Mistrzostw Polski młodziczek – Karoliny Żebrackiej

Brązowy medal - Europejskim Turniej Judo-Ostrawa- Wiktoria Górska

Siódme miejsce - Europejskim Turniej Judo-Ostrawa- Maja Kwaśny

Srebrny medal w Międzynarodowym Turnieju Judo Baltic Cup w Gdyni – Kwaśny Gabriela

Brązowy medal w Pucharze Polski w Suchym Lesie - Kwaśny Gabriela

Srebrny medal w Pucharze Polski w Krakowie – Kwaśny Gabriela

Złoty medal w Międzynarodowym Turnieju Judo w Bardejovie- Kwaśny Gabriela

Ponadto zdobyliśmy: 8 złotych, 4 srebrne i 12 brązowych medali na Pucharach Polski.

W sezonie 2016/2017, nasi adepci uczestniczyli w kilku międzynarodowych turniejach: na terenie Słowacji, Czech i Niemiec. Ponadto nasi zawodnicy brali udział w zawodach i turniejach organizowanych na terenie całej Polski: w Krakowie, Warszawie,, Tuchowie, Poznaniu, Rzeszowie, Krośnie oraz w Jaśle.

Udział w zawodach mistrzowskich oraz turniejach nie kończy naszej pracy w sekcji judo.

W 2016 roku byliśmy organizatorami XVI Międzynarodowego Mikołajkowego Turnieju Judo. Wzięło w nim udział ponad 200 młodych zawodników reprezentujących kluby działające na terenie trzech krajów – Polski, Ukrainy i Słowacji.

Nasz klub był również organizatorem turnieju Judo podczas Międzynarodowego Festiwalu Sportu - Jasło 2017, w którym uczestniczyło około 700 zawodników i zawodniczek z Czech, Niemiec, Kosowa, Albanii, Słowacji, Rumuni, Ukrainy, Macedonii i Węgier, Białorusi

Sezon 2016/2017, obfitował również w wydarzenia poza turniejowe. Byliśmy organizatorami obozu zimowego, w którym uczestniczyło 70 naszych zawodników. Obóz miał na celu popularyzowanie innych sportów, jak np. narciarstwa, jazdy na łyżwach oraz aktywnego spędzania czasu wolnego na świeżym powietrzu. Podstawą było przeciwdziałanie szerzeniu się złych postaw: alkoholizmowi i narkomani poprzez organizowanie zajęć i pogadanek nawiązujących do zdrowego, sportowego spędzania wolnego czasu dzieci i młodzieży. Wspólna integracja członków poprzez wspólne spędzanie czasu na stoku i poza nim, jak i wzajemna pomoc w codziennym życiu obozowym pozwoliła nam również na zintegrowanie dzieci z mniej zamożnych rodzin, pomogła w budowaniu poczucia własnej wartości i postaw moralnych takich jak: odpowiedzialność za siebie i swoje postępki, jak i odpowiedzialność za cały team – solidarna odpowiedzialność. Przynależność do grupy sportowców dodatkowo pozwoliła wyzwolić postawę zdrowego trybu życia i myślenia. Ponadto nasz obóz sportowy miał za zadanie przeciwdziałać często nadużywanym w szkołach zwolnieniom lekarskim z lekcji WF, poprzez szerzenie postawy: więcej sportu na świeżym powietrzu, więcej zabawy to więcej zdrowia fizycznego i psychicznego w okresie zimowym i nie tylko. W okresie letnim, nasz klub zorganizował obóz rekreacyjno-sportowy w Bułgarii, gdzie oprócz sportu i rekreacji nasza młodzież mogła zapoznać się z walorami dziedzictwa kulturowego części Europy.

W imieniu Klubu UKS MOSIR JASŁO – sekcja judo pragnę złożyć serdeczne podziękowania za okazaną pomoc w realizacji naszych inicjatyw w minionym sezonie. Dzięki Państwa zrozumieniu i wsparciu mogły być realizowane przedsięwzięcia na rzecz sportu dzieci i młodzieży naszego klubu. Mamy ogromną satysfakcję że w Państwa osobie znaleźliśmy wspaniałego sojusznika, bez którego nie byłyby możliwe nasze wspólne działania i osiągnięcia.

Dziękujemy i liczymy na dalszą współpracę.

 Do zobaczenia 5 września !!!

Trener Michał Czarnecki

Napisany dnia: 18.07.2017, 08:23 , Tagi: Judo, Jasło
Komentarze Czytelników:
Dodaj nowy komentarz Wyświetlaj:
@ Żaku
dnia 18.07.2017, 09:07
Ocena
komentarza:
20
Są jacyś inni trenerzy w tym klubie czy tylko pan Czarnecki bo tak wynika z tego artykułu.Tylko jedną osobą jest widocznie cudotwòrcą a w dodatku jeszcze autorem tekstu.Jakaż skromność.Jakie sukcesy w kategoriach seniorskich mają zawodnicy jasielskiego judo,olimpiada,mistrzostwa świata,Europy,ilu seniorów w kadrze Polski wszak tyle dzieciaków trenuje,tylu rodziców płaci za dzieci,więc zapewne kadra seniorów jest bardzo szeroka.Dlaczego nic na ten temat nie jest napisane?
@ dragoness
dnia 18.07.2017, 13:23
Ocena
komentarza:
-19
Przestań się czepiać, człowieku, dobrze? Idź do klubu i zadaj te wszystkie pytania. Osobiście. I nie zapomnij się przedstawić.
@ odp
dnia 18.07.2017, 15:17
Ocena
komentarza:
0
Niestety brak trenerów, ale serdecznie zapraszamy do współpracy. Bracia Czarneccy posiadaja uprawnienia z zakresu judo a pozostali to proszę ich pytać. Jeśli chodzi o seniorke to niestety nasi podopieczni wyjezdzaja studiować do innych miast i to cieszy że się ksztalca a nie jak inni. Jeśli chodzi o oplaty to 40zl miesiecznie płacą i w tym maja wyjazdy, ubezpieczenie, sprzet i inne atrakcje, ale zawsze możesz przyjść zobaczyć, dopytać i wspomóc. Ze sportowym pozdrowieniem.
@ Kato
dnia 18.07.2017, 20:24
Ocena
komentarza:
8
Prośba o podanie nazwy klubu. Ze sportowym pozdrowieniem.
@ judo
dnia 18.07.2017, 09:31
Ocena
komentarza:
26
Zgadza się! więcej pokory. Fajnie by było napisać uczciwie chociażby o liczbie uczestników biorących udział w zawodach organizowanych przez Pana Michała. Bo w każdym we wspomnianych wydarzeń nie było więcej niż 130 osób. Co do liczby medali to też chyba mocno zawyżona bo musieliby autokarami jeździć na zawody w których brali udział a każdy wie jaką liczbą startowali.
@ dragoness
dnia 18.07.2017, 13:23
Ocena
komentarza:
-16
Jak wyżej.
@ odp
dnia 18.07.2017, 15:24
Ocena
komentarza:
-14
Jeśli chodzi o zawody to jest uczciwie napisane podczas festiwalu, ktory organizatorem byl klub, tyle osob bylo. Jeżeli chodzi o judo to byla taka jak zakładaliśmy. Nie wazna jest ilość, a usmiech dziecka który otrzyma jakąś nagrode za to że podjął sie startu. A jeśli dziecko przyjeżdża na zawody, ktore twaja do 20 i dostanie dyplom lub nie, to i on sie zniechęca i rodzice.
@ Paweł Nastula
dnia 19.07.2017, 09:57
Ocena
komentarza:
15
Sprzedajcie tą hale, zabierzcie dzieciom kimona i też sprzedajcie i wszystko oddajcie Czarnym.
@ Czarni Jasło
dnia 19.07.2017, 20:12
Ocena
komentarza:
-8
Od Czarnych odwal sie bo Nas wasze bratobójcze wojenki nic nie obchodzą. 107 lat daliśmy radę ,damy i teraz a Wy kiście się w swoim sosie.
@ Jaślanin
dnia 19.07.2017, 20:54
Ocena
komentarza:
13
107 lat? Czas wiecznego odpoczynku!
@ Chicago
dnia 19.07.2017, 22:21
Ocena
komentarza:
-15
Duma Jasła to Ten klub bo zakłady upadły,władza się zmieniła a Nasz klub z Jasła z jakim mamy tyle wspomnień trwa.Zawsze będziemy trwać bo Kochamy Czarnych!
@ do Kato
dnia 19.07.2017, 09:57
Ocena
komentarza:
26
Klub nazywa się UKS "MOSiR". Tylko, że Michał Czarnecki sam sobie musi radzić z sekcją judo, a zarząd klubu zajmuje się siatkówką żeńską z opłakanymi rezultatami. Biorą dużą kasę z miasta, która idzie w błoto. Młodzieżowa siatkówka żeńska prawie nie istnieje, a o seniorkach szkoda gadać! Przyśniła się im II liga i kicha.
@ Kato
dnia 21.07.2017, 17:39
Ocena
komentarza:
5
Dziekuje za odwiedz, a Michalowi jak kazdemu trenerowi/trenujacemu i wylewajacemu pot na matach zycze sukcesow i satysfakcji z pracy osiagniec.
@ ???
dnia 22.07.2017, 09:34
Ocena
komentarza:
11
Czy czarni i uks siatkowka oddadza 325ooo zl dotacji?
Dodaj komentarz
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Czarni na remis w meczu z liderem tabeli

   

  Po trzech porażkach z rzędu, Czarni Jasło, w końcu zdołali zapunktować w ligowym starciu. Podopieczni Adama Domaradzkiego, dla którego sobotni mecz był debiutem w roli szkoleniowca drużyny seniorów, zremisowali na własnym boisku z Piastem Tuczempy 1:1. Gola dla gospodarzy strzelił w drugiej połowie spotkania Paweł Setlak.

 • Chamski akt wandalizmu

   

  Minął zaledwie miesiąc, od kiedy na ścianach wiaty śmietnikowej na osiedlu Kopernika pojawił się mural nawiązujący do historii klubu JKS Czarni 1910 Jasło, a już został on kompletnie zniszczony. Nieznani sprawcy, pod osłoną nocy nanieśli na ściany wiaty wulgarne hasła zamalowując malunek farbą w sprayu.

 • Pasja, która nie może ustać w garażu

   

  Zaczęło się od dużego Fiata, potem pojawił się Cadillac, Rolls Royce oraz piękna Księżniczka. Dziś pomaga innym w spełnianiu ich marzeń, a to wszystko z czystej pasji do klasyków. Zapraszamy na mały spacer po garażu Tomasza Węgrzynowicza, zakochanego w samochodach zabytkowych rzeczoznawcy.

 • Niezabezpieczona ścieżka rowerowa wciąż w fatalnym stanie

  Zarządca drogi wojewódzkiej KG2 planował do końca sierpnia br. naprawić uszkodzenia w infrastrukturze drogowej spowodowane nawalnymi opadami deszczu i podtopieniami. Jak wycenił, koszt napraw oszacowano na około pół miliona złotych. Do tej pory jednak wciąż nie naprawiono oberwanej skarpy w ścieżce rowerowej...

 • Prokuratura postawiła zarzut w sprawie sortowni odpadów w Wolicy

  Niemal rok temu strażacy przez blisko dobę walczyli z ogromnym pożarem odpadów gabarytowych na sortowni odpadów w Wolicy. Prokuratura Rejonowa w Jaśle wszczęła śledztwo w sprawie nieodpowiedniego postępowania z odpadami. Zarzut usłyszał właściciel sortowni.

   

 • Dzień Sybiraka w Jaśle

   

  17 września obchodzony jest światowy dzień Sybiraka. Jego obchody związane są ściśle z rocznicą agresji ZSRR na Polskę dokonanej w 1939 roku. W Jaśle pod pomnikiem Golgoty Wschodu złożono kwiaty w hołdzie ofiarom zbrodniczego reżimu komunistycznego.

 • Pobili młodego zawodnika Czarnych Jasło. Sąd przedłużył im areszt

   

  Sąd Rejonowy w Jaśle przedłużył areszt o kolejne dwa miesiące dwóm pseudokibicom z powiatu gorlickiego, którzy początkiem lipca pobili do nieprzytomności młodego zawodnika Czarnych Jasło...

 • Weź udział w konkursie! Wygraj bilety na spektakl teatralny w JDK - WYNIKI!

   

  Wspólnie z Jasielskim Domem Kultury przygotowaliśmy interesujący konkurs dla wszystkich miłośników teatru. Do wygrania są 4 bilety na sztukę pt. „Judy”, która wystawiona zostanie na deskach JDK-u już w najbliższy piątek. Czekamy na prawidłowe odpowiedzi na pytanie konkursowe.

 • Policyjny pościg za osobowym BMW. Mężczyzna przewoził narkotyk

  Policjanci z wydziału ruchu drogowego ruszyli w pościg za osobowym BMW, który nie zatrzymał się do kontroli, mimo dawanych sygnałów świetlnych i dźwiękowych. Mężczyźnie nie udało się jednak uciec przed policją..

 • Wielka wyrwa na osiedlu Gamrat. W przyszłym tygodniu rozpoczną usuwanie szkód

  Po czerwcowych ulewnych deszczach na osiedlu Gamrat w Jaśle w ciągu drogi powiatowej na ul. Mickiewicza powstała w części jezdni oraz chodnika ogromna wyrwa o głębokości około dziewięciu metrów. Po ponad dwóch miesiącach od nawałnicy sprawa wreszcie ruszy z kopyta. W przyszłym tygodniu drogowcy będą usuwać szkody.

 • Czas na ostatnią odsłonę konkursu - AHE i tak wiele… wiedzy o Jaśle! Znamy zwycięzcę

   

  To już ostatnia odsłona konkursu zorganizowanego przez jasielską filię AHE i portal jaslo4u.pl. Tym razem postanowiliśmy zapytać Was o miejsce, które stało się dla uczelni prawdziwym domem. Nadsyłajcie odpowiedzi. Nagroda już na Was czeka.

 • Smaki regionu, teraz na wyciągnięcie ręki

   

  Kulinarne podróże w przeszłość zawsze przywołują wyjątkowe wspomnienia. Smakując potraw, często niemal zapomnianych, które niegdyś, w swoich kuchniach przygotowywały nasze babcie, chętnie wracamy pamięcią do lat dzieciństwa. Niepowtarzalnego aromatu potraw. 

 • Został mistrzem, robiąc to, co kocha. Paweł Lamparski nie ma sobie równych na świecie w sztuce masażu

   

  Czy masaż może być sztuką? Paweł Lamparski przekonuje, że tak. Dla Mistrza Świata „Massage Spa Talent”, który zdecydował się związać swoją przyszłość z Jasłem, masaż jest czymś więcej niż tylko pracą. O swojej wielkiej, życiowej pasji i tym, jak osiągnąć sukces, opowiedział w wywiadzie udzielonym naszemu portalowi. 

 • Środowiskowy Ośrodek Pomocy Psychologicznej i Psychoterapeutycznej dla dzieci i młodzieży zaprasza

   

  Mija osiem lat, od kiedy Ośrodek Psychoterapii w Jaśle rozpoczął swoją działalność. W tym czasie, jego kadra zdobywała wiedzę, doświadczenie, podnosiła kwalifikacje i kompetencje tworząc profesjonalny, interdyscyplinarny zespół specjalistów w zakresie psychoterapii. 

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105