Juz dzisiaj! VII Międzynarodowy Festiwal Folkloru Karpat w Trzcinicy!
Już dzisiaj, tj. 11 lipca o godzinie 13.00, na stadionie obok zabytkowego kościoła w Trzcinicy rozpocznie się VII Międzynarodowy Festiwal Folkloru Karpat Trzcinica 2010. W tym roku cały dochód z festiwalu zostanie przeznaczony na rzecz ofiar tegorocznej powodzi.


Fot. Archiwum
- Ideą festiwalu jest ocalenie i podtrzymywanie zanikających tradycji ludowych takich jak: rzemiosło, sztuka ludowa, kuchnia regionalna, stroje i muzyka karpacka. Kultywowanie i upowszechnianie bogactwa folkloru karpackiego odbywać się będzie poprzez udział i prezentację twórczości zespołów ludowych polskich i zagranicznych. - informują organizatorzy.

Zespoły występujące na dzisiejszej imprezie walczyć będą tradycyjnie już o statuetkę Karpackiego Grajka.
Na scenie wystąpi 10 zespołów z Polski:
1. „Mała Ziemia Suska”
2. „Błankowiany”
3. „Spod Kicek”
4. „Bukowianie”
5. „Akcent”
6. „Warzanie”
7. „Kapela Roztoka”
8. „Bachórzanie”
9. „Rodzinna Kapela Kurasiów”
10. „Klemenaros”
oraz 4 kapele zagraniczne:
11. Czechy-„ Grajcar” i „Bukóń”
12. Słowacja- „Makovica”, „ŽUŠ Lipany”
13. Ukraina- „Mocne Bojki”
14. Rumunia- "Corul de horitoare din Sapaia" z Remetea Chioarului, Maramures
Patronat honorowy nad imprezą pełni Zygmunt Cholewiński – Marszałek Województwa Podkarpackiego.
Serdecznie zapraszamy do Trzcinicy na godzinę 13.00!!!
Red.
